BMW Joy Blog | BMW Türkiye

BMW JOY BLOG.


Joy Blog’a hoş geldiniz!
BMW’nin büyüleyici dünyasından en son gelişmeler, ilham veren yazılar ve çok daha fazlası BMW Joy Blog’da.

 

 

Devamı
BMW JOY BLOG.

BMW Esports.

Rekabetin Kahramanları | BMW Joy Blog

2020 yılında BMW rekabetçi ruhunu espor dünyasına taşıyarak günümüzün en başarılı espor ekiplerinden beşi ile ortaklığa girdi.

Kahverengi Tabelaların İzinde: Kaş ve Patara.

Kahverengi Tabelaların İzinde: Kaş ve Patara | BMW Joy Blog

Mirgün Cabas ve Kubilay Tunçer ile bizi içinde bulunduğumuz andan çıkarıp macera dolu bir tarih yolculuğunun ortasına bırakan kahverengi tabelaların izinden gitmek üzere başladığımız yolculuk yeni sezonda da devam ediyor. İkilinin yeni rotaları Kaş ve Patara’dan önemli notları sizler için BMW Joy Blog’da bir araya getirdik.

Yazın Vegan Seçenekleri.

Yaz için Vegan Restoran Önerileri | BMW Joy Blog

Tatilde vegan ve bitki bazlı, lezzetli öğünler bulmanın güçlüğünün farkında olarak Bodrum, Kaş, Urla, Çeşme, Datça gibi sevilen tatil rotalarından, vegan tatlar sunan restoranları BMW Joy Blog’da bir araya getirdik.

Kahverengi Tabelaların İzinde: Kaş ve Patara.

Kahverengi Tabelaların İzinde: Kaş ve Patara | BMW Joy Blog

Mirgün Cabas ve Kubilay Tunçer ile bizi içinde bulunduğumuz andan çıkarıp macera dolu bir tarih yolculuğunun ortasına bırakan kahverengi tabelaların izinden gitmek üzere başladığımız yolculuk yeni sezonda da devam ediyor. İkilinin yeni rotaları Kaş ve Patara’dan önemli notları sizler için BMW Joy Blog’da bir araya getirdik.

BMW i: Sürdürülebilir Liderlik.

BMW i: Sürdürülebilir Liderlik | BMW Joy Blog

Yıl boyu sürdürdükleri üretimi ve üretim süreçlerini kontrol altına alarak CO2 salınımını en aza indirmeyi, mümkünse sıfırlamayı hedefleyen, hedeflerini başaran dev şirketler, iklim-pozitif adımlarla umudumuzu arttırıyor. Bu şirketlerin başında gelen BMW Group’un güncel sürdürülebilirlik adımlarını Joy Blog’da keşfedin.

Cide ile İnebolu Arasında.

İsmail Terzi ile Cide - İnebolu Rotası | BMW Joy Blog

BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni İsmail Terzi bu kez gerçekten zorlayıcı bir rota ile karşı karşıya: Uçurumlarla dolu Cide-İnebolu rotası. Yeni BMW 4 Serisi Coupé ile çıktığı yolculuk için “Hiçbir harita size bu sürüşte neler hissedeceğinizi tarif edemez” diyen İsmail Terzi, bu heyecanlı ve gerilimi yüksek macerayı BMW Joy Blog okuyucuları için kaleme aldı.

10 Eşsiz Otomotiv Deneyimi.

10 Eşsiz Otomotiv Deneyimi | BMW Joy Blog

Otomobil terimleri hakkında konuşmaya bayılıyor ve günün birinde bir yerde antika bir otomobil bulmanın hayallerini mi kuruyorsunuz? O zaman, otomobil meraklıları için özel olarak hazırladığımız ölmeden önce yapılacaklar listesine göz atın: İşte otomobil tutkunlarının hayatında en az bir kez yaşaması gereken 10 deneyim.

BMW’de Döngüsel Ekonomi ve Sürdürülebilirlik.

BMW’de Döngüsel Ekonomi ve Sürdürülebilirlik. | BMW Joy Blog

Sürdürülebilirliğin, otomotiv sektöründe ve BMW özelinde günümüzdeki yeri ne? Değişim rüzgarları hangi yönden esiyor ve daha nelerin değişmesi gerekiyor? Dr. Irene Feige ile Joy Blog’da bu konular üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

Black Widow’un Yıldızları.

Black Widow’un Yıldızları | BMW Joy Blog

Scarlett Johansson, “Black Widow” adlı yeni Marvel Studios filminde BMW X3 ve Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupé ile çekilen nefes kesici sahnelerde sürüş becerilerini sergiliyor. Peki bu aksiyon sahneleri nasıl çekildi? Filmde kullanılan otomobiller gerçek mi? Bu soruların ve çok daha fazlasının cevabı Joy Blog’da.

Çikolata Tutkunları için 6 Vazgeçilmez Durak.

Çikolata Tutkunları için 6 Vazgeçilmez Durak | BMW Joy Blog

Dünya Çikolata Günü’nden yola çıkarak, başlangıçta acı bir içecek olarak tüketilen ve kutsal sayılan çikolatanın tarihsel gelişiminin son noktası olan, dünyadan özel çikolata duraklarını BMW Joy Blog’da bir araya getirdik.

X’İN KEŞFETTİKLERİ.

X’in Keşfettikleri | BMW Joy Blog

Özgürlük, yeni keşifler, cesur hayaller…Dışarı çıkıp o çok özlediğimiz yollara düşmeyi, sevdiğimiz yerlere gitmeyi iple çekiyoruz. O sırada, evinizin konforunda deneyimleyebileceğiniz; sinemadan modern sanata, gastronomiden iyi yaşama çeşitli alanlardan önerileri sizin için her ay “X’İN KEŞFETTİKLERİ” takviminde derliyoruz. 

Şemsa Denizsel ile E87 Rotası.

Şemsa Denizsel ile E87 Rotası. | BMW Joy Blog

Beklenen an geldi! Türkiye’nin en tanınmış şeflerinden Şemsa Denizsel, ülkemizin yerel tatları ve lezzetlerini keşfetmek için çıktığı yolculuğun ilk kısmını tamamladı. Kırklareli’nden Bodrum’a uzanan yolculuğun enfes detayları ve YouTube filmleri Joy Blog’da.

Otomobillerde Tork: Bilmeniz Gerekenler.

Otomobillerde Tork Hakkında Bilinmesi Gerekenler | BMW Joy Blog

Otomobillerde motor gücü, azami hız, 0’dan 100 km/sa hıza ulaşmak gibi bilgileri hemen herkes bilir. Fakat söz konusu “tork’’ olduğunda, en sıkı motor tutkunları bile bu kavramı açıklamakta zorlanabiliyor. Oysa ki araba sürerken torkun önemi birçok kişinin düşündüğünden çok daha fazla. Peki tork ve torkun otomobiller üzerindeki etkisi nedir? Meraklıları için tüm detaylarıyla Joy Blog’da anlattık.

BMW’nin Genetik Şifreleri.

BMW’nin Genetik Şifreleri | BMW Joy Blog

BMW Dış Tasarım Departmanı’nın başkanı Christopher Weil, Hofmeister kıvrımından ikiz farlara ve Böbrek Izgaralarına kadar BMW’nin temel tasarım özelliklerini Joy Blog’ta anlatıyor; taslak çiziminden nihai üretim aşamasına dek bir otomobilin tasarımına dahil olan önemli adımları paylaşırken Yeni BMW 4 Serisi Gran Coupé’yi baz alıyor.

Babalar Günü İçin Sürdürülebilir 5 Aktivite Önerisi.

Babalar Günü İçin Sürdürülebilir 5 Aktivite Önerisi. | BMW Joy Blog

Özel günlere dair hediye ve kutlama anlayışımız değişiyor. Somut hediyeler yerini ortak deneyimlere ve keyifli anılara dönüşecek etkinliklere bırakıyor. Bu yeni anlayıştan ilham alarak bu Babalar Günü’nde birlikte hayata geçirebileceğiniz beş aktivite önerisini BMW Joy Blog’da bir araya getirdik.  

İç Tasarımda Yüzyıllık İnovasyon.

