Tamamen Elektrikli Yeni BMW iX3

BORN ELECTRIC.

BMW i

BMW i.

BMW i sürdürülebilir mobilite açısından kapsamlı ve çığır açan bir konsepttir. Vizyon sahibi elektrikli otomobiller ve mobilite hizmetleri, ilham veren tasarım ve sürdürülebilirlik kavramı ile ön plana çıkan yeni premium anlayışını temsil eder. Örneğin, yenilikçi tarzıyla heyecan yaratan tamamen elektrikli BMW i3, şehir içi kullanıma uygun baştan sona sürdürülebilir özellikte tasarlanmış, yerel ölçekte emisyonsuz bir otomobildir.

Devamı
BORN ELECTRIC.BMW i.

  BİR OTOMOBİLDEN DAHA FAZLASI.

  BMW i: Genel bakış

  BMW i.

  Dünyamız hızla değişiyor; her geçen gün daha fazla kişi giderek artan bir şekilde bir yerden başka bir yere taşınırken, şehirler mega şehir halini alıyor. Aynı zamanda, otantik değerler ve sürdürülebilir, bilinçli bir yaşam tarzına duyulan istek de artıyor. BMW i de bu değişen istekleri sistematik ve kapsamlı bir şekilde ele alıyor.
  Devamı
  BMW i: Genel bakış

  MOBİLİTE YENİDEN YORUMLANIYOR.

  BMW i'de, mobilite hakkında daha önceden bildiğimiz her şeyi sorguladık. Buna paralel olarak, “konsept otomobil”, yeni üretim yerleri ve üretim süreçleri, elektrikle gerçekleştirilen güçlü ve emisyonsuz sürüş ve vizyon sahibi, sürdürülebilir bir tasarım açısından tümüyle yeniden ele alındı. Böylece, bireysel gerekliliklere uyum sağlayan modern bir mobilite konsepti ile BMW i3 ve BMW i8 ortaya çıktı.
  Devamı
  BMW i: Genel bakış

  MOBİL GELECEĞİN ÖNCÜSÜ.

  Elektrikli, heyecan uyandıran BMW i3, geleceğe işaret etme açısından kendini aşan, tam olarak gelişmiş yüksek teknolojili bir otomobildir. Vizyon sahibi, yenilikçi ve sistematik olarak sürdürülebilir bu otomobil, mobiliteyi yeniden tanımlıyor. BMW i3, bir otomobilden çok daha fazlasıdır; bir yaşam biçimidir.
  Devamı
  BMW i: Genel bakış

  CESARET VE VİZYON.

  BMW i8, bir plug-in hybrid olarak, bir spor otomobilin performansını, kompakt otomobil tüketimiyle birleştiriyor. Tasarımı, aerodinamiği ve şık ayrıntıları, sürdürülebilirliğin fedakarlık değil, bir tavır olduğunu kanıtlıyor.
  Devamı
  BMW i: Genel bakış

  LIFE DRIVE MİMARİSİ.

  BMW LifeDrive, özellikle elektrikli mobilite için tasarlanan ilk otomobil mimarisidir. Tüm yürüyen aksam ve sürüş bileşenlerinin yanı sıra bataryası, sürüş modülü içine tam anlamıyla güvenli bir şekilde yerleştirilmiştir. Böylece yaşam modülü, kullanılabilir bir yaşam alanı olmaya tamamen müsaittir. İlk kez olarak, bir yolcu bölümü bir üretim otomobilinde yüksek dayanımlı karbondan üretildi. Karbon lifler, insan saçından on kat daha incedir. Çok güçlüdürler, fakat ağırlıkları çeliğin yalnızca yarısı kadardır. Bu da, yolda daha fazla güvenlik, daha az ağırlık ve daha fazla çeviklik anlamına gelir.
  Devamı
  BMW i: Genel bakış - Görsel 6

  AYNI ELEKTRİĞİ PAYLAŞANLAR.

