MOBİL YAŞAM STİLLERİNİZİ BİRLEŞTİRİN.

BMW Connected Özellikleri.

MOBİL YAŞAM STİLLERİNİZİ BİRLEŞTİRİN.

BMW Connected Özellikleri.

MOBİL YAŞAM STİLLERİNİZİ BİRLEŞTİRİN.BMW Connected Özellikleri.

BMW Connected ile akıllı telefonunuz ve otomobiliniz bir bütün haline gelir. BMW Connected, sizi kişisel asistanınız kadar iyi tanır ve gelecekte size daha fazla sürüş keyfi sunar.

Read more

BMW CONNECTED OTOMOBİLE GÖNDER.

Planlanan varış süreleri dahil olmak üzere kullanıcının akıllı telefon takviminde kayıtlı toplantılar otomatik olarak BMW Connected'e aktarılır. Mevcut trafik koşullarına göre önerilen yola çıkış süresi hesaplanır. Seçili bir varış noktasını otomobilin entegre navigasyon sistemine yalnızca tek bir tıkla rahatlıkla aktarabilirsiniz.

ÖNERİLEN VARIŞ SÜRELERİ.

BMW Connected, kullanıcıların bir sonraki varış noktasına zamanında varmasını sağlamak için iPhone üzerinden veya (çok yakında) Apple Watch üzerinden kullanıcılara önerilen varış sürelerini bildirir. Sistem önerilen varış sürelerini otomobilin mevcut konumuna ve gerçek zamanlı trafik verilerine göre hesaplar.

KAPIDAN KAPIYA NAVİGASYON.

BMW Connected App kapıdan kapıya navigasyon ile randevularınıza rahatça ve zamanında varın. Kullanıcılar varış noktasına ulaştığında, park halindeki otomobillerinden yürüyerek gidecekleri son varış noktasına kadar yönlendirilmek için iPhone veya (çok yakında) bağlantılı bir Apple saat kullanabilir.

ÖĞRENİLEN KİŞİSEL VARIŞ NOKTALARI.

BMW Connected App, sürüş düzenine göre sıklıkla gittiğiniz varış noktalarını öğrenir ve sürücülere bu varış noktalarını kişisel mobilite programına otomatik olarak kaydetme seçeneği sunar. Varış noktalarını artık manuel olarak kaydetmenize gerek kalmaz. Bu varış noktaları tek bir tıkla otomobilin entegre navigasyon sistemine sorunsuz şekilde aktarılabilir.

UZAKTAN KONTROL FONKSİYONLARI.

BMW Connected App'in (Apple App Store'da mevcut) Uzaktan Kontrol Fonksiyonları ile otomobilin kilitlenmesi veya kilitlerinin açılması gibi otomobille ilişkili fonksiyonlar uzaktan kullanılabilir. BMW ConnectedDrive müşteri portalı gibi bu uygulama da menzil veya camların ve kapıların durumu gibi otomobil bilgilerine erişme olanağı sunar. Programlanabilen klima ve şarj zamanlayıcı, örneğin BMW i'nin Pazartesiden Cumaya kadar, sürücü evden çıkmadan önce tamamen şarj edilmesini ve mükemmel sıcaklığa ayarlanmasını sağlar.

Bu bilgi paketi, otomobilin mevcut konumunun görüntülenmesi özelliği ile tamamlanır. Otomobilin konumu korna çalarak veya ışıkların yanıp söndürülmesi ile belirtilir ya da BMW Connected App'te bulunan harita üzerinde de gösterilebilir. Böylelikle sürücü uzakta olduğunda da her zaman otomobilin durumu hakkında eksiksiz şekilde bilgilendirilir ve bir araya toplanan tüm bilgilere tek bakışta rahatça sahip olur. Bu özelliği kullanmak üzere müşterilerin www.bmw-connecteddrive.com adresindeki BMW ConnectedDrive müşteri portalından Uzaktan Kontrol Fonksiyonlarını bir kez etkinleştirmeleri yeterlidir.

* Ekstra ısıtma sistemi donanımı seçeneği gerekir. Seri ve modele bağlı olarak bazı otomobillerde “İklimsel ekstra ısıtma sistemi” fonksiyonu için ek otomatik klima kumandası donanımı seçeneği gereklidir.

BMW CONNECTED REMOTE 3D GÖRÜNÜM.

Remote 3D Görünümle kullanıcı park edilmiş otomobilinin çevresini akıllı telefonu üzerinden rahatlıkla izleyebilir. Remote 3D Görünümü işlevi BMW Connected App (iOS için) üzerinden etkinleştirilebilir. Kullanıcının örneğin bir fırtına sırasında otomobilin etrafındaki alanı hızlı ve kolay bir şekilde gözlemlemesini sağlar. Görüntü 3D olarak temsil edilerek kullanıcının farklı perspektiflerden görebilmesine izin verir. Uzak 3D görünüm iki saat içinde üç kez etkinleştirilebilir.

BMW CONNECTED ON BOARD.

BMW Connected On Board ile sürücü ulaşıma ilişkin bilgilere sürekli olarak göz atabilir. Kişiselleştirilmiş ekran bir sonraki varış noktası ve kişiselleştirilmiş mobilite gündemi gibi bağımsız ve bağlama yönelik içeriği gösterir. Bu bilgiler doğrudan navigasyon sistemine yönlendirilebilir ve örneğin tek bir tıklamayla etkinleştirilerek otomobil bir sonraki varış noktasına kesintisiz şekilde ulaşabilir. Sürüş sırasında sürücünün BMW Connected On Board uygulamasına sürekli erişimi vardır.

BMW CONNECTED AMAZON ECHO.

BMW Connected Amazon Alexa’da – Ulaşım gündemini ve otomobil fonksiyonlarını evinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. BMW Connected kişisel dijital mobilite asistanı Alexa uyumlu cihazlarda kullanıma sunulacaktır. BMW otomobil fonksiyonlarının kullanıcıların evinden sesle kontrol edilmesini mümkün kılan Alexa ile entegrasyon özelliğini duyuran ilk otomobil üreticisidir. BMW Connected böylelikle iPhone, Apple Watch ve Android akıllı telefonlar ve akıllı saatlerin yanı sıra kullanıcıların dijital yaşamlarına dokunan bir başka nokta oluşturuyor.