SORUNSUZ PARK.

Akıllı Park Etme.

Bu özellikle BMW'nizle yapacağınız yolculukların yanı sıra, otomobilinizi park etmeyi de seveceksiniz. Akıllı park asistanı sistemleri artık BMW ConnectedDrive'da. BMW'niz her türlü park durumunda size yardımcı olur ve manevraları kolay, hızlı ve çaba gerektirmeyen bir hale getirir.

Read more
BMW ConnectedDrive : Sürücü Destek - Görsel 1
Geri Görüş Kamerası ile arkanızdaki her şeyi de rahatlıkla görebilirsiniz. Geniş açılı lensler tüm engelleri en ince ayrıntısına kadar Kontrol Ekranı'nda renkli olarak gösterir. İnteraktif şerit çizgileri, sürücüyü park yerinin yeterince geniş olup olmadığı hakkında bilgilendirir ve park işlemini daha kolay hale getirir. Bir römork ile manevra yaparken de Geri Görüş Kamerası genişletilmiş yakınlaştırma fonksiyonu aracılığıyla destek sağlar. Böylece, artık hiçbir şey gözünüzden kaçmaz.
Read more
BMW Connected Drive: Surround View Özelliği

Her şeye yeni bir gözle bakmanın yolu; Çevre Görüş Kamera Sistemi 270 derecelik panoramik görünüm sunar. Zorlu alanlara giriş ve çıkışlarda veya dar alanlara park ederken görüşünüzü önemli ölçüde iyileştirir. Bu iyileştirme dış aynalardaki kameralar ve Geri Görüş Kamerası bir araya getirilerek sağlanır. Ayrıca, otomobilin sol ve sağ ön kısmında yer alan iki dijital kamera yandaki durumu algılar ve Kontrol Ekranına yansıtır. Bu durum karşıdan yaklaşan trafiği zamanında görmenizi ve buna göre tepki vermenizi sağlar.

Read more
BMW ConnectedDrive : Sürücü Destek - Görsel 3
Sınırlı alanlarda park etme ve manevra yapmanızı kolaylaştırır. Ön ve arkada yer alan Park Mesafe Kontrolü (PDC) karşınıza çıkabilecek engellerle mesafenizi ölçmek için ultrason kullanır, sizi sesli olarak uyarır ve Kontrol Ekranında engellerin uzaklığını gösterir. Sistem otomobil hareket halindeyken 80 cm'in, hareketsizken 30 cm'in altındaki mesafelerde devreye girer.
Read more

HER BİR YOLCULUĞUN KEYFİNİ ÇIKARIN.

Akıllı Sürüş.

Yolculuğunuz boyunca rahat olun. Artık BMW ConnectedDrive sürücü destek sistemlerine güvenebilirsiniz.Trafik sıkışıklıklarında hassas manevralar yapabilmenizi, gerektiğinde güvenli mesafeyi koruyabilmenizi ve tehlikeli durumlara hızlı tepki verebilmenizi sağlar.Otomobilinizde güven duygusunun keyfini çıkarın.

