X’İN KEŞFETTİKLERİ: Kasım Takvimi | BMW Joy Blog

X’İN KEŞFETTİKLERİ.

X’İN KEŞFETTİKLERİ.


  01.11.2023


  Özgürlük, cesur hayaller, yeni keşifler… Sinemadan modern sanata, gastronomiden seyahate birbirinden farklı alanlardan oluşan önerileri sizin için her ay “X’İN KEŞFETTİKLERİ” takviminde derliyoruz. Ufkunu genişleterek hayatın ve iş temposunun yoğunluğunda hiçbir etkinliği kaçırmak istemeyenler: Doğru yerdesiniz.

  Devamı

  X’İN KASIM AYI FAVORİLERİ.

  Bu ayki takvimin öne çıkanları:
  X’İN SEÇTİKLERİ.

  Cumhuriyetin Yüzü

  Borusan Kocabıyık Vakfı, Erken Cumhuriyet Dönemi’ni çok boyutlu ele alabilmek amacıyla Galataport 02 Blok’ta 3 Mart’a kadar Cumhuriyetin Yüzü sergisini düzenliyor. Detaylar takvimde.

  X’İN SEÇTİKLERİ.

  INSPIRE 2023

  Avrupa Birliği’nin iklim krizi çalışmalarını şeffaf bir şekilde yürütmek adına düzenlediği INSPIRE 2023 toplantıları, Bükreş’te 28 ile 29 Kasım tarihleri arasında gerçekleşiyor. INSPIRE 2023, katılımcıların topluluk paydaşları ile özgür bir diyaloğa girebilmesini hedefliyor. Detaylar takvimde.

  17. Contemporary Istanbul

  27. İstanbul Tiyatro Festivali

  Şehrin festival hayatına yön veren İKSV, 27. İstanbul Tiyatro Festivali ile yerel ve uluslararası tiyatro topluluklarını 25 Kasım’a kadar İstanbul’da bir araya getiriyor. Bu sene festival kapsamında Çifte Cinayet ilk kez Türkiye’ye geliyor; Sokhumi Devlet Tiyatrosu ağırlanıyor. Detaylar takvimde.

  17. Contemporary Istanbul

  Avrupa Film Ayı

  Restore edilen filmlerden oluşan arşivi ile dikkat çeken Beykoz Kundura, 11 ile 26 Kasım tarihleri arasında Avrupa Sineması’na dair klasik filmlerden oluşan yeni bir seçki sunuyor. Film seçkisinde Jean Luc Godard, Agnes Vardas gibi usta isimler yer alıyor. Detaylar takvimde. 

  X’İN SEÇTİKLERİ.

  BIFO ile İtalyan Opera Esintisi

  Türkiye’nin en değerli müzik topluluklarından Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, İtalyan Opera Esintisi’ni Zorlu PSM’e 16 Kasım’da getiriyor. Orkestranın şefliğini Carlo Tenan üstleniyor, soprano koltuğuna ise Fatma Said geçiyor. Detaylar takvimde.

  HEPSİ TEK BİR YERDE.

    

  X’İN KEŞFETTİKLERİ takvimi hep elinizin altında olsun.

  BMW iX İLE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK:


  Sürdürülebilir kalkınma, yeşil şehirler, sıfır atık… İnsanoğlunun kendi ihtiyaçlarını karşılama kabiliyetini öne çıkarmak ve gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için çalışıyoruz. İklim krizine yönelik çözümler her gün geçen artarken biz de sorumlu üretim ve tüketim zincirinin bir parçası olmaya devam ediyoruz.

  X’İN KEŞFETTİKLERİ | BMW Joy Blog

  Sürdürülebilir Strateji Eğitimi | Harvard Üniversitesi, Süresiz

  Harvard Üniversitesi, işletmelerinde amaç odaklı kâr kazanmayı ön plana alan profesyonellere yönelik çevrimiçi bir eğitim düzenliyor. Üç modülden oluşan Sürdürülebilir Strateji Eğitimi, farklı iş modellerini çevre, politika, küresel problemler ve iklim krizi üzerinden ele alıyor. Devletlerin, yatırımcıların ve müşterilerin işletme üzerindeki etkilerinin araştırıldığı eğitimde katılımcıların etki odaklı iş modellerinde rekabet avantajları kazanması hedefleniyor.

  Siteye gidin
  X’İN KEŞFETTİKLERİ | BMW Joy Blog

  Cleantech Enerji Konferansı | Estonya, 14 – 16 Kasım

  İşletmelere sürdürülebilir yenilikler konusunda danışmanlık veren Cleantech Grubu’nun uzun zamandır Avrupa’da beklenen buluşması Cleantech Enerji Konferansı, bu sene Estonya’da 14 ile 16 Kasım tarihleri arasında gerçekleşiyor. Yatırımcılar, girişimciler ve büyük şirketler arasında bir sosyal ağ kurmayı hedefleyen konferansta farklı endüstrilerin temiz enerjiye uyum sağlama sürecinde atması gereken adımlara odaklanılıyor.

  Siteye gidin
  X’İN KEŞFETTİKLERİ | BMW Joy Blog

  INSPIRE 2023 | Belçika, 28 – 29 Kasım

  Avrupa Birliği’nin “Herkes için yeşil bilgi” sloganı altında düzenlediği INSPIRE 2023 toplantıları bu yıl Brüksel’de 28 ile 29 Kasım tarihleri arasında gerçekleşiyor. Devletlerin ve şirketlerin dijital dönüşümlerine yeni bir yaklaşım getirmeyi hedefleyen toplantılarda küresel kazanç elde edebilmek için yeni ekonomi modelleri araştırılıyor. İklim ve çevre problemlerine çözüm getirebilmek amacıyla şeffaf olunması gerektiğini savunan toplantılarda katılımcıların topluluk paydaşları ile diyaloğa girebilmesi hedefleniyor.

  Siteye gidin
  X’İN KEŞFETTİKLERİ | BMW Joy Blog

  Avrupa Birliği Uluslararası Sürdürülebilir Etki Odaklı Yatırımlar Konferansı | İtalya, 30 Kasım – 1 Aralık

  Avrupa Birliği’nin sürdürülebilir finans ve yeşil ekonomi üzerine düzenlediği Uluslararası Sürdürülebilir Etki Odaklı Yatırım Konferansı, bu yıl Roma’da 30 Kasım ile 1 Aralık tarihleri arasında gerçekleşiyor. Özellikle doğa ve beşerî bilim alanlarında dünyanın önde gelen La Sapienza Üniversitesi’nde gerçekleşen buluşmalarda sosyal etki odaklı yatırımlar merkeze alınıyor. Konferans uluslararası akademisyenleri, pratisyenleri ve karar vericileri bir araya getirmeyi amaçlıyor.

