İHTİYAÇLARINIZA GÖRE UYARLANDI.

BMW X5'te konfor.

İHTİYAÇLARINIZA GÖRE UYARLANDI.BMW X5'te konfor.

Sürüş keyfi aynı zamanda bir konfor meselesidir. BMW X5'te her zaman üstün oturma konforu, mükemmel müzikler ve en iyi eğlencenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Devamı

İŞLEVSELLİK.

Yükleme yapmak için bolca alan sunan ve kullanışlı ve alandan tasarruf sağlayan çeşitli özellikler sayesinde BMW X5 ile ağır ya da büyük eşyaların taşınması sorun olmaktan çıkar.
BMW X5 hem iç tasarımıyla hem de dış tasarımıyla son derece çok yönlüdür. Örneğin iki bölmeli bagaj kapağında üst bagaj kapağı daha yükseğe doğru açılır ve daha küçük ve hafif eşyaların rahatça yerleştirmesini ve kaldırılmasını sağlar. Alt bagaj kapağı, açık olduğunda yükleme zeminiyle aynı hizada bir platform oluşturarak bagajın yüklenmeden önce konulabilmesini sağlar.
Çeki demiri 2,7-3,5 ton arasında (motora bağlı olarak) yük taşıyabilmenin yanı sıra, oldukça güvenlidir. Römork denge kontrolü sistemi, römork tehlikeli bir şekilde hareket ettiğinde bunu algılayarak, römork aracının frenlerini aktif hale getirir ve böylece dengeyi yeniden sağlar.
Çok yönlülük iç tasarımda da görülebilir. Arka koltuklar 40:20:40 oranında katlanarak, alanın yolcular ya da bagajlar için maksimum verimlilikle kullanılmasına olanak tanır. Küçük eşyalar isteğe bağlı saklama paketinde taşınabilir; buna, bagaj bölümünde bir saklama filesi ve bagaj bölümü zemini altında bir saklama kutusu dahildir.

BMW X5: Konfor - Görsel 1

KONFOR.

BMW X5'te yer alan konfor ve işlevler, kendinizi iyi hissetmenizi garantiler.

KONFOR.

BMW X5'te yer alan konfor ve işlevler, kendinizi iyi hissetmenizi garantiler.

BANG & OLUFSEN HIGH END SURROUND SES SİSTEMİ.

Yeni Dirac Dimensions sinyal işleme sistemi ile donatılan Bang & Olufsen High End surround ses sistemi yeni üstün ses nesli için canlı bir açık alan yaratır.
1200 watt ses çıkışına sahip 16 hoparlöre ek olarak torpido taşıyıcısında otomatik olarak uzanan merkezi hoparlör bulunur. Bu hoparlör, orta aralıkta bir hoparlördür ve tüm koltuklarda dengeli bir ses kalitesi sağlayan Akustik Lens Teknolojisi ile donatılmıştır.
İki ses ayarı arasından tercihinizi yapabilirsiniz: Kusursuz özgün ses seçeneği için "Studio" ve akustik alanın genişletilmesi için "Expanded". Ayrı hoparlör kapaklarının ışık şeması entegre bir görsel-işitsel deneyim sağlar.
Bang & Olufsen High End surround ses sistemi yalnızca TV Fonksiyonu veya Professional Navigation Sistemi donanımı ile sunulur.

ÇOK İŞLEVLİ GÖSTERGE EKRANI.

Siyah Panel teknolojisine ve 10,25 inç ekrana sahip Çok İşlevli Gösterge Ekranı, sürüş deneyimini oldukça çarpıcı şekilde görselleştirir.
Bununla birlikte, bilgileri ekranda görüntüleyerek sürücünün yola odaklanmasını sağlar ve dikkatinin dağılmasını önler.
Üç farklı mod ve bu modlara özgü özellikler (her biri kendine özel bir renk şemasına ve grafik tarza sahiptir) gösterge panelinde görüntülenebilir: Comfort, ECO PRO ve Sport modları. Comfort modu büyük oranda alışık olduğumuz görünümü sunar. ECO PRO Modunda, yeni EfficientDynamics ve Ekstra Menzil göstergeleri sürücünün mümkün olan en verimli sürüş stiline ulaşmasına yardımcı olur ve bu modda mavi renk hakimdir. Buna karşın Sport Modu kırmızı renkleriyle kolaylıkla tanınır ve performans ekranını içerir.
Çok İşlevli Gösterge Ekranı sayesinde ayrıca İleri Rota Asistanı önerileri ve eğlence ve telefon işlevlerinden listelerle birlikte navigasyon bilgileri de gösterilir.

