BMW Joy Blog | BMW Türkiye

BMW JOY BLOG.

BMW JOY BLOG.

BMW JOY BLOG.


Joy Blog’a hoş geldiniz!
BMW’nin büyüleyici dünyasından en son gelişmeler, ilham veren yazılar ve çok daha fazlası BMW Joy Blog’da.

 

 

Devamı

Beyaz Perdenin BMW'leri.

Unutulmaz Filmlerdeki BMW Modelleri. | BMW Joy Blog

Beyaz Perdenin BMW'leri.

Heyecanlı bir sahnede karşınıza çıkıyor, içinizi bir heyecan kaplıyor… Sinemadaki unutulmaz otomobillerin peşine düştük, James Bond’dan Görevimiz Tehlike’ye, ikonik filmlerdeki BMW modellerini bir araya getirdik.

BMW Yapay Zeka Algoritmalarını Paylaşıyor.

BMW Yapay Zeka Algoritmalarını Paylaşıyor | BMW Joy Blog

BMW Yapay Zeka Algoritmalarını Paylaşıyor.

BMW Group, üretimde sıkça kullanılmaya başlanan yapay zeka (AI) algoritmalarını geçtiğimiz ay açık kaynak platformu Github’da paylaştı. Bu algoritmaların herkese açık hale getirilmesi, yazılım geliştiricilerinin kaynak kodlarını görüntülemesine, değiştirmesine, kullanmasına ve geliştirmesine olanak sağlıyor.

2020’de Teknolojinin Vaat Ettikleri.

2020’de Teknolojinin Vaat Ettikleri | BMW Joy Blog

2020’de Teknolojinin Vaat Ettikleri.

5G’den Blockchain’e, sürücüsüz otomobillerden Nesnelerin İnterneti’ne, 2020’de bizi bekleyen önemli teknolojik gelişmelere ve bunların gündelik yaşamımızı nasıl etkileyeceğine dair notları bu yazıda bulacaksınız.

Kahverengi Tabelaların Peşinde.

Kahverengi Tabelaların Peşinde  | BMW Joy Blog

Kahverengi Tabelaların Peşinde.

Güzeller güzeli ülkemizde arabayla seyahat ederken karşımıza peşi sıra kahverengi tabelalar çıkar. Bizi Türkiye’nin tarihî, arkeolojik ve doğal güzelliklerine davet eden bu kahverengi tabelalar genellikle mavi tabelalar kadar dikkat çekmez. Bir sonraki yol maceranıza kahverengi tabelalar yön versin ister misiniz?

Başrolde Adrenalin.

Başrolde Adrenalin | BMW Joy Blog

Başrolde Adrenalin.

Hızla atan nabız, birbiri ardına gelen kısa ve keskin nefesler, kalbin göğüs kafesine sığmayışı, elde ve ayaklarda karıncalanmalar... Son zamanlarda yükselişe geçen 5 macera sporunu sizin için bir araya getirdik.

Kış Sürüş Teknikleri ve İpuçları.

Kış Sürüş Teknikleri ve İpuçları  | BMW Joy Blog

Kış Sürüş Teknikleri ve İpuçları.

Her sürüş koşulunda ve durumunda sakin ve kendinden emin kalmak çok önemli. Elbette bunu yapabilmek büyük oranda ne yaptığınızı iyi bilmekten ve tecrübeli olmaktan geçiyor. Kış mevsimi koşulları için güvenli sürüş teknikleri konusunda ihtiyacınız olan bilgileri sizin için ele alıyoruz.

BMW Isetta’nın Hikayesi.

BMW Isetta’nın Hikayesi | BMW Joy Blog

BMW Isetta’nın Hikayesi.

Isetta, BMW’nin en sevilen klasiklerinden biri. Bir dönem için pek çok şey ifade eden BMW Isetta’nın hikayesini 1950’li yıllara doğru nostaljik bir yolculukla keşfediyoruz.

Yeşil Yollar, Yeşil Düşünceler.

Yeşil Yollar, Yeşil Düşünceler | BMW Joy Blog

Yeşil Yollar, Yeşil Düşünceler.

Adem Barış ilham dolu paylaşımlarıyla ilgi çeken bir seyahat tutkunu. BMW i3 ile doğaya ve yeşile dokunan keyifli bir kaçamak yapan Adem, deneyimini ve düşüncelerini BMW Joy Blog için kaleme aldı.

Avrupa’nın En Güzel Kış Destinasyonları.

Avrupa’nın En Güzel Kış Destinasyonları.  | BMW Türkiye

Avrupa’nın En Güzel Kış Destinasyonları.