  Siteye gidin
  X’İN KEŞFETTİKLERİ | BMW Joy Blog

  Birleşmiş Milletler İklim Değişimi Konferansı (COP 28) | Dubai, 30 Kasım – 12 Aralık

  İklim krizine dair düzenlenen en önemli konferanslardan COP, bu sene yirmi sekizinci oturumuna 30 Kasım ile 12 Aralık tarihleri arasında Dubai’de devam ediyor. Dünya liderleri, bakanları ve arabulucuları; aktivistler ve özneler ile bir araya getiren COP buluşmaları, iklim krizini ve etkilerini azaltmayı hedefliyor. Bu sene COP 28 için belirlenen ana başlıklar arasında yenilenebilir enerji, iklim odaklı finans ve iklim hareketlerinde bireyleri merkeze alma yöntemleri bulunuyor.

  Siteye gidin

  SEYAHAT

  Keşif, gözlem ve deneyimlerle seyahatin öğretici bir yolculuk olduğuna inanıyoruz. Seyahat ederek farklı ülkelere gidip, o ülkenin kültürünü kendi benliğinizle deneyimleyebilirsiniz. Online turlara katılarak bir şehri evinizin konforunda ziyaret edebilir, o şehre dair birçok anahtar bilgiye kavuşabilirsiniz.

  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Lewes Bonfire | İngiltere, 5 Kasım

  1605 yılında Birleşik Krallık’a karşı girişilen komplonun başarısız olmasını kutlamak amacıyla her yıl 5 Kasım’da düzenlenen Guy Fawkes Gecesi’nin en büyük kutlaması Lewes Bonfire, Sussex’te gerçekleşiyor. Bu sene yalnızca Lewes’te konaklayanların katılımına açık bir şekilde düzenlenen yürüyüşte Sussex toplulukları grotesk kostümler giyiyor ve şenlik ateşleri yakıyor. Şenlik, Birleşik Krallık’ın demokrasi zinciri için en önemli kutlama olarak kabul ediliyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Diwali | Hindistan, 10 – 14 Kasım

  Hindu takviminin Ashvin ayının on üçüncü gününe gelen Işık Festivali, Hindu inancının en önemli festivallerinden biri olarak kutlanıyor. Refah tanrısı Lakshmi’ye adanan festival, Hindistan’da finansal yeni bir yılın başlangıcına referans gösteriliyor. Işık Festivali olarak geçen Diwalii, insanlığın karanlığa karşı ışığı, kötüye karşı iyiyi seçme gücünü onurlandırmak amacıyla kutlanıyor. Beş gün boyunca devam eden kutlamalar ve ibadetler bu sene 10 ile 14 Kasım tarihleri arasında gerçekleşiyor. 

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Winter Festival of Lights | Kanada, 18 Kasım – 7 Ocak

  Kanada’nın en büyük açık hava festivali Winter Festival of Lights, bu sene kırk birinci defa 18 Kasım ile 7 Ocak tarihleri arasında gerçekleşiyor. Katılımın ücretsiz olduğu festival Niagara Şelalesi’nin Kanada tarafında düzenleniyor. Kışın gelişini şelaleye yansıtılan ışık oyunları ile elli bir gün boyunca kutlayan festivalde ülkenin farklı yerlerinden gelen tatlı şefleri sıcak çikolatalar; miksolojistler yirmi üç özel kokteyl hazırlıyor. 

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Ömer Kokal ile Şehrin Tılsımları ve Ayın Biri Kilisesi | İstanbul, 26 Kasım

  Kendisini “efsane anlatıcısı” olarak tanımlayan gezi fotoğrafçısı Ömer Kokal eşliğinde 26 Kasım’da gerçekleşen Şehrin Tılsımları ve Ayın Biri Kilisesi gezisi rotasını Evliya Çelebi’nin İstanbul’u felaketlerden koruduğuna inandığı yirmi yedi tılsımını takip ediyor. Nazım Hikmet’in Şeyh Bedrettin Destanı’ndan her ayın birinde dileklerin kabul edildiğine inanılan Meryem Ana Kilisesi’ne doğru uzanan yolculukta şehir efsaneler, hikâyeler ve mimari ile bir kez daha keşfediliyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Yi Pen Fener Festivali | Tayland, 27 – 28 Kasım

  Tayland takvimine göre ikinci ayın ilk dolunay gecesinde gerçekleşen Yi Pen Fener Festivali, su tanrıçası Ket Kaew Chulamaneed’i onurlandırmak amacıyla bu sene 27 ile 28 Kasım tarihleri arasında düzenleniyor. Festival katılımcıları dualarını ve dileklerini gökyüzündeki cennete ulaştırılabilmek amacıyla fenerlerini havaya doğru bırakıyorlar. Yerel halkın evlerini tanrıçaya göre süsledikleri festivalde monklar, ibadethanelerde herkesin katılımına açık dua seansları düzenliyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Venedik Mimarlık Bienali | Venedik, 20 Mayıs – 26 Kasım

  Mimarlık alanına özel en önemli etkinliklerden biri olan Venedik Mimarlık Bienali, bu sene on sekizinci defa 20 Mayıs ve 26 Kasım arasında gerçekleşiyor. 18. oturumunda Geleceğin Laboratuvarı temasına odaklanan Bienal, katılımcılarından değişimin aktif bir parçası olmasını bekliyor. Bu sene özellikle Afrika’dan gelen mimarların eserlerine odaklanılan Venedik Mimarlık Bienali’ne paralel eğitimler, konferanslar ve sahne performansları düzenleniyor.

  Siteye gidin

  SİNEMA / TV

  Sinema ve diziler, kısa filmler, belgeseller, söyleşiler, festivaller… Bu büyüleyici dünyanın nabzını X’İN KEŞFETTİKLERİ ile tutabilir, yerel ve global pek çok etkinliği yakından takip edip ajandalarınıza not edebilirsiniz.

