BMW Joy Blog | BMW Türkiye

BMW JOY BLOG.


Joy Blog’a hoş geldiniz!
BMW’nin büyüleyici dünyasından en son gelişmeler, ilham veren yazılar ve çok daha fazlası BMW Joy Blog’da.

 

 

Devamı
BMW JOY BLOG.

Efsaneler Asla Ölmez.

Gülşah Güray Anlatıyor: Efsaneler Asla Ölmez, 2. Bölüm | BMW Joy Blog

Radyo Eksen’in yayın yönetmeni ve sabah programının yapımcısı ve sunucusu olarak tanıdığımız Gülşah Güray BMW 5 Serisi’nin evrimine tanıklık eden yıllara ait müzik olaylarını BMW Joy Blog’da anlatıyor. Bu bölümde üçüncü ve dördüncü nesillere ev sahipliği yapan 90’lı ve 2000’li yıllar ile kaldığımız yerden devam ediyoruz. Keyifli okumalar!

BMW ve KITH İş Birliği.

BMW ve KITH İş Birliği. | BMW Joy Blog

Tasarım süreçleri üründen ürüne farklılık gösteriyor mu? Örneğin bir kıyafet ile otomobil tasarımının düşünme süreçleri aynı mı? BMW’den Anne Forschner ve “sokak modası” markası KITH’ten Ronnie Fieg bu sorunun cevabını veriyor, aynı zamanda BMW ile KITH arasındaki heyecan verici iş birliğinden bahsediyor.

Karbon Fiber.

Karbon Fiber. | BMW Joy Blog

Otomobil üretiminde karbon fiberle ilgili çok fazla teknik terimle karşılaşabilirsiniz; CFRP, “pişirme”, karbon elyaflar, fitiller… Bu yazıda, terimlerle dolu bu karışık dili basitleştiriyor ve karbon fiberin ne olduğunu, nasıl üretildiğini ve bu yüksek teknoloji ürünü malzemenin ne tür avantajlar sunduğunu açıklıyoruz.

Uzaktan Çalışma Çağına Hoş Geldiniz.

Uzaktan Çalışma Çağına Hoş Geldiniz. | BMW Joy Blog

Uzaktan çalışma sistemine kısmen veya tamamen geçenleriniz belki fark etmiştir: Aslında iş yerinde başkalarıyla yürüttüğümüz işlerin verimliliği belli bir ölçüde kişisel ilişkilerimizden besleniyormuş... Evden çalışırken bu durum özellikle işe pandemi döneminde başlayanları etkilerken, var olan ilişkileri de bir miktar soğutmuş olabilir. Peki bu durumun iş verimliliğimizi olumsuz etkilememesi için neler yapılabilir? Cevapları Joy Blog’daki yazımızda saklı.

Elektrikli Otomobillerde Şarj: 10 Soru, 10 Cevap.

Elektrikli Otomobillerde  Şarj: 10 Soru, 10 Cevap. | BMW Joy Blog

BMW Group, 2023 yılına kadar tamamen elektrikli ya da plug-in hybrid model yelpazesini oldukça genişletmiş olacak. Peki elektrikli otomobiller nasıl şarj oluyor? Soket tipleri hakkında bilmeniz gerekenler neler? Şarj istasyonlarını nerelerde bulabilirsiniz? Bu ve diğer soruların cevapları için Joy Blog’a göz atın.

Sanat Koleksiyonerliğine Giriş.

Sanat Koleksiyonerliğine Giriş. | BMW Joy Blog

Sanat koleksiyonerliği son derece keyif verici olmasının yanında yatırım olarak da akıllıca. Art Basel’in Global Direktörü Marc Spiegler, yeni başlayanlara sanat eseri satın alma konusunda yol gösteriyor ve “Bir sanat eseri satın almadan önce kendinize sormanız gereken altı soru nedir?” gibi önemli soruları BMW Joy Blog’da cevaplıyor.

Bu Hayaller Artık Gerçek.

Bu Hayaller Artık Gerçek. | BMW Joy Blog

2020’de yaşadıklarımız, perspektifimizi oldukça değiştirdi, değil mi? Fiziksel veya ekonomik kısıtların ortaya çıkması ise dünyanın gelişime kapalı bir yıl geçirdiği anlamına gelmiyor. Aksine, başta pandemiyle mücadele olmak üzere herkes potansiyelinin, yapabileceklerinin sınırını zorlamış ve hatta aşmış gibi görünüyor. Özellikle uzay keşifleri, toplumsal cinsiyet eşitliği, üretim teknolojileri ve yaratıcılıkla ilgili alanlarda geçen yılın son çeyreğinde ortaya çıkan ilham verici gelişmeleri yeniden hatırlayalım.

X’İN KEŞFETTİKLERİ.

X’in Keşfettikleri | BMW Joy Blog

Özgürlük, yeni keşifler, cesur hayaller…Dışarı çıkıp o çok özlediğimiz yollara düşmeyi, sevdiğimiz yerlere gitmeyi iple çekiyoruz. O sırada, evinizin konforunda deneyimleyebileceğiniz; sinemadan modern sanata, gastronomiden iyi yaşama çeşitli alanlardan önerileri sizin için her ay “X’İN KEŞFETTİKLERİ” takviminde derliyoruz. 

2020 Online Yılbaşı Etkinlikleri ve Konserler

2020 Online Yılbaşı Etkinlikleri ve Konserler | BMW Joy Blog

Bu yılbaşı gecesini TV karşısında geçirmek istemeyenler için alternatifleri araştırmak BMW Joy Blog için kaçınılmaz bir görevdi. 31 Aralık gecesi yeni yılın ilk saatlerinde katılabileceğiniz canlı gerçekleştirilecek konser, festival ve etkinliklerde yerinizi ayırtmak için hala vaktiniz var!

Elektrikli Wingsuit Nasıl Ortaya Çıktı?