İç Tasarımda Yüzyıllık İnovasyon. | BMW Joy Blog

Mühendislik ve yenilikçi tasarımın sınırlarını 100 yıldır zorlayan BMW, direksiyon ve kumanda teknolojisinde uzun bir yol kat etti. İlk olarak BMW 3/15’le başlayan serüven Yeni BMW iX modeline kadar, durmaksızın devam ediyor. BMW’nin geçmişte öne çıkan, benzersiz sürüş deneyimini tanımlayan fikirlerini ve inovasyonlarını öğrenmeye ne dersiniz?

Yapay Zekanın Başyapıtları.

Yapay Zekanın Başyapıtları. | BMW Joy Blog

900 yıllık sanat tarihinden, 50.000 eser ve modern sanattan beslenen bir algoritmanın neler yapabileceğini hiç düşündünüz mü? BMW’nin inovasyonu sanatla birleştirme geleneği ile bu vizyon, gerçeğe dönüşüyor. “The Ultimate AI Masterpiece”ni yaratmak için Nathan Shipley, Gary Yeh ve yapay zekâ bir araya geliyor ve BMW 8 Serisi Gran Coupé’yi de sofistike bir tuval olarak kullanıyorlar.

Çevre Dostu Öneriler.

Çevre Dostu Öneriler. | BMW Joy Blog

5 Haziran, çevrenin korunması konusunda dünya çapında farkındalık yaratılması ve eylemde bulunulması amacıyla Dünya Çevre Günü olarak kutlanıyor. Bu günden ilham alarak bugün hayatınıza katabileceğiniz 5 çevre dostu prensibi BMW Joy Blog’da bir araya getirdik.

BMW’nin Koruyucu Melekleri.

BMW’nin Koruyucu Melekleri. | BMW Joy Blog

Yeni BMW iX3, sahip olduğu en yeni teknolojiler sayesinde güvenlik önlemlerini bir adım öteye taşıyor. Bir anlamda, sürücülerin güvenliği için teknolojik “koruyucu meleklerden” yardım alıyor. Gelin bu güvenlik özelliklerini BMW Group Araç Güvenliği Biriminin Başkan Yardımcısı Profesör Klaus Kompass’tan dinleyelim.

BMW Group ve Nvidia İş Birliği.

Bmw Group Ve Nvidia İş Birliği. | BMW Joy Blog

İki sektör lideri BMW Group ve NVIDIA, Omniverse platformu ile bir dizi planlama verisi ve uygulamayı entegre ederek sınırsız uyumluluk sağlayan bir iş birliğine olanak tanıyor. Böylece BMW Group ve NVIDIA, sanal fabrika planlamasında standartları yeniden belirliyor. Bu heyecan verici iş birliğinin detayları Joy Blog’da.

BMW’de Sürdürülebilir Üretim.

BMW’de Sürdürülebilir Üretim. | BMW Joy Blog

Her şeyden önce kaynakları korumaya odaklanan BMW, tamamen sürdürülebilir bir şirket olmayı hedefliyor. CO2 emisyonlarının azaltılmasından geri dönüşüme, hidrojen teknolojilerinin geliştirilmesine ve hatta yer fıstığı yetiştirmeye kadar, BMW’nin kurumsal stratejisini yönlendiren bütünsel yaklaşımın detayları Joy Blog’da.

Otonom Sürüş Hakkında Merak Edilenler.

Otonom Sürüş Hakkında Merak Edilenler. | BMW Joy Blog

BMW Group Otonom Sürüş Geliştirme Departmanı yöneticilerinden Dr. Nicolai Martin, “Otomasyon hangi seviyeye kadar faydalı?” veya “Otomasyonun geleceği kullanıcılara neler vadediyor?” gibi merak edilen 8 soruyu cevaplıyor.

Jeff Koons ve Liderlik Sanatı.

Jeff Koons ve Liderlik Sanatı. | BMW Joy Blog

Amerikalı ünlü heykeltraş ve ressam Jeff Koons, sanat yaşamında ellinci yılını kutluyor. Koons’un ekip çalışması, liderlik, içimizdeki ilham ve yaratıcılığı bulma konusundaki düşüncelerini ve çok daha fazlasını bu keyifli söyleşide bulacaksınız.

MOTOGP™ Şampiyonasının Bu Yılki Ödülü BMW M5 CS.

Meryem Boz ile Çok Özel Röportaj | BMW Joy Blog

MotoGP ™ 2021 sezonu tüm hızıyla devam ederken, bu yılki BMW M Ödülü’nün BMW M5 CS oluşu rekabeti zirveye taşıyor. Şampiyonanın sonunda sıralamada birinci olan yarışçı, görenleri kendine hayran bırakan benzersiz bir BMW M5 CS’in sahibi olacak.

Yarış Oyunları için 10 Profesyonel İpucu.

Yarış Oyuncuları için 10 Profesyonel İpucu. | BMW Joy Blog

Profesyonel simülasyon yarışçısı ve YouTuber Jimmy Broadbent, yeni başlayan oyuncuların kilit sorularını cevaplıyor, ayrıca hem ileri seviye hem de kendisi gibi profesyonel yarışçılarla Joy Blog’da taktiklerini paylaşıyor.

"Mavi Şimşek".

Meryem Boz ile Çok Özel Röportaj | BMW Joy Blog

Türk Milli voleybol oyuncusu Meryem Boz, Tokyo Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri’nin en değerli oyuncusu seçildi. Mavi saçları ve maçlarda sergilediği benzersiz performansıyla “Mavi Şimşek” olarak tanınan Boz ile saçlarıyla uyumlu BMW X1’i eşliğinde çok özel bir söyleşi gerçekleştirdik; kariyerini, olimpiyat serüvenini, hobilerini ve özgürlüğe dair düşüncelerini konuştuk.

Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler.

Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler. | BMW Joy Blog

Gelecekten ilham alan şehirler ve yapılar: Bilim kurgu filmlerinin setlerinden fırlamış gibi görünse de gerçekte var olan 4 fütüristik lokasyonu Joy Blog’da keşfediyoruz.

BMW i 10 Yaşında.

BMW i 10 Yaşında. | BMW Joy Blog

Aslında her şey, bireysel mobilitenin, bütünsel ve sürdürülebilir şekilde yeniden ele alınması fikriyle başladı. Böylece bireysel mobilite bir üst seviyeye taşınmış olacaktı. 2011 yılında BMW Group, BMW i markasıyla teknoloji, tasarım ve sürdürülebilirlik açısından zamanının çok ötesindeydi ve özellikle e-mobilite alanının öncüsü konumundaydı. BMW i’nin 10. yıl dönümünü Joy Blog’da kutluyoruz.

Düş Suda.

Düş Suda Sergisi. | BMW Joy Blog

Borusan Contemporary’nin yeni koleksiyon sergisi “Düş Suda’’, yeni medya teknolojileriyle “akışkanlık” kavramına odaklanıyor. 7 Nisan’da çevrim içi olarak ziyaretçilerle buluşan sergi, Edip Cansever'in aynı adlı şiiriyle ilişkilendiriliyor. “Düş Suda” sergisini, BMW Joy Blog okuyucuları için inceledik.

BMW iX3 ile Sınırları Olmayan Bir Yaşam.

BMW iX3 ile Sınırları Olmayan Bir Yaşam. | BMW Joy Blog

Teknolojik gelişmelere hızla adapte olmayı başaran BMW Dijital Hizmetler’in ürün yöneticilerinden Joo-Hyung Maing, tamamen elektrikli ve Yeni BMW iX3’ün sunduğu ezber bozan yeniliklerin nasıl geliştirildiğini ve arkasında yatan ilham kaynağını Joy Blog’da anlattı.

Bir Lezzet Yolculuğu.

Bir Lezzet Yolculuğu. | BMW Joy Blog

Yerel ürün ve tatların modern yorumları ve kendilerine has mutfak vizyonlarıyla fark yaratan üç ünlü şef Ali Ronay, Maksut Aşkar ve Şemsa Denizsel BMWlicious projesi için bir araya geliyor. Bu üç isim BMW X modelleri eşliğinde, Türkiye’nin gastronomik yol haritasını oluşturmak için çıktıları bu yolculuğa dair unutulmaz detayları Joy Blog’da sizlerle paylaşacak.

Refik Anadol: Makineler Hayal Görebilir mi?

Refik Anadol: Makineler Hayal Görebilir mi? | BMW Joy Blog

Refik Anadol, 25 Nisan’a kadar PİLEVNELİ Dolapdere’de ziyaret edilebilecek olan ‘Makine Hatıraları: Uzay’ sergisinde unutulmayacak bir deneyim vadediyor. BMW’nin sponsorlarından biri olduğu bu büyüleyici sergiyi sizin için gezdik ve Anadol ile sergisine, uzaya, makinelere ve yapay zekaya olan merakına dair Joy Blog’a özel bir sohbet gerçekleştirdik.

