SİZ YOLU AÇIN. TÜM DÜNYA SİZİ İZLESİN.

BMW X6'da kullanılan BMW ConnectedDrive Hizmetleri ve Uygulamaları.

Her zaman önde olun. Yenilikçi BMW ConnectedDrive donanımı her zaman bağlantıda kalmanızı sağlar. Hizmetler ve Uygulamalar aracılığıyla bilgilere, eğlenceye doğrudan otomobilin içinden erişebilirsiniz. Örneğin Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi, rotanızdaki trafik durumunu önceden kontrol etmenize olanak sağlar. Akıllı acil durum çağrısı ile acil durumlarda hızlı şekilde destek alabilirsiniz.

Read more

CONNECTEDDRIVE HİZMETLERİ.

ConnectedDrive Hizmetleri donanım seçeneği; çeşitli bilgi, eğlence ve hizmet özelliklerini yoldayken sürücüye sağlayan BMW ConnectedDrive işlevlerinin temelini oluşturur.
Bunlar arasında, hava durumu, haberler, online arama ve ayrıca ofis fonksiyonları gibi güncel, yerel bilgilere ulaşabilmeyi sağlayan BMW Online yer alır. "Uygulamalar" menüsünde, web kameraları, park bilgisi gibi kişiselleştirilmiş hizmetlerin bir araya getirilmesi mümkündür.
Bununla birlikte, belirli akıllı telefon uygulamalarına konforlu, güvenli ve sınırsız erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca ConnectedDrive Hizmetleri donanım seçeneği, kullanıcıların kişisel gereksinimlerine göre hizmetlerin ve uygulamaların her an, her yerde sipariş edilebildiği ve genişletilebildiği BMW ConnectedDrive Store'a erişim sağlar. ConnectedDrive Hizmetleri donanım seçeneği, tüm bu özellikleri ve benzer birçok seçeneği sunarak BMW otomobillerle yapılan her seyahati gerçek bir sürüş deneyimine dönüştürür.

 • BMW ConnectedDrive Store

  Tüm ihtiyaçlara uygun hizmetler ve uygulamalar BMW ConnectedDrive Store'dan satın alınabilir. Bu hizmetler, BMW otomobili satın alındıktan sonra istenildiği zaman esnek şekilde seçilebilir ve sipariş edilebilir. Bu sayede müşteriler ihtiyaçlarına göre her zaman doğrudan otomobillerinden BMW ConnectedDrive hizmetlerine ve uygulamalarına erişebilir.
  BMW ConnectedDrive Store'a yolculuk sırasında BMW'nizin içinden veya "My BMW ConnectedDrive" online müşteri portalı üzerinden erişilebilir. Yeni sipariş edilen hizmetler ve uygulamalara da satın alma sonrasında kısa bir süre içinde erişebilirsiniz. BMW ConnectedDrive Store her zaman mevcut hizmet ve uygulamalarla ilgili güncel bilgiler sunar.
  BMW ConnectedDrive Store'dan alınabilen hizmet ve uygulamalar BMW sürücülerinin ihtiyaç ve isteklerine uymak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Ayrı hizmetlerin süresi de ayrıca seçilebilir. Bu sayede müşteriler örneğin sadece tatilleri için belli bir süre hizmet sipariş edebilirler.

 • BMW Uygulamalar

  BMW Apps, belirli akıllı telefon uygulamalarının BMW otomobilleri içinde kolay biçimde kullanılmasına olanak sağlar. Otomobiller için çeşitli uygulamaları sunmak adına BMW, "BMW Connected" ve "M Laptimer" gibi kendi uygulamalarını geliştirmenin yanında Napster, Deezer, AUPEO! ve Audible gibi ortaklarla da çalışarak uygulamalarının otomobilde güvenli bir şekilde kullanılabilmesini sağlar.
  Akıllı telefonunuzu otomobilde bulunan snap-in adaptörü veya akıllı telefonunuzun USB kablosunu kullanarak otomobile bağlamanız ve uygulamayı başlatmanız yeterlidir (sadece Apple iPhone için gereklidir). Uygulamanın tüm işlevleri iDrive Butonu ile kumanda edilebilir. Otomobilde kullanılabilen uygulama seçenekleri, BMW ve birçok farklı tedarikçi arasındaki yakın ortaklıklar sayesinde sürekli genişlemektedir. Daha fazla bilgi için: www.bmw.com/apps.