  2013’te BMW i doğduğundan beri, tüm dünyadaki elektrikli otomobil öncüleri, gelecek mobilite vizyonumuzu deneyimliyor, yaşıyor ve paylaşıyor. Sosyal medya platformlarında, kişisel alanlarını açıyor, elektrikli otomobillerle ilgili hikayelerini anlatıyor ve günlük hayatlarında BMW i3 modelleriyle yaşadıkları anları paylaşıyorlar.

  Devamı

  AYNI ELEKTRİĞİ PAYLAŞANLAR.

  AKILLI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK.

  BMW i'de sürdürülebilirlik basit bir kelimeden çok daha fazlasıdır. Bizim için önde gelen yol gösterici bir ilkedir. Bu nedenle, BMW i3'ün tüm yaşam döngüsünü kaynakların maksimum korunması ve sürdürülebilirlik ilkesine uygun olarak tasarladık.
  Devamı
  BMW i: Genel bakış - Görsel 8

  GELİŞTİRME.

  Önceden var olan bir modele bir elektrikli hareketli aksam eklemek yerine, tüm BMW i otomobil konsepti elektrikli mobilite için tasarlandı. Bu durum aerodinamik otomobil tasarımının yanı sıra kullanılan malzemeleri de etkiler. Mümkün olan her yerde sürdürülebilir veya geri dönüştürülebilir malzemeler kullandık.
  Devamı
  BMW i: Genel bakış - Görsel 9

  ÜRETİM.

  Leipzig'deki BMW i tesisi, kullanılan enerjinin tamamını yenilenebilir enerji kaynaklarından elde eder. Bu kaynaklar arasında, tesise özellikle bu amaç doğrultusunda kurulan dört rüzgar türbini yer alır. Karbon lifler, %100 oranında su gücüyle üretilir.
  Devamı
  BMW i: Genel bakış - Görsel 10

  KULLANIM.

  Sıfır emisyona sahiptir ve neredeyse hiç gürültü ve koku üretmez. BMW i'yi kullanmak hem eğlencelidir hem de örneğin şehirlerde görülen hava kirliliğini azaltır. Ek olarak, ECO PRO Modu gibi yenilikler, güç tüketimini azaltır ve elektrikli sürüş menzilini artırır.
  Devamı
  BMW i: Genel bakış - Görsel 11

  GERİ DÖNÜŞÜM.

  Yeni değerlerin elde edildiği BMW i3'te kullanılan malzemelerin %95'i geri dönüştürülebilirdir. Örneğin, üretim fazlası karbon lifleri üretim sürecine geri beslenebilir veya diğer alanlarda geri dönüştürülebilir. Batarya modülleri de güneş veya rüzgar enerjisiyle işletilen tesisler için ara depolama alanı olarak geri dönüştürülebilir.
  Devamı

  VİZYON SAHİBİ MOBİLİTE.

  BMW i: Genel bakış - Görsel 12

  CHARGE NOW.

  BMW i tarafından sunulan mobilite hizmeti, hareket halindeyken dünyanın en büyük ev-dışı şarj istasyonları ağı dahilinde kapsamlı bir şarj hizmeti sunar. Türkiye’deki ChargeNow hizmetini “Eşarj Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri A.Ş.” vermektedir.
  Devamı

  GÜNLÜK ELEKTRİK.

  BMW i: Genel bakış - Görsel 14

  GÜNLÜK YAŞAMDA E-MOBİLİTE.

  BMW i3, tamamen elektrikli mobilite için tasarlanan ilk otomobil olarak, sürdürülebilir mobiliteyi her gün deneyimleyebilmenizi kolaylaştırır. BMW i8, temel ilkesine bağlı olarak, modern ve sürdürülebilir bir spor otomobil vizyonunu gerçekleştirir. BMW i otomobillerinde, stilinizi ve tavrınızı sergilersiniz.
  Devamı
  BMW i: Genel bakış - Görsel 15

  SÜRÜŞ KEYFİNİN YENİLENMİŞ HALİ.

