BMW Joy Blog | BMW Türkiye

BMW JOY BLOG.

BMW JOY BLOG.


Joy Blog’a hoş geldiniz!
BMW’nin büyüleyici dünyasından en son gelişmeler, ilham veren yazılar ve çok daha fazlası BMW Joy Blog’da.

 

 

Devamı

Unutulmuş Otomobillerin İzini Süren Bir Kahraman.

Kimsenin Tanımadığı Wikipedia Fotoğrafçısı | BMW Joy Blog

Unutulmuş Otomobillerin İzini Süren Bir Kahraman.

Çektiği fotoğrafları internette bir yerlerde görmüş olabilirsiniz. O, gelecek nesillere bırakmak üzere Wikipedia için milyonlarca sıradan otomobilin fotoğrafını çeken özel bir fotoğrafçı. Bu görseller herkesin erişimine açık, yani oldukça değerli bir hizmeti internet topluluğuna tamamen ücretsiz olarak sağlıyor. Artık ona teşekkür etmenin zamanının geldiğini düşünüyoruz. Karşınızda: Adam C.

X’İN KEŞFETTİKLERİ.

X’İN KEŞFETTİKLERİ. | BMW Joy Blog

X’İN KEŞFETTİKLERİ.

Özgürlük, yeni keşifler, cesur hayaller…Dışarı çıkıp o çok özlediğimiz yollara düşmeyi, sevdiğimiz yerlere gitmeyi iple çekiyoruz. O sırada, evinizin konforunda deneyimleyebileceğiniz; sinemadan modern sanata, gastronomiden iyi yaşama çeşitli alanlardan önerileri sizin için her ay “X’İN KEŞFETTİKLERİ” takviminde derliyoruz. Son zamanlarda etkinliklerin online yapılmasından dolayı takip edilemeyecek kadar yoğunlaşan gündemi bir şekilde yakalamak isteyenlere katkısı olacağını umuyoruz.

Seyahat Deneyimini Zirveye Taşıyan 7 Otel.

Alışılmamış Deneyimler Sunan 7 Lüks Otel | BMW Joy Blog

Seyahat Deneyimini Zirveye Taşıyan 7 Otel.

Lüks otel deneyimi deyince akla özenli bir dekorasyon, büyük ve konforlu süitler, gurme yemekler ve kişiye özel spa’lar gelebilir. Oysa herkesin bilmediği ama premium deneyim sunarken seyahatinize yepyeni anlamlar kazandıracak, eşine az rastlanır tesisler de var. Dünyanın gizli saklı köşelerinde lüksü yeniden tanımlayan yedi oteli keşfe çıkıyoruz.

Kampın Lüks Hali: Glamping

Glamping: Doğa ve Konfor Bir Arada | BMW Joy Blog

Kampın Lüks Hali: Glamping

Türkiye ve dünyanın en iyi glamping lokasyonlarını, glamping seyahatine çıkmadan önce dikkat etmenizi önerdiğimiz noktaları BMW Joy Blog’daki yazımızda bulacaksınız.

Sürüş Sırasında Nasıl Uyanık Kalırsınız?

Sürüş Sırasında Uyanık Kalmak için İpuçları | BMW Joy Blog

Sürüş Sırasında Nasıl Uyanık Kalırsınız?

Uzun mesafe sürüşler yorucu olabilir ve uyuyakalmanın ihtimali bile çok tehlikeli. Peki bunu nasıl önleyeceğiz? Kahveyle mi, yüksek sesli müzikle mi, mola verip biraz kestirerek mi? Otomobil kullanırken uyanık kalmaya dair ipuçları için yazımıza göz atın.

BMW i8: Vizyondu, Bir Simge Oldu.

BMW i8: Vizyondan Efsaneye | BMW Joy Blog

BMW i8: Vizyondu, Bir Simge Oldu.

İlerici tasarımın, sürdürülebilir ve dinamik sürüş keyfinin öncüsü olan BMW i8 Coupé ve BMW i8 Roadster, üretim sürecini tamamladı. BMW’nin ilk plug-in hybrid modeli olan BMW i8, dünyanın en başarılı elektrikli spor otomobili olarak şirket tarihine geçti. Bu ilham verici öyküyü birlikte keşfedelim.

Bir Yaz Rüyası.

Bir Yaz Rüyası. | BMW Joy Blog

Bir Yaz Rüyası.

İster Türkiye’nin kendine hayran bırakan güney sahilleri, ister İtalya’nın tüyler ürpertici Stelvio Geçidi olsun, cabrio otomobiller ile yapılan yolculuklar saf özgürlüğün ve sürüş keyfinin eşsiz bir ifadesi. Günlük rutininizi 5 dakikalığına arkanızda bırakıp dünyanın en muhteşem üstü açık otomobil yolculuklarını keşfetmek için bize katılın.

Drone Yarışları.

Drone Yarışçısı McStralle ile Bir Söyleşi | BMW Joy Blog

Drone Yarışları.

Drone’lar 0’dan 170 km/sa hıza saniyeler içinde ulaşabiliyor ve virajları azami hızla alabiliyor. Drone Yarış Ligi’nin önde gelen pilotlarından biri olan McStralle, drone yarışlarının da motorsporları kadar heyecanlı olabileceğini söylüyor.

Otomobiliniz Boyasını Korumak İçin 7 İpucu.

Otomobiliniz Boyasını Korumak İçin 7 İpucu | BMW Joy Blog

Otomobiliniz Boyasını Korumak İçin 7 İpucu.

Çizilmeler, kuşların küçük sürprizleri, yıkama işlemleri… Otomobilinizin boyasına zarar verebilecek dış etkenlere karşı ekstra koruma sağlamalısınız. Otomobilinizin gerçek anlamda parlamasını sağlayacak boya bakım önerileri ve yıkama ile ilgili ipuçlarını BMW ColorSystem uzmanı Martin Jaworski’den dinliyoruz.

