YAŞAM ENERJİSİ İLE DOLU.

ELEKTRİKLİ OTOMOBİLİNİZİN ŞARJ EDİLMESİ
HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN TÜM BİLGİLER.

Otomobilinizi şarj ederken içiniz rahat olsun: Kolayca, istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde şarj edin. Elektrikli ve plug-in hybrid otomobiller, verimli ve rahat mobilitenin yeni şeklini müjdeliyor. Esnek şarj seçenekleri ve yenilikçi şarj teknolojileriyle artık otomobilinizi sorunsuz şekilde her gün ve daha uzun yolculuklarda kullanabilirsiniz. İster yolculuk sırasında hızlı şarj edin ister kendi evinizde rahat bir şekilde. Yaşam tarzınıza en uygun şarj çözümlerini bulun.

ELEKTRİKLİ OTOMOBİLİNİZ İÇİN ŞARJ ÇÖZÜMLERİ.

BMW Charging yolda şarj

YOLDA ŞARJ.

Tamamen elektrikli veya plug-in hybrid otomobiliniz için doğru şarj çözümünü her zaman kolaylıkla bulun. BMW Türkiye mobil uygulamasını indirin ve BMW Şarj Haritası’nı kullanarak rotanızı kolaylıkla oluşturun.

BMW Charging Evde şarj

EVDE ŞARJ.

Elektrikli veya plug-in hybrid otomobilinizi kendi evinizde rahat ve konforlu bir şekilde şarj edebilirsiniz. Rahatça ve bir BMW Wallbox kullanarak veya yüksek güçlü ya da ev tipi bir priz üzerinden BMW Esnek Hızlı Şarj Cihazı ile tercih ettiğiniz şarj hızında. BMW’nin elektrikli otomobilinizi evde şarj etmeye yönelik olarak sunduğu pratik çözümler hakkında daha fazla bilgi alın.

ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLERİN ŞARJ SÜRELERİ.

Elektrikli otomobilinizi yüksek güçlü şarj istasyonlarında şarj etmek en hızlı yöntemdir. Otomobilinizi hızlı şarj istasyonlarında azami 350 kW güçle şarj etmek için gereken süre çok kısadır. Şarj gücü sahip olduğunuz modele bağlıdır. Örneğin bir BMW i5 otomobilin 156 kilometre menzil kazanmak için hızlı bir şarj istasyonunda 10 dakika şarj edilmesi gereklidir. BMW Wallbox veya BMW Esnek Şarj Cihazı ile bir BMW i5 otomobil, 11 kW’lık şarj gücü ile 8 saat 30 dakika sürede rahatlıkla şarj edilebilir.

BMW Charging maliyetler

TASARRUFUNUZU HESAPLAYIN.

Tamamen elektrikli bir BMW i otomobili kullandığınızı hayal edin: Yakıt tüketiminin olmadığı, emisyonun sıfır olduğu bir senaryoda maliyet tasarrufunuz nasıl olurdu? CO2 salınımı açısından çevreye ne kadar katkı sağlardınız? Hesaplamak için doğru yerdesiniz.

BİR ELEKTRİKLİ OTOMOBİL İÇİN NE KADAR ŞARJ GEREKLİDİR?

Bir elektrikli otomobilin şarj edilmesi için gereken enerji tüketimi çeşitli etkenlere bağlıdır. Ancak sürüş davranışlarınız, ilgili ortalama hız ve dışarısının sıcaklığı da bunda rol oynuyor. Aylık şarj enerjisi maliyetleri her şeyden öte kat edilen mesafe ve elektrikli otomobilin tüketimine bağlıdır. Kendi sürüş davranışlarınız da bunu etkiliyor. Üstelik seçilen şarj tarifesi ve şarj konumları da elektrik maliyeti açısından temel etkenler.


BMW Charging Varış Noktasında Şarj

BMW ŞARJ HARİTASI

ŞARJ İSTASYONLARINI KOLAYCA BULUN.

BMW Şarj Haritası ile Türkiye'nin önde gelen şarj istasyonlarının detaylarına ulaşabilir, rotanızın üzerindeki şarj istasyonlarını görebilir veya rotanızı buna göre şekillendirebilirsiniz. Haritaya ister Elektriğin Öncüleri web sitesinden, ister BMW Türkiye mobil uygulamasından erişebilirsiniz.

BMW Charging hizmet ömrü

BATARYA

ELEKTRİKLİ OTOMOBİLİNİZİN BATARYASININ ÖMRÜNÜ OPTİMİZE EDİN.

Yüksek gerilimli bir bataryanın hizmet ömrü kullanım alışkanlıklarınızdan etkilenebilir. Yüksek gerilimli batarya temel olarak AC şarj istasyonlarında veya bir wallbox ile düşük şarj enerjisiyle şarj edilmelidir. Genel kullanım için otomobilinizi %10 ile %80 arasında bir batarya şarjıyla kullanmanız mantıklıdır. Bunun için %80 seviyesinde bir şarj hedefi belirleyebilirsiniz. Verimli ve öngörülü sürüş stili bataryanızın menzilini artırmaya yardımcı olur ve hizmet ömrünü optimize eder.

SIKÇA SORULAN SORULAR.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

Yeni BMW iX1 xDrive30: Güç tüketimi (kWsa/100 km) (WLTP ortalama) [1]: 18.1 - 16.8 Elektrikli menzil (km) (WLTP [2]): 417-440

[1] Belirtilen resmi yakıt tüketimi, CO2 emisyonu, güç tüketimi ve elektrikli menzil verileri, öngörülen ölçüm yöntemine göre belirlenmiştir ve şu anda yürürlükte olan 715/2007 sayılı Avrupa Birliği Mevzuatına (EC) uygundur. Menzil için WLTP uyarınca belirlenen veriler tüm opsiyonel donanımları hesaba katar (bu durumda Almanya pazarında mevcut olan donanımlar). Yeni tip onayı 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren yapılmış otomobiller için yalnızca WLTP'ye uygun resmi veriler mevcuttur. Ek olarak EC mevzuatı 2022/195 uyarınca NEDC değerleri 1 Ocak 2023 itibarıyla uyumluluk sertifikalarından kaldırılmıştır. NEDC ve WLTP ölçüm yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için www.bmw.com.tr/wltp adresini ziyaret edin.

Yeni binek otomobiller için yakıt tüketimi ve modele özgü resmi CO2 emisyonu hakkında daha fazla bilgiyi "Yeni binek otomobiller için yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzu" içerisinde bulabilirsiniz. Kılavuza ücretsiz olarak yetkili satıcılarımızdan, Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2/ sitesinden ulaşılabilir.

[2] Menzil başta kişisel sürüş stili, rotanın özellikleri, harici sıcaklık, ısıtma/klima ve ön şartlandırma koşulları olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıdır.

[3] Benzinli motorların performans değerleri RON 98 yakıt kullanan otomobiller için geçerlidir. Yakıt tüketimi verileri, 715/2007 sayılı AB Mevzuatına uygun referans yakıtları kullanan otomobiller için geçerlidir. Kurşunsuz RON 91 ve maksimum %10 (E10) etanol içerikli daha yüksek RON değerine sahip yakıtlar da kullanılabilir. BMW, RON 95 yakıtını önerir. Yüksek performanslı otomobiller için BMW, RON 98 yakıtını önerir.

[4] Plug-in hybrid için: Ağırlıklı, ortalama (AB AC şarj ağırlıklı)