X’İN KEŞFETTİKLERİ: Eylül Takvimi | BMW Joy Blog

X’İN KEŞFETTİKLERİ.

Ekim ayında öne çıkan her şey bu takvimde.

X’İN KEŞFETTİKLERİ.Ekim ayında öne çıkan her şey bu takvimde.


  01.10.2021


  Özgürlük, yeni keşifler, cesur hayaller… Dışarıda veya evinizin konforunda deneyimleyebileceğiniz; sinemadan modern sanata, gastronomiden seyahate çeşitli alanlardan önerileri sizin için her ay “X’İN KEŞFETTİKLERİ” takviminde derliyoruz. Bu yıl özellikle online etkinliklerin daha çok yapılmasından dolayı takip etmesi zorlaşan gündemi ve bir yandan da dışarıda temkinli bir şekilde katılınabilecek etkinlikleri kaçırmak istemeyenler: Doğru yerdesiniz.

  Her ayın ilk haftası yayınladığımız X’İN KEŞFETTİKLERİ takvimine göz atmak için BMW Joy Blog’u takipte kalın.

  Devamı

  X’İN EKİM AYI FAVORİLERİ.

  Bu ayki takvimin öne çıkanları:
  X’İN SEÇTİKLERİ.

  “Reflections İstanbul - Zamansız Sofralar” Sergisi

  BMW sponsorluğunda gerçekleşen “Reflections İstanbul - Zamansız Sofralar” sergisi, lezzet ve teknolojiyi 5-8 Ekim’de The Marmara Esma Sultan yalısına taşıyor, sergiye Yeni BMW iX3 ve Yeni BMW iX otomobilleri de eşlik ediyor. Detaylar takvimde.

  X’İN SEÇTİKLERİ.

  Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı

  BMW sponsorluğunda gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı bu yıl ikincisiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda başlıyor, etkinliğe sürpriz bir BMW otomobili de eşlik ediyor. Detaylar takvimde. 

  X’İN SEÇTİKLERİ.

  Filmekimi 2021

  Yıllardır İKSV tarafından Ekim ayında düzenlenen ve İstanbul'da sonbaharı karşılayan Filmekimi bu sene 8-17 Ekim tarihleri arasında gerçekleşiyor. Detaylar takvimde.

  X’İN SEÇTİKLERİ.

  Contemporary Istanbul

  Türkiye’nin en önemli çağdaş sanat fuarlarından olan Contemporary Istanbul, bu sene 7-10 Ekim tarihlerinde Tersane İstanbul’da gerçekleşiyor. Detaylar takvimde. 

  HEPSİ TEK BİR YERDE.

    

  X’İN KEŞFETTİKLERİ takvimi hep elinizin altında olsun.

  BMW iX3 Öneriyor:

  X’İN KEŞFETTİKLERİ | BMW Joy Blog

  Sürdürülebilir Gıda Zirvesi 2021 | 19 Ekim

  Sürdürülebilirlik Akademisi, sağlıklı bireyler ve yaşanabilir bir dünya için zihinsel ve duygusal refah çözümleri yaratacak ve yeni değer ihtiyaçlarını karşılayacak bir geleceğin gıda sisteminde birleştiğine, önlem alma, gıda üretim, tüketim ve düşünme biçimini dönüştürmek üzere birlikte çalışma zamanının geldiğine inanıyor. 7. Sürdürülebilir Gıda Zirvesi, gıda sanayi, gıda perakendesi ve gıda hizmet sektörünün tüm paydaşlarıyla çevrim içi olarak gerçekleşiyor.
  Siteye gidin
  X’İN KEŞFETTİKLERİ | BMW Joy Blog

  Green Auto Summit, Stuttgart | 25-26 Ekim

  Stuttgart'ta düzenlenen 2. Yeşil Otomobil Zirvesi'nde 2021'de karbondioksit düzenlemelerinin, artan elektrikli araç talebi üzerindeki etkisi, yeni standartlar, hedefler ve güç aktarma senaryoları gibi konular mercek altına alınıyor. EV şarj altyapısı müşterinin taleplerinin çoğuna uyacak şekilde hızla değiştiğinden, konuşmacılar güvenli ve kamusal alanda şarjın yanı sıra zorluklar ve fırsatlar hakkında sunumlar yapıyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  ISES Solar World Congress | 25-29 Ekim

  Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu'nun (ISES) iki yılda bir düzenlediği Güneş Dünyası Kongresi, ilk kez çevrim içi platformda gerçekleşiyor. Topluluğun amacı olan herkes için %100 yenilenebilir enerji hedefine nasıl ulaşılabileceği konusunun tartışıldığı kongre, araştırmacıların sunumlarına yer veriyor ve akademi, endüstri ve siyaset arasında bir diyalog oluşturmayı amaçlıyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  "The Sustainability Agenda" Podcast

  "Sürdürülebilirlik Gündemi", günümüzün en büyük sürdürülebilirlik sorularını araştırıyor. Haftalık podcast, sürdürülebilirlik konusunda önde gelen düşünürleri konuk ediyor ve onların, bu konudaki görüşlerini paylaşması, neyin ne işe yaradığı ve neyin değişmesi gerektiği hakkında tespitler yapması, geleceği yorumlaması için bir platform sağlıyor.
  Siteye gidin
  X’İN SEÇTİKLERİ.

