BMW INDIVIDUAL KOLEKSİYONU.

Ustalık, malzeme ve tasarım kendi yansımanızı yaratmak üzere bir araya geliyor.

BMW Individual Koleksiyonu, ilham, yaratıcılık ve özgürlüğün kusursuz bir bileşimidir. Çeşitli donanım seçenekleri, kendi kişisel BMW'nizi yaratmanızı çok daha kolay hale getirir. Otomobilinizi tasarlamaya başladığınız andan itibaren, kusursuz biçimde eşleştirilmiş BMW Individual donanım seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Bunun ardından gerçekleştirilen işlemler ise çok daha özeldir. Malzemeler ve bu malzemelerde kullanılacak işçiliğin seçiminden renk ve biçim gibi tasarım öğelerine kadar her donanım seçeneği çeşitli işlem adımlarından geçer. Tüm bunlar, kusursuz detayları karakterinizi mükemmel şekilde yansıtan bir BMW'de bir araya getirmek hedefiyle gerçekleştirilir.

BMW INDIVIDUAL RENKLERİ.

Kişinin kendisine özgü, kişisel zevklerini kelimelerle ifade etmek oldukça güçtür; ancak görsel olarak ortaya koymak kolaydır. Buradan yola çıkarak, BMW Individual her biri ilgili modelin karakterini tamamlayan, birden fazla olağanüstü renk tasarlamak üzere değerli taşların renklerinden ilham aldı.
BMW Individual renkleri aynı zamanda, derinlik ve parlaklık yönünden de standartları belirler. Renklerin aydınlatma özelliği ışığın düşme açısına bağlı olarak değişir. Bazı renkler benzersiz yanar döner etkisiyle ilgi çeker. Mat renkler gibi diğerleri ise ayırt edici ipeksi bir parlaklığa sahiptir. Bunun ardında çok katmanlı bir uygulama süreci dahilinde özel pigmentlerin kullanılması yatar. Mat renkler ise farklı görünüm yaratan, kusursuz bir cila katmanının avantajından yararlanır. Böylece kendi kişisel stilinizin görsel bir ifadesi ortaya çıkar.

BİR RENKTEN DAHA FAZLASI.

Metalik Tanzanite Mavi

Bu gövde rengi üzerine ışık vurduğunda yüzeyin altında turkuaz renkte parıldayan şeffaf, koyu mavi pigmentler öne çıkar.

Saf metal Gümüş

İki boya katının yanı sıra ince alüminyum nano partiküller, yüzeyin sıvı metal gibi görünmesini sağlayan derin bir ışıltı yaratır.

Metalik Şampanya Kuvars

Şampanya rengindeki yüzeyin altında yer alan ince, yansıtma özelliği yüksek pigmentler, kahverengi altından mavi menekşeye kadar uzanan bir aralıkta değişkenlik göstererek otomobilin konturlarını öne çıkarır.

Metalik Citrine Siyahı

Mikroskopik partiküller koyu, zeytin siyahı yüzeyin altında parıldayan ince altın tozu etkisi yaratır.

Metalik Pyrite Kahverengi

Boyalı yüzeyin altındaki ince gümüş/altın pigmentler güneş ışığı altında, ışık ve gölge oyunları yaratır.

Metalik Buzul Koyu Mavi

Bu mat renk özel bir havaya sahiptir. Mat, koyu mavi yüzeyiyle otomobilin gövdesinin çizgilerini kusursuz hale getirir.

Metalik Smoked Topaz

Yüzey, Yakut Kırmızısından Gri ve Siyaha kadar değişen bir renk gamı içerisinde prizma gibi parıldar.

Metalik Gri / Moonstone

Çok renkli pigmentler, mavi/griden altın sarısına kadar değişen renk efektleriyle yüzeye üç boyutlu bir derinlik verir.

Metalik Yakut Siyahı

Sayısız pigment, koyu kırmızıdan mora doğru değişen koyu bir parlaklık ile yoğun bir ışıltı oluşturarak ışığı yansıtır.

BMW INDIVIDUAL MERİNO DERİ.

Duyularımız kalite ve estetiğin değerini hissedebilmemizi sağlar. Gözlerimiz her renk tonunu kaydeder. Burnumuz en iyi derinin kokusunu fark eder. Ellerimiz yüzeyleri ve dokuları keşfeder.
BMW Individual, Merino deri malzemenin üretiminde kullanılan ustalığa en üst seviyede vurgu yaparak bu yeteneğe duyduğu saygıyı ifade eder. İşlem orijinal derinin seçimi ve kesilmesiyle başlar. BMW Individual atölyelerine yalnızca özel üretilmiş büyükbaş hayvanlardan elde edilen, yara veya diğer kusurlar içermeyen deriler girebilir. Derinin tabaklanması için özel bir tekneye batırılma işlemi kullanılır, böylece tabaklama işleminin ardından herhangi bir detaylı yüzey işlemi gerekmez. Deri doğal, nefes alabilir ve son derece konforlu yapıdadır.
Elle uygulanan hassas dikişler, dekoratif delikler ve fitiller sanatsal kontrast ve heyecan verici vurgular sunar. BMW Individual Merino deriyi tüm duyular için bir deneyim haline getiren ise bu ödün verilmeyen kusursuzluktur.

DUYULARA HİTAP EDEN SENFONİ.

Opal Beyaz ince tanecikli Merino deri.

