GÜÇLÜ VE KİŞİLİKLİ.

BMW X5'in tasarımı.

Güçlü kişiliğe sahip olanlar anında fark edilir. Daha baktığınız ilk andan itibaren BMW X5 dikkatinizi çeker ve dikkatleri üzerinde toplar. Otomobilin içine girdiğinizde ise üstün kalite sunan kokpitinde her kilometre keyife dönüşür. Örneğin yükseltilmiş oturma konumu öndeki yolu ve iç tasarımın kaliteli malzemelerini gözlerinizin önüne serer.

GÜÇLÜ VE KİŞİLİKLİ.BMW X5'in tasarımı.

Güçlü kişiliğe sahip olanlar anında fark edilir. Daha baktığınız ilk andan itibaren BMW X5 dikkatinizi çeker ve dikkatleri üzerinde toplar. Otomobilin içine girdiğinizde ise üstün kalite sunan kokpitinde her kilometre keyife dönüşür. Örneğin yükseltilmiş oturma konumu öndeki yolu ve iç tasarımın kaliteli malzemelerini gözlerinizin önüne serer.

Devamı

DIŞ TASARIM.

Dinamik ve dik orantılarıyla BMW X5'in üçüncü neslinin bir BMW X modeli olduğu anında anlaşılır. Bununla birlikte olağanüstü görünümü ve karşı konulamaz çok yönlülüğünü daha fazla vurgulayan çok sayıda yeni tasarım özelliklerine sahiptir.
Optimize edilmiş tasarımın önemli bir unsuru, aerodinamiklere odaklanmasıdır. Ön tasarım, arka tasarım ve yanlardaki göz alıcı unsurlar sayesinde, biçim ve işlevsellik ideal şekilde birleştirilmiştir. Geniş hava girişleri, ön rüzgarlıkta yer alan Hava Perdesi, ön çamurluk davlumbazlarında yeni geliştirilen Havalandırmalar; BMW X5'in sportif karakterini ön plana çıkarırken, aynı zamanda yakıt tüketimi ve CO2 emisyonunu azaltır.
Aerodinamik biçimler arka tasarım boyunca da devam eder. D sütununda yer alan Hava Kanadı, otomobile geniş bir görünüm kazandırmanın yanı sıra hava akışını iyileştirir.
Ön tasarımda, BMW böbrek ızgaraların düz, geniş tasarımı BMW X5'e atletik bir duruş kazandırır. Böbrek ızgaralar ve farlar birleştirilerek tek bir ünite görünümü yaratır ve otomobilin iz genişliğini vurgular. Aynı zamanda A sütunu ve ön aksın arasındaki kısa mesafe, otomobilin görsel odak noktasını ileri doğru taşıyarak dört çeker sürüşe vurgu yapar.

BMW X5: Tasarım - Görsel 1

TASARIM.

BMW X5'in tasarımı güçlü dinamikler, olağanüstü sportif özellikler ve ayrıcalıklı şıklığın mükemmel bir birleşimini sunar.

TASARIM.

BMW X5'in tasarımı güçlü dinamikler, olağanüstü sportif özellikler ve ayrıcalıklı şıklığın mükemmel bir birleşimini sunar.

İÇ TASARIM.

En üst kalitede deri, iyi işlenmiş yüzeyler, ortam ışığı ve maksimum konfor ile kendinizi BMW X5'in iç tasarımına bırakın ve ayrıcalık hissini deneyimleyin.
 

 • İyi hissettiren şık ortam

  BMW X5'in gövdesi güçlü bir duruş sergilerken, iç tasarımına çarpıcı bir şıklık hakimdir. Yatay hatlar ve kontrast oluşturan yüzeyler ferahlık hissini artırır. En üst kalitede malzemeler ve iç tasarım yüzeyleri, çeşitli döşeme ve renk seçenekleri ve ortam ışığı ile bir araya gelerek, iyi hissettiren bir ortam sağlar.

 • Sade kokpit tasarımı

  Netlik aynı zamanda BMW X5'in iç tasarımında da önemli bir rol oynar. BMW X'e özgü yükseltilmiş oturma konumu öndeki yolun en iyi şekilde görülebilmesini sağlar. Yeni Dokunmatik iDrive Butonu, opsiyonel Professional Navigation Sistemi ve yeni bağımsız Kontrol Ekranı gibi tüm işletim unsurları, sürücüye dönük olarak yerleştirilmiştir. Parlamaya karşı koruma işlevli otomatik iç ayna daha fazla güvenlik ve konfor sağlar.

