Metalik Mavi/Misano BMW 1 Serisi, ağaç altında park halinde arkadan görünüm.

THE 1

BMW 116d, 118i VE 128ti: MOTORLAR, ÖZELLİKLER VE TEKNİK BİLGİLER

BMW 1 Serisi, akıllı şekilde tasarlanmış sportif ve modern tasarımı temsil eder. Yenilikçi teknolojiler ve sürüş asistan sistemlerinin yanı sıra, iç tasarım ve dış tasarım için şık seçenekleri, dinamik açıdan optimize edilmiş hareketli aksam ve yürüyen aksamı keşfedin. Teknik Veriler bölümünde, BMW 1 Serisi modellerinin beygir gücü gibi performans bilgileri, yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu ile modellerin boyutları ve diğer teknik özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz. BMW 116d, 118i ve 128ti'yi detaylarıyla keşfedin.

Devamı
THE 1BMW 116d, 118i VE 128ti: MOTORLAR, ÖZELLİKLER VE TEKNİK BİLGİLER

  TASARIM SEÇENEKLERİ.

  BMW 1 Serisi’nin modelleri.

  M Sport

  M Sport modeli otomobile daha sportif bir görünüm kazandırır. Dış ve iç tasarımın daha keskin görünümüne ek olarak M Sport modeli sürüş keyfini artırmayı garanti eder. M Sport süspansiyon ve M Aerodinamik paket sürüş dinamiklerini dikkat çekici biçimde iyileştirir.

  BMW 1 Serisi Metalik Kırmızı/Melbourne M Sport Modeli yandan görünüm.

  M Sport modeli otomobile daha sportif bir görünüm kazandırır. Dış ve iç tasarımın daha keskin görünümüne ek olarak M Sport modeli sürüş keyfini artırmayı garanti eder. M Sport süspansiyon ve M Aerodinamik paket sürüş dinamiklerini dikkat çekici biçimde iyileştirir.

  • Dış tasarım

  • İç tasarım

  Sport Line

  Sport Line, otomobilin daha dinamik görünmesini sağlar. Parlak siyah çarpıcı tasarım öğeleri özellikle sportif bir görünümü vurgular. Maksimum konfor ve ideal destek için spor ön koltuklar. Bunların yanı sıra aydınlatma paketi, LED farlar ve LED sis farları Sport Line yelpazesini tamamlar.

  Metalik Beyaz/Mineral BMW 1 Serisi Sport Line, yandan görünüm.

  Sport Line, otomobilin daha dinamik görünmesini sağlar. Parlak siyah çarpıcı tasarım öğeleri özellikle sportif bir görünümü vurgular. Maksimum konfor ve ideal destek için spor ön koltuklar. Bunların yanı sıra aydınlatma paketi, LED farlar ve LED sis farları Sport Line yelpazesini tamamlar.

  • Dış tasarım

  • İç tasarım

  Luxury Line

  Luxury Line, otomobilin daha dinamik görünmesini sağlar. Parlak siyah çarpıcı tasarım öğeleri özellikle sportif bir görünümü vurgular. Maksimum konfor ve ideal destek için spor ön koltuklar. Bunların yanı sıra aydınlatma paketi, LED farlar ve LED sis farları Sport Line yelpazesini tamamlar.

  Metalik Beyaz/Mineral BMW 1 Serisi Luxury Line, yandan görünüm.

  Luxury Line, otomobilin daha dinamik görünmesini sağlar. Parlak siyah çarpıcı tasarım öğeleri özellikle sportif bir görünümü vurgular. Maksimum konfor ve ideal destek için spor ön koltuklar. Bunların yanı sıra aydınlatma paketi, LED farlar ve LED sis farları Sport Line yelpazesini tamamlar.

  • Dış tasarım

  • İç tasarım

  TASARIM.

  BMW 1 Serisi’nin dış tasarımı ve iç tasarımı için yüksek kalite donanım özellikleri.