  "Dünyalılar! Sanat Gezegeni İyileştirebilir mi?" Podcast Serisi

  İKSV'nin, oyuncu Yiğit Özşener'in ev sahipliğinde haziran ayında başlayan 10 bölümlük podcast'i "Dünyalılar! Sanat Gezegeni İyileştirebilir mi?", sona yaklaşıyor. İKSV Kültür Politikaları Çalışmaları kapsamında şubat ayında yayımlanan "Ekolojik Dönüşüm için Kültür ve Sanat" raporundan yola çıkan seri, ekolojik krizin sebep ve sonuçlarına kültür ve sanatın yaratıcı gücüyle yeni açılardan bakmayı amaçlıyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Sürdürülebilir İş Stratejisi Eğitimi | 6 Eylül'e kadar kayıt

  Harvard Business School, çevrim içi eğitimleriyle iş dünyasının liderlerini çevreye duyarlı yönetişim alanında güçlendirmeye devam ediyor. 15 Eylül - 6 Ekim tarihleri arasında, üç haftada tamamlanacak Sürdürülebilir İş Stratejisi Eğitimi, şirketlerin ve işletmelerin bir yandan büyümeye devam ederken bir yandan da dünyamızın sorunlarına duyarlılığını koruması için, iş insanlarını yönlendirici bir program sunuyor.
  Siteye gidin

  SEYAHAT

  Uzun bir süredir yeni keşiflere hasret kaldık. Yazın gelişinden sonra çok dikkatli ve temkinli davranmak şartıyla kısa yolculuklara çıktık, bazen de pandemi dönemiyle hayatımıza giren online seyahat deneyimlerine devam ettik. Bu ayın ‘temkinli seyahat’ önerilerine göz atalım.

  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Paris'te Beyaz Gece | 3 Ekim

  Her yıl Ekim ayının ilk cumartesi gecesi, Paris'te ışıklar sönmüyor! Nuit Blanche (Beyaz Gece) etkinliği, şehrin ışıkları sabaha kadar yanıyor ve tüm müzelerin, sergi alanlarının, galerilerin, sahnelerin ve konser salonlarının kapıları açık kalıyor. Paris'e gündüzlerin yetmediğini düşünüyorsanız, kentin öncüsü olduğu ve Avrupa'da birçok kültür başkentine yayılan bu geleneği yaşatın ve gecenin tadını çıkarın.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Formula 1 Rolex Turkish Grand Prix 2021 | 8-10 Ekim

  Dünyanın en önemli motor sporları organizasyonlarından biri olarak anılan Formula 1 Rolex Turkish Grand Prix 2021, 8-9-10 Ekim’de, Intercity İstanbul Park’ta İstanbullu hız tutkunlarıyla buluşuyor! 3 gün sürecek Formula 1 Rolex Turkish Grand Prix 2021’de 10 farklı takımdan 20 yarışçı nefes kesen bir mücadelenin içerisinde yer alıyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Falmouth İstiridye Festivali | 7-10 Ekim

  İngiltere'nin güneybatı kıyılarındaki Falmouth, ailecek şölenin, lezzetin ve eğlencenin tadını çıkarabileceğiniz bir hafta sonu vadediyor - hele ki istiridye sevenlerdenseniz! Cornish istiridyelerinin en iyilerini, Britanya sahillerinin deniz ürünlerini ve Cornwall'dan gelen en iyi yiyeceklerle hazırlanan bu şölen, istiridye mevsiminin başladığını müjdeliyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Alba Beyaz Trüf Festivali | 9 Ekim - 5 Aralık

  İtalya'nın kuzeybatısındaki Piedmonte bölgesinde yer alan Alba kasabası, gastronomik açıdan iki büyük avantaja sahip: İtalya'nın öne çıkan şarap bölgelerinden ve beyaz trüf mantarının bulunduğu bölgelerden biri olması… Lüks sofraların, beş yıldızlı mutfakların ve damak tadını bilenlerin vazgeçilmezlerinden trüf mantarının topraktan çıkarıldığı sonbahar dönemini Alba'daki festivalle karşılayabilirsiniz.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Transilvanya'da Cadılar Bayramı | 29 ve 30 Ekim

  Mitolojik ve dini anlamlarından büyük ölçüde arınarak günümüzün en eğlenceli geleneklerinden biri haline gelen Cadılar Bayramı deyince, akla cadılar kadar canavarlar, hayaletler ve tabii vampirler de geliyor. Peki bu Cadılar Bayramı'nı mitleri ve edebi referansları nedeniyle vampirler diyarı olarak nam salmış Transilvanya'da geçirmek ister miydiniz? Drakula'nın şatosunda partilemek, yaşam boyu unutamayacağınız bir deneyim olabilir.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  "Malta'nın Harikaları" Sanal Gezisi

  Google Arts & Culture platformunda "Wonders of Malta" başlığı altında toplanan birçok koleksiyon, Akdeniz'deki bu ada ülkesinin farklı müzelerinin ve tarihi mekanlarının sanat tarihi açısından oldukça değerli eserlerine tek bir tıkla ulaşmayı sağlıyor. Malta Şövalyeleri'nin zırhlarından, el emeği dev goblenlere, başta Roma dönemi olmak üzere tarihin farklı dönemlerinden kalma arkeolojik eserler; Malta ve Gozo'nun müze, saray, mezar, hapishane, tapınak, kilise ve hatta sualtı dünyasında sizi bekliyor.
  Siteye gidin

  SİNEMA / TV

  Sinema tutkumuzu ağırlıkla evlerimizde sürdürürken, Netflix, Hulu, Amazon Prime gibi platformların yanı sıra; bazı film festivallerinin programlarındaki filmleri dijital ortamda yayınladıklarıyla ilgili haberler de hepimize ilaç gibi geldi.