Read more
BMW ConnectedDrive : Sürücü Destek - Görsel 4
Güvenli mesafenizi koruyun ve keyfinize bakın. Fren Aktivasyonlu radar tabanlı yaklaşma kontrol uyarısı içeren Dur & Kalk işlevli Aktif Cruise Control size her zaman etkili destek sağlar. Radar sensörleri önünüzdeki yolu sürekli olarak tarayarak hızınızı ayarlar ve önünüzdeki otomobil ile mesafenizi korur. Yol açıldığında sistem otomatik olarak hızlanır. Yaklaşma kontrol uyarısı sayesinde, her koşulda, Cruise Control özelliği aktif olmasa bile son derece güvenli bir sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz. Öndeki araç ani fren yaparsa, önce görsel ve ardından sesli bir sinyal vererek ilk önce sizi uyarır. Fren yapmazsanız, BMW otomobiliniz devreye girerek sizin için frene basar.
Read more
BMW ConnectedDrive : Sürücü Destek - Görsel 5
Trafik sıkışıklığı asistanı dahil olmak üzere direksiyon ve şerit kontrol asistanı sıkışık trafik durumlarında sürücünün desteklenmesi için etkinleştirilebilir. Sistem her türlü yol yüzeyinde maksimum 210km/sa hıza kadar direksiyonu rahatlıkla destekler ve otomobili şeridin ortasında tutar. Aktif Cruise Control ile veya bu özellik olmaksızın son teknoloji direksiyon desteği mümkündür. Çoklu alan izleme radar sistemleri ve bir stereo kamera kullanır. Sistem, şerit kenarı işaretlerini ve varsa öndeki otomobili kullanarak kendini konumlar. Öndeki otomobille aradaki korunması arzu edilen mesafeyi otomatik olarak korur ve hareketsiz kalana dek otomobilin hızını düzenlerken aktif direksiyon desteği de sağlar. Direksiyon ve şerit kontrolü asistanı üstün otomatik sürüşe ulaşmada bir diğer kilometre taşını temsil eder. Sistem otomobili bağımsız olarak sürme kapasitesine sahip olsa da sürücünün yasa gereği yolculuğa iki elini direksiyonda tutarak devam etmesi zorunludur. Sürücü bu gerekliliğe uymazsa, direksiyon simidi üzerindeki sistem sensörleri bunu fark eder ve bir süre sonra sürücüyü sesli olarak uyarır. Daha sonra hazır bekletme moduna geçer. Şerit değişimi için sinyal verildiğinde veya sistem gereklilikleri karşılanmadığında (örneğin şerit çok dar olduğunda) da bu uyarı yapılır.
Read more
BMW ConnectedDrive : Sürücü Destek - Görsel 6
Otomatik sürüş modu kullanılmadığında sürücü şeridin istem dışı terk edilmesini veya otomobilin yan kısmındaki nesnelere çarpmayı önlemek üzere Şerit koruma asistanı tarafından desteklenir. Yaklaşma kontrol uyarısı etkinleştirilir ve önde ilerleyen otomobil fren yaparsa BMW yoğunluğu artan uyarılar, hafif fren ve son olarak tam fren yaparak duruma tepki gösterir
Read more
BMW ConnectedDrive : Sürücü Destek - Görsel 7
Rotanızdan çıkmayın. Kamera tabanlı Çarpışma Uyarısı içeren Şerit Terk Uyarısı, yaklaşık 70km/sa'in üzerindeki hızlarda şerit çizgilerini 50 metre mesafeden kaydeder. Sinyallerinizi etkinleştirmeden soldaki veya sağdaki şerit çizgileri üzerinde ilerlemeye başladığınızda, kamera tabanlı sistem direksiyonunuzu hafifçe titreştirerek sizi uyarır. Kamera tabanlı Çarpışma Uyarısı öndeki otomobilleri algılar ve aradaki mesafenin çok kısalması veya çarpışma riskinin belirmesi durumunda sizi uyarır. Bu sayede zamanında tepki vererek kazaları önleyebilirsiniz.
Read more
BMW ConnectedDrive : Sürücü Destek - Görsel 8
BMW’niz sizin için gözcülük yapar. Başka bir aracın arkadan yüksek hızla yaklaşması veya kör noktaya girmesi durumunda, Şerit Değiştirme Uyarısı durumu doğru şekilde değerlendirmenizi sağlar. Yan şeritte bir otomobil varsa radar sensörleri dış aynalardaki sembol aracılığıyla sizi uyarır. Sinyal lambalarını yakarsanız, direksiyon titreşir ve sembol yanıp söner.
Read more
BMW ConnectedDrive : Sürücü Destek - Görsel 9
Her tehlikeye hassas şekilde tepki verir. Kritik bir durumda Aktif Koruma özelliği, emniyet kemerlerini sıkıştırma, koltukları dik konuma getirme ve camları ve açılır tavanı kapatma gibi sizi koruyacak önlemleri başlatır. Kazadan sonra otomatik fren, otomobili hareketsiz duruma getirerek ikinci bir çarpışma olasılığını önler veya azaltır. Buna ek olarak, Dikkat asistanı, herhangi bir yorgunluk belirtisi olması halinde tehlikelerin doğmasını ilk anda önlemek üzere fren yapılmasını tavsiye eder.
Read more
BMW ConnectedDrive : Sürücü Destek - Görsel 10
Sürüş Asistanı, Şerit Terk Uyarısı ve Çarpışma Uyarısı kamera temelli sistemleri bir araya getirir. Şehir İçi Fren Aktivasyonlu Yaklaşma ve Yaya Uyarı sistemi 10 ila 60 km/sa arasındaki hızlarda otomobil veya yayalar ile çarpışmalara karşı uyarır ve acil durumda fren yapar. Şerit Terk Uyarısı yoldaki şerit çizgilerini algılar ve yaklaşık 70 km/sa üzerindeki hızlarda otomobilin istem dışı olarak şeridi terk etme riski bulunduğunda direksiyonu titreştirerek sürücüyü uyarır. Sinyal verilerek şerit değişikliğinin kasıtlı olduğu belirtilirse, herhangi bir uyarı gönderilmez.
Read more

HAREKET HALİNDE GÜVENLİ.

