ÇAĞI YAKALAYIN.

Bağlantı Teknolojileri.

Dünyada her şey günden güne daha bağlantılı hale geliyor. Yolunuz nereye düşerse düşsün, BMW ConnectedDrive dünyayla bağlantınızı sağlar. Geleceğin teknolojilerinden bugünden yararlanın ve olağanüstü bir mobilitenin kapılarını açın. Sizi ve BMW'nizi dış dünyaya daha sıkı bağlayan akıllı ve sezgisel yenilikleri keşfedin.

Read more

ENTEGRE SIM KART.

BMW'nizde yerleşik olarak bulunan SIM kartla, TeleServices, Uzaktan Erişim ve Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi gibi yenilikçi BMW ConnectedDrive özelliklerini, dünyanın birçok ülkesinde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bunun için kendi cep telefonunuza gerek kalmaz. Aynı zamanda entegre SIM kart bu hizmetleri kullanabilmenizin ön koşuludur. Herhangi bir ConnectedDrive veya Akıllı Acil Durum Arama seçeneklerinden birini sipariş etmeniz durumunda, SIM kart doğrudan otomobilinize takılır. Kazalara karşı dayanıklıdır ve en zorlu durumlarda bile dış dünyayla doğrudan bağlantı kurabilmenizi sağlar.

 • Gereklilikler/kullanılabilirlik

  Kullanılabilirlik:

  • BMW Teleservices (SA6AE) bulunan tüm otomobillerde mevcuttur 
  • SA6AE (BMW TeleServices) seçeneği yalnızca SA6AC'ye ait (Akıllı Acil Durum Çağrısı) SA6AK (ConnectedDrive Hizmetleri) ile birlikte sipariş edilebilir

PROFESSIONAL NAVİGASYON SİSTEMİ.

Professional Navigasyon sistemi tasarımı ve üstün hizmet çeşitliliği ile etkileyicidir. Yüksek çözünürlüklü renkli ekran eşsiz bir görünüm sunar. Keskin kontrastlar ve net sunum, kusursuz bir okunabilirlik sağlar. Sistem, hızlı başlatma fonksiyonu, son derece hızlı rota hesaplaması, yakıt tüketimini azaltmaya yönelik özel bireysel öneriler ve şehirde yönünüzü kolayca bulmanız için 3-D haritalı navigasyon ile öne çıkar.
Professional Navigation Sisteminin son nesli, BMW ConnectedDrive ile birlikte navigasyon haritalarını düzenli olarak günceller. Seçili bölge için güncellemeler mevcut olduğunda, güncelleme kalıcı olarak takılı SIM kart sayesinde cep telefonu üzerinden aktarılır ve bu işlem yılda dört defaya kadar gerçekleştirilir. Güncelleme için lisans ücreti veya aktarım masrafı yoktur. Portala kaydolmak veya giriş yapmak gerekmeksizin navigasyon sistemi her zaman güncel haritalar ile donatılır. Güncelleme işlemleri sırasında bile navigasyon fonksiyonu herhangi bir kısıtlama olmadan kullanılabilir.

Professional Navigasyon Sistemi.

Bu donanım seçeneği hakkındaki filmi izleyin.

 • Gereklilikler/kullanılabilirlik

  Kullanılabilirlik:
  • Birçok BMW ConnectedDrive hizmeti, Business Navigation Sistemi ve Professional Radyo sistemleri ile birlikte de kullanılabilir
  • Birçok BMW modelinde mevcuttur

NAVİGASYON HARİTASI GÜNCELLEME.

BMW Navigasyon sistemleri günlük yaşamı kolaylaştırır; bir yerden bir yere giderken ideal rotayı sunar. Navigasyon sistemlerinde, haritaların güncel olması çok büyük önem taşır.Varış noktasına kadar sorunsuz navigasyon ve trafik sıkışıklığı uyarılarının dahil edilmesi, yalnızca harita malzemesinin güncel olmasıyla garanti edilebilir (her yıl Avrupa’da yollar %15 oranında değişir). Peki, rotalar değişiyor ve yeni yollar ekleniyorsa navigasyon sistemimizi nasıl güncelleriz? BMW, yılda maksimum dört kere (önceden belirlenmiş bölge için) yetkili satıcı veya ConnectedDrive Store aracılığıyla USB Tam Harita güncellemesi ve otomobildeki yerleşik SIM kart üzerinden “kablosuz” (kademeli) olmak üzere üç farklı güncelleme seçeneği sunan ilk otomobil üreticisidir. “Kablosuz” güncelleme, lisans ücreti veya iletişim ücreti gerektirmez. Portala kaydolmak veya giriş yapmak gerekmeksizin navigasyon sistemi her zaman güncel haritalar ile donatılır. Güncelleme işlemleri sırasında bile herhangi bir kısıtlama olmadan navigasyon kullanılabilir.

