HER HAREKETİYLE ETKİLEYİCİ.

BMW X6'nın sürüş dinamikleri.

HER HAREKETİYLE ETKİLEYİCİ.

BMW X6'nın sürüş dinamikleri.

BMW X6'nın çarpıcı tasarımı gerçek anlamda benzersizdir. Bununla beraber her şeyden önemlisi bu otomobilin güç aksamının verdiği histir. BMW X6'nın yürüyen aksamı yeni standartları belirler. Hava ve yol şartları ne olursa olsun BMW xDrive mükemmel çekiş sunar. Buna mükemmel yön dengesi ve anında dikkat çeken çevikliği eşlik eder. Çok daha fazla sürüş keyfine yönelik seçenekler arasında adaptif süspansiyon paketleri ve Aktif Direksiyon Sistemi yer alır.

HER HAREKETİYLE ETKİLEYİCİ.BMW X6'nın sürüş dinamikleri.

BMW X6'nın çarpıcı tasarımı gerçek anlamda benzersizdir. Bununla beraber her şeyden önemlisi bu otomobilin güç aksamının verdiği histir. BMW X6'nın yürüyen aksamı yeni standartları belirler. Hava ve yol şartları ne olursa olsun BMW xDrive mükemmel çekiş sunar. Buna mükemmel yön dengesi ve anında dikkat çeken çevikliği eşlik eder. Çok daha fazla sürüş keyfine yönelik seçenekler arasında adaptif süspansiyon paketleri ve Aktif Direksiyon Sistemi yer alır.

Devamı

HEDEF: MAKSİMUM.

BMW X6'nın tasarım ve sürüş dinamiklerini keşfedin.

HEDEF: MAKSİMUM.

BMW X6'nın tasarım ve sürüş dinamiklerini keşfedin.

BMW xDrive.

BMW akıllı xDrive dört çeker sürüş sistemi en zorlu yol koşullarına bile mükemmel şekilde uyum sağlar ve otomobile optimum yol tutuşu kazandırır. xDrive ve Dinamik Denge Kontrolü (DSC), BMW'nin yol boyunca güvenli ve dengeli ilerlemesine olanak tanır. DSC sezici sistemi ile kontrol edilen xDrive sürüş gücünü esnek ve hızlı bir biçimde akslara dağıtır, virajlarda arkadan ve önden savrulmanın önüne geçer ve olağanüstü bir yön dengesi sağlar. Ayrıca kaygan veya dik yokuşlarda bile çabuk ve güvenli hızlanma sağlar. Zorlu yol koşullarında DSC sistemi sürüşe gereğinden fazla müdahale etmez. Böylece BMW xDrive, dört çeker sürüş sisteminin çekiş, yön dengesi ve sürüş güvenliği avantajlarını klasik BMW çevikliği ile bir araya getirir.

 • xDrive durumu

  Zorlu durumlarda bile net bir mesaj; xDrive Durum Göstergesi ile sürücüler her zaman büyük resmi görebilir. Sürücü, arazi sürüşüne ilişkin verilere gösterge paneli ve merkezi Kontrol Ekranı üzerinden erişebilir. Kolay okunabilir pusulanın yanı sıra (yalnızca Professional Navigation Sistemi ile sunulur) otomobilin eğim açısı ve çapraz eğimi de sayısal olarak ve otomobilin 3D grafiği ile birlikte gösterilir.

YÜRÜYEN AKSAM.

İddialı. İz genişliği ve beş kollu arka aksı ile BMW X6 mükemmel yol tutuşuyla etkileyicidir. Aynı zamanda son derece konforludur ve dinamiklerden ödün vermez.

ADAPTİF SÜSPANSİYON PAKETLERİ.

BMW X6'nızın yürüyen aksamını kendi zevkinize göre ayarlayın. Toplamda dört ayrı versiyon arasından seçim yapabilirsiniz.