Elektrikli Wingsuit Nasıl Ortaya Çıktı | BMW Joy Blog

Avusturyalı Peter Salzmann’ın elektrikli wingsuit’i ile yüksekten atlayarak gerçekleştirdiği uçuşu #NEXTGen kapsamında heyecanla izlemiştik. Salzmann, “Electrified Wingsuit” projesinde hem BMW i hem de BMW Group’un gelecek mobil konseptleri için çalıştığı ajans Designworks ile birlikte yepyeni bir alana adım attı ve bazı engellere rağmen başarıya ulaştı. Elektrikli wingsuit ile yapılan bu öncü uçuşunun ilginç öyküsü Joy Blog’da.

Geleceği Kim Bilebilir?

Geleceği Kim Bilebilir | BMW Joy Blog

Murat Pilevneli, 2000 yılında kurduğu Galerist ve şimdilerde Dolapdere’de ikamet eden galerisi PİLEVNELİ ile, Türkiye’de ve dünyada sanat üretiminin ve yaratıcılığın yakın takipçilerinden. Pilevneli ile 20 yılı geride bıraktığı kariyerini, sanatı ve daimi değişimi konuştuğumuz çok özel bir söyleşi gerçekleştirdik.

Son Bir Kaçamak.

 İstanbul’a Yakın Sonbahar Rotaları | BMW Joy Blog

“Pastırma yazı”, sonbaharın güzelliklerini keşfetmek için son bir çağrı gibidir. İstanbul içinde, Trakya'da ve Batı Karadeniz'de keşfinizi bekleyen önerilerimizi bu yazıda bir araya getirdik.

Efsaneler Asla Ölmez.

Gülşah Güray Anlatıyor: Efsaneler Asla Ölmez, 1. Bölüm | BMW Joy Blog

Radyo Eksen’in genel yayın yönetmeni ve aynı zamanda en sevilen DJ’i Gülşah Güray’ın BMW Home Studio canlı yayınlarını bu yaz Instagram’dan severek takip etmiştik. Gülşah Güray, hepimizi büyüleyen müzik hikayelerini bu kez BMW Joy Blog’a anlattı; hem de efsanevi BMW 5 Serisi’nin “eşliğinde”... Serinin ilk bölümünde, 5 Serisi’nin ilk iki nesli boyunca şahit olduğumuz müzik olaylarını Gülşah Güray’ın kendi anılarıyla süslendirdiği anlatımıyla keşfediyoruz.

#NEXTGen'de Gerçek Değişimi Keşfedin.

#NEXTGen'de Gerçek Değişimi Keşfedin | BMW Joy Blog

Bir önceki yazımızda duyurduğumuz #NEXTGen çatısı altındaki bilgilendirici, eğlenceli ve ilgi çekici videolardan oluşan mini belgeselleri sizler için tek bir yerde topladık. Yenilenmeye devam edecek olan içerikler için bu sayfayı takip etmeniz yeterli.

#NEXTGen Başlıyor.

#NEXTGen Başlıyor | BMW Joy Blog

BMW Group, geçen seneki ilk #NEXTGen’in ardından bu yıl #NEXTGen 2020 ile geleceğe olan yolculuğunu sürdürüyor. BMW’nin yeni nesil mobilite yaklaşımını sergileyeceği üç günlük dijital etkinliğe ve platformda sunulacak ilgi çekici bir video serisine göz atıyoruz.

Tasarım Sizi Yansıtmalı.

Tasarım Sizi Yansıtmalı | BMW Joy Blog

Cajsa Wessberg hem bir model, hem de illüstrasyon sanatçısı. Bir İsveçli olarak İskandinav stilini kendine özgü bir şekilde yorumluyor ve ana akım eğilimleri ve görme alışkanlıklarımızı sorguluyor.

Dönüşleri Muhteşem Oldu.

Dönüşleri Muhteşem Oldu | BMW Joy Blog

Yeniden canlanan 90’lar modasını incelerken sıkça gördüğümüz ve bir süre daha görmeye devam edeceğimiz bazı parçaları mercek altına almak istedik. BMW Joy Blog’da 90’lı yılların geri dönen trendlerini hatırlıyoruz.

Bir BMW Batarya Hücresinin Yaşamı.

Bir BMW Batarya Hücresinin Yaşamı | BMW Joy Blog

Bir elektrikli otomobil bataryasının yaşam döngüsü kaç aşamadan oluşur? BMW Joy Blog’un bu yazısında, BMW Group Batarya Hücresi Uzmanlık Merkezi’ne doğru yola çıkıyor, geliştirme hizmetlerinden ikinci kullanıma ve geri dönüşüme kadar süren bir yolculuğa tanık oluyoruz.

Acı Reçete.

Acı Reçete - Borusan Contemporary | BMW Joy Blog

Acı Reçete #02 sergisi :mentalKLINIK’in 8 adet robot süpürgesi ve simden oluşan Puff Out yerleştirmesinin Perili Köşk’ten canlı olarak dijital platforma akan sonsuz ve tekrarsız hareketliliğinden oluşuyor. Sergiyi sizin için gezdik.

BMW ve Golf Sporu

BMW ve Golf Sporu | BMW Joy Blog

BMW Golf Cup 2020 Türkiye elemeleri gündemdeyken, BMW ve golf dünyasının sü-regelen ilişkisinin kısa bir öyküsünü, BMW desteğiyle düzenlenen golf etkinliklerini ve Türkiye'nin öne çıkan golf sahalarını bu yazıda bulacaksınız.

Hidrojen Yakıt Hücreli Otomobiller.

Hidrojen Yakıt Hücreli Otomobiller. | BMW Joy Blog

Motorlar için alternatif güç kaynakları söz konusu olduğunda genel görüş, yakıt hücre bataryalarının günümüzde biraz arka planda kaldığı yönünde. Ancak uzmanlar hidrojen yakıt hücreli otomobillerin, yani FCEV’lerin arayı kapatacağına inanıyor. Peki bu teknoloji nasıl çalışıyor? Artıları ve eksikleri neler? İlerleyebilmesi için neye ihtiyaç var? Tüm önemli soruların cevapları bu yazıda.

