İSTEDİĞİNİZİ ARAYIN. VE BULUN.

A'dan Z'ye BMW ConnectedDrive.

BMW ConnectedDrive hakkında sorularınız mı var? Belirli bir donanım mı arıyorsunuz? Veya daha ayrıntılı bilgiye mi ihtiyacınız var? Yanıtları BMW ConnectedDrive sözlüğümüzde bulabilirsiniz.

Read more

A - E

 • Akıllı Acil Durum Çağrısı
  Akıllı Acil Durum Çağrısı

  Bir kaza durumunda, otomobildeki yolcuların mümkün olduğu kadar kısa bir süre içerisinde en uygun yardımı alabilmeleri için, otomatik ve hızlı bir şekilde yardım çağrısı gönderen BMW ConnectedDrive Akıllı Acil Durum Çağrısı özelliğine güvenebilirsiniz.
  Çarpışma sezicisi bir kaza algıladığında, mevcut yerel mobil hizmetlere bağlı olarak acil durum çağrısı otomatik olarak etkinleştirilir ve derhal BMW Çağrı Merkezine aktarılır. Bir Çağrı Merkezi temsilcisi yolcularla temasa geçerek durumları hakkında bilgi alır. Aynı zamanda temsilci kurtarma işlemiyle ilgili olarak, otomobile ilişkin verilerin yanı sıra kazanın türü ve şiddeti hakkındaki bilgileri de alır. Temas otomobilin hangi tarafından gerçekleşti? Hangi hava yastıkları açıldı? Modele bağlı olarak, otomobil devrildi mi? GPS sayesinde BMW Çağrı Merkezi çalışanı, otomobilin tam pozisyonu, tipi, plaka numarası ve rengi hakkındaki bilgileri de alır. Otomobilin kesin konum bilgilerine göre en yakın acil durum birimi haberdar edilir ve kaza kurbanlarına uygun tıbbi yardımı yapabilmeleri amacıyla gereken tüm bilgiler de kendilerine verilir.
  BMW ConnectedDrive Akıllı Acil Durum Çağrısı, yoldaki başka bir kazaya yardımcı olmak amacıyla manuel olarak da etkinleştirilebilir. Sistem, cep telefonlarından bağımsız olarak çalışır.
  Akıllı Acil Durum Çağrısı kaydı, BMW Teleservices özel donanım seçeneğinin ücretsiz kullanımını içerir.

 • Aktif Koruma

  Aktif Koruma, BMW ConnectedDrive'ın önleyici yolcu koruma sistemidir. Aktif Koruma yorgunluk belirtileri algıladığında sürücüyü uyarır, kritik durumlarda emniyet kemerlerini önceden gerdirir, elektrikli koltuklar dik konuma alınır ve pencere ve kayar tavan kapatılır. Kazanın ardından sistem otomobil hareketsiz hale gelene kadar otomatik olarak fren yapar.

 • Amazon Cloud Player Uygulaması

  Amazon Music uygulaması, şimdi BMW Uygulamalarında kullanıma hazır; cloud müziğinizi doğrudan BMW'nizin gösterge panelinden arayabilir ve çalabilirsiniz. Uygulama, metin yoluyla aramanın yanı sıra tür, sanatçı, albüm veya parçaya göre arama imkanı sunar. Kişisel Amazon cloud depolama alanınızda, Scan&Match aracılığıyla yüklenen müziklerin yanı sıra Amazon'un gerçek ve dijital mağazasından satın aldığınız tüm müziklere sahip olacaksınız.
  Bu onaylı BMW Apps uygulamasını BMW'nizde kullanmak için, App Store'dan indirin, akıllı telefonunuzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptör aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.

 • Apple CarPlay® için hazırlık

  Apple CarPlay® için hazırlık, seçili iPhone® fonksiyonlarının otomobil içinde kolayca ve kablosuz olarak kullanılmasını destekler. Bu özellik, akıllı telefon içeriğinin, müzik, iMessage/kısa mesajlar, telefon, Siri ve seçili üçüncü taraf uygulamaları gibi fonksiyonlarla birlikte, otomobilin kullanıcı arayüzü ve ses kontrolü yoluyla görüntülenmesine ve çalıştırılmasına olanak tanır.

 • Audible

  iPhone, iPad, Android ve Windows Phone için Audible uygulamasıyla 80.000'den fazla sesli kitabı indirebilirsiniz.
  Uygulama, uyku modu, düğmesiz navigasyon, kitaplığınızdan iPhone'unuza Wi-Fi aracılığıyla indirirken ya da aktarım yaparken dinleme gibi ek fonksiyonlar sunar.
  Bu onaylı BMW Apps uygulamasını BMW'nizde kullanmak için, App Store'dan indirin, akıllı telefonunuzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptör aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.

 • Bilgilerim / Otomobile Gönder

  Bilgilerim / Otomobile Gönder sizin ve izin verdiğiniz kişilerin doğrudan otomobilinize mesaj göndermesini sağlar (navigasyon varış noktası ve telefon numaraları dahil).
  Ardından, aktarılan adresi mesajlar altından otomobile çağırıp, bir düğmeyle doğrudan navigasyon sistemine dahil edebilir ya da Bluetooth aracılığıyla bağlı cep telefonunuzu kullanarak numarayı çevirebilirsiniz. Bilgilerim / Otomobile Gönder fonksiyonu My BMW ConnectedDrive müşteri portalında yer alır veya belirli çözüm ortakları aracılığıyla edinilebilir.
  Aynı zamanda sadece metin mesajını kullanarak, otomobilinize gönderilmiş adresler, telefon numaraları veya mesajlar hakkında bilgi alabilirsiniz. İsterseniz, BMW’nizin giriş ekranında uygun bir mesaj önceden tanımlanabilir ve bir düğme ile gönderim yapılabilir.
   

 • Bluetooth arayüzü

  BMW ConnctedDrive Bluetooth arayüzü, akıllı telefonları sezgisel ekrana ve kontrol konseptine entegre eder.
  Bu özellik mobil cihazın en önemli verilerine ve işlevlerine otomobil içerisinden erişim sağlar, son derece güvenlidir ve rahat kullanıma sahiptir. Aynı anda başka bir cep telefonu da bağlayabilirsiniz. Bazı cihazlar için BMW snap-in adaptörü (aksesuar) mevcuttur. Sistem, telefonu otomobilin antenine bağlar ve aynı anda cihazın pilini şarj eder. Bluetooth Ses Akışı, arayüzün müzik verilerini otomobilin ses sistemine kablosuz olarak aktarmasını sağlar.
  Cep telefonunuz Bluetooth iletişimini destekliyorsa, e-postalarınıza, metin mesajlarınıza, telefon listelerinize, kişilerinize, takvim kayıtları ve mevcut parçaya ait bilgilere müzik dinlerken Info Display’den bakabilirsiniz. Takılı donanıma bağlı olarak, cep telefonu sezgisel iDrive Butonu, işlevsel kısayol tuşları, çok işlevli direksiyon veya Ses Kontrolü aracılığıyla kullanılabilir.

 • Bluetooth Ofis

  Akıllı telefonunuz birçok işi kolaylaştırır, bulunduğunuz her yerden e-posta alabilir, randevularınızı düzenleyebilir, günlük programınızı planlayabilirsiniz. BMW ConnectedDrive Bluetooth Ofis birçok işlevi otomobilinizin ana menüsüne entegre eder.

  Telefon etmekten çok daha fazlasını sunan son nesil akıllı telefonlar, bu özellikleriyle BMW'nizin içerisinden etkin bir şekilde kullanabileceğiniz yüksek performanslı bir mobil iletişim istasyonuna dönüşür. Otomobilinizdeki Bluetooth arayüzü, en önemli ofis işlevlerini her zaman kullanabilmenizi sağlar. Randevularınıza, takvim girişlerine, bilgi ve mesajlara otomobilinizin ekranından rahatça göz atabilirsiniz.

  Son 20 ve gelecek 50 güne ait randevularınızı görüntüleyebilir ve kayıtlarınıza eklenen telefon numaralarını kolay ve hızlı bir şekilde seçerek arama yapabilirsiniz. Ayrıca arayan kişilerin resimlerini Kontrol Ekranında görebilirsiniz. BMW ConnectedDrive, cep telefonunuzun tam anlamıyla mobil olmasını garanti eder ve her zaman güncel kalmanızı sağlar. Cep telefonunuzun BMW otomobilinizle uyumlu olup olmadığını kolaylıkla online olarak kontrol edebilirsiniz.

 • BMW Connected

  BMW Connected günlük ulaşımı kolaylaştıran ve sürücülere gidecekleri yere rahat ve zamanında ulaşmaları konusunda yardımcı olan kişisel bir ulaşım asistanıdır. Ayrıca, ilgili tüm hizmetlere, iPhone veya kısa bir süre sonra Apple Watch aracılığıyla uzaktan erişilebilir ve uygulamayla birlikte kullanılabilir. Müşteriler, hesaplarına bu hizmetlerin ekli olması koşuluyla birden fazla otomobilden bu bilgilere erişebilir.

  Web üzerinde veya Yelp, Apple Maps veya Google Maps gibi diğer uygulamalar aracılığıyla bulunan varış noktaları kolayca BMW Connected'a ve tek bir tıkla sorunsuz bir şekilde otomobilin navigasyon sistemine aktarılabilir.

  Adresler ve planlanan varış süreleri dahil olmak üzere kullanıcının iPhone takviminde kayıtlı toplantılar otomatik olarak BMW Connected mobilite programına aktarılır.

  Otomobilin mevcut konumu ve trafik koşullarına bağlı olarak BMW Connect önerilen yola çıkış zamanını hesaplar, kullanıcıları önceden uyarır ve park halindeki otomobillerinden yürüyerek gidecekleri son varış noktasına kadar yönlendirilmelerini sağlar. Öngörülmeyen trafik engelleri nedeniyle gecikme kaçınılmaz olduğunda veya son varış noktasının yakın çevresinde park yeri olmaması durumunda, kullanıcılar fiziksel olarak telefonlarını kullanmadan BMW connected ile bir metin mesajı göndererek bekleyen kişiye tahmini varış zamanını haber verebilir.

  Buna ek olarak, BMW Connected sıklıkla gittiğiniz varış noktalarını öğrenir ve bu varış noktalarını kişisel mobilite programına otomatik olarak ekler.

  BMW Connected App, App Store'dan indirilebilir.