BMW iX3’ün Aerodinamik Jantlarına Sanatsal Dokunuş.

BMW iX3’ün Aerodinamik Jantlarına Sanatsal Dokunuş. | BMW Joy Blog

BMW iX3'ün aerodinamik jantları, teknolojik ve estetik oluşla-rıyla ön plana çıkıyor. Dünyaca ünlü iki sanatçı Spencer Mar Guilburt ve Tonia Calderon, özgün bakış açılarıyla tasarladıkları bu jantları birer sanat eserine dönüştürdüler. Her ne kadar bu tasarımlar satışa sunulmayacak olsa da iki sanatçının sürdürülebilirlik, sanat ve tasarıma dair söyleyecek çok şeyi var…

Az Emisyon, İyi Gelecek.

Az Emisyon, İyi Gelecek. | BMW Joy Blog

Üretimde su gücü, çöl güneşinden üretilen alüminyum… Sektördeki 'en yeşil' elektrikli otomobil üreticisi olma vizyonunu sürdürmeye kararlı olan BMW Group'un son dönemde sürdürülebilirlik alanında imza attığı yeniliklerden bazılarını BMW Joy Blog'da bir araya getirdik.

Lausitzer Seenland’e BMW iX3 Enerjisi.

Lausitzer Seenland’e BMW iX3 Enerjisi. | BMW Joy Blog

Almanya’daki Lausitzer Seenland’de eski bir linyit kömürü maden bölgesi olan Lausitz Göller Bölgesi, şu sıralar sürdürülebilir bir doğa turizmi bölgesi olma yolunda ilerliyor. BMW iX3'ün proje yöneticilerinden Denny Wahle, bölgeyi bizzat keşfetmek için BMW'nin ilk tamamen elektrikli SAV modeli ile bir yolculuğa çıktı…

Ânı Yaşama Sanatı.

Anı Yaşama Sanatı. | BMW Joy Blog

BMW, Monocle dergisi ile iş birliği yaparak sizi dört yaratıcı beyinle tanıştırıyor. Bu dört isim, lükse bakış açılarını ve insanların yaşamında unutulmaz anlar yaratma tutkularını Joy Blog’da sizlerle paylaşıyor.

Luis Fernando Refo’nun Bale Serüveni.

Luis Fernando Refo’nun Bale Serüveni. | BMW Joy Blog

Dünyanın en tanınan bale topluluklarından olan Bolşoy Balesi, Moskova’daki Bolşoy Tiyatrosu’nda sahneye çıkıyor. Ünlü bale topluluğunun, Rusya dışındaki tek akademisiyse Brezilya’nın Joinville kentinde yer alıyor. Üstün yetenekli balet Luis Fernando Rego akademideki son yılında ve bunun, Brezilya’daki gecekondu mahallerinden kurtulmak için son şansı olduğunun da farkında. Peki başarılı olabilecek mi?

Android Auto ile BMW’nizde Sesli Komut Kolaylığı.

Android Auto ile BMW’nizde Sesli Komut Kolaylığı. | BMW Joy Blog

En sık kullandığınız uygulamaları BMW’nize taşıyan ve sürüş esnasında en sevdiğiniz navigasyon, medya ve iletişim uygulamalarına dikkatiniz dağılmadan erişebilmenizi sağlayan Android Auto’ya dair ipuçları BMW Joy Blog’da.

BMW’nin Efsanevi Yarış Otomobilleri.

BMW’nin Efsanevi Yarış Otomobilleri. | BMW Joy Blog

BMW yarış otomobilleri, 90 yılı aşkın süredir dünyanın dört bir yanındaki pistlerde yarışıyor. Bu yazımızda, uzun mesafe yarışçılarından touring otomobillerine ve en hızlı F1 otomobillerinden Formula E elektrikli otomobillerine, BMW yarış tarihinin 12 dönüm noktasını irdeliyoruz. Hazırsanız kemerlerinizi bağlayın ve sıkı tutunun.

Müzik Tarihinde İz Bırakan 8 Kadın Müzisyen.

Müzik Tarihinde İz Bırakan 8 Kadın Müzisyen. | BMW Joy Blog

Farklı müzik türlerinde sesini büyük kitlelere duyuran, eşsiz yorumlarıyla müziğin geleceğine yön veren, lider kişilikleri ve engel tanımaz duruşlarıyla alışılmışın dışına çıkan güçlü kadınlar… 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nu kutlarken; müzik tarihine altın harflerle yazılan, her biri birbirinden yetenekli ve ilham verici 8 kadın müzisyeni BMW Joy Blog’da derledik.

Sondan Başa Doğru Yaşam Döngüsü.

Sondan Başa Doğru Yaşam Döngüsü. | BMW Joy Blog

Geri dönüştürülmüş balık ağlarından ECONYL® iplik üreten Aquafil’in CEO’su Giulio Bonazzi ve BMW Group Design Sürdürülebilirlik Müdürü Daniela Bohlinger ile bir araya geldik; sürdürülebilir malzemelerin bugünü ve yarınını konuştuk.

16 Saatte Marmara Turu.

16 Saatte Marmara Turu. | BMW Joy Blog

BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni İsmail Terzi’yi yine zorlu ama bir o kadar da keyifli bir görev bekliyor: Yeni BMW 4 Serisi Coupé ile 16 saatlik bir Marmara turu yapacak; başladığı yere geri dönecek. İsmail Terzi’nin Joy Blog için kaleme aldığı ve birbirinden güzel analog fotoğraflarla süslediği macerayı bir solukta okuyacaksınız.

Sara Al Madani ile Kalıpların Dışında.

Sara Al Madani ile Kalıpların Dışında. | BMW Joy Blog

Sara Al Madani kendisiyle özdeşleşen ‘’girişimci’’, ‘’risk alan’’ ve ‘’eğitmen’’ kavramlarının hakkını sonuna kadar veriyor. Başarılı bir iş kadını olan Sara Al Madani; bu röportajında ‘’kadının güçlenmesi’’, başarının neden paylaşılması gerektiği ve hatalarından nasıl ders aldığını BMW Joy Blog’a anlatıyor.

Heli-Ski Mercek Altında.

Heli-ski: Önce uçun, sonra kayın. | BMW Joy Blog

Kayağa giderken yanınıza almanız gerekenler listesine yeni bir madde eklemenin zamanı geldi: Helikopter! Macera peşindeki sporcuları alışıldık rotaların dışına çıkaran, kış sporları ve ekstrem sporların kesişiminde yer alan heli-ski ile tanışın.

Ellen von Unwerth ile Her Açıdan Özgürlük.

Ellen von Unwerth ile Her Açıdan Özgürlük. | BMW Joy Blog

Ellen von Unwerth’e göre başarısının sırrı, feminenliğe bakış açısı. Ünlü fotoğrafçı ile BMW 8 Serisi Gran Coupé eşliğinde Paris’i gezerken ‘’kadının güçlenmesi’’, kendi gücünün kaynağı ve özüne sadık kalmanın önemi üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

Bir Kış Cenneti: İzlanda.

İzlanda’ya Yolculuk. | BMW Joy Blog

Üç deneyimli kayakçı, BMW X3 ile arkasına takılmış mini bir karavan, bir de Kuzey İzlanda… Olabilecek en sportif karayolu yolculuklarından birini yaşamak için daha mükemmel bir kombinasyon olabilir mi? Gezgin Michael Neumann yolculuğunu anlatıyor.

Efsaneler Asla Ölmez, 3. Bölüm.

Gülşah Güray Anlatıyor: Efsaneler Asla Ölmez, 3. Bölüm | BMW Joy Blog

Radyo Eksen’in yayın yönetmeni Gülşah Güray, BMW 5 Serisi’nin evrimine tanıklık eden yıllara ait müzik olaylarını bir süredir BMW Joy Blog’da anlatıyor. Bu yazıda 5 Serisi’nin altıncı ve yedinci nesline ev sahipliği yapan yıllar ile günümüze ulaşıyor ve yazı dizimizi (şimdilik) tamamlıyoruz.

Sevgililer Günü için Çok Özel Menüler.