Retro Oyunlar Geri Gelse…

Retro Oyunlar Geri Gelse… | BMW Joy Blog

Eski nesil oyunseverleri mutlu edecek bazı hatıralar: Sabahlara kadar oyunun başından kalkamamak, devamlı artık yatmamızı söyleyen annemiz, nasır tutan parmaklar ve sürekli yeni yüksek skorlar, rekorlar elde etmek... Biz de hem profesyonel oyunculara hem de BMW çalışanlarına hangi oyunların geri gelmesini istediklerini sorduk. Hazırsanız başlıyoruz.

Sürüş Asistan Sistemleri Neler Yapabiliyor?

Sürüş Asistan Sistemleri Neler Yapabiliyor? | BMW Joy Blog

Sürüş asistan sistemleri modern otomobillerin vazgeçilmezlerinden ve yakın gelecekte sürüş görevini tamamen otomobile bırakmaları, çok daha kompleks bir hale gelmeleri bekleniyor. Teknolojiin gelişmesiyle birlikte, aktif sürücü katılımına ihtiyaç gittikçe azalacak ve belki de sıfırlanacak. Bu yazımızda cruise control, park asistanı, mesafe kontrolü gibi popüler ve yenilikçi sürüş asistan sistemlerini tanıyor ve hangi koşullarda hangi sistemlerin uygun olduğunu inceliyoruz.

Ünlü Sloganın Gerçek Anlamı.

Ünlü Sloganın Gerçek Anlamı | BMW Joy Blog

Yarım yüzyıldan uzun süredir BMW sürüş deneyimi hep bu ifadeyle birlikte anıldı. Peki bu ikonik slogan nasıl ortaya çıktı? Ve neden günümüzde her zaman olduğundan daha anlamlı? “Sheer Driving Pleasure”ın hikayesini anlatıyoruz…

Le Mans 24 Saat Yarışları.

Le Mans 24 Saat Yarışları | BMW Joy Blog

Hız tutkunlarının izlemekten ve takip etmekten büyük keyif aldığı motor sporları, mühendislik başarısı ve takım ruhunun zafere giden yolda bir olduğu bir dünya. Bu yazıyla, dünyanın en önemli yarışlarından Le Mans 24 Saat yarışlarının tarihinde kısa bir yolculuğa çıkıyoruz.

BMW İsminin Öyküsü.

BMW’nin İsminin Anlamı Nedir? | BMW Joy Blog

Bugüne kadar hep “sürüş keyfi” ile anılan BMW’nin aslen neyin kısaltması olduğunu BMW hayranları iyi bilir: Bayerische Motoren Werke. Bu ismin şekillenmesin öyküsü ise pek kısa sayılmaz…

Otonom Sürüşe Yolculuk.

Otonom Sürüşe Yolculuk | BMW Joy Blog

Herkes otonom sürüşten bahsediyor ama otonom sürüş konusunda dünya hangi aşamada? İlk sürücüsüz otomobili ne zaman göreceğiz ve sonraki adımlar neler olacak? Sürücü, otomobil ve otomobilin kullanıldığı dünya arasındaki beş etkileşim seviyesini meraklıları için açıkladık.

Rem Koolhaas.

Bold Voices: Mimar Rem Koolhaas | BMW Joy Blog

Hollandalı mimar Rem Koolhaas’ın kolaj stilindeki çalışmaları kırk yıldır yeni standartları belirliyor. Her zaman yenilikçi ve fütürist bir stile sahip olan Koolhaas, BMW’nin zamanımızın vizyon sahibi kişiliklerini anlatan “Bold Voices - Kreatif Öncülerin Portreleri” serisinde kesinlikle olması gereken bir isimdi. Mimar Rem Koolhass’ın en önemli binalarına birlikte göz atıyor ve onun mimari felsefesini keşfediyoruz.

BMW’nin İki Efsanesiyle Zamanda Yolculuk.

BMW 8 Serisi ile Zamanda Yolculuk | BMW Joy Blog

Ünlü bir şef ve bir otel işletmecisinin İsviçre Alplerindeki gezilerinde, Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupé ve 30 yıllık atası E31 ile zamanda bir yolculuk yapmaya ne dersiniz?

Böbrek Izgaralarının Evrimi.

Böbrek Izgaralarının Evrimi. | BMW Joy Blog

Böbrek Izgarası olmayan bir BMW olur mu hiç? Elbette olmaz, hatta düşünülemez! Peki, ikonik BMW Böbrek Izgaralarının hikayesi nerelere uzanıyor? BMW 303’ten BMW Vision M NEXT’e uzanan BMW modelleri eşliğinde, BMW Böbrek Izgaraları tasarımının 13 dönüm noktasına bu yazıda göz atıyoruz.

Atıksız Seyahat Deneyimleri.

Atıksız Seyahat Deneyimleri. | BMW Joy Blog

Sıfır atık, hem felsefesi hem de uygulama alanları itibariyle, günümüzde bir trend olmanın çok ötesinde, bir yaşam tarzı. Kendi atıştırmalıklarınızı hazırlamaktan organik atıklarınızı biriktirmeye, doğaya saygılı davranışları seyahatlerinizin önce ve sonrasında edinmenin yollarını, bu yazıda bulabilirsiniz.

Demir Alma Zamanı.

Mavi Yolculuk Rotaları, Marinalar ve Öneriler | BMW Joy Blog

Mavi yolculuklar, karaya ayak basmadan ve kalabalıklarla içli dışlı olmadan keyifli ve risksiz bir tatil imkanı sağlıyor. Bu yazıda tekne ve yat gezilerinin başlangıç ve bitiş noktası olan marinalara ve yolculuğunuzu güzelleştirecek cennet koylara rotamızı çeviriyoruz. Yolculuğunuzu daha rahat hale getirecek öneri listemize de göz atın.

Biraz Hava Alalım.