 • BMW Connected Amazon Echo

  BMW Connected Amazon Alexa sayesinde, mobilite ajandanızı ve otomobil fonksiyonlarını evinizden değiştirebilirsiniz
  BMW Connected kişisel dijital mobilite asistanı, Alexa uyumlu cihazlarda kullanılabilir. BMW, kullanıcıların otomobillerinin fonksiyonlarını evlerinden sesle kontrol edebilmesini sağlayan Alexa ile entegrasyon özelliği sunan ilk otomobil üreticisidir. BMW Connected böylelikle iPhone, Apple Watch ve Android akıllı telefonlar ve akıllı saatlerin yanı sıra kullanıcıların dijital yaşamlarına dokunan bir başka nokta oluşturuyor.

 • BMW ConnectedDrive

  BMW ConnectedDrive otomobil, sürücü ve dış dünyanın akıllı bağını temsil eder. Her zaman bağlantıda ve bir o kadar da özgür olmanızı sağlar.

  Çeşitli BMW ConnectedDrive Dijital Hizmetleri ile Akıllı Sürüş Asistanı sistemleri arasındaki etkileşim, yolculuk sırasında konfor, eğlence ve her rotada güven veren emniyet duygusu açısından BMW sürücülerini her anlamda destekler.

  BMW, bir dizi benzersiz donanımı BMW ConnectedDrive adı altında bir araya getiriyor ve sürücülere olağanüstü bir mobilite formu sağlıyor. Kısaca söylemek gerekirse, daha fazla sürüş keyfi sunuyor.

 • BMW Connected On Board

  BMW Connected On Board ile sürücü ulaşıma ilişkin bilgilere sürekli olarak göz atabilir. Kişiselleştirilmiş ekran, bir sonraki varış noktaları ve kişiselleştirilmiş mobilite ajandası gibi bağımsız ve bağlama yönelik içeriği gösterir. Bu bilgiler doğrudan navigasyon sistemine yönlendirilebilir ve örneğin tek bir tıklamayla etkinleştirilerek otomobil bir sonraki varış noktasına kesintisiz şekilde ulaşabilir. Yolculuk sırasında, sürücünün BMW Connected On Board uygulamasına sürekli erişimi vardır.

 • BMW Connected Uzaktan 3D Görünüm

  Remote 3D Görünümle kullanıcı park edilmiş otomobilinin çevresini akıllı telefonu üzerinden rahatlıkla izleyebilir. Remote 3D Görünümü işlevi BMW Connected App (iOS için) üzerinden etkinleştirilebilir. Kullanıcının örneğin bir fırtına sırasında otomobilin etrafındaki alanı hızlı ve kolay bir şekilde gözlemlemesini sağlar. Görüntü 3D olarak temsil edilerek kullanıcının farklı perspektiflerden görebilmesine izin verir. Uzaktan 3D görünüm, iki saat içinde üç kez etkinleştirilebilir.

 • BMW ekranlı anahtar

  BMW ekranlı anahtar, otomobilin durumu hakkında çeşitli bilgiler sunar ve belirli fonksiyonların entegre dokunmatik ekran aracılığıyla kontrol edilmesine izin verir. Saat, kalan yakıt ve mevcut menzil ile servis bildirimlerinin yanı sıra merkezi kilitleme sistemi, camlar ve cam tavanın mevcut durumu da görüntülenebilir. Ek olarak, BMW ekranlı anahtar aracılığıyla Uzaktan Park Fonksiyonu ve Ekstra Isıtma Sistemi donanımı da kullanılabilir. BMW ekranlı anahtar, kablosuz olarak veya birlikte verilen USB kablosu ile şarj edilebilir.

 • BMW Head-Up Display

  İlgili sürüş bilgilerini doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtan BMW Head-Up Display ile önemli hiçbir bilgiyi kaçırmayacaksınız. Bilgilerin doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtılması, sürücülerin bu bilgileri yüzde 50 daha hızlı değerlendirmesini ve dikkatini yoldan ayırmamasını sağlar.
  Kontrol panelinin arkasında yer alan ve görüntüyü ön cama yansıtan bir projektör BMW Head-Up Display'in teknik temelini oluşturur. Böylece, ışık koşulları ne olursa olsun okunması kolay, yüksek çözünürlüklü, geniş boyutlu renkli bir ekran elde edilir.
  Ayna sistemi projeksiyonun motor bölmesi kapağının üzerinde, yaklaşık 2 metre mesafede görüntülenmesini sağlar. Bu sayede sürücü gözlerini yakın ve uzak mesafe arasında yeniden odaklamak zorunda kalmaz.
  Çoğu yeni nesil BMW modelinde bulunan tam renkli BMW Head-Up Display sürücülere çok daha yüksek bir konfor sunar. Farklı renkler hız limitleri ve navigasyon talimatları gibi sürücüyü ilgilendiren genel bilgilerle acil durum sinyallerinin birbirinden ayırt edilmesini kolaylaştırır. "Yolda yaya var" (BMW Gece Görüşü ile birlikte) gibi önemli bilgiler daha net ve daha kolaylıkla tanınabilir, böylelikle sürücünün reaksiyon süresi azalır. iDrive Butonu, en uygun yansıtma işleminin gerçekleşmesi için BMW Head-Up Display'in dikey ve yatay şekilde ayarlanmasını mümkün kılar. Bu gelişmiş görüntü döndürme işlemi ile BMW Head-Up Display kişisel ayar seçenekleri sunar. Sürücünün görüşü her zaman temel bilgilere ve yola doğru yönlendirilir.
  Head-Up Display, sürekli olarak görüntülenen otomobil hızıyla birlikte, model ve donanıma göre başka içerikler de gösterebilir. Motor devir hızı, kavşak yakınlaştırma işlevli Yönlendirme bilgisi ve Şerit Yönlendirme gibi navigasyon talimatları, Hız Sınırı Bilgisi ve Aktif Cruise Control durumu bu bilgiler arasındadır. BMW Gece Görüşü yaya algılama veya Çarpışma Uyarısı gibi sürücü destek uyarıları ve Check Control mesajları da BMW Head-Up Display'de gösterilir.
  Sürücü, iDrive Butonunu kullanarak BMW Head-Up Display’i gereksinimlerine göre yapılandırabilir.

 • BMW i Remote Uygulaması

  BMW i Remote Uygulaması sayesinde, BMW i otomobilinizin şu anki durumu hakkında istediğiniz zaman detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Bu özellikle menzil ekranı, batarya durumu ve şarj seviyesi, servis mesajları ve de otomobil konumunu içerir. Yolcu bölümünün klima kontrolü ve yüksek gerilimli batarya yolculuktan önce akıllı telefon yardımıyla etkinleştirilebilir, böylece BMW i'niz siz otomobile bindiğinizde ideal sıcaklığa erişmiş olur ve yüksek gerilimli bataryanın performansı optimize edilir. BMW i Remote Uygulaması, rota planlamayı da destekler. Uygun şarj istasyonları gibi önemli hedef noktalar, yolculuğa başlamadan önce otomobilinize gönderilebilir.

  İlgili uygulamayı BMW'nizde kullanmak için, App store veya Google Play™'den indirin, akıllı telefonunuzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptörü aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu ve otomobilinizdeki ekran aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz. Kullanıcı arayüzünün en son sürümü, kesintisiz bir bağlantı sağlamak için Bluetooth ile tam entegrasyonu mümkün kılar.

  *Bunun için opsiyonel donanım öğesi olan ekstra ısıtma sistemi gerekir. Seri ve modele bağlı olarak bazı otomobillerde "İklimlendirme-yardımcı havalandırma" fonksiyonunun çalıştırılabilmesi için otomatik klima ek opsiyonel donanımı gerekir.

  ** iOS ile Uzaktan Kontrol Fonksiyonları BMW Connected içinde Uzaktan Kontrol Özelliklerine dahil edilir.

  *** BMW i Remote Uygulaması fonksiyonları Samsung Gear S ve yakında Apple Watch aracılığıyla kullanılabilecektir.

 • BMW M Laptimer Uygulaması

  Hızlanma değerlerinin ve saniyeden kısa bir sürenin sürüş keyfinin nasıl bir parçası olduğunu keşfedin. BMW M Laptimer uygulaması otomatik tur süresi hesaplama dahil olmak üzere yarış pistleri hakkındaki verileri analiz etmek için kullanılan bir araçtır. Bunu yapabilmek için uygulama BMW Apps* özel donanım seçeneğine sahip tüm BMW'lerden hassas BMW sensörü verilerini doğrudan kaydeder.

  Sürüş tarzınız; direksiyon açısı, gaz pedalı ve bunun sonucunda oluşan g kuvveti değerlerinin bir analizi ile değerlendirilebilir. Bu değerlendirme hassasiyet ve becerinizin artmasını sağlayarak tur sürelerinizi iyileştirir.

  Kaydedilen sonuçlar Twitter'da anlık görüntü olarak yayınlanabilir. Motor yarışlarını daha fazla hissetmek için kaydettiğiniz sonuçları e-posta ile bir arkadaşınıza gönderebilir ve her bir viraj için sonuçlarınızı sırayla karşılaştırabilirsiniz.

  İlgili uygulamayı BMW'nizde kullanmak için, App Store'dan indirin, iPhone'unuzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptörü aracılığıyla otomobilinize bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu ve otomobilinizdeki ekran aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz. Tur süreleri yolculuktan sonra iPhone'unuzda analiz edilir. GoPro Uygulaması özellikleri, ek olarak BMW M Laptimer uygulaması içinden de kullanılabilir.