  BMW i3 ve BMW i8, yeni bir çağın öncüleridir. Yalnızca kısa bir süre önce motor gürültüsü işitilebilirken artık güç, sessizlik içinde üretiliyor. Bir anda, tamamen rahat bir şekilde, şehirlerde dinamizmi deneyimlemeye başladık. Bunun nedeni, BMW i'nin elektrikli mobiliteyi tutarlı olarak yeni ve sürdürülebilir bir şekilde yeniden tasarlamış olmasıdır.
  Devamı
  BMW i: Genel bakış - Görsel 16

  EVDE KOLAYCA ŞARJ ETME.

  Ortalama olarak, bir otomobil günde 22 saat park halindedir. Bu süreyi optimum şekilde kullanarak, örneğin, standart şarj kablosu, BMW i Wallbox veya BMW i Wallbox (pro) yardımıyla BMW i3 veya BMW i8'inizi kolayca şarj edebilirsiniz.
  Devamı
  BMW i: Genel bakış - Görsel 17

  HER YERDEN ŞARJ ETME OLANAĞI.

  Hareket halindeyken bile, BMW i3 veya BMW i8'inizi şarj edebilmeniz için birçok seçenek vardır. ChargeNow mobilite hizmeti, bulunduğunuz bölgedeki şarj istasyonlarının konumunu gösterir. Bu, otomobilinizin siz alışverişteyken, çalışırken veya dinlenirken pratik bir şekilde şarj edilebilmesine olanak sağlar.
  Devamı
  BMW i VISUALIZER UYGULAMASI: BMW i3 VE i8 PARMAK UÇLARINIZDA.
  BMW i Marka işbirlikleri

  BİRBİRİNDEN ELEKTRİK ALAN ORTAKLIKLAR.

  BMW i

  BMW i marka işbirlikleri.

  BİRBİRİNDEN ELEKTRİK ALAN ORTAKLIKLAR.

  BMW i marka işbirlikleri.

  BMW i MARKA İŞBİRLİKLERİ.

  BMW i, çığır açan, vizyon sahibi teknolojilerin öncüsüdür. Bu nedenle, benzer düşüncede olan yenilikçileri araması da sürpriz değildir. İster sanat, kültür, tasarım ve mimari alanlarındaki ortaklarla birlikte heyecan verici projeler, ister BMW i otomobilleri için kusursuz tamamlayıcı ürünler sunan premium markalarla işbirliği projeleri olsun BMW i her zaman otomobilin ötesini düşünür.
   

  Devamı
  BMW i3 Marka İş Birliği

  TED.

  BMW i, global bir inisiyatif olan Next Visionaries oluşumu için TED ile işbirliği gerçekleştirdi. Next Visionaries hayal ve vizyonun bugünden 30, 50 ve 200 yıl sonra hareket şeklimizi nasıl farklı hale getireceğini keşfetmeyi amaçlıyor. Bu amaçla yenilikçileri, değişim yaratmak isteyenleri, hayalleri olanları ve geleceğe dönük düşünce üretenleri ulaşımın geleceğini yeniden tasarlamaya teşvik ediyor.

  Bu kapsamda, birkaç haftayla sınırlı başvuru süresince Next Visionaries yarışmasına toplam 180’in üzerinde vizyoner katıldı. En çok gelecek vaat eden projeler www.nextvisionaries.com adresinde tartışmaya açıldı. BMW i ve TED uzmanlarından oluşan bir seçim komitesi Frankfurt’taki son raund için altı katılımcı belirledi. Katılımcıların IAA Cars 2017 fuarına giden yolda hazırlanmalarına yardımcı olmak üzere, tümü TED konuşmacısı olan deneyimli danışmanlar atandı.

  Next Visionaries yarışmasının finalistleri yaratıcı sektörlerden, iş dünyası ve medyadan 500 konuktan oluşan bir izleyici topluluğu karşısında fikirlerini canlı olarak sundular. Jüri sosyal ve şehir dışı faktörlere özel bir dikkat gösteren otomobil paylaşım vizyonu sunan Sandra Phillips’i yarışmanın kazananı olarak seçti. BMW Markası Başkan Yardımcısı ve Next Visionaries jürisi üyesi Hildegard Wortmann, verdikleri kararın gerekçesini açıklarken şunları söyledi, “Diğer tüm finalistler gibi Sandra Phillips de konuyu farklı bir açıdan ele almış. Sunduğu konsept şimdiden oldukça ilerici ve sosyal değişim açısını da göz önünde bulunduruyor.”