BMW’nin Yeni Nanofiber Filtre Teknolojisi | BMW Joy Blog

Polen, is, toz, bakteri, kirlilik partikülleri...Bizler akıllandıkça (ve hayat bizi buna zorladıkça) soluduğumuz havanın kalitesine daha da dikkat ediyoruz ve havayı kirleten şeylerden sağlığımız ve çevremiz için uzak durmayı seçiyoruz. BMW mühendisleri de bu konuda devamlı geliştirmeler yapıyor ve filtreleme teknolojilerini yeniliyor. Gelin bu gelişmelere göz atalım.

'Pop-Up' Mimari.

Bir Gün Var, Bir Gün Yok: Pop-up Mimari | BMW Joy Blog

Pop-up showroomlar, oteller, cafeler… Adını sıkça duymaya başladığımız bu mimari yapılar bugün var, yarın yok. Bu tür kavramsal mimari anlayışı genellikle hareket halinde veya yalnızca kısa bir süreliğine inşa edilmiş yapıları ele alıyor. Tekerlekli süpermarketlerden geçici tiyatrolara, durağanlığın tam aksini yansıtan sekiz farklı projeye hızlıca göz atıyoruz.

Süper Spor Otomobiller İçin Süper Lüks Yarış Deneyimleri.

Süper Spor Otomobiller İçin Süper Lüks Yarış Deneyimleri | BMW Joy Blog

Süper spor otomobil sahipleri, sıra dışı ortamlarda ve etkinliklerde yer almayı severler. Dünya jet sosyetesinin yüksek beygir gücüyle buluştuğu lüks otomotiv etkinliklerine yapacağımız yolculukta bize katılın.

Unutulmuş Otomobillerin İzini Süren Bir Kahraman.

Kimsenin Tanımadığı Wikipedia Fotoğrafçısı | BMW Joy Blog

Çektiği fotoğrafları internette bir yerlerde görmüş olabilirsiniz. O, gelecek nesillere bırakmak üzere Wikipedia için milyonlarca sıradan otomobilin fotoğrafını çeken özel bir fotoğrafçı. Bu görseller herkesin erişimine açık, yani oldukça değerli bir hizmeti internet topluluğuna tamamen ücretsiz olarak sağlıyor. Artık ona teşekkür etmenin zamanının geldiğini düşünüyoruz. Karşınızda: Adam C.

Seyahat Deneyimini Zirveye Taşıyan 7 Otel.

Alışılmamış Deneyimler Sunan 7 Lüks Otel | BMW Joy Blog

Lüks otel deneyimi deyince akla özenli bir dekorasyon, büyük ve konforlu süitler, gurme yemekler ve kişiye özel spa’lar gelebilir. Oysa herkesin bilmediği ama premium deneyim sunarken seyahatinize yepyeni anlamlar kazandıracak, eşine az rastlanır tesisler de var. Dünyanın gizli saklı köşelerinde lüksü yeniden tanımlayan yedi oteli keşfe çıkıyoruz.

Kampın Lüks Hali: Glamping

Glamping: Doğa ve Konfor Bir Arada | BMW Joy Blog

Türkiye ve dünyanın en iyi glamping lokasyonlarını, glamping seyahatine çıkmadan önce dikkat etmenizi önerdiğimiz noktaları BMW Joy Blog’daki yazımızda bulacaksınız.

Sürüş Sırasında Nasıl Uyanık Kalırsınız?

Sürüş Sırasında Uyanık Kalmak için İpuçları | BMW Joy Blog

Uzun mesafe sürüşler yorucu olabilir ve uyuyakalmanın ihtimali bile çok tehlikeli. Peki bunu nasıl önleyeceğiz? Kahveyle mi, yüksek sesli müzikle mi, mola verip biraz kestirerek mi? Otomobil kullanırken uyanık kalmaya dair ipuçları için yazımıza göz atın.

BMW i8: Vizyondu, Bir Simge Oldu.

BMW i8: Vizyondan Efsaneye | BMW Joy Blog

İlerici tasarımın, sürdürülebilir ve dinamik sürüş keyfinin öncüsü olan BMW i8 Coupé ve BMW i8 Roadster, üretim sürecini tamamladı. BMW’nin ilk plug-in hybrid modeli olan BMW i8, dünyanın en başarılı elektrikli spor otomobili olarak şirket tarihine geçti. Bu ilham verici öyküyü birlikte keşfedelim.

Bir Yaz Rüyası.

Bir Yaz Rüyası. | BMW Joy Blog

İster Türkiye’nin kendine hayran bırakan güney sahilleri, ister İtalya’nın tüyler ürpertici Stelvio Geçidi olsun, cabrio otomobiller ile yapılan yolculuklar saf özgürlüğün ve sürüş keyfinin eşsiz bir ifadesi. Günlük rutininizi 5 dakikalığına arkanızda bırakıp dünyanın en muhteşem üstü açık otomobil yolculuklarını keşfetmek için bize katılın.

Drone Yarışları.

Drone Yarışçısı McStralle ile Bir Söyleşi | BMW Joy Blog

Drone’lar 0’dan 170 km/sa hıza saniyeler içinde ulaşabiliyor ve virajları azami hızla alabiliyor. Drone Yarış Ligi’nin önde gelen pilotlarından biri olan McStralle, drone yarışlarının da motorsporları kadar heyecanlı olabileceğini söylüyor.

Otomobiliniz Boyasını Korumak İçin 7 İpucu.

Otomobiliniz Boyasını Korumak İçin 7 İpucu | BMW Joy Blog

Çizilmeler, kuşların küçük sürprizleri, yıkama işlemleri… Otomobilinizin boyasına zarar verebilecek dış etkenlere karşı ekstra koruma sağlamalısınız. Otomobilinizin gerçek anlamda parlamasını sağlayacak boya bakım önerileri ve yıkama ile ilgili ipuçlarını BMW ColorSystem uzmanı Martin Jaworski’den dinliyoruz.

Özel Bir Takım, Özel Bir Röportaj.

Borusan Otomotiv Motorsport ile Özel Bir Röportaj | BMW Joy Blog

Borusan Otomotiv Motorsport, 2020 GT4 Avrupa Serisi için hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Takım Menajeri Ahmet Köseleci, pandemi dönemini takım olarak nasıl değerlendirdiklerini ve hazırlık süreçlerini BMW’nin global basın portali için yapılan röportajda anlattı.