  BMW 1 Serisi Sport Line’ın sportif tasarım seçeneklerini keşfedin. Dış tasarım ve iç tasarım için yüksek kaliteli donanım seçenekleri ile otomobilinizi tamamen zevkinize ve kişisel tercihinize göre tasarlayabilirsiniz.
  Metalik Beyaz/Mineral BMW 1 Serisi Sport Line, seyir halinde yandan görünüm.
  Metalik Beyaz/Mineral BMW 1 Serisi Sport Line Modeli’nin çift Böbrek Izgaraları.

  Çift Böbrek Izgaraları.

  Karakteristik çift Böbrek Izgaraları, bağlantılı bir öğe olarak tasarlanmıştır ve parlak krom çerçeveye ve parlak siyah dikey çubuklara sahiptir. Öne çıkan merkezi görsel bir öğe olan BMW Böbrek Izgaraları önden bakıldığında otomobilin duruşunu ve estetiğini vurgular.
  Metalik Beyaz/Mineral BMW 1 Serisi Sport Line Modeli’nin LED farları.

  LED farlar.

  Gündüz farlarından kısa ve uzun huzme farlara kadar, LED farların tüm işlevleri daha uzun kullanım ömrüne sahiptir ve LED teknolojisi sayesinde daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Dinamik ve düz farlar, gün ışığına benzer renkle mükemmel bir aydınlatma sunması sayesinde geceleri ve kötü hava koşullarında görüş kabiliyetini artırır.
  Siyah ayna kapakları ile BMW 1 Serisi Sport Line Modeli.

  Siyah ayna kapakları.

  Ayna kapakları, gövde rengi yerine parlak Siyah renktedir. Otomobilin atletik karakterini görsel olarak vurgular ve çarpıcı bir kişisel izlenim yaratır.
  BMW Individual Parlak Siyah Dış Kaplama ile BMW 1 Serisi Sport Line Modeli.

  BMW Individual Parlak Siyah Dış Kaplama.

  BMW Individual Parlak Siyah Dış Kaplama, parlak siyah renkte birçok donanım seçeneği sunar. Bunlar arasında cam girintisi kaplamaları, cam çerçeveleri ve kılavuzları, B sütununun yanı sıra dış ayna çerçeveleri, ayna kolu, kanat ve ayna ayağı yer alır.
  BMW 1 Serisi Sport Line Modeli’nin 2 parçalı stop lambaları.

  Stop lambaları.

  Şekillendirilmiş dış tasarım geometrisi ile 2 parçalı stop lambaları, geleneksel aydınlatma teknolojisi kullanılarak tasarlanmıştır. Her ikisi de gövdede ve bagaj kapağında aydınlatma öğesine sahiptir ve bu sayede yükleme genişliğini optimize eder. Buna ek olarak, stop lambalarında diğer özelliklerin yanı sıra LED reflektör teknolojisine sahip geri vites ışığı bulunur.
  BMW 1 Serisi Sport Line Modeli’nin egzoz çıkışı kaplaması.

  Egzoz çıkışı kaplaması.

  90 mm egzoz çıkışı kaplaması (solda 3 silindirli motorlar, solda ve sağda 4 silindirli motorlar), görsel bir vurgu oluşturur ve otomobilin sportif karakterini vurgular.
  BMW 1 Serisi Sport Line Modeli’nin kokpiti ve spor deri direksiyon.

  Spor deri direksiyon.

  Üç kollu siyah spor deri direksiyon, galvanize dekoratif kaplamaya sahiptir. Kalın direksiyon simidi ve kalın parmak dayamalar, son derece hoş ve üst düzey kavrama hissi sağlar.
  BMW 1 Serisi Sport Line Modeli'nin spor ön koltuklara sahip kokpiti.

  Spor koltuklar.

  Spor koltuklar, sürücü ve ön yolcu için virajlarda atletik sürüş sırasında bile optimum destek sağlayan yüksek koltuk ve sırtlık minderlerine sahiptir. Koltuk açısı, koltuk derinliği ve sürücü koltuğunun sırtlık genişliği ayrı şekilde ayarlanabilir.
  BMW 1 Serisi Sport Line Modeli’nin ön kapı eşik kaplamaları.

  Ön kapı eşik kaplamaları.

  Otomobile biner binmez sizi ve ön koltuktaki yolcunuzu, BMW yazılı özel ön kapı eşik kaplamaları karşılar. BMW yazısı, ön sol ve sağ kapı eşiklerinde bir tasarım öğesi haline gelir.
  BMW 1 Serisi Sport Line, 'Aydınlatılmış Berlin’ iç kaplamalar.