  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  27. İstanbul Tiyatro Festivali | İstanbul, 25 Kasım’a kadar

  İstanbul’da festival hayatına yön veren İKSV’nin düzenlediği 27. İstanbul Tiyatro Festivali, 25 Kasım’a kadar devam ediyor. Yerli ve yabancı tiyatro topluluklarını İstanbul’da bir araya getirmek adına 1989 yılından beri düzenlenen festivalde farklı kültürler ve ülkeler arasında sanatsal bir diyalog kurmak hedefleniyor. Bu sene festivalin programında dans tiyatrosuna devrimci bir yaklaşım gösteren Çifte Cinayet ilk kez Türkiye’ye geliyor; Sokhumi Devlet Tiyatrosu ağırlanıyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Il Cinema Ritrovato İstanbul’da! | Kadıköy Sinematek ve Sinemaevi, 21 Ocak 2024’e kadar

  Dünyanın film restorasyonu ve korunmasında önde gelen prestijli arşivlerinden Cineteca di Bologna’nın her yıl dokuz gün boyunca düzenlediği Il Cinema Ritrovato’dan küçük bir seçki bu sene Kadıköy Sinematek ve Sinemaevi’ne geliyor. 21 Ocak’a kadar devam eden seçkinin programında altı klasik film yer alıyor. Festivalde zamanında tabu kabul edilen konuları beyaz perdeye cesurca aktaran Micheal Powell ve Emeric Pressburger, anlatıların sınırlarını zorlayan Michelangelo Antonioni ve birçok isim yer alıyor. 

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  12. Cenova Uluslararası Film Festivali | İsviçre, 3 – 12 Kasım

  Televizyonu da film festivallerinin ilk defa bir parçası yapan Cenova Uluslararası Film Festivali, yirmi dokuzuncu yılını 3 ile 12 Kasım tarihleri arasında kutluyor. Yenilikçi ve deneyimsel yapılara öncelik vermeyi amaçlayan festivalin programında artık sanal gerçeklik üretimleri de yer alıyor. Sanatçıların yeni teknolojilere uyum sağlama sürecinde yaşayabilecekleri sıkıntılara yardımcı olmayı amaçlayan festival, film ekipleri ve izleyiciler arasında farkı bir bağ kurmayı önceliklendiriyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  IDFA 2023 | Hollanda, 8 – 19 Kasım

  Avrupa’da düzenlenen en büyük belgesel festivali IDFA, bu sene 8 ile 19 Kasım tarihleri arasında Amsterdam’da devam ediyor. Film çalışanları ve izleyiciler arasında gerçek bir ilişki kurmayı hedefleyen festivale paralel usta isimlerin moderatörlüğünde atölyeler, partiler, sergiler ve performanslar gerçekleşiyor. Festival yeni yönetmenlere bir platform sağlarken seçkisini çeşitlilik üzerine yaratıcı bir dil geliştiren belgeseller ile oluşturuyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Avrupa Film Ayı | Beykoz Kundura, 11 – 26 Kasım

  Bir repertuar sineması olmak üzere yakın zamanda tasarlanılan Kundura Sinema, Türkiye’nin restore edilmiş en önemli film arşivlerinden biri olarak kabul ediliyor. Sinema tarihi ve izleyiciler arasında yeni bir diyalog yaratmayı hedefleyen Kundura, her sene düzenlediği Avrupa Film Ayı seçkisini bu yıl 11 ile 26 Kasım tarihleri arasında gerçekleştiriyor. Festivalde Jean Luc Godard, Alain Resnais, Agnes Vardas gibi usta isimler yer alıyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Sinemanın İlk Divası: Asta Nielsen | Beykoz Kundura, 21 Ekim – 17 Mart

  Beykoz Kundura, sonbaharı yeni bir sessiz film seçkisi ile karşılıyor. 21 Ekim ile 17 Mart tarihleri arasında devam eden Sinemanın İlk Divası film seçkisi, merkezine 1910’lu yıllardan itibaren toplumsal normları oynadığı karakterler ile yıkan Asta Nielsen’i alıyor. Oyuncu Nielsen’in kariyerini şekillendiren yedi filmin dahil olduğu seçkiye Türkiye’den usta müzisyenlerin canlı performansları eşlik ediyor.

  Siteye gidin

  MODERN SANAT

  Birbirinden keyifli kültür-sanat etkinlikleri ve etkileyici sergilerle ufkumuzu genişletmeye devam ediyoruz. İster fiziki, isterseniz sanal… Müze ve sanat galerilerinin içerisinde keşfe çıkmak, online sergileri deneyimlemek ve çok daha fazlası, çok yakınınızda.

  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Cumhuriyetin Yüzü | Galataport, 3 Mart’a kadar

  Borusan Kocabıyık Vakfı, Erken Cumhuriyet Dönemi’ni çok boyutlu ele alabilmek amacıyla Galataport 02 Blok’ta 3 Mart’a kadar Cumhuriyetin Yüzü sergisini düzenliyor. Erken Cumhuriyet Dönemi’ndeki çok boyutlu toplumsal dönüşümün kültür, sanat ve sosyal yaşam üzerindeki etkilerine odaklanan sergi; dönemin plastik sanatlarından grafik tasarımına kadar disiplinler arası bir yaklaşım izliyor. Borusan Contemporary’nin katkıları ile hayata geçen sergide beş yüzden fazla eser bir araya geliyor.

  Joy Blog’da keşfedin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Sanat ve Ekoloji Eğitimi | Centre Pompidou, Süresiz

  Dünyanın önde gelen çağdaş sanat kurumu Centre Pompidou, Sanat ve Ekoloji üzerine ücretsiz bir eğitim programını çevrimiçi sunuyor. Beş oturumdan oluşan eğitimde 1960 yılından bugüne kadar sanat anlayışında farklı ekolojik pratikler ortaya koyan sanatçılara odaklanılıyor. Eğitim, modern sanata dahil yeni bir perspektif sunarken sanatçıların yaratım sürecinde ekolojik krizlerin oynadığı role farklı bir bakış açısı getiriyor. Eğitimlerde katılımcıların kendi pratiklerini oluşturabilmesi amacıyla aktiviteler bulunuyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Georges Pierri’nin Gözünden Godard | Institut Français & Kadıköy Sinematek Sinema Evi, 9 Aralık’a kadar