Avrupa’nın her köşesinin bembeyaz bir örtüye bürünerek etkileyici görüntülere sahne olacağı soğuk kış günleri geldi çattı. Unutulmaz deneyimler yaşayabileceğimiz kış destinasyonları arayışınızda size yol göstereceğini düşündüğümüz rotaları listeledik.

Andy Warhol’u Tanımak.

Andy Warhol’u Tanımak  | BMW Türkiye

Andy Warhol’u Tanımak.

Pop-art akımının dev ismi Andy Warhol’u anlatmak kolay değil elbette. Campbell Çorba Kutuları gibi sıra dışı eserlerinden 1979'da BMW Art Car Project kapsamında hazırladığı BMW M1’e, ikonik sanatçı Andy Warhol’u sayfamızda ağırlıyoruz.

İlham Veren Mimari Eserler.

Modern Mimarinin Başyapıtları | BMW Türkiye

İlham Veren Mimari Eserler.

Dünyanın farklı noktalarında görülmeyi bekleyen birçok mimari eser var. Zamansız, alışılmadık, ikonik tarzlarıyla öne çıkan, en iyi mimari yapılar olarak adlandırabileceğimiz eserleri sizin için derledik. Hepsi birer başyapıt olan bu modern ve ünlü mimari eserleri keşfetmeye hazır mısınız?

2020’nin Gastronomi Trendlerine Bakış.

2020’nin Gastronomi Trendlerine Bakış | BMW Joy Blog

2020’nin Gastronomi Trendlerine Bakış.

2020 gastronomi alanında bizlere hangi yenilikler ile bekliyor? Sizi dumanı üstünde tüten, gastronomik trend tahmini yazımızı okumaya davet ediyoruz.

BMW Logosunun Gerçek Hikayesi.

BMW Logosunun Gerçek Anlamı Nedir? | BMW Joy Blog

BMW Logosunun Gerçek Hikayesi.

Bu logo gerçekten de bir pervaneyi mi sembolize ediyor? BMW logosunun anlamı uzun yıllardır tartışılan bir konu. BMW ambleminin gerçek hikayesini merak ediyorsanız, yazımızın devamını okumanızda fayda var.

2019’un Sanat Olayları.

2019’un En Önemli Sanat Olayları  | BMW Joy Blog

2019’un Sanat Olayları.

Zaman ne hızlı akıyor… 2019, sanat dünyasını ve çağdaş sanatı yakından takip edenler için oldukça verimli, dopdolu bir yıl oldu. 2019’un ‘en’leri listelenmeye başladı. Biz de 2019’un önemli sanat olaylarını hatırlamak, hatırlatmak istedik. İşte yeni müzeleri, iz bırakan sergileri ve ilham verici gelişmeleriyle 2019’da sanat dünyası…

BMW 3 Serisi’nin Yedi Nesli.

BMW 3 Serisi’nin Yedi Nesli | BMW Joy Blog

BMW 3 Serisi’nin Yedi Nesli.

Nostalji severler burada mı? BMW 3 Serisi’nin 1975 yılından bu yana süregelen evrimini, BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni İsmail Terzi’nin keyifli anlatımıyla ve BMW Joy Blog için özel çekilen fotoğraflarla keşfediyoruz.

Avrupa'nın Büyüleyici Meydanları ve Noel Pazarları

Büyüleyici Meydanları ve Noel Pazarlarıyla Avrupa | BMW Joy Blog

Avrupa'nın Büyüleyici Meydanları ve Noel Pazarları

Avrupa şehirlerine seyahat etmek her mevsim çok keyifli ama Aralık ayında meydanlar bir başka güzel oluyor. Meşhur Noel pazarları, yeni yıl ruhunu tam anlamıyla yaşayabileceğiniz ışıltılı ve büyüleyici yerler... Estonya’dan İtalya’ya, Avrupa’nın en ışıltılı ve eğlenceli Noel pazarlarını sizin için listeledik.

Otomobil Lastikleri Hakkında Kısa bir Rehber

Otomobil Lastikleri Hakkında Kısa bir Rehber  | BMW Joy Blog

Otomobil Lastikleri Hakkında Kısa bir Rehber

Hava soğuduğunda neden kış lastiklerine geçiyoruz? Lastikler ne sıklıkta yenilenmelidir? Kızaklama oluştuğunda ne yapmak gerekir? Kış lastiklerine geçme mevsimi gelmişken lastik konusunda merak edilen konuları ele aldığımız yazımıza göz atın.