  *ConnectedDrive Hizmetleri ve Professional Navigation Sistemi özel donanımlarının kurulu olması gerekir

 • BMW Gece Görüşü

  Geceleri maksimum güvenlik için mümkün olan en iyi görüş. Dinamik aydınlatma spotu içeren BMW Gece Görüşü, yayaları uzun mesafelerden bile algılar ve titizlikle aydınlatır.
  Sistem ayrı olarak kontrol edilebilen iki yüksek performanslı aydınlatma spotundan birini karanlıktaki yayaya yöneltir. Işık sürücüleri ve yayaları potansiyel tehlikeli durumlara karşı etkili bir biçimde uyarır. Kısa huzmeli fara geçildiğinde, Dinamik aydınlatma spotunun lensleri tasarım elemanı olarak aydınlatılır.
  Kızılötesi bir kamera otomobilin ön kısmını görüntüler ve sürücüyü yoldaki insanlar konusunda uyarır. Sistem insana benzeyen şekilleri algılar ve bunları sarı termal görüntüler şeklinde gösterir. Bu görüntü aynı anda bir kontrol cihazı tarafından analiz edilir ve istenirse Kontrol Ekranında görüntülenir.
  Dinamik aydınlatma spotu içeren BMW Gece Görüşü, insanları algılar ve konumlarını ve uzaklıklarını belirler. Hız ve direksiyon açısı verilerini kullanarak algılanan cismin bir sorun oluşturup oluşturmadığını belirler ve bir sorun varsa gösterge panelinde ya da BMW Head-Up Display’de bir uyarı sembolü görüntüler. Tehlikeli durumlarda görsel uyarıya ek olarak sesli bir uyarı sinyali de verilir ve otomobil fren yapmaya hazırlanır.
  Çevreye bağlı olarak, sistem yaklaşık 100 metre uzaktan insanları otomatik olarak algılar, ancak sürücü, görüntülerini daha uzak mesafeden de seçebilir.

 • BMW Online Haberler

  Yoldayken son dakika haberlerinden ve diğer önemli bilgilerden mahrum kalacağınızı kim söyledi? BMW Online sizi olan biten her şeyden haberdar eder.
  BMW Online, iş veya spor gibi tercih ettiğiniz kategorilere göre en son haberleri öğrenmenizi sağlar. Otomobilinizi sürerken dikkatinizi trafikten ayırmamanız için, gerekirse seçtiğiniz haberler ses sistemi aracılığıyla sesli olarak okunur.
  Bu işlevi otomobilinizde BMW Online Haberler altında bulabilirsiniz.

 • BMW Online Ofis

  BMW Online ile yolculuklarınız sırasında istediğiniz anda doğrudan otomobilinizin içinden e-posta alabilir ve yanıtlayabilirsiniz.
  İstediğiniz yerde ve istediğiniz zaman dış dünyayla temas halinde kalın. BMW ConnectedDrive ile BMW Online hizmeti sayesinde yolculuk sırasında da e-posta alabilir ve yanıtlayabilirsiniz. Kendi e-posta adresinizi kullanarak, BMW ConnectedDrive müşteri portalı aracılığıyla bir posta kutusu oluşturun. BMW Online Ofis altında seçtiğiniz e-posta sağlayıcılarına ait posta kutuları da oluşturabilirsiniz. Aynı sağlayıcıya ait birden fazla e-posta hesabı varsa, bunlar menüde açık bir biçimde gösterilecektir. Nerede olursanız olun, mesajlarınız size hemen, en kısa yoldan ulaşacaktır.

 • BMW Online Hava Durumu

  Hava güneşli mi olacak, yoksa yağmur mu geliyor? BMW ConnectedDrive sizi varış noktanızdaki hava durumu konusunda her zaman bilgilendirir.
  Otomobilinizde BMW Online'ın altına bakarsanız, hizmetin size detaylı günlük ve gelecek beş günlük tahminler sunduğunu görebilirsiniz. Tümüyle güncel tahminleri almak için, BMW Online uygulamalarının hava tahmin bağlantısını kullanın. BMW'niz sizi soğukta bırakmaz.

 • BMW TeleServices

  BMW TeleServices, otomobiliniz ve BMW arasındaki direkt, kablosuz iletişime dayanır ve seçtiğiniz Borusan Otomotiv BMW Yetkili Servisi'nin otomobil verilerine hızlı ve kolay bir şekilde erişmesini sağlar. Bu özellik otomobiliniz için kişiselleştirilmiş bir hizmetin yanı sıra, sorunlara daha hızlı tepki verilmesini sağlar.
  Servis zamanı geldiğinde BMW TeleService Çağrısı, tüm ilgili verileri otomatik olarak Duruma Bağlı Servis (CBS) sisteminden BMW Yetkili Servisi’ne gönderir. Yetkili Servisiniz otomobille ilgili verilere erişebilir ve gerektiğinde bir randevu ayarlamak için sizinle iletişime geçebilir. Verilere erişiminin olması BMW Yetkili Servisinizin yapılması gerekenleri planlayabilmesini sağlar; böylece gerekli tüm Orijinal BMW Parçaları önceden sipariş edilerek zamandan tasarruf sağlanır ve sürüş keyfiniz artar.

 • ConnectedDrive Hizmetleri

  ConnectedDrive Hizmetlerinin özel donanım seçenekleri BMW ConnectedDrive dünyasına erişiminizi sağlar. Aynı zamanda yolculuk, ofis, eğlence dahil olmak üzere birçok kategoride yer alan sayısız hizmet ve uygulamayı kullanımınıza sunar.
  Bilgilerim / Otomobile Gönder veya BMW Online uygulamaları gibi özellikler her zaman, her türlü bilgiden haberdar olmanızı sağlar. BMW Online Hava Durumu ve ECO PRO Analyser size yolculuk ve navigasyon için mükemmel hizmetler sunar. Bluetooth Office, BMW Online Office ve diğer fonksiyonlarla ofisinizi BMW'nize taşıyabilirsiniz. Deezer, Spotify veya Stitcher ile keşfedilecek birçok şey var. ConnectedDrive ile sosyal ağlarınız da otomobilinize geliyor. Kişisel Görüntü işlevi sayesinde en sevdiğiniz görüntü ve fotoğraflarınız yolculuğunuz boyunca her zaman yanınızda bulunabilir. Gerçek Zamanlı Trafik Bilgileri gibi ConnectedDrive Hizmetleri temelinde, BMW ConnectedDrive'dan diğer opsiyonel hizmet ve uygulamaları da kaydettirebilirsiniz.
   

 • Çevre Görüş Kamera Sistemi

  Çevre Görüş Kamera sistemi kamera tabanlı Geri Görüş Kamerası, Panoramik Görünüm, Üst Görünüm ve 3D Görünüm gibi fonksiyonları içerir. Dış aynalardaki kameraların yanı sıra otomobilin ön ve arkasındaki aynalar da 360° çepeçevre görüş sağlar. Arka kısımda kalan alanın basit bir tasvirine ek olarak Üst Görünüm, daha rahat bir manevra gerçekleştirmek için sürücüye kapı ve şerit alanı üzerinden otomobilin yan kısımlarını görebilme imkanı sunar. 3D Görünüm özelliğinde, park sırasında daha iyi bir genel görünüm sunmak için eş zamanlı olarak bilgisayar tarafından üretilen bir 3D görünüm de gösterilir. Panoramik Görünüm, garaj yolları, karmaşık kavşaklar gibi görüşün zayıf olduğu alanlarda seyri daha güvenli hale getirir. Otomobilin ön orta kısmında bulunan bir dijital kamera da otomobilin önünde seyreden trafiğin durumunu algılar. Bu özellik yaklaşan trafiğin erkenden tespit edilmesine ve sürücünün buna göre tepki göstermesine olanak sağlar. Yan Görünüm fonksiyonu otomobil 15km/sa hıza ulaştığında otomatik olarak devre dışı bırakılır.
  Sürücü, Üst Görünüm, Panoramik Görünüm ve 3D Görünüm arasında geçiş yapabilir. Son seçilen fonksiyon, sistemin bir sonraki kullanılışında otomatik olarak yeniden etkinleştirilir. Kamera sistemleri, otomobil geri vitese alındığında veya PDC düğmesine ya da Panoramik Görünüm düğmesine basıldığında etkinleştirilir. Kameralar tarafından elde edilen görüntüler Kontrol Ekranında görüntülenir.

 • Deezer

  Deezer sevdiğiniz müziğe anlık ve sınırsız erişim sağlayan global düzeyde lider bir müzik hizmetidir. BMW ConnectedDrive'a sahip otomobilinizde Deezer ile yolculuğunuzu unutulmaz kılın.

  www.deezer.com adresine gidin ve Deezer Premium+ uygulamasını 15 gün boyunca ücretsiz olarak kullanın. Premium+ ile:

  - Yüksek kaliteli seste sınırsız milyonlarca şarkı dinleyebilir,
  - Çevrimdışı dinleme için müziğinizi cihazınız ile senkronize edebilir,
  - Müziğe hak ettiği değeri verebilirsiniz. Reklam bulunmadığından müzik dinleme zevkiniz asla kesintiye uğramaz.
  - Ayrıca, favori sanatçılarınız, albümleriniz ve çalma listeleriniz ile kendi müzik kütüphanenizi oluşturabilir,
  - Binlerce sanatçı ve radyo kanalını keşfedebilirsiniz.
  - Ek olarak, müzik editörlerimizden özenle seçilmiş öneriler de alabilirsiniz.
  - Tüm parçaları tek bir yerde toplamak için kendi MP3'lerinizi Deezer'da saklayın.
  Premium+ hakkında daha fazla bilgi alın [link: http://www.deezer.com/en/offers/premiumplus]

  Deezer Premium veya ücretsiz Discovery hesabı ile binlerce sanatçı ve radyo kanalının keyfini çıkarın.
  Kişisel müzik koleksiyonunuzun keyfini çıkarmak için yalnızca BMW'nize binmeniz yeterli.

  iPhone üzerinden Deezer'ı kullanmak için Deezer uygulamasının son versiyonunu indirin ve akıllı telefonunuzu USB girişi veya snap-in adaptörü aracılığıyla BMW'nize bağlayın. iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.

 • Dokunmatik iDrive Butonu
  Dokunmatik iDrive Butonu

  Dokunmatik iDrive Butonu ile, iDrive sistemini tek elinizle rahatça kontrol edebilirsiniz. Butonla tümleşik dokunmatik pad sayesinde varış noktası gibi bilgileri kendi el yazınızla navigasyon sistemine kolayca girebilirsiniz.
  Aynı zamanda çok çeşitli fonksiyonları çağırabilir ve ayarlayabilir, listeler içerisinde dolaşabilirsiniz. Kullanımı kolaydır ve dokunarak, sezgisel olarak gerçekleştirilir. Bu özelliği sürücü üzerindeki yükü hafifletir, yola konsantre olmayı sağlar. Kontrol Ekranı tüm fonksiyonların kontrol birimi aracılığıyla yönetilen tüm fonksiyonları rahatlıkla izleyebilmenize izin verir.
   