  Kadıköy Sinematek ve Sinamevi’nin “60’larda Godard” seçkisine eşlik etmek amacıyla düzenlenen Georges Pierri’nin Gözünden Godard başlıklı sergi, Institut Français ile Sinematek ve Sinema Evi’nde 9 Aralık’a kadar devam ediyor. Fransız Yeni Dalga akımının tanıklarından usta fotoğrafçı Georges Pierri’nin kadrajına girenleri merkeze alan sergi, Jean Luc Godard’ın yaratıcı ve yenilikçi ruhunun kamera arkasındaki özgün ve doğal hallerini ortaya koyuyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  The Art Show | New York, 2 – 5 Kasım

  Amerika’nın en seçkin galerilerinin New York’un önde gelen sosyal, sağlık ve sanat yardım kurumu Henry Street Settlement’a destek olmak amacıyla bir araya geldikleri The Art Show, bu yıl 2 ile 5 Kasım tarihleri arasında gerçekleşiyor. Klasik ve çağdaş sanat eserlerinden bir seçki sunulan fuarda sanatçılar, ziyaretçiler ve galeriler arasında bir bağ kurulması hedefleniyor. Fuarda her sene farklı performans sanatçılarının ortaya koyduğu dinamik gösteriler de bulunuyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Women in Revolt! | Tate Britain, 8 Kasım – 7 Nisan 2024

  Birleşik Krallık’ın önde gelen çağdaş sanat kurumu Tate Britain, platformunu 1970 ile 1990 yıllarında feminist sanatçıların ürettiği aktivist eserlere bırakıyor. Birleşik Krallık’ta üretimlerini gerçekleştiren yüz kadın sanatçıyı merceğe alın Women in Revolt! başlıklı sergi, 8 Kasım ile 7 Nisan tarihleri arasında devam ediyor. Sergi kapsamında bir araya gelen sanatçıların heykel, yağlı boya, fotoğraf gibi farklı medyumlarda gerçekleştirdiği politik eserler yer alıyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Venüs’ün Yeniden Doğuşu | Anna Laudel İstanbul, 11 Kasım – 31 Aralık

  Bodrum’da gördüğü ilginin ardından Ekin Su Koç’un Venüs’ün Yeniden Doğuşu sergisi, 11 Kasım ile 31 Aralık tarihleri arasında Anna Laudel İstanbul’a geliyor. Üretimlerini Türkiye, Almanya ve Danimarka arasında gerçekleştiren sanatçı; sergisinde beden algıları, toplumsal cinsiyete bağlı ön yargılar ve feminenliğin özü gibi karmaşık temalara odaklanıyor. Botticelli’nin ünlü tablosuna atıfta bulunulan sergide sanatçı, klasik sanat tarihinde yer alan kadın figürlerini yeniden hayal ederek aktarıyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Muhteşem Yüzyıl | Anna Laudel İstanbul, 5 Kasım’a kadar

  Anna Laudel İstanbul, 5 Kasım’a kadar görsel sanatçı Sarp Kerem Yavuz’u ağırlıyor. Üretimlerinde disiplinler arası bir yaklaşımı tercih eden Yavuz, yeni sergisinde geçmişte Türkiye’de popüler olan Muhteşem Yüzyıl dizisine bir göndermede bulunuyor. Muhteşem Yüzyıl başlıklı sergisinde erotizm, oryantalizm ve politika kavramlarını yakın merceğe alan sanatçı, sergisinde yapay zekâ tarafından üretilmiş fotoğraflara da yer veriyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  2019 | Zilberman Gallery İstanbul, 25 Kasım’a kadar

  Zilberman, 25 Kasım’a kadar 2019 başlıklı grup sergisini ağırlıyor. Yekhan Pınarlıgil’in küratörlüğünde gerçekleşen sergide on yedi sanatçının eserleri yer alıyor.1993 yılında Maslak’ta bir araba mezarlığının içinde açılan ve hızlıca kült statüsü kazanan gece kulübü 2019’un duyusal anısını canlandırmak üzere düzenlenen sergide 90’lı yılların 2019 hayalleri ile pandemi döneminde hiç yaşanmamış gibi hissedilen 2019 yılı karşılaştırılıyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Thao Nguyen Phan: Reincarnation of Shadows | Pirelli HangarBicocca, 14 Eylül – 14 Ocak

  Milano’nun en büyük çağdaş sanat merkezlerinden Pirelli HangarBicocca, 14 Eylül ile 14 Ocak tarihleri arasında Vietnamlı çağdaş sanatçı Thao Nguyen Phan’ı ağırlıyor. Disiplinler arası üretiminde rüyamsı sahneleri anımsatan sanatçı, üretimlerinde çevresel ve sosyal değişimlere ışık tutmayı amaçlıyor. Sanatçının esinlendikleri arasında doğduğu coğrafyanın peri masalları ve halk hikâyeleri başta geliyor. Phan, üretimlerinde unutulan hikâyeleri öne çıkararak hayaletimsi görüntüler yakalıyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Sarah Lucas: Happy Gas | Tate Birleşik Krallık, 28 Eylül – 14 Ocak

  İngiliz sanatçı Sarah Lucas’ın bir insanı insan yapan özellikleri keşfetmek üzere çıktığı yolculuğa ışık tutan Happy Gas sergisi, 28 Eylül ile 14 Ocak tarihleri arasında gerçekleşiyor. Tate Birleşik Krallık’ın ağırladığı sergide sanatçının tartışmaya zemin açan cesur işleri yer alıyor. Gündelik malzemeleri alışılmışın dışında kullanan sanatçı, üretimlerinde toplumsal cinsiyet normlarına meydan okumayı amaçlıyor. 

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  A World in Common: Contemporary African Photography | Tate Modern, 14 Ocak’a kadar

  Çağdaş sanatta Afrika temsiliyetini turistlerin objektifinden öznelerin deneyimlerine taşımayı amaçlayan Tate Modern, 14 Ocak’a kadar Afrika’nın farklı bölgelerinden ve nesillerinden sanatçıları ağırlıyor. Geleneksel bir serginin önüne geçebilmek adına bir sanat eserini deneyimleyebilmenin farklı yolları araştırılan sergide farklı disiplinlerde üretimler bir araya geliyor. Sergi; iklim krizi ve kimlik kavramlarını gelecek ve geçmiş üzerinden tartışmaya açıyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Pasaj | Arter, 1 Haziran - 31 Aralık

  Nuri Kuzucan, Pasaj isimli sergisi ile Arter’e konuk oluyor. Sanatçı eski ve yeni üretimlerini mekâna özgü düzenlemeyle bir araya getirerek bütün sergi alanını sanatsal bir kompozisyon olarak kullanmayı tercih ediyor. İzleyicinin bugüne kadar biriktirdiği sanat deneyimlerini öne çıkarmak isteyen sanatçı Kuzucan; ikili zıt kavramlar üzerinden ürettiği eserlerini yoruma açık olması adına geçişken ve akışkan bırakıyor. 

