SİSTEM NASIL ÇALIŞIR.

BMW ConnectedDrive hizmetlerini kullanmaya ilişkin kullanım talimatları ve açıklayıcı videolar.

Neler bulunur ve nasıl çalışır? Size en önemli servis ve uygulamaları tanıtmanın yanı sıra, servisleri kullanmak için bilmeniz gereken tüm bilgileri bir kaç adımda göstereceğiz.

Devamı

BMW CONNECTED DRIVE DİJİTAL HİZMETLER

 • BMW Connected

  BMW Connected günlük mobiliteyi kolaylaştıran ve sürücülere gidecekleri yere rahat ve zamanında ulaşmaları konusunda yardımcı olan kişisel bir ulaşım asistanıdır. İdeal yola çıkış zamanına yönelik tavsiyeler gibi mobiliteye ilişkin bilgilere iPhone üzerinden veya çok yakında Apple Watch aracılığıyla uzaktan erişebilir ve bu bilgileri kesintisiz şekilde otomobilinize aktarabilirsiniz.

 • Müşteri portalına kayıt

  Yalnızca bir kaç adımda kaydolabilirsiniz. Bunun için My BMW ConnectedDrive müşteri portalını ziyaret edin.

 • BMW ConnectedDrive Store ve müşteri portalı

  Ttüm Dijital Hizmetlerimizi çevrimiçi olarak "My BMW ConnectedDrive" müşteri portalı içindeki BMW ConnectedDrive Store'da bulabilirsiniz.

 • ConnectedDrive Hizmetleri

  ConnectedDrive hizmetleri özel donanım seçeneği size seyahatiniz sırasında bilgi ve eğlence sağlayan çeşitli akıllı hizmetler ve uygulamalar sunar.

 • BMW Uygulamalar

  Seçtiğiniz uygulamaları akıllı telefonunuza veya tabletinize yükleyin ve uygulamaları cihazlarınızda veya doğrudan BMW'nizde kullanın.

 • Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi

  Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi, trafik koşullarını size değiştikçe iletir, sıkışıklıklar hakkında sizi uyarır ve gerektiğinde farklı bir rotaya yönlendirir.

 • Akıllı Acil Durum Çağrısı

  Kaza durumunda hava yastıkları ya da kemer gergileri harekete geçerse, mevcut yerel mobil hizmetlere göre Akıllı Acil Durum Çağrısı otomatik olarak etkinleştirilir. Başka kişilere yardım etmeniz gerektiğinde akıllı acil durum çağrısı otomobilde yer alan SOS düğmesi ile de etkinleştirilebilir.

 • Uzaktan Erişim

  Doğrudan, konforlu ve güvenli Uzaktan Erişim özelliği ile BMW'nizi akıllı telefonunuz ya da BMW Çağrı Merkezi aracılığıyla uzaktan kumanda edebilirsiniz.

 • BMW TeleServices

  Son derece kullanışlı BMW TeleServices örneğin BMW'niz için servis randevusu alır ve sizi kolay ve hızlı şekilde BMW Yol Yardım ile bağlantıya geçirir.

 • Microsoft Exchange

  Microsoft Exchange, e-postaları, kişileri ve takvim girişlerini senkronize eder ve ek bir uç aygıt olmadan otomobilde bunlar üzerinde çalışılmasına olanak tanır.

 • Apple CarPlay® için hazırlık

  Apple CarPlay® için hazırlık, otomobilin kullanıcı arayüzü aracılığıyla belirli iPhone® fonksiyonlarının kablosuz şekilde kullanımını destekler.

BMW i CONNECTED DRIVE HİZMETLERİ

 • BMW i Remote Uygulaması

  Menzil göstergesi, batarya ve şarj seviyesi, servis mesajları veya otomobilin konumu; BMW i Remote Uygulaması BMW i otomobilinizin mevcut durumu hakkında size detaylı bilgiler sağlar.

 • Samsung Gear S Smartwatch için BMW i Remote Uygulaması

  Yenilikçi Samsung Gear S için BMW i Remote Uygulaması sayesinde artık BMW i'nize akıllı telefonunuzun yanı sıra akıllı saatinizle de bağlanabilirsiniz.

 • BMW i Navigation

  Hızlı ve ekonomik bir yöntem sunan bağlantılı BMW i Navigation, gideceğiniz yere ulaşmak için sizi en uygun rotaya yönlendirir.

BMW CONNECTED DRIVE SÜRÜCÜ DESTEK SİSTEMLERİ

 • Trafik sıkışıklığı asistanı dahil olmak üzere direksiyon ve şerit kontrol asistanı

  Trafik sıkışıklığı asistanı dahil olmak üzere direksiyon ve şerit kontrol asistanı, trafiğin sıkışık olduğu durumlarda sürücünün desteklenmesi için etkinleştirilebilir. Sistem her türlü yol yüzeyinde maksimum 210km/sa hıza kadar direksiyonu rahatlıkla destekler ve otomobili şeridin ortasında tutar. Aktif Cruise Control özelliği kullanılarak veya kullanılmadan direksiyon desteği sağlanabilir.

