BMW X1, dağ manzarası önünde seyir halinde, önden görünüm.

BMW X1.

BMW X1’İN DONANIMI VE DİĞER DETAYLAR.

BMW X1 her detayıyla iddiasını gözler önüne seriyor. BMW X1, atletik tasarımının yanı sıra X modellerine özgü sürüş özellikleri ve olağanüstü çevikliğiyle de çok etkileyici. Uzun yolculuklarda üstün konfor, yüksek kaliteli malzemeler ve yenilikçi teknolojilerle birlikte her bir maceraya fazlasıyla hazır.

Devamı
BMW X1.BMW X1’İN DONANIMI VE DİĞER DETAYLAR.

  SIRADIŞI SEÇİMLER.

  BMW X1 modelleri ve donanım seçenekleri.

  Premium Line

  Premium Line, konforu ve güvenliği artıran çeşitli özelliklerin akıllı bir birleşimini sunar.

  BMW X1 Premium Line, önden görünüm, stüdyo çekimi

  Premium Line, konforu ve güvenliği artıran çeşitli özelliklerin akıllı bir birleşimini sunar.

  • Dış tasarım

  • İç tasarım

  xLine modeli

  xLine Modeli, sağlam bir sportif görünüm sergiler. Dış tasarımda, alüminyum görünümlü etkileyici tasarım unsurları, Böbrek Izgaraları, marşpiye ve karter koruması ile hemen tanınan çarpıcı X karakterini oluştururlar. İç tasarımda, kumaş/deri kombinasyonuyla ergonomik koltuklar, seçili iç kaplamalarla birlikte yeni maceralar için mükemmel bir ortam sağlar.

  BMW X1, xLine Modeli, önden görünüm, stüdyo çekimi

  xLine Modeli, sağlam bir sportif görünüm sergiler. Dış tasarımda, alüminyum görünümlü etkileyici tasarım unsurları, Böbrek Izgaraları, marşpiye ve karter koruması ile hemen tanınan çarpıcı X karakterini oluştururlar. İç tasarımda, kumaş/deri kombinasyonuyla ergonomik koltuklar, seçili iç kaplamalarla birlikte yeni maceralar için mükemmel bir ortam sağlar.

  • Dış tasarım

  • İç tasarım

  M Sport

  M Sport otomobile daha sportif bir görünüm kazandırır. Dış ve iç tasarımda vurgulanan spor görünüme ek olarak M Sport sürüş keyfini de artırır. M Sport süspansiyon ve M Aerodinamik paketi sürüş dinamiklerini dikkat çekici biçimde iyileştirir.

  BMW X1 M Sport, önden görünüm, stüdyo çekimi

  M Sport otomobile daha sportif bir görünüm kazandırır. Dış ve iç tasarımda vurgulanan spor görünüme ek olarak M Sport sürüş keyfini de artırır. M Sport süspansiyon ve M Aerodinamik paketi sürüş dinamiklerini dikkat çekici biçimde iyileştirir.

  • Dış tasarım

  • İç tasarım

  MACERA RUHUNU YANSITAN ÖZELLİKLER.

  BMW X1’in tasarım özellikleri.

  BMW X1'in Böbrek Izgaraları, LED farları, 18 inç Y Kollu jantları ve LED-Projection “X1” özellikli yan aynası, LED stop lambaları ve etkileyici egzoz çıkışına kadar her özelliği, harekete geçme tutkunuzu bir otomobilde nasıl somut hale gelebileceğini gösteriyor. Otomobile girdiğinizde sizi, iç tasarımın tamamı boyunca göze batmadan ilerleyen ortam aydınlatması karşılıyor. Ön konsol, Sensatec Deri döşemelerde ve zemin paspaslarında da yer alan dekoratif kontrast dikiş ile süslenmiş. Ayarlanabilir arka koltuk, arka oturma alanında ek alan ve bagaj bölümünde daha fazla saklama kapasitesi ile esneklik sağlıyor.
  BMW X1, şehir manzarası önünde hareketsiz halde, önden görünüm.
  BMW X1, BMW Böbrek Izgaralarının yakın plandan çekilmiş görüntüsü.

  BMW Böbrek Izgaraları.

  Çerçeveden belirgin şekilde öne doğru çıkıntı yapan Böbrek Izgara çubuklarının yanı sıra ortada bir bağlantısı bulunan büyük çift Böbrek Izgaralar, BMW X1’in ön tasarımına son derece çarpıcı bir görünüm kazandırır.
  BMW X1, adaptif LED farların yakın plandan çekilmiş görüntüsü.

  LED farlar.

