BOM Akademi

BOM AKADEMİ.

Gerçek sürüş deneyimleri.

Borusan Otomotiv Motorsport tarafından 2015 yılında kurulan BOM Akademi otomobil sporlarındaki tecrübesini katılımcılarına aktarıyor. Sosyal sorumluluk bilinci ile kurulan BOM Akademi, TOSFED (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) ve GSGM lisanslı eğitim kurumu olarak şimdiye kadar 3000’den fazla katılımcısına sertifikalarını verdi.

Devamı
BOM AKADEMİ.Gerçek sürüş deneyimleri.

  KENDİNİZE YA DA SEVDİKLERİNİZE HEDİYE EDİN.

  BOM Akademi’de güvenli ve eğitici olduğu kadar eğlenceli de olan dört farklı sürüş deneyimi programı sunuluyor. Performans, Defansif ve Motorsporları Sürüş Eğitimleri İzmit Körfez Pisti’nde verilirken, Kar ve Buz Sürüş Eğitimi her yıl Şubat ayında, donmuş Çıldır Gölü üzerinde yapılıyor ve tüm eğitimlerde genellikle BMW 3 Serisi otomobilleri kullanılıyor.


  Eğitim detayları için BOM Akademi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  Devamı
  Performans Sürüş Eğitimi

  Performans Sürüş Eğitimi.

  Performans Sürüş Eğitimi’nde yüksek performanslı bir otomobil ile, günlük trafikte deneyimleyemeyeceğiniz ileri sürüş tekniklerini güvenli bir ortamda eğitmenlerimiz eşliğinde tecrübe edip eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

  Devamı
  Defansif Sürüş Eğitimi

  Defansif Sürüş Eğitimi.

  Otomobil kullanmayı yeni öğrenmiş veya trafikte yeterli tecrübe ve deneyimi elde edemediğini düşünen, ehliyet sınavını kazanmak için aldığı sürüş eğitimini yeterli bulmayan sürücülerin katılabilecekleri, “İzle/Öğren” ve Bozuk Görüş Simülasyonu gibi yeni teknikleri de içeren, trafikte sürücü ve yolcu güvenliğini arttırmaya yönelik bir eğitim programıdır.

  Devamı
  Kar ve Buz Sürüş Eğitimi

  Kar ve Buz Sürüş Eğitimi.

  BOM Akademi, Kar ve Buz Sürüş Eğitimi ile tamamen donmuş Kars–Ardahan’daki Çıldır gölünde, buz üzerinde ve eğlenceli bir ortamda sınırların zorlandığı unutulmaz bir deneyim ve atmosfer sunuyor. Sürüş seviyeniz ne olursa olsun katılabileceğiniz bu eğitim, buz üzerindeki parkurları, çevresindeki tarihi ve turistik alanları sayesinde büyülü bir organizasyona dönüşüyor. Elbette eğitimin yapıldığı coğrafya da BMW otomobillerin limitlerinin zorlanabildiği mükemmel bir doğal ortam vaat ediyor.

  Devamı
  Motorsporları Sürüş Eğitimi

  Motorsporları Sürüş Eğitimi.

  Motorsporları Yarış Pilotluğu Eğitimi, yalnızca amatör yarış pilotluğuna ilk adım olarak değil, profesyonel yarış pilotluğuna ilk adım olarak da tasarlanmıştır. Borusan Otomotiv Motorsport garajında profesyonel pilotlarımız ve teknik ekibimizle belirlenen hedefler ve stratejiler doğrultusunda başlayan çalışmalar yarış pistinde seviyenizin belirlenmesiyle devam eder. Sonrasında size uygun şekilde oluşturulacak program kapsamında eğitimler verilir.

  Devamı

  BOM AKADEMİ EĞİTMENLERİ.

  BOM Akademi’nin deneyimli eğitim kadrosunu tanıyalım.

  Devamı
  İbrahim Okyay.

  İbrahim Okyay.

  1969 doğumlu İbrahim Okyay, motorsporları kariyerine 1992 yılında başladı. Pist, ralli ve tırmanma yarışlarında toplam 9 kez Türkiye Şampiyonluğu'na ulaştı.


  Milli sporcumuz, 2008 senesinde FIA WTCC’yi (Dünya Binek Otomobiller Şampiyonası) takip ederek ülkemize WTCC takımlarda beşincilik ve 2010'da FIA ETCC’de (Avrupa Binek Otomobiller Kupası) genel klasman dördüncülüğü dışında 2011'de Almanya'da, Borusan Otomotiv Motorsport'un ve ülkemizin ilk WTCC kupası olan Jay-Ten kupası birinciliğini kazandırdı.


  John Haugland Winter Rally School ve Jim Russell Racing School’dan eğitim alan İbrahim Okyay, TOSFED Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Sportif Sürücü, İleri Sürücü ve Defansif Sürücü Eğitmen A Lisansı’na sahiptir. Borusan Otomotiv Motorsport’ta takım sorumlusu ve yarış pilotu olarak görevine devam etmektedir.

  Devamı
  Ahmet Köseleci

  Ahmet Köseleci.

  1979 doğumlu Ahmet Köseleci motorsporları kariyerine 2004 yılında yarış pilotluğu ile başlamıştır. Makine mühendisi olan Ahmet Köseleci 2010-2014 yılları arasında, ülkemizin en iddialı spor otomobil projesi olan Onuk Cars’ta yönetici olarak görev almıştır. Ahmet Köseleci aynı zamanda 2005 yılından itibaren çeşitli eğitim kurumlarında, sürüş eğitmeni olarak görev almaktadır.

  TOSFED Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu İleri Sürücü ve Defansif Sürücü Eğitmen B Lisansı’na sahip olan Ahmet Köseleci, BOM Akademi’de proje sorumlusu ve Borusan Otomotiv Motorsport takımında takım yöneticisi olarak görev almaktadır.

  Devamı
  Hakan Değerli

  Hakan Değerli.

  1967 Almanya doğumlu Hakan Değerli ileri sürüş eğitmenlik kariyerine 1996 yılında BMW AG Münih’te başlamıştır. 2000 yılında Borusan Otomotiv eğitim departmanı bünyesinde başladığı görevine sürüş, ürün ve zırhlı otomobiller eğitimleriyle devam etmektedir. Geride kalan 18 yılda birçok eğitimin başarıyla hayata geçirilmesine katkı sağlayan Hakan Değerli, Borusan Otomotiv’in eğitim departmanındaki görevinin yanı sıra 2016 yılı itibariyle BOM Akademi eğitmen kadrosuna katılmış olup, performans, drift, ileri ve defansif sürüş eğitimi vermeye devam etmektedir.

  Devamı