İSTEDİĞİNİZİ ARAYIN. VE BULUN.

A'dan Z'ye BMW ConnectedDrive.

BMW ConnectedDrive hakkında sorularınız mı var? Belirli bir donanım mı arıyorsunuz? Veya daha ayrıntılı bilgiye mi ihtiyacınız var? Yanıtları BMW ConnectedDrive sözlüğümüzde bulabilirsiniz.

A - E

 • Akıllı Acil Durum Çağrısı
  Akıllı Acil Durum Çağrısı

  Bir kaza durumunda, otomobildeki yolcuların mümkün olduğu kadar kısa bir süre içerisinde en uygun yardımı alabilmeleri için, otomatik ve hızlı bir şekilde yardım çağrısı gönderen BMW ConnectedDrive Akıllı Acil Durum Çağrısı özelliğine güvenebilirsiniz.
  Çarpışma sezicisi bir kaza algıladığında, acil durum çağrısı otomatik olarak etkinleştirilir ve derhal BMW Çağrı Merkezine aktarılır. Bir Çağrı Merkezi temsilcisi yolcularla temasa geçerek durumları hakkında bilgi alır.
  Aynı zamanda temsilci kurtarma işlemiyle ilgili olarak, otomobile ilişkin verilerin yanı sıra kazanın türü ve şiddeti hakkındaki bilgileri de alır. Temas otomobilin hangi tarafından gerçekleşti? Hangi hava yastıkları açıldı? Modele bağlı olarak, otomobil devrildi mi? GPS sayesinde BMW Çağrı Merkezi çalışanı, otomobilin tam pozisyonu, tipi, plaka numarası ve rengi hakkındaki bilgileri de alır. Otomobilin kesin konum bilgilerine göre en yakın acil durum birimi haberdar edilir ve kaza kurbanlarına uygun tıbbi yardımı yapabilmeleri amacıyla gereken tüm bilgiler de kendilerine verilir.
  BMW ConnectedDrive Akıllı Acil Durum Çağrısı, yoldaki başka bir kazaya yardımcı olmak amacıyla manuel olarak da etkinleştirilebilir. Sistem, cep telefonlarından bağımsız olarak çalışır.
  Akıllı Acil Durum Çağrısı kaydı, BMW Teleservices özel donanım seçeneğinin ücretsiz kullanımını içerir.
   

 • Aktif Koruma

  Aktif Koruma BMW ConnectedDrive'ın önleyici yolcu koruma sistemidir.
  Sürüş sırasında kritik bir durum meydana geldiğinde, ön emniyet kemerleri ters yöne doğru gerilirken, öndeki ve arkadaki elektrikli olarak ayarlanabilen yolcu koltuğu dik konuma getirilir, yan camlar, varsa açılır tavanla birlikte kapatılır. Böyle bir durum tam güçle fren yaptığınızda veya otomobil önden veya arkadan savrulma belirtileri gösterdiğinde meydana gelebilir. Belirli acil durumlarda otomobiliniz maksimum hız kesme sonucunda tamamen hareketsiz hale getirilebilir. Bu durum ikinci bir çarpışma riskini azaltır ya da tamamen önler. Ek olarak Dikkat Asistanı herhangi bir yorgunluk belirtisi açısından sürüş tepkilerinizi izler. Sistem direksiyon davranışlarını analiz eder ve herhangi bir anormallik durumunda Kontrol Ekranındaki mesajla mola vermenizi tavsiye eder.

 • Amazon Cloud Player Uygulaması

  Amazon Music uygulaması, şimdi BMW Uygulamalarında kullanıma hazır; cloud müziğinizi doğrudan BMW'nizin gösterge panelinden arayabilir ve çalabilirsiniz. Uygulama, metin yoluyla aramanın yanı sıra tür, sanatçı, albüm veya parçaya göre arama imkanı sunar. Kişisel Amazon cloud depolama alanınızda, Scan&Match aracılığıyla yüklenen müziklerin yanı sıra Amazon'un gerçek ve dijital mağazasından satın aldığınız tüm müziklere sahip olacaksınız.
  Bu onaylı BMW Apps uygulamasını BMW'nizde kullanmak için, App Store'dan indirin, akıllı telefonunuzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptör aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.

 • Audible

  iPhone, iPad, Android ve Windows Phone için Audible uygulamasıyla 80.000'den fazla sesli kitabı indirebilirsiniz.
  Uygulama, uyku modu, düğmesiz navigasyon, kitaplığınızdan iPhone'unuza Wi-Fi aracılığıyla indirirken ya da aktarım yaparken dinleme gibi ek fonksiyonlar sunar.
  Bu onaylı BMW Apps uygulamasını BMW'nizde kullanmak için, App Store'dan indirin, akıllı telefonunuzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptör aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.

 • AUPEO! Kişisel İnternet Radyosu

  Kişisel İnternet Radyonuz. Sevdiğiniz sanatçıya ya da ruh halinize göre istediğiniz parçayı dinleyebilirsiniz. En sevdiğiniz müzik türünde veya 150'den fazla programlı radyo istasyonunda yeni müzikleri keşfedin. Hoşunuza giden tüm parçaları işaretleyebilir ve yayın akışını kendi zevkinize göre uyarlayabilirsiniz.
  Bu onaylı BMW Apps uygulamasını BMW'nizde kullanmak için, App Store'dan indirin, akıllı telefonunuzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptör aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.

 • Bilgilerim / Otomobile Gönder

  Bilgilerim / Otomobile Gönder sizin ve izin verdiğiniz kişilerin doğrudan otomobilinize mesaj göndermesini sağlar (navigasyon varış noktası ve telefon numaraları dahil).
  Ardından, aktarılan adresi mesajlar altından otomobile çağırıp, bir düğmeyle doğrudan navigasyon sistemine dahil edebilir ya da Bluetooth aracılığıyla bağlı cep telefonunuzu kullanarak numarayı çevirebilirsiniz. Bilgilerim / Otomobile Gönder fonksiyonu My BMW ConnectedDrive müşteri portalında yer alır veya belirli çözüm ortakları aracılığıyla edinilebilir.
  Aynı zamanda sadece metin mesajını kullanarak, otomobilinize gönderilmiş adresler, telefon numaraları veya mesajlar hakkında bilgi alabilirsiniz. İsterseniz, BMW’nizin giriş ekranında uygun bir mesaj önceden tanımlanabilir ve bir düğme ile gönderim yapılabilir.
   

 • Bluetooth arayüzü

  BMW ConnctedDrive Bluetooth arayüzü, akıllı telefonları sezgisel ekrana ve kontrol konseptine entegre eder.
  Bu özellik mobil cihazın en önemli verilerine ve işlevlerine otomobil içerisinden erişim sağlar, son derece güvenlidir ve rahat kullanıma sahiptir. Aynı anda başka bir cep telefonu da bağlayabilirsiniz. Bazı cihazlar için BMW snap-in adaptörü (aksesuar) mevcuttur. Sistem, telefonu otomobilin antenine bağlar ve aynı anda cihazın pilini şarj eder. Bluetooth Ses Akışı, arayüzün müzik verilerini otomobilin ses sistemine kablosuz olarak aktarmasını sağlar.
  Cep telefonunuz Bluetooth iletişimini destekliyorsa, e-postalarınıza, metin mesajlarınıza, telefon listelerinize, kişilerinize, takvim kayıtları ve mevcut parçaya ait bilgilere müzik dinlerken Info Display’den bakabilirsiniz. Takılı donanıma bağlı olarak, cep telefonu sezgisel iDrive Butonu, işlevsel kısayol tuşları, çok işlevli direksiyon veya Ses Kontrolü aracılığıyla kullanılabilir.

 • Bluetooth Ofis

  Akıllı telefonunuz birçok işi kolaylaştırır, bulunduğunuz her yerden e-posta alabilir, randevularınızı düzenleyebilir, günlük programınızı planlayabilirsiniz. BMW ConnectedDrive Bluetooth Ofis birçok işlevi otomobilinizin ana menüsüne entegre eder.
  Telefon etmekten çok daha fazlasını sunan son nesil akıllı telefonlar, bu özellikleriyle BMW'nizin içerisinden etkin bir şekilde kullanabileceğiniz yüksek performanslı bir mobil iletişim istasyonuna dönüşür. Otomobilinizdeki Bluetooth arayüzü, en önemli ofis işlevlerini her zaman kullanabilmenizi sağlar. Randevularınıza, takvim girişlerine, bilgi ve mesajlara otomobilinizin ekranından rahatça göz atabilirsiniz.
  Son 20 ve gelecek 50 güne ait randevularınızı görüntüleyebilir ve kayıtlarınıza eklenen telefon numaralarını kolay ve hızlı bir şekilde seçerek arama yapabilirsiniz. Ayrıca arayan kişilerin resimlerini Kontrol Ekranında görebilirsiniz.