E-Scooter’lar Her Yerde.

Elektrikli Scooter’lar Her Yerde | BWM Joy Blog

Wim Ouboter, 1997’de scooter’ı yeniden icat eden isimdi: ‘Micro Scooter’ ürünü global bir başarıya dönüşmüştü. İsviçreli girişimci günümüzde de eleketrikli scooter dalgasının ön sıralarında yer alıyor. Eğlenceli bir ulaşım yöntemi olan e-scooter ile ilgili başlangıçta karşılaşılan sorunlar, mikro-mobilite ve geleceğin ulaşım trendleri hakkında keyifli bir söyleşi yaptık.

Espor Türkiye’de de Yükseliyor.

Türkiye’nin Parlayan Espor Yıldızları  | BMW Joy Blog

Esporun göz ardı edilemeyecek yükselişinden ne kadar haberdarsınız? Espor dünyasına Türkiye’den de çok yetenekli oyuncular, yenilmez takımlar ekleniyor. Yazımızda hem bu konuyu irdeliyoruz, hem de Türkiye’nin başarılı espor takımı Futbolist ile Joy Blog’a özel yaptığımız röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

Her Biri Teknoloji Harikası 12 BMW Motoru.

Uçaktan elektrikli otomobillere en iyi BMW motorları | BMW Joy Blog

En iyi BMW motorlarını listelemek, tahmin edebileceğinizden çok daha zor bir görev. BMW’nin yazı işleri ekibi, hararetli tartışmalara girdi ve nasıl oluyorsa beş kişilik ekipten altı farklı görüş ortaya çıktı! Öyle ya da böyle, listenin yazımızda okuyacağınız son halinde bir şekilde karar kılındı. Haydi göz atalım.

Gastronominin Kalp Atışları Hızlanıyor.

Gastronomi Dünyasında Yaratıcı Yenilikler | BMW Joy Blog

Gastronomi dünyası, bu aralar keskin olduğu kadar yaratıcı ve eğlenceli dönüşümlerin eşiğinde. Dünyanın farklı noktalarında ünlü restoranların ‘yeni normal’ ile birlikte hayata geçirdikleri yaratıcı ve bu segmentte cesur sayılabilecek uygulamalar, gastronomide değişim rüzgarlarının estiğini gösteriyor.

Mutluluğa Pedal Çevirin.

Gücünü Sizden Alan Sürüş Keyfi: Bisikletler | BMW Joy Blog

Sağlıklı ve çok keyifli: Şehir içinde ya da dışında, günübirlik doğa parkurları ya da uzun yolculuklarda bisiklet sürmenin keyfi bir başka. Türkiye’nin en iyi bisiklet rotalarını, öne çıkan bisiklet yarışlarını ve uzun bisiklet yolculuklarına çıkarken dikkat etmenizi önerdiğimiz noktaları bu yazıda bulacaksınız.

Üretimin Yeni Liderleri.

Üretimin Modern Liderleri | BMW Joy Blog

Modern liderler üretimde çevreci ve sürdürülebilir yöntemleri seçiyor. Kalkınmanın çevresel boyutlarını işinin merkezine koyan işletmelerin ve AR-GE çalışmalarının artışı üreticilerin er ya da geç değişimi kucaklamaları gerektiğine işaret ediyor. Son zamanlarda yıldızı parlayan çerveci ve fütüristik üretim teknolojilerine göz atıyoruz.

En Sevdiğiniz Yer Neresi?

Favori Mekanınız Size Ne Anlatıyor? | BMW Joy Blog

Herkesin kendini çok mutlu ve rahat hissettiği bir yer vardır. En sevdiğiniz yer bembeyaz bir otel odası, o çok sevdiğiniz ve özlediğiniz plaj veya küçükken gittiğiniz yazlık evdeki hamak bile olabilir. Peki bu yerlerin favori mekanınız olmasının sebebi ne? Kendinizi iyi hissettiren yerlerin büyüsünü daha iyi anlamak için yazımıza göz atın.

Konumuz: Direksiyon.

Direksiyon Sistemleri Mercek Altında | BMW Joy Blog

İyi bir direksiyon sistemi nasıl olmalı? BMW uzmanları rehberliğinde hazırladığımız bu yazıyla, sürüş keyfi konusunda belirleyici etken olan direksiyon sistemlerini yakından tanıyoruz.

İlk İzlenim mi, Tek İzlenim mi?

İlk İzlenim mi Tek İzlenim mi? | BMW Joy Blog

Hem iş hayatında hem de özel yaşamda ilk izlenimin önemi büyük. Princeton Üniversitesi Profesörü Alexander Todorov ilk izlenimin psikolojisi, bunun statü sembollerinden nasıl etkilenebildiği gibi pek çok konuda görüş ve önerilerini bizimle paylaştı.

Bu Kez Haberler İyi.

Doğadan İyi Haberler Var | BMW Joy Blog

Bugün size çevresel konularda sadece iyi haberler vermek istedik. 60.000 yıl sonra keşfedilen yer altı ormanı, hidrojen yakıt hücre teknolojisi çalışmaları, plastikleri geri dönüştürebilen bakteri, ayda 40.000 ağaç dikebilen drone’lar... Doğayla ilgili umut verici gelişmelere birlikte göz atalım.

Hoparlörleri Test Etmek İçin En İyi 6 Şarkı.

Hoparlörleri Test Etmek için 6 Şarkı | BMW Türkiye

Otomobilde özgürce müzik dinlemeyi kim sevmez? Teknolojinin ilerleyişiyle birlikte otomobil içi müzik dinleme deneyimi, profesyonelleri bile etkileyecek seviyelere ulaştı. Bowers&Wilkins iş birliğinde hazırladığımız bu yazımızda otomobilinizdeki ses sistemini test edebileceğiniz 6 şarkılık bir listemiz var. Hazırsanız incelemeye başlayalım…

Gelecek Bugün, Burada.

