X’İN KEŞFETTİKLERİ: Temmuz Takvimi | BMW Joy Blog

X’İN KEŞFETTİKLERİ.

Temmuz ayında öne çıkan her şey bu takvimde.

X’İN KEŞFETTİKLERİ.Temmuz ayında öne çıkan her şey bu takvimde.


01.07.2021


Özgürlük, yeni keşifler, cesur hayaller… Dışarıda veya evinizin konforunda deneyimleyebileceğiniz; sinemadan modern sanata, gastronomiden seyahate çeşitli alanlardan önerileri sizin için her ay “X’İN KEŞFETTİKLERİ” takviminde derliyoruz. Bu yıl özellikle online etkinliklerin daha çok yapılmasından dolayı takip etmesi zorlaşan gündemi ve bir yandan da dışarıda temkinli bir şekilde katılınabilecek etkinlikleri kaçırmak istemeyenler: Doğru yerdesiniz.

Her ayın ilk haftası yayınladığımız X’İN KEŞFETTİKLERİ takvimine göz atmak için BMW Joy Blog’u takipte kalın.

Devamı

X’İN TEMMUZ AYI FAVORİLERİ.

Bu ayki takvimin öne çıkanları:
X’İN SEÇTİKLERİ.

Barış Özcan ile 111 Hz

BMW Türkiye’nin sponsoru olduğu ‘’Barış Özcan ile 111 Hz’’ isimli podcast dizisinin ilk bölümü “Geleceğin Sesini Tasarlamak’’ yayında. Detaylar takvimde.

X’İN SEÇTİKLERİ.

Yeni BMW iX3’ün Bodrum Çıkarması

17-21 Temmuz ve 6-15 Ağustos tarihleri arasında, Yeni BMW iX3 Bodrum Yalıkavak Marina'da sizlerle buluşmaya hazır. Detaylar takvimde.

X’İN SEÇTİKLERİ.

"Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu" Semineri

Akbank Sanat, Çağdaş Sanat ve Küratörlük programı kapsamında 26 Temmuz'da Borusan Contemporary direktörü Dr. Kumru Eren’i konuk ediyor. Detaylar takvimde.

X’İN SEÇTİKLERİ.

Amalfi Sahilleri Sanal Turu

Güney İtalya'nın kavurucu güneşi, masmavi denizi, tarihi sokakları ve tabii Sorrento limonlarının sarısı 31 Temmuz’da evinize geliyor. Detaylar takvimde.

HEPSİ TEK BİR YERDE.

  

X’İN KEŞFETTİKLERİ takvimi hep elinizin altında olsun.

BMW iX3 Öneriyor:

X’İN KEŞFETTİKLERİ | BMW Joy Blog

Yeni BMW iX3’ün Bodrum Çıkarması | 15 Ağustos’a kadar

Tamamen elektrikli Yeni BMW iX3, bu yaz Bodrum Yalıkavak Marina’da sizlerle buluşuyor. Türkiye'nin ilk yüksek kapasiteli süper yat marinası Yalıkavak Marina’da sergilenecek olan Yeni BMW iX3’ü, alanda özel olarak hazırlanan ve yüksek hijyen standartlarının sağlandığı BMW Pop-Up Showroom’da inceleyebilir hatta test sürüşüne çıkarak sunduğu elektrikli sürüş keyfini bizzat deneyimleyebilirsiniz. Yalıkavak Marina’daki BMW standı 17-21 Temmuz ve 6-15 Ağustos tarihleri arasında ziyarete açık olacak.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Viyana Enerji Forumu 2021 | 5-7 Temmuz

Viyana Enerji Forumu, kapsayıcı kalkınma için sürdürülebilir enerji konusunda çok sektörlü, çok paydaşlı ve disiplinlerarası bir diyalogu kolaylaştırmayı amaçlıyor. İlk günü Gençlik Günü olarak tasarlanmış forumun tüm oturumları çevrim içi olarak gerçekleştiriliyor. Oturumlarda incelenecek temel öncelikler ve sergilenecek projelerle, 2030 yılına kadar sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmak için gereken eylem odaklı adımlar ve 2050 yılına kadar net sıfır emisyon elde etmek için kapsayıcı bir plan oluşturmanın yolları tartışılacak
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