 • BMW Otomobil Etkin Noktası LTE

  Hareket halindeyken banka bakiyenizi kontrol etmeniz ya da Wikipedia'da bir şey aramanız mı gerekiyor? BMW Otomobil Etkin Noktası otomobilinizde harcadığınız zamanı verimli ya da eğlenceli bir şekilde kullanmanızı sağlar.
  iPad, dizüstü bilgisayar ve oyun konsolları da dahil olmak üzere çeşitli cihazlar, BMW Otomobil Etkin Noktasına yerleştirilmiş bir SIM kart veya SIM erişim profiline sahip bir cep telefonu aracılığıyla aynı anda kablosuz İnternet bağlantısına erişebilirler. BMW Otomobil Etkin Noktası, olası en iyi bağlantının sağlanması amacıyla LTE, UMTS (HSDPA) ve GSM teknolojisinin bileşimi ile snap-in adaptörü kullanılarak orta kol dayamasına takılır. Görsel bir ekran mevcut bağlantı durumunu gösterir. Uluslararası dolaşım kullanıcı tarafından devre dışı bırakılabilir. Tavan anteninin kullanılması en uygun sinyal alımını garantiler ve otomobil içerisindeki radyasyonu azaltır.

 • BMW Connected

  BMW Connected, günlük mobiliteyi kolaylaştıran ve sürücülerin varış noktalarına rahat bir şekilde ve zamanında ulaşmasına yardımcı olan kişisel bir mobilite asistanıdır. Ayrıca, ilgili tüm hizmetlere, iPhone ve Apple Watch aracılığıyla her zaman uzaktan erişilebilir ve uygulama ile birlikte kullanılabilir. Müşteriler, hesaplarına bu hizmetlerin ekli olması koşuluyla çoğu otomobilde bu bilgilere erişebilir.

  Web üzerinde veya Yelp, Apple Maps veya Google Maps gibi diğer uygulamalar aracılığıyla bulunan varış noktaları kolayca BMW Connected'a ve tek bir tıkla sorunsuz bir şekilde otomobilin navigasyon sistemine aktarılabilir.

  Adresler ve planlanan varış süreleri dahil olmak üzere kullanıcının iPhone takviminde kayıtlı toplantılar otomatik olarak BMW Connected mobilite programına aktarılır.

  Otomobilin mevcut konumu ve trafik koşullarına bağlı olarak BMW Connect önerilen yola çıkış zamanını hesaplar, kullanıcıları önceden uyarır ve park halindeki otomobillerinden yürüyerek gidecekleri son varış noktasına kadar yönlendirilmelerini sağlar. Öngörülmeyen trafik engelleri nedeniyle gecikme kaçınılmaz olduğunda veya son varış noktasının yakın çevresinde park yeri olmaması durumunda, kullanıcılar fiziksel olarak telefonlarını kullanmadan BMW connected ile bir metin mesajı göndererek bekleyen kişiye tahmini varış zamanını haber verebilir.

  Buna ek olarak, BMW Connected sıklıkla gittiğiniz varış noktalarını öğrenir ve bu varış noktalarını kişisel mobilite programına otomatik olarak ekler.

  BMW Connected App, App Store'dan indirilebilir.

 • BMW ConnectedDrive

  BMW ConnectedDrive otomobil, sürücü ve dış dünyanın akıllı bağını temsil eder. Her zaman bağlantıda ve bir o kadar da özgür olmanızı sağlar.

  Çeşitli BMW ConnectedDrive Dijital Hizmetleri ile Akıllı Sürüş Asistanı sistemleri arasındaki etkileşim, yolculuk sırasında konfor, eğlence ve her rotada güven veren emniyet duygusu açısından BMW sürücülerini her anlamda destekler.

  BMW, bir dizi benzersiz donanımı BMW ConnectedDrive adı altında bir araya getiriyor ve sürücülere olağanüstü bir mobilite formu sağlıyor. Kısaca söylemek gerekirse, daha fazla sürüş keyfi sunuyor.

 • BMW Head-Up Display

  İlgili sürüş bilgilerini doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtan BMW Head-Up Display ile önemli hiçbir bilgiyi kaçırmayacaksınız. Bilgilerin doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtılması, sürücülerin bu bilgileri yüzde 50 daha hızlı değerlendirmesini ve dikkatini yoldan ayırmamasını sağlar.
  Kontrol panelinin arkasında yer alan ve görüntüyü ön cama yansıtan bir projektör BMW Head-Up Display'in teknik temelini oluşturur. Böylece, ışık koşulları ne olursa olsun okunması kolay, yüksek çözünürlüklü, geniş boyutlu renkli bir ekran elde edilir.
  Ayna sistemi projeksiyonun motor bölmesi kapağının üzerinde, yaklaşık 2 metre mesafede görüntülenmesini sağlar. Bu sayede sürücü gözlerini yakın ve uzak mesafe arasında yeniden odaklamak zorunda kalmaz.
  Çoğu yeni nesil BMW modelinde bulunan tam renkli BMW Head-Up Display sürücülere çok daha yüksek bir konfor sunar. Farklı renkler hız limitleri ve navigasyon talimatları gibi sürücüyü ilgilendiren genel bilgilerle acil durum sinyallerinin birbirinden ayırt edilmesini kolaylaştırır. "Yolda yaya var" (BMW Gece Görüşü ile birlikte) gibi önemli bilgiler daha net ve daha kolaylıkla tanınabilir, böylelikle sürücünün reaksiyon süresi azalır. iDrive Butonu, en uygun yansıtma işleminin gerçekleşmesi için BMW Head-Up Display'in dikey ve yatay şekilde ayarlanmasını mümkün kılar. Bu gelişmiş görüntü döndürme işlemi ile BMW Head-Up Display kişisel ayar seçenekleri sunar. Sürücünün görüşü her zaman temel bilgilere ve yola doğru yönlendirilir.
  Head-Up Display, sürekli olarak görüntülenen otomobil hızıyla birlikte, model ve donanıma göre başka içerikler de gösterebilir. Motor devir hızı, kavşak yakınlaştırma işlevli Yönlendirme bilgisi ve Şerit Yönlendirme gibi navigasyon talimatları, Hız Sınırı Bilgisi ve Aktif Cruise Control durumu bu bilgiler arasındadır. BMW Gece Görüşü yaya algılama veya Çarpışma Uyarısı gibi sürücü destek uyarıları ve Check Control mesajları da BMW Head-Up Display'de gösterilir.
  Sürücü, iDrive Butonunu kullanarak BMW Head-Up Display’i gereksinimlerine göre yapılandırabilir.

 • BMW M Laptimer Uygulaması

  Hızlanma değerlerinin ve saniyeden kısa bir sürenin sürüş keyfinin nasıl bir parçası olduğunu keşfedin. BMW M Laptimer uygulaması otomatik tur süresi hesaplama dahil olmak üzere yarış pistleri hakkındaki verileri analiz etmek için kullanılan bir araçtır. Bunu yapabilmek için uygulama BMW Apps* özel donanım seçeneğine sahip tüm BMW'lerden hassas BMW sensörü verilerini doğrudan kaydeder.
  Sürüş tarzınız; direksiyon açısı, gaz pedalı ve bunun sonucunda oluşan g kuvveti değerlerinin bir analizi ile değerlendirilebilir. Bu değerlendirme hassasiyet ve becerinizin artmasını sağlayarak tur sürelerinizi iyileştirir.
  Kaydedilen sonuçlar Twitter'da anlık görüntü olarak yayınlanabilir. Motor yarışlarını daha fazla hissetmek için kaydettiğiniz sonuçları e-posta ile bir arkadaşınıza gönderebilir ve her bir viraj için sonuçlarınızı sırayla karşılaştırabilirsiniz.
  İlgili uygulamayı BMW'nizde kullanmak için, App Store'dan indirin, iPhone'unuzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptörü aracılığıyla otomobilinize bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu ve otomobilinizdeki ekran aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz. Tur süreleri yolculuktan sonra iPhone'unuzda analiz edilir.

  *ConnectedDrive Hizmetleri ve Professional Navigation Sistemi özel donanımlarının kurulu olması gerekir

 • BMW Gece Görüşü

  Geceleri maksimum güvenlik için mümkün olan en iyi görüş. Dinamik aydınlatma spotu içeren BMW Gece Görüşü, yayaları uzun mesafelerden bile algılar ve titizlikle aydınlatır.
  Sistem ayrı olarak kontrol edilebilen iki yüksek performanslı aydınlatma spotundan birini karanlıktaki yayaya yöneltir. Işık sürücüleri ve yayaları potansiyel tehlikeli durumlara karşı etkili bir biçimde uyarır. Kısa huzmeli fara geçildiğinde, Dinamik aydınlatma spotunun lensleri tasarım elemanı olarak aydınlatılır.
  Kızılötesi bir kamera otomobilin ön kısmını görüntüler ve sürücüyü yoldaki insanlar konusunda uyarır. Sistem insana benzeyen şekilleri algılar ve bunları sarı termal görüntüler şeklinde gösterir. Bu görüntü aynı anda bir kontrol cihazı tarafından analiz edilir ve istenirse Kontrol Ekranında görüntülenir.
  Dinamik aydınlatma spotu içeren BMW Gece Görüşü, insanları algılar ve konumlarını ve uzaklıklarını belirler. Hız ve direksiyon açısı verilerini kullanarak algılanan cismin bir sorun oluşturup oluşturmadığını belirler ve bir sorun varsa gösterge panelinde ya da BMW Head-Up Display’de bir uyarı sembolü görüntüler. Tehlikeli durumlarda görsel uyarıya ek olarak sesli bir uyarı sinyali de verilir ve otomobil fren yapmaya hazırlanır.
  Çevreye bağlı olarak, sistem yaklaşık 100 metre uzaktan insanları otomatik olarak algılar, ancak sürücü, görüntülerini daha uzak mesafeden de seçebilir.