 • Dur Kalk işlevli Aktif Cruise Control

  Yoğun trafikte bile rahat sürüş: Dur Kalk işlevli Aktif Cruise Control, sizi her zaman önünüzdeki otomobilden sabit bir uzaklıkta tutar. Trafiğin durma noktasına geldiği durumlarda, otomobil hareketsiz hale gelene dek sistem frene basar ve yol açılır açılmaz otomatik olarak hareket eder.
  Dur Kalk işlevli Aktif Cruise Control, öncelikle otoyollarda ve ana yollarda yapılan yolculuklar için geliştirilmiştir. 150 metreye kadar menzili olan üç radar sezicisi önünüzdeki yolu hareket yönünde sürekli olarak tarar. Önden bir araca doğru yaklaştığınızda motor yönetimi ve frenler hızınızı ayarlar ve böylelikle mesafe otomatik olarak sabit tutulur, gerekirse otomobil tamamen hareketsiz hale getirilir.
  Şerit açıldığında veya öndeki araç hızlandığında, Aktif Cruise Control istediğiniz hıza ulaşana kadar yeniden hızı artırır. Durduktan sonra otomobili yeniden hareket ettirmek için sürücünün manuel olarak hızlanma komutunu vermesi veya hafifçe gaz pedalına ya da bir düğmeye basması gerekir. Duraklama 1 ila 3 saniye arasında devam ederse, otomobil otomatik olarak hareket eder. Dört adede kadar seyir hızı önceden tanımlanabilir ve bunlar bir tuşa basılarak çağrılabilir. Çalışma aralığı 30 ila 180km/sa arasındadır.
  Korunacak mesafe metre yerine saniye olarak hesaplanır, bu durum herhangi bir hızda tepki vermek için yeterli süreye sahip olmanızı sağlar. Konfor odaklı destek sistemi size ek bir güvenlik seviyesi sunar. Sert virajlar DSC verileri ve navigasyon sistemi aracılığıyla tespit edilir ve otomobilin hızı buna uygun olarak ayarlanır.
  Çok şeritli otoyollarda sistem yan şeritte başka bir araç olup olmadığını algılar. Otomobilin kontrolü her zaman sizde olsun isterseniz, yapmanız gereken tek şey sistemi devre dışı bırakmak için gaz pedalına veya frene hafifçe basmaktır.
  Dur Kalk işlevli Aktif Cruise Control bir otomatik pilot değildir. Bu nedenle, öndeki otomobil beklenenden daha sert bir fren yaparsa veya sistem kritik bir durum algılarsa, sürücünün gerekli önlemi alması için görsel ve işitsel uyarılar verilir. Böylelikle yoğun trafikte otomobil sürmek fark edilir şekilde kolaylaşır ve trafik sıkışıklıkları gibi yorgunluk veren durumların üstesinden gelmek için daha yüksek bir konsantrasyon sağlanır.

 • ECO PRO Analyser

  ECO PRO Analyser, ücretsiz BMW Connected Classic uygulamasının bir parçasıdır. Sürüş stilini ve sürücünün ne kadar verimli hızlandığını, fren yaptığını ve vites değiştirdiğini değerlendirir. Bu bilgiler otomobil menzilinin artırılması için kullanılır. Ayrıca, yararlı ECO önerileri çok daha verimli bir sürüş stiline sahip olmanıza yardımcı olur.

  Otomobilinizin Kontrol Ekranı aracılığıyla BMW Connected Classic uygulamasıyla aşağıdaki uygulamaları da kullanabilirsiniz:
  Twitter ile her yerde bağlı kalın.
  Sosyal ağlarınızı beraberinizde taşıyın ve hareket halindeyken durum raporlarınıza göz atın.
  Takvim uygulamasıyla bir bakışta her şey.
  Bundan böyle hiçbir randevunuzu kaçırmayacaksınız. BMW Connected Classic uygulaması takvim girişlerinizi otomobilinizin ekranına getirir ve isterseniz randevularınız size okunur.

  Web radyo ile her zaman doğru istasyondasınız.

  Web radyo size tüm dünyadan sayısız radyo istasyonu sunar.

  Last Mile ile yürürken bile yol sormanıza gerek yok.

  Otomobilinizden uzakta olsanız bile navigasyon sisteminizde belirlediğiniz varış noktasına ulaşabilir ve her zaman otomobilinize giden yolu bulacağınızdan emin olursunuz.

  News ile daima güncel haberler.

  Kişisel haber servisinizle en son haberleri RSS beslemesi aracılığıyla alın.

  Wiki Local ile gelişmiş bilgiye ulaşın.

  Mevcut konumunuz, varış noktanız ya da posta kodunuz hakkında daha fazlasını öğrenin. Wiki Local ile hiçbir bilgiyi atlamayacaksınız.

  BMW Connected Classic uygulaması sizi BMW Apps hazır uygulamaları konusunda da haberdar eder.

  İlgili uygulamayı BMW'nizde kullanmak için, App store veya Google Play™'den indirin, iPhone'unzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptörü aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.

 • Elektrokrom Uzun Far Fonksiyonu

  Elektrokrom uzun far fonksiyonu gece yolculuklarını daha keyifli ve daha güvenli hale getirir. Bu donanım, diğer sürücülerin gözlerinin kamaşmasına neden olmadan size karanlıkta mümkün olan en iyi görüşü sağlar.
  Sistem yoldaki diğer sürücüleri tespit eder ve uzun far ışığının kapsamını titizlikle onlardan uzağa yönlendirir. 400m'yi aşan far mesafeleri tehlikenin zamanında tespit edilmesini ve gelişmiş bir izlemeyi mümkün kılar. Elektrokrom Uzun Far Fonksiyonu Adaptif LED Farları veya Adaptif Far donanım seçeneklerini gerektirir.

 • Entegre SIM kart

  İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerde bağlantı sunan entegre SIM kart, birçok BMW ConnectedDrive özelliğini kendi cep telefonunuza gerek kalmadan kullanmanızı mümkün kılar.
  SIM kart, BMW Teleservices (SA6AE) donanım seçeneğinin bir parçası olarak otomobilinize takılmıştır. Her şeyden öte, kazaları önler ve zor durumlarda size yardımcı olur. BMW TeleServices, diğer birçok BMW ConnectedDrive özelliğinin kullanımına temel oluşturan ConnectedDrive Hizmetleri (6AK) ve Akıllı Acil Durum Çağrısı (6AC) ana özelliklerinin bir parçasıdır. Entegre SIM kart sayesinde herhangi bir ek cihaza gerek kalmadan Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi, Uzaktan Kontrol Fonksiyonları veya İnternet gibi donanım seçeneklerini kullanabilirsiniz.

F - İ

 • Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi

  Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi (RTTI), en güncel trafik bilgilerini size sürekli olarak sağlar. Bir tıkanıklığın konumu ve süresi hakkında hassas bilgileri gerçek zamanlı olarak aktarır.
  Veri kaynakları hücresel şebekelerden alınan hareket profilleri, otomobil filolarından gelen GPS verileri, akıllı telefon uygulamaları ve polis raporlarını kapsar. Değerlendirme o kadar hassastır ki, trafik sıkışıklıkları 100 metre mesafeye kadar doğru bir şekilde yerelleştirilebilir. RTTI böylece otoyollar, ana yollar ve kırsal yolların yanı sıra çeşitli şehir içi rotaları ve tavsiye edilen etkin kısa yollardaki mevcut trafik durumu hakkında size güncel bilgi sunar. RTTI'nın kullanılabilmesi için ConnectedDrive Hizmetleri gerekir.
   

 • Geri Görüş Kamerası

  Geri Görüş Kamerası ile manevra ve park sırasında otomobilinizin arka kısmını Kontrol Ekranında görüntüleyebilirsiniz. Geri Görüş Kamerası geri geri park ederken ve 20km/sa'in altındaki hızlarda çok daha iyi bir genel resim sunar.
  Etkileşimli izleme çizgileri, arzu edilen park yerinin otomobilinize uygun yeterli alana sahip olup olmadığını gösterir ve Kontrol Ekranındaki renk kodlu alanlar aracılığıyla manevra sırasında size yardımcı olur. Çeki demiri ile bağlantılı olarak Geri Görüş Kamerası, römork bağlamak için geriye doğru gerçekleştirilen manevrayı kolaylaştırır.
  Başlıca yararları:
  • Kontrol Ekranında otomobilin arkasındaki alanın net görünümü
  • En dar yerlerde rahatça park etme ve manevra
  • Etkileşimli izleme çizgileri sayesinde park etme sırasında uygun destek
  • Etkileşimli römork bağlantı hattına sahip çeki demiri için yakınlaştırma işlevi
   

 • Glympse

  Glympse, metin mesajı, e-posta, veya Twitter aracılığıyla bulunduğunuz yeri gerçek zamanlı olarak başkalarına bildirmenizi sağlar.
  Bu uygulamayla göndereceğiniz linkler sayesinde, seçtiğiniz alıcılar olası varış saatinizi ve bulunduğunuz izleyebilir. Zamanlayıcı fonksiyonuyla, konumunuzun ne kadar süre görünür kalacağına karar verin. Uygulamayı kullanmanız için kayıt olmanıza gerek yok.
  Otomobilinizdeki uygulamayı akıllı telefonunuzla birlikte kullanabilirsiniz. Bunun için uygulamayı App Store'dan indirin, snap-in adaptörü veya USB kablosu aracılığıyla BMW'nize bağladığınız akıllı telefonunuz üzerinden çalıştırın. Connected uygulamasını BMW Apps altında bulabilir ve buradan çalıştırabilirsiniz.

 • iHeartRadio Uygulaması

  iOS ve Android için iHeartRadio uygulamasıyla en sevdiğiniz online radyo istasyonuna, spor ve haber istasyonlarına ve podcast yayınlarına BMW’nizin içinden ulaşabilirsiniz. 20 milyon şarkı arasından istediğinizi seçin ve kendinize ait reklamsız müzik akışınızı oluşturun.
  İlgili uygulamayı BMW'nizde kullanmak için, Apple App Store veya Google Play Store'dan indirin, akıllı telefonunuzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptörü aracılığıyla otomobilinize bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. Ardından iDrive Butonu ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz. Kullanıcı arayüzünün en son sürümü, kesintisiz bir bağlantı sağlamak için Bluetooth ile tam entegrasyonu mümkün kılar.

  iHeartRadio uygulaması baz ülkelerde mevcut değildir.

 • Devre dışı ses işleme özelliğiyle akıllı ses asistanı.

