BAĞLANTILI MOBİLİTE.

BMW i

BMW i ConnectedDrive Hizmetleri.

BAĞLANTILI MOBİLİTE.

BMW i ConnectedDrive Hizmetleri.

BMW i, sadece elektrikli sürüşten fazlasını temsil eder. BMW i, mobilite hizmetlerini, elektrikli otomobilleri ve sürdürülebilirlik kavramını tamamen yeniden tanımlayan bir konsepttir. Bu konseptin önemli bir parçası ise, elektromobilitenin tam anlamıyla keyfini çıkarabilmenizi sağlayan BMW i ConnectedDrive Hizmetleri’dir. Mobilitenin ne kadar akıllı, çok yönlü ve sürdürülebilir olabileceğini siz de keşfedin.

BAĞLANTILI MOBİLİTE.BMW i ConnectedDrive Hizmetleri.

BMW i, sadece elektrikli sürüşten fazlasını temsil eder. BMW i, mobilite hizmetlerini, elektrikli otomobilleri ve sürdürülebilirlik kavramını tamamen yeniden tanımlayan bir konsepttir. Bu konseptin önemli bir parçası ise, elektromobilitenin tam anlamıyla keyfini çıkarabilmenizi sağlayan BMW i ConnectedDrive Hizmetleri’dir. Mobilitenin ne kadar akıllı, çok yönlü ve sürdürülebilir olabileceğini siz de keşfedin.

Read more
BMW i

UZAKTAN KONTROL FONKSİYONLARI.

BMW Connected App'in Uzaktan Kontrol Fonksiyonları ile (App Store'da mevcuttur), otomobilinizin mevcut durumu hakkında, örneğin menzili veya şarj durumuna ilişkin detaylı bilgi alabilirsiniz. Verimlilik analizi sürücünün mümkün olan en iyi menzile ulaşması için otomobili mümkün olan en verimli şekilde sürmesine yardımcı olur.

Buna ek olarak, programlanabilen klima ve şarj zamanlayıcı BMW i'nin Pazartesi'den Cuma'ya kadar sürücü evden çıkmadan önce tamamen şarj edilmesini ve mükemmel sıcaklığa ayarlanmasını sağlar. Harita özelliği ilgi çekici yerleri ve uygun şarj istasyonlarını gösterir ve bunları doğrudan otomobilinize gönderir. Ek olarak, BMW Connected App yakında BMW i Navigation aracılığıyla, rota planlaması sırasında toplu taşımayı da hesaba katan, mevcut zaman çizelgelerini görüntüleyen ve sürücüyü uygun durak için ücretsiz park yerlerine yönlendiren intermodal rota hizmetini de sunacaktır. Bu fonksiyona, şu anda BMW i Remote uygulaması üzerinden erişilebilmektedir; aynı zamanda kısa süre içinde BMW Connected app üzerinden de kullanılabilecektir.

Bu özelliği kullanmak üzere müşterilerin www.bmw-connecteddrive.com adresindeki BMW ConnectedDrive müşteri portalından BMW Connected App uygulamasını etkinleştirmeleri yeterlidir.

BMW i CONNECTEDDRIVE NAVİGASYON HİZMETLERİ.

BMW i ConnectedDrive navigasyon hizmetleri, elektrikli sürüşü daha kolay ve kullanışlı hale getirmek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri size sunar. Bu hizmetlerin merkezinde; batarya, sürüş stiliniz, topografi ve mevcut trafik koşulları gibi kilit faktörleri hesaba katan, dinamik menzil haritasına sahip menzil asistanı yer alır. Menzil asistanı bu faktörlerden birinin varış noktanıza ulaşmanızı engelleyeceğini tespit ederse, daha az yakıt tüketecek alternatif rotalar önermek için ECO ROUTE özelliğini kullanır veya verimli ECO PRO+ sürüş moduna geçiş yapar ya da varış noktanıza giden yol üzerindeki şarj istasyonlarını gösterir.

BMW i ConnectedDrive Navigasyon Hizmetleri.

Bu donanım seçeneği hakkındaki filmi izleyin.

 • İntermodal rota

  Alternatif ulaşım seçenekleri, varış noktasına daha çabuk ulaşmanızı sağlayacaksa, navigasyon sisteminizde size intermodal rota çözümleri sunulur. İstasyonlar ve zaman çizelgeleri ekranda görüntülenir ve yolculuğunuza toplu taşıma araçları ile devam edebilmek için otomobilinizi bir Park + Ride otoparkında bırakabilirsiniz. BMW i navigasyon ünitesi sizi park yerine yönlendirir ve ardından yolculuğunuzun bu noktadan sonra toplu taşıma ile nasıl devam edeceğini gösterir. Yaya olarak devam ettiğinizde de BMW Connected sizi uygun şekilde yönlendirir.

  Şu anda Bağlantılı Mobilite çözümlerini aşağıdaki ülkeler ve şehirlerde kullanabilirsiniz: Almanya (Münih, Berlin, Hamburg, Leipzig, Düsseldorf, Köln, Frankfurt), Avusturya (Viyana), Hollanda (Amsterdam), Danimarka (Kopenhag), Norveç (Oslo), İsveç (Stockholm), Fransa (Paris), Birleşik Krallık (Londra), İtalya (Roma), Çin (Pekin, Şanghay, Shenzhan), Tayvan (Taipei).

 • Gereklilikler/kullanılabilirlik

  Gereklilikler:

  • Uzaktan Kontrol Fonksiyonları, BMW i ConnectedDrive navigasyon hizmetleri* ve BMW ConnectedDrive müşteri portalı tüm BMW i3 modellerinde standart özellikler olarak sunulur.
  • BMW Connected App ve BMW i Remote Uygulaması ücretsiz olarak Apple App Store’dan yüklenebilir. Uygulama şu anda Apple iPhone'lar için mevcuttur ve daha sonra belirli Android cihazlar için de sunulacaktır.
  • BMW i3'ünüzdeki diğer BMW ConnectedDrive hizmetlerini de kullanabilirsiniz.
  • BMW Connected App uygulamasının batarya şarj durumu ile otomobilde gösterilen kalan şarj süresi, mevcut şarj durumu ve menzille uygulamada gösterilen ilgili bilgiler arasında hafif sapmalar olabilir.
   * Business / Professional Navigasyon Sistemi gerekir