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Capturing The Moment | Tate Modern, 13 Haziran – 28 Ocak

  Çağdaş sanatın en önemli temsilcilerinden Tate Modern, fotoğraf ve resim arasındaki ilişkileri incelemek adına en ikonik üretimleri merkezine alıyor. Sergi; fotoğraf ve resim arasındaki bağların zaman içerisinde nasıl incelmeye başladığı hakkında bir diyalog başlatmayı amaçlıyor. Capturing The Moment sergisinde; Pablo Picasso, Andy Warhol, Paula Rego gibi çağdaş sanata dair önemli üretimlere imza atan sanatçıların eserleri yer alıyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Fuori Tutto | MAXXI, 28 Haziran – 8 Ekim

  Avrupa’nın çağdaş sanat merkezlerinden MAXXI, tamamen video çalışmalarından oluşan Fuori Tutto başlıklı bir sergi düzenliyor. Dünyanın birçok noktasından sanatçıları bir araya getiren sergi; seyirciyi bir zaman yolculuğuna çıkarmayı amaçlıyor. Tarih boyunca gerçekleşen değişimlere ışık tutan sergi; insan ve doğa arasında kurulan ilişkilerden mitolojik hikâyelere kadar geniş bir perspektif sunuyor. Video sergisine paralel kısa filmlerden oluşan bir film seçkisi bulunuyor.

  Siteye gidin

  PODCAST

  Türüne ve konusuna göre bilgilendirici, eğitici, eğlenceli, ciddi veya sürükleyici olan podcastler, dijitalleşen dünyanın en verimli ürünlerinden. Müziğe harika bir alternatif olan podcastler evde, otomobilinizde veya spor yaparken, yani kısacası her yerde size eşlik edebilir.

  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Wiser Than Me | İyi Yaşam & Komedi

  Veep, Seinfeld gibi ikonik dizilerin başrol oyuncusu Julia Louis – Dreyfus, podcast dünyasına yeni bir bakış açısı getiriyor ve her hafta yaşça büyük kadın sanatçıları konuk alıyor. Popüler diyaloglarda yaşı büyük kadınlara yer verilmediğini düşünen Emmy ödüllü oyuncu, konukları ile hayatın anlamını bulmak üzere sohbetler gerçekleştiriyor. Bu sene başlayan podcastin konukları arasında Jane Fonda, Fran Lebowitz ve daha birçok isim yer alıyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Anything Goes With Emma Chamberlain | Topluluk Kültürü

  Özellikle son dönemlerde her platformda adını sıklıkla duyulan içerik üreticisi Emma Chamberlain’in evinden takipçilerine seslendiği samimi bir podcast serisi bulunuyor. Her hafta aklına gelenlere gelişigüzel bir şekilde odaklanmayı tercih eden Emma Chamberlain, tek bir bölümde on yıl önce yaşadığı bir hikâyeden felsefi bir düşünceye kadar birçok konuyu ele alabiliyor. Podcast bölümleri her hafta Perşembe ve pazar günleri yayımlanıyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Outrage + Optimism | İklim Krizi Aktivizmi

  İklim krizi gerçekliğini kabul ederek yola çıkan Outrage + Optimism podcast serisi, problemlere çözüm olabilecek yolları araştırıyor. Eski Birleşmiş Milletler başkanı Christiana Figueres ve takımının kaydettiği podcast serisinde dinleyicileri çözümün parçası olmaya teşvik etmek ve politik süreç hakkında bilgi vermek amaçlanıyor. Podcast serisine bugüne kadar katılan konuklar arasında Greta Thunberg, David Attenborough gibi isimler yer alıyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  The Peter Schiff Show | Ekonomi

  Dr. Doom ismi ile tanınan Amerikalı finans yorumcusu Peter Schiff, bu sene yeni bir podcast programına dijital platformlarda imza atıyor. Her hafta ekonomik verileri yorumlayan Peter Schiff, Amerika ve uluslararası marketler hakkında güncel bilgiler paylaşıyor. Finans yorumlarında kendine özgü yaratıcı ve eğlenceli bir dil benimseyen Schiff’in podcastinde yatırımcıların ve çalışanların uluslararası marketlerde yaşadıklarını anlatan samimi bölümler de bulunuyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Çayın Halleri | Topluluk Kültürü

  Yüksek lisansını “Çay Üretimi ve Değişen Sosyal İlişkiler” üzerine yapan ve üretici bir aileden gelen Fatma Genç, çayın belleğini ve çaya dair her şeyi konuşabilmek amacıyla mikrofon başına oturuyor. Etnografya, edebiyat, politika, ticaret gibi birçok konuyu tartışmaya açan Fatma Genç, çaya geniş bir perspektiften yaklaşabilmek adına her bölümde farklı konuklar ağırlıyor. 

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Etkiye Dair | Sosyal Farkındalık

  Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu ev sahipliğinde düzenlenen Etkiye Dair podcast serisi, sosyal etki yaratmayı ve var olan etkileri arttırmayı hedefliyor. Sivil çalışanlardan sosyal medya üreticilerine kadar Türkiye’de etkiye dair aktif çalışan birçok kişinin katılımı ile gerçekleşen podcast serisi, özellikle sosyal girişim konularını merkeze alıyor. Podcast serisi, Erasmus + programı tarafından ortak finanse ediliyor. 

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Yanında İyi Gider | İçki Kültürü

  Meleklerin Payı ismi ile bilinen Dr. Burkay Adalığ, Yanında İyi Gider başlıklı podcast serisi için ayda iki kere mikrofon başına oturuyor. İmbikten Kadehe ve Maltın Peşinde kitapları ile kalabalık bir hayran grubuna hitap etmeye başlayan Adalığ, yeni podcast serisinde yalnızca gastronomi ve içki üzerine paylaşımlar yapmakla kalmıyor; sevdiği müzikler, yakın zamanda izlediği filmler gibi gündelik yaşantısından da birçok paylaşımda bulunuyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Economics Detective Radio | Ekonomi

  Birçok dergi tarafından en iyi ekonomi podcastlerinden biri olarak gösterilen Economics Detective Radio; piyasalar, ekonomi, fikirler ve kurumlar üzerine bilgi vermeyi amaçlıyor. Her bölüm ele aldığı konulara iktisat tarihinden bankacılığa kadar geniş bir perspektiften yaklaşan podcast serisi, öğrencilere ve konu ile ciddi bir şekilde ilgilenen amatörlere hitap etmeyi tercih ediyor. Bölümlerde paylaşılan bilgilerin kaynakları podcast serisinin internet sitesinde yer alıyor.

