MODELE GENEL BAKIŞ.

İhtiyaçlarınızı karşılayan üç güvenlik seviyesi.

BMW Güvenlik Otomobilleri, her biri hem sizin hem de yolcularınızın etkili bir biçimde korunmasını sağlayan üç sınıfta sunuluyor. Bu otomobiller bir seri modelinin pozitif özellikleri ile en deneyimli gözün bile tespit edemeyeceği incelikte bir takviyeye sahip. Sürüş keyfi ile güvenliği bu kadar şık ve düzgün şekilde bir araya getiren başka bir otomobil bulamazsınız.

Read more

BMW X5 SECURITY PLUS.

Silahlı saldırı riski (özellikle de AK-47 gibi otomatik silahlarla) bazı müşteriler için günlük hayatın bir gerçeğidir. Bu tehdit ayrı bir güvenlik seviyesi gerektirir. Aynı zamanda her gün daha fazla kişi Spor Aktivite Otomobillerinin sunduğu ve her yere gidebilme, her şeyi yapabilme özgürlüğü sağlayan çok yönlülüğü istemektedir.

BMW bu iki talebe de cevap veren ve yepyeni bir güvenlik düzeyi sunan ilk üreticidir. Bu amaca yönelik olarak hareket halinde yüksek düzeyde güvenlik sunan ve dört yolcu kapasitesine sahip yeni BMW X5 Security Plus üretilmiştir.

 • İç tasarım

  BMW X5 Security Plus'ın iç tasarımı sezgisel kullanım kolaylığı ve maksimum konfor hedeflenerek tasarlandı. Otomobilin özellikleri arasında yükseltilmiş koltuk konumu, sürücü odaklı bir kokpit ve yenilikçi iDrive sistemi yer alır. Bu, otomobili aynı zamanda daha da güvenli kılar. Kendinizi rahat ve kontrollü hissettiğiniz için, tehlike anında çok daha iyi tepki verebilirsiniz.

  Renkler, deriler, ince ahşap kaplamalar sayesinde BMW X5 Security Plus ile neredeyse sınırsız tasarım seçeneğine sahipsiniz.

 • Zırh

  BMW X5 Security Plus'ın güvenlik camı içten polikarbonat kaplamalı laminattır ve kabarıp dökülmeye karşı dayanıklıdır. Sadece ateşli ve ateşsiz silahlarla yapılan saldırılara değil aynı zamanda dünyanın en çok kullanılan silahı AK-47'ye karşı da koruma sağlar.

  BMW, BMW X5 Security Plus'ta standart modelin çizgisini takip eden kalıplanmış parçalar kullanır. Böylece normal tüm hava yastıkları kabinin ferahlığından ödün vermeden entegre edilmiştir.

  Kapı köşeleri, pencerelerle çerçevelerin birleşim yerleri ve gövde panellerinin bağlantı noktaları otomobilin silah ateşine karşı en duyarlı noktalarıdır. Ancak BMW X5 Security Plus'ta bu bölümler çelik zırhla güçlendirilerek hem mermilerin hem de parçaların yolcu bölümüne girmesi engellenmiştir.

 • Yürüyen aksam ve elektronikler

  Elektronik sürücü yardımı ve süspansiyon seçenekleri, zırhın ekstra ağırlığıyla bile optimum sürüş dinamikleri sağlayabilmek için ayarlanmıştır.

 • Belgeleme

  BMW X5 Security Plus, VR6 güvenlik seviyesi gerekliliklerini (BRV 2009 normlarına göre test edilmiştir) karşılar. Bu da dünyanın en yaygın silahı AK-47'ye karşı bile koruma sağlaması anlamına gelir.

  Otomobil komple bütün olarak resmi onaya sahiptir. BMW X5 Security Plus, AK-47 gibi otomatik silahlara karşı koruma sağlayabilmesi için üretilmiş, araca yüzlerce el ateş edilmesini de içeren testlere tabi tutulmuştur. Resmi onay otomobil bir bütün olarak (sadece kullanılan malzemeler değil) gerekli balistik testleri geçerse alınabilmektedir.