  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Yeni BMW iX3 “Shang-Chi ve On Halka Efsanesi’’ Filminde | 3 Eylül

  Yeni BMW iX3, 3 Eylül’de vizyona giren Marvel Studios'un yeni filmi “Shang-Chi ve On Halka Efsanesi" ile iş birliği yapıyor. Yeni BMW iX3 ve BMW M8 otomobilleri, BMW'nin özel gövde rengi olan “Melbourne Red” ile filme eşlik ediyor. Aksiyon ve macera türündeki filmin yönetmenliğini Destin Daniel Cretton üstlenirken, senaryosu ise David Callaham, Destin Daniel Cretton ve Andrew Lanham’a ait.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  58. Antalya Altın Portakal Film Festivali | 2-9 Ekim

  Türkiye'nin en köklü film festivali olan Antalya Altın Portakal Film Festivali, elli sekizinci yaşını kutluyor. Ulusal ve Uluslararası Yarışma bölümlerindeki onar filmin Altın Portakal En İyi Film ödülü dahil birçok ödül için yarışacağı festivalin farklı bölümlerinde onlarca filmin Türkiye veya dünya prömiyerleri gerçekleştiriliyor. Özellikle Türkiye sinemasının ünlü isimlerinin konuk olacağı festivalde, yazdan kalma son günlerin tadını Antalya'da, sinemayla çıkarabilirsiniz.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Busan Uluslararası Film Festivali | 6-15 Ekim

  Asya kıtasının en büyük film festivallerinden, Güney Kore'de düzenlenen Busan Film Festivali, bu yıl programında 70 ülkeden 223 filme yer veriyor. Festival, özellikle Uzakdoğu ve Orta Doğu filmlerinin önemli bir uğrak noktası olarak tanınıyor. Busan, Hong Kong ve Tokyo Film Festivalleri'nin ortak ev sahipliğinde düzenlenen Asya Film Ödülleri'nin ödül töreni de bu yıl Busan'da gerçekleşiyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Filmekimi 2021 | 8-17 Ekim

  Yıllardır İKSV tarafından ekim ayında düzenlenen ve İstanbul'da sonbaharı karşılayan Filmekimi, bir yıl aradan sonra geri dönüyor. Her yıl olduğu gibi Cannes, Venedik ve Toronto gibi dünya festivallerinde konuşulmuş, ödüller kazanmış birçok filmin İstanbul'daki ilk durağı olacak film haftasının programında Altın Palmiye ödüllü Titane, Adam Driver ve Marion Cotillard'ı buluşturan Annette ve Wes Anderson'ın yeni filmi The French Dispatch dikkat çekiyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Raindance Film Festivali | 27 Ekim - 6 Kasım

  Büyük Britanya'nın Sundance Film Festivali'ne cevabı, bağımsız sinemanın Avrupa'daki kalesi Raindance Film Festivali, yarışma bölümü, endüstri forumu ve prömiyerleri ile yine dünyanın dört bir yanından bağımsız sinemacıları ve sinemaseverleri Londra'ya topluyor. Lina Roessler'in Best Sellers filmiyle açılacak festivalde, özellikle kısa film bölümleri yeni keşiflere gebe, sinemada yeni soluklarla dolu.
  Siteye gidin

  MODERN SANAT

  Evde olmak modern sanatın peşinde koşmak için bir engel değil. Sanal müzelerin içerisinde keşfe çıkmak, sergilerini sanal turlar aracılığıyla ziyarete açan galerileri takip etmek ve çok daha fazlası, çok yakınınızda. Elbette sosyal mesafeye dikkat ederek ve gerekli tedbirleri alarak önerdiğimiz yeni sergileri turlamak da mümkün.

  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Contemporary Istanbul | 7-10 Ekim

  Her sene heyecanla beklediğimiz 16. Contemporary İstanbul, 5-6 Ekim ön izleme ve 7-10 Ekim tarihleri arasındaki genel ziyaretçi programı ile yerli ve yabancı çağdaş sanat galerini bir araya getiriyor. Bu yıl ilk kez Tersane İstanbul’da yapılacak olan fuar, mekan değişikliği ile çağdaş sanatı, tarihin içinde izleyicilerle buluşuyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  "Terra Incognita" Sergisi | 30 Kasım'a kadar

  Contemporary Istanbul Vakfı'nın Fişekhane'de bulunan sanat alanı Cocoon'da açılan "Terra Incognita" sergisi, iklim değişikliği hakkında bilinmeyen, alınması gereken önlemleri tanımlamak için ağaç metaforuna başvuruyor. "Keşfedilmemiş Topraklar" anlamına gelen sergi başlığı altında toplanan 11 sanatçının eserleri arasında izleyicinin farkındalığını ölçmek ve arttırmak için kurgulanan bir dijital oda da yer alıyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  SSM, "Dün Bugün İstanbul” Sergisi | 28 Kasım’a Kadar