SPACE International Konferansı | 9-10 Temmuz

SPACE Uluslararası Sürdürülebilir Mimarlık, Planlama ve Kentsel Tasarım Konferansı, mimarlık, planlama, kentsel tasarım ve mühendislik, eğitim, iç mimarlık, teknoloji, işletme, siyaset ve sosyal bilimler alanlarındaki son gelişmeleri ve araştırma sonuçlarını paylaşmak için ideal bir platform oluşturuyor. Sürdürülebilirliğin farklı bakış açılarından tartışılacağı konferansın oturumları arasında iklim değişikliği, ekolojik ayak izi, sürdürülebilir mimarlık, sürdürülebilir şehircilik, sürdürülebilir turizm ve bölgesel kalkınma gibi konu başlıkları dikkat çekiyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

"İklim-pozitif Bir Geleceğe Geçişi Hızlandırma" Sanal Konferansı | 27-28 Temmuz

İklim-pozitif Bir Geleceğe Geçişi Hızlandırma alt başlıklı sanal konferans VERGE Net Zero, sektör profesyonellerini, özel sektörün en iddialı karbon hedeflerinin arkasındaki liderlerle buluşturuyor. Konferans, sürdürülebilirlik, tedarik zinciri ve üretim gibi kilit alanlardan 5000'e yakın katılımcıyı bilgilendirmeyi, onlara sürdürülebilirlik hedeflerini gerçekleştirirken riski en aza indirebilecekleri yollar sunmayı hedefliyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

"URBAN Matters" Podcast Serisi

Tanınmış gazeteci Tom Miles'ın sunduğu "URBAN Matters", sürdürülebilir şehircilik üzerine bir podcast serisi. On bölümden oluşan programın konukları arasında, Freiburg (Almanya), Victoria (Kanada) ve Cenevre (İsviçre) gibi şehirlerin belediye başkanlarının da dahil olduğu birçok yönetici, şehirci ve uzman yer alıyor. Her bölümde, Akıllı Şehirler, Şehircilikte Daireselliği Teşvik Etme, Şehirlerde İklim Hareketi gibi farklı konular, birden fazla konukla birlikte tartışılıyor.
Siteye gidin

SEYAHAT

Uzun bir süredir yeni keşiflere hasret kaldık. Yazın gelişinden sonra çok dikkatli ve temkinli davranmak şartıyla kısa yolculuklara çıktık, bazen de pandemi dönemiyle hayatımıza giren online seyahat deneyimlerine devam ettik. Bu ayın ‘temkinli seyahat’ önerilerine göz atalım.

X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Japonya ve Kyoto Sanal Şehir Turu | 5 Temmuz

Japonya'yı kiraz çiçekleri mevsiminin güzelliğini fona alarak keşfe çıkmak ister misiniz? Antonina Online Mektep etkinlikleri kapsamında, profesyonel rehber eşliğinde gerçekleştirilecek bu sanal Kyoto turu, tam da ülkede doğanın bir sanat eserine dönüştüğü Sakura zamanına denk düşüyor. Tur, aynı zamanda Japonya'nın tarihi, kültürü, geyşa geleceği, tapınakları, felsefesi ve mutfağı ile ilgili bilgi birikiminizi de arttırmayı hedefliyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Tarihi Mont St. Michel Sanal Turu | 16 Temmuz

Fransa'nın Normandiya sahillerindeki kumsalların ortasında kayalık bir adacık üzerine inşa edilmiş Gotik tarzdaki bir manastır olan Mont St. Michel, on birinci yüzyıldan beri doğaya meydan okuyor. Sahillerdeki gel-gitler nedeniyle günün bir kısmında karayla bağlantısı kesilen manastır, 1979'dan beri UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alıyor. Bu sanal tur, doğal ve tarihi açıdan olağanüstü bu yapıyı ve adayı keşfetmenizi sağlayacak.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

"Karındeşen Jack" Londra Turu | 17 Temmuz

Karındeşen Jack'i duymuş muydunuz? 1888 yılında Londra'ya, özellikle de Whitechapel semtine dehşet saçan bu adam, dünyanın ilk seri katillerinden biri. Kurbanlarını öldürmesinden yıllar sonra dahi halen kitaplara, filmlere ve dizilere konu olan Karındeşen Jack'in hikayesi ve cinayetleri, bu kez bu sıra dışı, konsept sanal tura esin kaynağı oluyor. Richard Walker'ın hikaye anlatıcılığındaki uzmanlığı, bu turu adeta bir korku hikayesine dönüştürüyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Amalfi Sahilleri Sanal Turu | 31 Temmuz