 • BMW xDrive

  Güç sahibi olmakla gücün akıllıca kullanılması birbirinden farklı şeylerdir. xDrive dört çekişli sistem, BMW Security Plus'ta tam olarak bunu sağlar. Koşullar ne kadar zorlayıcı olursa olsun, xDrive her türlü yüzeye adapte olur ve daima maksimum çekiş sağlar; bu şekilde otomobilinizin tüm kontrolü daima sizde kalır. Direksiyon çevirme açısı, her tekerleğin hızı gibi parametrelerin ölçümü sayesinde xDrive, otomobilin ne zaman önden ya da arkadan savrulabileceğini tespit edip derhal müdahale eder. Elektronik debriyaj motor torkunun iki aks arasındaki bölünmesini göz açıp kapayıncaya kadar ayarlar ve gücün daima tekerleklere en yüksek tutuşla aktarılmasını sağlar. Böylece otomobil, kelimenin her anlamıyla yola hakim bir sürüş sunar.

  BMW dört çeker sistemi xDrive, tüm zamanlarda BMW X5’inizin mümkün olan en iyi yol tutuşa sahip olmasını sağlayarak çevikliği arttırır ve hızlı dönülen virajlarda bile sizi güvenle yolda tutar. Normal koşullarda, çekiş gücünü 40:60 oranında ön ve arka aks arasında dağıtır ve yol yüzeyi veya genel sürüş koşullarının değişimine göre bu değeri değiştirir.

  Park ederken, sistem düşük hızda yüksek manevra yapabilirlik ihtiyacına tepki verir ve güç aktarım mekanizmasının en uygun şekilde çalışması için debriyajı tamamen açar. BMW xDrive, Dinamik Denge Kontrolü (DSC) tarafından düzenlenir ve bu sistemin sezicilerinden gelen bilgiyi kullanarak yol koşullarını izler. Ayrıca, aracın iki yanı arasında yol tutuş farkı varsa ve tekerlek patinajı söz konusuysa, DSC sisteminin sağladığı fren gücü kullanılır.

BMW X5 SECURITY.

Kendinizi belki evinizde, belki ofisinizde, bir otelde ya da yat kulübünde en güvende hissedersiniz. Artık BMW X5 Security ile hem yolda hem de arazi koşullarında hareket halindeyken de güvendesiniz. BMW X5 Security'nin yenilikçi tasarımının maksimum beş kişiyi bagajları ile birlikte silahlı bir saldırıya karşı koruyacağına güvenebilirsiniz. BMW X5 Security ile sizin için önemli olan hiçbir şeyden taviz vermek zorunda değilsiniz.

 • İç tasarım

  BMW X5 Security onu gören herkesi kendine hayran bırakır çünkü en küçük detayına kadar standart modelin zaman ötesi şıklığı ile heybetli duruşuna sahiptir. Otomobilin iç tasarımı ferah, esnek ve yüksek kalite malzeme kullanımından bolca faydalanırken dış tasarımı da stil ve performansı göz kamaştırıcı bir etkiyle bir araya getirir. BMW X5 Security baştan aşağıya karakter sahibi olmanın gerçek bir ifadesidir. BMW X5 Security, hem yolcu hem de bagaj bölümünün tek bir zırhlı hücre olmasıyla balistik koruma sınıfında ilk üretilen modeldir. Böylece bagajınız otomobili terk ederek kendinizi tehlikeye atmanızı gerektirmeden daima elinizin altındadır.

 • Zırh

  Benzersiz sürüş dinamikleri ile mükemmel korumayı bir araya getirebilmek için BMW mühendisleri eşsiz bir çözüm üretmeye gereksinim duymuşlardır. BMW X5 Security en sıkı güvenlik gerekliliklerini karşılayabilen ve mümkün olan en düşük ağırlığı oluşturan hafif ve dayanıklı malzemelerin akıllı bir birleşimini sunmaktadır. Yolcuların güvenliği söz konusu olduğunda sürüş dinamikleri ve manevra kabiliyeti de en az zırh kaplaması kadar önem taşır.