  Yolu Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı programından geçmiş 22 sanatçının İstanbul'a dair eserleri, SSM'de bir araya geliyor. Mekâna özel hazırlanan çalışmalardan oluşan sergi, çevre, hayvan popülasyonu, kentsel dönüşüm, toplumsal yaşam, tarihi mekânlar, su kaynakları, ulaşım ve ütopya / distopya kavramlarının da aralarında bulunduğu temalar ışığında, kent dinamiklerine dair yorumlar içeriyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  7. Atina Bienali | 28 Kasım'a kadar

  Yedinci edisyonundaki Atina Bienali, bu yıl ECLIPSE (Tutulma) başlığı altında ve Poka-Yio'nun sanatsal yönetmenliği ve Omsk Social Club ile Larry Ossei-Mensah'nın eş-küratörlüğüyle gerçekleştiriliyor. Birçoğunun işleri Yunanistan'da ilk kez sergilenecek uluslararası sanatçıların katıldığı bienalde, dinamik bir kültürlerarası etkileşim yaratmak için Afrika Diasporası sanatçılarına özel bir bölüm ayrılmış.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Akbank 39. Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi | 20 Kasım'a kadar

  Uzun yıllardır Resim ve Heykel Müzeleri Derneği ve Akbank Sanat'ın iş birliğiyle düzenlenen Akbank Günümüz Sanatçıları yarışması ve verilen Akbank Günümüz Sanatçıları ödülü, her zamanki gibi bir sergiyle sonuçlanıyor. Jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda seçilen 20 eser, içeri ve dışarı ilişkisi, özgürleştirici bağlamıyla ev ve "balkon" gibi temalar etrafında şekilleniyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Arter, Candeğer Furtun Sergisi | 17 Nisan 2022'ye kadar

  Arter, yeni sezonu Türkiye seramik sanatının en önemli isimlerinden Candeğer Furtun'un sanat kariyerini mercek altına alan, retrospektif bir sergiyle karşılıyor. Sergi, 1960'lardan bu yana forma ve malzemeye dair özgün bir yaklaşımla, yaşamsal, felsefi, tarihsel, toplumsal ve siyasi sorunlardan beslenerek seramik eserler üreten sanatçının 100'den fazla eserine yer veriyor ve "kabuk" kavramı etrafında kurgulanıyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Pera Müzesi, "Yüzleşme" Sergisi | 7 Eylül - 24 Ekim'e kadar

  Pera Müzesi, bu yaz da kapılarını genç sanatçılar için açıyor. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin öğrencilerinin ve mezunlarının üretimlerinden oluşan "Yüzleşme" başlıklı sergideki sanat ve tasarım işleri, öğrencilerin doğa-kent ilişkisi ve birey-toplum ilişkisi gibi konulara yaklaşımını ortaya koyuyor. Sergide güzel sanatlar, grafik tasarım, tiyatro ve mutfak sanatları gibi farklı alanların etkileyici dünyasını keşfedebilirsiniz.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Elgiz Müzesi, "Gelecek Zaman" Teras Sergisi | 23 Ekim'e kadar

  Her yaz Teras Sergileri serisiyle heykel ve land-art sanatçılarına özel bir sergileme alanı sunan, Maslak'taki Elgiz Müzesi'nin bu yılki teras sergisi, "Gelecek Zaman" başlığını taşıyor. Çoğunluğu akademik üyelerden oluşan bir danışma kurulu tarafından değerlendirilen başvurular arasından seçilen sergide, 48 sanatçının yapıtları yer alıyor. Açık hava sergisinde, farklı malzeme ve disiplinlerin sanata dönüşümüne tanık olabilirsiniz.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  SALT Galata, "Sağlıcakla Kal" Sergisi | 4 Ağustos - 17 Ekim

  SALT'ın davetiyle 2019'da başlatılan stüdyo ziyaretleri ve sanatçı sohbetleriyle geliştirilen, 2021'de SALT Galata'da art arda yer alacak beş bağımsız sunumdan meydana gelen "Ardışık" programı kapsamındaki üçüncü sergi "Sağlıcakla Kal", Volkan Aslan'ı konuk ediyor. Sanatçı sergide, yaşamını sürdürdüğü İstanbul'un aciliyetlerine ve politik iklimle şekillenen dalgalı ruh hâllerine atıfta bulunuyor, sergideki işler SALT Galata'nın çatısından -1. katına, oradan da sokağa uzanıyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Venedik Mimarlık Bienali | 21 Kasım'a kadar

  Dünyanın en önemli mimarlık etkinliklerinden Venedik Bienali'nin 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi, 22 Mayıs'ta başladı. Lübnanlı mimar ve eğitimci Hashim Sarkis'in küratörlüğünü üstlendiği bienalin bu yıl seçtiği başlık ise "Birlikte nasıl yaşayacağız?". İKSV'nin koordinasyonunu yürüttüğü Türkiye Pavyonu'nda ise bu yıl Türkiye'yi Neyran Turan'ın küratörlüğündeki "Ölçü Olarak Mimarlık" başlıklı proje temsil ediyor. Bienal ana mekanlardaki sergilerin yanı sıra birçok paralel sergi, ülke pavyonları ve etkinliklerle tüm kente yayılıyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Arter, "Füsun Onur: Opus II - Fantasia" Sergisi | 20 Şubat 2022'ye kadar