İnce fitil ve kontrast dikiş iç tasarımın bağımsız karakterini öne çıkarır.

Opal Beyaz ince tanecikli Merino deri.

Bu ton Akdeniz'de dolaşan lüks yatlardan ilham alır.

Amaro Kahverengi ince tanecikli Merino deri.

Bu renk Dişbudak Beyaz BMW Individual ahşap kaplamayla ideal bir uyum sağlar.

Platin ince tanecikli Merino deri.

Ferah iç tasarımı tamamlayan ve benzersiz bir görünüm yaratan açık bir tondur.

Platin ince tanecikli Merino deri.

Elle yerleştirilen siyah fitil, Merino derinin büyüleyici bir detayıdır.

Hindistan cevizi ince tanecikli Merino deri.

Zamanın ruhunun ötesinde tonlarda, premium görünüm ve his sunar.

Kaşmir Beji ince tanecikli Merino deri.

Bu şık, açık renk, parlak ve geniş iç tasarımın ferahlığını öne çıkarır.

Karamel ince tanecikli Merino deri.

Özel deri ve Alcantara tavan kaplaması iç tasarıma lüks hissi ve görünümü kazandırır.

BMW INDIVIDUAL İÇ KAPLAMALAR.

Bir ahşabın dokusundaki hikayeyi okuyamazsınız, yalnızca geldiği ağacın boyutlarını ve heybetli güzelliğini hissedebilirsiniz. İnsanlığın çağlar boyunca ahşaba karşı duyduğu hayranlığı belki de bu durum açıklayabilir.  BMW Individual, iç kaplamalarında dünyanın dört bir yanından gelen en gelişmiş ahşap çeşitlerini kullanır; ancak bununla yetinmeyerek bu malzemelerin işlenme biçimini de mükemmelleştirir. Üretim işlemleri sırasında hassasiyetten ödün verilmemesi büyük önem taşır. İşlem, seçilen parçaların arzu edilen şekillerde kesilmesiyle başlar. Sayısız işlem adımının ardından bu parçalar gerçek iç kaplamalar haline gelir ve yüzeyleri, tanecik yapıları ve renkleri BMW Individual'ın yüksek standartlarına uygun hale gelene dek zımparalanır, cilalanır ve parlatılır.  Alternatif olarak yalnızca önde gelen piyano üreticilerinin rakip olabileceği, parlak yüzeye sahip Piyano siyahı kaplama da mevcuttur. Birçok malzeme sofistike örgü desenli deri iç kaplama çeşitleriyle tamamlanır.

YAPI KARAKTERİ GÖSTERİR.

Sen Açık Kahverengi ahşap kaplama.

eşsiz tanecik dokusuna sahip bir Japon ahşabıdır. Parıltısı, rengindeki inci efektiyle desteklenir.

Piyano Siyahı kaplama.

Büyük konser piyanolarının ne kadar değerli olduğunu bilen kişiler, BMW Individual Piyano Siyahı iç kaplamanın değerini de fark edecektir.

Dişbudak Beyaz ahşap kaplama.

Konu sade bir güzellik olduğunda hiçbir iç kaplama bu renkle yarışamaz.

BMW INDIVIDUAL DONANIMI.

BMW Individual, baştan sona kusursuz detaylara sahip ek özel donanım seçenekleri sunar.

 • BMW Individual hafif alaşım jantlar

  Ayırt edici görünümüyle BMW Individual hafif alaşım jantlar, ayrıcalık ve estetik çekicilik açısından standartları belirler, her model serisinin tasarım diline daima kusursuz biçimde uyum gösterir. Boyutları da ürün yelpazesinin üst sınırlarını yansıtır.

 • BMW Individual deri direksiyon

  BMW Individual deri direksiyon, kusursuz bir kavrama özelliği sunar ve BMW Individual için geleneksel hale gelen detay düzeyini gösterir. Modele bağlı olarak, direksiyon simidi, dikkatle işlenmiş ve hassas biçimde yerleştirilmiş gömülü bir ahşap halka içererek çok daha dikkat çekici bir hale gelir. BMW Individual işareti de dikkat çekmeyecek şekilde yerleştirilmiştir. Tüm direksiyonların ortak özelliği, BMW Individual tarafından kullanılan derinin taklit edilemeyen kalitesidir.

 • BMW Individual adlandırması

  Her sürüşün başlangıcında sizi BMW Individual yazısını içeren ışıklı marşpiye karşılar. Bir diğer adlandırma ise yalnızca BMW 7 Serisi için ayrılan ve kişiliğinizin özel bir ifadesini yansıtan arka ışık bandı üzerindeki BMW Individual yazısıdır.

 • BMW Individual soğutucu kutusu

  BMW Individual tüm duyular için kusursuzluk vaat eder. Kaliteli bir şarabı doğru sıcaklıkta tutma becerisine sahip BMW Individual soğutucu kutusu, bu seriye kusursuz biçimde uyar.

 • Ek BMW Individual donanım seçenekleri

  BMW Individual, ayrıcalıklı yapısını ve iç tasarımın cazibesini artırmak amacıyla, ek olarak modele bağlı donanım seçenekleri sunar. Bunlar arasında, ipeksi yumuşaklığa sahip yüzeyi keyifli bir açık ortam sunan BMW Individual Alcantara tavan yer alır. BMW Individual tarafından sunulan deri kaplı kontrol paneli de premium bir boyut ve görüp hissedebileceğiniz bir duruş sunar.