BMW Art Car Project

Bmw Art Car Project | BMW Joy Blog

BMW Art Car Project

BMW Art Car Project, dünyaca ünlü sanatçıların farklı BMW otomobillerini adeta birer tuvale dönüştürdükleri, neredeyse 45 yıllık efsanevi bir proje. Yazımızda sizi en ilgi çeken “Art Car”lar ile tanıştırıyoruz.

Cittaslow’u Anlamak

Cittaslow’u Anlamak

Cittaslow’u Anlamak

Teknolojik ve küresel gelişmeler, hayatlarımızı müthiş bir hız ve koşturmaca içerisinde yaşamamıza sebep oluyor. Bu düzene doğal ve sürdürülebilir bir alternatif olarak doğan Cittaslow hareketi, bize biraz yavaşlamayı öğütlüyor. Bu yazımızda Cittaslow’u ve Türkiye’deki yavaş şehirleri ele alıyoruz.

Odunpazarı Modern Müzesi’ne Yolculuk. BMW X3 İle Eskişehir’i Keşfediyoruz.

Odunpazarı Modern Müzesi’ne Yolculuk. BMW X3 İle Eskişehir’i Keşfediyoruz | BMW Joy Blog

Odunpazarı Modern Müzesi’ne Yolculuk. BMW X3 İle Eskişehir’i Keşfediyoruz.

Hafta sonu için keyifli, sanat dolu bir kaçamak: BMW X3 ile geçtiğimiz Eylül ayında Eskişehir’de açılan Odunpazarı Modern Müzesi’ne doğru sanat ve keşif dolu, keyifli bir yolculuğa çıktık.

Gökçeada: Huzur, Doğa Ve Bolca Rüzgar.

Gökçeada: huzur, doğa ve kekik kokan rüzgarlar | BMW Joy Blog

Gökçeada: Huzur, Doğa Ve Bolca Rüzgar.

BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni İsmail Terzi, bu kez BMW X2 ile Gökçeada’nın saklı güzelliklerini keşfettiği kamp macerasını Joy Blog için yazdı.

İstanbul Bienali ile 7. Kıtaya Sanatsal bir Bakış.

16. İstanbul Bienali | BMW Joy Blog

İstanbul Bienali ile 7. Kıtaya Sanatsal bir Bakış.

Bizleri çağdaş sanatın dünyasına davet ederek hayatımıza değer katan İstanbul Bienali, bu yıl 16. kez kapılarını araladı. Bienalin bu yılki teması, Pasifik Okyanusu'nun ortasında bulunan 7 milyon ton ağırlığında devasa bir atık yığını olan Yedinci Kıta.

Yeni BMW Concept 4 ile Tanışın.

Yeni BMW Concept 4 ile Tanışın | BMW Joy Blog

Yeni BMW Concept 4 ile Tanışın.

Frankfurt Otomobil Fuarı’nın sürprizlerinden BMW Concept 4, minimalist ve titizlikle uygulanmış tasarımıyla mükemmel oranları bir araya getiriyor ve BMW genlerini geleceğe taşıyor.

Bill Viola Borusan Contemporary’de.

Bill Viola Borusan Contemporary’de | BMW Joy Blog

Bill Viola Borusan Contemporary’de.

Türkiye’de çağdaş sanatın en önemli duraklarından biri olan Borusan Contemporary, bu sonbaharı video sanatının önde gelen ismi Bill Viola’nın, Kathleen Forde’un küratörlüğünde gerçekleşen “Geçici” adlı sergisiyle karşıladı.

Siyahtan Siyah Yeni BMW X6 Vantablack.

Siyahtan Siyah Yeni BMW X6 Vantablack | BMW Joy Blog

Siyahtan Siyah Yeni BMW X6 Vantablack.

2019 Frankfurt Otomobil Fuarı, iddialı tasarım dilini, kendinden emin ve kaslı görünümünü vurgulayan Vantablack® VBx2 rengine sahip, türünün tek örneği, görkemli bir BMW’yi konuk ediyor: Siyahtan da siyah bir Yeni BMW X6.

Eskişehir’in En Yeni Müzesi: OMM.

Eskişehir’in En Yeni Müzesi: OMM. | BMW Türkiye

Eskişehir’in En Yeni Müzesi: OMM.

Odunpazarı Modern Müze, sanatın merak uyandıran ve bir araya getiren gücü ile sadece Eskişehir’e değil, Türkiye’de müzecilik anlayışına farklı bakış açıları sunmaya hazırlanıyor. Çağdaş sanatı destekleyen Borusan Otomotiv’in BMW otomobilleri ile ulaşım sponsoru olarak desteklediği OMM, herkesin keyifle vakit geçirebileceği yeni bir nefes alanı ve sanatsal bir buluşma noktası sunmayı amaçlıyor.