Kısa ve uzun yolculuklarda, kırsal yollarda veya şehir trafiğinde en üst düzeyde güvenliğin keyfini çıkarın. Aktif Koruma ve Sürüş Asistanı gibi sürüş asistan sistemleri sizi her durumda destekler ve uzun süreli, rahat bir sürüş keyfini garantiler.

Read more
BMW ConnectedDrive : Sürücü Destek - Görsel 11

Güvenlik paketi Sürüş Asistanı kamera tabanlı Yaklaşma Kontrol Uyarısı ve Hafif Şehir İçi Fren Özellikli Yaya Uyarısı, Hız Limit Bilgisi ve Şerit Terk Uyarısı'nın yanı sıra radar tabanlı arkadan akan trafik uyarısı, Şerit Değiştirme Uyarısı ve Arkadan Çarpma Önleme özelliklerini içerir. 70 km/sa'in üzerindeki hızlarda Şerit Terk Uyarısı yoldaki şerit çizgilerini izler ve direksiyonu titreterek sürücüyü istem dışı şerit değişikliğine karşı uyarır. Otomobiller sürücünün kör noktasına girerse, Şerit Değiştirme Uyarısı direksiyonu titreterek ve dış aynalarda yanıp sönen bir uyarı sembolüyle sürücüyü uyarır. Arkadan akan trafik uyarısı park yerlerinden çıkışı kolaylaştırır. Şehir içi fren fonksiyonu özellikli yaklaşma uyarısı otomobilleri algılarken, yaya uyarı fonksiyonu yayalara tepki gösterir. Aynı zamanda daha hızlı bir tepki vermek üzere frenler hazırlanır. Çarpışma kaçınılmazsa sistem tam fren uygular. Bu fonksiyon karanlık ve sisten etkilenebilir. Tehlikeli durumlarda Arkadan Çarpma Önleme Uyarı Flaşörleri'ni iki kat hızlı yakar. Bir çarpışma kaçınılmazsa ön çarpışma sistemi başlatılır ve yan camlarla varsa cam tavan kapatılır.

Read more
BMW ConnectedDrive : Sürücü Destek - Görsel 12
Aktif Koruma, BMW ConnectedDrive'ın önleyici yolcu koruma sistemidir. Aktif Koruma yorgunluk belirtileri algıladığında sürücüyü uyarır, kritik durumlarda emniyet kemerlerini önceden gerdirir, elektrikli koltuklar dik konuma alınır ve pencere ve kayar tavan kapatılır. Kazanın ardından sistem otomobil hareketsiz hale gelene kadar otomatik olarak fren yapar.
Read more
 • Gereklilikler/kullanılabilirlik

  Kullanılabilirlik:

  • Trafik Sıkışıklığı Asistanı Aralık 2013 itibariyle pek çok BMW modelinde sunulacaktır ve ilk olarak yalnızca Avrupa ve ABD'deki otobanlarda kullanılabilecektir
  • BMW modellerinde kullanılabilirliği ile ilgili detaylı bilgiyi tasarlayıcıdan veya Borusan Otomotiv BMW Yetkili Satıcıları’ndan edinebilirsiniz.
  • Trafik sıkışıklığı asistanı dahil olmak üzere direksiyon ve şerit kontrol asistanı yalnızca BMW 7 Serisi'nde mevcuttur

DUR KALK İŞLEVLİ AKTİF CRUISE CONTROL.

Güvenli mesafenizi koruyun ve keyfinize bakın. Fren Aktivasyonlu radar tabanlı yaklaşma kontrol uyarısı içeren Dur Kalk işlevli Aktif Cruise Control size her zaman etkili destek sağlar. Radar sensörleri önünüzdeki yolu sürekli olarak tarayarak hızınızı ayarlar ve önünüzdeki otomobil ile mesafenizi korur. Yol açıldığında sistem otomatik olarak hızlanır. Yaklaşma kontrol uyarısı sayesinde, her koşulda, Cruise Control özelliği aktif olmasa bile son derece güvenli bir sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz. Öndeki araç ani fren yaparsa, önce görsel ve ardından sesli bir sinyal vererek ilk önce sizi uyarır. Fren yapmazsanız, BMW otomobilinizin devreye girerek sizin için frene basar.