DOKUNMATİK iDRIVE BUTONU NEDİR?

Dokunmatik iDrive Butonu'nu kullanarak BMW'nizdeki iDrive sistemini tek elle pratik bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Butona entegre edilen dokunmatik pad sayesinde örneğin varış noktalarını kendi el yazınız ile navigasyon sistemine kolaylıkla girebilirsiniz. Aynı zamanda pek çok işlevi çağırabilir ve ayarlayabilir, listeler içerisinde dolaşabilirsiniz. Kullanımı kolaydır ve dokunarak, sezgisel olarak gerçekleştirilir. Bu özellik sürücü üzerindeki yükü önemli ölçüde hafiflettiği gibi dikkati minimum düzeyde etkileyerek sürücünün yola konsantre olmasını sağlar. Kontrol Ekranı kontrol birimi aracılığıyla yönetilen tüm fonksiyonları izleyebilmenize olanak tanır.

 • Gereklilikler/kullanılabilirlik

  Kullanılabilirlik:
  • 07/13 tarihi itibariyle çoğu BMW modelinde mevcuttur. Temmuz 2013'e kadar iDrive Butonu kurulumu devam edecektir; bu özellik eğlence, bilgi, iletişim ve navigasyon işlevlerini sezgisel olarak çalıştırmanızı sağlar.

BMW HAREKETE DUYARLI VE DOKUNMATİK KOMUT SİSTEMİ.

BMW Harekete Duyarlı Komut Sistemi ile belirli işlevler tanımlanmış el hareketleri ile çalıştırılabilir. Merkez konsolun üzerindeki tanımlama alanında 'kaydırma' veya 'işaret etme' gibi basit hareketler tanımlanır ve gelen bir telefon aramasının kabul edilmesi veya reddedilmesi gibi fonksiyonlar bu şekilde tetiklenir. Ses düzeyi işaret parmağının dairesel hareketleri ile ayarlanabilir.

Son nesil Professional Navigation Sistemi, Dokunmatik Ekran ile sezgisel çalışma olanağı sunar. Harekete Duyarlı Komut Sistemi ve Dokunmatik Ekran, iDrive Dokunmatik Controller gibi mevcut işletim sistemlerini tamamlar.

 • Gereklilikler/kullanılabilirlik

  Kullanılabilirlik:

  • BMW Harekete Duyarlı ve Dokunmatik Komut Sistemi şu anda yalnızca BMW 7 Serisi modellerinde mevcuttur.

   

AKILLI SES ASİSTANI.

Devre dışı ses işleme özelliğine sahip akıllı ses asistanı, mümkün olan en üst düzey konuşma desteğini sunar. Yalnızca sınırlı komutları değil, doğal konuşmayı da anlar. Devre dışı ses işleme özelliğine sahip akıllı ses asistanı, geniş bir bireysel ve durumsal çeşitlilik içermesinin yanında dil çeşitlerini, şiveleri ve jargonu da anlar. Bu özellik metin mesajı veya e-posta dikte etmede çok daha geniş bir çeşitlilik sunar. Mevcut fonksiyon çeşitliliğinin artmasının nedeni, devre dışı ses işleme özelliğine sahip akıllı ses asistanı fonksiyonunun temelini oluşturan sunucu tabanlı devre dışı algılama sistemidir. Bu bulut fonksiyonu aramaların günlük bir dil kullanılarak İnternet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yapılmasını sağlar ve navigasyon sistemine yardımcı olur. Örneğin, yalnızca doğal olarak sorarak yerel bölgedeki belirli restoranları aramak mümkündür. Buna ek olarak, buluta geçiş, daha sık güncelleme döngüleri gerçekleştirilmesine imkan tanır ve yeni yazılıma ilişkin geliştirmeler veya bilgisayar dilinde iyileştirmeler gibi ileride sunulacak tüm yeniliklerin en kısa sürede kullanılabilir olmasını sağlar.