Sevgililer Günü için Çok Özel Menüler. | BMW Joy Blog

Sevgililer Günü’nü kutlayanlardan mısınız, yoksa samimi bulmayanlardan mı? Her iki durumda da gastronomiye meraklı okuyucularımızın son zamanlardaki kısıtlamaların etkisiyle kendilerini şımartacak fırsatları değerlendirmeye açık olduklarını tahmin ediyoruz. Sevgililer Günü’nü evde özel bir akşam yemeği ile kutlamak isteyenler için Joy Blog’da bir mini-rehber hazırladık; hem de her menüye eşlik edecek birer albüm önerisi ile.

Avrupa’nın İlk Bisiklet Filmi: The Old World.

Avrupa’nın İlk Bisiklet Filmi: The Old World. | BMW Joy Blog

Avrupa‘nın ilk bisiklet filmi olan The Old World, kıtanın bisiklet yollarının eşsiz manzaraları ile dağ bisikletinin yıldız sporcularını gözler önüne seriyor. Çekimleri dört yıl süren The Old World filminin yapımcısı Andi Tillmann‘dan filmi ve çekimlerde yaşanan unutulmaz anları dinliyoruz.

Elektrikli Otomobiller için 9 Faydalı İpucu.

Elektrikli Otomobiller için 9 Faydalı İpucu. | BMW Joy Blog

Elektrikli otomobillerin bataryasını hem verimli hem de olabildiğince az enerji tüketerek kullanmanın ipuçlarını arıyorsanız doğru yerdesiniz. “Menzil avcıları”nı tatmin edeceğini düşündüğümüz faydalı tüyoları BMW Joy Blog’da bir araya getirdik.

Eşsiz Karakter
Hassas Detaylarda Saklı.

Eşsiz Karakter Hassas Detaylarda Saklı. | BMW Joy Blog

BMW Individual Manufaktur; özel gövde renkleri, ayrıcalıklı malzemeler ve kişiselleştirilmiş detaylar ile bireysel lüks tutkusuna hizmet ediyor. Cape Town’daki “Ellerman House” oteli, bölgenin florasından ilham alarak eşsiz bir otomobil ortaya çıkardı. Bugün Joy Blog’da hem bu çok özel otomobilin hikayesine tanıklık ediyor, hem de BMW Individual'ı keşfediyoruz.

Yolculuğun Hikayesi.

Yolculuğun Hikayesi. | BMW Joy Blog

BMW Türkiye’nin ilk podcast serisi olan ‘Yolculuğun Hikayesi’, Mirgün Cabas’ın anlatımı ile yayında. Seriyi henüz dinlemediyseniz paniğe hiç gerek yok, sizi bu yazıya alalım.

Yeni Trendler Mercek Altında.

Yeni Trendler Mercek Altında. | BMW Joy Blog

2020 yılının beraberinde getirdiği pek çok değişim, 2021 yılını domine etmeye hazırlanan trendler olarak karşımıza çıkıyor. BMW Joy Blog’da 2021 trendlerini mercek altına alıyoruz.

Efsaneler Asla Ölmez, 2. Bölüm.

Gülşah Güray Anlatıyor: Efsaneler Asla Ölmez, 2. Bölüm | BMW Joy Blog

Radyo Eksen’in yayın yönetmeni ve sabah programının yapımcısı ve sunucusu olarak tanıdığımız Gülşah Güray BMW 5 Serisi’nin evrimine tanıklık eden yıllara ait müzik olaylarını BMW Joy Blog’da anlatıyor. Bu bölümde üçüncü, dördüncü ve beşinci nesillere ev sahipliği yapan 90’lı ve 2000’li yıllar ile kaldığımız yerden devam ediyoruz. Keyifli okumalar!

BMW ve KITH İş Birliği.

BMW ve KITH İş Birliği. | BMW Joy Blog

Tasarım süreçleri üründen ürüne farklılık gösteriyor mu? Örneğin bir kıyafet ile otomobil tasarımının düşünme süreçleri aynı mı? BMW’den Anne Forschner ve “sokak modası” markası KITH’ten Ronnie Fieg bu sorunun cevabını veriyor, aynı zamanda BMW ile KITH arasındaki heyecan verici iş birliğinden bahsediyor.

Karbon Fiber.

Karbon Fiber. | BMW Joy Blog

Otomobil üretiminde karbon fiberle ilgili çok fazla teknik terimle karşılaşabilirsiniz; CFRP, “pişirme”, karbon elyaflar, fitiller… Bu yazıda, terimlerle dolu bu karışık dili basitleştiriyor ve karbon fiberin ne olduğunu, nasıl üretildiğini ve bu yüksek teknoloji ürünü malzemenin ne tür avantajlar sunduğunu açıklıyoruz.

Uzaktan Çalışma Çağına Hoş Geldiniz.

Uzaktan Çalışma Çağına Hoş Geldiniz. | BMW Joy Blog

Uzaktan çalışma sistemine kısmen veya tamamen geçenleriniz belki fark etmiştir: Aslında iş yerinde başkalarıyla yürüttüğümüz işlerin verimliliği belli bir ölçüde kişisel ilişkilerimizden besleniyormuş... Evden çalışırken bu durum özellikle işe pandemi döneminde başlayanları etkilerken, var olan ilişkileri de bir miktar soğutmuş olabilir. Peki bu durumun iş verimliliğimizi olumsuz etkilememesi için neler yapılabilir? Cevapları Joy Blog’daki yazımızda saklı.

Elektrikli Otomobillerde Şarj: 10 Soru, 10 Cevap.

Elektrikli Otomobillerde  Şarj: 10 Soru, 10 Cevap. | BMW Joy Blog

BMW Group, 2023 yılına kadar tamamen elektrikli ya da plug-in hybrid model yelpazesini oldukça genişletmiş olacak. Peki elektrikli otomobiller nasıl şarj oluyor? Soket tipleri hakkında bilmeniz gerekenler neler? Şarj istasyonlarını nerelerde bulabilirsiniz? Bu ve diğer soruların cevapları için Joy Blog’a göz atın.

Sanat Koleksiyonerliğine Giriş.

Sanat Koleksiyonerliğine Giriş. | BMW Joy Blog

Sanat koleksiyonerliği son derece keyif verici olmasının yanında yatırım olarak da akıllıca. Art Basel’in Global Direktörü Marc Spiegler, yeni başlayanlara sanat eseri satın alma konusunda yol gösteriyor ve “Bir sanat eseri satın almadan önce kendinize sormanız gereken altı soru nedir?” gibi önemli soruları BMW Joy Blog’da cevaplıyor.

Bu Hayaller Artık Gerçek.

Bu Hayaller Artık Gerçek. | BMW Joy Blog

2020’de yaşadıklarımız, perspektifimizi oldukça değiştirdi, değil mi? Fiziksel veya ekonomik kısıtların ortaya çıkması ise dünyanın gelişime kapalı bir yıl geçirdiği anlamına gelmiyor. Aksine, başta pandemiyle mücadele olmak üzere herkes potansiyelinin, yapabileceklerinin sınırını zorlamış ve hatta aşmış gibi görünüyor. Özellikle uzay keşifleri, toplumsal cinsiyet eşitliği, üretim teknolojileri ve yaratıcılıkla ilgili alanlarda geçen yılın son çeyreğinde ortaya çıkan ilham verici gelişmeleri yeniden hatırlayalım.

2020 Online Yılbaşı Etkinlikleri ve Konserler

2020 Online Yılbaşı Etkinlikleri ve Konserler | BMW Joy Blog

Bu yılbaşı gecesini TV karşısında geçirmek istemeyenler için alternatifleri araştırmak BMW Joy Blog için kaçınılmaz bir görevdi. 31 Aralık gecesi yeni yılın ilk saatlerinde katılabileceğiniz canlı gerçekleştirilecek konser, festival ve etkinliklerde yerinizi ayırtmak için hala vaktiniz var!

Elektrikli Wingsuit Nasıl Ortaya Çıktı?

Elektrikli Wingsuit Nasıl Ortaya Çıktı | BMW Joy Blog

Avusturyalı Peter Salzmann’ın elektrikli wingsuit’i ile yüksekten atlayarak gerçekleştirdiği uçuşu #NEXTGen kapsamında heyecanla izlemiştik. Salzmann, “Electrified Wingsuit” projesinde hem BMW hem de BMW Group’un gelecek mobil konseptleri için çalıştığı ajans Designworks ile birlikte yepyeni bir alana adım attı ve bazı engellere rağmen başarıya ulaştı. Elektrikli wingsuit ile yapılan bu öncü uçuşunun ilginç öyküsü Joy Blog’da.