 • Konfor

  Tipik BMW sürüş dinamikleriyle bir araya getirilen sürüş konforunda son nokta: "Comfort" adaptif süspansiyon paketi, süspansiyon ve amortisör ayarlarının her zaman ayarlanabilmesini sağlar.
  "Comfort" adaptif süspansiyon paketinin ana bileşenleri Dinamik Amortisör Kontrolü ve arka akstaki havalı süspansiyondur. Standart ayar mükemmel sürüş ve amortisör konforu için tasarlanmıştır ve Sürüş Deneyimi Kontrolü aracılığıyla bağımsız olarak ayarlanabilir. Dinamik Amortisör Kontrolü aracılığıyla amortisör özelliklerini değiştirir. Arka aksa ait havalı süspansiyon, donanım paketine dahildir ve otomobilin taşıdığı yük ne olursa olsun sürekli bir üst düzey sürüş konforunu garantiler.
  Daha dinamik bir süspansiyon ayarı istenildiğinde Sport ve Sport+ modları Sürüş Deneyimi Kontrolü kullanılarak seçilebilir. Amortisörü sertleştirerek otomobilin dönüş tepkilerinin daha yüksek olmasını sağlar ve genel olarak daha sportif yol tutuş özellikleri ortaya koyar.

 • Dynamic

  Son teknoloji sürüş dinamikleri: "Dynamic" adaptif süspansiyon paketi sürücünün otomobilin tüm sürüş dinamiklerinden yararlanabilmesini sağlar. Hem Dinamik Performans Kontrolü hem de Dinamik sürüş özelliklerini içeren bu paket doğası gereği sportif sürüş dinamiklerini sunmayı garanti ederken, son derece stabil direksiyon tepkisi ve virajlarda en düşük seviyede gövde savrulması özelliklerinden de anlaşılacağı gibi üstün sürüş konforunu korur.
  Dinamik Performans Kontrolü tahrik gücünü arka aks üzerinde sol ve sağ tekerlekler arasında sorunsuz biçimde dağıtır. Örneğin virajlarda, güçlü tutuş için tork virajın dış kısmındaki tekerleklerde arttırılır. Böylece maksimum dinamikler ve optimum denge elde edilir. Aynı zamanda Dinamik Sürüş, ön ve arka akslarda bulunan aktif dengeleyiciler sayesinde yana yatma hareketinin neredeyse hissedilmeyecek seviyeye inmesini sağlar.
  BMW X6 M50d modelinde, 'Dynamic' adaptif süspansiyon paketi çok daha sportif bir yapı sağlar.

 • Professional

  Her iki dünyanın en iyisi: "Professional" adaptif süspansiyon paketi, "Comfort" ve "Dynamic" adaptif süspansiyon paketlerinin içeriğini birleştirir ve böylelikle sürüş dinamiklerini en üst seviyeye çıkarken en yüksek sürüş konforunu sağlar. Otomobilin süspansiyon ayarları, Sürüş Deneyimi Kontrolü kullanılarak istenildiği zaman ayrı şekilde ayarlanabilir.
  Üstün sürüş dinamiğini destekleyen sayısız yenilikçi teknoloji bulunur. Dinamik Performans Kontrolü gücü sürekli olarak arka aks üzerinde sol ve sağ tekerlekler arasında dağıtır. Örneğin bir viraj dönülürken (daha iyi çekişe sahip) virajın dışında kalan tekerleğe uygulanan tork artırılır. Böylece maksimum dinamik özellikler ve optimum denge elde edilir. Bu esnada Dinamik Sürüş özelliği ön ve arka aks üzerindeki dengeleyiciler sayesinde gövdenin savrulmasını neredeyse anlaşılmayacak seviyede minimuma indirir.
  Özellikle sürücü daha konfor odaklı bir sürüş istediğinde yana yatışın minimuma indirilmesi tercih edilir. Çünkü yana yatma ne kadar az olursa sürüş o kadar konforlu olur. Engebeli yollarda daha üstün bir sürüş konforu için amortisör karakteri Dinamik Amortisör Kontrolü aracılığıyla daha da hassas şekilde ayarlanabilir. Arka aksa ait havalı süspansiyon, donanım paketine dahildir ve otomobilin taşıdığı yük ne olursa olsun sürekli bir üst düzey sürüş konforunu garantiler.