Özel Bir Takım, Özel Bir Röportaj.

Borusan Otomotiv Motorsport ile Özel Bir Röportaj | BMW Joy Blog

Özel Bir Takım, Özel Bir Röportaj.

Borusan Otomotiv Motorsport, 2020 GT4 Avrupa Serisi için hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Takım Menajeri Ahmet Köseleci, pandemi dönemini takım olarak nasıl değerlendirdiklerini ve hazırlık süreçlerini BMW’nin global basın portali için yapılan röportajda anlattı.

E-Scooter’lar Her Yerde.

Elektrikli Scooter’lar Her Yerde | BWM Joy Blog

E-Scooter’lar Her Yerde.

Wim Ouboter, 1997’de scooter’ı yeniden icat eden isimdi: ‘Micro Scooter’ ürünü global bir başarıya dönüşmüştü. İsviçreli girişimci günümüzde de eleketrikli scooter dalgasının ön sıralarında yer alıyor. Eğlenceli bir ulaşım yöntemi olan e-scooter ile ilgili başlangıçta karşılaşılan sorunlar, mikro-mobilite ve geleceğin ulaşım trendleri hakkında keyifli bir söyleşi yaptık.

Espor Türkiye’de de Yükseliyor.

Türkiye’nin Parlayan Espor Yıldızları  | BMW Joy Blog

Espor Türkiye’de de Yükseliyor.

Esporun göz ardı edilemeyecek yükselişinden ne kadar haberdarsınız? Espor dünyasına Türkiye’den de çok yetenekli oyuncular, yenilmez takımlar ekleniyor. Yazımızda hem bu konuyu irdeliyoruz, hem de Türkiye’nin başarılı espor takımı Futbolist ile Joy Blog’a özel yaptığımız röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

Her Biri Teknoloji Harikası 12 BMW Motoru.

Uçaktan elektrikli otomobillere en iyi BMW motorları | BMW Joy Blog

Her Biri Teknoloji Harikası 12 BMW Motoru.

En iyi BMW motorlarını listelemek, tahmin edebileceğinizden çok daha zor bir görev. BMW’nin yazı işleri ekibi, hararetli tartışmalara girdi ve nasıl oluyorsa beş kişilik ekipten altı farklı görüş ortaya çıktı! Öyle ya da böyle, listenin yazımızda okuyacağınız son halinde bir şekilde karar kılındı. Haydi göz atalım.

Gastronominin Kalp Atışları Hızlanıyor.

Gastronomi Dünyasında Yaratıcı Yenilikler | BMW Joy Blog

Gastronominin Kalp Atışları Hızlanıyor.

Gastronomi dünyası, bu aralar keskin olduğu kadar yaratıcı ve eğlenceli dönüşümlerin eşiğinde. Dünyanın farklı noktalarında ünlü restoranların ‘yeni normal’ ile birlikte hayata geçirdikleri yaratıcı ve bu segmentte cesur sayılabilecek uygulamalar, gastronomide değişim rüzgarlarının estiğini gösteriyor.

Mutluluğa Pedal Çevirin.

Gücünü Sizden Alan Sürüş Keyfi: Bisikletler | BMW Joy Blog

Mutluluğa Pedal Çevirin.

Sağlıklı ve çok keyifli: Şehir içinde ya da dışında, günübirlik doğa parkurları ya da uzun yolculuklarda bisiklet sürmenin keyfi bir başka. Türkiye’nin en iyi bisiklet rotalarını, öne çıkan bisiklet yarışlarını ve uzun bisiklet yolculuklarına çıkarken dikkat etmenizi önerdiğimiz noktaları bu yazıda bulacaksınız.

Üretimin Yeni Liderleri.

Üretimin Modern Liderleri | BMW Joy Blog

Üretimin Yeni Liderleri.

Modern liderler üretimde çevreci ve sürdürülebilir yöntemleri seçiyor. Kalkınmanın çevresel boyutlarını işinin merkezine koyan işletmelerin ve AR-GE çalışmalarının artışı üreticilerin er ya da geç değişimi kucaklamaları gerektiğine işaret ediyor. Son zamanlarda yıldızı parlayan çerveci ve fütüristik üretim teknolojilerine göz atıyoruz.

En Sevdiğiniz Yer Neresi?

Favori Mekanınız Size Ne Anlatıyor? | BMW Joy Blog

En Sevdiğiniz Yer Neresi?

Herkesin kendini çok mutlu ve rahat hissettiği bir yer vardır. En sevdiğiniz yer bembeyaz bir otel odası, o çok sevdiğiniz ve özlediğiniz plaj veya küçükken gittiğiniz yazlık evdeki hamak bile olabilir. Peki bu yerlerin favori mekanınız olmasının sebebi ne? Kendinizi iyi hissettiren yerlerin büyüsünü daha iyi anlamak için yazımıza göz atın.

Konumuz: Direksiyon.

Direksiyon Sistemleri Mercek Altında | BMW Joy Blog

Konumuz: Direksiyon.

İyi bir direksiyon sistemi nasıl olmalı? BMW uzmanları rehberliğinde hazırladığımız bu yazıyla, sürüş keyfi konusunda belirleyici etken olan direksiyon sistemlerini yakından tanıyoruz.

İlk İzlenim mi, Tek İzlenim mi?

İlk İzlenim mi Tek İzlenim mi? | BMW Joy Blog

İlk İzlenim mi, Tek İzlenim mi?

Hem iş hayatında hem de özel yaşamda ilk izlenimin önemi büyük. Princeton Üniversitesi Profesörü Alexander Todorov ilk izlenimin psikolojisi, bunun statü sembollerinden nasıl etkilenebildiği gibi pek çok konuda görüş ve önerilerini bizimle paylaştı.

Bu Kez Haberler İyi.