 • BMW Online Haberler

  Yoldayken son dakika haberlerinden ve diğer önemli bilgilerden mahrum kalacağınızı kim söyledi? BMW Online sizi olan biten her şeyden haberdar eder.
  BMW Online, iş veya spor gibi tercih ettiğiniz kategorilere göre en son haberleri öğrenmenizi sağlar. Otomobilinizi sürerken dikkatinizi trafikten ayırmamanız için, gerekirse seçtiğiniz haberler ses sistemi aracılığıyla sesli olarak okunur.
  Bu işlevi otomobilinizde BMW Online Haberler altında bulabilirsiniz.

 • BMW Online Ofis

  BMW Online ile yolculuklarınız sırasında istediğiniz anda doğrudan otomobilinizin içinden e-posta alabilir ve yanıtlayabilirsiniz.
  İstediğiniz yerde ve istediğiniz zaman dış dünyayla temas halinde kalın. BMW ConnectedDrive ile BMW Online hizmeti sayesinde yolculuk sırasında da e-posta alabilir ve yanıtlayabilirsiniz. Kendi e-posta adresinizi kullanarak, BMW ConnectedDrive müşteri portalı aracılığıyla bir posta kutusu oluşturun. BMW Online Ofis altında seçtiğiniz e-posta sağlayıcılarına ait posta kutuları da oluşturabilirsiniz. Aynı sağlayıcıya ait birden fazla e-posta hesabı varsa, bunlar menüde açık bir biçimde gösterilecektir. Nerede olursanız olun, mesajlarınız size hemen, en kısa yoldan ulaşacaktır.

 • BMW Online Hava Durumu

  Hava güneşli mi olacak, yoksa yağmur mu geliyor? BMW ConnectedDrive sizi varış noktanızdaki hava durumu konusunda her zaman bilgilendirir.
  Otomobilinizde BMW Online'ın altına bakarsanız, hizmetin size detaylı günlük ve gelecek beş günlük tahminler sunduğunu görebilirsiniz. Tümüyle güncel tahminleri almak için, BMW Online uygulamalarının hava tahmin bağlantısını kullanın. BMW'niz sizi soğukta bırakmaz.

 • BMW TeleServices

  BMW TeleServices, otomobiliniz ve BMW arasındaki direkt, kablosuz iletişime dayanır ve seçtiğiniz Borusan Otomotiv BMW Yetkili Servisi'nin otomobil verilerine hızlı ve kolay bir şekilde erişmesini sağlar. Bu özellik otomobiliniz için kişiselleştirilmiş bir hizmetin yanı sıra, sorunlara daha hızlı tepki verilmesini sağlar.
  Servis zamanı geldiğinde BMW TeleService Çağrısı, tüm ilgili verileri otomatik olarak Duruma Bağlı Servis (CBS) sisteminden BMW Yetkili Servisi’ne gönderir. Yetkili Servisiniz otomobille ilgili verilere erişebilir ve gerektiğinde bir randevu ayarlamak için sizinle iletişime geçebilir. Verilere erişiminin olması BMW Yetkili Servisinizin yapılması gerekenleri planlayabilmesini sağlar; böylece gerekli tüm Orijinal BMW Parçaları önceden sipariş edilerek zamandan tasarruf sağlanır ve sürüş keyfiniz artar.

 • ConnectedDrive Hizmetleri

  ConnectedDrive Hizmetlerinin özel donanım seçenekleri BMW ConnectedDrive dünyasına erişiminizi sağlar. Aynı zamanda yolculuk, ofis, eğlence dahil olmak üzere birçok kategoride yer alan sayısız hizmet ve uygulamayı kullanımınıza sunar.
  Bilgilerim / Otomobile Gönder veya BMW Online uygulamaları gibi özellikler her zaman, her türlü bilgiden haberdar olmanızı sağlar. BMW Online Hava Durumu ve ECO PRO Analyser size yolculuk ve navigasyon için mükemmel hizmetler sunar. Bluetooth Office, BMW Online Office ve diğer fonksiyonlarla ofisinizi BMW'nize taşıyabilirsiniz. Deezer, Spotify veya Stitcher ile keşfedilecek birçok şey var. ConnectedDrive ile sosyal ağlarınız da otomobilinize geliyor. Kişisel Görüntü işlevi sayesinde en sevdiğiniz görüntü ve fotoğraflarınız yolculuğunuz boyunca her zaman yanınızda bulunabilir. Gerçek Zamanlı Trafik Bilgileri gibi ConnectedDrive Hizmetleri temelinde, BMW ConnectedDrive'dan diğer opsiyonel hizmet ve uygulamaları da kaydettirebilirsiniz.
   

 • Çevre Görüş Kamera Sistemi
  Çevre Görüş Kamera Sistemi

  Çevre Görüş Kamera Sistemi, park ederken ve dar yerlerde manevra yaparken size yardımcı olur. Bu amaçla otomobilin yan ve arka kısmından kaydedilen görüntüler Kontrol Ekranında size kuş bakışı olarak gösterilir (Üstten Görünüm).
  Yan Görüş donanım seçeneği ek olarak dahil edilir ve bu görüşün kısıtlı olduğu alanlarda (çıkışlar, kör kavşaklar gibi) size yardımcı olur. Otomobilin sol ve sağ ön kısmında yer alan iki dijital kamera yandaki durumu algılar ve Kontrol Ekranına yansıtır. Bu durum karşıdan yaklaşan trafiği zamanında görmenizi ve buna göre tepki vermenizi sağlar.
  Başlıca yararları:
  • Önde, yan aynalarda ve arkadaki kameralar aracılığıyla, doğrudan ön, sol ve sağ alanlar ve otomobilin arka kısmının Kontrol Ekranında görüntülenmesi
  • Çıkışlardan, kör alanlara ve kalabalık yollardan, patikalara veya bisiklet yollarına kadar ön tampon üzerindeki kameralar aracılığıyla rahat görüş
  • Dar yerlerde kesintisiz manevra
  • Yayaların, bisikletlilerin ve otomobillerin zamanında fark edilmesi
  • 360 derece Üstten Görünüm
   

 • Deezer

  Deezer sevdiğiniz müziğe anlık ve sınırsız erişim sağlayan global düzeyde lider bir müzik hizmetidir. BMW ConnectedDrive'a sahip otomobilinizde Deezer ile yolculuğunuzu unutulmaz kılın.
  www.deezer.com adresine gidin ve Deezer Premium+ uygulamasını 15 gün boyunca ücretsiz olarak kullanın. Premium+ ile:
  - Yüksek kaliteli seste sınırsız milyonlarca şarkı dinleyebilir,
  - Çevrimdışı dinleme için müziğinizi cihazınız ile senkronize edebilir,
  - Müziğe hak ettiği değeri verebilirsiniz. Reklam bulunmadığından müzik dinleme zevkiniz asla kesintiye uğramaz.
  - Ayrıca, favori sanatçılarınız, albümleriniz ve çalma listeleriniz ile kendi müzik kütüphanenizi oluşturabilir,
  - Binlerce sanatçı ve radyo kanalını keşfedebilirsiniz.
  - Ek olarak, müzik editörlerimizden özenle seçilmiş öneriler de alabilirsiniz.
  - Tüm parçaları tek bir yerde toplamak için kendi MP3'lerinizi Deezer'da saklayın.
  Premium+ hakkında daha fazla bilgi edinin [bağlantı: http://www.deezer.com/en/offers/premiumplus]
  Deezer Premium veya ücretsiz Discovery hesabı ile binlerce sanatçı ve radyo kanalının keyfini çıkarın.
  Kişisel müzik koleksiyonunuzun keyfini çıkarmak için yalnızca BMW'nize binmeniz yeterli.
  iPhone üzerinden Deezer'ı kullanmak için Deezer uygulamasının son versiyonunu indirin ve akıllı telefonunuzu USB girişi veya snap-in adaptörü aracılığıyla BMW'nize bağlayın. iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.

 • Dokunmatik iDrive Butonu
  Dokunmatik iDrive Butonu

  Dokunmatik iDrive Butonu ile, iDrive sistemini tek elinizle rahatça kontrol edebilirsiniz. Butonla tümleşik dokunmatik pad sayesinde varış noktası gibi bilgileri kendi el yazınızla navigasyon sistemine kolayca girebilirsiniz.
  Aynı zamanda çok çeşitli fonksiyonları çağırabilir ve ayarlayabilir, listeler içerisinde dolaşabilirsiniz. Kullanımı kolaydır ve dokunarak, sezgisel olarak gerçekleştirilir. Bu özelliği sürücü üzerindeki yükü hafifletir, yola konsantre olmayı sağlar. Kontrol Ekranı tüm fonksiyonların kontrol birimi aracılığıyla yönetilen tüm fonksiyonları rahatlıkla izleyebilmenize izin verir.
   