  Kazananın ödülü ve Sandra Phillips için bir sonraki adım fikrini detaylı olarak sunduğu Kasım 2017’de New York TED sahnesinde gerçekleştirilen TED Talk’a hazırlanmak üzere onay alması oldu.

  Devamı

  GELECEĞE DÖNÜK YENİLİKLER. BMW I FIA FORMULA E ŞAMPİYONASINDA.

  FIA FORMULA E ŞAMPİYONASI. #ELECTRICITEMENT dünyanın en büyük şehirlerinde.


  Formula E; Hong Kong, Mexico City, Paris, Berlin, New York ve Montreal gibi bazı büyük şehirlere heyecan getiriyor. Tek kişilik, elektrikli yarış otomobillerine yönelik yenilikçi yarış serisi dünya genelinde göz alıcı caddelerden oluşan pistlerde gerçekleştiriliyor.


  BMW FIA Formula E Şampiyonası’nı erken bir aşamadan beri takip ediyor ve o zamandan bu yana yarışların yapıldığı hafta sonlarında BMW i Destek Otomobilleri ie yarış meraklılarını heyecanlandırıyor. Qualcomm BMW i8 Güvenlik Otomobili, “Resmi Otomobil Ortağı” olarak BMW I’nin sağladığı en gösterişli otomobil oldu.


  Andretti Autosport’un arkasındaki itici güç Amerikan motor yarışlarının yıldızı Michael Andretti. MS Amlin Andretti de Formula E’nin kurucu üyelerinden biri. BMW de uzmanlığıyla Amerikan takımını destekliyor. BMW 5. sezon itibariyle FIA Formula E Şampiyonası’na çalışma ekibi olarak katılmadan önce, 4. sezon başlangıcında bu yarış takımına verilen destek de uzatıldı.

  BMW i ve Soho House Group (SHG)
  BMW i ve Soho House Group (SHG)

  SOHO HOUSE.

  Ekim 2014'ten bu yana BMW i ve Soho House Group (SHG) çağdaş sanat, yenilikler ve tasarıma odaklanan deneyimler yaratmak için birlikte çalışıyor. Soho House Group’un global otomotiv ortağı olarak BMW i birçok etkinlikte üyelerine ve misafirlerine sürüş deneyimi sunmak üzere BMW i3 otomobillerini sunuyor. Bu keyifli işbirliğini 2017 yılından beri Türkiye’de sürdüren Soho House Istanbul ve BMW Türkiye ise tasarım ve çağdaş sanata yönelik inovatif etkinliklere ev sahipliği yapıyor.


  Soho House'un öyküsü 1995'te Londra, Greek Street'te başladı. Yirmi yıl sonra şimdi portöyünde İngiltere, kıta Avrupa'sı, ABD ve Kanada'da çeşitli kulüpler, oteller, restoranlar ve spalar yer alıyor.

  • İngiltere
  • Kıta Avrupası
  • Kuzey Amerika

  DAHA FAZLASINI JOY BLOG’DA KEŞFEDİN.

  Elektrikli Otomobil Efsaneleri | BMW Türkiye

  Elektrikli Otomobil Efsaneleri.

  Günümüzde sürücülerin elektrikli otomobiller ile ilgili zihinlerinde bazı belirsizliklerin hala devam ettiği bir gerçek. Bu yazımızda, elektrikli otomobiller ile ilgili doğru sanılan yanlışları masaya yatırıyor, yaygın inanışların gerçekliğini sorguluyoruz.
  Okuyun
  Azıcık Uz mu Gittik? | BMW Türkiye

  Azıcık Uz mu Gittik?

  Tamamen elektrikli BMW i3s ile ne kadar uzağa gidebilirsiniz? Bir dijital ajansta pazarlama müdürü olarak çalışan Emrah Adıtatar, aklında tam olarak bu soruyla birlikte BMW i3s ile İstanbul’dan Adrasan’a kadar gitti ve bu ilham verici e-mobilite deneyimini bizim için kaleme aldı.
  Okuyun
  E-Scooter’lar Her Yerde | BMW Türkiye

  E-Scooter’lar Her Yerde.