Doğadan İyi Haberler Var | BMW Joy Blog

Bu Kez Haberler İyi.

Bugün size çevresel konularda sadece iyi haberler vermek istedik. 60.000 yıl sonra keşfedilen yer altı ormanı, hidrojen yakıt hücre teknolojisi çalışmaları, plastikleri geri dönüştürebilen bakteri, ayda 40.000 ağaç dikebilen drone’lar... Doğayla ilgili umut verici gelişmelere birlikte göz atalım.

Hoparlörleri Test Etmek İçin En İyi 6 Şarkı.

Hoparlörleri Test Etmek için 6 Şarkı | BMW Türkiye

Hoparlörleri Test Etmek İçin En İyi 6 Şarkı.

Otomobilde özgürce müzik dinlemeyi kim sevmez? Teknolojinin ilerleyişiyle birlikte otomobil içi müzik dinleme deneyimi, profesyonelleri bile etkileyecek seviyelere ulaştı. Bowers&Wilkins iş birliğinde hazırladığımız bu yazımızda otomobilinizdeki ses sistemini test edebileceğiniz 6 şarkılık bir listemiz var. Hazırsanız incelemeye başlayalım…

Gelecek Bugün, Burada.

Elektrikli Otomobillerin Hayatımıza Getirdikleri | BMW Joy Blog

Gelecek Bugün, Burada.

Bugün Dünya Çevre Günü. Elektrikli otomobillerin emisyonsuz bir geleceği mümkün kılacağı günleri beklerken, tamamen elektrikli BMW i3 gibi otomobiller şimdiden hayatımızdaki rutinleri ve düşünce yapımızı değiştirmeye başladı. Bigumigu’nun kurucu ortağı Yalçın Pembecioğlu bu konuyla ilgili düşüncelerini Joy Blog’a özel yazısında paylaştı.

‘JOLGO’.

Yükselen Trend: JOLGO | BMW Joy Blog

‘JOLGO’.

Evde ertelediğimiz işleri tamamlamalı, online olarak gerçekleştirilen kültür sanat etkinliklerini kaçırmamalı, bol bol kitap okumalı, artan işlerin temposuna uyum sağlamalı ve kendimizi maksimum seviyede geliştirmeliyiz hissiyatındayız bir süredir. Böylelikle yeni bir kavram trend halini alarak hayatlarımızda etkisini daha çok göstermeye başladı: JOLGO. FOMO ve JOMO’dan sonra gündeme gelen JOLGO kavramını Joy Blog’da keşfediyoruz.

Yapay Zeka Boya Atölyesine Girdi.

Yapay Zeka Boya Atölyesine Girerse | BMW Joy Blog

Yapay Zeka Boya Atölyesine Girdi.

Büyük üretim süreçlerinde toz parçacığı kadar küçük şeyler çok ciddi sorunlar oluşturabiliyor. Gelişmiş filtreleme teknolojisine rağmen, boya hatlarındaki çok ince toz parçacıkları halihazırda ıslak olan boyaya yapışarak boyalı yüzeyin görünümünü bozabiliyor. BMW Group’un Münih fabrikasındaki yürütülen bir pilot proje, yapay zekanın bu süreçlere nasıl katkı sağlayabileceğini gözler önüne serdi.

Işık Laboratuvarından Gelen İnovasyon.

BMW Laserlight’i Yaratıcısından Dinleyin | BMW Joy Blog

Işık Laboratuvarından Gelen İnovasyon.

Bi-Xenon farlar, LED farlardan derken şimdi de Laserlight farlar… Işık teknolojisinin evrimi gerçekten ilginç bir yolculuk. BMW Group’ta ışık mühendisi olarak çalışan Dr. Abdelmalek Hanafi bize ışığa olan tutkusunu anlatıyor ve BMW Laserlight konusunda bizleri ‘aydınlatıyor’.

E-Spor Yüzyılın Spor Trendi mi?

Evde Birlikte, Rekabette Birlikte | BMW Joy Blog

E-Spor Yüzyılın Spor Trendi mi?

Günümüzde bireysel bir vakit geçirme aracından çok daha ötesi olan video oyunlarla sosyalleşmek, takım ruhunu ve strateji yeteneğini geliştirmek, içerik üretmek yaygınlaşıyor. E-sporun yükselişine ve BMW dünyasından e-sporla ilgili gelişmelere göz atıyoruz.

BMW M Logosunun Hikayesi.

BMW M Logosunun Hikayesi | BMW Joy Blog

BMW M Logosunun Hikayesi.

BMW M’nin meşhur logosunun renklerine aşinasınızdır. Peki bu renkleri nereden geliyor? Logonun ortaya çıkış hikayesi nedir? Öğrenmek için BMW Group arşivlerinin derinliklerine dalıyoruz.

Elektrikli Otomobil Efsaneleri.

Elektrikli Otomobil Mitleri | BMW Joy Blog

Elektrikli Otomobil Efsaneleri.

Günümüzde sürücülerin elektrikli otomobiller ile ilgili zihinlerinde bazı belirsizliklerin hala devam ettiği bir gerçek. Bu yazımızda, elektrikli otomobiller ile ilgili doğru sanılan yanlışları masaya yatırıyor, yaygın inanışların gerçekliğini sorguluyoruz.

Evde Kalarak Dünyayı Keşfetmek Mümkün.

Evde Kalarak Dünyayı Keşfetmek Mümkün | BMW Joy Blog

Evde Kalarak Dünyayı Keşfetmek Mümkün.

Yaşam alanınızın penceresinden dünyaya açılan çok sayıda sanal kapı olduğunu biliyor muydunuz? Dünya kültür mirasını keşfetmek, şehirlerin sokaklarında dolaşmak, millî parklarda doğayla buluşmak ve daha fazlası BMW Joy Blog’da.

Evde Oyun Akşamı.

Evde Oyun Akşamı | BMW Joy Blog

Evde Oyun Akşamı.