  LED farlar, LED teknolojisi içeren kısa huzmeli ve elektrokrom uzun huzmeli farlar (BMW Seçici Far) ve sinyal lambalarını içerir.
  BMW X1, LED sis farlarının yakın plandan çelilmiş görüntüsü.

  LED sis farları.

  LED sis farları sisli veya yağışlı havada kısa mesafe görüşünü artırarak güvenliği artırır. Yaydığı ışığın rengi gün ışığına çok benzerdir. Bu farlar ayrıca, çok az enerji tüketir ve oldukça uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Sis farları, aracın ön kısmına son teknoloji ve modern bir görünüm katar.
  BMW X1, 19 inç hafif alaşım jantın yakın plandan çekilmiş görüntüsü.

  19 inç, Y kollu, stil 580, bicolor hafif alaşım jantlar

  19 inç, Y kollu, stil 580, bicolor Orbit Gri hafif alaşım jantlar, parlak kaplamalı, 225/45 R19 lastiklerle 8J x 19.
  BMW X1, LED projeksiyon “X1” odaklı görünüm.

  LED projeksiyon “X1” özellikli dış aynalar.

  Sürücü tarafındaki dış ayna, aracın kilidi açıldığında aracın yanında iki renkli bir “X1” LED projeksiyonu gösterir. Bu karşılama ayrıca kapı kolu girintisi aydınlatmasını da içerir.
  BMW X1, LED Teknolojisine sahip stop lambalarının yakın plandan çekilmiş görüntüsü.

  LED teknolojisine sahip stop lambaları.

  LED teknolojisine sahip karakteristik L biçimindeki iki parçalı stop lambaları, otomobilin gövdesinde ve bagaj kapağında bulunan birer aydınlatma segmentinden oluşur. Otomobil tehlikeli bir durumda sert bir fren yaparsa dinamik fren lambaları fonksiyonu sayesinde, arkadaki araçların sürücüleri yanıp sönen fren lambaları tarafından uyarılır.
  BMW X1, egzoz çıkışının yakın plandan çekilmiş görüntüsü.

  Egzoz çıkışı, sol ve sağ.

  Sol ve sağ tarafta bulunan 90 mm çapında krom kaplama tek akışlı, yuvarlak egzoz çıkışı.
  BMW X1, aydınlatma paketi etkinleştirilmiş iç tasarım görünümü

  Aydınlatma paketi.

  Ortam aydınlatma paketi, çeşitli LED ışıklar içerir ve iç tasarımda saf kaliteye sahip bir ortam yaratır. Altı ışık tasarımı, doğrudan ve dolaylı ışıkların şık bir kombinasyonu ile iç tasarımı aydınlatır. Buna ek olarak, “X1” LED projeksiyonu içeren dış LED’lerin etkileyici bir görüntüsü ile karşılanırsınız.
  BMW X1, Siyah Panel Teknolojisine sahip ön konsol ile iç tasarım görünümü

  Siyah Panel teknolojisine sahip gösterge paneli

  Siyah Panel teknolojisi ile tasarlanmış gösterge paneli, iki ince krom halkalı mat siyah yüzeye sahiptir ve ön konsola modern ve şık bir şekilde entegre edilmiştir. Sürücüye ek olarak istenen ilgili içerikleri ortada yer alan renkli 5,7 inç ekranda gösterir.
  BMW X1, kontrast dikişli ön konsol ile iç tasarım görünümü.

  Kontrast dikişli ön konsol.

  Ön konsol, döşemelerin dikiş rengine uyan bir kontrast dikişe sahiptir.
  BMW X1, ayarlabilir arka koltuklar ile iç tasarım.

  Ayarlanabilir arka koltuklar.

  Arka koltuk yolcuları için diz mesafesinin artırılması veya bagaj bölümündeki yükleme alanının en üst düzeye çıkarılması (hangisinin daha öncelikli olduğuna bağlı olarak) için arka koltukların çeşitli şekilde ayarlanabilmesi sayesinde bagaj alanını kullanma seçenekleri son derece esnektir. 60:40 bölmeli arka koltuklar, 130 mm’ye kadar öne veya arkaya kaydırılabilir. Arka koltuk sırtlığı, 40:20:40 oranında katlanabilir.
  BMW X1, perfore İstiridye ve Gri 'Dakota’ deri döşemelere sahip iç tasarım.

  Perfore 'Dakota’ Deri | İstiridye ve Gri.

  Perfore İstiridye ve Gri vurgulu 'Dakota’ Deri PDOA.

  HER ZAMAN GÜNCEL.