 • Dur Kalk işlevli Aktif Cruise Control

  Yoğun trafikte bile rahat sürüş: Dur Kalk işlevli Aktif Cruise Control, sizi her zaman önünüzdeki otomobilden sabit bir uzaklıkta tutar. Trafiğin durma noktasına geldiği durumlarda, otomobil hareketsiz hale gelene dek sistem frene basar ve yol açılır açılmaz otomatik olarak hareket eder.
  Dur Kalk işlevli Aktif Cruise Control, öncelikle otoyollarda ve ana yollarda yapılan yolculuklar için geliştirilmiştir. 150 metreye kadar menzili olan üç radar sezicisi önünüzdeki yolu hareket yönünde sürekli olarak tarar. Önden bir araca doğru yaklaştığınızda motor yönetimi ve frenler hızınızı ayarlar ve böylelikle mesafe otomatik olarak sabit tutulur, gerekirse otomobil tamamen hareketsiz hale getirilir.
  Şerit açıldığında veya öndeki araç hızlandığında, Aktif Cruise Control istediğiniz hıza ulaşana kadar yeniden hızı artırır. Durduktan sonra otomobili yeniden hareket ettirmek için sürücünün manuel olarak hızlanma komutunu vermesi veya hafifçe gaz pedalına ya da bir düğmeye basması gerekir. Duraklama 1 ila 3 saniye arasında devam ederse, otomobil otomatik olarak hareket eder. Dört adede kadar seyir hızı önceden tanımlanabilir ve bunlar bir tuşa basılarak çağrılabilir. Çalışma aralığı 30 ila 180km/sa arasındadır.
  Korunacak mesafe metre yerine saniye olarak hesaplanır, bu durum herhangi bir hızda tepki vermek için yeterli süreye sahip olmanızı sağlar. Konfor odaklı destek sistemi size ek bir güvenlik seviyesi sunar. Sert virajlar DSC verileri ve navigasyon sistemi aracılığıyla tespit edilir ve otomobilin hızı buna uygun olarak ayarlanır.
  Çok şeritli otoyollarda sistem yan şeritte başka bir araç olup olmadığını algılar. Otomobilin kontrolü her zaman sizde olsun isterseniz, yapmanız gereken tek şey sistemi devre dışı bırakmak için gaz pedalına veya frene hafifçe basmaktır.
  Dur Kalk işlevli Aktif Cruise Control bir otomatik pilot değildir. Bu nedenle, öndeki otomobil beklenenden daha sert bir fren yaparsa veya sistem kritik bir durum algılarsa, sürücünün gerekli önlemi alması için görsel ve işitsel uyarılar verilir. Böylelikle yoğun trafikte otomobil sürmek fark edilir şekilde kolaylaşır ve trafik sıkışıklıkları gibi yorgunluk veren durumların üstesinden gelmek için daha yüksek bir konsantrasyon sağlanır.

 • ECO PRO Analyser

  ECO PRO Analyser, BMW Connected uygulamasının bir parçasıdır. Sürüş stilini ve sürücünün ne kadar etkili hızlandığını, fren yaptığını ve vites değiştirdiğini değerlendirir. Bu bilgiler otomobil menzilinin artırılması için kullanılır. Ayrıca, yararlı ECO ipuçları çok daha verimli bir sürüş stiline sahip olmanıza yardımcı olur.
  Otomobilinizin Kontrol Ekranı aracılığıyla BMW Connected uygulamasıyla aşağıdaki uygulamaları da kullanabilirsiniz:
  Twitter ile her yerde bağlı kalın.
  Sosyal ağlarınızı beraberinizde taşıyın ve hareket halindeyken durum raporlarınıza göz atın.
  Takvim uygulamasıyla bir bakışta her şey.
  Bundan böyle hiçbir randevunuzu kaçırmayacaksınız. BMW Connected uygulaması takvim girişlerinizi otomobilinizin ekranına getirir ve isterseniz randevularınız size okunur.
  Web radyo ile her zaman doğru istasyondasınız.
  Web radyo size tüm dünyadan sayısız radyo istasyonu sunar.
  Last Mile ile yürürken bile yol sormanıza gerek yok.
  Otomobilinizden uzakta olsanız bile navigasyon sisteminizde belirlediğiniz varış noktasına ulaşabilir ve her zaman otomobilinize giden yolu bulacağınızdan emin olursunuz.
  News ile daima güncel haberler.
  Kişisel haber servisinizle en son haberleri RSS beslemesi aracılığıyla alın.
  Wiki Local ile gelişmiş bilgiye ulaşın.
  Mevcut konumunuz, varış noktanız ya da posta kodunuz hakkında daha fazlasını öğrenin. Wiki Local ile hiçbir bilgiyi atlamayacaksınız.
  BMW Connected uygulaması sizi BMW Apps hazır uygulamaları konusunda da haberdar eder.
  İlgili uygulamayı BMW'nizde kullanmak için, App store veya Google Play™'den indirin, iPhone'unzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptörü aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.

 • Elektrokrom Uzun Far Fonksiyonu

  Elektrokrom uzun far fonksiyonu gece yolculuklarını daha keyifli ve daha güvenli hale getirir. Bu donanım, diğer sürücülerin gözlerinin kamaşmasına neden olmadan size karanlıkta mümkün olan en iyi görüşü sağlar.
  Sistem yoldaki diğer sürücüleri tespit eder ve uzun far ışığının kapsamını titizlikle onlardan uzağa yönlendirir. 400m'yi aşan far mesafeleri tehlikenin zamanında tespit edilmesini ve gelişmiş bir izlemeyi mümkün kılar. Elektrokrom Uzun Far Fonksiyonu Adaptif LED Farları veya Adaptif Far donanım seçeneklerini gerektirir.

 • Entegre SIM kart

  İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerde bağlantı sunan entegre SIM kart, birçok BMW ConnectedDrive özelliğini kendi cep telefonunuza gerek kalmadan kullanmanızı mümkün kılar.
  SIM kart, BMW TeleServices (6AE) donanım seçeneklerinin bir parçası olarak otomobilinize takılmıştır. Her şeyden öte, kazaları önler ve zor durumlarda size yardımcı olur. BMW TeleServices, diğer birçok BMW ConnectedDrive özelliğinin kullanımına temel oluşturan ConnectedDrive Hizmetleri (6AK) ve Akıllı Acil Durum Çağrısı (6AC) ana özelliklerinin bir parçasıdır. Entegre SIM kart sayesinde herhangi bir ek cihaza gerek kalmadan Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi, Uzaktan Erişim gibi donanım seçeneklerini kullanabilirsiniz.
   

F - İ

 • Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi

  Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi (RTTI), en güncel trafik bilgilerini size sürekli olarak sağlar. Bir tıkanıklığın konumu ve süresi hakkında hassas bilgileri gerçek zamanlı olarak aktarır.
  Veri kaynakları hücresel şebekelerden alınan hareket profilleri, otomobil filolarından gelen GPS verileri, akıllı telefon uygulamaları ve polis raporlarını kapsar. Değerlendirme o kadar hassastır ki, trafik sıkışıklıkları 100 metre mesafeye kadar doğru bir şekilde yerelleştirilebilir. RTTI böylece otoyollar, ana yollar ve kırsal yolların yanı sıra çeşitli şehir içi rotaları ve tavsiye edilen etkin kısa yollardaki mevcut trafik durumu hakkında size güncel bilgi sunar. RTTI'nın kullanılabilmesi için ConnectedDrive Hizmetleri gerekir.
   

 • Geri Görüş Kamerası

  Geri Görüş Kamerası ile manevra ve park sırasında otomobilinizin arka kısmını Kontrol Ekranında görüntüleyebilirsiniz. Geri Görüş Kamerası geri geri park ederken ve 20km/sa'in altındaki hızlarda çok daha iyi bir genel resim sunar.
  Etkileşimli izleme çizgileri, arzu edilen park yerinin otomobilinize uygun yeterli alana sahip olup olmadığını gösterir ve Kontrol Ekranındaki renk kodlu alanlar aracılığıyla manevra sırasında size yardımcı olur. Çeki demiri ile bağlantılı olarak Geri Görüş Kamerası, römork bağlamak için geriye doğru gerçekleştirilen manevrayı kolaylaştırır.
  Başlıca yararları:
  • Kontrol Ekranında otomobilin arkasındaki alanın net görünümü
  • En dar yerlerde rahatça park etme ve manevra
  • Etkileşimli izleme çizgileri sayesinde park etme sırasında uygun destek
  • Etkileşimli römork bağlantı hattına sahip çeki demiri için yakınlaştırma işlevi
   

 • Glympse

  Glympse, metin mesajı, e-posta veya Twitter aracılığıyla bulunduğunuz yeri gerçek zamanlı olarak başkalarına bildirmenizi sağlar.
  Bu uygulamayla göndereceğiniz linkler sayesinde, seçtiğiniz alıcılar olası varış saatinizi ve bulunduğunuz izleyebilir. Zamanlayıcı fonksiyonuyla, konumunuzun ne kadar süre görünür kalacağına karar verin. Uygulamayı kullanmanız için kayıt olmanıza gerek yok.
  Otomobilinizdeki uygulamayı akıllı telefonunuzla birlikte kullanabilirsiniz. Bunun için uygulamayı App Store'dan indirin, snap-in adaptörü veya USB kablosu aracılığıyla BMW'nize bağladığınız akıllı telefonunuz üzerinden çalıştırın. Connected uygulamasını BMW Apps altında bulabilir ve buradan çalıştırabilirsiniz.