KOLTUKLAR.

Ön kısımda yükseltilmiş oturma konumu ve arkada neredeyse sınırsız esneklik ile BMW X5'te oturduğunuz her koltukta premium koltuklarda oturduğunuzu hissedersiniz.
BMW X5'te sürücü ve ön koltukta oturan yolcu X otomobillere özgü yükseltilmiş koltuk konumunun yanı sıra isteğe bağlı konforlu koltukların da keyfini çıkarabilir. Üst sırtlık bölgesi, sırt dayama genişliği, bel desteği ve baş dayama yüksekliği, gerginliği ve yorgunluğu azaltıp genel oturma konforunu artırmak amacıyla elektronik olarak ayarlanabilir.
Arka koltuklar, otomobilde yer alan yolcu sayısı ya da taşınacak bagaj miktarına göre 40:20:40 oranında katlanabilir. Bagaj alanı 1870 litreye kadar artırılabilir.
Arkada yer alan opsiyonel comfort koltuklar özellikle konforlu döşemelere sahiptir ve çeşitli bireysel ayarlamalar sunar. Örneğin iki dış koltuğun sırtlık eğim açısı toplamda on açıya denk gelen altı farklı pozisyonda ayarlanabilir. Comfort koltuklar da 80 milimetre öne ve geriye uzatılabilir ve 60:40 oranında katlanabilir. Bu da gerektiğinde daha fazla diz mesafesi veya bagaj alanı sunar. Arka sırt dayaması da 40:20:40 oranında bölümlenerek tamamen katlanabilir.

PROFESSIONAL ARKA KOLTUK EĞLENCE SİSTEMİ.

PROFESSIONAL ARKA KOLTUK EĞLENCE SİSTEMİ.

Eğlencenin en iyisi.

İsteğe bağlı Professional arka koltuk eğlencesi ile BMW X5'in arka koltuklarında yolculuk ne kadar uzun olursa olsun en iyi eğlence garanti edilir.
Bu donanım iki ayrı 9,2 inç renkli ekran (eğimi ayarlanabilir) ve bir DVD sürücüsünden oluşur. Donanıma bağlı olarak yolcular; TV, radyo, DVD değiştirici, navigasyon (sürücüden bağımsız olarak) ve ConnectedDrive sayesinde internet gibi işlevleri uzaktan kumanda ile yönlendirebilir. MP3 oynatıcı ve oyun konsolları için bağlantılar mevcuttur. Sürücünün arkadan gelen gürültüden dikkatinin dağılmaması için kablosuz kulaklıkların bağlanması da mümkündür.

BMW SERVICE INCLUSIVE.

BMW SERVICE INCLUSIVE.

Size özel hizmet ve bakım paketi.

BMW Service Inclusive, sınırsız sürüş keyfinin ilk adımıdır. Tüm temel servis ve bakım işlemlerini kapsayan bir servis paketidir.
BMW Service Inclusive belirli bir süre veya kilometre için bütün düzenli servis ve bakım çalışmalarını kapsar ve tüm dünyada geçerlidir. Bunların arasında aşağıdakiler yer alır: Dolum miktarı dahil motor yağı servisi (düzenli motor yağı servisinin BMW Yetkili Servis'inde yapılmış olması gereklidir), mikro filtre, yakıt filtresi, hava filtresi ve buji servisi, fren hidroliği değişimi, otomobil kontrolü ve servis kaydına göre diğer hizmetler.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

  • Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 tüketimi ve enerji tüketimi rakamları onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’daki temel konfigürasyona sahip otomobiller için geçerlidir ve belirtilen menzilde seçilen opsiyonel jant ve tekerleklerin farklı boyutları göz önünde bulundurulmuştur.

    (3) işaretine sahip araçların değerleri halihazırda yeni WLTP düzenlemesini temel almaktadır ve araçlar arasında kıyaslamaya yapılabilmesi için NEDC'ye karşılık gelen değerlere çevrilmiştir. [Bu araçlara istinaden, araca ilişkin vergiler veya CO2 salınımına ilişkin diğer vergiler için CO2 değerleri burada ifade edilen değerlerden farklı olabilir.]

    CO2 verimliliğine ait teknik özellikler, 1999/94/EC Direktifine ve Avrupa Yönetmeliği'nin uygulanan güncel versiyonuna göre belirlenir. Gösterilen değerler yakıt sınıflandırma açısından NEDC çevrimine uygun yakıt tüketimini, CO2 değerlerini ve enerji tüketimini temel alır.

    Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzu”nda bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/co2/ adresinden ulaşabilirsiniz.