GERÇEK ZAMANLI TRAFİK BİLGİSİ.

Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi (RTTI), her zaman en güncel trafik bilgisini sağlar. Gecikmelerin zaman ve süresiyle ilgili kesin ayrıntılar neredeyse gerçek zamanlı olarak aktarılır. Veriler, cep telefonu şebekelerinin hareket profilleri, otomobil filolarına ait GPS verileri, akıllı telefon uygulamaları ve polis raporları gibi kaynaklardan toplanır. Veri en yakın 100 metredeki trafik sıkışıklığını belirlemeyi mümkün kılacak şekilde analiz edilir. Bu özellik RTTI'nin otoyollarda, ana yollarda, kırsal yollarda ve çeşitli şehir yollarındaki mevcut trafik durumunu gerçek zamanlı olarak bildirmesini mümkün kılarken alternatif rotalar da sunar.
Trafik bilgilerinin görselleştirilmesi yolları yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı renklerde gösterilmesiyle optimize edilir.

UZAKTAN ERİŞİM.

Uzaktan Erişim ve ücretsiz My BMW Remote Uygulaması (Apple™ App Store ve Google™ Play Store'da mevcuttur) ile yardımcı ısıtma, otomobili kilitlemek veya kilidini açmak gibi otomobille ilgili birçok işlev uzaktan İnternet aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Varış adresleri online arama sayesinde doğrudan aktarılabilir. Ayrıca otomobilin konumu 1,5 km yarıçap dahilinde gösterilir. Kullanım için www.bmw-connecteddrive.com.tr adresinde "My BMW ConnectedDrive" müşteri portalinde Uzaktan Erişimin bir seferlik aktive olması gereklidir.

AKILLI ACİL DURUM ÇAĞRISI.

Akıllı acil durum çağrısı, acil durumlarda yurt dışında bile sürücünün kendi dilinde, yirmi dört saat boyunca hızlı, hedefe yönelik yardımın yanı sıra, eğitimli personel tarafından destek hizmetlerini içerir. Bir hava yastığının açılmasına veya emniyet kemeri gergilerinin etkinleşmesine neden olan ciddi bir kaza meydana geldiğinde, otomatik olarak bir akıllı acil durum çağrısı yayınlanır. Otomobilin kesin konumu, kazanın şiddeti ve yolcuların olası yaralanma riski gibi kurtarılmaya ilişkin bilgiler otomobilde bulunan yerleşik SIM kart aracılığıyla, yani kişisel cep telefonundan bağımsız olarak BMW çağrı merkezine iletilir. BMW çağrı merkezi en yakın kurtarma koordinasyon merkezini durumdan haberdar eder ve kurtarma hizmetleri ulaşana dek telefonla yardım sağlar. Acil durum çağrısı yolda başkalarının yardıma ihtiyaç duyması durumunda manüel olarak da çalıştırılabilir.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 tüketimi ve enerji tüketimi rakamları onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’daki temel konfigürasyona sahip otomobiller için geçerlidir ve belirtilen menzilde seçilen opsiyonel jant ve tekerleklerin farklı boyutları göz önünde bulundurulmuştur.

  (3) işaretine sahip araçların değerleri halihazırda yeni WLTP düzenlemesini temel almaktadır ve araçlar arasında kıyaslamaya yapılabilmesi için NEDC'ye karşılık gelen değerlere çevrilmiştir. [Bu araçlara istinaden, araca ilişkin vergiler veya CO2 salınımına ilişkin diğer vergiler için CO2 değerleri burada ifade edilen değerlerden farklı olabilir.]

  CO2 verimliliğine ait teknik özellikler, 1999/94/EC Direktifine ve Avrupa Yönetmeliği'nin uygulanan güncel versiyonuna göre belirlenir. Gösterilen değerler yakıt sınıflandırma açısından NEDC çevrimine uygun yakıt tüketimini, CO2 değerlerini ve enerji tüketimini temel alır.

  Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzu”nda bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/co2/ adresinden ulaşabilirsiniz.