Güney İtalya'nın kavurucu güneşi, masmavi denizi, tarihi sokakları ve tabii Sorrento limonlarının sarısı evinize geliyor. Napoli yakınlarındaki Amalfi kıyılarını karış karış gezdiren bu sanal tur, Sorrento'nun limon bahçelerine, Positano, Maiori, Amalfi ve Cetara'nın sahillerine uğruyor. Ekranınızdan da olsa günbatımının güzelliğini izlemek, İtalyan yazını evinize getirecek.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

"Friends" Sanal Tur Paketi

Tüm zamanların en sevilen sit-com dizilerinden "Friends", geçtiğimiz ay HBO Max'te yayımlanan özel bir bölümle on yedi yıl sonra yeniden ekranlara geldi ve kalplerde taht kuran altı karakteri buluşturdu. Bu özel bölümün ardından diziye olan nostaljik sevginiz canlandıysa, dizinin geçtiği, New York'taki on sekiz farklı mekana uğrayacak bu sanal tur tam size göre! 40 dakika sürecek turun ardından, diziye dair bilginizi sınayabileceğiniz bir sanal trivia gecesi de sizi bekliyor.
Siteye gidin

SİNEMA / TV

Sinema tutkumuzu ağırlıkla evlerimizde sürdürürken, Netflix, Hulu, Amazon Prime gibi platformların yanı sıra; bazı film festivallerinin programlarındaki filmleri dijital ortamda yayınladıklarıyla ilgili haberler de hepimize ilaç gibi geldi.

X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

40. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma Gösterimleri | 1-13 Temmuz

Hibrit formatıyla nisan ve mayıs ayındaki çevrim içi gösterimlerle başlayan, haziran ayında ise çevrim içi gösterimlere ek olarak sinema salonlarına da taşınan 40. İstanbul Film Festivali, Ulusal Yarışma filmlerinin gösterimlerinin ardından sona eriyor. Nisan Dağ'ın "Bir Nefes Daha", Emre Erdoğdu'nun "Beni Sevenler Listesi", Fikret Reyhan'ın "Çatlak" ve Tunç Şahin'in "İnsanlar İkiye Ayrılır" filmlerinin de aralarında bulunduğu on üç film Altın Lale En İyi Film dahil festival ödülleri için yarışıyor. Ulusal Yarışma jürisine, yönetmen ve senarist Tolga Karaçelik başkanlık ediyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

"Yepyeni Bir Dünya" Gösterim Programı | 15 Temmuz'a kadar

Pera Film'in Onur Haftası'nı kutlamak amacıyla hazırladığı film gösterim programı "Yepyeni Bir Dünya", adını bu yıl hayatını kaybeden trans müzisyen SOPHIE'nin bir şarkısından alıyor. Dünya festivallerinde ilgiyle izlenmiş dört kuir filmden oluşan program, işte, evde, sokakta, var olmaya çalıştığı her yerde yeni bir dünya kurmak için mücadelesini sürdüren kuir karakterlerin yaşamlarından izler taşıyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Comic-Con | 23-25 Temmuz

Aslen çizgi roman hayranlarının San Diego'daki buluşma etkinliği olarak başlasa da, çizgi romanların bugün sinemanın, televizyonun ve eğlence endüstrisinin en büyük ilham kaynaklarından biri haline gelmesiyle aynı zamanda dev bir sinema etkinliğine de dönüşen Comic-Con, bu yıl çevrim içi bir özel etkinlik olarak düzenleniyor. Etkinliğin çizgi roman sanatçılarını, çizgi roman uyarlaması film ve dizilerin yaratıcılarını ve ünlü yüzlerini ağırlayacağı programın detayları bu ay içinde duyurulacak.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Transilvanya Film Festivali | 23 Temmuz - 1 Ağustos

Vampir hikayeleriyle özdeşleşmiş, Romanya'nın Transilvanya bölgesi, yirmi yıldır Balkanlar'ın en büyük film festivallerinden birine ev sahipliği yapıyor. Ana yarışmasında dünya sinemasının güncel örneklerine yer veren ve pek tabii ki Romanya sinemasına da geniş yer ayıran festival, "Dolunay" başlıklı, fantezi, gerilim ve korku türlerine özel bölümüyle de dikkat çekiyor.
Siteye gidin

MODERN SANAT

Evde olmak modern sanatın peşinde koşmak için bir engel değil. Sanal müzelerin içerisinde keşfe çıkmak, sergilerini sanal turlar aracılığıyla ziyarete açan galerileri takip etmek ve çok daha fazlası, çok yakınınızda. Elbette sosyal mesafeye dikkat ederek ve gerekli tedbirleri alarak önerdiğimiz yeni sergileri turlamak da mümkün.