Elektrikli Otomobillerin Hayatımıza Getirdikleri | BMW Joy Blog

Bugün Dünya Çevre Günü. Elektrikli otomobillerin emisyonsuz bir geleceği mümkün kılacağı günleri beklerken, tamamen elektrikli BMW i3 gibi otomobiller şimdiden hayatımızdaki rutinleri ve düşünce yapımızı değiştirmeye başladı. Bigumigu’nun kurucu ortağı Yalçın Pembecioğlu bu konuyla ilgili düşüncelerini Joy Blog’a özel yazısında paylaştı.

‘JOLGO’.

Yükselen Trend: JOLGO | BMW Joy Blog

Evde ertelediğimiz işleri tamamlamalı, online olarak gerçekleştirilen kültür sanat etkinliklerini kaçırmamalı, bol bol kitap okumalı, artan işlerin temposuna uyum sağlamalı ve kendimizi maksimum seviyede geliştirmeliyiz hissiyatındayız bir süredir. Böylelikle yeni bir kavram trend halini alarak hayatlarımızda etkisini daha çok göstermeye başladı: JOLGO. FOMO ve JOMO’dan sonra gündeme gelen JOLGO kavramını Joy Blog’da keşfediyoruz.

Yapay Zeka Boya Atölyesine Girdi.

Yapay Zeka Boya Atölyesine Girerse | BMW Joy Blog

Büyük üretim süreçlerinde toz parçacığı kadar küçük şeyler çok ciddi sorunlar oluşturabiliyor. Gelişmiş filtreleme teknolojisine rağmen, boya hatlarındaki çok ince toz parçacıkları halihazırda ıslak olan boyaya yapışarak boyalı yüzeyin görünümünü bozabiliyor. BMW Group’un Münih fabrikasındaki yürütülen bir pilot proje, yapay zekanın bu süreçlere nasıl katkı sağlayabileceğini gözler önüne serdi.

Işık Laboratuvarından Gelen İnovasyon.

BMW Laserlight’i Yaratıcısından Dinleyin | BMW Joy Blog

Bi-Xenon farlar, LED farlardan derken şimdi de Laserlight farlar… Işık teknolojisinin evrimi gerçekten ilginç bir yolculuk. BMW Group’ta ışık mühendisi olarak çalışan Dr. Abdelmalek Hanafi bize ışığa olan tutkusunu anlatıyor ve BMW Laserlight konusunda bizleri ‘aydınlatıyor’.

E-Spor Yüzyılın Spor Trendi mi?

Evde Birlikte, Rekabette Birlikte | BMW Joy Blog

Günümüzde bireysel bir vakit geçirme aracından çok daha ötesi olan video oyunlarla sosyalleşmek, takım ruhunu ve strateji yeteneğini geliştirmek, içerik üretmek yaygınlaşıyor. E-sporun yükselişine ve BMW dünyasından e-sporla ilgili gelişmelere göz atıyoruz.

BMW M Logosunun Hikayesi.

BMW M Logosunun Hikayesi | BMW Joy Blog

BMW M’nin meşhur logosunun renklerine aşinasınızdır. Peki bu renkleri nereden geliyor? Logonun ortaya çıkış hikayesi nedir? Öğrenmek için BMW Group arşivlerinin derinliklerine dalıyoruz.

Elektrikli Otomobil Efsaneleri.

Elektrikli Otomobil Mitleri | BMW Joy Blog

Günümüzde sürücülerin elektrikli otomobiller ile ilgili zihinlerinde bazı belirsizliklerin hala devam ettiği bir gerçek. Bu yazımızda, elektrikli otomobiller ile ilgili doğru sanılan yanlışları masaya yatırıyor, yaygın inanışların gerçekliğini sorguluyoruz.

Evde Kalarak Dünyayı Keşfetmek Mümkün.

Evde Kalarak Dünyayı Keşfetmek Mümkün | BMW Joy Blog

Yaşam alanınızın penceresinden dünyaya açılan çok sayıda sanal kapı olduğunu biliyor muydunuz? Dünya kültür mirasını keşfetmek, şehirlerin sokaklarında dolaşmak, millî parklarda doğayla buluşmak ve daha fazlası BMW Joy Blog’da.

Evde Oyun Akşamı.

Evde Oyun Akşamı | BMW Joy Blog

İlginç oyunlar ve çekişmeli turnuvalarla dolu bir akşama ne dersiniz? Joy Blog’da sizin için iki farklı BMW temalı oyunumuz var: “Büyük BMW Yarışı” ve “Eşini Bul”. Bu ‘Kendin Yap’ oyunlarını evde yazıcıdan çıktı olarak alabilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

BMW Today.

BMW Today Video Serisi | BMW Türkiye

Hazırsanız BMW evreninin sanal kapıları herkese açılıyor. Evinizin konforunda BMW'nin büyüleyici dünyasını keşfe çıkmaya hazır mısınız? Üretim ve tasarım süreçleri, marka tarihi ve soru cevap temalı videolardan oluşan BMW Today projesinin yayınlanan tüm bölümlerini Joy Blog'da keşfedin.

Pomodoro Tekniği ile Tanışın.

Pomodoro Tekniği ile Zaman Yönetimi | BMW Joy Blog

İş hayatında başarı ve liderlik kavramları, yaşadığımız zamanın gereksinimleriyle birleşince, zamanı verimli kullanmayı öğrenmek artık bir avantaj değil, bir gereklilik halini alıyor. Hiç bitmeyecekmiş gibi görünen işlerin yarattığı zihin yorgunluğu ve stresin yerine, kontrolün sizde olduğu bir çalışma şeklinin getirdiği motivasyonu koymaya ne dersiniz? O halde sizi Pomodoro tekniği ile tanıştıralım.

Duyguları Canlandıran İkili.

Dimitri Vegas ve Like Mike Ropörtajı. | BMW Joy Blog

Dimitri Vegas ve Like Mike dünyanın en iyi DJ'leri arasında sayılıyor. BMW ve CNN’in ortak yapımında bir araya gelen iki kardeşin başarı hikayesini, yaptıkları işe, liderliğe bakış açılarını ve şu sıralar yakın temasta oldukları BMW M8 ile ilgili düşüncelerini Joy Blog’da keşfediyoruz.