 • GoPro App

  Sevdiğiniz rotaların görüntüleri ve video kayıtları için ücretsiz GoPro uygulamasını kullanın. Bu uygulama, otomobilinizin üzerine veya içine yerleştirilen bir GoPro video kamerasını Kontrol Ekranı aracılığıyla çalıştırmanızı sağlar. Böylelikle örneğin iDrive Butonu aracılığıyla rahatlıkla fotoğraf veya video çekebilirsiniz. Buna ek olarak Wi-Fi aracılığıyla kamerayı açıp kapatabilir, kameranın şarj seviyesi hakkındaki bilgileri okuyabilir veya kamerayı çeşitli modlara ayarlayabilirsiniz.
  Bu onaylı BMW Apps uygulamasını BMW'nizde kullanmak için, App Store'dan indirin, akıllı telefonunuzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptörü aracılığıyla otomobilinize bağlayın ve uygulamayı “Connect & Control” menüsü ile çalıştırın. Artık bağımsız özellikleri otomobil ekranı aracılığıyla kullanabilirsiniz.

 • Hız Limit Bilgisi ve sollama yapılamaz işareti
  Hız Limit Bilgisi ve sollama yapılamaz işareti

  Hız Limit Bilgisi, mevcut ve değişken hız sınırını algılayan ve sollama yapılamaz işaretiyle birlikte sürücüye sunan bir Sürücü Destek sistemidir.
  Alışılmış hız limiti bilgi sistemleri, kullanılan haritaların güncelliğini yitirmiş olması, onarım yapılan alanlar veya göz önünde bulundurulmayan trafik sıkışıklıkları nedeniyle değişen işaretler yüzünden sıklıkla eksik ve hatalı bilgi verir.
  Bunun aksine akıllı Hız Limit Bilgisi sürücüyü mevcut izin verilen maksimum hız konusunda sürekli olarak bilgilendirir. Dikiz aynasına entegre edilmiş bir kamera kalıcı hız sınırları ve bu sınırların bittiği yerler hakkında bilgi toplar ve bu bilgiyi navigasyon sistemindeki verilerle karşılaştırır.
  Ayrıca özel durumlarla ilgili hız kısıtlamalarını algılar ve analiz eder. Kamera "Yağışlı havada 60 km/sa" şeklinde bir işareti okursa bu komut yalnızca BMW’nin yağmur sezicisinin uygun sinyali göndermesi, yani "yağışlı hava" koşulunun doğru olması durumunda iletilecektir. Aynısı günün belirli saatlerinde veya bir römork / karavan takılı olarak otomobil sürerken geçerli olan hız sınırlarına da uygulanır.
  Hız Limit Bilgisi sollama yapılamaz işareti de içerir. Hız limitlerine ek olarak kalıcı ve geçici yol işaretlerini izler ve olası sollama yasaklarını not eder. Bu özellik sürücünün tüm sollama kısıtlamalarından ve geçerliliğinden haberdar olmasını sağlar. Modele bağlı olarak bu bilgi kontrol panelinde veya BMW Head-Up Display’de görüntülenir.
   

J - N

 • Life360

  Life360, aileler veya yakın arkadaşlar arasında şehir ortamında bağlantı kuran ücretsiz yenilikçi bir uygulamadır. İstediğiniz zaman seçtiğiniz bir grup kişiye mevcut konumunuzu gösterebilir veya entegre harita göstergesi ile diğer grup üyelerinin konumu hakkında kolaylıkla bilgi alabilirsiniz.
  Uygulama aracılığıyla kişisel ağınızda gruplar belirleyebilirsiniz. Yalnızca ilgili grubun izin verilen üyeleri mevcut konumunuzu görebilir ve bunun ardından kendi konumlarını sizinle paylaşmak isteyip istemediklerine karar verebilir. Ayrıca diğer kullanışlı fonksiyonlardan da yararlanabilirsiniz. Örneğin, uygulama başka bir grup üyesinin konumuna giden yolu bulmanızı (bu durumda bir navigason sistemi gereklidir) veya diğer grup üyelerine telefon etmenizi sağlayabilir.
  Life360, BMW'nizde de kullanabileceğiniz kullanıma hazır onaylı bir BMW uygulamasıdır. İlk olarak bu uygulamayı App Store'dan indirin ve ardından iPhone'unuzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptörü aracılığıyla otomobilinize bağlayın. Uygulamayı başlattığınızda, Kontrol Ekranı'nızda bulunan “ConnectedDrive” menüsü aracılığıyla uygulama özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

 • My BMW ConnectedDrive müşteri portalı

  My BMW ConnectedDrive müşteri portalında kişisel bilgilerinizi yönetebilir ve otomobilinize kaydettirdiğiniz hizmetlere ait ayarları gerçekleştirebilirsiniz.
  BMW'nizin uzaktan erişim fonksiyonlarını etkinleştirin, örneğin, otomobilinize bir varış noktası veya mesaj gönderin veya Outlook adres defterinizi senkronize ederek tüm kişilerinize otomobilinizden erişin. Aynı zamanda BMW ConnectedDrive ve BMW i hakkında yararlı açıklamalar da bulabilirsiniz.

  * My BMW ConnectedDrive müşteri portalına kayıt hakkında daha fazla bilgi için lütfen BMW Yetkili Satıcınızla görüşün.

 • Napster / Rhapsody

  Napster / Rhapsody tüm müzik türlerinden milyonlarca parça ve binlerce sesli kitap sunar. iPhone veya iPod'unuz ile veya doğrudan BMW'nizden sevdiğiniz parçaların keyfini çıkarın.
  Arama fonksiyonu aracılığıyla tüm sevdiğiniz parçaları bulun veya Napster listeleri ile yeni şarkıları, yeni çıkan parçaları, reklamsız radyo kanallarını ve Napster müzik ekibi tarafından hazırlanan çalma listelerini keşfedin.
  BMW'nizdeki 3G aracılığıyla, Napster / Rhapsody'yi çevrimiçi olarak kullanabilirsiniz. WiFi aracılığıyla evde indirilmiş müzik ve sesli kitaplar otomatik olarak akıllı telefonunuza kaydedilir ve yolculuk sırasında kullanılabilir.
  Bu onaylı BMW Apps uygulamasını BMW'nizde kullanmak için, App Store'dan indirin, akıllı telefonunuzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptör aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.

O - Ş

 • Pandora

  Pandora BMW'nizde kişisel tercihlerinize göre müzik arayan bir İnternet radyosudur.
  Dinlemek için sevdiğiniz parça veya sanatçı adını belirtin veya dinlediğiniz müziğe puan verin. Pandora, benzeri parçalardan oluşan kişisel bir çalma listesi oluşturacaktır.
  Bu onaylı BMW Apps uygulamasını BMW'nizde kullanmak için, App Store'dan indirin, akıllı telefonunuzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptör aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.
  Lisansla ilgili yasalardan ötürü Pandora yalnızca ABD'de kullanılabilir. Dışarıdan gerçekleştirilecek tüm girişler bloke edilecektir.

 • Park Mesafe Kontrolü

  Park Mesafe Kontrolü en sıkışık park alanlarına girişinizi veya çıkışınızı kolaylaştırır. Sesli bir sinyal sizi olası tehlikeler konusunda uyarır ve böylelikle park ederken hasar verme riskini azaltır.
  Otomobilinizin ön ve arka kısmında yer alan ultrasonik seziciler potansiyel engellerin konumunu hesaplar. Uyarı sinyalinin aralıkları ne kadar boşluk kaldığını gösterir. Engele ne kadar çok yaklaşırsanız, aralıklar o denli kısalır. Mesafe 30cm'nin altına düşerse, uyarı sinyali frene basılması için sürekli hale dönüşür. Sesli park yardımına ek olarak, otomobilin bir şeması ve engeller, geriye doğru yapılan park manevraları sırasında özellikle yardımcı olacak şekilde Kontrol Ekranında (otomobilde varsa) görüntülenir.