  Bugünlerde 2022 Venedik Bienali Türkiye Pavyonu'nda sergilenmek üzere yeni bir eser üretmekte olan, Türkiye çağdaş sanatının öncülerinden Füsun Onur'un Arter koleksiyonunda yer alan "Opus II - Fantasia" adlı yerleştirmesi, müzenin ziyaretçilerini bekliyor. Sanatçının pek çok işinde olduğu gibi müziksel referanslara sahip bu yerleştirme, zemin üzerinde sırayla belirip birbirleriyle etkileşime geçen beyaz örgü şişleri, altın renkli ip yumakları, küçük porselen figürler ve standart müze kaidelerinden oluşuyor.
  Siteye gidin

  PODCAST

  Türüne ve konusuna göre bilgilendirici, eğitici, eğlenceli, ciddi veya sürükleyici olan podcastler, dijitalleşen dünyanın en verimli ürünlerinden. Müziğe harika bir alternatif olan podcastler evde geçirdiğimiz bugünlerde hepimizi ele geçirmeyi başardı.

  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Barış Özcan ile 111 Hz

  İnsan seslerinin en güçlü temel frekansı 85 - 255 Hz aralığı, Barış Özcan’ın sesinin en güçlü frekansı ise 111 Hz. BMW Türkiye’nin sponsoru olduğu ‘’Barış Özcan ile 111 Hz’’ isimli podcast; kimi zaman gündelik bir ses efektine, kimi zaman da herkesin bayılarak dinlediği bir müzik parçasına odaklanıyor, bazen filmlerdeki kahramanların yaptığı yolculuklara katılıyor, bazen de bir tasarımın labirentlerinde kayboluyor. Teknoloji alanında inovasyon yapanların konuk edileceği ve mikrofonun bilim uzmanlarına yöneltileceği dizinin altı bölümünü tüm podcast platformları üzerinden dinleyebilirsiniz.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Kefe

  BMW Türkiye’nin sponsoru olduğu “legal drama’’ türündeki podcast dizisi “Kefe’’; bir cinayeti dedektiflerin gözünden değil, avukatların gözünden takip ediyor. Her biri 30 dakika olan 6 bölüm olarak ve haftalık yayınlanması planlanan dizinin ilk bölümünü tüm podcast platformları üzerinden dinleyebilirsiniz.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  BMW Türkiye’nin İlk Podcast Serisi: ‘Yolculuğun Hikayesi’

  BMW Türkiye, Mart 2020’de sponsorluk projeleri ile adım attığı podcast dünyasına yayıncı kimliğiyle yeni bir giriş yapıyor. Podcast kapsamında ilk yayınlanacak olan serinin ismi ise ‘Yolculuğun Hikayesi’. Bu seride, BMW için tanıdık bir “ses” olan Mirgün Cabas, tarihin başlangıcından bugüne yapılan seyahatleri, iz bırakan gezginleri, ansızın sapılan kahverengi tabelalı sapakları, yeni keşiflere çıkan yolları dinleyecilere anlatacak. 5 bölüm olarak plananlanan seri Spotify, Apple ve Google platformları üzerinden dinleyiciler ile buluşacak. Serinin yayınlanan bölümlerine Spotify’dan erişmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Esmiyor

  "Esmiyor", iklim krizini ele alan ve düzenli olarak yayınlanan güncel bir podcast yayını. Su ve gıda kaynaklarının geleceğinin tartışıldığı yayında, iklim komploları, iklim göçleri ve insan hakları gibi kritik konular ekonomi perspektifi dahilinde ele alınıyor. "İklim değişikliğine haftada 30 dakika ayırın" mottosuyla yayımlanan podcast serisinde her hafta yeni bir konuğun bilgi birikiminden faydalanabilirsiniz.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Duende Podcasts

  “Duende Podcasts” her hafta yayınlanan “Keşif Sahnesi” ve “Keşif Sineması” programları ile dinleyicileri bilinenden bilinmeyene doğru bir keşfe çıkarıyor. Bu programları Artemis Günebakanlı, Emre Eminoğlu ve Taner Turna hazırlayıp sunuyor, ayrıca her hafta onlara müzik ve sinema evreninden bir konuk da eşlik ediyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  6 Minute Vocabulary

  Günde sadece altı dakikanızı ayırarak İngilizce kelime dağarcığınızı genişletmek ve bu dile dair günlük deyimlerle birlikte farkındalığınızı arttırmak ister misiniz? BBC Radio kanalının haftalık podcast yayını “6 Minute Vocabulary”yi dinleyerek İngilizce becerilerinizi ve gramerinizi geliştirebilir, öğrenmeyi eğlenceli bir boyuta taşıyabilirsiniz.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Hayat Bazen

  İki drama eğitmeni Hale Şenözgen Buruş ve Pelin Öney tarafından hazırlanıp sunulan “Hayat Bazen”; günlük hayatta karşılaşılabilecek her konuya odaklanan ve bunu drama perspektifinde ele alan bir podcast serisi. Aynı zamanda YouTube üzerinden de yayın yapan “Hayat Bazen”de; kukla üzerinden hayatla bağ kurmaktan, durağan zamanlarda yaratıcılığa dair pek çok farklı başlık öğretici bir biçimde ele alınıyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Biraz Konuşabilir miyiz?