  Devre dışı ses işleme özelliğine sahip akıllı ses asistanı, mümkün olan en üst düzey konuşma desteğini sunar. Yalnızca sınırlı komutları değil, doğal konuşmayı da anlar. Devre dışı ses işleme özelliğine sahip akıllı ses asistanı, geniş bir bireysel ve durumsal çeşitlilik içermesinin yanında dil çeşitlerini, şiveleri ve jargonu da anlar. Bu özellik metin mesajı veya e-posta dikte etmede çok daha geniş bir çeşitlilik sunar.
  Mevcut fonksiyon çeşitliliğinin artmasının nedeni, devre dışı ses işleme özelliğine sahip akıllı ses asistanı fonksiyonunun temelini oluşturan sunucu tabanlı devre dışı algılama sistemidir. Bu bulut fonksiyonu aramaların günlük bir dil kullanılarak İnternet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yapılmasını sağlar ve navigasyon sistemine yardımcı olur. Örneğin, yalnızca doğal olarak sorarak yerel bölgedeki belirli restoranları aramak mümkündür.
  Buna ek olarak, buluta geçiş, daha sık güncelleme döngüleri gerçekleştirilmesine imkan tanır ve yeni yazılıma ilişkin geliştirmeler veya bilgisayar dilinde iyileştirmeler gibi ileride sunulacak tüm yeniliklerin en kısa sürede kullanılabilir olmasını sağlar.

J - N

 • Life360

  Life360, aileler veya yakın arkadaşlar arasında şehir ortamında bağlantı kuran ücretsiz yenilikçi bir uygulamadır. İstediğiniz zaman seçtiğiniz bir grup kişiye mevcut konumunuzu gösterebilir veya entegre harita göstergesi ile diğer grup üyelerinin konumu hakkında kolaylıkla bilgi alabilirsiniz.
  Uygulama aracılığıyla kişisel ağınızda gruplar belirleyebilirsiniz. Yalnızca ilgili grubun izin verilen üyeleri mevcut konumunuzu görebilir ve bunun ardından kendi konumlarını sizinle paylaşmak isteyip istemediklerine karar verebilir. Ayrıca diğer kullanışlı fonksiyonlardan da yararlanabilirsiniz. Örneğin, uygulama başka bir grup üyesinin konumuna giden yolu bulmanızı (bu durumda bir navigason sistemi gereklidir) veya diğer grup üyelerine telefon etmenizi sağlayabilir.
  Life360, BMW'nizde de kullanabileceğiniz kullanıma hazır onaylı bir BMW uygulamasıdır. İlk olarak bu uygulamayı App Store'dan indirin ve ardından iPhone'unuzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptörü aracılığıyla otomobilinize bağlayın. Uygulamayı başlattığınızda, Kontrol Ekranı'nızda bulunan “ConnectedDrive” menüsü aracılığıyla uygulama özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

 • Microsoft Exchange

  Ev ile iş arasında geçirdiğiniz zamanda verimli bir biçimde çalışın. Microsoft Exchange'in otomobilin içine mükemmel şekilde entegre edilmesi, e-postaların, kişilerin ve takvim girişlerinin diğer uç aygıtlarla sürekli olarak senkronize edilmesine ve otomobilde bir akıllı telefon olmasa bile bunlar üzerinde doğrudan çalışılmasına olanak tanır. Microsoft Exchange'in kullanılması için aktif bir Microsoft Office 365 hesabı gereklidir.

 • My BMW ConnectedDrive müşteri portalı

  BMW ConnectedDrive hizmetlerini otomobilinizde, çeşitli uygulamalarda veya BMW ConnectedDrive Çağrı Merkezi aracılığıyla kullanmanız için gerekli kişisel verileri ve otomobil ayarlarını “My BMW ConnectedDrive” müşteri portalı üzerinden yönetebilirsiniz. Örneğin Uzaktan Kontrol Fonksiyonlarını etkinleştirebilir veya BMW Online Office e-posta hesabınızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca adresleri otomobilinize gönderebilirsiniz. Entegre ConnectedDrive Store'da hizmetler ve uygulamalar bireysel ihtiyaçlarınız ve isteklerinize göre birleştirilebilir. Yeni oluşturulmuş, ayrı Remote Cockpit özelliği sayesinde BMW'nizin mevcut durumu hakkında yararlı bilgiler alabilirsiniz.
  * My BMW ConnectedDrive müşteri portalına kayıt hakkında daha fazla bilgi için lütfen BMW Yetkili Satıcınızla görüşün.

 • Napster / Rhapsody

  Napster / Rhapsody tüm müzik türlerinden milyonlarca parça ve binlerce sesli kitap sunar. iPhone veya iPod'unuz ile veya doğrudan BMW'nizden sevdiğiniz parçaların keyfini çıkarın.
  Arama fonksiyonu aracılığıyla tüm sevdiğiniz parçaları bulun veya Napster listeleri ile yeni şarkıları, yeni çıkan parçaları, reklamsız radyo kanallarını ve Napster müzik ekibi tarafından hazırlanan çalma listelerini keşfedin.
  BMW'nizdeki 3G aracılığıyla, Napster / Rhapsody'yi çevrimiçi olarak kullanabilirsiniz. WiFi aracılığıyla evde indirilmiş müzik ve sesli kitaplar otomatik olarak akıllı telefonunuza kaydedilir ve yolculuk sırasında kullanılabilir.
  Bu onaylı BMW Apps uygulamasını BMW'nizde kullanmak için, App Store'dan indirin, akıllı telefonunuzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptör aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.

 • Navigasyon haritası güncelleme

  BMW Navigasyon sistemleri günlük yaşamı kolaylaştırır; bir yerden bir yere giderken ideal rotayı sunar. Bir navigasyon sistemi, haritaları ne kadar güncelse o kadar iyidir. Varış noktasına kadar sorunsuz navigasyon ve trafik sıkışıklığı uyarılarının dahil edilmesi, yalnızca harita malzemesinin güncel olmasıyla garanti edilebilir (her yıl Avrupa’da yollar %15 oranında değişir). Peki, rotalar değişiyor ve yeni yollar ekleniyorsa navigasyon sistemimizi nasıl güncelleriz? BMW, yılda maksimum dört kere (önceden belirlenmiş bölge için) yetkili satıcı veya ConnectedDrive Store aracılığıyla USB Tam Harita güncellemesi ve otomobildeki yerleşik SIM kart üzerinden “kablosuz” (kademeli) olmak üzere üç farklı güncelleme seçeneği sunan ilk otomobil üreticisidir. “Kablosuz” güncelleme, lisans ücreti veya iletişim ücreti gerektirmez. Portala kaydolmak veya giriş yapmak gerekmeksizin navigasyon sistemi her zaman güncel haritalar ile donatılır. Güncelleme işlemleri sırasında bile herhangi bir kısıtlama olmadan navigasyon kullanılabilir.

O - Ş

 • Şehir İçi Park Bilgisi

  Şehir İçi Park Bilgisi, park yeri aramayı kolaylaştırır; bu özellik şehir içinde boş park yeri bulma olasılığını BMW Navigasyon aracılığıyla görüntüler. Bu fonksiyon, park yeri olasılıklarına göre navigasyonda belirtilen sokakları renklendirerek, sürücüye ilk önce nerelerde park yeri araması gerektiğini gösterir.

 • Park Mesafe Kontrolü

  Park Mesafe Kontrolü en sıkışık park alanlarına girişinizi veya çıkışınızı kolaylaştırır. Sesli bir sinyal sizi olası tehlikeler konusunda uyarır ve böylelikle park ederken hasar verme riskini azaltır.
  Otomobilinizin ön ve arka kısmında yer alan ultrasonik seziciler potansiyel engellerin konumunu hesaplar. Uyarı sinyalinin aralıkları ne kadar boşluk kaldığını gösterir. Engele ne kadar çok yaklaşırsanız, aralıklar o denli kısalır. Mesafe 30cm'nin altına düşerse, uyarı sinyali frene basılması için sürekli hale dönüşür. Sesli park yardımına ek olarak, otomobilin bir şeması ve engeller, geriye doğru yapılan park manevraları sırasında özellikle yardımcı olacak şekilde Kontrol Ekranında (otomobilde varsa) görüntülenir.
  Acil durum fren fonksiyonu Aktif PDC, geri manevrayla gerçekleştirilen park işlemleri sırasında çarpışmaları önlemek ve kazanın şiddetini azaltmak amacıyla sürücüyü destekler. Böylelikle sürücü park sırasında rahat eder ve daha fazla güvenliğin tadını çıkarır.

 • Park asistanı

  Doğrusal yönlendirme içeren Park Asistanı otomobili park alanlarına yola paralel veya dikey olarak, tamamen otomatik şekilde park eder. İster etkinleştirilsin ister etkinleştirilmesin, sistem düşük bir hızla (35km/sa'in altında) ve park etmiş otomobillerin sırasından maksimum 1,5 metrelik bir mesafeden geçerken potansiyel park boşluklarını ölçer.
  Yeterli boyuta sahip bir boşluk bulunduğunda sürücü sinyal verir ve Park Asistanı direksiyonun kontrolünü alır, doğru vitesi seçer, gaz ve frenlere kumanda eder. Sürücü yalnızca park işlemini izlemekten sorumludur. Sistem aynı zamanda Kontrol Ekranından talimat verir ve ek sesli sinyaller verir. Park Asistanı park işlemi tamamlandığında sesli bir sinyal yayar ve vitesi P konumuna getirir.
  Park Asistanı olmadan park edilirken Yanal park yardımı otomobilin yan kısımlarını izlemek üzere ek sensörleri kullanır ve Kontrol Ekranında engelleri gösterir. Acil durum fren fonksiyonu Aktif PDC, geri manevrayla gerçekleştirilen park işlemleri sırasında çarpışmaları önlemek ve kazanın şiddetini azaltmak amacıyla sürücüyü destekler. Böylelikle sürücü park sırasında rahat eder ve daha fazla güvenliğin tadını çıkarır.