İlginç oyunlar ve çekişmeli turnuvalarla dolu bir akşama ne dersiniz? Joy Blog’da sizin için iki farklı BMW temalı oyunumuz var: “Büyük BMW Yarışı” ve “Eşini Bul”. Bu ‘Kendin Yap’ oyunlarını evde yazıcıdan çıktı olarak alabilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

BMW Today.

BMW Today Video Serisi | BMW Türkiye

BMW Today.

Hazırsanız BMW evreninin sanal kapıları herkese açılıyor. Evinizin konforunda BMW'nin büyüleyici dünyasını keşfe çıkmaya hazır mısınız? Üretim ve tasarım süreçleri, marka tarihi ve soru cevap temalı videolardan oluşan BMW Today projesinin yayınlanan tüm bölümlerini Joy Blog'da keşfedin.

Pomodoro Tekniği ile Tanışın.

Pomodoro Tekniği ile Zaman Yönetimi | BMW Joy Blog

Pomodoro Tekniği ile Tanışın.

İş hayatında başarı ve liderlik kavramları, yaşadığımız zamanın gereksinimleriyle birleşince, zamanı verimli kullanmayı öğrenmek artık bir avantaj değil, bir gereklilik halini alıyor. Hiç bitmeyecekmiş gibi görünen işlerin yarattığı zihin yorgunluğu ve stresin yerine, kontrolün sizde olduğu bir çalışma şeklinin getirdiği motivasyonu koymaya ne dersiniz? O halde sizi Pomodoro tekniği ile tanıştıralım.

Duyguları Canlandıran İkili.

Dimitri Vegas ve Like Mike Ropörtajı. | BMW Joy Blog

Duyguları Canlandıran İkili.

Dimitri Vegas ve Like Mike dünyanın en iyi DJ'leri arasında sayılıyor. BMW ve CNN’in ortak yapımında bir araya gelen iki kardeşin başarı hikayesini, yaptıkları işe, liderliğe bakış açılarını ve şu sıralar yakın temasta oldukları BMW M8 ile ilgili düşüncelerini Joy Blog’da keşfediyoruz.

Boyama Zamanı.

Hem çocuklara hem büyüklere 23 Nisan sürprizi. . | BMW Joy Blog

Boyama Zamanı.

Bizden minik BMW hayranlarına, minik bir 23 Nisan hediyesi: ücretsiz olarak yazdırıp kullanabileceğiniz boyama resimleri ve el işleri. Lütfen evde kalın, sağlıklı kalın ve sevdiklerinizi koruyun.

Pandemi Eşiğinden Sonra Sanat.

Pandemi Eşiğinden Sonra Sanat | BMW Joy Blog

Pandemi Eşiğinden Sonra Sanat.

Şu günlerde hayat bize yeni bir şeyler öğretmeye kararlı... Değişmekte olan tüketim alışkanlıkları ile sanat dünyası varlığını ne gibi yeni şekillerde korumaya devam ediyor? Bu soruyu Türkiye ve dünyadan örnekler etrafında incelerken, yakın gelecekte de devam edeceğini düşündüğümüz, giderek dijitalleşen yeni sanat anlayışına yakından bakıyoruz.

Durmayan, Geçmeyen, Hiç Yetmeyen...

Zamanı Nasıl Algılarız? | BMW Joy Blog

Durmayan, Geçmeyen, Hiç Yetmeyen...

Zaman bizler için ne ifade ediyor? Zamanın hangi anlarda su gibi akıp gittiğini hissediyor, hangi anlarda geçmek bilmediğini düşünüyoruz? Zaman algısı üzerine kafa yoranları BMW Joy Blog’daki yazımıza davet edelim.

Merak Virüsünü Eve Alın.

Merak Virüsü İçeri, Korona Dışarı | BMW Türkiye

Merak Virüsünü Eve Alın.

Ünlü gazeteci Mirgün Cabas’ın BMW Joy Blog için özel olarak kaleme aldığı yazısında, evde çok zaman geçirdiğimiz bu günlerde kendimize yeni bir şeyler katabilmek üzerine, ilham verici önerileri keşfediyoruz.

Otomobiliniz İçin Temizlik Zamanı.

Temizlik Zamanı | BMW Joy Blog

Otomobiliniz İçin Temizlik Zamanı.

Bugünlerde hijyen hepimizin gündeminde en üst sıralarda. İsmail Terzi’nin otomobil temizliği konusunda anlattıklarına kulak veriyoruz.

Evdeki Zamanı İyi Kullanmak İçin Öneriler.

Evde Kaliteli Zaman Geçirmek. | BMW Joy Blog

Evdeki Zamanı İyi Kullanmak İçin Öneriler.

Sağlığımız için evde kaldığımız bu günleri en iyi şekilde değerlendirmek ve keyif alabilmek için filmlerden canlı konserlere, podcastlerden kitaplara birçok öneriyi bu yazıda buluşturduk.

Geleceğin Sesi.

Elektriğe Ses Vermek: BMW Konsept i4  | BMW Joy Blog

Geleceğin Sesi.

BMW’nin tamamen elektrikli ilk gran coupé gövdeli otomobili BMW Konsept i4, otomobil tutkunlarını Temmuz 2020 itibariyle heyecan verici bir yenilikle buluşturmaya hazırlanıyor. Hans Zimmer’le birlikte yaratılan BMW Konsept i4’nin sesini mercek altına alıyoruz.

Kahverengi Tabelaların İzinde Keşfe Devam.

Kahverengi Tabelaların İzinde Keşfe Devam | BMW Joy Blog

Kahverengi Tabelaların İzinde Keşfe Devam.

Küçük Ayasofya ve Silivrikapı. Mirgün Cabas ve Dinç Tümerkan, BMW X3 ile kahverengi tabelaların izinden gitmeye devam ediyor.