  İlker Gümüşoluk ve Kemal Ayça tarafından hazırlanıp sunulan “Biraz Konuşabilir miyiz?” mizah ve komedi unsurları odağında ilerleyen, keyifli bir podcast yayını. Güldüren, eğlendiren ve aynı zamanda da düşündüren bu haftalık yayının bölümleri ise oldukça çeşitlilik gösteriyor. Kimi zaman stand-up camiasının perde arkasından bahseden ikili, kimi zaman ise kendi komik anılarından yola çıkarak hikayeler anlatıyor.
  Siteye gidin

  MÜZİK

  Müzik ruhun gıdası. Evin içerisinde yaptığınız pek çok aktiviteyi, ruhunuza iyi gelen müzikler eşliğinde yapabilirsiniz. Bunlar, müzik zevkinize hitap eden Spotify listeleri de olabilir; Berlin Filarmoni Orkestrası’nın bir performansından kulağınıza çalınan hafif bir melodi de...

  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Alice Sara Ott ile BİFO Açılış Konseri | 14 Ekim

  Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası BİFO’ya sezon açılışında günümüzün ilgiyle takip edilen piyanistlerinden Alice Sara Ott ve Şef Patrick Hahn eşlik ediyor. Ott, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi'nde gerçekleşecek olan konserde açılışı Ravel’in başyapıtlarından biri olan “Sol El için Re Majör Piyano Konçertosu” ile yapıyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  31. Akbank Caz Festivali | 1-10 Ekim

  Türkiye'nin en köklü caz festivali Akbank Caz Festivali, otuzuncu yaşını pandemi gölgesinde kutladıktan sonra, güçlü performanslar ve Türkiye cazının öncü isimleriyle dolu bir programla sahnelere geri dönüyor. 10 gün boyunca festivalde dinleyebileceğiniz isimler arasında Elif Çağlar, İlhan Erşahin ve Okay Temiz de var. Çağıl Kaya, Özge Fışkın ve Jülide Özçelik'i buluşturacak "Kadınlar Matinesi" konseri ise özellikle dikkat çekici.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Sónar Istanbul | 2-3 Ekim

  Farklı kıtalardaki etkinlikleriyle dünyanın en önemli elektronik müzik, tekno ve deneysel müzik organizasyonlarından olan Sónar Festival'in İstanbul uzantısı Sónar Istanbul, bir kez daha unutamayacağınız bir hafta sonu yaşatmayı vadediyor. Acid Arab, Christian Löffler & Ensemble, Kerala Dust, Mouse on Mars, SOHN ve Poté gibi konuklarıyla dikkat çeken festivalde müzik, yaratıcılık ve teknolojiyi bir arada bulacaksınız.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  ADE Festival, Amsterdam | 13-17 Ekim

  Avrupa'nın kent mekanlarına yayılan en büyük elektronik dans müziği festivallerinden Amsterdam Dance Event (ADE), Paradiso, RADIAN ve Shelter gibi kentin ünlü konser mekanları ve gece kulüplerinin de arasında bulunduğu altmışa yakın mekandaki etkinliklerle, dört gün dört gece kesintisiz dans vadediyor. Kalabalıklar içinde dans etmeyi, elektronik dans müziğiyle sabahlamayı özlediyseniz, ibreler Amsterdam'ı gösteriyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Concertgebouw Oda Orkestrası Konseri | 20 Ekim

  Klasik müzik dünyasının en prestijli orkestralarından, Amsterdam merkezli Royal Concertgebouw Orkestrası'nın üyelerinden oluşan ve 1987'de kurulan Concertgebouw Oda Orkestrası, her sezon Hollanda'da ve çıktıkları turnelerde oda müziğinin sevilen eserlerini seslendiriyor. Bu yıl rotalarına İstanbul'u da dahil eden orkestranın bu yılki repertuvarında, Elgar, Schumann, Dirksen ve Çaykovski eserleri var.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Mariza Konseri | 30 Ekim

  "Fado'nun Sesi", İstanbul'a geliyor. Portekiz kültürünün eşsiz parçalarından olan tutkulu, zarif, hisli ve buğulu müzik Fado'yu günümüzde en iyi temsil edenlerden Mariza, 1999 yılında efsane Fado şarkıcısı Amalia Rodrigues'in adını taşıyan vakıf tarafından bu ünvana layık görülmüştü. Mariza'nın buğulu sesini ve Fado geleneğinin sahnedeki izlerini bu konserde bulacaksınız.
  Siteye gidin

  DOĞA

  Doğayla olan ilişkimizi de ister istemez pencereden dışarı bakma ve manzara videosu izleme ile sınırladığımız bugünlerde, doğanın bizlere sunduğu mucizelere tanıklık edip büyülenirken; bir yandan da doğaya olan saygımızı yansıttığımız aktivitelere de zaman ayırabiliriz.

