BMW VR Deneyimi | BMW Türkiye

SANAL GERÇEKLİK,
GERÇEK TUTKU.

BMW VR DENEYİMİ.

SANAL GERÇEKLİK,
GERÇEK TUTKU.

BMW VR DENEYİMİ.

SANAL GERÇEKLİK,<br>GERÇEK TUTKU.BMW VR DENEYİMİ.

En Yeni BMW Modelleri BMW VR Deneyimi Noktası’nda.

En Yeni BMW Modelleri BMW VR Deneyimi Noktası’nda.

Yeni BMW 3 Serisi, Yeni BMW X5 , Yeni BMW X7, Yeni BMW 8 Serisi ve Yeni BMW Z4 modelleri ile BMW’nin VR deneyimi sayesinde sanal ortamda tanışın. 15 Nisan-8 Temmuz tarihleri arasında BMW Yetkili Satıcı showroomlarında sanal gerçekliğin geldiği en üstün teknoloji ile donatılan BMW VR Deneyimi Noktası’nda BMW’nin en yeni modelleri farklı bir deneyimle inceleyebilirsiniz.

İlk kez Zorlu AVM’de ve sonrasında Bomontiada’da BMW tutkunlarıyla buluşan BMW VR Deneyimi, şimdi size BMW modellerini kokpitinden iç tasarımına, gövde renginden aksesuarlarına kadar tüm detaylarıyla inceleyebilme imkanı sunarak hayallerinizdeki BMW’yi etkileyici bir şekilde keşfetme imkanı sağlıyor.

Yaz boyunca BMW Yetkili Satıcı Showroom’larında ziyaretçiler ile buluşacak olan VR deneyim alanına sizleri de bekliyoruz!

 • Borusan Oto İstinye: 15 Nisan - 10 Mayıs
 • Borusan Oto Avcılar: 14 Mayıs - 20 Mayıs
 • Kosifler Oto Bostancı: 14 Mayıs - 20 Mayıs
 • Kosifler Oto Bağdat Caddesi: 21 Mayıs - 27 Mayıs
 • Öztorun Oto: 27 Mayıs - 17 Haziran
 • Teknik Oto 1-2: 27 Mayıs - 17 Haziran
 • Borusan Oto Esenboğa-Balgat: 24 Haziran - 14 Temmuz
 • Özgörkey: 24 Haziran - 14 Temmuz
 • Köprülü Oto: 08 Temmuz - 28 Temmuz
 • Borusan Oto Bodrum:  08 Temmuz - 28 Temmuz
 • İnciroğlu:  29 Temmuz - 18 Ağustos
 • Kosifler Oto Antalya:  29 Temmuz - 18 Ağustos
 • Borusan Oto Adana:  19 Ağustos - 08 Eylül
 • Kosifler Oto Samsun:  19 Ağustos - 08 Eylül

BMW VR Deneyimini theMagger.com’un kurucusu Lisya anlatıyor.

theMagger.com'un kurucusu Lisya Kalma Patir, son zamanlarda youtube videolarıyla takip ettiğimiz Irmak Kazuk ile Nisan ayında Zorlu AVM'deki BMW VR standını ziyaret etti ve yaşadığı deneyimi BMW Türkiye için kaleme aldı. Bu keyifli yazıyla beraber, Lisya ve Irmak'ın VR deneyimini keşfetmeniz için hazırladığımız videoya da göz atmayı unutmayın.

Devamı

SANAL GERÇEKLİK: NE KADAR GERÇEK OLABİLİR?

SANAL GERÇEKLİK: NE KADAR GERÇEK OLABİLİR?

Yazıma başlamadan önce kendimi anlatmamda fayda var. Ben Lisya Kalma Patir; "lifestyle" blog diye adlandırılabilecek ancak derinlerine inildiğinde çok fazla anlamlar, heyecanlar taşıyan theMagger.com'un kurucusuyum. Yaklaşık 7 yıldır severek çalıştığım, bende çok önemli bir yeri olan markalardan biri BMW. Neden diye sorarsanız, ülkemizde ve yurt dışında gerçekleştirdikleri projeleri yakından takip ediyor, sanata, teknolojiye yaptıkları yatırımları ayakta alkışlıyorum. Vizyoner, yenilikçi markalarla iş yapmayı seviyorum. Farklı düşünen, klasiğin dışına çıkan, dinamik markalar ve yaptıkları projeler bana heyecan veriyor.


Şimdi tüm bu anlattıklarımı nereye bağlayacağımı soracaksınız. Bu sözlerimi, geçtiğimiz günlerde deneyimleme fırsatı bulduğum, BMW'nin tutkunlarını Sanal Gerçeklik ile buluşturan standına bağlayacağım. Özellikle son 2 senedir sık sık adını duyduğum ama hiç deneme fırsatı bulamadığım VR’ı BMW Türkiye sayesinde Zorlu Center'da yaşadım ve bu tecrübeden tahmin ettiğimden çok daha fazla etkilendim. Sonrasında theMagger'ın instagram hesabında, story'den takipçilerin yüzde kaçının sanal gerçeklik tecrübesi yaşadığını sorma ihtiyacı hissettim. 2500+ kişinin katıldığı ankette VR'i deneyimleyen kişi yüzdesi sadece %26'ydı. Aynı şekilde, bu oranın ailem ve arkadaşlarım arasında da oldukça düşük olduğunu gözlemledim. O günden beri karşılaştığım birçok kişiye hiç VR tecrübesi yaşayıp yaşamadığını sorup, yaşamak için BMW Türkiye'nin instagram hesabını takip etmeleri gerektiğini söylüyorum.