 • Gereklilikler/kullanılabilirlik

  Kullanılabilirlik:

  • Trafik Sıkışıklığı Asistanı Aralık 2013 itibariyle pek çok BMW modelinde sunulacaktır ve ilk olarak yalnızca Avrupa ve ABD'deki otobanlarda kullanılabilecektir
  • BMW modellerinde kullanılabilirliği ile ilgili detaylı bilgiyi tasarlayıcıdan veya Borusan Otomotiv BMW Yetkili Satıcıları’ndan edinebilirsiniz.

HER ŞEY GÖRÜŞ ALANINDA.

Akıllı Görüş.

Yolculuğunuz sizi nereye götürürse götürsün, her zaman her şeyi görebilmelisiniz. Yenilikçi görüş asistanı teknolojileri ile artık bu çok kolay. Belirsiz durumlarda size yardım eder ve geceleri mümkün olan en iyi görüşü sağlar. BMW'niz ile daha fazlasını görün.

Read more
BMW ConnectedDrive : Sürücü Destek - Görsel 13
Yolda sizin neyin beklediğini önceden görün. Yan Görüş sayesinde görüş açınız kapalı olsa bile kör kavşaklara ve çıkışlara "göz atabilirsiniz". Ön çamurluk davlumbazlarına entegre edilen iki kamera karşıdan yaklaşan trafiği görmenizi sağlar. Video görüntüsünü Kontrol Ekranı'nda görebilirsiniz ve böylelikle her şey gözünüzün önünde olur.
Read more
BMW ConnectedDrive : Sürücü Destek - Görsel 15
Gece sürüş güvenliğinde devrim. Dinamik aydınlatma spotu içeren BMW Gece Görüşü tehlikeli durumlarda farkındalığınızı artırır. Termal görüntü kamerası karanlıkta yayaları veya hayvanları algılar ve bunları doğrudan Kontrol Ekranı'nda gösterir. Daha sonra bunlar yüksek güçlü bir ışık ile seçici şekilde aydınlatılır. Bunun sonucunda, gece gözden kaçırmamanız gereken her şeyin net bir görüntüsüne sahip olursunuz. Ayrıca ışık yayalar ve hayvanlar için etkili bir uyarı sağlar.
Read more
BMW ConnectedDrive : Sürücü Destek - Görsel 16
Daha fazla ışık, daha fazla güvenlik demektir. Uzun Far Fonksiyonu, BMW otomobilinizi gece kullanırken uzun ve kısa huzme arasında geçiş yapma işini otomatik olarak üstlenir. İç aynanın yakınına takılı kamera trafiğin durumunu izler ve 1.000 metreye kadar mesafedeki tüm ışık kaynaklarına hemen tepki verir. Görüş durumuna bağlı olarak sistem farların ne zaman uzun huzmeye geçirileceğine karar verir.
Read more
BMW ConnectedDrive : Sürücü Destek - Görsel 17
BMW Seçici Far, gece sürüşünü sizin için daha keyifli ve güvenli hale getirir. Diğer sürücülerin gözlerinin kamaşmasına neden olmadan karanlıkta mükemmel bir görüş sağlar. Sistem yoldaki diğer sürücüleri tespit eder ve uzun far ışığının dağılımını titizlikle onlardan uzağa yönlendirir. 400m'lik ışık mesafesi risklerin erken fark edilmesini sağlar.
Read more

BMW HEAD-UP DISPLAY.

Tüm bilgiler, güvenli bir şekilde gözünüzün önünde.

BMW HEAD-UP DISPLAY.

Tüm bilgiler, güvenli bir şekilde gözünüzün önünde.

Bir sonraki dönüşün nerede olduğunu her zaman bileceksiniz. Üstelik, siz yola konsantre olurken, tam renkli BMW Head-Up Display yolculuğunuzla ilgili tüm bilgileri görüş alanınıza yansıtır. Mevcut hız, çarpışma uyarıları veya kontrol mesajları gibi bilgileri kapsar. Gözünüzü devamlı yoldan gösterge paneline kaydırmak zorunda kalmadan, yüksek güvenlik ve konforla yolculuk edebilirsiniz.

Devamı
 • Gereklilikler/kullanılabilirlik

  Kullanılabilirlik:

  • BMW modellerinde kullanılabilirliği ile ilgili detaylı bilgiyi Borusan Otomotiv BMW Yetkili Satıcıları’ndan edinebilirsiniz.

PARK ASİSTANI.