 • Park Asistanı

  Park Asistanı uygun bir park alanı aramayı kolaylaştırır ve park ederken size aktif şekilde yardımcı olur.
  BMW'nizin ultrasonik sezicileri 35km/sa hıza ve yanda park etmiş otomobil sırasından 1,5m uzaklığa kadar Kontrol Ekranı aracılığıyla yola paralel ilgili her park yerini size gösterir. Gereken park yerini seçin, sinyal lambasını çalıştırın, Park Asistanı düğmesini basılı tutun, sistem aktif olarak park etmenize yardımcı olacaktır. Sistem ileri veya geri vitesi seçer, direksiyonu yönlendirir ve otomatik olarak gaz veya fren yapar. Park etmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.
  Başlıca yararları:
  • Yola paralel olarak rahatça park etme
  • Yeterli genişlikteki park alanının otomatik olarak algılanması
  • Park ederken meydana gelebilecek hasarların etkin biçimde önlenmesi

 • Professional Navigasyon sistemi

  Professional Navigation sistemi sürücülere tamamen 3D olarak tasarlanmış, yenilikçi bir arayüz konsepti ve navigasyon, ofis ve multimedya ile ilgili çeşitli fonksiyonlar sunar.
  Otomobilinize kalıcı olarak entegre edilen bir özellik olan Professional Navigation sisteminin sunduğu birçok yarar vardır. Sistemin tekerlek ve direksiyon açısı sezicilerine bağlanması otomobilin her zaman hassas biçimde konumlandırılmasını mümkün kılar. Bu özellik, tünel gibi GPS sinyallerinin zayıf olduğu yerlerde bile her zaman güvenilir navigasyonu garantiler.
  Kolay anlaşılır şekilde yapılandırılmış BMW kontrol ve görüntüleme konsepti, navigasyonu özellikle daha basit hale getirir. Aynı zamanda çeşitli fonksiyonların akıllı etkileşimi sayesinde, örneğin navigasyon duyurusu rota ile ilgili açıklama yapmadan önce ses yüksekliği otomatik olarak azaltılır.
  Rota yönlendirmeleri ve rotalara ek olarak, bölünebilme fonksiyonuna sahip, modele bağlı olarak 10,2 inçe kadar boyutlara sahip yüksek çözünürlüklü renkli ekran aynı zamanda 3D yol haritalarını ve rota üzerindeki gerçekçi fotoğraf görüntülerini gösterme seçeneğini de içerir. Tüm menüler sanal, üç boyutlu bir alanda görüntülenir ve gerçek zamanlı olarak hesaplanır. Kendi 3D yongasına sahip, 1,3 GHz hızında hızlı bir işlemci kesintisiz tarama ve kaydırma sunar, animasyonlar ve dinamik geçişler işletim sistemini heyecan verici bir deneyime dönüştürür. Ana menüler arka plana doğru soluklaşırken alt menüler görüntülenir.
  Professional Navigation sistemi varış noktasına ulaştığınızda da pratik etkileşimli seçenekler sunar. Mümkün olan en iyi kılavuzluk hizmetinin verilebilmesi için, sürücüler seçilen varış noktasının harita görünümünü bölünmüş modda görebilir. Gerekirse, ekran görüntüsünü değiştirmek için yakınlaştırma fonksiyonu da kullanılabilir ve gösterilen varış noktasının gerçekten hedeflenen nokta olup olmadığı kontrol edilebilir. Genişletilmiş fonksiyon bandı sürücünün harita görünümünden ayrılmadan harita içeriğini kişiselleştirmesini sağlar. Her değişiklik ekrana hemen yansıtılır ve gerektiği gibi kolaylıkla değiştirilir.
  Yüksek Yönlendirme İşlevi özellikle şehir içinde veya yol planının net olmadığı yerlerde özellikle yardımcı olur. Donanım paketine bağlı olarak navigasyon bilgileri çok işlevli kontrol panelinde, merkezi Kontrol Ekranında veya BMW Head-Up Display'de anlaşılır şekilde gösterilir. Şerit Yönlendirme ek detaylar da sunar, böylelikle doğru şeridi zamanında seçebilirsiniz. 3D şehir modeli görüntüleme seçeneği, yolların ve binaların gerçekçi görüntüleri sayesinde şehir içinde yolunuzu daha kolaylıkla bulmanızı sağlar.
  Professional Navigation sisteminin son nesli, BMW ConnectedDrive ile birlikte navigasyon haritalarını düzenli olarak günceller. Seçili bölge için güncellemeler mevcut olduğunda, güncelleme kalıcı olarak takılı SIM kart sayesinde cep telefonu üzerinden aktarılır ve bu işlem yılda dört defaya kadar gerçekleştirilir. Güncelleme için lisans ücreti veya aktarım masrafı yoktur. Portala kaydolmak veya giriş yapmak gerekmeksizin navigasyon sistemi her zaman güncel haritalar ile donatılır. Güncelleme işlemleri sırasında bile navigasyon fonksiyonu herhangi bir kısıtlama olmadan kullanılabilir.
   

 • Siri aktivasyonu

  Siri; iPhone, iPad, ve iPod Touch cihazlarınız için sesli kişisel asistanınızdır ve artık BMW'niz aracılığıyla kullanılabilir. Siri her zamanki gibi tüm sorularınızı yanıtlar ve siz de kesintisiz olarak yol trafiğine konsantre olabilirsiniz.
  Siri'yi çalıştırmak için direksiyonunuz üzerindeki ses giriş düğmesine basarak ses kontrolünü etkinleştirin. Siri ile arama yapabilir, parça seçebilir, telefon mesajlarınızı sesli olarak okutabilir, günlük girdilerinizi düzeltebilir, hatırlatma ekleyebilir ve diğer yararlı fonksiyonları kullanabilirsiniz. Gözünüzü yoldan ayırmamanız için iOS cihazınızın ekranı yolculuk boyunca kapalı tutulur.

 • Spotify

  Spotify, kendi kişisel çalma listelerinizde özel olarak derleyebileceğiniz milyonlarca parçaya erişim imkan sunan dünyanın en popüler müzik yayını hizmetlerinden biridir.
  Artık uygulamayı BMW'nizde de rahatlıkla kullanabilir ve en sevdiğiniz parçaları kategorilere, türe, sanatçı, parça, albüm adı ya da plak şirketi veya çıkış yılına göre arayabilirsiniz. Otomobilinizde sizin için Spotify Radio da mevcuttur.
  Bu onaylı BMW Apps uygulamasını BMW'nizde kullanmak için, App Store'dan indirin, akıllı telefonunuzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptör aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. Ardından iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.

 • Stitcher

  Röportajlar, podcastler ve canlı radyo tek bir uygulamada. En sevdiğiniz program istediğiniz anda, güncel olarak ve doğrudan BMW'nizde.
  10.000'den fazla radyo programı arasından en sevdiklerinizi seçebilir ve kişisel radyo istasyonunuzu oluşturmanızı sağlar. Ayrıca yeni programlar da keşfedebilirsiniz. Stitcher dinlediklerinize uygun olarak size kişisel tavsiyelerde bulunur.
  Bu onaylı BMW Apps uygulamasını BMW'nizde kullanmak için, App Store'dan indirin, akıllı telefonunuzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptör aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.

 • Sürücü Profilleri

  Sürücü Profilleri, koltuk yüksekliğinden, tercih ettikleri sürüş programına ve en sevilen radyo istasyonuna kadar otomobille ilgili kişisel ayarların sürücü tarafından kaydedilmesini ve geri çağrılmasını sağlar.
  BMW sürücüleri pek çok sürüş, konfor ve bilgi/eğlence işlevini kendi tercihlerine uygun olarak yapılandırabilir. Sürücü otomobilden ayrıldıktan sonra ilgili kontrol birimlerine ait kişisel ayarlar otomatik olarak bir profil dosyasına kaydedilir ve uzaktan kumandalı anahtara atanır. Bu ayarlar anahtar yeniden kullanılır kullanılmaz etkinleştirilir. Üç uzaktan kumandalı anahtarda üç adet sürücü profili saklanabilir. Aynı BMW’nin, örneğin bir şirket otomobiliyse, birkaç kişi tarafından kullanılması halinde bu yararlı bir özelliktir. Alternatif olarak, yalnızca tek bir uzaktan kumandalı anahtar kullanılıyorsa, farklı sürücü profillerine Kontrol Ekranı aracılığıyla yol bilgisayarından erişilebilir (Ayarlar > Profiller altında). Daha sonra profil yeniden adlandırılabilir, silinebilir veya aktarılarak başka bir BMW’de kullanılabilir. Bu işlem USB arayüzü aracılığıyla bir USB bellek kullanılarak veya BMW Online Portalı’na önceden kaydedilmiş profile buradan erişilerek gerçekleştirilebilir.
  Sürücü Profilleri, sürücü, otomobil ve dış dünyayı akıllı şekilde bağlayan BMW ConnectedDrive’ın bir parçasını oluşturur. Radyo istasyonları, hi-fi sistemi, navigasyon, işlevsel yer imleri, koltuk, ayna, direksiyon kolonu, kamera, aydınlatma, merkezi kilit, Head-Up Display, klima, dil, Sürücü Destek sistemleri ve sürüş dinamikleri gibi çok geniş aralıktaki ayarların bir araya getirilmesi için kullanılır. Her otomobil için dört profil mevcuttur.
   