Geleceği Kim Bilebilir?

Geleceği Kim Bilebilir | BMW Joy Blog

Murat Pilevneli, 2000 yılında kurduğu Galerist ve şimdilerde Dolapdere’de ikamet eden galerisi PİLEVNELİ ile, Türkiye’de ve dünyada sanat üretiminin ve yaratıcılığın yakın takipçilerinden. Pilevneli ile 20 yılı geride bıraktığı kariyerini, sanatı ve daimi değişimi konuştuğumuz çok özel bir söyleşi gerçekleştirdik.

Son Bir Kaçamak.

 İstanbul’a Yakın Sonbahar Rotaları | BMW Joy Blog

“Pastırma yazı”, sonbaharın güzelliklerini keşfetmek için son bir çağrı gibidir. İstanbul içinde, Trakya'da ve Batı Karadeniz'de keşfinizi bekleyen önerilerimizi bu yazıda bir araya getirdik.

Efsaneler Asla Ölmez, 1. Bölüm.

Gülşah Güray Anlatıyor: Efsaneler Asla Ölmez, 1. Bölüm | BMW Joy Blog

Radyo Eksen’in genel yayın yönetmeni ve aynı zamanda en sevilen DJ’i Gülşah Güray’ın BMW Home Studio canlı yayınlarını bu yaz Instagram’dan severek takip etmiştik. Gülşah Güray, hepimizi büyüleyen müzik hikayelerini bu kez BMW Joy Blog’a anlattı; hem de efsanevi BMW 5 Serisi’nin “eşliğinde”... Serinin ilk bölümünde, 5 Serisi’nin ilk iki nesli boyunca şahit olduğumuz müzik olaylarını Gülşah Güray’ın kendi anılarıyla süslendirdiği anlatımıyla keşfediyoruz.

#NEXTGen'de Gerçek Değişimi Keşfedin.

#NEXTGen'de Gerçek Değişimi Keşfedin | BMW Joy Blog

Bir önceki yazımızda duyurduğumuz #NEXTGen çatısı altındaki bilgilendirici, eğlenceli ve ilgi çekici videolardan oluşan mini belgeselleri sizler için tek bir yerde topladık. Yenilenmeye devam edecek olan içerikler için bu sayfayı takip etmeniz yeterli.

#NEXTGen Başlıyor.

#NEXTGen Başlıyor | BMW Joy Blog

BMW Group, geçen seneki ilk #NEXTGen’in ardından bu yıl #NEXTGen 2020 ile geleceğe olan yolculuğunu sürdürüyor. BMW’nin yeni nesil mobilite yaklaşımını sergileyeceği üç günlük dijital etkinliğe ve platformda sunulacak ilgi çekici bir video serisine göz atıyoruz.

Tasarım Sizi Yansıtmalı.

Tasarım Sizi Yansıtmalı | BMW Joy Blog

Cajsa Wessberg hem bir model, hem de illüstrasyon sanatçısı. Bir İsveçli olarak İskandinav stilini kendine özgü bir şekilde yorumluyor ve ana akım eğilimleri ve görme alışkanlıklarımızı sorguluyor.

Dönüşleri Muhteşem Oldu.

Dönüşleri Muhteşem Oldu | BMW Joy Blog

Yeniden canlanan 90’lar modasını incelerken sıkça gördüğümüz ve bir süre daha görmeye devam edeceğimiz bazı parçaları mercek altına almak istedik. BMW Joy Blog’da 90’lı yılların geri dönen trendlerini hatırlıyoruz.

Bir BMW Batarya Hücresinin Yaşamı.

Bir BMW Batarya Hücresinin Yaşamı | BMW Joy Blog

Bir elektrikli otomobil bataryasının yaşam döngüsü kaç aşamadan oluşur? BMW Joy Blog’un bu yazısında, BMW Group Batarya Hücresi Uzmanlık Merkezi’ne doğru yola çıkıyor, geliştirme hizmetlerinden ikinci kullanıma ve geri dönüşüme kadar süren bir yolculuğa tanık oluyoruz.

Acı Reçete.

Acı Reçete - Borusan Contemporary | BMW Joy Blog

Acı Reçete #02 sergisi :mentalKLINIK’in 8 adet robot süpürgesi ve simden oluşan Puff Out yerleştirmesinin Perili Köşk’ten canlı olarak dijital platforma akan sonsuz ve tekrarsız hareketliliğinden oluşuyor. Sergiyi sizin için gezdik.

BMW ve Golf Sporu

BMW ve Golf Sporu | BMW Joy Blog

BMW Golf Cup 2020 Türkiye elemeleri gündemdeyken, BMW ve golf dünyasının sü-regelen ilişkisinin kısa bir öyküsünü, BMW desteğiyle düzenlenen golf etkinliklerini ve Türkiye'nin öne çıkan golf sahalarını bu yazıda bulacaksınız.

Hidrojen Yakıt Hücreli Otomobiller.

Hidrojen Yakıt Hücreli Otomobiller. | BMW Joy Blog

Motorlar için alternatif güç kaynakları söz konusu olduğunda genel görüş, yakıt hücre bataryalarının günümüzde biraz arka planda kaldığı yönünde. Ancak uzmanlar hidrojen yakıt hücreli otomobillerin, yani FCEV’lerin arayı kapatacağına inanıyor. Peki bu teknoloji nasıl çalışıyor? Artıları ve eksikleri neler? İlerleyebilmesi için neye ihtiyaç var? Tüm önemli soruların cevapları bu yazıda.

Retro Oyunlar Geri Gelse…

Retro Oyunlar Geri Gelse… | BMW Joy Blog

Eski nesil oyunseverleri mutlu edecek bazı hatıralar: Sabahlara kadar oyunun başından kalkamamak, devamlı artık yatmamızı söyleyen annemiz, nasır tutan parmaklar ve sürekli yeni yüksek skorlar, rekorlar elde etmek... Biz de hem profesyonel oyunculara hem de BMW çalışanlarına hangi oyunların geri gelmesini istediklerini sorduk. Hazırsanız başlıyoruz.

Sürüş Asistan Sistemleri Neler Yapabiliyor?

Sürüş Asistan Sistemleri Neler Yapabiliyor? | BMW Joy Blog

Sürüş asistan sistemleri modern otomobillerin vazgeçilmezlerinden ve yakın gelecekte sürüş görevini tamamen otomobile bırakmaları, çok daha kompleks bir hale gelmeleri bekleniyor. Teknolojiin gelişmesiyle birlikte, aktif sürücü katılımına ihtiyaç gittikçe azalacak ve belki de sıfırlanacak. Bu yazımızda cruise control, park asistanı, mesafe kontrolü gibi popüler ve yenilikçi sürüş asistan sistemlerini tanıyor ve hangi koşullarda hangi sistemlerin uygun olduğunu inceliyoruz.

Ünlü Sloganın Gerçek Anlamı.

Ünlü Sloganın Gerçek Anlamı | BMW Joy Blog

Yarım yüzyıldan uzun süredir BMW sürüş deneyimi hep bu ifadeyle birlikte anıldı. Peki bu ikonik slogan nasıl ortaya çıktı? Ve neden günümüzde her zaman olduğundan daha anlamlı? “Sheer Driving Pleasure”ın hikayesini anlatıyoruz…

Le Mans 24 Saat Yarışları.

Le Mans 24 Saat Yarışları | BMW Joy Blog

Hız tutkunlarının izlemekten ve takip etmekten büyük keyif aldığı motor sporları, mühendislik başarısı ve takım ruhunun zafere giden yolda bir olduğu bir dünya. Bu yazıyla, dünyanın en önemli yarışlarından Le Mans 24 Saat yarışlarının tarihinde kısa bir yolculuğa çıkıyoruz.

BMW İsminin Öyküsü.

BMW’nin İsminin Anlamı Nedir? | BMW Joy Blog

Bugüne kadar hep “sürüş keyfi” ile anılan BMW’nin aslen neyin kısaltması olduğunu BMW hayranları iyi bilir: Bayerische Motoren Werke. Bu ismin şekillenmesin öyküsü ise pek kısa sayılmaz…

Otonom Sürüşe Yolculuk.