İÇ MEKAN.

BMW X5'te koltuğunuza oturduğunuz anda, gerçek mükemmelliğin ayrıntıların bütünü ile gözler önüne serildiğini anında hissedersiniz. Ferah ve lüks iç tasarım özel olarak seçilmiş, en iyi şekilde işlenmiş, en üst kalitede malzemelerle ön plana çıkar.
Kaliteli deri ve şık dekor, ortam ışığı tasarım seçeneklerine sahip isteğe bağlı aydınlatma paketinin sunduğu ayrı aydınlatma olanakları ile bir araya gelerek son derece ayrıcalıklı bir atmosfer yaratır.
Sürücü ve ön yolcu için elektronik olarak ayarlanabilen konforlu koltuklar rahat ve yorgunluk yaratmayan bir sürüş sağlar ve isteğe bağlı olarak sunulur. En yüksek kaliteye sahip bağımsız Kontrol Ekranı ve mükemmel akustiğe sahip isteğe bağlı Bang & Olufsen High End surround ses sistemi, BMW X5'te yapılan yolculukları tüm duyulara yönelik bir şölene dönüştürür.

IŞIK TASARIMI.

Aydınlatma Paketi, otomobilin hem içerisinde hem de dışarısında daha fazla konfor için çeşitli LED ışık kaynaklarını içerir.
Ortam ışığı etkileyici bir "Karşılama" tasarımına sahiptir ve dokuz adet önceden tanımlanmış ışık tasarımı iç tasarımı son derece rahatlatıcı doğrudan ve dolaylı ışık karışımıyla doldurarak otomobilin lounge benzeri atmosferini vurgular. Aydınlatma üç renkli LED'lerden oluşur (beyaz, turuncu ve mavi). Işık kaynakları, ön kısımda merkez konsolda yer alan saklama bölümü, tüm kapı bölmeleri, kaplama öğeleri ve kapı çıkış alanı gibi konumlara yerleştirilmiştir. LED ışıklar ayrıca makyaj aynası, ön ve arka ayak dayaması ve tavan çizgisi, ön koltukların sırtlıkları ve kaplama çubuğu gibi noktalarda yer alır.
Özellikler arasında, dış kapı kollarında LED çevre aydınlatması, dış ayna yuvaları ve bagaj kapağında ışık kaynakları yer alır.

ADAPTİF LED FARLAR.

Adaptif LED Farlar tarafından üretilen ışığın rengi gün ışığına çok benzer ve otomobilin hızı ve direksiyon açısına bağlı olarak ışık dağıtımını otomatik olarak ayarlar.
Adaptif LED farlar bir vurgulayıcı, LED ışık halkaları, kısa huzme fonksiyonu, BMW Seçici Far (elektrokrom uzun far fonksiyonu), LED sis lambaları, viraj ışıkları, sinyal lambaları, gündüz farları ve değişken aydınlatma kontrolüne sahip Adaptif Farları içerir. Tüm işlevler istisnasız LED teknolojisine sahiptir.
Işık dağıtımı otomatik olarak hıza ve direksiyon açısına uyarlanır. Özellikle parlak olan ışık gün ışığına benzerdir ve yolu eşit şekilde aydınlatarak görüş kabiliyetini artırır ve otomobil kullanmayı daha az yorucu hale getirir. Dört LED ışık halkası gündüz bile farklı bir görünüm sunar.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 tüketimi ve enerji tüketimi rakamları onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’daki temel konfigürasyona sahip otomobiller için geçerlidir ve belirtilen menzilde seçilen opsiyonel jant ve tekerleklerin farklı boyutları göz önünde bulundurulmuştur.

  (3) işaretine sahip araçların değerleri halihazırda yeni WLTP düzenlemesini temel almaktadır ve araçlar arasında kıyaslamaya yapılabilmesi için NEDC'ye karşılık gelen değerlere çevrilmiştir. [Bu araçlara istinaden, araca ilişkin vergiler veya CO2 salınımına ilişkin diğer vergiler için CO2 değerleri burada ifade edilen değerlerden farklı olabilir.]

  CO2 verimliliğine ait teknik özellikler, 1999/94/EC Direktifine ve Avrupa Yönetmeliği'nin uygulanan güncel versiyonuna göre belirlenir. Gösterilen değerler yakıt sınıflandırma açısından NEDC çevrimine uygun yakıt tüketimini, CO2 değerlerini ve enerji tüketimini temel alır.

  Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzu”nda bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/co2/ adresinden ulaşabilirsiniz.