M. İlmiye Çığ ile #heralandaeşit olmak üzerine.

Muazzez İlmiye Çığ ile #heralandaeşit | BMW Joy Blog

M. İlmiye Çığ ile #heralandaeşit olmak üzerine.

Dünyaca ünlü bir Sümerolog, tarihçi ve bilim insanı; cesur bir Cumhuriyet kadını, bir anne, sevgi ve hayat dolu, çok ama çok değerli bir insan... BMW Joy Blog’da, Muazzez İlmiye Çığ’ı daha yakından tanıyor ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırladığımız filmi sizlerle paylaşıyoruz.

Designworks’ün Üç Güçlü Kadını.

Designworks’ün Üç Güçlü Kadını. | BMW Joy Blog

Designworks’ün Üç Güçlü Kadını.

Sonja Schiefer, Martina Starke ve Laura Robin... Designworks’ün üç güçlü kadını geleceğin mobilite vizyonu ve Designworks’ün tasarım felsefesi hakkında ne düşünüyor?

Duyguların Ahengi.

THE 2 x Duyguların Ahengi | BMW Joy Blog

Duyguların Ahengi.

Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupé, kompakt sınıfa cesur bir karaktere sahip yepyeni bir otorite kazandırmaya geliyor. Merakla beklenen bu yeni model, 22 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında İstanbul, İzmir ve Ankara’da ilk kez sergilendi. Sergileme alanında yer alan AV Kinetik Veri Heykeli “Duyguların Ahengi” de ona eşlik etti.

BMW M2 by FUTURA 2000.

BMW M2 by FUTURA 2000  | BMW Joy Blog

BMW M2 by FUTURA 2000.

Bir BMW M2 düşünün. İddiası zaten ortada, doğuştan bir tutku ve arzu nesnesi. Peki bu M2’nin aynı zamanda bir modern sanat objesi olduğunu ve ona sahip olabileceğinizi söylesek? Futura 2000, BMW M GmbH için üç özel ve benzersiz BMW M2 modeli tasarlıyor.

Need for Speed’e Ev Ziyareti.

Need for Speed’e Ev Ziyareti | BMW Joy Blog

Need for Speed’e Ev Ziyareti.

Üst düzey yarış deneyimi sunan efsanevi oyun Need for Speed’de oyuncular zorlu görevleri heyecan verici sanal otomobiller kullanarak aşmaya çalışıyor. NFS oyunlarında boy gösteren BMW otomobilleri gerçeklerinin dijital ikizi gibi. Need for Speed’in geliştirildiği Ghost Studios’a doğru yola çıkıyoruz.

Kahverengi Tabelaların İzinde İki Yeni Keşif.

Kahverengi Tabelaların İzinde İlk Keşifler | BMW Joy Blog

Kahverengi Tabelaların İzinde İki Yeni Keşif.

“Kahverengi Tabelalar”, geçmişin kapılarını meraklı gözlerle araladığımız ve akıl almaz kültürel mirasıyla ülkemizin kimi zaman pek de değerini bilemediğimiz tarihi güzelliklerini; bazılarıyla ilk kez tanışarak, bazılarını ise yeniden ve yeniden tanıyarak keşfettiğimiz bir yolculuk. BMW X3’ün direksiyonunda gazeteci Mirgün Cabas ve hemen yanında Bizans Tarihçisi Dinç Tümerkan var. İlk iki rota: Sultanahmet’teki Nakilbent Sarnıcı ve Balat’taki Meryem Ana Kilisesi.

Borusan Contemporary’nin Yeni Eserleri.

Söylenir Ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde II | BMW Joy Blog

Borusan Contemporary’nin Yeni Eserleri.

Borusan Contemporary, Çağdaş Sanat Koleksiyonu’na yeni dahil olan eserlerin de bulunduğu seçkiyi, Dr. Necmi Sönmez küratörlüğünde izleyiciye sunuyor. Söylenir Ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde II sergisinin çıkış noktası, Modern Türk şiirinin zirvelerinden biri sayılan Turgut Uyar.

2020’nin Müzik Festivalleri.

2020’nin Müzik Festivalleri. | BMW Joy Blog

2020’nin Müzik Festivalleri.

Elektronik müzikten caza, Coachella’dan Gökçeada’ya, 2020 yılında yollara düşmeye değecek, her biri müzikle dolu ve eğlenceli anlar vaat eden bu festivallere göz atmanızı tavsiye ederiz.

İyi ki 'O' Var.

İyi ki 'O' Var. | BMW Joy Blog

İyi ki 'O' Var.

Biz 14 Şubat’ı sevenlerdeniz. Hayatımızda oldukları için şükrettiğimiz sevdiklerimizle keyifli programlar yapmak için güzel bir anımsatıcı Sevgililer Günü. Aşkımızı bir kez daha dile getirmek için tatlı bir bahane aslında.

Şaşı Bak Şaşır.

Şaşı Bak Şaşır. Kamuflajın Hikayesi. | BMW Joy Blog

Şaşı Bak Şaşır.

Bir otomobilin henüz lansmanı yapılmadan önceki yol testleri esnasında hep casus fotoğrafları çekilir. Dış tasarımdaki yeniliklerin belli olmaması için bu otomobillerin göz yanıltıcı ve karmaşık bir kamuflaj deseniyle kaplandığını görürüz. Bazen üreticiler tarafından da yayınlanabilen fotoğraflardaki bu kamuflaj tasarımının hikayesini hiç merak ettiniz mi?

Beyaz Perdenin BMW'leri.

Unutulmaz Filmlerdeki BMW Modelleri. | BMW Joy Blog

Beyaz Perdenin BMW'leri.

Heyecanlı bir sahnede karşınıza çıkıyor, içinizi bir heyecan kaplıyor… Sinemadaki unutulmaz otomobillerin peşine düştük, James Bond’dan Görevimiz Tehlike’ye, ikonik filmlerdeki BMW modellerini bir araya getirdik.