 • Uzaktan Kontrol Fonksiyonları

  BMW Connected App'in (Apple App Store'da mevcut) Uzaktan Kontrol Fonksiyonları ile otomobilin kilitlenmesi veya kilitlerinin açılması gibi otomobille ilişkili fonksiyonlar uzaktan kullanılabilir. BMW ConnectedDrive müşteri portalı gibi bu uygulama da menzil veya camların ve kapıların durumu gibi otomobil bilgilerine erişme olanağı sunar. Programlanabilen klima ve şarj zamanlayıcı, örneğin BMW i'nin Pazartesiden Cumaya kadar, sürücü evden çıkmadan önce tamamen şarj edilmesini ve mükemmel sıcaklığa ayarlanmasını sağlar.
  Bu bilgi paketi, otomobilin mevcut konumunun görüntülenmesi özelliği ile tamamlanır. Otomobilin konumu korna çalarak veya ışıkların yanıp söndürülmesi ile belirtilir ya da BMW Connected App'te bulunan harita üzerinde de gösterilebilir. Böylelikle sürücü uzakta olduğunda da her zaman otomobilin durumu hakkında eksiksiz şekilde bilgilendirilir ve bir araya toplanan tüm bilgilere tek bakışta rahatça sahip olur. Bu özelliği kullanmak üzere müşterilerin www.bmw-connecteddrive.com. adresindeki BMW ConnectedDrive müşteri portalından Uzaktan Kontrol Fonksiyonlarını bir kez etkinleştirmeleri yeterlidir.
  * Ekstra ısıtma sistemi donanım seçeneği gereklidir. Seriye ve modele bağlı olarak, bazı otomobillerde “İklimsel ekstra ısıtma sistemi” fonksiyonu için ek olarak otomatik klima kumandası özel donanım seçeneği gereklidir.

 • Professional Navigasyon sistemi

  Professional Navigation sistemi sürücülere tamamen 3D olarak tasarlanmış, yenilikçi bir arayüz konsepti ve navigasyon, ofis ve multimedya ile ilgili çeşitli fonksiyonlar sunar.
  Otomobilinize kalıcı olarak entegre edilen bir özellik olan Professional Navigation sisteminin sunduğu birçok yarar vardır. Sistemin tekerlek ve direksiyon açısı sezicilerine bağlanması otomobilin her zaman hassas biçimde konumlandırılmasını mümkün kılar. Bu özellik, tünel gibi GPS sinyallerinin zayıf olduğu yerlerde bile her zaman güvenilir navigasyonu garantiler.
  Kolay anlaşılır şekilde yapılandırılmış BMW kontrol ve görüntüleme konsepti, navigasyonu özellikle daha basit hale getirir. Aynı zamanda çeşitli fonksiyonların akıllı etkileşimi sayesinde, örneğin navigasyon duyurusu rota ile ilgili açıklama yapmadan önce ses yüksekliği otomatik olarak azaltılır.
  Rota yönlendirmeleri ve rotalara ek olarak, bölünebilme fonksiyonuna sahip, modele bağlı olarak 10,2 inçe kadar boyutlara sahip yüksek çözünürlüklü renkli ekran aynı zamanda 3D yol haritalarını ve rota üzerindeki gerçekçi fotoğraf görüntülerini gösterme seçeneğini de içerir. Tüm menüler sanal, üç boyutlu bir alanda görüntülenir ve gerçek zamanlı olarak hesaplanır. Kendi 3D yongasına sahip, 1,3 GHz hızında hızlı bir işlemci kesintisiz tarama ve kaydırma sunar, animasyonlar ve dinamik geçişler işletim sistemini heyecan verici bir deneyime dönüştürür. Ana menüler arka plana doğru soluklaşırken alt menüler görüntülenir.
  Professional Navigation sistemi varış noktasına ulaştığınızda da pratik etkileşimli seçenekler sunar. Mümkün olan en iyi kılavuzluk hizmetinin verilebilmesi için, sürücüler seçilen varış noktasının harita görünümünü bölünmüş modda görebilir. Gerekirse, ekran görüntüsünü değiştirmek için yakınlaştırma fonksiyonu da kullanılabilir ve gösterilen varış noktasının gerçekten hedeflenen nokta olup olmadığı kontrol edilebilir. Genişletilmiş fonksiyon bandı sürücünün harita görünümünden ayrılmadan harita içeriğini kişiselleştirmesini sağlar. Her değişiklik ekrana hemen yansıtılır ve gerektiği gibi kolaylıkla değiştirilir.
  Yüksek Yönlendirme İşlevi özellikle şehir içinde veya yol planının net olmadığı yerlerde özellikle yardımcı olur. Donanım paketine bağlı olarak navigasyon bilgileri çok işlevli kontrol panelinde, merkezi Kontrol Ekranında veya BMW Head-Up Display'de anlaşılır şekilde gösterilir. Şerit Yönlendirme ek detaylar da sunar, böylelikle doğru şeridi zamanında seçebilirsiniz. 3D şehir modeli görüntüleme seçeneği, yolların ve binaların gerçekçi görüntüleri sayesinde şehir içinde yolunuzu daha kolaylıkla bulmanızı sağlar.
  Professional Navigation sisteminin son nesli, BMW ConnectedDrive ile birlikte navigasyon haritalarını düzenli olarak günceller. Seçili bölge için güncellemeler mevcut olduğunda, güncelleme kalıcı olarak takılı SIM kart sayesinde cep telefonu üzerinden aktarılır ve bu işlem yılda dört defaya kadar gerçekleştirilir. Güncelleme için lisans ücreti veya aktarım masrafı yoktur. Portala kaydolmak veya giriş yapmak gerekmeksizin navigasyon sistemi her zaman güncel haritalar ile donatılır. Güncelleme işlemleri sırasında bile navigasyon fonksiyonu herhangi bir kısıtlama olmadan kullanılabilir.
   

 • Siri aktivasyonu

  Siri; iPhone, iPad, ve iPod Touch cihazlarınız için sesli kişisel asistanınızdır ve artık BMW'niz aracılığıyla kullanılabilir. Siri her zamanki gibi tüm sorularınızı yanıtlar ve siz de kesintisiz olarak yol trafiğine konsantre olabilirsiniz.
  Siri'yi çalıştırmak için direksiyonunuz üzerindeki ses giriş düğmesine basarak ses kontrolünü etkinleştirin. Siri ile arama yapabilir, parça seçebilir, telefon mesajlarınızı sesli olarak okutabilir, günlük girdilerinizi düzeltebilir, hatırlatma ekleyebilir ve diğer yararlı fonksiyonları kullanabilirsiniz. Gözünüzü yoldan ayırmamanız için iOS cihazınızın ekranı yolculuk boyunca kapalı tutulur.

 • Samsung SmartThings Uygulaması

  Yoldayken bile evde neler olduğunu öğrenmek için eve bağlı kalmak ister misiniz? Aynı zamanda park halindeyken de bağlı kalmak ister misiniz? Samsung SmartThings Uygulaması ikisini de mümkün kılar.
  BMW’nizin ön konsolundan evde her şeyin yolunda olup olmadığını ve hatta evde kimin olduğunu kontrol edebilirsiniz. Güvenlik, duman ve sızıntı durumunu izleyebilir ve herhangi bir olayda uygulama tarafından haberdar edilirsiniz. Aynı zamanda evle ilgili senaryoları uygulamaya koyarak, ör. eve geldiğinizde garaj kapısının açık olmasını sağlayabilir, ışıkları yakabilir, termostatı ayarlayabilir ve eve girdiğinizde müziğin çalmasını mümkün kılabilirsiniz.

 • Spotify

  Spotify, kendi kişisel çalma listelerinizde özel olarak derleyebileceğiniz milyonlarca parçaya erişim imkan sunan dünyanın en popüler müzik yayını hizmetlerinden biridir.
  Artık uygulamayı BMW'nizde de rahatlıkla kullanabilir ve en sevdiğiniz parçaları kategorilere, türe, sanatçı, parça, albüm adı ya da plak şirketi veya çıkış yılına göre arayabilirsiniz. Otomobilinizde sizin için Spotify Radio da mevcuttur.
  Bu onaylı BMW Apps uygulamasını BMW'nizde kullanmak için, App store veya Google Play™'den indirin, akıllı telefonunuzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptörü aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. Ardından iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz. Kullanıcı arayüzünün en son sürümü, kesintisiz bir bağlantı sağlamak için Bluetooth ile tam entegrasyonu mümkün kılar.

 • Trafik sıkışıklığı asistanı dahil olmak üzere direksiyon ve şerit kontrol asistanı

  Trafik sıkışıklığı asistanı dahil olmak üzere direksiyon ve şerit kontrol asistanı sıkışık trafik durumlarında sürücünün desteklenmesi için etkinleştirilebilir. Sistem her türlü yol yüzeyinde maksimum 210km/sa hıza kadar direksiyonu rahatlıkla destekler ve otomobili şeridin ortasında tutar.
  Aktif Cruise Control ile veya bu özellik olmaksızın son teknoloji direksiyon desteği mümkündür. Çoklu alan izleme radar sistemleri ve bir stereo kamera kullanır. Sistem, şerit kenarı işaretlerini ve varsa öndeki otomobili kullanarak kendini konumlar. Öndeki otomobille aradaki korunması arzu edilen mesafeyi otomatik olarak korur ve hareketsiz kalana dek otomobilin hızını düzenlerken aktif direksiyon desteği de sağlar. Direksiyon ve şerit kontrolü asistanı üstün otomatik sürüşe ulaşmada bir diğer kilometre taşını temsil eder.
  Sistem otomobili bağımsız olarak sürme kapasitesine sahip olsa da sürücünün yasa gereği yolculuğa iki elini direksiyonda tutarak devam etmesi zorunludur. Sürücü bu gerekliliğe uymazsa, direksiyon simidi üzerindeki sistem sensörleri bunu fark eder ve bir süre sonra sürücüyü sesli olarak uyarır. Daha sonra hazır bekletme moduna geçer. Şerit değişimi için sinyal verildiğinde veya sistem gereklilikleri karşılanmadığında (örneğin şerit çok dar olduğunda) da bu uyarı yapılır.

 • Stitcher

  Röportajlar, podcastler ve canlı radyo tek bir uygulamada. En sevdiğiniz program istediğiniz anda, güncel olarak ve doğrudan BMW'nizde.
  10.000'den fazla radyo programı arasından en sevdiklerinizi seçebilir ve kişisel radyo istasyonunuzu oluşturmanızı sağlar. Ayrıca yeni programlar da keşfedebilirsiniz. Stitcher dinlediklerinize uygun olarak size kişisel tavsiyelerde bulunur.
  Bu onaylı BMW Apps uygulamasını BMW'nizde kullanmak için, App Store'dan indirin, akıllı telefonunuzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptör aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.