Otonom Sürüşe Yolculuk | BMW Joy Blog

Herkes otonom sürüşten bahsediyor ama otonom sürüş konusunda dünya hangi aşamada? İlk sürücüsüz otomobili ne zaman göreceğiz ve sonraki adımlar neler olacak? Sürücü, otomobil ve otomobilin kullanıldığı dünya arasındaki beş etkileşim seviyesini meraklıları için açıkladık.

Rem Koolhaas.

Bold Voices: Mimar Rem Koolhaas | BMW Joy Blog

Hollandalı mimar Rem Koolhaas’ın kolaj stilindeki çalışmaları kırk yıldır yeni standartları belirliyor. Her zaman yenilikçi ve fütürist bir stile sahip olan Koolhaas, BMW’nin zamanımızın vizyon sahibi kişiliklerini anlatan “Bold Voices - Kreatif Öncülerin Portreleri” serisinde kesinlikle olması gereken bir isimdi. Mimar Rem Koolhass’ın en önemli binalarına birlikte göz atıyor ve onun mimari felsefesini keşfediyoruz.

BMW’nin İki Efsanesiyle Zamanda Yolculuk.

BMW 8 Serisi ile Zamanda Yolculuk | BMW Joy Blog

Ünlü bir şef ve bir otel işletmecisinin İsviçre Alplerindeki gezilerinde, Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupé ve 30 yıllık atası E31 ile zamanda bir yolculuk yapmaya ne dersiniz?

Böbrek Izgaralarının Evrimi.

Böbrek Izgaralarının Evrimi. | BMW Joy Blog

Böbrek Izgarası olmayan bir BMW olur mu hiç? Elbette olmaz, hatta düşünülemez! Peki, ikonik BMW Böbrek Izgaralarının hikayesi nerelere uzanıyor? BMW 303’ten BMW Vision M NEXT’e uzanan BMW modelleri eşliğinde, BMW Böbrek Izgaraları tasarımının 13 dönüm noktasına bu yazıda göz atıyoruz.

Atıksız Seyahat Deneyimleri.

Atıksız Seyahat Deneyimleri. | BMW Joy Blog

Sıfır atık, hem felsefesi hem de uygulama alanları itibariyle, günümüzde bir trend olmanın çok ötesinde, bir yaşam tarzı. Kendi atıştırmalıklarınızı hazırlamaktan organik atıklarınızı biriktirmeye, doğaya saygılı davranışları seyahatlerinizin önce ve sonrasında edinmenin yollarını, bu yazıda bulabilirsiniz.

Demir Alma Zamanı.

Mavi Yolculuk Rotaları, Marinalar ve Öneriler | BMW Joy Blog

Mavi yolculuklar, karaya ayak basmadan ve kalabalıklarla içli dışlı olmadan keyifli ve risksiz bir tatil imkanı sağlıyor. Bu yazıda tekne ve yat gezilerinin başlangıç ve bitiş noktası olan marinalara ve yolculuğunuzu güzelleştirecek cennet koylara rotamızı çeviriyoruz. Yolculuğunuzu daha rahat hale getirecek öneri listemize de göz atın.

Biraz Hava Alalım.

BMW’nin Yeni Nanofiber Filtre Teknolojisi | BMW Joy Blog

Polen, is, toz, bakteri, kirlilik partikülleri...Bizler akıllandıkça (ve hayat bizi buna zorladıkça) soluduğumuz havanın kalitesine daha da dikkat ediyoruz ve havayı kirleten şeylerden sağlığımız ve çevremiz için uzak durmayı seçiyoruz. BMW mühendisleri de bu konuda devamlı geliştirmeler yapıyor ve filtreleme teknolojilerini yeniliyor. Gelin bu gelişmelere göz atalım.

'Pop-Up' Mimari.

Bir Gün Var, Bir Gün Yok: Pop-up Mimari | BMW Joy Blog

Pop-up showroomlar, oteller, cafeler… Adını sıkça duymaya başladığımız bu mimari yapılar bugün var, yarın yok. Bu tür kavramsal mimari anlayışı genellikle hareket halinde veya yalnızca kısa bir süreliğine inşa edilmiş yapıları ele alıyor. Tekerlekli süpermarketlerden geçici tiyatrolara, durağanlığın tam aksini yansıtan sekiz farklı projeye hızlıca göz atıyoruz.

Süper Spor Otomobiller İçin Süper Lüks Yarış Deneyimleri.

Süper Spor Otomobiller İçin Süper Lüks Yarış Deneyimleri | BMW Joy Blog

Süper spor otomobil sahipleri, sıra dışı ortamlarda ve etkinliklerde yer almayı severler. Dünya jet sosyetesinin yüksek beygir gücüyle buluştuğu lüks otomotiv etkinliklerine yapacağımız yolculukta bize katılın.

Unutulmuş Otomobillerin İzini Süren Bir Kahraman.

Kimsenin Tanımadığı Wikipedia Fotoğrafçısı | BMW Joy Blog

Çektiği fotoğrafları internette bir yerlerde görmüş olabilirsiniz. O, gelecek nesillere bırakmak üzere Wikipedia için milyonlarca sıradan otomobilin fotoğrafını çeken özel bir fotoğrafçı. Bu görseller herkesin erişimine açık, yani oldukça değerli bir hizmeti internet topluluğuna tamamen ücretsiz olarak sağlıyor. Artık ona teşekkür etmenin zamanının geldiğini düşünüyoruz. Karşınızda: Adam C.

Seyahat Deneyimini Zirveye Taşıyan 7 Otel.

Alışılmamış Deneyimler Sunan 7 Lüks Otel | BMW Joy Blog

Lüks otel deneyimi deyince akla özenli bir dekorasyon, büyük ve konforlu süitler, gurme yemekler ve kişiye özel spa’lar gelebilir. Oysa herkesin bilmediği ama premium deneyim sunarken seyahatinize yepyeni anlamlar kazandıracak, eşine az rastlanır tesisler de var. Dünyanın gizli saklı köşelerinde lüksü yeniden tanımlayan yedi oteli keşfe çıkıyoruz.

Kampın Lüks Hali: Glamping

Glamping: Doğa ve Konfor Bir Arada | BMW Joy Blog

Türkiye ve dünyanın en iyi glamping lokasyonlarını, glamping seyahatine çıkmadan önce dikkat etmenizi önerdiğimiz noktaları BMW Joy Blog’daki yazımızda bulacaksınız.

Sürüş Sırasında Nasıl Uyanık Kalırsınız?

Sürüş Sırasında Uyanık Kalmak için İpuçları | BMW Joy Blog

Uzun mesafe sürüşler yorucu olabilir ve uyuyakalmanın ihtimali bile çok tehlikeli. Peki bunu nasıl önleyeceğiz? Kahveyle mi, yüksek sesli müzikle mi, mola verip biraz kestirerek mi? Otomobil kullanırken uyanık kalmaya dair ipuçları için yazımıza göz atın.

BMW i8: Vizyondu, Bir Simge Oldu.

BMW i8: Vizyondan Efsaneye | BMW Joy Blog

İlerici tasarımın, sürdürülebilir ve dinamik sürüş keyfinin öncüsü olan BMW i8 Coupé ve BMW i8 Roadster, üretim sürecini tamamladı. BMW’nin ilk plug-in hybrid modeli olan BMW i8, dünyanın en başarılı elektrikli spor otomobili olarak şirket tarihine geçti. Bu ilham verici öyküyü birlikte keşfedelim.

Bir Yaz Rüyası.

Bir Yaz Rüyası. | BMW Joy Blog

İster Türkiye’nin kendine hayran bırakan güney sahilleri, ister İtalya’nın tüyler ürpertici Stelvio Geçidi olsun, cabrio otomobiller ile yapılan yolculuklar saf özgürlüğün ve sürüş keyfinin eşsiz bir ifadesi. Günlük rutininizi 5 dakikalığına arkanızda bırakıp dünyanın en muhteşem üstü açık otomobil yolculuklarını keşfetmek için bize katılın.

Drone Yarışları.

Drone Yarışçısı McStralle ile Bir Söyleşi | BMW Joy Blog

Drone’lar 0’dan 170 km/sa hıza saniyeler içinde ulaşabiliyor ve virajları azami hızla alabiliyor. Drone Yarış Ligi’nin önde gelen pilotlarından biri olan McStralle, drone yarışlarının da motorsporları kadar heyecanlı olabileceğini söylüyor.

Otomobiliniz Boyasını Korumak İçin 7 İpucu.