 • Şerit Değiştirme Uyarısı

  Şerit Değiştirme Uyarısı kör noktada kalan veya sollama şeridinden hızla gelen tüm otomobilleri algılar ve sürücüyü dış aynadaki bir sembol aracılığıyla uyarır.
  Sürücü şerit değiştirmek üzere sinyal vermeyi sürdürüyorsa, direksiyonun titreşmesi ve yanıp sönen tehlike sinyali sürücüyü kritik durum hakkında uyarır.
  Başlıca yararları:
  • Sollama veya şerit değiştirme sırasında tehlikeli durumları önler
  • Dış aynada görsel uyarı verir
  • Direksiyon titreşimi aracılığıyla ek uyarı verir
   

 • Şeritten Ayrılma Uyarısı

  Kamera tabanlı Çarpışma Uyarısı içeren Şerit Terk Uyarısı, yaklaşık 70km/sa'in üzerindeki hızlarda şerit çizgilerini 50 metre mesafeden kaydeder. Otomobil çizgiyi yanlışlıkla geçecek olursa, sürücü direksiyondaki hafif bir titreşimle uyarılır.
  İşlem sırasında sinyal kolunu kullanırsanız, yani şeritten ayrılmak istiyorsanız, hiçbir uyarı verilmez. Kamera tabanlı Çarpışma Uyarısı öndeki otomobilleri algılar ve aradaki mesafenin azalması veya çarpışma riskinin belirmesi durumunda sizi uyarır.
  Başlıca yararları:
  • Çarpışma Uyarısı sayesinde kaza riski azaltılır
  • Sürücü, direksiyondaki titreşimle uyarılır
  • Şeritten istemeden ayrılma durumunda gelişmiş güvenlik sağlar
   

 • Sürüş Asistanı
  Sürüş Asistanı

  Sürüş Asistanı donanım seçeneği kamera tabanlı Şerit Terk Uyarısı ve Yaya Uyarı sistemlerini Şehir İçi Fren Aktivasyonu ile bir araya getirir.
  Şerit Terk Uyarısı yoldaki şerit çizgilerini algılar ve yaklaşık 70 km/sa üzerindeki hızlarda otomobilin istem dışı olarak şeridi terk etme riski bulunduğunda direksiyonu titreştirerek sürücüyü uyarır. Sinyal verilerek şerit değişikliğinin kasıtlı olduğu belirtilirse, herhangi bir uyarı gönderilmez.
  Şehir İçi Frenleme özellikli Yaklaşma Uyarısı fonksiyonu otomobilleri, Şehir İçi Frenleme özellikli Yaya Uyarı fonksiyonu yayaları tespit eder. Çarpışma Uyarısı etkinken önünüzdeki araç aniden fren yaparsa, BMW’niz hemen tepki verir. Tepkiler kademeli olarak gerçekleşir. İlk olarak uyarı sembolü görüntülenir, 60 km/sa hıza kadar sembol sesli bir sinyal ile birlikte yanıp söner ve son olarak hafifçe fren uygulanır. 10 ila 60km/sa arasındaki hızlarda çalışan Yaya Uyarısı, ciddi bir tehlike için tek aşamalı uyarı verir. Sistem bir çarpışma tehlikesi uyarısı yaptığında, frenler daha hızlı bir tepki için aynı anda hazırlanır. Acil durumda ise sistem frenleri harekete geçirir. Sistemin fonksiyonu karanlık ve sisli koşullarda kısıtlanabilir.
   

 • Sürüş Asistanı Plus
  Sürüş Asistanı Plus

  Sürüş Asistanı donanım seçeneği kamera tabanlı Şerit Terk Uyarısı ve Yaya Uyarı sistemlerini Şehir İçi Fren Aktivasyonu ile bir araya getirir.
  Şerit Terk Uyarısı yoldaki şerit çizgilerini algılar ve yaklaşık 70 km/sa üzerindeki hızlarda otomobilin istem dışı olarak şeridi terk etme riski bulunduğunda direksiyonu titreştirerek sürücüyü uyarır. Sinyal verilerek şerit değişikliğinin kasıtlı olduğu belirtilirse, herhangi bir uyarı gönderilmez.
  Şehir İçi Frenleme özellikli Yaklaşma Uyarısı fonksiyonu otomobilleri, Şehir İçi Frenleme özellikli Yaya Uyarı fonksiyonu yayaları tespit eder. Çarpışma Uyarısı etkinken önünüzdeki araç aniden fren yaparsa, BMW’niz hemen tepki verir. Tepkiler kademeli olarak gerçekleşir. İlk olarak uyarı sembolü görüntülenir, 60 km/sa hıza kadar sembol sesli bir sinyal ile birlikte yanıp söner ve son olarak hafifçe fren uygulanır. 10 ila 60km/sa arasındaki hızlarda çalışan Yaya Uyarısı, ciddi bir tehlike için tek aşamalı uyarı verir. Sistem bir çarpışma tehlikesi uyarısı yaptığında, frenler daha hızlı bir tepki için aynı anda hazırlanır. Acil durumda ise sistem frenleri harekete geçirir. Sistemin fonksiyonu karanlık ve sisli koşullarda kısıtlanabilir.
   

T - Z

 • Takvim

  Bundan böyle hiçbir randevunuzu kaçırmayacaksınız. BMW Connected uygulaması takvim girişlerinizi otomobilinizin ekranına getirir ve isterseniz randevularınız size okunur.
  Otomobilinizin Kontrol Ekranı aracılığıyla BMW Connected uygulamasıyla aşağıdaki uygulamaları da kullanabilirsiniz:
  Twitter ile her yerde bağlı kalın.
  Sosyal ağlarınızı beraberinizde taşıyın ve hareket halindeyken durum raporlarınıza göz atın.
  Web radyo ile her zaman doğru istasyondasınız.
  Web radyo size tüm dünyadan sayısız radyo istasyonu sunar.
  Last Mile ile yürürken bile yol sormanıza gerek yok.
  Otomobilinizden uzakta olsanız bile navigasyon sisteminizde belirlediğiniz varış noktasına ulaşabilir ve her zaman otomobilinize giden yolu bulacağınızdan emin olursunuz.
  News ile daima güncel haberler.
  Kişisel haber servisinizle en son haberleri RSS beslemesi aracılığıyla alın.
  Wiki Local ile gelişmiş bilgiye ulaşın.
  Mevcut konumunuz, varış noktanız ya da posta kodunuz hakkında daha fazlasını öğrenin. Wiki Local ile hiçbir bilgiyi atlamayacaksınız.
  ECO PRO Analyser ile ekonomik yolculuk. Verimli otomobil kullanmak artık çocuk oyuncağı. ECO PRO Analyser hızlanma, fren ve vites değiştirme verimliliğini değerlendirir ve uygun şekilde yıldızla ödüllendirir (0 – 5). Ayrıca, yararlı ECO ipuçları çok daha verimli bir sürüş stiline sahip olmanıza yardımcı olur.
  BMW Connected uygulaması sizi BMW Apps hazır uygulamaları konusunda da haberdar eder.
  İlgili uygulamayı BMW'nizde kullanmak için, App store veya Google Play™'den indirin, iPhone'unzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptörü aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.
   

 • Trafik Sıkışıklığı Asistanı

  Trafik Sıkışıklığı Asistanı otoyolda monoton durumlarda size yardımcı olur. 40km/sa'e kadar hızı olan yoğun trafikte sistem rahatça hareket etmenizi ve gerginlikten uzak durmanızı sağlar.
  Öndeki otomobille aradaki korunması arzu edilen mesafeyi otomatik olarak korur ve hareketsiz kalana dek otomobilin hızını düzenlerken aktif direksiyon desteği de sağlar. Bu özellik şeridinizde kalmanıza yardımcı olurken, en az bir elinizi direksiyon üzerinde tutmanız yeterlidir.

 • TuneIn

  TuneIn tüm dünyadan iki milyon podcast ve yaklaşık 60.000 radyo istasyonuna erişim sağlar.
  Cep telefonunuzu veya tablet bilgisayarınızı kullanarak müzik, haber, komedi programlarını ve daha fazlasını ücretsiz olarak dinleyebilirsiniz. Bu arada isterseniz diğer uygulamaları kullanırken de dinlemeyi sürdürebilirsiniz. TuneIn arka planda çalışmaya devam eder.
  Bu onaylı BMW Apps uygulamasını BMW'nizde kullanmak için, App Store'dan indirin, akıllı telefonunuzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptör aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.

 • Twitter

  Twitter hesabınızı BMW'nizdeyken de kullanın. BMW Connected uygulamasıyla durum raporunuzu ekranda görüntüleyebilir veya hareket halindeyken okunmasını sağlayabilirsiniz.
  Otomobilinizin Kontrol Ekranı aracılığıyla BMW Connected uygulamasıyla aşağıdaki uygulamaları da kullanabilirsiniz:
  Takvim uygulamasıyla bir bakışta her şey önünüzde.
  Bundan böyle hiçbir randevunuzu kaçırmayacaksınız. BMW Connected uygulaması takvim girişlerinizi otomobilinizin ekranına getirir ve isterseniz randevularınız size okunur.
  Web radyo ile her zaman doğru istasyondasınız.
  Web radyo size tüm dünyadan sayısız radyo istasyonu sunar.
  Last Mile ile yürürken bile yol sormanıza gerek yok.
  Otomobilinizden uzakta olsanız bile navigasyon sisteminizde belirlediğiniz varış noktasına ulaşabilir ve her zaman otomobilinize giden yolu bulacağınızdan emin olursunuz.
  News ile daima güncel haberler.
  Kişisel haber servisinizle en son haberleri RSS beslemesi aracılığıyla alın.
  Wiki Local ile gelişmiş bilgiye ulaşın.
  Mevcut konumunuz, varış noktanız ya da posta kodunuz hakkında daha fazlasını öğrenin. Wiki Local ile hiçbir bilgiyi atlamayacaksınız.
  ECO PRO Analyser ile ekonomik yolculuk. Verimli otomobil kullanmak artık çocuk oyuncağı. ECO PRO Analyser hızlanma, fren ve vites değiştirme verimliliğini değerlendirir ve uygun şekilde yıldızla ödüllendirir (0 – 5). Ayrıca, yararlı ECO ipuçları çok daha verimli bir sürüş stiline sahip olmanıza yardımcı olur.
  BMW Connected uygulaması sizi BMW Apps hazır uygulamaları konusunda da haberdar eder.
  İlgili uygulamayı BMW'nizde kullanmak için, App store veya Google Play™'den indirin, iPhone'unzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptörü aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.