 • Sürücü Profilleri

  Sürücü Profilleri, koltuk yüksekliğinden, tercih ettikleri sürüş programına ve en sevilen radyo istasyonuna kadar otomobille ilgili kişisel ayarların sürücü tarafından kaydedilmesini ve geri çağrılmasını sağlar.
  BMW sürücüleri pek çok sürüş, konfor ve bilgi/eğlence işlevini kendi tercihlerine uygun olarak yapılandırabilir. Sürücü otomobilden ayrıldıktan sonra ilgili kontrol birimlerine ait kişisel ayarlar otomatik olarak bir profil dosyasına kaydedilir ve uzaktan kumandalı anahtara atanır. Bu ayarlar anahtar yeniden kullanılır kullanılmaz etkinleştirilir. Üç uzaktan kumandalı anahtarda üç adet sürücü profili saklanabilir. Aynı BMW’nin, örneğin bir şirket otomobiliyse, birkaç kişi tarafından kullanılması halinde bu yararlı bir özelliktir. Alternatif olarak, yalnızca tek bir uzaktan kumandalı anahtar kullanılıyorsa, farklı sürücü profillerine Kontrol Ekranı aracılığıyla yol bilgisayarından erişilebilir (Ayarlar > Profiller altında). Daha sonra profil yeniden adlandırılabilir, silinebilir veya aktarılarak başka bir BMW’de kullanılabilir. Bu işlem USB arayüzü aracılığıyla bir USB bellek kullanılarak veya BMW Online Portalı’na önceden kaydedilmiş profile buradan erişilerek gerçekleştirilebilir.
  Sürücü Profilleri, sürücü, otomobil ve dış dünyayı akıllı şekilde bağlayan BMW ConnectedDrive’ın bir parçasını oluşturur. Radyo istasyonları, hi-fi sistemi, navigasyon, işlevsel yer imleri, koltuk, ayna, direksiyon kolonu, kamera, aydınlatma, merkezi kilit, Head-Up Display, klima, dil, Sürücü Destek sistemleri ve sürüş dinamikleri gibi çok geniş aralıktaki ayarların bir araya getirilmesi için kullanılır. Her otomobil için dört profil mevcuttur.
   

 • Şerit Değiştirme Uyarısı

  Şerit Değiştirme Uyarısı kör noktada kalan veya sollama şeridinden hızla gelen tüm otomobilleri algılar ve sürücüyü dış aynadaki bir sembol aracılığıyla uyarır.
  Sürücü şerit değiştirmek üzere sinyal vermeyi sürdürüyorsa, direksiyonun titreşmesi ve yanıp sönen tehlike sinyali sürücüyü kritik durum hakkında uyarır.
  Başlıca yararları:
  • Sollama veya şerit değiştirme sırasında tehlikeli durumları önler
  • Dış aynada görsel uyarı verir
  • Direksiyon titreşimi aracılığıyla ek uyarı verir
   

 • Şeritten Ayrılma Uyarısı

  Kamera tabanlı Çarpışma Uyarısı içeren Şerit Terk Uyarısı, yaklaşık 70km/sa'in üzerindeki hızlarda şerit çizgilerini 50 metre mesafeden kaydeder. Otomobil çizgiyi yanlışlıkla geçecek olursa, sürücü direksiyondaki hafif bir titreşimle uyarılır.
  İşlem sırasında sinyal kolunu kullanırsanız, yani şeritten ayrılmak istiyorsanız, hiçbir uyarı verilmez. Kamera tabanlı Çarpışma Uyarısı öndeki otomobilleri algılar ve aradaki mesafenin azalması veya çarpışma riskinin belirmesi durumunda sizi uyarır.
  Başlıca yararları:
  • Çarpışma Uyarısı sayesinde kaza riski azaltılır
  • Sürücü, direksiyondaki titreşimle uyarılır
  • Şeritten istemeden ayrılma durumunda gelişmiş güvenlik sağlar
   

 • Sürüş Asistanı
  Sürüş Asistanı

  Güvenlik paketi Sürüş Asistanı, kamera tabanlı Yaklaşma kontrol uyarısı ve şehir içi fren uyarısı özellikli Yaya uyarısı, sollama yapılmaz işaretine sahip Hız Limit Bilgisi ve Şerit Terk Uyarısının yanı sıra radar tabanlı arkadan akan trafik uyarısı, Şerit Değiştirme Uyarısı ve Arkadan çarpışma önleme özelliklerini içerir.

  70 km/sa'in üzerindeki hızlarda Şerit Terk Uyarısı yoldaki şerit çizgilerini izler ve direksiyonu titreterek sürücüyü istem dışı şerit değişikliğine karşı uyarır. Otomobiller sürücünün kör noktasına girerse, Şerit Değiştirme Uyarısı direksiyonu titreterek ve dış aynalarda yanıp sönen bir uyarı sembolüyle sürücüyü uyarır.

  Arkadan akan trafik uyarısı park yerlerinden çıkışı kolaylaştırır. Şehir içi fren fonksiyonu özellikli yaklaşma uyarısı otomobilleri algılarken, yaya uyarı fonksiyonu yayalara tepki gösterir. Aynı zamanda daha hızlı bir tepki vermek üzere frenler hazırlanır. Çarpışma kaçınılmazsa sistem tam fren uygular. Bu fonksiyon karanlık ve sisten etkilenebilir. Tehlikeli durumlarda Arkadan çarpma önleme uyarı flaşörlerini iki kat hızlı yakar. Bir çarpışma kaçınılmazsa ön çarpışma sistemi başlatılır ve yan camlarla varsa cam tavan kapatılır.

 • Sürüş Asistanı Plus
  Sürüş Asistanı Plus

  Sürüş Asistanı Plus, Dur & Kalk İşlevli Aktif Cruise Control özelliğinin yanı sıra Direksiyon ve şerit kontrol asistanı sayesinde kısmi bağımsız sürüş becerisi sunar. Şerit Terk Uyarısı, aktif yandan çarpışma koruması özellikli Şerit Koruma asistanı, Yaklaşma kontrolü uyarısı, şehir içi fren uyarısı özellikli Yaya uyarısı ve önden akan trafik uyarısı ile güvenlik artırılır.

T - Z

 • Kablosuz şarj özellikli telefon

  Kablosuz şarj özellikli telefon, bir kablosuz şarj yuvası ve telefonun unutulması durumuna karşı entegre bir uyarı sistemi içerir. Bununla birlikte mobil cihazların hızlı bir şekilde şarj edilebilmesi için her biri maksimum iki amperlik şarj akımına sahip, iki işlevsel USB portu sunar.
  Tavan anteni ise mobil sinyal alımının otomobilin dışındaki kadar iyi olmasını sağlar. Ek ses şiddeti kontrolüne sahip ikinci bir mikrofon, hands-free fonksiyonunun yolcu koltuğundan kullanılması durumunda bile en iyi şekilde anlaşılırlık sağlar.
  İki mobil telefon ve bir taşınabilir müzik çalar, Bluetooth üzerinden aynı anda bağlanabilir. Telefon paketi, uyumlu akıllı telefonlar için takvim, SMS ve e-posta fonksiyonlarına erişim sunan Bluetooth Ofis özeliğini içerir. Ek olarak, kablosuz NFC arayüzü de cep telefonlarının otomobile çok hızlı ve kolay bir şekilde bağlanmasını sağlar.

 • Takvim

  Bundan böyle hiçbir randevunuzu kaçırmayacaksınız. BMW Connected Classic uygulaması takvim girişlerinizi otomobilinizin ekranına getirir ve isterseniz randevularınız size okunur.

  Otomobilinizin Kontrol Ekranı aracılığıyla BMW Connected Classic uygulamasıyla aşağıdaki uygulamaları da kullanabilirsiniz:
  Twitter uygulamalarıyla her yerde bağlı kalın.
  Sosyal ağlarınızı beraberinizde taşıyın ve hareket halindeyken durum raporlarınıza göz atın.
  Web radyo ile her zaman doğru istasyondasınız.
  Web radyo size tüm dünyadan sayısız radyo istasyonu sunar.

  Last Mile ile yürürken bile yol sormanıza gerek yok.

  Otomobilinizden uzakta olsanız bile navigasyon sisteminizde belirlediğiniz varış noktasına ulaşabilir ve her zaman otomobilinize giden yolu bulacağınızdan emin olursunuz.

  News ile daima güncel haberler.

  Kişisel haber servisinizle en son haberleri RSS beslemesi aracılığıyla alın.

  Wiki Local ile gelişmiş bilgiye ulaşın.

  Mevcut konumunuz, varış noktanız ya da posta kodunuz hakkında daha fazlasını öğrenin. Wiki Local ile hiçbir bilgiyi atlamayacaksınız.

  ECO PRO Analyser ile ekonomik yolculuk.

  Verimli otomobil kullanmak artık çocuk oyuncağı. ECO PRO Analyser hızlanma, fren ve vites değiştirme verimliliğini değerlendirir ve uygun şekilde yıldızla ödüllendirir (0 – 5). Ayrıca, yararlı ECO ipuçları çok daha verimli bir sürüş stiline sahip olmanıza yardımcı olur.

  BMW Connected uygulaması sizi BMW Apps hazır uygulamaları konusunda da haberdar eder.

  İlgili uygulamayı BMW'nizde kullanmak için, App store veya Google Play™'den indirin, iPhone'unzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptörü aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.

 • TuneIn

  TuneIn tüm dünyadan iki milyon podcast ve yaklaşık 60.000 radyo istasyonuna erişim sağlar.
  Cep telefonunuzu veya tablet bilgisayarınızı kullanarak müzik, haber, komedi programlarını ve daha fazlasını ücretsiz olarak dinleyebilirsiniz. Bu arada isterseniz diğer uygulamaları kullanırken de dinlemeyi sürdürebilirsiniz. TuneIn arka planda çalışmaya devam eder.
  Bu onaylı BMW Apps uygulamasını BMW'nizde kullanmak için, App Store'dan indirin, akıllı telefonunuzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptör aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.