BMW Yapay Zeka Algoritmalarını Paylaşıyor.

BMW Yapay Zeka Algoritmalarını Paylaşıyor | BMW Joy Blog

BMW Yapay Zeka Algoritmalarını Paylaşıyor.

BMW Group, üretimde sıkça kullanılmaya başlanan yapay zeka (AI) algoritmalarını geçtiğimiz ay açık kaynak platformu Github’da paylaştı. Bu algoritmaların herkese açık hale getirilmesi, yazılım geliştiricilerinin kaynak kodlarını görüntülemesine, değiştirmesine, kullanmasına ve geliştirmesine olanak sağlıyor.

2020’de Teknolojinin Vaat Ettikleri.

2020’de Teknolojinin Vaat Ettikleri | BMW Joy Blog

2020’de Teknolojinin Vaat Ettikleri.

5G’den Blockchain’e, sürücüsüz otomobillerden Nesnelerin İnterneti’ne, 2020’de bizi bekleyen önemli teknolojik gelişmelere ve bunların gündelik yaşamımızı nasıl etkileyeceğine dair notları bu yazıda bulacaksınız.

Kahverengi Tabelaların Peşinde.

Kahverengi Tabelaların Peşinde  | BMW Joy Blog

Kahverengi Tabelaların Peşinde.

Güzeller güzeli ülkemizde arabayla seyahat ederken karşımıza peşi sıra kahverengi tabelalar çıkar. Bizi Türkiye’nin tarihî, arkeolojik ve doğal güzelliklerine davet eden bu kahverengi tabelalar genellikle mavi tabelalar kadar dikkat çekmez. Bir sonraki yol maceranıza kahverengi tabelalar yön versin ister misiniz?

Başrolde Adrenalin.

Başrolde Adrenalin | BMW Joy Blog

Başrolde Adrenalin.

Hızla atan nabız, birbiri ardına gelen kısa ve keskin nefesler, kalbin göğüs kafesine sığmayışı, elde ve ayaklarda karıncalanmalar... Son zamanlarda yükselişe geçen 5 macera sporunu sizin için bir araya getirdik.

Kış Sürüş Teknikleri ve İpuçları.

Kış Sürüş Teknikleri ve İpuçları  | BMW Joy Blog

Kış Sürüş Teknikleri ve İpuçları.

Her sürüş koşulunda ve durumunda sakin ve kendinden emin kalmak çok önemli. Elbette bunu yapabilmek büyük oranda ne yaptığınızı iyi bilmekten ve tecrübeli olmaktan geçiyor. Kış mevsimi koşulları için güvenli sürüş teknikleri konusunda ihtiyacınız olan bilgileri sizin için ele alıyoruz.

BMW Isetta’nın Hikayesi.

BMW Isetta’nın Hikayesi | BMW Joy Blog

BMW Isetta’nın Hikayesi.

Isetta, BMW’nin en sevilen klasiklerinden biri. Bir dönem için pek çok şey ifade eden BMW Isetta’nın hikayesini 1950’li yıllara doğru nostaljik bir yolculukla keşfediyoruz.

Yeşil Yollar, Yeşil Düşünceler.

Yeşil Yollar, Yeşil Düşünceler | BMW Joy Blog

Yeşil Yollar, Yeşil Düşünceler.

Adem Barış ilham dolu paylaşımlarıyla ilgi çeken bir seyahat tutkunu. BMW i3 ile doğaya ve yeşile dokunan keyifli bir kaçamak yapan Adem, deneyimini ve düşüncelerini BMW Joy Blog için kaleme aldı.

Avrupa’nın En Güzel Kış Destinasyonları.

Avrupa’nın En Güzel Kış Destinasyonları.  | BMW Türkiye

Avrupa’nın En Güzel Kış Destinasyonları.

Avrupa’nın her köşesinin bembeyaz bir örtüye bürünerek etkileyici görüntülere sahne olacağı soğuk kış günleri geldi çattı. Unutulmaz deneyimler yaşayabileceğimiz kış destinasyonları arayışınızda size yol göstereceğini düşündüğümüz rotaları listeledik.

Andy Warhol’u Tanımak.

Andy Warhol’u Tanımak  | BMW Türkiye

Andy Warhol’u Tanımak.

Pop-art akımının dev ismi Andy Warhol’u anlatmak kolay değil elbette. Campbell Çorba Kutuları gibi sıra dışı eserlerinden 1979'da BMW Art Car Project kapsamında hazırladığı BMW M1’e, ikonik sanatçı Andy Warhol’u sayfamızda ağırlıyoruz.

İlham Veren Mimari Eserler.

Modern Mimarinin Başyapıtları | BMW Türkiye

İlham Veren Mimari Eserler.

Dünyanın farklı noktalarında görülmeyi bekleyen birçok mimari eser var. Zamansız, alışılmadık, ikonik tarzlarıyla öne çıkan, en iyi mimari yapılar olarak adlandırabileceğimiz eserleri sizin için derledik. Hepsi birer başyapıt olan bu modern ve ünlü mimari eserleri keşfetmeye hazır mısınız?

2020’nin Gastronomi Trendlerine Bakış.

2020’nin Gastronomi Trendlerine Bakış | BMW Joy Blog

2020’nin Gastronomi Trendlerine Bakış.

2020 gastronomi alanında bizlere hangi yenilikler ile bekliyor? Sizi dumanı üstünde tüten, gastronomik trend tahmini yazımızı okumaya davet ediyoruz.

BMW Logosunun Gerçek Hikayesi.

BMW Logosunun Gerçek Anlamı Nedir? | BMW Joy Blog

BMW Logosunun Gerçek Hikayesi.