Otomobiliniz Boyasını Korumak İçin 7 İpucu | BMW Joy Blog

Çizilmeler, kuşların küçük sürprizleri, yıkama işlemleri… Otomobilinizin boyasına zarar verebilecek dış etkenlere karşı ekstra koruma sağlamalısınız. Otomobilinizin gerçek anlamda parlamasını sağlayacak boya bakım önerileri ve yıkama ile ilgili ipuçlarını BMW ColorSystem uzmanı Martin Jaworski’den dinliyoruz.

Özel Bir Takım, Özel Bir Röportaj.

Borusan Otomotiv Motorsport ile Özel Bir Röportaj | BMW Joy Blog

Borusan Otomotiv Motorsport, 2020 GT4 Avrupa Serisi için hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Takım Menajeri Ahmet Köseleci, pandemi dönemini takım olarak nasıl değerlendirdiklerini ve hazırlık süreçlerini BMW’nin global basın portali için yapılan röportajda anlattı.

E-Scooter’lar Her Yerde.

Elektrikli Scooter’lar Her Yerde | BWM Joy Blog

Wim Ouboter, 1997’de scooter’ı yeniden icat eden isimdi: ‘Micro Scooter’ ürünü global bir başarıya dönüşmüştü. İsviçreli girişimci günümüzde de eleketrikli scooter dalgasının ön sıralarında yer alıyor. Eğlenceli bir ulaşım yöntemi olan e-scooter ile ilgili başlangıçta karşılaşılan sorunlar, mikro-mobilite ve geleceğin ulaşım trendleri hakkında keyifli bir söyleşi yaptık.

Espor Türkiye’de de Yükseliyor.

Türkiye’nin Parlayan Espor Yıldızları  | BMW Joy Blog

Esporun göz ardı edilemeyecek yükselişinden ne kadar haberdarsınız? Espor dünyasına Türkiye’den de çok yetenekli oyuncular, yenilmez takımlar ekleniyor. Yazımızda hem bu konuyu irdeliyoruz, hem de Türkiye’nin başarılı espor takımı Futbolist ile Joy Blog’a özel yaptığımız röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

Her Biri Teknoloji Harikası 12 BMW Motoru.

Uçaktan elektrikli otomobillere en iyi BMW motorları | BMW Joy Blog

En iyi BMW motorlarını listelemek, tahmin edebileceğinizden çok daha zor bir görev. BMW’nin yazı işleri ekibi, hararetli tartışmalara girdi ve nasıl oluyorsa beş kişilik ekipten altı farklı görüş ortaya çıktı! Öyle ya da böyle, listenin yazımızda okuyacağınız son halinde bir şekilde karar kılındı. Haydi göz atalım.

Gastronominin Kalp Atışları Hızlanıyor.

Gastronomi Dünyasında Yaratıcı Yenilikler | BMW Joy Blog

Gastronomi dünyası, bu aralar keskin olduğu kadar yaratıcı ve eğlenceli dönüşümlerin eşiğinde. Dünyanın farklı noktalarında ünlü restoranların ‘yeni normal’ ile birlikte hayata geçirdikleri yaratıcı ve bu segmentte cesur sayılabilecek uygulamalar, gastronomide değişim rüzgarlarının estiğini gösteriyor.

Mutluluğa Pedal Çevirin.

Gücünü Sizden Alan Sürüş Keyfi: Bisikletler | BMW Joy Blog

Sağlıklı ve çok keyifli: Şehir içinde ya da dışında, günübirlik doğa parkurları ya da uzun yolculuklarda bisiklet sürmenin keyfi bir başka. Türkiye’nin en iyi bisiklet rotalarını, öne çıkan bisiklet yarışlarını ve uzun bisiklet yolculuklarına çıkarken dikkat etmenizi önerdiğimiz noktaları bu yazıda bulacaksınız.

Üretimin Yeni Liderleri.

Üretimin Modern Liderleri | BMW Joy Blog

Modern liderler üretimde çevreci ve sürdürülebilir yöntemleri seçiyor. Kalkınmanın çevresel boyutlarını işinin merkezine koyan işletmelerin ve AR-GE çalışmalarının artışı üreticilerin er ya da geç değişimi kucaklamaları gerektiğine işaret ediyor. Son zamanlarda yıldızı parlayan çerveci ve fütüristik üretim teknolojilerine göz atıyoruz.

En Sevdiğiniz Yer Neresi?

Favori Mekanınız Size Ne Anlatıyor? | BMW Joy Blog

Herkesin kendini çok mutlu ve rahat hissettiği bir yer vardır. En sevdiğiniz yer bembeyaz bir otel odası, o çok sevdiğiniz ve özlediğiniz plaj veya küçükken gittiğiniz yazlık evdeki hamak bile olabilir. Peki bu yerlerin favori mekanınız olmasının sebebi ne? Kendinizi iyi hissettiren yerlerin büyüsünü daha iyi anlamak için yazımıza göz atın.

Konumuz: Direksiyon.

Direksiyon Sistemleri Mercek Altında | BMW Joy Blog

İyi bir direksiyon sistemi nasıl olmalı? BMW uzmanları rehberliğinde hazırladığımız bu yazıyla, sürüş keyfi konusunda belirleyici etken olan direksiyon sistemlerini yakından tanıyoruz.

İlk İzlenim mi, Tek İzlenim mi?

İlk İzlenim mi Tek İzlenim mi? | BMW Joy Blog

Hem iş hayatında hem de özel yaşamda ilk izlenimin önemi büyük. Princeton Üniversitesi Profesörü Alexander Todorov ilk izlenimin psikolojisi, bunun statü sembollerinden nasıl etkilenebildiği gibi pek çok konuda görüş ve önerilerini bizimle paylaştı.

Bu Kez Haberler İyi.

Doğadan İyi Haberler Var | BMW Joy Blog

Bugün size çevresel konularda sadece iyi haberler vermek istedik. 60.000 yıl sonra keşfedilen yer altı ormanı, hidrojen yakıt hücre teknolojisi çalışmaları, plastikleri geri dönüştürebilen bakteri, ayda 40.000 ağaç dikebilen drone’lar... Doğayla ilgili umut verici gelişmelere birlikte göz atalım.

Hoparlörleri Test Etmek İçin En İyi 6 Şarkı.

Hoparlörleri Test Etmek için 6 Şarkı | BMW Türkiye

Otomobilde özgürce müzik dinlemeyi kim sevmez? Teknolojinin ilerleyişiyle birlikte otomobil içi müzik dinleme deneyimi, profesyonelleri bile etkileyecek seviyelere ulaştı. Bowers&Wilkins iş birliğinde hazırladığımız bu yazımızda otomobilinizdeki ses sistemini test edebileceğiniz 6 şarkılık bir listemiz var. Hazırsanız incelemeye başlayalım…

Gelecek Bugün, Burada.

Elektrikli Otomobillerin Hayatımıza Getirdikleri | BMW Joy Blog

Bugün Dünya Çevre Günü. Elektrikli otomobillerin emisyonsuz bir geleceği mümkün kılacağı günleri beklerken, tamamen elektrikli BMW i3 gibi otomobiller şimdiden hayatımızdaki rutinleri ve düşünce yapımızı değiştirmeye başladı. Bigumigu’nun kurucu ortağı Yalçın Pembecioğlu bu konuyla ilgili düşüncelerini Joy Blog’a özel yazısında paylaştı.

‘JOLGO’.

Yükselen Trend: JOLGO | BMW Joy Blog

Evde ertelediğimiz işleri tamamlamalı, online olarak gerçekleştirilen kültür sanat etkinliklerini kaçırmamalı, bol bol kitap okumalı, artan işlerin temposuna uyum sağlamalı ve kendimizi maksimum seviyede geliştirmeliyiz hissiyatındayız bir süredir. Böylelikle yeni bir kavram trend halini alarak hayatlarımızda etkisini daha çok göstermeye başladı: JOLGO. FOMO ve JOMO’dan sonra gündeme gelen JOLGO kavramını Joy Blog’da keşfediyoruz.

Yapay Zeka Boya Atölyesine Girdi.

Yapay Zeka Boya Atölyesine Girerse | BMW Joy Blog

Büyük üretim süreçlerinde toz parçacığı kadar küçük şeyler çok ciddi sorunlar oluşturabiliyor. Gelişmiş filtreleme teknolojisine rağmen, boya hatlarındaki çok ince toz parçacıkları halihazırda ıslak olan boyaya yapışarak boyalı yüzeyin görünümünü bozabiliyor. BMW Group’un Münih fabrikasındaki yürütülen bir pilot proje, yapay zekanın bu süreçlere nasıl katkı sağlayabileceğini gözler önüne serdi.

