ÇAĞI YAKALAYIN.

Bağlantı Teknolojileri.

Dünyada her şey günden güne daha bağlantılı hale geliyor. Yolunuz nereye düşerse düşsün, BMW ConnectedDrive dünyayla bağlantınızı sağlar. Geleceğin teknolojilerinden bugünden yararlanın ve olağanüstü bir mobilitenin kapılarını açın. Sizi ve BMW'nizi dış dünyaya daha sıkı bağlayan akıllı ve sezgisel yenilikleri keşfedin.

ENTEGRE SIM KART.

BMW'nizde yerleşik olarak bulunan SIM kartla, TeleServices, Uzaktan Erişim ve Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi gibi yenilikçi BMW ConnectedDrive özelliklerini, dünyanın birçok ülkesinde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bunun için kendi cep telefonunuza gerek kalmaz. Aynı zamanda entegre SIM kart bu hizmetleri kullanabilmenizin ön koşuludur. Herhangi bir ConnectedDrive veya Akıllı Acil Durum Arama seçeneklerinden birini sipariş etmeniz durumunda, SIM kart doğrudan otomobilinize takılır. Kazalara karşı dayanıklıdır ve en zorlu durumlarda bile dış dünyayla doğrudan bağlantı kurabilmenizi sağlar.

 • Gereklilikler/kullanılabilirlik

  Kullanılabilirlik:
  • SA6AE ile sipariş edilen tüm otomobillerde (BMW TeleServices)
  • SA6AE (BMW TeleServices) seçeneği yalnızca SA6AC'ye ait (Akıllı Acil Durum Çağrısı) SA6AK (ConnectedDrive Hizmetleri) ile birlikte sipariş edilebilir

PROFESSIONAL NAVİGASYON SİSTEMİ.

Professional Navigasyon sistemi tasarımı ve üstün hizmet çeşitliliği ile etkileyicidir. Yüksek çözünürlüklü renkli ekran eşsiz bir görünüm sunar. Keskin kontrastlar ve net sunum, kusursuz bir okunabilirlik sağlar. Sistem, hızlı başlatma fonksiyonu, son derece hızlı rota hesaplaması, yakıt tüketimini azaltmaya yönelik özel bireysel öneriler ve şehirde yönünüzü kolayca bulmanız için 3-D haritalı navigasyon ile öne çıkar.
Professional Navigation Sisteminin son nesli, BMW ConnectedDrive ile birlikte navigasyon haritalarını düzenli olarak günceller. Seçili bölge için güncellemeler mevcut olduğunda, güncelleme kalıcı olarak takılı SIM kart sayesinde cep telefonu üzerinden aktarılır ve bu işlem yılda dört defaya kadar gerçekleştirilir. Güncelleme için lisans ücreti veya aktarım masrafı yoktur. Portala kaydolmak veya giriş yapmak gerekmeksizin navigasyon sistemi her zaman güncel haritalar ile donatılır. Güncelleme işlemleri sırasında bile navigasyon fonksiyonu herhangi bir kısıtlama olmadan kullanılabilir.

Professional Navigasyon Sistemi.

Bu donanım seçeneği hakkındaki filmi izleyin.

 • Gereklilikler/kullanılabilirlik

  Kullanılabilirlik:
  • Birçok BMW ConnectedDrive hizmeti, Business Navigation Sistemi ve Professional Radyo sistemleri ile birlikte de kullanılabilir
  • Birçok BMW modelinde mevcuttur

DOKUNMATİK iDRIVE BUTONU.

Dokunmatik iDrive Butonu'nu kullanarak BMW'nizdeki iDrive sistemini tek elle rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. Butona entegre edilen dokunmatik pad sayesinde örneğin varış noktalarını kendi el yazınızla navigasyon sistemine kolayca girebilirsiniz. Aynı zamanda çok çeşitli fonksiyonları çağırabilir ve ayarlayabilir, listeler içerisinde dolaşabilirsiniz. Kullanımı kolaydır ve dokunarak, sezgisel olarak gerçekleştirilir. Bu özellik sürücü üzerindeki yükü önemli ölçüde hafifletir ve dikkati minimum düzeyde etkileyerek sürücünün yola konsantre olmasını sağlar. Kontrol Ekranı kontrol birimi aracılığıyla yönetilen tüm fonksiyonları izleyebilmenize izin verir.

 • Gereklilikler/kullanılabilirlik

  Kullanılabilirlik:
  • 07/13 tarihi itibariyle çoğu BMW modelinde mevcuttur. Temmuz 2013'e kadar iDrive Butonu kurulumu devam edecektir; bu özellik eğlence, bilgi, iletişim ve navigasyon işlevlerini sezgisel olarak çalıştırmanızı sağlar.

BMW OTOMOBİL ETKİN NOKTASI LTE.

BMW Otomobil Etkin Noktası ile yolcularınız da seyahat sırasında istedikleri an akıllı telefonları, tabletler veya laptopları üzerinden internette gezinebilir. Orta kol dayamasında yer alan snap-in adaptör ile etkin noktanın kurulumu hızlı ve kolaydır. Yeni LTE (uzun vadeli evrim) kablosuz iletişim standardı ile sekiz cihaza kadar yüksek hızlı internetten faydalanılabilir. BMW'nizde yer alan wi-fi özelliği verileri daha hızlı iletir, sinyali iyileştirir, daha az elektromanyetik radyasyon yayar ve daha uzun pil ömrüne sahiptir. Aynı zamanda 30 dakika boyunca otomobilin dışında da kullanılabilir.

 • Gereklilikler/kullanılabilirlik

  Gereklilikler:
  • Kendinize ait LTE-etkin SIM kartınız olması gerekir
  • Etkin nokta ile ilk kez bağlantı kurulurken 8 haneli PIN'in girilmesi gerekir. NFC (Yakın Alan İletişimi) teknolojisine sahip cihazlar için cihaz LTE yazısının üstüne kısa bir mesafede tutulduğunda, eşleşme otomatik olarak gerçekleşecektir
  • BMW Otomobil Etkin Noktası LTE tüm ülkelerde mevcut değildir