  BMW X1’in yenilikleri.

  Sürüş Asistanı ve Park Asistanı gibi akıllı güvenlik sistemlerinin yanı sıra Apple CarPlay®, BMW Head-Up Display ve opsiyonel 10,25 inç formatta Kontrol Ekranı gibi yeniliklerle donatılmış BMW X1, gideceğiniz yerlere her zaman rahat ve güvenli bir şekilde ulaşmanızı sağlar.

  BMW X1, kokpit odaklı iç tasarım görünümü
  BMW X1, ekranlara ve kontrollere odaklanan iç tasarım görünümü.

  Ekranlar ve kontroller

  BMW’deki son teknoloji sürücü yönlendirmesi ile paralel olarak tüm kumanda ve kontroller düzenli biçimde yerleştirilmiş ve erişim alanı içindedir. Sürüş, konfor, ekran ve işletim olmak üzere net bir şekilde dört önemli kategoriye ayrılmıştır. Bu, yeni sürücülerin aradıkları şeyi kolaylıkla bulabilmesini sağlar ve gözlerini yoldan ayırma sürelerini azaltır.
  BMW X1, BMW Head-up Display odaklı iç tasarım görünümü.

  BMW Head-Up Display.

  Tam Renkli BMW Head-Up Display sürüşe ilişkin bilgileri doğrudan görüş alanınıza yansıtarak, tüm konsantrasyonunuzu sürüşe vermenizi sağlar. Ekranda mevcut hız, navigasyon talimatları, Hız Limit Bilgisi ile birlikte telefon ve eğlence listeleri gibi bilgiler yer alır.
  BMW X1, ekranlar ve kontrollerde Sürüş Asistanı Plus odaklı iç tasarım görünümü.

  Sürüş Asistanı.

  Sürüş Asistanı donanımı, güvenlik ve konfor açısından fark yaratan iyileştirmeler sunuyor. Kamera tabanlı çalışan Sürüş Asistanı; Yaklaşma Kontrolü Uyarısı ve hafif şehir içi fren özelliği ile birlikte yaya uyarısı fonksiyonunu, Şerit Terk Uyarısı’nı ve trafik durumuna göre açılıp kapanan Uzun Far Fonksiyonu’nu da içeriyor.
  BMW X1, ekranlar ve kontrollerde Sürüş Asistanı Plus odaklı iç tasarım görünümü.

  Park Asistanı.

  Park asistanı paralel park etmeyi kolaylaştırır. Sistem, düşük hızda yanından geçtiği potansiyel boşlukları ölçerek çalışır. Uygun bir boşluk bulunduğunda Park Asistanı direksiyonun kontrolünü ele alır, siz ise doğru vitesi kullanmaktan, gaz ve fren pedallarına basmaktan sorumlu olursunuz.
  BMW X1, ekranlar ve kontrollerde Apple CarPlay® hazırlığı odaklı iç tasarım görünümü.

  Apple CarPlay® Hazırlığı.

  iPhone akıllı telefonunuzu her zamanki gibi kullanmaya devam etmek varken neden vazgeçmeniz gereksin? Apple CarPlay® Hazırlığı, iMessage, WhatsApp, TuneIn, Spotify ve Apple Music gibi uygulamaların yanı sıra telefona uzak erişim olanağı sağlar. Apple'ın sesli asistanı Siri'ye erişmek için direksiyon üzerindeki ses düğmesini de kullanabilirsiniz.
  BMW X1, bagaj kapağı açık şekilde yandan görünüm.

  Otomatik açılır bagaj kapağı.

  Otomatik açılır bagaj kapağı, bagaj kapağını elektronik olarak açıp kapamanızı sağlar. Bunun için iç kısımdaki bir düğmeye veya otomobil anahtarına basmanız yeterli. Bagaj kapağı, aynı zamanda dıştaki kol kullanılarak da açılabilir, bagaj kapağının iç kısmındaki düğme kullanılarak kapatılabilir. Sesli bir uyarı, güvenliğinizi artırır.
  BMW X1 teknik bilgiler

  BMW X1’İN TEKNİK VERİLERİ

  Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

  • BMW X1 sDrive16d:
   Yakıt tüketimi (l/100 km) (ortalama): 4,8
   CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 125

   BMW X1 sDrive18i:
   Yakıt tüketimi (l/100 km) (ortalama): 6,2
   CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 141

   Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim bilgileri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de belirtilen ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

   Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2 adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu”nda bulabilirsiniz.

   Değerler yeni WLTP mevzuatını temel alır. Otomobille ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) burada belirtilen CO2 değerlerinden farklı olabilir.