  ‘Aydınlatılmış Berlin’ iç kaplamalar.

  Ön konsolda ‘Mat’ vurgu ile ‘Aydınlatılmış Berlin’ iç kaplamalar ve kapı kaplaması, iç tasarıma yüksek değer hissi ile ilerici bir ambiyans katar. Göze çarpmayan arkadan aydınlatmalı kaplamaların parıldayan tasarımı, otomobil içinde keyifli ve şık bir atmosfer yaratır.
  Panoramik cam tavanlı BMW 1 Serisi Sport Line Modeli.

  Panoramik cam tavan.

  Panoramik cam tavan, açıldığında bol miktarda temiz hava sunar. Kapatıldığında iç tasarımda parlak, ışıkla dolu bir atmosfer yaratır. Bir düğmeyle veya otomobil anahtarıyla otomatik olarak açılır ve kapanır; kaydırma ve kaldırma işlevleri, elektrikli perdeler ve rüzgar koruyucu ile donatılmıştır.

  SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ.

  BMW 1 Serisi’nin hareketli aksamı, yürüyen aksamı ve M Sport direksiyonu.

  Güçlü hızlanma, çevik kullanım veya güvenli yol tutuşu özelliklerine sahip BMW 1 Serisi, verimli motoru ve çeşitli dinamik hareketli aksam ve yürüyen aksam bileşenleri sayesinde her yolculuğu heyecan verici bir deneyime dönüştürür.

  SÜRÜŞ ASİSTANI.

  BMW 1 Serisi’nde sürüş asistan sistemleri.

  BMW 1 Serisi, maksimum konfor ve güvenlik için size birçok kullanışlı işlev ve sürüş asistan sistemleri sunar.
  Metalik Mavi/Misano BMW 1 Serisi, ön planda bir kadın ile park halinde yandan görünüm.
  Sürüş Asistan Sistemi Sürüş Asistanı ile BMW 1 Serisi Kontrol Ekranı.

  Sürüş Asistanı.

  Sürüş Asistanı güvenlik paketi şehir içi fren özelliğine sahip yaya uyarısı ve kamera tabanlı yaklaşma uyarısı ve Şerit Terk Uyarısı gibi özellikleri içerir. Ek olarak radar tabanlı donanım arka trafik uyarısı, Şerit Değiştirme Uyarısı ve Arkadan Çarpma Uyarısı özelliklerini içerir.
  Kullanışlı park yardımı Park Asistanı ile BMW 1.

  Park Asistanı.

  Park Asistanı otomobili park etmeyi kolaylaştırır. Geri Görüş Kamerası otomobilin arka kısmını net bir şekilde görmenizi sağlar. Aktif Park Mesafe Kontrolü, park ederken oluşacak hasara karşı daha fazla koruma sağlar. Park Asistanı, otomobili yola paralel veya dikey olarak, tamamen otomatik şekilde park eder ve paralel park boşlukları bırakır. Geri Sürüş Asistanı, örneğin dar sokaklarda geri manevra yaparken size yardımcı olur.
  BMW Harekete Duyarlı Kumanda ile BMW 1 Serisi.

  BMW Harekete Duyarlı Kumanda.

  BMW Harekete Duyarlı Kumanda ile belirli işlevler tanımlanmış el hareketleri ile çalıştırılabilir. Sistem bazı işlemler için, örneğin gelen bir aramayı kabul etmek veya reddetmek için “kaydırma” ya da “dokunma” hareketlerini algılar. Sesin şiddeti işaret parmağının dairesel hareketiyle ayarlanabilir.
  BMW 1 Serisi’nde BMW Head-up Display.

  BMW Head-Up Display.

  Büyük, tam Renkli BMW Head-Up Display sürüşe ilişkin bilgileri doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtarak, tüm konsantrasyonun sürüşe verilmesini sağlar. Donanıma bağlı olarak, mevcut hız, navigasyon talimatları, Hız Limit Bilgisi gibi bilgiler ekranda görüntülenir.
  BMW 1 Serisi'nde BMW Live Cockpit Professional ekran kombinasyonu.