X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Borusan Contemporary, “Hareket Eden Anılar” Sergisi | 6 Ağustos’a kadar

Borusan Contemporary ve Contemporary Istanbul Vakfı iş birliğiyle düzenlenen, küratörlüğünü Ayça Okay’ın gerçekleştirdiği “Hareket Eden Anılar” sergisi, 6 Ağustos’a kadar Fişekhane bünyesindeki sanat mekanı Cocoon’da sanatseverlerle buluşuyor. “Hareket Eden Anılar” sergisine, Italo Calvino’nun 1972 yılında yayınladığı “Görünmez Kentler” adlı klasik eseri ilham oluyor. Sergide fotoğraf, ışık heykeli, projeksiyon, artırılmış gerçeklik ve yeni medya yerleştirmeleri gibi farklı pratikler yer alıyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

"Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu" Semineri | 26 Temmuz

Akbank Sanat, Çağdaş Sanat ve Küratörlük programı kapsamında İstanbul'daki kültür ve sanat hayatının öncü ve yön verici kurumlarını tanıtan seminerlerine devam ediyor. 26 Temmuz'da zoom üzerinden gerçekleştirilecek seminerin konuğu, Borusan Contemporary direktörü Dr. Kumru Eren oluyor. Eren, Borusan Contemporary ve Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu hakkında bilgiler veriyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Dünya Vücut Boyama Festivali 2021 | 18-24 Temmuz

Çılgın ve sıra dışı bir sanat dalı olan vücut boyama alanında uzmanlaşmış ve ustalaşmış sanatçılar, her yaz Klagenfurt, Avusturya'daki Dünya Vücut Boyama Festivali'nde bir araya geliyor. Pandemi nedeniyle bu yıl gerçekleşmeyeceği duyurulan festival, bir haftalık bir çevrim içi programla, sekiz kategoride sanatçıları ödüllendirirken, izleyici ve bu sanatı öğrenmek isteyenlerle de çevrim içi atölye çalışmaları ve sergiler aracılığıyla buluşuyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Arter, "Füsun Onur: Opus II - Fantasia" Sergisi | 20 Şubat 2022'ye kadar

Bugünlerde 2022 Venedik Bienali Türkiye Pavyonu'nda sergilenmek üzere yeni bir eser üretmekte olan, Türkiye çağdaş sanatının öncülerinden Füsun Onur'un Arter koleksiyonunda yer alan "Opus II - Fantasia" adlı yerleştirmesi, müzenin ziyaretçilerini bekliyor. Sanatçının pek çok işinde olduğu gibi müziksel referanslara sahip bu yerleştirme, zemin üzerinde sırayla belirip birbirleriyle etkileşime geçen beyaz örgü şişleri, altın renkli ip yumakları, küçük porselen figürler ve standart müze kaidelerinden oluşuyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Akbank Sanat, "Niyetler" Sergisi | 22 Haziran - 16 Ağustos

Akbank Sanat ve Açık Diyalog İstanbul iş birliğiyle düzenlenen "Çağdaş Sanat ve Küratörlük" seminer programı, katılımcıların bitirme projelerinin sanatseverlerle buluştuğu bir sergi ve etkinlik serisiyle sona eriyor. "Niyetler", Türkiye ve dünyada yaşanan pandemi süreci ve diğer etkenlerden beslenerek ortaya çıkmış ve geliştirilmiş sergi projelerinden oluşuyor. Fiziksel sergiye, eş zamanlı olarak erişilebilecek bir dijital platform da eşlik ediyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Mixer, "Mixer Sessions V" Sergisi | 15 Haziran - 4 Ağustos

