KESKİN HATLAR. KESKİN KARAKTER.

BMW Konsept 4.

KESKİN HATLAR. KESKİN KARAKTER.BMW Konsept 4.

BMW markasının en tutkulu karakter özelliklerinden biri de coupé gövdesinin cazibesi olmuştur. Ne de olsa eşsiz zarafetle bir araya gelen sportif ve dinamik sürüş keyfini başka hiçbir model coupé gibi ortaya koyamaz. BMW Konsept 4’ün çıkış noktasını oluşturan heyecan da buradan geliyor. Modelin duyguları harekete geçiren tasarımı gerçek bir BMW Coupé’sinin tüm özelliklerini ve değerlerini bir araya getirdikten sonra bunları kendine özgü bir tavırla yeniden yorumluyor. İncelikle işlenmiş tasarımı ve gizem yaratan derinliğiyle BMW çift böbrek ızgaraları, diğer özellikler arasından sıyrılarak öne çıkıyor. Kullanılan kaliteli ve etkileyici renk ise dinamik coupé hikayesine yeni bir boyut kazandırıyor.

Devamı

CAZİBENİN EN TUTKULU HALİ

BMW Konsept 4’ün öne çıkan özellikleri.

Ayna efektli kristal öğeler içeren dikey BMW Böbrek Izgaraları, BMW Konsept 4, Metalik Kırmızı/ Forbidden, dış tasarım

ÖZGÜVENİ YÜKSEK

Duygusal tasarım dili, BMW Konsept 4 Metalik Kırmızı/Forbidden dış tasarım yan görünüm

TASARIM DİLİ

Metalik Kırmızı/Forbidden, BMW Konsept 4 dış tasarım

ARZU NESNESİ

Ayna efektli kristal öğeler içeren dikey BMW Böbrek Izgaraları, BMW Konsept 4, Metalik Kırmızı/ Forbidden, dış tasarım

ÖZGÜVENİ YÜKSEK

BMW Konsept 4’ün diğerlerinden ayrılan dikey çift Böbrek Izgaraları karakteristik bir özellik olarak hemen dikkat çeker ve karşı konulamaz ifadesiyle odak noktası olarak kalmayı başarır. Değerli bir taş gibi otomobilin ön kısmını adeta ele geçirir. İç tasarımdaki zarif detaylar ise modele özel bir derinlikle kendine has bir hava katar. Ayna efektli yatay kristal öğeler havalandırma ızgarasına birer mücevher gibi yerleştirilmiştir; böylece bakılan her açıdan özel efektler görülebilir. Bunun arkasında yalnızca daha yakından bakıldığında görünen zarif ızgara ve hava girişlerinin tasarımı, '4' rakamının birçok kez tekrar edilmesiyle oluşturulmuştur. Şık ve özel karakteriyle bu vurgu otomobilin ön kısmında hakim olan dinamik tasarım diliyle heyecan verici ve çarpıcı bir şekilde zıtlık yaratır.

Duygusal tasarım dili, BMW Konsept 4 Metalik Kırmızı/Forbidden dış tasarım yan görünüm

TASARIM DİLİ

BMW Konsept 4’ün tasarım dili tipik BMW oranlarını oldukça modern ve duygusal bir biçimde ortaya koyarak akıcı, dinamik ve zarif bir görünüm elde eder. Yolda düz ve alçak bir pozisyona sahip olan atletik coupé gövde, hacimli ve yapılı arka çamurluk davlumbazları, kaslı omuz çizgisi ve geniş üç boyutlu hafif alaşım jantlarla vurgulanır. Vurgulanan yüzeyleriyle diğerlerinden hemen ayırt edilen arka bölüm, geniş omuz çizgisi ve dar LED ışıklarla sağlam bir duruş sergiler.

Metalik Kırmızı/Forbidden, BMW Konsept 4 dış tasarım

ARZU NESNESİ

Heyecan verici Metalik Kırmızı/Forbidden rengi BMW Konsept 4’ün karakterini ve dinamiklerini vurgularken otomobile şık bir estetik hava da katar. Beş katman olarak uygulanan rengiyle otomobil, onu gören herkese kendi hikayesini anlatır. Hayranlık verici ince detayları ve etkileyici derinliğiyle bu mükemmel kırmızı tonu, duyguları harekete geçiren yüzeyleri vurgulayarak diğerlerinden farklı bir dinamik karakter sunar. Otomobilin kıvrımları üzerlerine vuran ışıkla birlikte zengin ve parlak bir kırmızı tonuyla parlarken gölge düşen kontur ve yüzeyler koyu kırmızıdan siyaha uzanan tonlarda dalgalanır. Sportif havayla şıklığı mükemmel bir potada eriten böyle bir rengin benzeri gerçekten ender bulunur.

YENİ BİR HEYECAN

BMW Konsept 4’ün öne çıkan tasarım özellikleri.

Eşsiz sürüş keyfinden daha çekici bir şey olamaz. Bunu BMW Konsept 4’ün atletik oranlarında, sadeleştirilen tasarım dilinde ve çarpıcı Metalik Kırmızı/Forbidden renginde görebilirsiniz. Bu modelin geleneksel bir coupé modeli olmadığını açık bir şekilde gösteren dikey BMW Böbrek Izgaraları, dar ve açık lazer özellikli LED farlarla birlikte tüm dikkati otomobilin ön bölümünde topluyor. İkinci bir bakışta ise Böbrek Izgaralarında ayna efektli kristal yatay dekoratif öğelerin arkasındaki '4' rakamını görüyoruz. Sonsuz tekrarlı gibi görünen 4 rakamı yan hava girişlerinde de modern bir yorumla yer alıyor. Parlak alüminyumdan sızdırmazlık bandı aynaları zarif tasarımı vurguluyor. Uzatılan tavan çizgisi ve atletik omuz çizgisi üç boyutlu dar stop lambaları ve etkileyici siyah difüzörle bir araya gelerek arka bölüme oldukça çekici ve sportif bir estetik duruş katıyor.
BMW Çift Böbrek Izgaraları, BMW Konsept 4, Metalik Kırmızı/ Forbidden, dış tasarım
BMW Konsept 4 metalik Kırmızı/Forbidden dış tasarım arkadan görünüm

BÜYÜLEYİCİ TASARIM. HEYECAN VERİCİ DİNAMİKLER.

BMW Konsept 4 metalik Kırmızı/Forbidden dış tasarım önden görünüm
BMW Konsept 4 metalik Kırmızı/Forbidden dış tasarım yandan görünüm
BMW Konsept 4 metalik Kırmızı/Forbidden dış tasarım arkadan görünüm

 

 

TASARIM SÜRECİ

BMW Konsept 4 tasarım süreci ekranda çizim
BMW Konsept 4 tasarım süreci ekranda tasarım
BMW Konsept 4 tasarım süreci detay prototipi
BMW Konsept 4 tasarım süreci ölçü prototipi