 • USB ses arayüzü

  Neredeyse tüm mevcut MP3 çalarlar, Apple* iPhone ve iPod cihazları ve USB bellekler BMW’nin ses sistemine kesintisiz bir şekilde entegre edilebilir.
  Parça adları Kontrol Ekranında veya Radyo Ekranında gösterilir. Radyo kumandalarını, direksiyon üzerindeki çok işlevli düğmeleri veya BMW iDrive Butonunu kullanarak parçalar arasında kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz. Yaygın olarak kullanılan tüm sıkıştırma formatları (MP3, AAC, WAV ve WMA) ve bunların yanı sıra M3U formatındaki çalma listeleri desteklenir.
  iPhone’unuzu da USB ses arayüzüne bağlayabilirsiniz. Telefon görüşmesi yapmak için tek ihtiyacınız, Bluetooth adaptörüne sahip bir eller serbest kitidir. Orta konsoldaki USB bağlantısı müzikçalarların veya Apple iPhone'un doğrudan kontrol edilebilmesini sağlar. USB ses arayüzüne bir Apple iPod veya iPhone bağlamak basit ve kolaydır. Donanıma bağlı olarak orijinal Apple USB kablosu veya aksesuar olarak sunulan BMW kablo adaptörü ile gerçekleştirilebilir.

  *iPod ve iPhone, Apple Computer’ın tescilli ticari markalarıdır.

 • Uzaktan Erişim

  BMW ConnectedDrive ile sürücüler, BMW Çağrı Merkezi veya My BMW Remote uygulamasıyla aracılığıyla otomobillerine uzaktan erişebilir.
  Örneğin, otomobilinizi kilitleyip kilitlemediğinizden emin değilseniz, Uzaktan Erişim sizin için oldukça yararlıdır. My BMW Remote uygulaması dünyanın neresinde olursanız olun akıllı telefonunuzu kullanarak BMW’nizi kilitlemenizi veya açmanızı sağlar.
  "İklim" menüsünden yardımcı ısıtma* veya yardımcı havalandırmayı** açabilirsiniz. Uzaktan erişim işlevi aynı zamanda sürücülerin büyük bir park alanında otomobillerini bulabilmeleri için otomobilin kornasının çalınmasını veya ışıklarının yakılıp söndürülmesini mümkün kılar. Buna ek olarak, Otomobil Bulucu akıllı telefondaki bir harita aracılığıyla otomobilin konumunu gösterir. My BMW Remote Uygulamasını kullanmak yerine sürücü BMW Çağrı Merkezini de arayabilir. Sürücü kendisini otomobil sahibi olarak tanıttıktan sonra, Çağrı Merkezi çalışanı Uzaktan Erişim işlevini etkinleştirerek otomobili kilitler veya kilidini açar.

  • Uzaktan Erişimin, kullanılmadan önce, BMW ConnectedDrive müşteri portalından aktive edilmesi gerekir (Çağrı Merkezi aracılığıyla kullanım için güvenlik sorusu dahil)
  • My BMW Remote Uygulamasını kullanabilmeniz için ilk olarak uygulamayı App Store veya Google Play™'den indirmeniz gerekir

  * Bunun için opsiyonel donanım öğesi olan yardımcı ısıtma gerekir.
  ** Seri ve modele bağlı olarak bazı otomobillerde "İklimlendirme-yardımcı havalandırma" fonksiyonunun çalıştırılabilmesi için otomatik klima ek opsiyonel donanımı gerekir.

 • Uzun Far Fonksiyonu

  Gece sürüşünde daha yüksek güvenlik ve konforun keyfini çıkarın. Uzun Far Fonksiyonu yoldaki diğer sürücüleri zamanında algılar ve uzun farları otomatik olarak kısaya çevirir, trafik koşullarının izin verdiği anda yeniden uzun huzmeye geçer.
  Dikiz aynasına entegre edilmiş bir kamera, yaklaşan otomobillerin farlarını 1000 metre uzaktan, önünüzdeki otomobillerin stop lambalarını da 500 metre uzaktan algılayabilir. Sistem, farları uzun huzme ve kısa huzme arasında otomatik olarak değiştirir. Diğer sürücülerin gözünü alma tehlikesi ortadan kalktığında sistem farları yeniden uzun huzmeye getirir. Uzun Far Fonksiyonu, sizi sürekli olarak farlarınızın huzme ayarını değiştirme zorunluluğundan kurtarır ve gece sürüş güvenliğinizi önemli ölçüde artırır. Açık yolda uzun huzmeli farlara geçiş yapmayı unutmak veya karşı yönden trafik akışı olduğunda kısa huzmeli farlara geçmeyi unutmak gibi bir tehlike yoktur. Sistem aynı zamanda, yerleşim alanları içerisindeki gibi ortam ışığına da otomatik olarak tepki gösterir. Uzun Far Fonksiyonu, far kontrol anahtarı üzerindeki bir düğmeye basılarak aktif hale getirilir. Far kumanda kolu kullanılarak gerektiğinde devre dışı bırakılabilir.

 • Web radyo

  Artık yolunuza en sevdiğiniz müziklerle devam edebilirsiniz. BMW Connected uygulaması ve Web radyo ile tüm dünyadan sayısız radyo istasyonuna erişiminiz olacak.
  Müzik türlerini, yerel radyo istasyonlarını, ülkeleri veya BMW en çok sevilen istasyon sıralamasını arayın. Klasikten popa, her zevke uygun müzik mevcuttur.
  Otomobilinizin Kontrol Ekranı aracılığıyla BMW Connected uygulamasıyla aşağıdaki uygulamaları da kullanabilirsiniz:
  Twitter ile her yerde bağlı kalın.
  Sosyal ağlarınızı beraberinizde taşıyın ve hareket halindeyken durum raporlarınıza göz atın.
  Takvim uygulamasıyla bir bakışta her şey önünüzde.
  Bundan böyle hiçbir randevunuzu kaçırmayacaksınız. BMW Connected uygulaması takvim girişlerinizi otomobilinizin ekranına getirir ve isterseniz randevularınız size okunur.
  Last Mile ile yürürken bile yol sormanıza gerek yok.
  Otomobilinizden uzakta olsanız bile navigasyon sisteminizde belirlediğiniz varış noktasına ulaşabilir ve her zaman otomobilinize giden yolu bulacağınızdan emin olursunuz.
  News ile daima güncel haberler.
  Kişisel haber servisinizle en son haberleri RSS beslemesi aracılığıyla alın.
  Wiki Local ile gelişmiş bilgiye ulaşın.
  Mevcut konumunuz, varış noktanız ya da posta kodunuz hakkında daha fazlasını öğrenin. Wiki Local ile hiçbir bilgiyi atlamayacaksınız.
  ECO PRO Analyser ile ekonomik yolculuk. Verimli otomobil kullanmak artık çocuk oyuncağı. ECO PRO Analyser hızlanma, fren ve vites değiştirme verimliliğini değerlendirir ve uygun şekilde yıldızla ödüllendirir (0 – 5). Ayrıca, yararlı ECO ipuçları çok daha verimli bir sürüş stiline sahip olmanıza yardımcı olur.
  BMW Connected uygulaması sizi BMW Apps hazır uygulamaları konusunda da haberdar eder.
  İlgili uygulamayı BMW'nizde kullanmak için, App store veya Google Play™'den indirin, iPhone'unzu USB bağlantı noktası veya snap-in adaptörü aracılığıyla otomobile bağlayın ve uygulamayı çalıştırın. iDrive Butonu, ekran ve otomobilinizdeki ses sistemi aracılığıyla bağımsız fonksiyonları hemen kullanabilirsiniz.

 • Yan Görüş

  Geleceği daha yakından hissedin. Sizin durumu görmeniz engellenmiş olsa bile, BMW’nizin gözleri Yan Görüş özelliği sayesinde kör kavşaklarda ve çıkışlardaki geçiş noktalarında karşıdan gelen trafiği her zaman izler.
  Kontrol Ekranına bir göz atmak yeterlidir; BMW’nizin ön tamponunun sağında ve solunda bulunan kameraların görebildiklerini video olarak size gösterir. Kılavuz çizgilerinin yardımıyla, Yan Görüş ayrıca otomobilinizin ön ucunun tam konumunu da size gösterir. Her iki trafik yönünün Kontrol Ekranında gösterilen eş zamanlı görünümü, durumu hemen değerlendirmenize olanak tanır. Yan Görüş gerektiğinde hareket halindeyken bile 15 km/sa’e kadar hızlarda etkinleştirilebilir. BMW ConnectedDrive ile yalnızca bir düğmeye basmanız yeterlidir.
  Modelinize bağlı olarak, Yan Görüş bağımsız bir donanım seçeneği veya Çevre Görüş Kamera Sistemi donanım paketinin bir bileşeni olabilir.