  BMW Live Cockpit Professional.

  Navigasyon fonksiyonuyla BMW Live Cockpit Professional dokunmatik olarak ve tam dijital 10,25 inç gösterge paneli üzerinden kullanılabilen yüksek çözünürlüklü 10,25 inç Kontrol Ekranı’ndan oluşan yüksek kaliteli iki ekran içerir. BMW İşletim Sistemi 7.0 da iDrive dokunmatik controller aracılığıyla çalıştırılabilir.
  Apple CarPlay® Hazırlığı ile BMW 1 Serisi.

  Apple CarPlay® Hazırlığı.

  iPhone akıllı telefonunuzu her zamanki gibi kullanmaya devam etmek varken neden vazgeçmeniz gereksin? Apple CarPlay® Hazırlığı, iMessage, WhatsApp, TuneIn, Spotify ve Apple Music gibi uygulamaların yanı sıra telefona uzak erişim olanağı sağlar. Apple'ın sesli asistanı Siri'ye erişmek için direksiyon üzerindeki ses düğmesini de kullanabilirsiniz.

  BMW 1 SERİSİ 128ti.

  BMW 1 Serisi 128ti'ın tasarımı ve sürüş dinamikleri.

  BMW 128ti'ın çarpıcı görünümü ve teknik özellikleri onu sınıfının en sportif temsilcilerinden biri haline getiriyor. Çarpıcı modele özel tasarım öğeleriyle eşleşen BMW TwinPower Turbo teknolojisine sahip benzinli motoru ve ön aks üzerindeki diferansiyel kilidi, en yüksek standartta sürüş dinamikleri sunuyor.
  BMW 1 Serisi 128ti arka görünüm
  BMW 128 ti | BMW Türkiye

  “ti” çıkartmalı marşpiye.

  Kırmızı vurgulu marşpiye ve “ti” yazılı çıkartma, otomobilin sportif görünümünü zarif bir şekilde öne çıkarır.
  BMW 1 Serisi 128 ti | BMW Türkiye

  18 inç, Y kollu, stil 553 M, bicolor hafif alaşım jantlar, performance lastiklerle.

  18 inç, Y kollu, stil 553 M, bicolor hafif alaşım jantlar, performance lastikler ve birçok alternatif jant seçeneği ile
  BMW 1 Serisi 128ti | BMW Türkiye

  Model isimliği.

  Arka kısımda yer alan 128ti isimliği otomobilin üstün sürüş dinamikleri potansiyeline işaret eder.
  BMW 1 Serisi 128ti | BMW Türkiye

  İç tasarım özellikleri.

  İç tasarım, 128ti modeline özgü tasarım özellikleri sayesinde sportif ve şık bir atmosfere sahiptir. Bu atmosfere kırmızı kontrast dikişli M deri direksiyon, kırmızı vurgulu özel spor koltuklar, uyumlu kırmızı kenarlı özel paspaslar ve kol dayaması üzerine işlenmiş ti logosu gibi detaylar katkıda bulunur.
  BMW 1 Serisi 128ti | BMW Türkiye

  Kontrast dikişli M deri direksiyon.

  Çok fonksiyonlu M deri direksiyon; üç kollu tasarımda, bir M isimliği ve sürücü tarafında entegre hava yastığını içerir. Şekilli parmak dayamalara sahip kırmızı kontrast dikişli 'Walknappa' Siyah deriden yapılmış direksiyon ile doğrudan ve atletik bir direksiyon kullanım deneyimi sunar.
  BMW 128 ti | BMW Türkiye

  %100 sDrive ve Kaydırmalı Diferansiyel.

  BMW 1 Serisi 128ti’de standart olarak sunulan kaydırmalı diferansiyel virajdan çıkışta hızlanırken, yüksek hızlarda viraj dönerken ve farklı yol yüzeylerinde tahrik kuvvetini duruma uyum sağlamak üzere ön tekerlekler arasında dağıtarak çekişi ve sürüş dengesini iyileştirir. Böylece kendinden emin ve dinamik bir sürüş karakteri elde edilir.
  BMW 1 Serisi 128 ti | BMW Türkiye

  BMW 128ti motor.