Boyama Zamanı.

Hem çocuklara hem büyüklere 23 Nisan sürprizi. . | BMW Joy Blog

Bizden minik BMW hayranlarına, minik bir 23 Nisan hediyesi: ücretsiz olarak yazdırıp kullanabileceğiniz boyama resimleri ve el işleri. Lütfen evde kalın, sağlıklı kalın ve sevdiklerinizi koruyun.

Pandemi Eşiğinden Sonra Sanat.

Pandemi Eşiğinden Sonra Sanat | BMW Joy Blog

Şu günlerde hayat bize yeni bir şeyler öğretmeye kararlı... Değişmekte olan tüketim alışkanlıkları ile sanat dünyası varlığını ne gibi yeni şekillerde korumaya devam ediyor? Bu soruyu Türkiye ve dünyadan örnekler etrafında incelerken, yakın gelecekte de devam edeceğini düşündüğümüz, giderek dijitalleşen yeni sanat anlayışına yakından bakıyoruz.

Durmayan, Geçmeyen, Hiç Yetmeyen...

Zamanı Nasıl Algılarız? | BMW Joy Blog

Zaman bizler için ne ifade ediyor? Zamanın hangi anlarda su gibi akıp gittiğini hissediyor, hangi anlarda geçmek bilmediğini düşünüyoruz? Zaman algısı üzerine kafa yoranları BMW Joy Blog’daki yazımıza davet edelim.

Merak Virüsünü Eve Alın.

Merak Virüsü İçeri, Korona Dışarı | BMW Türkiye

Ünlü gazeteci Mirgün Cabas’ın BMW Joy Blog için özel olarak kaleme aldığı yazısında, evde çok zaman geçirdiğimiz bu günlerde kendimize yeni bir şeyler katabilmek üzerine, ilham verici önerileri keşfediyoruz.

Otomobiliniz İçin Temizlik Zamanı.

Temizlik Zamanı | BMW Joy Blog

Bugünlerde hijyen hepimizin gündeminde en üst sıralarda. İsmail Terzi’nin otomobil temizliği konusunda anlattıklarına kulak veriyoruz.

Evdeki Zamanı İyi Kullanmak İçin Öneriler.

Evde Kaliteli Zaman Geçirmek. | BMW Joy Blog

Sağlığımız için evde kaldığımız bu günleri en iyi şekilde değerlendirmek ve keyif alabilmek için filmlerden canlı konserlere, podcastlerden kitaplara birçok öneriyi bu yazıda buluşturduk.

Geleceğin Sesi.

Elektriğe Ses Vermek: BMW Konsept i4  | BMW Joy Blog

BMW’nin tamamen elektrikli ilk gran coupé gövdeli otomobili BMW Konsept i4, otomobil tutkunlarını Temmuz 2020 itibariyle heyecan verici bir yenilikle buluşturmaya hazırlanıyor. Hans Zimmer’le birlikte yaratılan BMW Konsept i4’nin sesini mercek altına alıyoruz.

Kahverengi Tabelaların İzinde Keşfe Devam.

Kahverengi Tabelaların İzinde Keşfe Devam | BMW Joy Blog

Küçük Ayasofya ve Silivrikapı. Mirgün Cabas ve Dinç Tümerkan, BMW X3 ile kahverengi tabelaların izinden gitmeye devam ediyor.

M. İlmiye Çığ ile #heralandaeşit olmak üzerine.

Muazzez İlmiye Çığ ile #heralandaeşit | BMW Joy Blog

Dünyaca ünlü bir Sümerolog, tarihçi ve bilim insanı; cesur bir Cumhuriyet kadını, bir anne, sevgi ve hayat dolu, çok ama çok değerli bir insan... BMW Joy Blog’da, Muazzez İlmiye Çığ’ı daha yakından tanıyor ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırladığımız filmi sizlerle paylaşıyoruz.

Designworks’ün Üç Güçlü Kadını.

Designworks’ün Üç Güçlü Kadını. | BMW Joy Blog

Sonja Schiefer, Martina Starke ve Laura Robin... Designworks’ün üç güçlü kadını geleceğin mobilite vizyonu ve Designworks’ün tasarım felsefesi hakkında ne düşünüyor?

Duyguların Ahengi.

THE 2 x Duyguların Ahengi | BMW Joy Blog

Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupé, kompakt sınıfa cesur bir karaktere sahip yepyeni bir otorite kazandırmaya geliyor. Merakla beklenen bu yeni model, 22 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında İstanbul, İzmir ve Ankara’da ilk kez sergilendi. Sergileme alanında yer alan AV Kinetik Veri Heykeli “Duyguların Ahengi” de ona eşlik etti.

BMW M2 by Futura 2000.

BMW M2 by FUTURA 2000  | BMW Joy Blog

Bir BMW M2 düşünün. İddiası zaten ortada, doğuştan bir tutku ve arzu nesnesi. Peki bu M2’nin aynı zamanda bir modern sanat objesi olduğunu ve ona sahip olabileceğinizi söylesek? Futura 2000, BMW M GmbH için üç özel ve benzersiz BMW M2 modeli tasarlıyor.

Need for Speed’e Ev Ziyareti.

Need for Speed’e Ev Ziyareti | BMW Joy Blog

Üst düzey yarış deneyimi sunan efsanevi oyun Need for Speed’de oyuncular zorlu görevleri heyecan verici sanal otomobiller kullanarak aşmaya çalışıyor. NFS oyunlarında boy gösteren BMW otomobilleri gerçeklerinin dijital ikizi gibi. Need for Speed’in geliştirildiği Ghost Studios’a doğru yola çıkıyoruz.

Kahverengi Tabelaların İzinde İki Yeni Keşif.