Işık Laboratuvarından Gelen İnovasyon.

BMW Laserlight’i Yaratıcısından Dinleyin | BMW Joy Blog

Bi-Xenon farlar, LED farlardan derken şimdi de Laserlight farlar… Işık teknolojisinin evrimi gerçekten ilginç bir yolculuk. BMW Group’ta ışık mühendisi olarak çalışan Dr. Abdelmalek Hanafi bize ışığa olan tutkusunu anlatıyor ve BMW Laserlight konusunda bizleri ‘aydınlatıyor’.

E-Spor Yüzyılın Spor Trendi mi?

Evde Birlikte, Rekabette Birlikte | BMW Joy Blog

Günümüzde bireysel bir vakit geçirme aracından çok daha ötesi olan video oyunlarla sosyalleşmek, takım ruhunu ve strateji yeteneğini geliştirmek, içerik üretmek yaygınlaşıyor. E-sporun yükselişine ve BMW dünyasından e-sporla ilgili gelişmelere göz atıyoruz.

BMW M Logosunun Hikayesi.

BMW M Logosunun Hikayesi | BMW Joy Blog

BMW M’nin meşhur logosunun renklerine aşinasınızdır. Peki bu renkleri nereden geliyor? Logonun ortaya çıkış hikayesi nedir? Öğrenmek için BMW Group arşivlerinin derinliklerine dalıyoruz.

Elektrikli Otomobil Efsaneleri.

Elektrikli Otomobil Mitleri | BMW Joy Blog

Günümüzde sürücülerin elektrikli otomobiller ile ilgili zihinlerinde bazı belirsizliklerin hala devam ettiği bir gerçek. Bu yazımızda, elektrikli otomobiller ile ilgili doğru sanılan yanlışları masaya yatırıyor, yaygın inanışların gerçekliğini sorguluyoruz.

Evde Kalarak Dünyayı Keşfetmek Mümkün.

Evde Kalarak Dünyayı Keşfetmek Mümkün | BMW Joy Blog

Yaşam alanınızın penceresinden dünyaya açılan çok sayıda sanal kapı olduğunu biliyor muydunuz? Dünya kültür mirasını keşfetmek, şehirlerin sokaklarında dolaşmak, millî parklarda doğayla buluşmak ve daha fazlası BMW Joy Blog’da.

Evde Oyun Akşamı.

Evde Oyun Akşamı | BMW Joy Blog

İlginç oyunlar ve çekişmeli turnuvalarla dolu bir akşama ne dersiniz? Joy Blog’da sizin için iki farklı BMW temalı oyunumuz var: “Büyük BMW Yarışı” ve “Eşini Bul”. Bu ‘Kendin Yap’ oyunlarını evde yazıcıdan çıktı olarak alabilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

BMW Today.

BMW Today Video Serisi | BMW Türkiye

Hazırsanız BMW evreninin sanal kapıları herkese açılıyor. Evinizin konforunda BMW'nin büyüleyici dünyasını keşfe çıkmaya hazır mısınız? Üretim ve tasarım süreçleri, marka tarihi ve soru cevap temalı videolardan oluşan BMW Today projesinin yayınlanan tüm bölümlerini Joy Blog'da keşfedin.

Pomodoro Tekniği ile Tanışın.

Pomodoro Tekniği ile Zaman Yönetimi | BMW Joy Blog

İş hayatında başarı ve liderlik kavramları, yaşadığımız zamanın gereksinimleriyle birleşince, zamanı verimli kullanmayı öğrenmek artık bir avantaj değil, bir gereklilik halini alıyor. Hiç bitmeyecekmiş gibi görünen işlerin yarattığı zihin yorgunluğu ve stresin yerine, kontrolün sizde olduğu bir çalışma şeklinin getirdiği motivasyonu koymaya ne dersiniz? O halde sizi Pomodoro tekniği ile tanıştıralım.

Duyguları Canlandıran İkili.

Dimitri Vegas ve Like Mike Ropörtajı. | BMW Joy Blog

Dimitri Vegas ve Like Mike dünyanın en iyi DJ'leri arasında sayılıyor. BMW ve CNN’in ortak yapımında bir araya gelen iki kardeşin başarı hikayesini, yaptıkları işe, liderliğe bakış açılarını ve şu sıralar yakın temasta oldukları BMW M8 ile ilgili düşüncelerini Joy Blog’da keşfediyoruz.

Boyama Zamanı.

Hem çocuklara hem büyüklere 23 Nisan sürprizi. . | BMW Joy Blog

Bizden minik BMW hayranlarına, minik bir 23 Nisan hediyesi: ücretsiz olarak yazdırıp kullanabileceğiniz boyama resimleri ve el işleri. Lütfen evde kalın, sağlıklı kalın ve sevdiklerinizi koruyun.

Pandemi Eşiğinden Sonra Sanat.

Pandemi Eşiğinden Sonra Sanat | BMW Joy Blog

Şu günlerde hayat bize yeni bir şeyler öğretmeye kararlı... Değişmekte olan tüketim alışkanlıkları ile sanat dünyası varlığını ne gibi yeni şekillerde korumaya devam ediyor? Bu soruyu Türkiye ve dünyadan örnekler etrafında incelerken, yakın gelecekte de devam edeceğini düşündüğümüz, giderek dijitalleşen yeni sanat anlayışına yakından bakıyoruz.

Durmayan, Geçmeyen, Hiç Yetmeyen...

Zamanı Nasıl Algılarız? | BMW Joy Blog

Zaman bizler için ne ifade ediyor? Zamanın hangi anlarda su gibi akıp gittiğini hissediyor, hangi anlarda geçmek bilmediğini düşünüyoruz? Zaman algısı üzerine kafa yoranları BMW Joy Blog’daki yazımıza davet edelim.

Merak Virüsünü Eve Alın.

Merak Virüsü İçeri, Korona Dışarı | BMW Türkiye

Ünlü gazeteci Mirgün Cabas’ın BMW Joy Blog için özel olarak kaleme aldığı yazısında, evde çok zaman geçirdiğimiz bu günlerde kendimize yeni bir şeyler katabilmek üzerine, ilham verici önerileri keşfediyoruz.

Otomobiliniz İçin Temizlik Zamanı.

Temizlik Zamanı | BMW Joy Blog

Bugünlerde hijyen hepimizin gündeminde en üst sıralarda. İsmail Terzi’nin otomobil temizliği konusunda anlattıklarına kulak veriyoruz.

Evdeki Zamanı İyi Kullanmak İçin Öneriler.

Evde Kaliteli Zaman Geçirmek. | BMW Joy Blog

Sağlığımız için evde kaldığımız bu günleri en iyi şekilde değerlendirmek ve keyif alabilmek için filmlerden canlı konserlere, podcastlerden kitaplara birçok öneriyi bu yazıda buluşturduk.

Geleceğin Sesi.

Elektriğe Ses Vermek: BMW Konsept i4  | BMW Joy Blog

BMW’nin tamamen elektrikli ilk gran coupé gövdeli otomobili BMW Konsept i4, otomobil tutkunlarını Temmuz 2020 itibariyle heyecan verici bir yenilikle buluşturmaya hazırlanıyor. Hans Zimmer’le birlikte yaratılan BMW Konsept i4’nin sesini mercek altına alıyoruz.

Kahverengi Tabelaların İzinde Keşfe Devam.

Kahverengi Tabelaların İzinde Keşfe Devam | BMW Joy Blog

Küçük Ayasofya ve Silivrikapı. Mirgün Cabas ve Dinç Tümerkan, BMW X3 ile kahverengi tabelaların izinden gitmeye devam ediyor.

M. İlmiye Çığ ile #heralandaeşit olmak üzerine.

Muazzez İlmiye Çığ ile #heralandaeşit | BMW Joy Blog

Dünyaca ünlü bir Sümerolog, tarihçi ve bilim insanı; cesur bir Cumhuriyet kadını, bir anne, sevgi ve hayat dolu, çok ama çok değerli bir insan... BMW Joy Blog’da, Muazzez İlmiye Çığ’ı daha yakından tanıyor ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırladığımız filmi sizlerle paylaşıyoruz.