 • Adaptif M süspansiyon

  Adaptif M süspansiyon sayesinde BMW X6'da bulunan sürüş dinamiği potansiyeli daha da artar. Dinamik Amortisör Kontrolü ve arka aks üzerinde hava yastıkları son derece sportif sürüş özellikleri sunacak şekilde ayarlanmıştır.
  Sürüş Deneyimi Kontrolünde Sport ve Sport+ modları bulunur. Otomobile daha sert şok emici ayarı ile birlikte daha dinamik bir yol tutuş kazandırır. Ayrıca otomobil, direksiyon ve gaz pedalına çok daha doğrudan tepki verir. Sport+ modunda Dinamik Çekiş Kontrolü de (DTC) devreye girerek iddialı ve dinamik bir sürüş ve kontrollü sürüklenme sağlar. BMW X6 M50d'de tüm modlar için daha sportif temel ayarlar bulunur.
  Uzun mesafede daha konforlu bir sürüş için Comfort modu seçilebilir.

AKTİF DİREKSİYON.

Direksiyon konforunda yeni boyut; Aktif Direksiyon her türlü sürüş durumunda hassasiyet, çeviklik ve konfor sunar.
Aktif Direksiyon şehir içinde otomobil kullanırken, park sırasında veya keskin virajlara girerken olduğu gibi düşük hızlarda direksiyon açısını artırır. Sürücü zahmetli bir biçimde direksiyonu döndürmeye gerek kalmadan yalnızca hafifçe çevirerek otomobile hassas manevralar yaptırabilir. Bu durum BMW X6'nın çevikliğini hissedilir şekilde artırır ve park etmeyi kolaylaştırır.
Üst hız aralıklarında (model ve yapılandırmaya bağlı olarak yaklaşık 120-140km/sa) daha fazla kontrol için Aktif Direksiyonun direksiyon üzerindeki etkisi daha dolaylıdır. Böylelikle Aktif Direksiyon, tekerleklerin dönüş derecesini azaltır. Avantajı: Direksiyonun daha geniş şekilde döndürülmesiyle sürücü tekerlekleri daha hassas şekilde kontrol edebilir, böylece dengeyi ve konforu artırır.
Aktif direksiyon aynı zamanda arkadan savrulma veya farklı zemin koşullarında fren yapma gibi kritik durumlarda örneğin hızlı reaksiyon süresiyle yalpalama hareketlerini sönümleyerek sürücüyü desteklemek amacıyla müdahale eder.
Aktif Direksiyon hidrolik tabanlı bir destek sistemi olduğundan ve sürücü ve tekerlekler arasındaki doğrusal bağlantıyı bozmadığından BMW X6'nın manevra yapabilme kabiliyeti sistem arızalansa bile tam olarak korunur. Ayar mekanizmasındaki güvenlik devresi herhangi bir hata tespit ederse bir pim Aktif direksiyonu derhal engeller ve kontrolü yeniden sürücüye verir.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 tüketimi ve enerji tüketimi rakamları onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’daki temel konfigürasyona sahip otomobiller için geçerlidir ve belirtilen menzilde seçilen opsiyonel jant ve tekerleklerin farklı boyutları göz önünde bulundurulmuştur.

  (3) işaretine sahip araçların değerleri halihazırda yeni WLTP düzenlemesini temel almaktadır ve araçlar arasında kıyaslamaya yapılabilmesi için NEDC'ye karşılık gelen değerlere çevrilmiştir. [Bu araçlara istinaden, araca ilişkin vergiler veya CO2 salınımına ilişkin diğer vergiler için CO2 değerleri burada ifade edilen değerlerden farklı olabilir.]

  CO2 verimliliğine ait teknik özellikler, 1999/94/EC Direktifine ve Avrupa Yönetmeliği'nin uygulanan güncel versiyonuna göre belirlenir. Gösterilen değerler yakıt sınıflandırma açısından NEDC çevrimine uygun yakıt tüketimini, CO2 değerlerini ve enerji tüketimini temel alır.

  Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzu”nda bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/co2/ adresinden ulaşabilirsiniz.