  Siteye gidin

  MÜZİK

  Gerek fiziksel gerekse ekranlarımızdan katıldığımız konser, festival ve müzik dinletilerini çok seviyoruz. Ayrıca müziğin ruhun gıdası olduğuna da inanıyoruz. Siz de bu melodik dünyanın kapılarını X’İN KEŞFETTİKLERİ ile aralayabilir, keşiflerinize yenilerini ekleyebilirsiniz.

  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Iceland Airwave | İzlanda, 2 – 4 Kasım

  İzlanda’da düzenlenen en büyük müzik festivali Icelandic Airwave, bu sene 2 ile 4 Kasım tarihleri arasında gerçekleşiyor. Sektöre yeni giren isimlerden usta sanatçılara kadar herkese platformunda yer vermeyi hedefleyen festival, farklı müzik türlerini bir araya getiren bir seçki sunuyor. Festival, İzlanda’nın doğa güzelliklerini ve müzik kültürünü uluslararası dinleyiciye tanıtmayı amaçlıyor. Festivalin bu zamana kadar ağırladığı isimler arasında Björk, Alex Metric gibi isimler yer alıyor. 

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Nessi Gomes | Zorlu PSM, 11 Kasım

  Kendine özgü müzik tarzı ile özellikle spiritüel kolektifler tarafından takip edilen Nessi Gomes, 11 Kasım’da Zorlu PSM’e geliyor. Akustik gitar ve vokaliyle seyircilere büyülü bir atmosfer yaratan müzisyen, üretimlerinde mistik unsurları bir araya getirirken kendi karanlık tarafları ile yüzleşmeyi tercih ediyor. Duygulara sade bir şekilde odaklanan sanatçı, These Walls ve Diamond & Demons gibi sevilen eserlerini konserinde seslendiriyor. 

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  BIFO ile İtalyan Opera Esintisi | Zorlu PSM, 16 Kasım

  Türkiye’nin en değerli müzik topluluklarından Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, 16 Kasım’da Zorlu PSM’e İtalyan Opera Esintisi’ni getiriyor. Orkestranın şefliğini Carlo Tenan üstlenirken soprano koltuğuna İtalya’dan İngiltere’ye uzanan yolculuğunda dikkatleri üzerine çeken başarılı sanatçı Fatma Said geçiyor. Mozart, Verdi, Rossini gibi bestecilerin yapıtlarına yer verilen geceye İtalyan besteci Ottorino Respighi’nin Roma Çamları senfonik şiiri eşlik ediyor

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Strawberry Fields | Avustralya, 17 – 19 Kasım

  Avustralya’nın en büyük kültürel festivallerinden Strawberry Fields, 17 ile 19 Kasım tarihleri arasında gerçekleşiyor. Dünyanın farklı yerlerinden gelen insanları ülkenin “vahşi” alanlarına davet eden festivalde konserlere paralel sergiler, performans gösterileri de yer alıyor. Bu sene festivale katılan sanatçıların birçoğunun ismi sürpriz olarak saklanırken Eli & Fur, Ezra Collective gibi müzisyenlerin listede yer aldığı biliniyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Primavera Sound | Arjantin, 25 – 26 Kasım

  İspanya ve Portekiz’de müziğin yaratıcı gücünü güneşli havalarda kutlamak adına düzenlenen Primavera Sound, 25 ile 26 Kasım tarihlerinde Güney Yarım Küre’ye iniyor. Yeni oturumuna Buenos Aires’te devam eden festival; Madonna, The Cure, Carly Rae Jepsen gibi isimleri ağırlıyor. Festival, yeni teknolojilerin müziğe olan etkilerini yakın merceğe alırken farklı türden müzik üreticilerini bir araya getirmeyi amaçlıyor.

  Siteye gidin

  DOĞA

  Doğanın bizlere sunduğu mucizelere tanıklık edip büyülenirken; bir yandan da doğaya olan saygımızı yansıttığımız aktivitelere zaman ayırabiliriz. Doğayı, çevreyi ve hayvanları koruyarak daha sürdürülebilir yarınlara doğru birlikte adım atabiliriz.

  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Jilber Barutçiyan ile Mantar Avı | Casa Lavanda, 4 & 11 & 18 & 25 Kasım

  Casa Lavanda, kasım ayı boyunca her cumartesi bir mantar avı düzenliyor. Mushrooms of Turkey’den Jiber Barutçiyan’ın rehberliği üstlendiği programda Şile ormanlarında bulunan mantarların büyülü dünyasına doğru bir yolculuğa çıkılıyor. Barutçiyan’ın mantarlara dair hikâyeler paylaştığı programa Casa Lavanda şefi Emre Şen’in tarladan sofraya felsefesi ile hazırladığı bir tadım menüsü eşlik ediyor. Etkinlik, sonbaharın lezzetlerini doğa keşifleri ile birleştirmeyi hedefliyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Rio Grande Kuş Gözlemi Festivali | Teksas, 8 – 12 Kasım

  Bu sene otuzuncu yılını kutlayan Rio Grande Kuş Gözlemi Festivali, 8 ile 12 Kasım tarihleri arasında göç eden özel kuşları izlemek adına dünyanın her yerinden gelen gözlemcileri Teksas’a davet ediyor. Beş gün boyunca yüz yirmi farklı alan gezisi düzenlenen festivalde konferanslar da gerçekleşiyor. Sanatçılardan öğrencilere kadar herkesin katılımına açık olan festivalde doğanın sınırlarına saygı duyulan bir keşif sunmak amaçlanıyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  National Geographic ile Şnorkel ve Kayak | Palau, 12 – 21 Kasım

  National Geographic uzmanları, 12 ile 21 Kasım tarihleri arasında Palau’nun korunan deniz yaşamına doğru bir gezi düzenliyor. National Geographic’in Prine Denizi Projesi kapsamında düzenlenen gezide katılımcılar, şnorkel ve kayak sporlarını gerçekleştirme fırsatı buluyor. Yolculuk sırasında yalnızca özel izin ile girilebilen alanlar uzmanlar ile keşfediliyor. Geziye ekolojist Jonath Giddens, film yapımcısı Tierney Thys ve mühendis Shah Selbe eşlik ediyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Kendal Dağ Festivali | İngiltere, 16 – 19 Kasım

  Birleşik Krallık’ın en büyük macera festivali olarak tanınan Kendal Dağ Festivali, bu sene 16 ile 19 Kasım tarihleri arasında gerçekleşiyor. Festivalde hiking ve tırmanış turları ile yarışmalara paralel açık hava sinema gösterimleri, partiler ve konferanslar düzenleniyor. Doğal yaşam ile uyumlanmanın kolektif bir şekilde gerçekleşebileceğini göstermeyi hedefleyen festivale yerel bölgenin kültürünü yansıtan yemekler eşlik ediyor.

