BİRBİRİNDEN ELEKTRİK ALAN ORTAKLIKLAR.

BMW i

BMW i marka işbirlikleri.

BİRBİRİNDEN ELEKTRİK ALAN ORTAKLIKLAR.

BMW i marka işbirlikleri.

BMW i, çığır açan, vizyon sahibi teknolojilerin öncüsüdür. Bu nedenle, benzer düşüncede olan yenilikçileri araması da sürpriz değildir. İster sanat, kültür, tasarım ve mimari alanlarındaki ortaklarla birlikte heyecan verici projeler, ister BMW i otomobilleri için kusursuz tamamlayıcı ürünler sunan premium markalarla işbirliği projeleri olsun BMW i her zaman otomobilin ötesini düşünür.

BİRBİRİNDEN ELEKTRİK ALAN ORTAKLIKLAR.BMW i marka işbirlikleri.

BMW i, çığır açan, vizyon sahibi teknolojilerin öncüsüdür. Bu nedenle, benzer düşüncede olan yenilikçileri araması da sürpriz değildir. İster sanat, kültür, tasarım ve mimari alanlarındaki ortaklarla birlikte heyecan verici projeler, ister BMW i otomobilleri için kusursuz tamamlayıcı ürünler sunan premium markalarla işbirliği projeleri olsun BMW i her zaman otomobilin ötesini düşünür.

Devamı
BMW i

TED.

BMW i, global bir inisiyatif olan Next Visionaries oluşumu için TED ile işbirliği gerçekleştirdi. Next Visionaries hayal ve vizyonun bugünden 30, 50 ve 200 yıl sonra hareket şeklimizi nasıl farklı hale getireceğini keşfetmeyi amaçlıyor. Bu amaçla yenilikçileri, değişim yaratmak isteyenleri, hayalleri olanları ve geleceğe dönük düşünce üretenleri ulaşımın geleceğini yeniden tasarlamaya teşvik ediyor.
 

Bu kapsamda, birkaç haftayla sınırlı başvuru süresince Next Visionaries yarışmasına toplam 180’in üzerinde vizyoner katıldı. En çok gelecek vaat eden projeler www.nextvisionaries.com adresinde tartışmaya açıldı. BMW i ve TED uzmanlarından oluşan bir seçim komitesi Frankfurt’taki son raund için altı katılımcı belirledi. Katılımcıların IAA Cars 2017 fuarına giden yolda hazırlanmalarına yardımcı olmak üzere, tümü TED konuşmacısı olan deneyimli danışmanlar atandı.
 

Next Visionaries yarışmasının finalistleri yaratıcı sektörlerden, iş dünyası ve medyadan 500 konuktan oluşan bir izleyici topluluğu karşısında fikirlerini canlı olarak sundular. Jüri sosyal ve şehir dışı faktörlere özel bir dikkat gösteren otomobil paylaşım vizyonu sunan Sandra Phillips’i yarışmanın kazananı olarak seçti. BMW Markası Başkan Yardımcısı ve Next Visionaries jürisi üyesi Hildegard Wortmann, verdikleri kararın gerekçesini açıklarken şunları söyledi, “Diğer tüm finalistler gibi Sandra Phillips de konuyu farklı bir açıdan ele almış. Sunduğu konsept şimdiden oldukça ilerici ve sosyal değişim açısını da göz önünde bulunduruyor.”
 

Kazananın ödülü ve Sandra Phillips için bir sonraki adım fikrini detaylı olarak sunduğu Kasım 2017’de New York TED sahnesinde gerçekleştirilen TED Talk’a hazırlanmak üzere onay alması oldu.

Devamı

GELECEĞE DÖNÜK YENİLİKLER. BMW i FIA FORMULA E ŞAMPİYONASINDA.

FIA FORMULA E ŞAMPİYONASI. #ELECTRICITEMENT dünyanın en büyük şehirlerinde.
 

Formula E; Hong Kong, Mexico City, Paris, Berlin, New York ve Montreal gibi bazı büyük şehirlere heyecan getiriyor. Tek kişilik, elektrikli yarış otomobillerine yönelik yenilikçi yarış serisi dünya genelinde göz alıcı caddelerden oluşan pistlerde gerçekleştiriliyor.
 

BMW FIA Formula E Şampiyonası’nı erken bir aşamadan beri takip ediyor ve o zamandan bu yana yarışların yapıldığı hafta sonlarında BMW i Destek Otomobilleri ie yarış meraklılarını heyecanlandırıyor. Qualcomm BMW i8 Güvenlik Otomobili, “Resmi Otomobil Ortağı” olarak BMW I’nin sağladığı en gösterişli otomobil oldu.
 

Andretti Autosport’un arkasındaki itici güç Amerikan motor yarışlarının yıldızı Michael Andretti. MS Amlin Andretti de Formula E’nin kurucu üyelerinden biri. BMW de uzmanlığıyla Amerikan takımını destekliyor. BMW 5. sezon itibariyle FIA Formula E Şampiyonası’na çalışma ekibi olarak katılmadan önce, 4. sezon başlangıcında bu yarış takımına verilen destek de uzatıldı.