  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Dünya Hayvanları Koruma Günü | 4 Ekim

  Her yıl 4 Ekim tarihi, tehlike altındaki türlere ve hayvanların yaşamı üzerindeki olası tehditlere dikkat çekmek amacıyla “Dünya Hayvanları Koruma Günü” olarak kutlanıyor. Bu sene Dünya Hayvanları Koruma Günü’nün misyonunda ise, yeryüzünde var olan tüm hayvanların yaşam hakkına sahip olduklarını vurgulamak ve bu konudaki farkındalığın arttırılması gibi önemli başlıklar yer alıyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Sanatçı Saliha Yılmaz ile Melez Bitkilerden Heykeller | 15 Ekim

  Pera Müzesi Öğrenme Programları kapsamında bitkilerin dünyasını “Sanatçı Saliha Yılmaz ile Melez Bitkilerden Heykeller” atölyesiyle keşfetmek ister misiniz? Çalışmalarında insanın yabancılaşmasını çiçek, bitki, hayvan ve bina metaforu üzerinden anlatan sanatçı Saliha Yılmaz, online olarak gerçekleştireceği etkinlikte, katılımcılara yarı insan, yarı bitki formunda heykellerin nasıl yapıldığına dair bilgiler vermeyi amaçlıyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Flora İstanbul

  Şehir Dedektifi İnisiyatifi, projesi “Flora İstanbul” ile çocuklara İstanbul’un doğal bitki örtüsünü tanıtmayı hedefliyor. Çocukların İstanbul’un florasına dair bilgisini ve merakını oyun yoluyla güçlendirmeyi hedefleyen proje kapsamında “doğa ve çocuk, kent bahçeciliği, kent kültürü ve hafıza, yenilebilirlik ve şifa, botanik bahçeler ve bitkilerin dedektifleri” olmak üzere beş ana tema hazırlanıyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Hidden Life Radio | 31 Ekim’e kadar

  Hidden Life Radio, ağaçların biyolojik süreçlerinden aldığı elektrik sinyallerini sese dönüştüren bir sanat projesi. Cambridge Sanat Konseyi’nin desteğiyle sanatçı Skooby Laposky tarafından yaratılan ve insanların ağaçlar hakkında duyarlılığını artırmayı hedefleyen proje ile ağaçların sesini dinleyebilir, onları daha yakından tanıyabilirsiniz. Bu projede yer alan seslerin tamamı Kasım ayına dek, 24 saat boyunca dinlenebiliyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Nature's Voice Podcast

  Doğayı daha yakından tanımak ister misiniz? Nature's Voice podcast yayını, dinleyicilerini yırtıcı kuşlarla uçmaya ve Sumatra Yağmur Ormanları’nın ambiyansını hissetmeye davet ediyor. Bu yayında vahşi yaşamın yanı sıra dünyamızın geleceği ve iklim değişikliği gibi kritik konularda da bilgilendirici içerikler bulabilir, konunun uzmanlarıyla gerçekleştirilen röportajları dinleyebilirsiniz.
  Siteye gidin

  GASTRONOMİ

  Ünlü şeflerle yapılan canlı söyleşiler, şeflerin paylaştığı yaratıcı tarifler ve kendilerinden aldığımız tüyolarla mutfağa girdiğimizde yarattığımız harika lezzetler... Bu dönem içimizdeki gurmeyle tanışmak için bir fırsat.

  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  “Reflections İstanbul - Zamansız Sofralar” Sergisi | 5-8 Ekim

  Bereket temasıyla hazırlanan ve BMW sponsorluğunda gerçekleşen “Reflections İstanbul - Zamansız Sofralar” sergisi, yaratıcılık, ağırlama, sunum, lezzet ve teknolojiyi 5-8 Ekim tarihleri arasında The Marmara Esma Sultan yalısına taşıyor. Yeni BMW iX3 ve Yeni BMW iX otomobillerinin eşlik edeceği bu sergi; mutfak sanatları, sofra düzenleme, çiçek tasarımı, ışık tasarımı sanatı ve görsel sanatlar: suyun zekası olmak üzere 5 ana bölümden oluşuyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Uyen Luu ile Pratik Vietnam Yemekleri | 3 Ekim

  Yemek kitabı yazarı ve fotoğrafçı Uyen Luu, online olarak gerçekleşecek “Simple Vietnamese Food with Uyen Luu” atölyesi ile Vietnam mutfağının püf noktalarına yer veriyor. Luu’nun toprak kapta pişirilen tatlı ve ekşi çorba “Canh Chua” ve domatesli tofudan oluşan iki aile tarifini paylaşacağı etkinliğe katılabilir, bu mutfağın lezzetli bileşenlerini keşfedebilirsiniz.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  MSA - Kış Kahvesi | 17 Ekim

  Mutfak Sanatları Akademisi, 17 Ekim'de gerçekleşecek "MSA- Kış Kahvesi" atölyesi ile kışa birbirinden lezzetli kahveler eşiliğinde merhaba diyor. Atölyede, Matcha, zerdeçal, pancar, kestaneli ve Pumpkin Spice Latte gibi mevsime uyan ikonik kahvelerin yanı sıra Irish Coffee, Türk Kahveli Mocha ve acılı sıcak bitter çikolata gibi özel reçeteler de katlımcılarla paylaşılıyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Nigella Lawson’dan Tarifler

  Ünlü şefler denilince akla ilk gelenlerden biri olan Nigella Lawson, başarılı kariyerine TV programlarının yanı sıra birçok yemek kitabını da sığdırıyor. İngiliz şef ayrıca Instagram hesabı üzerinden de harika tarifler paylaşıyor. Bu tariflerde hem malzemelere dair detaylı bilgileri bulabilir hem de Lawson’ın mutfak ritüellerini öğrenebilirsiniz.
  Siteye gidin

  WELLNESS

  Fiziksel açıdan olduğu kadar, ruhsal ve mental açıdan da kendimize çok iyi bakmamız gereken bir dönemdeyiz. Biraz yavaşlamaya, zihninizin dinginleşmesine izin vermeye ve size iyi hissettiren anları çoğaltmaya ne dersiniz?