Mixer'in her yıl düzenlediği, kariyerlerinin başındaki genç sanatçılara alan açma ve destek olma amacı taşıyan sergi serisi Mixer Sessions'ın beşinci edisyonu Karaköy'deki galeride kapılarını açıyor. Mixer ekibinin değerlendirmeleri sonucu sergilenmeye hak kazanan, farklı disiplinlerden on dokuz sanatçının işleri, toplumsal hafıza, birey-kimlik, aidiyet, aile, ev-mekan, doğa-insan ilişkisi ve iktidar gibi temalara odaklanıyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Venedik Mimarlık Bienali | 21 Kasım'a kadar

Dünyanın en önemli mimarlık etkinliklerinden Venedik Bienali'nin 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi, 22 Mayıs'ta başladı. Lübnanlı mimar ve eğitimci Hashim Sarkis'in küratörlüğünü üstlendiği bienalin bu yıl seçtiği başlık ise "Birlikte nasıl yaşayacağız?". İKSV'nin koordinasyonunu yürüttüğü Türkiye Pavyonu'nda ise bu yıl Türkiye'yi Neyran Turan'ın küratörlüğündeki "Ölçü Olarak Mimarlık" başlıklı proje temsil ediyor. Bienal ana mekanlardaki sergilerin yanı sıra birçok paralel sergi, ülke pavyonları ve etkinliklerle tüm kente yayılıyor.
Siteye gidin

PODCAST

Türüne ve konusuna göre bilgilendirici, eğitici, eğlenceli, ciddi veya sürükleyici olan podcastler, dijitalleşen dünyanın en verimli ürünlerinden. Müziğe harika bir alternatif olan podcastler evde geçirdiğimiz bugünlerde hepimizi ele geçirmeyi başardı.

X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Barış Özcan ile 111 Hz

İnsan seslerinin en güçlü temel frekansı 85 - 255 Hz aralığı, Barış Özcan’ın sesinin en güçlü frekansı ise 111 Hz. BMW Türkiye’nin sponsoru olduğu ‘’Barış Özcan ile 111 Hz’’ isimli podcast; kimi zaman gündelik bir ses efektine, kimi zaman da herkesin bayılarak dinlediği bir müzik parçasına odaklanıyor, bazen filmlerdeki kahramanların yaptığı yolculuklara katılıyor, bazen de bir tasarımın labirentlerinde kayboluyor. Teknoloji alanında inovasyon yapanların konuk edileceği ve mikrofonun bilim uzmanlarına yöneltileceği dizinin “Geleceğin Sesini Tasarlamak’’ adlı iki bölümünü tüm podcast platformları üzerinden dinleyebilirsiniz.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Kefe

BMW Türkiye’nin sponsoru olduğu “legal drama’’ türündeki podcast dizisi “Kefe’’; bir cinayeti dedektiflerin gözünden değil, avukatların gözünden takip ediyor. Her biri 30 dakika olan 6 bölüm olarak ve haftalık yayınlanması planlanan dizinin ilk bölümünü tüm podcast platformları üzerinden dinleyebilirsiniz.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

BMW Türkiye’nin İlk Podcast Serisi: ‘Yolculuğun Hikayesi’

BMW Türkiye, Mart 2020’de sponsorluk projeleri ile adım attığı podcast dünyasına yayıncı kimliğiyle yeni bir giriş yapıyor. Podcast kapsamında ilk yayınlanacak olan serinin ismi ise ‘Yolculuğun Hikayesi’. Bu seride, BMW için tanıdık bir “ses” olan Mirgün Cabas, tarihin başlangıcından bugüne yapılan seyahatleri, iz bırakan gezginleri, ansızın sapılan kahverengi tabelalı sapakları, yeni keşiflere çıkan yolları dinleyecilere anlatacak. 5 bölüm olarak plananlanan seri Spotify, Apple ve Google platformları üzerinden dinleyiciler ile buluşacak. Serinin yayınlanan bölümlerine Spotify’dan erişmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Sanat Gezegeni İyileştirebilir mi?