Bu logo gerçekten de bir pervaneyi mi sembolize ediyor? BMW logosunun anlamı uzun yıllardır tartışılan bir konu. BMW ambleminin gerçek hikayesini merak ediyorsanız, yazımızın devamını okumanızda fayda var.

2019’un Sanat Olayları.

2019’un En Önemli Sanat Olayları  | BMW Joy Blog

2019’un Sanat Olayları.

Zaman ne hızlı akıyor… 2019, sanat dünyasını ve çağdaş sanatı yakından takip edenler için oldukça verimli, dopdolu bir yıl oldu. 2019’un ‘en’leri listelenmeye başladı. Biz de 2019’un önemli sanat olaylarını hatırlamak, hatırlatmak istedik. İşte yeni müzeleri, iz bırakan sergileri ve ilham verici gelişmeleriyle 2019’da sanat dünyası…

BMW 3 Serisi’nin Yedi Nesli.

BMW 3 Serisi’nin Yedi Nesli | BMW Joy Blog

BMW 3 Serisi’nin Yedi Nesli.

Nostalji severler burada mı? BMW 3 Serisi’nin 1975 yılından bu yana süregelen evrimini, BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni İsmail Terzi’nin keyifli anlatımıyla ve BMW Joy Blog için özel çekilen fotoğraflarla keşfediyoruz.

Avrupa'nın Büyüleyici Meydanları ve Noel Pazarları

Büyüleyici Meydanları ve Noel Pazarlarıyla Avrupa | BMW Joy Blog

Avrupa'nın Büyüleyici Meydanları ve Noel Pazarları

Avrupa şehirlerine seyahat etmek her mevsim çok keyifli ama Aralık ayında meydanlar bir başka güzel oluyor. Meşhur Noel pazarları, yeni yıl ruhunu tam anlamıyla yaşayabileceğiniz ışıltılı ve büyüleyici yerler... Estonya’dan İtalya’ya, Avrupa’nın en ışıltılı ve eğlenceli Noel pazarlarını sizin için listeledik.

Otomobil Lastikleri Hakkında Kısa bir Rehber

Otomobil Lastikleri Hakkında Kısa bir Rehber  | BMW Joy Blog

Otomobil Lastikleri Hakkında Kısa bir Rehber

Hava soğuduğunda neden kış lastiklerine geçiyoruz? Lastikler ne sıklıkta yenilenmelidir? Kızaklama oluştuğunda ne yapmak gerekir? Kış lastiklerine geçme mevsimi gelmişken lastik konusunda merak edilen konuları ele aldığımız yazımıza göz atın.

BMW Art Car Project

Bmw Art Car Project | BMW Joy Blog

BMW Art Car Project

BMW Art Car Project, dünyaca ünlü sanatçıların farklı BMW otomobillerini adeta birer tuvale dönüştürdükleri, neredeyse 45 yıllık efsanevi bir proje. Yazımızda sizi en ilgi çeken “Art Car”lar ile tanıştırıyoruz.

Cittaslow’u Anlamak

Cittaslow’u Anlamak

Cittaslow’u Anlamak

Teknolojik ve küresel gelişmeler, hayatlarımızı müthiş bir hız ve koşturmaca içerisinde yaşamamıza sebep oluyor. Bu düzene doğal ve sürdürülebilir bir alternatif olarak doğan Cittaslow hareketi, bize biraz yavaşlamayı öğütlüyor. Bu yazımızda Cittaslow’u ve Türkiye’deki yavaş şehirleri ele alıyoruz.

Odunpazarı Modern Müzesi’ne Yolculuk. BMW X3 İle Eskişehir’i Keşfediyoruz.

Odunpazarı Modern Müzesi’ne Yolculuk. BMW X3 İle Eskişehir’i Keşfediyoruz | BMW Joy Blog

Odunpazarı Modern Müzesi’ne Yolculuk. BMW X3 İle Eskişehir’i Keşfediyoruz.

Hafta sonu için keyifli, sanat dolu bir kaçamak: BMW X3 ile geçtiğimiz Eylül ayında Eskişehir’de açılan Odunpazarı Modern Müzesi’ne doğru sanat ve keşif dolu, keyifli bir yolculuğa çıktık.

Gökçeada: Huzur, Doğa Ve Bolca Rüzgar.

Gökçeada: huzur, doğa ve kekik kokan rüzgarlar | BMW Joy Blog

Gökçeada: Huzur, Doğa Ve Bolca Rüzgar.

BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni İsmail Terzi, bu kez BMW X2 ile Gökçeada’nın saklı güzelliklerini keşfettiği kamp macerasını Joy Blog için yazdı.

İstanbul Bienali ile 7. Kıtaya Sanatsal bir Bakış.

16. İstanbul Bienali | BMW Joy Blog

İstanbul Bienali ile 7. Kıtaya Sanatsal bir Bakış.

Bizleri çağdaş sanatın dünyasına davet ederek hayatımıza değer katan İstanbul Bienali, bu yıl 16. kez kapılarını araladı. Bienalin bu yılki teması, Pasifik Okyanusu'nun ortasında bulunan 7 milyon ton ağırlığında devasa bir atık yığını olan Yedinci Kıta.

Yeni BMW Concept 4 ile Tanışın.

Yeni BMW Concept 4 ile Tanışın | BMW Joy Blog

Yeni BMW Concept 4 ile Tanışın.

Frankfurt Otomobil Fuarı’nın sürprizlerinden BMW Concept 4, minimalist ve titizlikle uygulanmış tasarımıyla mükemmel oranları bir araya getiriyor ve BMW genlerini geleceğe taşıyor.

Bill Viola Borusan Contemporary’de.

Bill Viola Borusan Contemporary’de | BMW Joy Blog

Bill Viola Borusan Contemporary’de.

Türkiye’de çağdaş sanatın en önemli duraklarından biri olan Borusan Contemporary, bu sonbaharı video sanatının önde gelen ismi Bill Viola’nın, Kathleen Forde’un küratörlüğünde gerçekleşen “Geçici” adlı sergisiyle karşıladı.