 • İç Alan

  BMW X5 Security içinde kendinizi sadece güvende hissetmekle kalmaz ferahlık konusunda yeni standartlar belirleyen iç tasarım sayesinde kendinizi özgür de hissedersiniz. BMW X5 Security, hem yolcu hem de bagaj bölümünün tek bir zırhlı hücre olmasıyla balistik koruma sınıfında ilk üretilen modeldir. Böylece bagajınız otomobili terk ederek kendinizi tehlikeye atmanızı gerektirmeden daima elinizin altındadır. BMW X5 Security yolcuları, standart model ile aynı esnek iç tasarımın keyfini sürer çünkü güvenli bir yolculuk hayatın sunduğu keyifli imkanlardan vazgeçmek anlamına gelmez. Zırhlı bagaj bölümü bagaj ve değerli eşyaların da güvende olmasını garantiler. Katlanabilir arka koltuklar spor ekipmanları gibi büyük gereçlerin bile kolaylıkla taşınabilmesini sağlar.

 • Belgeleme

  Yolcular, otomobile kesici-delici silahlarla ya da en fazla .44 kalibrelik Magnum (.357 Magnum ve 9 milimetrelik Luger de dahil olmak üzere) tabancayla yapılan saldırıları içeren her türlü sokak suçuna karşı tamamen korunur. BMW X5 Security'nin, Mellrichstadt'ta yer alan bir Alman hükümetine bağlı bir ölçüm kurumu tarafından ortaya konulan, VR4 sınıfı balistik korumaya (BRV 1999 normlarına göre test edilmiştir) sahip olduğu resmi olarak belgelenmiştir. Resmi belgeleme için gerekli olan silah atış açılarının yanı sıra BMW tarafından gerçekleştirilen zorlu balistik testler, otomobilin güvenliğini tehdit edebilecek diğer açıları da içerir.

 • BMW xDrive

  Güç sahibi olmakla gücün akıllıca kullanılması farklı şeylerdir. İşte xDrive dört çekişli sistem, BMW Security Plus'ta tam olarak bunu sağlar. Koşullar ne kadar zorlayıcı olursa olsun, xDrive her türlü yüzeye adapte olur ve daima maksimum çekiş sağlar; bu şekilde otomobilinizin tüm kontrolü daima sizde kalır. Direksiyon çevirme açısı, her tekerleğin hızı gibi parametrelerin ölçümü sayesinde xDrive, otomobilin ne zaman önden ya da arkadan savrulabileceğini tespit edip derhal müdahale eder. Elektronik debriyaj motor torkunun iki aks arasındaki bölünmesini göz açıp kapayıncaya kadar ayarlar ve gücün daima tekerleklere en yüksek tutuşla aktarılmasını sağlar. Böylece otomobil, kelimenin her anlamıyla yola hakim bir sürüş sunar.

  BMW dört çeker sistemi xDrive, tüm zamanlarda BMW X5’inizin mümkün olan en iyi yol tutuşa sahip olmasını sağlayarak çevikliği arttırır ve hızlı dönülen virajlarda bile sizi güvenle yolda tutar. Normal koşullarda, çekiş gücünü 40:60 oranında ön ve arka aks arasında dağıtır ve yol yüzeyi veya genel sürüş koşullarının değişimine göre bu değeri değiştirir.

  Park ederken, sistem düşük hızda yüksek manevra yapabilirlik ihtiyacına tepki verir ve güç aktarım mekanizmasının en uygun şekilde çalışması için debriyajı tamamen açar. BMW xDrive, Dinamik Denge Kontrolü (DSC) tarafından düzenlenir ve bu sistemin sezicilerinden gelen bilgiyi kullanarak yol koşullarını izler. Ayrıca, aracın iki yanı arasında yol tutuş farkı varsa ve tekerlek patinajı söz konusuysa, DSC sisteminin sağladığı fren gücü kullanılır.