Warhol'un M1'i ile 40 Yıl Sonra Yeniden.

Warhol'un M1'i ile 40 Yıl Sonra Yeniden. | BMW Türkiye

Warhol'un M1'i ile 40 Yıl Sonra Yeniden.

Hızlı ve renkli. BMW Group Classic Sosyal Medya Yarışması'nın birincisi, 40 yıl önce Andy Warhol tarafından tasarlanıp sergilenen ve hatta Le Mans’a katılan M1 ile özel bir fotoğraf çekimi gerçekleştirdi.

Azıcık Uz mu Gittik?

BMW i3s ile Azıcık Uz mu Gittik? | BMW Türkiye

Azıcık Uz mu Gittik?

Tamamen elektrikli BMW i3s ile ne kadar uzağa gidebilirsiniz? Bir dijital ajansta pazarlama müdürü olarak çalışan Emrah Adıtatar, aklında tam olarak bu soruyla birlikte BMW i3s ile İstanbul’dan Adrasan’a kadar gitti ve bu ilham verici e-mobilite deneyimini bizim için kaleme aldı.

BMW Garmisch’in Muhteşem Dönüşü.

BMW Garmisch’in Muhteşem Dönüşü | BMW Türkiye

BMW Garmisch’in Muhteşem Dönüşü.

BMW’den, efsanevi tasarımcı Marcello Gandini’ye saygı gösterisi. İlk olarak Bertone için tasarlanan ve 1970 Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki tanıtımının ardından kayıplara karışan model Gandini'nin katkılarıyla nasıl yeni baştan oluşturuldu?

BMW Vision M Next.

BMW Vision M Next | BMW Türkiye

BMW Vision M Next.

BMW M markasının sürücü odaklı ve elektrikli geleceğine dair müjdeli haberlerimiz var. BMW, Vision M NEXT Concept ile geleceğin sürüş keyfini yeniden yorumluyor.

#Beklenen3, Ege Sahillerindeydi.
Yeni BMW 3 Serisi.

Yeni BMW 3 Serisi Ege Sahillerindeydi | BMW Türkiye

#Beklenen3, Ege Sahillerindeydi.
Yeni BMW 3 Serisi.

Sürüş keyfi tutkunları 3-9 Haziran tarihleri arasında #Beklenen3'ü Göcek, Bodrum ve Çeşme’de yakından tanışma şansını yakaladılar. Oldukça keyifli geçen güneşli bir haftayı sizler için özetledik.

BMW VR Deneyimi.

BMW VR Deneyimi.

BMW VR Deneyimi.

theMagger.com'un kurucusu Lisya Kalma Patir, son zamanlarda youtube videolarıyla takip ettiğimiz Irmak Kazuk ile Nisan ayında Zorlu AVM'deki BMW VR standını ziyaret etti ve yaşadığı deneyimi BMW Türkiye için kaleme aldı. Bu keyifli yazıyla beraber, Lisya ve Irmak'ın VR deneyimini keşfetmeniz için hazırladığımız videoya da göz atmayı unutmayın.

BMW X1 ile Gaziantep'e Yolculuk.

BMW X1 ile Gaziantep'e Yolculuk.

BMW X1 ile Gaziantep'e Yolculuk.

BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni İsmail Terzi, BMW için yazdığı üçüncü makalesinde bizleri Güneydoğu Anadolu’nun büyüleyici şehri Gaziantep’e götürüyor. BMW X1 ile baş başa çıktıkları bu seyahatte Gaziantep’i İsmail’in kaleminden ve objektifinden keşfedin.

Yeni BMW i3 Bizi Geleceğe Yakınlaştırıyor.

Yeni BMW i3 Bizi Geleceğe Yakınlaştırıyor.

Yeni BMW i3 Bizi Geleceğe Yakınlaştırıyor.

Borusan Otomotiv’de BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni görevini sürdüren İsmail Terzi, kaleme aldığı makalesinde bizi bu kez tamamen elektrikli BMW i3 ile bir araya getiriyor. Temiz ve huzurlu bir gelecek ile ilgili düşüncelerine, Yeni BMW i3s ile yaşadığı deneyim eşlik ediyor. Gelin, bu deneyime birlikte ortak olalım.

BMW X2 ile İstanbul'dan Kaçış.

BMW X2 ile İstanbul'dan Kaçış.

BMW X2 ile İstanbul'dan Kaçış.

Borusan Otomotiv BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni İsmail Terzi'nin kaleme aldığı BMW X2 ile şehirden kaçış macerasını keyifle okumanızı dileriz.