Siyahtan Siyah Yeni BMW X6 Vantablack.

Siyahtan Siyah Yeni BMW X6 Vantablack | BMW Joy Blog

Siyahtan Siyah Yeni BMW X6 Vantablack.

2019 Frankfurt Otomobil Fuarı, iddialı tasarım dilini, kendinden emin ve kaslı görünümünü vurgulayan Vantablack® VBx2 rengine sahip, türünün tek örneği, görkemli bir BMW’yi konuk ediyor: Siyahtan da siyah bir Yeni BMW X6.

Eskişehir’in En Yeni Müzesi: OMM.

Eskişehir’in En Yeni Müzesi: OMM. | BMW Türkiye

Eskişehir’in En Yeni Müzesi: OMM.

Odunpazarı Modern Müze, sanatın merak uyandıran ve bir araya getiren gücü ile sadece Eskişehir’e değil, Türkiye’de müzecilik anlayışına farklı bakış açıları sunmaya hazırlanıyor. Çağdaş sanatı destekleyen Borusan Otomotiv’in BMW otomobilleri ile ulaşım sponsoru olarak desteklediği OMM, herkesin keyifle vakit geçirebileceği yeni bir nefes alanı ve sanatsal bir buluşma noktası sunmayı amaçlıyor.

Warhol'un M1'i ile 40 Yıl Sonra Yeniden.

Warhol'un M1'i ile 40 Yıl Sonra Yeniden. | BMW Türkiye

Warhol'un M1'i ile 40 Yıl Sonra Yeniden.

Hızlı ve renkli. BMW Group Classic Sosyal Medya Yarışması'nın birincisi, 40 yıl önce Andy Warhol tarafından tasarlanıp sergilenen ve hatta Le Mans’a katılan M1 ile özel bir fotoğraf çekimi gerçekleştirdi.

Azıcık Uz mu Gittik?

BMW i3s ile Azıcık Uz mu Gittik? | BMW Türkiye

Azıcık Uz mu Gittik?

Tamamen elektrikli BMW i3s ile ne kadar uzağa gidebilirsiniz? Bir dijital ajansta pazarlama müdürü olarak çalışan Emrah Adıtatar, aklında tam olarak bu soruyla birlikte BMW i3s ile İstanbul’dan Adrasan’a kadar gitti ve bu ilham verici e-mobilite deneyimini bizim için kaleme aldı.

BMW Garmisch’in Muhteşem Dönüşü.

BMW Garmisch’in Muhteşem Dönüşü | BMW Türkiye

BMW Garmisch’in Muhteşem Dönüşü.

BMW’den, efsanevi tasarımcı Marcello Gandini’ye saygı gösterisi. İlk olarak Bertone için tasarlanan ve 1970 Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki tanıtımının ardından kayıplara karışan model Gandini'nin katkılarıyla nasıl yeni baştan oluşturuldu?

BMW Vision M Next.

BMW Vision M Next | BMW Türkiye

BMW Vision M Next.

BMW M markasının sürücü odaklı ve elektrikli geleceğine dair müjdeli haberlerimiz var. BMW, Vision M NEXT Concept ile geleceğin sürüş keyfini yeniden yorumluyor.

#Beklenen3, Ege Sahillerindeydi.
Yeni BMW 3 Serisi.

Yeni BMW 3 Serisi Ege Sahillerindeydi | BMW Türkiye

#Beklenen3, Ege Sahillerindeydi.
Yeni BMW 3 Serisi.

Sürüş keyfi tutkunları 3-9 Haziran tarihleri arasında #Beklenen3'ü Göcek, Bodrum ve Çeşme’de yakından tanışma şansını yakaladılar. Oldukça keyifli geçen güneşli bir haftayı sizler için özetledik.

BMW VR Deneyimi.

BMW VR Deneyimi.

BMW VR Deneyimi.

theMagger.com'un kurucusu Lisya Kalma Patir, son zamanlarda youtube videolarıyla takip ettiğimiz Irmak Kazuk ile Nisan ayında Zorlu AVM'deki BMW VR standını ziyaret etti ve yaşadığı deneyimi BMW Türkiye için kaleme aldı. Bu keyifli yazıyla beraber, Lisya ve Irmak'ın VR deneyimini keşfetmeniz için hazırladığımız videoya da göz atmayı unutmayın.

BMW X1 ile Gaziantep'e Yolculuk.

BMW X1 ile Gaziantep'e Yolculuk.

BMW X1 ile Gaziantep'e Yolculuk.

BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni İsmail Terzi, BMW için yazdığı üçüncü makalesinde bizleri Güneydoğu Anadolu’nun büyüleyici şehri Gaziantep’e götürüyor. BMW X1 ile baş başa çıktıkları bu seyahatte Gaziantep’i İsmail’in kaleminden ve objektifinden keşfedin.

BMW i3 Bizi Geleceğe Yakınlaştırıyor.

BMW i3 Bizi Geleceğe Yakınlaştırıyor.

BMW i3 Bizi Geleceğe Yakınlaştırıyor.

Borusan Otomotiv’de BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni görevini sürdüren İsmail Terzi, kaleme aldığı makalesinde bizi bu kez tamamen elektrikli BMW i3 ile bir araya getiriyor. Temiz ve huzurlu bir gelecek ile ilgili düşüncelerine, BMW i3s ile yaşadığı deneyim eşlik ediyor. Gelin, bu deneyime birlikte ortak olalım.

BMW X2 ile İstanbul'dan Kaçış.

BMW X2 ile İstanbul'dan Kaçış.

BMW X2 ile İstanbul'dan Kaçış.

Borusan Otomotiv BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni İsmail Terzi'nin kaleme aldığı BMW X2 ile şehirden kaçış macerasını keyifle okumanızı dileriz.