image

BMW VISION NEXT 100 İLE GELECEK BUGÜNDEN BAŞLIYOR.

GELECEĞİN EŞSİZ SÜRÜŞ KEYFİNİ KEŞFEDİN.

BMW VISION NEXT 100 İLE GELECEK BUGÜNDEN BAŞLIYOR.

GELECEĞİN EŞSİZ SÜRÜŞ KEYFİNİ KEŞFEDİN.

BMW VISION NEXT 100 İLE GELECEK BUGÜNDEN BAŞLIYOR.GELECEĞİN EŞSİZ SÜRÜŞ KEYFİNİ KEŞFEDİN.

Geçtiğimiz 100 yılda, eşsiz sürüş keyfi için en üstün otomobilleri yaratmaya yönelik benzersiz vizyonumuzu izleyerek mobilitenin geleceğini şekillendirmeye katkı sağladık. Bugün bir BMW'nin direksiyonuna geçen herkes bunu hissedebilir. Şimdi ise bizi daha heyecan verici zamanlar bekliyor. Sizi üstün sürücüye dönüştürecek bir vizyon otomobiliyle eşsiz sürüş keyfini geleceğe taşıyoruz. BMW VISION NEXT 100 ile tanışın.

image

YEPYENİ VE AKILLI BİR CO-PİLOT: COMPANION.

YEPYENİ VE AKILLI BİR CO-PİLOT: COMPANION.

BAĞLANTILI ZEKA.

BMW VISION NEXT 100'ün duyumsal ve dijital zeka ile sürekli hizmet ve bağlantı özellikleri, otomobilin sürücüsünü daha iyi tanımasına imkan tanıyan ve her türlü sürüş koşulunda sezgisel ve ustalıkla yardım sağlayan Companion'da bir araya geliyor. Bu sayede Companion, sezgisel olarak her yolculuğu sürücü için kişisel ve duygusal açıdan ayrıcalıklı bir deneyim haline getiriyor.

AKILLI OTOMATİK PİLOT.

Companion, tam bağımsız Ease Modu’nda sürüşe dair tüm görevleri üstlenir. Yolcularını varacakları yere güvenle ulaştırır ve rota, yol durumu ve otomobilin yol boyunca gösterdiği performans konusunda önemli güncellemeler sağlar.

GÜÇLÜ SEZGİLER.

Companion, diğer otomobiller ve trafik sistemleriyle iletişim kurarak sizi henüz farkına varmadığınız potansiyel tehlikelere karşı uyarır.

BİLİNÇLİ VE ÖN BİLİNÇLİ İLETİŞİM.

Companion sürücülere iki şekilde bilgi desteği sunar. İlk olarak, otomobilin tüm ön camını kaplayan Head-Up Display aracılığıyla bilinçli bir şekilde, ikinci olarak ise otomobilin ön panelinin üst kısmında yer alan sensör tarafından etkinleştirilen üçgenlerden oluşan Alive Geometry mozaiği ile ön bilinçli olarak destek sağlar. Bu yöntemlerden elde edilen bilgiler, sürücünün yaklaşan sürüş durumlarına karşı çok daha hızlı bir tepki vermesine sezgisel olarak yardımcı olur.
image

EASE MODU VE BOOST MODU. İKİ ÜSTÜN SÜRÜŞ DENEYİMİ.

EASE MODU VE BOOST MODU. İKİ ÜSTÜN SÜRÜŞ DENEYİMİ.

TAM BAĞIMSIZ EASE MODU.

Bizim için tam bağımsız sürüş, size en üst düzeyde rahatlık sağlayabilmek anlamına gelir. Bu yüzden Ease Modu’nda tek yapmanız gereken arkanıza yaslanarak sürüşün keyfini çıkartmaktır.

SAF PERFORMANS: BOOST MODU.

Boost Modu’nda her şey sürüş performansınızın çevresinde döner. İşte bu yüzden Head-Up Display, ideal sürüş şeritlerini, fren, direksiyon çevirme ve hızlanma noktalarını doğrudan görüş alanınıza yansıtacaktır.

SEÇİM SİZİN. EASE MODU MU BOOST MODU MU?

Göz açıp kapayıncaya kadar sürüş modları arasında geçiş sağlayabilirsiniz. Ease Modu ve Boost Modu arasında geçiş yapmak için direksiyon üzerindeki BMW logosuna dokunmak yeterlidir.
image

MALZEME KONSEPTİ İLE İDEAL SÜRDÜREBİLİRLİK.

MALZEME KONSEPTİ İLE İDEAL SÜRDÜREBİLİRLİK.

YANSITICI CAM.

Vizyon otomobilimizin yansıtıcı cam panelleri, kişisel gizliliğinizi artırmanın yanı sıra otomobilin iç sıcaklığını da %30 oranında azaltır.

DİNAMİK ÇAMURLUK DAVLUMBAZLARI.

BMW VISION NEXT 100, sürtünmeyi ve düşük enerji tüketimini akıllı şekilde azaltmaya yardımcı olan dinamik çamurluk davlumbazlarına sahiptir. Düz yol sürüşü sırasında tamamen kapalı olan çamurluk davlumbazları, ideal aerodinamik etki için otomobilin geliştirilmiş çizgilere sahip gövdesiyle aynı hizada kalır. Ancak otomobil bir viraja girdiğinde, tekerleklerle kusursuz bir uyum içerisinde otomobilin gövdesinden içeri veya dışarı doğru hareket eder.

AERODİNAMİK.

BMW VISION NEXT 100, çarpıcı sade tasarımını, yalnızca 0,18 cW değerindeki olağanüstü düşük sürtünme katsayısını elde edebilmek için tamamen kapalı dış kabukla bir araya getiriyor. Optimize edilmiş aerodinamik tasarımı, ikonik çift ön ızgaralarından, incelen arka bölümüne kadar cesur bir şekilde tek bir estetik fırça darbesiyle nefesleri kesen bir tasarım meydana getiriyor.

MONO MALZEMELER.

BMW VISION NEXT 100'ın iç kaplamaları, %100 deri içermeyen ve baskı yapılabilen mono malzemeler kullanılarak üretilmiştir. Bu malzemeler üzerine, örneğin doğrudan boya ile baskı yapılabildiği için üretim süreci en iyi şekilde kullanılabilmektedir. Geri dönüşümü kolay olan malzeme, çevre açısından çok daha verimli bir kullanımı mümkün kılmaktadır.
image

SIRA SİZDE. VİZYONUMUZU KEŞFEDİN.

SIRA SİZDE. VİZYONUMUZU KEŞFEDİN.

image

BMW GROUP FUTURE EXPERIENCE.

BMW GROUP FUTURE EXPERIENCE.