  Siteye gidin

  ÇOCUK


  Çocuklarla geçirdiğimiz vakit çok özel ve önemli. Bu konuda şanslıyız; çünkü şehirde sanat atölyelerinden tiyatro oyunlarına kadar çocukların hatıralarında yer edinebilecek, onları geliştirebilecek birbirinden güzel aktiviteler yer alıyor. Çocukların meraklı ve yaratıcı dünyalarına biz de sanat ile eşlik ediyoruz.

  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Tahta Oyuncak Boyama Atölyesi | Oyuncak Müzesi, Süresiz

  Belgin ve Sunay Akın’ın ailelerin oyuncaklar aracılığıyla bağ kurabilmesi ve tarihe farklı bir bakış açısı getirebilmek amacıyla 2005 yılında kapılarını açtıkları Oyuncak Müzesi, her cumartesi ve pazar Tahta Oyuncak Boyama Atölyesi düzenliyor. İki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar çocuklar, kendi seçtikleri tahta oyuncakları boyayarak el becerilerini geliştiriyor. Atölye kapsamında çocuklar boyadıkları oyuncakları “Müze Anısı” olarak evine götürüyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Yaprakların İzinde | PastoralVadi EcoFarm, 13 – 17 Kasım

  İyi yaşam için sıklıkla tercih edilen PastoralVadi EcoFarm, 13 ile 17 Kasım tarihleri arasında çocuklara yönelik bir keşif kampı düzenliyor. 6 ile 15 yaş arası çocukların katılımına açık atölyede doğanın sakinliğinden ilham alınarak sakinleşmeyi öğrenmek öne çıkıyor. Kamp ateşleri etrafında hikâyeler anlatılan inzivada bitkilerin dünyası, yoga ve nefes pratikleri keşfediliyor. Uzmanlar, çocuklara yönelik hazırladıkları oyunlar ile farkındalığı arttırmayı amaçlıyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Minik Sporcular Avusturya Kaprun’da | Avusturya, 15 – 19 Kasım

  Çocuklara yönelik düzenlediği farklı etkinlikler ile dikkat çeken GymyKids, yeni kampında Avusturya’nın Kaprun bölgesinde bulunan dağlara doğru bir yolculuğa çıkıyor. The Champion Teams ortaklığında gerçekleşen kampta, minik kayakçıların gün boyunca renkli pistleri keşfetmesi amaçlanıyor. Program kapsamında çocuklara yönelik kültürel geziler de düzenleniyor. Kamp, 4.5 yaş üzeri bütün sporcuların katılımına açık bir şekilde gerçekleşiyor. 

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Hafıza Afişim | Beykoz Kundura, 26 Kasım

  Çocukların geçmiş ile kurduğu bağları güçlendirmek adına farklı hafıza atölyeleri düzenleyen Beykoz Kundura, 26 Kasım’da çocukların yaratıcı becerilerine sesleniyor. Atölyenin moderatörlüğünü üstlenen Dilan Salkaya, çocukların yeni medya ile kurduğu ilişkileri anıları üzerinden güçlendirmeyi amaçlıyor. Atölye kapsamında çocuklar aileleri ile izledikleri ilk film hakkında anılarını paylaşıyor, ardından kendi afişlerini tasarlıyorlar. Atölye 4 ile 6 yaş arası çocukların katılımına açık bir şekilde gerçekleşiyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Ebeveyn ve Çocuk Atölyeleri | Rami Kütüphanesi, Süresiz

  Eyüpsultan’da bulunan Rami Kütüphanesi; farklı yaş gruplarına özel kitap koleksiyonları, konferans alanları, sergileri ve atölyeleri ile bir kültür merkezi olarak hizmet veriyor. Ebeveyn ve çocuklara yönelik farklı atölyeler düzenleyen Rami Kütüphanesi; çocuklar ile ebeveynlerin kurduğu ilişkileri iyileştirmek ve çocukların farklı sanat dallarını deneyebilecekleri bir alan yaratmayı amaçlıyor. Kütüphanenin düzenlediği birçok etkinlik, ücretsiz gerçekleşiyor.

  Siteye gidin

  GASTRONOMİ

  Yemek yapmak ya da yemek yemek… Tutku ve yaratıcılıkla dolu gastronomi dünyasını yemek atölyeleri, canlı söyleşiler ve ünlü şeflerin paylaştığı yaratıcı tariflerle keşfedebilir, bu dünyaya adım atarak içinizdeki gurmeyle tanışabilirsiniz.

  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Hakkasan Bodrum | Mandarin Oriental, Süresiz

  Borusan Otomotiv'in Türkiye distribütörü olduğu BMW sponsorluğunda Mandarin Oriental’da kapılarını aralayan Hakkasan Bodrum, bu yazın en iyi restoranları listesine hızlıca giriş yapıyor. Ege Denizi’nin masmavi suları üzerinde bir Uzak Doğu sofrası kuran Hakkasan Bodrum, antik gastronomi kültürünü çağımıza uyarlamayı hedefliyor. Uzak Doğu’nun modern ve estetik öğelerini harmanlayarak oluşturdukları menülerinde paylaşımlık tabaklar dikkat çekiyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Tarladan Sofraya Brunch | Casa Lavanda, Süresiz