  Saf sürüş keyfi sunan kompakt bir sporcu. BMW 128ti’de bulunan BMW TwinPower Turbo 4 silindirli benzinli motor yeni pistonlar, daha büyük turboşarj, optimize edilmiş hava girişi yönlendirmesi ve flap kontrollü egzoz sistemi ile donatılmış olması sayesinde oldukça güçlüdür.
  BMW 1 Serisi 128ti | BMW Türkiye

  M Sport süspansiyon.

  M Sport Süspansiyon, otomobili yaklaşık 10 milimetre alçaltır. Daha kısa süspansiyon yayları ve daha sıkı, 128ti modeline özgü amortisör ayarları ile birlikte daha sert dengeleyicilere sahiptir. Bu özellikler bir araya geldiğinde çok daha doğrudan bir süspansiyon tasarımı sunarak daha belirgin bir sportif sürüş stili sağlar.
  BMW 1 Serisi 128ti | BMW Türkiye

  Direksiyon.

  128ti modeline özgü direksiyon ayarları doğrudan ve çevik bir direksiyon tepkisi sunar. Otomobil, daha hassas şekilde yönlendirilebilir ve özellikle virajlı yollarda son derece atletik kullanım özellikleri sunar.
  BMW 1 Serisi 128ti | BMW Türkiye

  M Sport fren sistemi, kırmızı kaliperli.

  M tasarımına ve parlak kırmızı renkte çok pistonlu fren kaliperlerine sahip M Sport fren olağanüstü frenleme performansı sunar. Otomobilin son derece dinamik potansiyeline uyarlanmış bu fren ayrıca benzersiz bir atletik sürüş ve ıslak yüzeylerde olağanüstü frenleme performansı sunar.
  BMW 1 Serisi 128ti | BMW Türkiye

  Hava perdeleri.

  Kırmızı hava perdeleri otomobilin atletik karakterini vurgular. Hedefe odaklı hava akışı çamurluk davlumbazlarında oluşan hava türbülansını önemli ölçüde azaltır ve hava akışını yönlendirerek sürtünmeyi azaltır.

  BMW M 50. YIL ÖZEL LOGOSU.

  WE ARE M - BMW M’in 50. Yılı | BMW Türkiye

  BMW M tutkunlarını heyecanlandıracak haber: Bu özel yıl dönümü için motor sporlarının efsanevi logosu geri dönüyor. Mavi, mor ve kırmızı renkli yarım dairelerden oluşan logo ilk olarak 1972’de kurulan BMW Motorsport GmbH’nin yarış otomobillerinde kullanılmıştı, şimdiyse tüm BMW M modellerinin yanı sıra M Sport tasarımına sahip seçili BMW modelleri önde, arkada ve jant göbeklerinde bu ikonik logo opsiyonuyla sunuluyor.

  ŞİMDİ TEKLİF ALIN.

  BMW 1 Serisi, Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda sizi bekliyor. Üstelik ayrıcalıklı ödeme planları ve avantajlı kredi olanakları ile Premium Finans yanınızda. Detaylı bilgi için formu doldurun, biz sizi arayalım.

  Devamı

  BMW 1 Serisi’nin yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

  • BMW 116d:
   Yakıt tüketimi (l/100 km) (ortalama): 4,7
   CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 123

   BMW 118i:
   Yakıt tüketimi (l/100 km) (ortalama): 5,9
   CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 135

   BMW 128ti
   Yakıt tüketimi (l/100 km) (ortalama): 6.9-7.5
   CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 157-170

   Resimlerde opsiyonel donanım gösterilmektedir, ekranlar donanım seçeneklerine bağlıdır. Bu sayfada gösterilen bazı özellikler Türkiye pazarında sunulmayabilir. Detaylı bilgi için sayfada bulunan bilgi formunu doldurabilir ya da Borusan Otomotiv BMW Yetkili Satıcıları ile iletişime geçebilirsiniz.

   Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim bilgileri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de belirtilen ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

   Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2 adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu”nda bulabilirsiniz.

   Değerler yeni WLTP mevzuatını temel alır. Otomobille ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) burada belirtilen CO2 değerlerinden farklı olabilir.