  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı | 29 Ekim

  Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde geçtiğimiz yıl ilk defa düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı, bu yıl ikincisiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda başlıyor. Dolmabahçe önünden saat 11:55’de başlayacak olan yarışın Moda Burnu’nda tamamlanması planlanıyor. BMW sponsorluğunda gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı’na ayrıca sürpriz bir BMW otomobili de eşlik ediyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Dr. İzzet Memi ile Alternatif Gerçeklik | 3 Ekim

  Dr. İzzet Memi, Narmanlı Han'da yer alan Museum of Illusions’da 3 Ekim’de gerçekleştireceği ‘’Alternatif Gerçeklik Programı’’ ile sanatseverlere kendi zihinlerinin sınırlarını anlayıp, bu sınırları nasıl aşabileceklerine dair ipuçları vermeyi hedefliyor. Bu etkinliğe katılarak nörobilim, felsefe, kadim öğretiler, mitoloji kaynaklı bilgileri müze gezisiyle ile birleştirebilir, teorik ve pratiği aynı anda deneyimleyebilirsiniz.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Erich Fromm Psikofelsefe Workshop Programı | 6 Ekim

  Yaşama, insan doğasına ve ilişkilere, 20. yüzyılın önemli filozof ve psikanalisti Erich Fromm’un penceresinden bakmaya ne dersiniz? THINK House ve Say Yayınları, online olarak gerçekleşecek “Erich Fromm Psikofelsefe Workshop Programı” ile katılımcıları insan doğasının çözümleyicisi olarak anılan Erich Fromm’un kapsayıcı dünyasına davet ediyor.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  Doğal Parfüm Atölyesi | 7 Ekim

  Kendinize ya da sevdiklerinize doğal, katkısız ve bitkilerin ruhu olarak kabul edilen uçucu yağlar eşliğinde bir parfüm tasarlamak ister misiniz? Homemade Aromaterapi eğitmenlerinden Rana Babaç Çelebi, 7 Ekim’de online olarak gerçekleşecek “Doğal Parfüm” atölyesi ile katılımcılara; alkollü, jojobalı ve katı parfüm olmak üzere üç farklı parfüm yapım tekniklerini öğretmeyi amaçlıyor.
  Siteye gidin
  X’İN SEÇTİKLERİ.

  Ayşegül Çallı ile “Ayaklar ve Basış Mekaniği” | 17 Ekim

  Nefess Yoga eğitmenlerinden Ayşegül Çallı’nın “Ayaklar ve Basış Mekaniği” odağındaki online atölyesi ile ayak tabanının zeminle kurduğu ilişkiden yola çıkarak, duruş bozukluklarını düzeltmeye odaklanıyor. 17 Ekim Pazar günü saat 14:00 ile 16:00 arasında Zoom üzerinden gerçekleşecek etkinliğe katılarak, günlük hayatta karşılaşabileceğiniz ayak ve basıştan kaynaklanan ağrıları uzman bir eğitmen eşliğinde çözüme kavuşturabilir, bedeninizi daha iyi tanıyabilirsiniz.
  Siteye gidin
  X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

  MindLight Meditasyon Sınıfları | Sürekli

  Mindfulness ve şefkati meditasyonla öğrenip kişisel pratiğinize eklemek ister misiniz? Hafta içi her akşam, saat 21:00’de ücretsiz olarak gerçekleşen dersleri MindLight’in web sitesinde yer alan takvim üzerinden görebilir, üzerine tıkladığınızda eğitmenini ve zoom linkini bulabilirsiniz. İngiltere merkezli Bangor Universitesi Mindfulness Network’ten onaylı MBSR eğitmeni Günsu Engin’in kurduğu MindLight, mindfulness temelli programlar sunan, farkındalığı yaymayı amaçlayan bir okul olma özelliği taşıyor.
  Siteye gidin

  X’İN KEŞFETTİKLERİ’ni takip etmeye devam edin. Kasım ayında da dopdolu bir takvimle karşınızda olacağız, o zaman kadar sağlıkla kalın!

  Devamı
  Yeni BMW iX3 | BMW Türkiye

  BEDENİ MACERACI
  RUHU ELEKTRİKLİ.

  YENİ BMW iX3.

  BEDENİ MACERACI
  RUHU ELEKTRİKLİ.

  YENİ BMW iX3.

  İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR:

  Şemsa Denizsel ile E87 Rotası | BMW Joy Blog

  BMWLICIOUS: BİR LEZZET YOLCULUĞU.

  Bir Yaz Rüyası. | BMW Joy Blog

  BİR YAZ RÜYASI.