Doğrusal yönlendirme içeren Park Asistanı otomobili caddeye paralel veya dikey olarak tamamen otomatik olarak park eder. Sistem, düşük hızda yanından geçtiği potansiyel boşlukları ölçerek çalışır. Sürücü, Park Asistanının yardımı olmadan otomobili manuel olarak park ederse, Aktif Park Mesafe Kontrolü (PDC) Yanal park yardımı ile herhangi bir hasara karşı ek koruma sunar.

 • Gereklilikler/kullanılabilirlik

  Kullanılabilirlik:

  • Park Asistanı, Aralık 2013 itibarıyla Tam Otomatik Park Asistanı ile değiştirilecektir, bu özellik pek çok BMW modelinde sunulacaktır
  • BMW modellerinde kullanılabilirliği ile ilgili detaylı bilgiyi Borusan Otomotiv BMW Yetkili Satıcıları’ndan edinebilirsiniz.

   

UZAKTAN PARK FONKSİYONU.

Uzaktan Park Fonksiyonu destek sistemi BMW'nizin sizin için park etmesine imkan tanır. Otomobilinizden çıktıktan sonra, dar bir park yeri veya garajda ileri ve geri hareket ederek kendi park eder. Uzaktan Park Fonksiyonunu otomobilinizin dışından etkinleştirmek için tek yapmanız gereken BMW görüntülü anahtara basmaktır.

Tüm park işlemi Park Mesafe Kontrolü (PDC), Park Asistanı ve Çevre Görüş Kamera Sistemi sensörleri tarafından izlenir. Uzaktan Park Fonksiyonunu kullanmak için otomobilin park yeri veya garaja bakacak şekilde düz ve ortalanmış olması gerekir. Park etme işlemi sırasında sürücü gerektiğinde otomobili kontrollü durma konumuna getirebilir.

Otomobil park edildiğinde, motor anahtar ile kapatılabilir. Ve tekrar yola çıkmak istediğinizde, motor anahtar aracılığıyla çalıştırılabilir. Park yerinden uzaktan kontrol ile çıkış sırasında otomobil düz bir şekilde otomatik olarak geri geri gider.

ÇEVRE GÖRÜŞ KAMERA SİSTEMİ.

Çevre Görüş Kamera sistemi kamera tabanlı Geri Görüş Kamerası, Panoramik Görünüm, Üst Görünüm ve 3D Görünüm gibi fonksiyonları içerir. Dış aynalardaki kameraların yanı sıra otomobilin ön ve arkasındaki aynalar da 360° çepeçevre görüş sağlar. Arka kısımda kalan alanın basit bir tasvirine ek olarak Üst Görünüm, daha rahat bir manevra gerçekleştirmek için sürücüye kapı ve şerit alanı üzerinden otomobilin yan kısımlarını görebilme imkanı sunar. 3D Görünüm özelliğinde, park sırasında daha iyi bir genel görünüm sunmak için eş zamanlı olarak bilgisayar tarafından üretilen bir 3D görünüm de gösterilir. Panoramik Görünüm, garaj yolları, karmaşık kavşaklar gibi görüşün zayıf olduğu alanlarda seyri daha güvenli hale getirir. Otomobilin ön orta kısmında bulunan bir dijital kamera da otomobilin önünde seyreden trafiğin durumunu algılar. Bu özellik yaklaşan trafiğin erkenden tespit edilmesine ve sürücünün buna göre tepki göstermesine olanak sağlar. Yan Görünüm fonksiyonu otomobil 15km/sa hıza ulaştığında otomatik olarak devre dışı bırakılır.

Sürücü, Üst Görünüm, Panoramik Görünüm ve 3D Görünüm arasında geçiş yapabilir. Son seçilen fonksiyon, sistemin bir sonraki kullanılışında otomatik olarak yeniden etkinleştirilir. Kamera sistemleri, otomobil geri vitese alındığında veya PDC düğmesine ya da Panoramik Görünüm düğmesine basıldığında etkinleştirilir. Kameralar tarafından elde edilen görüntüler Kontrol Ekranında görüntülenir.

 • 3D Görünüm

  Çevre Görüş Kamera sistemi, kamera tabanlı Geri Görüş Kamerası, Üst Görünüm, Panoramik Görünüm, ve 3D Görünüm gibi fonksiyonları içerir. Dış aynalardaki kameraların yanı sıra otomobilin ön ve arkasındaki aynalar da 360° çepeçevre görüş sağlar. Panoramik Görünüm, yaklaşan kavşakları ve yol çıkışlarını daha güvenli hale getirir. Otomobilin sağında veya solunda seyreden trafiği Kontrol Ekranı'nda gösterir.