 • Gereklilikler/kullanılabilirlik

  Kullanılabilirlik:

  • Devre dışı ses işleme özelliğine sahip akıllı ses asistanı şu anda yalnızca BMW 7 Serisi Sedan modelinde mevcuttur.

BMW WIFI ETKİN NOKTASI.

Donanım ücretli İnternet bağlantısına izin veren, LTE standardına uygun yerleşik BMW WiFi etkin noktası içerir. Yolcular tüm uygun cihazlarla bağlantı kurabilirler, e-postalarıyla ilgilenebilirler, müzik ve video yayını ile daha birçok fonksiyonu gerçekleştirebilirler. Etkin alan, hareket halindeyken, maksimum LTE standardı ile olağanüstü bir mobil İnternet deneyiminin keyfini çıkarabilmeyi sağlar.

Bu fonksiyon BMW Touch Command, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve çeşitli üreticilere ait cep telefonları gibi çok sayıda cihazla uyumludur. BMW WiFi etkin noktasına aynı anda maksimum on adet cihaz bağlanabilir.

Otomobil, Deutsche Telekom AG tarafından sunulan ücretli etkin nokta planı HotSpot Drive ile yerleşik SIM kart aracılığıyla bağlanır. Hiçbir LTE şebekesi sinyali yoksa, sistem otomatik olarak mevcut diğer standartlara geçiş yapar. Hizmet, harici antene bağlı olduğundan otomobilin içinde radyasyona maruz kalınması olasılığı çok düşüktür.

 • Gereklilikler/kullanılabilirlik
  Gereklilikler:
   
  • kendinize ait LTE-etkin SIM kartınız olması gerekir
  • BMW WiFi etkin noktası ile ilk kez bağlantı kurulduğunda 8 haneli bir PIN numarasının girilmesi gerekir. NFC (Yakın Alan İletişimi) teknolojisine sahip cihazlar için cihaz LTE yazısının üstüne kısa bir mesafede tutulduğunda, eşleşme otomatik olarak gerçekleşir
   
  Kullanılabilirlik:
   
  • Bu özelliğin Türkiye’deki kullanılabilirliği için yetkili satıcınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

BMW EKRANLI ANAHTAR.

BMW ekranlı anahtar, otomobilin durumu hakkında çeşitli bilgiler sunar ve belirli fonksiyonların entegre dokunmatik ekran aracılığıyla kontrol edilmesine izin verir.

Saat, kalan yakıt ve mevcut menzil ile servis bildirimlerinin yanı sıra merkezi kilitleme sistemi, camlar ve cam tavanın mevcut durumu da görüntülenebilir. Ek olarak, BMW ekranlı anahtar aracılığıyla Uzaktan Park Fonksiyonu ve Ekstra Isıtma Sistemi donanımı da kullanılabilir.

BMW ekranlı anahtar, kablosuz olarak veya birlikte verilen USB kablosu ile şarj edilebilir.

KABLOSUZ ŞARJ ÖZELLİKLİ TELEFON.

Kablosuz şarj özellikli telefon, bir kablosuz şarj yuvası ve telefonun unutulması durumuna karşı entegre bir uyarı sistemi içerir. Bununla birlikte mobil cihazların hızlı bir şekilde şarj edilebilmesi için her biri maksimum iki amperlik şarj akımına sahip, iki işlevsel USB portu sunar. Tavan anteni ise mobil sinyal alımının otomobilin dışındaki kadar iyi olmasını sağlar. Ek ses şiddeti kontrolüne sahip ikinci bir mikrofon, hands-free fonksiyonunun yolcu koltuğundan kullanılması durumunda bile en iyi şekilde anlaşılırlık sağlar.
İki mobil telefon ve bir taşınabilir müzik çalar, Bluetooth üzerinden aynı anda bağlanabilir. Telefon paketi, uyumlu akıllı telefonlar için takvim, SMS ve e-posta fonksiyonlarına erişim sunan Bluetooth Ofis özeliğini içerir. Ek olarak, kablosuz NFC arayüzü de cep telefonlarının otomobile çok hızlı ve kolay bir şekilde bağlanmasını sağlar.