Kahverengi Tabelaların İzinde İlk Keşifler | BMW Joy Blog

“Kahverengi Tabelalar”, geçmişin kapılarını meraklı gözlerle araladığımız ve akıl almaz kültürel mirasıyla ülkemizin kimi zaman pek de değerini bilemediğimiz tarihi güzelliklerini; bazılarıyla ilk kez tanışarak, bazılarını ise yeniden ve yeniden tanıyarak keşfettiğimiz bir yolculuk. BMW X3’ün direksiyonunda gazeteci Mirgün Cabas ve hemen yanında Bizans Tarihçisi Dinç Tümerkan var. İlk iki rota: Sultanahmet’teki Nakilbent Sarnıcı ve Balat’taki Meryem Ana Kilisesi.

Borusan Contemporary’nin Yeni Eserleri.

Söylenir Ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde II | BMW Joy Blog

Borusan Contemporary, Çağdaş Sanat Koleksiyonu’na yeni dahil olan eserlerin de bulunduğu seçkiyi, Dr. Necmi Sönmez küratörlüğünde izleyiciye sunuyor. Söylenir Ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde II sergisinin çıkış noktası, Modern Türk şiirinin zirvelerinden biri sayılan Turgut Uyar.

2020’nin Müzik Festivalleri.

2020’nin Müzik Festivalleri. | BMW Joy Blog

Elektronik müzikten caza, Coachella’dan Gökçeada’ya, 2020 yılında yollara düşmeye değecek, her biri müzikle dolu ve eğlenceli anlar vaat eden bu festivallere göz atmanızı tavsiye ederiz.

İyi ki 'O' Var.

İyi ki 'O' Var. | BMW Joy Blog

Biz 14 Şubat’ı sevenlerdeniz. Hayatımızda oldukları için şükrettiğimiz sevdiklerimizle keyifli programlar yapmak için güzel bir anımsatıcı Sevgililer Günü. Aşkımızı bir kez daha dile getirmek için tatlı bir bahane aslında.

Şaşı Bak Şaşır.

Şaşı Bak Şaşır. Kamuflajın Hikayesi. | BMW Joy Blog

Bir otomobilin henüz lansmanı yapılmadan önceki yol testleri esnasında hep casus fotoğrafları çekilir. Dış tasarımdaki yeniliklerin belli olmaması için bu otomobillerin göz yanıltıcı ve karmaşık bir kamuflaj deseniyle kaplandığını görürüz. Bazen üreticiler tarafından da yayınlanabilen fotoğraflardaki bu kamuflaj tasarımının hikayesini hiç merak ettiniz mi?

Beyaz Perdenin BMW'leri.

Unutulmaz Filmlerdeki BMW Modelleri. | BMW Joy Blog

Heyecanlı bir sahnede karşınıza çıkıyor, içinizi bir heyecan kaplıyor… Sinemadaki unutulmaz otomobillerin peşine düştük, James Bond’dan Görevimiz Tehlike’ye, ikonik filmlerdeki BMW modellerini bir araya getirdik.

BMW Yapay Zeka Algoritmalarını Paylaşıyor.

BMW Yapay Zeka Algoritmalarını Paylaşıyor | BMW Joy Blog

BMW Group, üretimde sıkça kullanılmaya başlanan yapay zeka (AI) algoritmalarını geçtiğimiz ay açık kaynak platformu Github’da paylaştı. Bu algoritmaların herkese açık hale getirilmesi, yazılım geliştiricilerinin kaynak kodlarını görüntülemesine, değiştirmesine, kullanmasına ve geliştirmesine olanak sağlıyor.

2020’de Teknolojinin Vaat Ettikleri.

2020’de Teknolojinin Vaat Ettikleri | BMW Joy Blog

5G’den Blockchain’e, sürücüsüz otomobillerden Nesnelerin İnterneti’ne, 2020’de bizi bekleyen önemli teknolojik gelişmelere ve bunların gündelik yaşamımızı nasıl etkileyeceğine dair notları bu yazıda bulacaksınız.

Kahverengi Tabelaların Peşinde.

Kahverengi Tabelaların Peşinde  | BMW Joy Blog

Güzeller güzeli ülkemizde arabayla seyahat ederken karşımıza peşi sıra kahverengi tabelalar çıkar. Bizi Türkiye’nin tarihî, arkeolojik ve doğal güzelliklerine davet eden bu kahverengi tabelalar genellikle mavi tabelalar kadar dikkat çekmez. Bir sonraki yol maceranıza kahverengi tabelalar yön versin ister misiniz?

Başrolde Adrenalin.

Başrolde Adrenalin | BMW Joy Blog

Hızla atan nabız, birbiri ardına gelen kısa ve keskin nefesler, kalbin göğüs kafesine sığmayışı, elde ve ayaklarda karıncalanmalar... Son zamanlarda yükselişe geçen 5 macera sporunu sizin için bir araya getirdik.

Kış Sürüş Teknikleri ve İpuçları.

Kış Sürüş Teknikleri ve İpuçları  | BMW Joy Blog

Her sürüş koşulunda ve durumunda sakin ve kendinden emin kalmak çok önemli. Elbette bunu yapabilmek büyük oranda ne yaptığınızı iyi bilmekten ve tecrübeli olmaktan geçiyor. Kış mevsimi koşulları için güvenli sürüş teknikleri konusunda ihtiyacınız olan bilgileri sizin için ele alıyoruz.

BMW Isetta’nın Hikayesi.

BMW Isetta’nın Hikayesi | BMW Joy Blog

Isetta, BMW’nin en sevilen klasiklerinden biri. Bir dönem için pek çok şey ifade eden BMW Isetta’nın hikayesini 1950’li yıllara doğru nostaljik bir yolculukla keşfediyoruz.

Yeşil Yollar, Yeşil Düşünceler.

Yeşil Yollar, Yeşil Düşünceler | BMW Joy Blog

Adem Barış ilham dolu paylaşımlarıyla ilgi çeken bir seyahat tutkunu. BMW i3 ile doğaya ve yeşile dokunan keyifli bir kaçamak yapan Adem, deneyimini ve düşüncelerini BMW Joy Blog için kaleme aldı.