SOHO HOUSE.

Ekim 2014'ten bu yana BMW i ve Soho House Group (SHG) çağdaş sanat, yenilikler ve tasarıma odaklanan deneyimler yaratmak için birlikte çalışıyor. Soho House Group’un global otomotiv ortağı olarak BMW i birçok tesiste ve etkinlikte üyelerine ve misafirlerine sürüş deneyimi sunmak üzere BMW i3 otomobillerini sunuyor. Soho House ve BMW i Avrupa ve ABD'deki Soho House mekanlarında bir uluslararası sanat programında da işbirliği yapacak.


Soho House'un öyküsü 1995'te Londra, Greek Street'te başladı. Yirmi yıl sonra şimdi portöyünde İngiltere, kıta Avrupa'sı, ABD ve Kanada'da çeşitli kulüpler, oteller, restoranlar ve spalar yer alıyor.

 • İngiltere

  Londra hiç şüphesiz İngiltere'nin önde gelen metropolü. En fazla sayıda Soho House mekanını barındırıyor olması da hiç de şaşırtıcı değil. Greek Street'teki Soho House'un köşesini döndüğünüzde 39 yataklı otel Dean Street Townhouse ve biraz doğusunda da Shoreditch House ile karşılaşırsınız. Mayfair'in en iyi korunan restoran, bar ve lounge mekanı Little House'un yanı sıra Notting Hill'deki Electric House ve Chiswick'teki sessiz bir mekan olan High Road House için batıya doğru ilerleyin. Tüm bu mekanlar olağanüstü yiyecek ve içecek çeşitlerinin yanında spor ve dinlenme fırsatları da sunuyor.

  Elbette kırsal bölgeleri sevenler için de hizmet sunuluyor. Londra'dan iki saat mesafede Somerset kırlarında 18 dönümlük bir alanda Babington House yer alıyor. Mekan 32 adet bağımsız tasarlanmış odaya, 24 saat açık restorana ve öncü Cowshes Spa'sına ev sahipliği yapıyor.

 • Kıta Avrupası

  Kıta Avrupası'ndaki ilk mekan Berlin'in canlı Mitte bölgesindeydi. Soho House Berlin, kapılarını Mayıs 2010'da açtı. Sekiz kata yayılan mekan geniş bir kulüp katı, teras havuz ve barı, tam donanımlı bir spor salonu, sinema salonu ve Hamam da bulunan bir Cowshed Spa'ya sahip.

  Mekanlar Avrupa'nın güneyine doğru da yöneliyor: 2015’te İstanbul’da ve 2016 başında da Barselona'da yepyeni Soho House mekanları açıldı.

 • Kuzey Amerika

  2003 yılı Meatpacking District'teki eski bir depo binasında Kuzey Amerika açılımına sahne oldu. Soho House New York 6 katta 30 geniş oda, restoran, bar, 44 kişilik bir sinema salonu ve teras havuzuna sahip olmasının yanı sıra Cowshed Spa’ya da ev sahipliği yapıyor.

  Bir sonraki adres 2010 ilkbaharında Sunset Boulevard'daki ikonik bir ofis binasında açılan Soho House West Hollywood. Bunu birkaç ay sonra Güney Amerika'nın ihtişamında iki havuz sunan ve kendi plajına sahip olan Miami Soho Beach House izledi.

  İki yıl sonra "yeşil sınırın" hemen karşısında Toronto Uluslararası Film Festivali’nin kutlandığı bir dizi etkinlikle açılan Soho House Toronto'nun lansmanı gerçekleşti.

  Ağustos 2014'te ise "En büyüğü sona sakla" sözüne uygun şekilde SHG şimdiye kadarki en büyük mekanının kapılarını açtı: Eski fabrika bölgesinde 10.000 metre karelik bir alandaki Soho House Chicago.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • BMW i3 (60 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 0
  kWsa/100 km'de güç tüketimi: 12,9

  BMW i3 (94 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 0
  kWsa/100 km'de güç tüketimi: 12,6* / 13,1**

  Range Extender özelliğine sahip BMW i3 (60 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 13
  kWsa/100 km'de güç tüketimi (ortalama): 13,5
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0,6

  Range Extender özelliğine sahip BMW i3 (94 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 12* / 13**
  kWsa/100 km'de güç tüketimi (ortalama): 11,3* / 11,9**
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0,6

  Plug-In Hybrid BMW eDrive özellikli BMW i8 için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 49
  kWsa/100 km'de güç tüketimi (ortalama): 11,9
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 2,1

  * Jant grubu 1: 19 inç jantlar
  ** Jant grubu 2: 20 inç jantlar; kış lastikleri

  Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve güç tüketimi değerleri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır.

  Sürüş menzili birçok faktöre dayanır; bunlar arasında özellikle kişisel sürüş tekniği, seçili güzergah, hava koşulları, ısıtma/soğutma kullanımı ve önceden ayarlama yer alır.

  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu" içerisinde bulabilirsiniz.