Yiğit Özşener'in sunduğu "Dünyalılar! Sanat Gezegeni İyileştirebilir mi?" podcast serisi, ekolojik krizin sebep ve sonuçlarına kültür-sanatın yaratıcı gücüyle, yepyeni bir perspektiften bakıyor. İKSV Kültür Politikaları Çalışmaları ekibi ve Özşener'in ortaklaşa hazırladığı bu podcast yayınında; sinemadan edebiyata, tiyatrodan iklim hareketine uzanan başlıklar konuşuluyor ve her programa sürpriz bir konuk eşlik ediyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Myths and Legends

Jason Weiser, "Myths and Legends" podcast yayını ile tarih boyunca kültürleri şekillendiren mitlerden, efsanelerden ve folklordan hikâyeler anlatıyor. Aladdin, Kral Arthur ve Herkül'ün hikâyelerine dair bilinmeyen pek çok şeyi bu yayınla keşfedebilirsiniz. Antik dünyadan kalma büyücüler, şövalyeler, Vikingler, ejderhalar, prensesler ve krallara dair pek çok anlatı, modern ve sade bir dille bu podcast yayınında inceleniyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Coffee with Kenobi

Coffee With Kenobi, Star Wars hayranlarının radarında mutlaka olması gereken, 2013'te başlayan serüvenine her hafta yeni bölümler ekleyen, keyifli bir podcast yayını. Star Wars dünyasına dair kapsamlı analizlerden hoşlanıyorsanız, araştırmacı ve yazar Dan Z'nin hazırlayıp sunduğu bu seriye bir şans verebilirsiniz. Programda Star Wars mitolojisi zeka ve mizah unsurları dahilinde inceleniyor ve kesinlikle spoiler içermiyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Spark & Fire: Epic Creative Stories

Yaratıcılık ve yaratıcılığın ardındaki sır perdesini Spark & Fire podcast yayını ile aralamaya ne dersiniz? Yaratıcılık, sanatta, bilimde ve hayatın pek çok alanında çok önemli bir yere sahip. Spark & Fire podcast yayını yaratıcı düşünmeyi tetikleyen fikirlerin, kıvılcımların nasıl ortaya çıktığını kapsamlı bir şekilde inceliyor. Konukların kendi başarılarını ve yaratıcılık serüvenlerini anlattığı seri, röportajdan ziyade bir hikâye formatında ilerliyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Lumost

Lumost, Mümtaz Demirci tarafından hazırlanıp sunulan, güncel strateji ve finans gelişmeleri üzerine odaklanan geniş kapsamlı bir podcast yayını. 2020 Şubat ayında yayın hayatına başlayan Lumost’un her Cuma yeni bölümü yayınlanıyor. Programda Tesla, Twitter, Stripe ve daha birçok büyük şirketin stratejileri mercek altına alınıyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Tech News Briefing

The Wall Street Journal'ın muhabirleri ve editörleri tarafından hazırlanan “Tech News Briefing” podcast serisi, Ocak 2021’den bu yana yayın hayatına düzenli olarak devam ediyor. Seride; Apple, Google ve Nvidia gibi önde gelen şirketler ile yeni teknolojik gelişmeler, tüketici alışkanlıkları ve siber problemlere yönelik konular kullanıcı bakış açısı ön planda tutularak inceleniyor.
Siteye gidin

MÜZİK

Müzik ruhun gıdası. Evin içerisinde yaptığınız pek çok aktiviteyi, ruhunuza iyi gelen müzikler eşliğinde yapabilirsiniz. Bunlar, müzik zevkinize hitap eden Spotify listeleri de olabilir; Berlin Filarmoni Orkestrası’nın bir performansından kulağınıza çalınan hafif bir melodi de...

X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

EXIT Festival | 8-11 Temmuz

Avrupa'daki müzik festivalleri arasında büyülü ve tarihi atmosferiyle dikkat çeken, her yaz Sırbistan'daki Petrovaradin Kalesi'nde düzenlenen EXIT Festival, bir yıl aranın ardından güçlü bir line-up'll geri dönüyor: Dört gün sürecek festivalde DJ Snake, Robin Schulz, Tyga, Sabaton, Solomun ve David Guetta gibi sanatçı ve dj'leri canlı dinleme fırsatı bulabilir, kendinizi elektronik müzik ve rock'ın ritmine bırakabilirsiniz.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Edinburgh Caz ve Blues Festivali | 16-25 Temmuz

Macerasına 1970'lerde, pub'lardaki ücretsiz konserlerle başlayan Edinburgh Caz ve Blues Festivali, bugün Büyük Britanya'nın en büyük müzik festivallerinden birine dönüşmüş durumda. Edinburgh'nun sevilen konser ve etkinlik mekanlarından Assembly Roxy'deki bir dizi konsere ek olarak festival, çevrim içi konserlerle de dünyaya açılıyor. 42 çevrim içi konsere erişim sağlayan kombine biletle, caz ve blues üzerine özel program ve söyleşiler de izlenebiliyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Jazzaldia | 21-25 Temmuz