  Wim Ouboter, 1997’de scooter’ı yeniden icat eden isimdi: ‘Micro Scooter’ ürünü global bir başarıya dönüşmüştü. İsviçreli girişimci günümüzde de eleketrikli scooter dalgasının ön sıralarında yer alıyor. Eğlenceli bir ulaşım yöntemi olan e-scooter ile ilgili başlangıçta karşılaşılan sorunlar, mikro-mobilite ve geleceğin ulaşım trendleri hakkında keyifli bir söyleşi yaptık.
  Okuyun
  Gelecek Bugün, Burada | BMW Türkiye

  Gelecek Bugün, Burada.

  Bugün Dünya Çevre Günü. Elektrikli otomobillerin emisyonsuz bir geleceği mümkün kılacağı günleri beklerken, tamamen elektrikli BMW i3 gibi otomobiller şimdiden hayatımızdaki rutinleri ve düşünce yapımızı değiştirmeye başladı. Bigumigu’nun kurucu ortağı Yalçın Pembecioğlu bu konuyla ilgili düşüncelerini Joy Blog’a özel yazısında paylaştı.
  Okuyun
  Yeşil Yollar, Yeşil Düşünceler | BMW Türkiye

  Yeşil Yollar, Yeşil Düşünceler.

  Adem Barış ilham dolu paylaşımlarıyla ilgi çeken bir seyahat tutkunu. BMW i3 ile doğaya ve yeşile dokunan keyifli bir kaçamak yapan Adem, deneyimini ve düşüncelerini BMW Joy Blog için kaleme aldı.
  Okuyun
  BMW i8: Vizyondu, Bir Simge Oldu | BMW Türkiye

  BMW i8: Vizyondu, Bir Simge Oldu.

  İlerici tasarımın, sürdürülebilir ve dinamik sürüş keyfinin öncüsü olan BMW i8 Coupé ve BMW i8 Roadster, üretim sürecini tamamladı. BMW’nin ilk plug-in hybrid modeli olan BMW i8, dünyanın en başarılı elektrikli spor otomobili olarak şirket tarihine geçti. Bu ilham verici öyküyü birlikte keşfedelim.
  Okuyun
  Geleceğin Sesi | BMW Türkiye

  Geleceğin Sesi.

  BMW’nin tamamen elektrikli ilk gran coupé gövdeli otomobili BMW Konsept i4, otomobil tutkunlarını Temmuz 2020 itibariyle heyecan verici bir yenilikle buluşturmaya hazırlanıyor. Hans Zimmer’le birlikte yaratılan BMW Konsept i4’nin sesini mercek altına alıyoruz.
  Okuyun
  Cesur Gelecek Hayalleri | BMW Türkiye

  Cesur Gelecek Hayalleri.

  Borusan Otomotiv’de BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni görevini sürdüren İsmail Terzi, kaleme aldığı makalesinde bizi bu kez tamamen elektrikli BMW i3 ile bir araya getiriyor. Temiz ve huzurlu bir gelecek ile ilgili düşüncelerine, BMW i3s ile yaşadığı deneyim eşlik ediyor. Gelin, bu deneyime birlikte ortak olalım.
  Okuyun
  BMW ve Elektromobilite.

  BMW ve Elektromobilite

  Elektrikli Otomobiller

  Elektrikli Otomobiller

  Yeni BMW iX

  Yeni BMW iX

  BMW’ni Bul.

  BMW’ni Bul

  Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

  • BMW i3s (120 Ah):
   kWsa/100 km'de güç tüketimi: 14,7
   CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 0
   Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 0
   Elektrikli menzil (km): 325*
   Günlük kullanım için elektrikli menzil (km): 260

   Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim bilgileri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de belirtilen ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

   Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2 adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu”nda bulabilirsiniz .

   Değerler yeni WLTP mevzuatını temel alır. Otomobille ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) burada belirtilen CO2 değerlerinden farklı olabilir.
    

   * Bu değer NEDC değerlerine göre ölçülmüştür.