Gelelim bu müthiş deneyimin detaylarına...


BMW VR deneyimimin başlangıcında, moderatör sanal gerçeklik gözlüğümü takmama yardımcı oldu ve yönlendirme yapabilmem için bana bir kumanda verdi. İşte o an, gerçeklik ile bağlantımın hiç beklemediğim kadar keskin bir şekilde koptuğu andı! İçerisinde bulunduğum sanal dünyaya alışırken ilk yapmam gereken, en sevdiğim BMW modelini seçmek oldu. Seçim yapmakta çok zorlansam da, sonunda X2 ile yolculuğuma devam etmeyi tercih ettim.

VR Deneyimi

Seçimimin hemen sonrası kendimi "gerçekten" bir X2'nin içerisinde buldum. O kadar gerçekti ki, direksiyonu tutmaya çalıştım... Evet, bunu yaptım!


Daha sonra içerisinde bulunduğum X2'nin iç renklerini seçtim, kaportayı, camları, kapıları açtım kapadım. Sunroof’u açıp gökyüzünü izledim. İstediğimde aracı yan koltuktan veya arka koltuktan inceleme fırsatı buldum. Bu deneyimi bizzat yaşamamış olanlar, deneyimleme fırsatı buldukları ana kadar, ne kadar gerçek hissettiğimi ve X2'yi nasıl en küçük detayına kadar inceleyebildiğimi kavrayamayacaklardır. Ancak, tekrar söylüyorum, sanki bir X2'nin içerisinden dış dünyaya bakıyordum. Bu noktada dışarıda manzara olarak ne gördüğümü sorduğunuzu duyar gibiyim. İşte o da bu tecrübenin en eğlenceli noktalarından biri. Çünkü BMW X2'imle o an, nerede olmak istediğimi bizzat ben seçtim. Şehir manzaraları harika bir evin girişinde de bulundum, kuşların uçtuğu bir dağda da, bir Formula 1 pistinde de, BMW Showroom'unda da... Şüphesiz ki benim en çok etkilendiğim an, dolunayın ışıklarıyla, gece karanlığında yanımda Galvanic Gold rengi X2’imle bulunduğum andı. Ortamdan o kadar etkilendim ki, standda benimle ilgilenen görevli Melike Hanım’a ben biraz daha burada kalmak istiyorum dedim.
 

Yaklaşık 20 dakika süren sanal gerçeklik deneyimim çok özeldi. BMW’ye bana ve tüm tutkunlarına böyle bir deneyim yaşattığı için teşekkür ediyorum. Bundan sonra showroom’da satın almak istediğimiz otomobil rengini görmediğimize üzülmeyeceğiz. Çünkü VR sayesinde onu birebir yaşayabileceğiz.

" BMW VR deneyimi, tüm gerekliliklerden bir süreliğine uzaklaştığım, her detayıyla bana özgü ve hayranlık uyandırıcı bir keşifti. "

Lisya Kalma Patir, theMagger.com

Devamı
VR Deneyimi
VR Deneyimi
VR Deneyimi
VR Deneyimi

Teknoloji çok ilerledi; bu durum bana müthiş bir heyecan veriyor. Ne yalan söyleyim biraz da korkutuyor. Ancak BMW VR deneyiminde olduğu gibi, hayatı kolaylaştıracak ve insana keyif verecek şekillerde kullanıldığında “iyi ki” dedirtiyor. BMW’nin yenilik ve heyecan dolu dünyasını bizzat deneyimleme fırsatı bulduğum için şanslı hissediyorum. Yazımı küçük bir hatırlatma yaparak bitirmek istiyorum. Hepimizin çoğu günü yoğun koşturmacalar içerisinde geçiyor. Kendinizden pay biçin; yapılması gereken telefon konuşmaları, teslim edilmesi gereken çalışmalar ve yetişilmesi gereken programlar arasında sıkışıp kaldığınızı sık sık hissetmiyor musunuz? İşte bu yüzden, bizi gülümseten, bize keyif ve heyecan veren aktiviteleri fark edip onlara zaman ayırmak çok önemli. BMW VR deneyimi, benim için tüm gerekliliklerden bir süreliğine uzaklaştığım, tamamen kendi zevklerimden yola çıkarak hayal ettiğim manzaraları yarattığım, her detayıyla bana özgü ve hayranlık uyandırıcı bir keşifti. Gelin, siz de hayata biraz mola verin. Tüm içtenliğimle herkesi bu özel deneyimi yaşamaya davet ediyorum.

Devamı

LİSYA VE IRMAK'IN VR DENEYİMİ.

Sizin için hazırladığımız bu videoda Irmak Kazuk ve Lisya Kalma Patir'in, Zorlu Center’daki VR deneyimine ortak olabilirsiniz. Bu keyifli deneyimi bizzat yaşamak için sizi 15 Nisan-8 Temmuz tarihleri arasında BMW Yetkili Satıcıları showroomlarındaki standımıza bekliyoruz.

Devamı