BMW i

  GÜNLÜK HAYATIN KOŞUŞTURMASI İÇİN AKILLI ÇÖZÜMLER.

  BMW i Mobilite Hizmetleri.

  BMW i, yenilikçi elektrikli ve hibrit otomobilleri temsil ettiği kadar sürdürülebilir mobilite konseptini de temsil eder. Otomobiller ve mobilite hizmetleri, otomobillerin mevcut olup olmamasına bakılmaksızın şehir içi mobiliteyi desteklemek üzere akıllı yöntemlerle birbirine bağlanır. BMW'nin sahip olduğu ortak sermayeli şirket BMW i Ventures bu tip birçok hizmeti destekler. Yerel deneme safhasının ardından hizmetler genellikle ulusal seviyede sunulur. Burada en önemlilerini sunacağız.

  Devamı

  DRIVE NOW.

  DriveNow, BMW i, MINI ve SIXT tarafından sunulan yeni otomobil paylaşım hizmetidir. Kullanıcılar ihtiyaçları olduğu zaman ihtiyaçları olduğu yerde esnek şekilde otomobil kiralayabilirler. Mobilite konsepti “istediğin yerden al, istediğin yere bırak” sloganını temel alır. Ücret dakika, yakıt maliyeti ve otoparklar dahil edilerek hesaplanır. Kullanıcılar müsait olan otomobilleri bulmak için uygulama veya web sitesini kullanabilir veya doğrudan sokakta temin edebilirler. Sürücü belgesindeki bir çip elektronik anahtar yerine kullanılır.
  DriveNow hizmeti şu anda Münih, Berlin, Düsseldorf, Köln ve San Francisco'da kullanılıyor. Diğer şehirlerin de eklenmesi planlanıyor. Otomobil portföyü sürekli olarak genişletilmektedir. Elektrikli otomobiller de araç filosunun önemli bir öğesini oluşturmaktadır.

  CHARGE NOW.

  ChargeNow, farklı tedarikçilere ait ev-dışı şarj istasyonlarını kolay ve hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayan bir BMW i mobilite hizmetidir. Nakit gerektirmeyen şarj ve ödeme işlemleri için ChargeNow kartı kullanılır ve tüm ChargeNow ortaklarında geçerlidir. Mevcut tüm şarj istasyonları BMW i ConnectedDrive sayesinde BMW i navigasyon sisteminde görüntülenir.
  Ayda bir, fatura edilen kişisel masraflar ve ilgili giderlere ilişkin detaylı bir bildirim gönderilir.