 • Professional navigasyon sistemi

  Professional Navigation sistemi sürücülere tamamen 3D olarak tasarlanmış, yenilikçi bir arayüz konsepti ve navigasyon, ofis ve multimedya ile ilgili çeşitli fonksiyonlar sunar. Son nesliyle Professional Navigation Sistemi BMW ConnectedDrive ile bağlantılı olarak navigasyon haritalarını otomatik olarak günceller.

 • Şerit koruma asistanı

  Otomatik sürüş modu kullanılmadığında sürücü şeridin istem dışı terk edilmesini veya otomobilin yan kısmındaki nesnelere çarpmayı önlemek üzere Şerit koruma asistanı tarafından desteklenir. Yaklaşma kontrol uyarısı etkinleştirilir ve önde ilerleyen otomobil fren yaparsa BMW yoğunluğu artan uyarılar, hafif fren ve son olarak tam fren yaparak duruma tepki gösterir.

 • Geri Görüş Kamerası

  Geri görüş kamerası 15 km/sa'in altındaki hızlarda geri manevra yaparken (ör. park ederken) yönlendirmeyi kolaylaştırır. Otomobilin arkasındaki alanı Kontrol Ekranı'nda gösterir. Mesafe ve dönüş çapının ölçülmesine yönelik interaktif iz çizgileri, manevra yaparken engelleri renkli olarak işaretleyerek sürücüye destek olur.

 • Yan Görüş

  Yan Görüş sayesinde görüş açınız kapalı olsa bile zorlu çıkışlara köşeden göz atabilirsiniz.

 • Park asistanı

  Doğrusal yönlendirme içeren Park Asistanı otomobili caddeye paralel veya dikey olarak tamamen otomatik olarak park eder. Sistem, düşük hızda yanından geçtiği potansiyel boşlukları ölçerek çalışır. Sürücü, Park Asistanının yardımı olmadan otomobili manuel olarak park ederse, Aktif Park Mesafe Kontrolü (PDC) Yanal park yardımı ile herhangi bir hasara karşı ek koruma sunar.

  Görüntülenen içerikler ilgili donanıma göre farklılık gösterir.

 • Uzaktan Park Fonksiyonu

  Uzaktan Park Fonksiyonu, sürücünün otomobilden çıktıktan sonra uzaktan kumandayı kullanarak otomobili dar bir park yerinin veya garajın içine doğru ileriye veya dışına doğru geriye hareket ettirerek park etmesini sağlar. Sürücü, otomobilinin dışındayken BMW görüntülü anahtar aracılığıyla uzaktan kumandalı park fonksiyonunu etkinleştirir.

 • Hız Limit Bilgisi

  Hız Limit Bilgisi ve sollama yapılamaz işareti, herhangi bir hız sınırlandırması olup olmadığı konusunda sizi bilgilendirir ve sollama yapılması yasak olduğunda sizi uyarır.

 • BMW Head-Up Display

  BMW Head-Up Display; mevcut hız, çarpışma uyarıları, Hız Limit Bilgisi veya kontrol mesajları gibi sürüşle ilgili tüm bilgileri görüş alanınıza yansıtır.

 • Çevre Görüş Kamera Sistemi

  Çevre Görüş Kamera sistemi, kamera tabanlı Geri Görüş Kamerası, Üst Görünüm, Panoramik Görünüm, ve 3D Görünüm gibi fonksiyonları içerir. Dış aynalardaki kameraların yanı sıra otomobilin ön ve arkasındaki aynalar da 360° çepeçevre görüş sağlar. Panoramik Görünüm, yaklaşan kavşakları ve yol çıkışlarını daha güvenli hale getirir. Otomobilin sağında veya solunda seyreden trafiği Kontrol Ekranı'nda gösterir.

 • Elektrokrom Uzun Far Fonksiyonu

  Geceleri seyahat etmek çok daha rahat hale geliyor. BMW Seçici Far Fonksiyonu önünüzde ilerleyen ve karşınızdan gelen otomobilleri tespit eder, farları otomatik olarak kısar ve son derece verimli ve sürekli uzun huzmeden faydalanmanızı sağlar.

 • Şerit Terk Uyarısı

  Şerit Terk Uyarısı, şerit çizgilerini kaydeder ve sinyal vermeden sol veya sağ çizginin dışına çıkmanız halinde sizi uyarır.

 • Dur Kalk işlevli Aktif Cruise Control

  Bu hizmet gerektiğinde hızınızı ayarlar ve önünüzdeki araçla belirli bir mesafeyi korur. Öndeki araç ani fren yaparsa, önce görsel ve ardından sesli bir sinyal verir. Fren yapmazsanız, BMW otomobilinizin devreye girerek sizin için frene basar.

 • Şerit Değiştirme Uyarısı

  Başka bir aracın arkadan yüksek hızla yaklaşması veya kör noktaya girmesi durumunda, Şerit Değiştirme Uyarısı görsel sinyallerle durumu doğru şekilde değerlendirmenizi sağlar.

 • Çevre Görüşü

  Bu servis, görüş açınızın her zaman açık olmasını ve dar park alanları ve zorlu çıkışların üstesinden gelmenizi sağlar. Dış aynalarda yer alan kameralar ve Geri Görüş Kamerası sayesinde Çevre Görüş Kamera Sistemi 270 derecelik panoramik görünüm sunar.