  Tarlada sofraya anlayışı ile İstanbul gastronomisinin dikkatini çeken Casa Lavanda, her pazar günü özel bir brunch etkinliği gerçekleştiriyor. Casa Lavanda’nın şefi Emre Şen’in kendi biyodinamik tarım alanından topladığı ve yerel tedarikçilerden temin ettiği malzemeler ile hazırladığı sofralarına canlı müzik dinletisi eşlik ediyor. Gastronomi deneyimlerinde çocukların da keyifle yer alabilmesini hedefleyen Casa Lavanda, 12 yaş altı katılımcılara özel Gymy Kids eşliğinde oyunlar düzenliyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  San Diego Yemek ve Şarap Festivali | San Diego, 6 – 12 Kasım

  San Diego kumsalları, 6 ile 12 Kasım tarihleri arasında şehrin en önemli gastronomi festivallerinden birini ağırlıyor. Yerel ve uluslararası seçkin şarap tedarikçilerinin dahil olduğu festivalde efsaneler üzerinden şekillenen gastronomi kültürünün kutlanması amaçlanıyor. Amerikalı ünlü şeflerin katıldığı festivalde büyük yemek tadımları, şarap eşleşmeleri, fiesta gibi yüzlerce farklı etkinlik düzenleniyor. Festival, ülkede hikâyeler üzerinden gelişen gastronomi ve içki kültürüne dair bir deneyim sunmayı hedefliyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Kore Mutfağı | MSA, 14 Kasım

  Şehrin yeni nesil şeflerini yetiştiren MSA, 14 Kasım’da düzenlediği atölyesi ile katılımcılarını Kore kültürünü keşfetmeye davet ediyor. Kendine özgü rengi, dokusu ve kokusu ile gittikçe popülerleşmeye başlayan Kore Mutfağı üzerine düzenlenen atölyede bölgenin kraliyet mutfağı ve antik yemek gelenekleri keşfediliyor. Atölye kapsamında Oi Muchim, Haemul pajeon, fried rice ve daha birçok farklı tarif öğreniliyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Zibelemärit | İsviçre, 27 Kasım

  İsviçre’de düzenlenen en ilginç yemek festivallerinden biri olarak geçen Zibelemärit, bu sene 27 Kasım’da gerçekleşiyor. Tüm dünyada “Soğan Marketi” olarak tanınan festivalin geçmişi 1405 yılında Bern şehrini mahveden yangından sonra soğan çiftçilerinin ürünlerini şehre yardım etmek amacıyla kullandığı bir efsaneye dayanıyor.  Günümüzde ise her sene elli tondan fazla soğan ve sarımsağa artizan dokunuşlar getiren çitfçiler, ürünlerini bu markette satıyor.

  Siteye gidin

  WELLNESS

  Hem duygusal hem de fiziksel olarak dengeli bir hayat mümkün. Wellness etkinlikleri ile biraz yavaşlamaya, zihninizin dinginleşmesine izin vermeye ve sizi iyi hissettiren anları çoğaltmaya ne dersiniz?

  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Bedenden Zihne Sağlık İnzivası | Mayrlife, Süresiz

  Bedenine ve zihnine sağlıklı bir yaklaşımı doğanın içerisinde getirmek isteyenlere özel Mayrlife, sene boyunca detoks programları düzenliyor. Bedenden zihne sağlık inzivasında katılımcılar, doktor ve uzmanlar eşliğinde kendilerine en uygun beslenme programını keşfediyor ve Mayrlife’ta konakladıkları süre boyunca bu detoks programını takip ediyorlar. Mayrlife’ın bedene farkındalıklı yaklaşımı doğa ile uyumlamak amacıyla dağ yürüyüşleri ve göl gezileri gibi birçok farklı etkinliği bulunuyor. 

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Benden Bana Keşif Yolculuğu | Mardin, 9 – 12 Kasım

  Aile dizimi ve somatik çalışmalar ile tanınan Ayşegül Özkaraman, yeni bir farkındalık yolculuğuna Mardin’in kadim topraklarında çıkıyor. 9 ile 12 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Benden Bana Keşif Yolculuğu’nda aile dizimi ve farklı grup çalışmaları gerçekleşiyor. Kişilerin kendilerine dair gölge yanları ile tanışmaları ve bu tarafları ile yeni bir ilişki kurmaları hedeflenen yolculukta iletişim çemberleri ile kolektif bir bağ yaratılıyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Ruh, Beden, Zihin Dengesinde Aromaterapi | Homemade Aromaterapi Nişantaşı, 11 Kasım

  Farkındalık yolculuğuna çıkan bireyleri beş duyudan “koku” ile tanıştırmayı hedefleyen Homemade Aromaterapi, 11 Kasım’da Nişantaşı’nda yeni bir atölye düzenliyor. Ruh, Beden Zihin Dengesinde Aromaterapi başlıklı atölyede katılımcılar kendi çakra yağlarını toprağın kadim sırlarını keşfederek hazırlıyor. Atölye kapsamında aromaterapinin binlerce yıllık bilgilerini keşfeden katılımcılar, bitkilere duygu üzerinden yaklaşmanın yaratıcı yollarını keşfediyor.

  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Nefesine Özgürleşmek | Han Spaces, 25 – 26 Kasım

  2019 yılında yayımladığı “Seyir” kitabı ile tanınmaya başlayan yazar ve eğitmen Piraye’nin hayattaki başarının içten bir dönüşüm ile geldiğine inandığı Özgür Nefes başlıklı bir eğitimi bulunuyor. Kişinin nefesini kontrol ederek gündelik hayatında karşılaştıklarına verdiği “tepkiyi” kontrol edebilme becerisini geliştirmeyi hedefleyen Nefesine Özgürleşmek atölyesi, Han Spaces’te 25 ile 26 Kasım tarihleri arasında gerçekleşiyor. Atölye, katılımcılarının nefes yoluyla kendi gerçekliklerine ulaşmasını amaçlıyor.

  Siteye gidin

  X’İN KEŞFETTİKLERİ’ni takip etmeye devam edin. Önümüzdeki ayda da dopdolu bir takvimle karşınızda olacağız, o zaman kadar keşifle kalın!

  Devamı
  THE iX3 | BMW Joy Blog

  BEDENİ MACERACI
  RUHU ELEKTRİKLİ.

  YENİ BMW iX3.

  BEDENİ MACERACI
  RUHU ELEKTRİKLİ.

  YENİ BMW iX3.

  İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR:

  Şemsa Denizsel ile E87 Rotası | BMW Joy Blog

  BMWLICIOUS: ŞEMSA DENİZSEL İLE E87 ROTASI.

  Bir Yaz Rüyası. | BMW Joy Blog

  BİR YAZ RÜYASI.