 • Twitter

  Twitter hesabınızı BMW'nizdeyken de kullanın. BMW Connected uygulamasıyla durum raporunuzu ekranda görüntüleyebilir veya hareket halindeyken okunmasını sağlayabilirsiniz.
  Otomobilinizin Kontrol Ekranı aracılığıyla BMW Connected uygulamasıyla aşağıdaki uygulamaları da kullanabilirsiniz:
  Takvim uygulamasıyla bir bakışta her şey önünüzde.
  Bundan böyle hiçbir randevunuzu kaçırmayacaksınız. BMW Connected uygulaması takvim girişlerinizi otomobilinizin ekranına getirir ve isterseniz randevularınız size okunur.
  Web radyo ile her zaman doğru istasyondasınız.
  Web radyo size tüm dünyadan sayısız radyo istasyonu sunar.
  Last Mile ile yürürken bile yol sormanıza gerek yok.
  Otomobilinizden uzakta olsanız bile navigasyon sisteminizde belirlediğiniz varış noktasına ulaşabilir ve her zaman otomobilinize giden yolu bulacağınızdan emin olursunuz.
  News ile daima güncel haberler.
  Kişisel haber servisinizle en son haberleri RSS beslemesi aracılığıyla alın.
  Wiki Local ile gelişmiş bilgiye ulaşın.
  Mevcut konumunuz, varış noktanız ya da posta kodunuz hakkında daha fazlasını öğrenin. Wiki Local ile hiçbir bilgiyi atlamayacaksınız.
  ECO PRO Analyser ile ekonomik yolculuk. Verimli otomobil kullanmak artık çocuk oyuncağı. ECO PRO Analyser hızlanma, fren ve vites değiştirme verimliliğini değerlendirir ve uygun şekilde yıldızla ödüllendirir (0 – 5). Ayrıca, yararlı ECO ipuçları çok daha verimli bir sürüş stiline sahip olmanıza yardımcı olur.
  BMW Connected uygulaması sizi BMW Apps hazır uygulamaları konusunda da haberdar eder.
  İlgili uygulamayı BMW'nizde kullanmak için, App store veya Google Play™'den indirin, iPhone'unzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptörü aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.

 • USB ses arayüzü

  Neredeyse tüm mevcut MP3 çalarlar, Apple* iPhone ve iPod cihazları ve USB bellekler BMW’nin ses sistemine kesintisiz bir şekilde entegre edilebilir.
  Parça adları Kontrol Ekranında veya Radyo Ekranında gösterilir. Radyo kumandalarını, direksiyon üzerindeki çok işlevli düğmeleri veya BMW iDrive Butonunu kullanarak parçalar arasında kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz. Yaygın olarak kullanılan tüm sıkıştırma formatları (MP3, AAC, WAV ve WMA) ve bunların yanı sıra M3U formatındaki çalma listeleri desteklenir.
  iPhone’unuzu da USB ses arayüzüne bağlayabilirsiniz. Telefon görüşmesi yapmak için tek ihtiyacınız, Bluetooth adaptörüne sahip bir eller serbest kitidir. Orta konsoldaki USB bağlantısı müzikçalarların veya Apple iPhone'un doğrudan kontrol edilebilmesini sağlar. USB ses arayüzüne bir Apple iPod veya iPhone bağlamak basit ve kolaydır. Donanıma bağlı olarak orijinal Apple USB kablosu veya aksesuar olarak sunulan BMW kablo adaptörü ile gerçekleştirilebilir.

  *iPod ve iPhone, Apple Computer’ın tescilli ticari markalarıdır.

 • Uzaktan Erişim

  BMW ConnectedDrive ile sürücüler, BMW Çağrı Merkezi veya My BMW Remote uygulamasıyla aracılığıyla otomobillerine uzaktan erişebilir.
  Örneğin, otomobilinizi kilitleyip kilitlemediğinizden emin değilseniz, Uzaktan Erişim sizin için oldukça yararlıdır. My BMW Remote uygulaması dünyanın neresinde olursanız olun akıllı telefonunuzu kullanarak BMW’nizi kilitlemenizi veya açmanızı sağlar.
  "İklim" menüsünden yardımcı ısıtma* veya yardımcı havalandırmayı** açabilirsiniz. Uzaktan erişim işlevi aynı zamanda sürücülerin büyük bir park alanında otomobillerini bulabilmeleri için otomobilin kornasının çalınmasını veya ışıklarının yakılıp söndürülmesini mümkün kılar. Buna ek olarak, Otomobil Bulucu akıllı telefondaki bir harita aracılığıyla otomobilin konumunu gösterir. My BMW Remote Uygulamasını kullanmak yerine sürücü BMW Çağrı Merkezini de arayabilir. Sürücü kendisini otomobil sahibi olarak tanıttıktan sonra, Çağrı Merkezi çalışanı Uzaktan Erişim işlevini etkinleştirerek otomobili kilitler veya kilidini açar.

  • Uzaktan Erişimin, kullanılmadan önce, BMW ConnectedDrive müşteri portalından aktive edilmesi gerekir (Çağrı Merkezi aracılığıyla kullanım için güvenlik sorusu dahil)
  • My BMW Remote Uygulamasını kullanabilmeniz için ilk olarak uygulamayı App Store veya Google Play™'den indirmeniz gerekir

  * Bunun için opsiyonel donanım öğesi olan yardımcı ısıtma gerekir.
  ** Seri ve modele bağlı olarak bazı otomobillerde "İklimlendirme-yardımcı havalandırma" fonksiyonunun çalıştırılabilmesi için otomatik klima ek opsiyonel donanımı gerekir.

 • Uzun Far Fonksiyonu

  Gece sürüşünde daha yüksek güvenlik ve konforun keyfini çıkarın. Uzun Far Fonksiyonu yoldaki diğer sürücüleri zamanında algılar ve uzun farları otomatik olarak kısaya çevirir, trafik koşullarının izin verdiği anda yeniden uzun huzmeye geçer.
  Dikiz aynasına entegre edilmiş bir kamera, yaklaşan otomobillerin farlarını 1000 metre uzaktan, önünüzdeki otomobillerin stop lambalarını da 500 metre uzaktan algılayabilir. Sistem, farları uzun huzme ve kısa huzme arasında otomatik olarak değiştirir. Diğer sürücülerin gözünü alma tehlikesi ortadan kalktığında sistem farları yeniden uzun huzmeye getirir. Uzun Far Fonksiyonu, sizi sürekli olarak farlarınızın huzme ayarını değiştirme zorunluluğundan kurtarır ve gece sürüş güvenliğinizi önemli ölçüde artırır. Açık yolda uzun huzmeli farlara geçiş yapmayı unutmak veya karşı yönden trafik akışı olduğunda kısa huzmeli farlara geçmeyi unutmak gibi bir tehlike yoktur. Sistem aynı zamanda, yerleşim alanları içerisindeki gibi ortam ışığına da otomatik olarak tepki gösterir. Uzun Far Fonksiyonu, far kontrol anahtarı üzerindeki bir düğmeye basılarak aktif hale getirilir. Far kumanda kolu kullanılarak gerektiğinde devre dışı bırakılabilir.

 • Web radyo

  Artık yolunuza en sevdiğiniz müziklerle devam edebilirsiniz. BMW Connected Classic uygulaması ve Web radyo ile tüm dünyadan sayısız radyo istasyonuna erişim sağlayabilirsiniz.
  Müzik türlerini, yerel radyo istasyonlarını, ülkeleri veya BMW en çok sevilen istasyon sıralamasını arayın. Klasikten popa, her zevke uygun müzik mevcuttur.
  Otomobilinizin Kontrol Ekranı aracılığıyla BMW Connected Classic uygulamasıyla aşağıdaki uygulamaları da kullanabilirsiniz:
  Twitter ile her yerde bağlı kalın.
  Sosyal ağlarınızı beraberinizde taşıyın ve hareket halindeyken durum raporlarınıza göz atın.
  Takvim uygulamasıyla bir bakışta her şey önünüzde.
  Bundan böyle hiçbir randevunuzu kaçırmayacaksınız. BMW Connected Classic uygulaması takvim girişlerinizi otomobilinizin ekranına getirir ve isterseniz randevularınız size okunur.
  Last Mile ile yürürken bile yol sormanıza gerek yok.
  Otomobilinizden uzakta olsanız bile navigasyon sisteminizde belirlediğiniz varış noktasına ulaşabilir ve her zaman otomobilinize giden yolu bulacağınızdan emin olursunuz.
  News ile daima güncel haberler.
  Kişisel haber servisinizle en son haberleri RSS beslemesi aracılığıyla alın.
  Wiki Local ile gelişmiş bilgiye ulaşın.
  Mevcut konumunuz, varış noktanız ya da posta kodunuz hakkında daha fazlasını öğrenin. Wiki Local ile hiçbir bilgiyi atlamayacaksınız.
  ECO PRO Analyser ile ekonomik yolculuk. Verimli otomobil kullanmak artık çocuk oyuncağı. ECO PRO Analyser hızlanma, fren ve vites değiştirme verimliliğini değerlendirir ve uygun şekilde yıldızla ödüllendirir (0 – 5). Ayrıca, yararlı ECO ipuçları çok daha verimli bir sürüş stiline sahip olmanıza yardımcı olur.
  BMW Connected Classic uygulaması sizi BMW Apps hazır uygulamaları konusunda da haberdar eder.
  İlgili uygulamayı BMW'nizde kullanmak için, App store veya Google Play™'den indirin, iPhone'unzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptörü aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.

 • Yan Görüş

  Geleceği daha yakından hissedin. Sizin durumu görmeniz engellenmiş olsa bile, BMW’nizin gözleri Yan Görüş özelliği sayesinde kör kavşaklarda ve çıkışlardaki geçiş noktalarında karşıdan gelen trafiği her zaman izler.
  Kontrol Ekranına bir göz atmak yeterlidir; BMW’nizin ön tamponunun sağında ve solunda bulunan kameraların görebildiklerini video olarak size gösterir. Kılavuz çizgilerinin yardımıyla, Yan Görüş ayrıca otomobilinizin ön ucunun tam konumunu da size gösterir. Her iki trafik yönünün Kontrol Ekranında gösterilen eş zamanlı görünümü, durumu hemen değerlendirmenize olanak tanır. Yan Görüş gerektiğinde hareket halindeyken bile 15 km/sa’e kadar hızlarda etkinleştirilebilir. BMW ConnectedDrive ile yalnızca bir düğmeye basmanız yeterlidir.
  Modelinize bağlı olarak, Yan Görüş bağımsız bir donanım seçeneği veya Çevre Görüş Kamera Sistemi donanım paketinin bir bileşeni olabilir.