İspanya'nın kuzey kıyılarındaki kültür ve sanat merkezi konumundaki San Sebastián, 56 yıldır ülkenin en büyük caz festivaline ev sahipliği yapıyor. 56. San Sebastián Caz Festivali, ya da kısa adıyla Jazzaldia'nın konser ve etkinlikleri beş gün boyunca şehrin farklı köşelerine yayılıyor. Festivalin bu yılki konukları arasında Brad Mehldau, Cécile McLorin Salvant, Sílvia Pérez Cruz, Kenny Barron, Noa, Arlo Parks ve Buika dikkat çekiyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Teoman, Harbiye Açıkhava Konseri | 25 Temmuz

1990'ların ikinci yarısından itibaren Türkçe rock müzik için sembol isimlerden biri haline gelen Teoman, defalarca müziği bıraktığını söylemesine rağmen sahnelerden ve dinleyicisinden ayrı düşemiyor. Sanatçının Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda, yıldızların altında gerçekleştireceği konser, hem "O", "Onyedi", "Gönülçelen" gibi albümlerle büyüyüp nostaljik bir gece yaşamak hem de yeni Teoman şarkılarıyla buluşmak isteyenler için iyi bir fırsat.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Borusan Quartet, "Vasks'tan Say'a" Konseri | 27 Haziran'dan itibaren

Borusan Quartet, repertuvarındaki sevilen yapıtları dinleyicileriyle sanal olarak buluşturmaya devam ediyor. Borusan Müzik Evi'nde kaydedilmiş ve Borusan TV'de yayımlanacak performansta oda müziği topluluğu, Fazıl Say'ın "Boşanma" başlıklı eserini ve Peteris Vasks'ın, Borusan Quartet'in albümünde de yer verdiği 4 nolu yaylı çalgılar dörtlüsünü seslendiriyor.
Siteye gidin

DOĞA

Doğayla olan ilişkimizi de ister istemez pencereden dışarı bakma ve manzara videosu izleme ile sınırladığımız bugünlerde, doğanın bizlere sunduğu mucizelere tanıklık edip büyülenirken; bir yandan da doğaya olan saygımızı yansıttığımız aktivitelere de zaman ayırabiliriz.

X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Japon Bahçeleri Turu | 15 Temmuz

Japon Bahçeciliği, 1.300 yıldan uzun bir süredir Japonya'da devam ediyor ve son 150 yıldır da tüm dünyada ilgiyle karşılanıyor. Mevsimlerin ve renklerin hakim olduğu bu huzurlu bahçeleri online bir etkinlikle keşfetmek ister misiniz? Konuşmacı Andrew Young, Japonya'nın bahçelerinin tarihini, ana unsurlarını, Honshū ve Shikoku Adaları'ndaki bahçelerden bir seçkiyle birlikte, etkinlik katılımcılarıyla paylaşmayı hedefliyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Dünya Doğa Koruma Günü | 28 Temmuz

Her yıl 28 Temmuz "Dünya Doğa Koruma Günü" olarak kutlanıyor. Dünya Doğa Koruma Günü, doğal kaynakları korumaya yönelik faydalı uygulamalar ve farkındalığı artırmak için Uluslararası olarak kutlanan bir gün olma özelliği taşıyor. Mevcut ve gelecek nesiller için herkesin üzerine düşen görevi yapması ve sadece bir gün değil, her gün sürdürülebilirliğe katkı sağlaması bu özel günün öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Uluslararası Çevre ve Sürdürülebilirlik Konferansı | 29-30 Temmuz

Çevre ve sürdürülebilirlik sorunları, İstanbul'da online olarak gerçekleşecek ICES 2021: 15. Uluslararası Çevre ve Sürdürülebilirlik Konferansı'nın temel konularını oluşturuyor. Konferansta, çevre ve sürdürülebilirliğin tüm yönleriyle ilgili deneyimlerini ve araştırma sonuçlarını paylaşan bilim insanları, eğitmen ve öğrencilerin makaleleri ön planda tutuluyor. Konunun uzmanları tarafından seçilen makalelere ücretsiz olarak da ulaşmak mümkün.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Online Botanical Painting Session | Sürekli

Botanik çizimler, bitkilerin renk ve boyut gibi karakteristik özelliklerini vurgulayarak, gözlem ve disiplinle harmanlan bir bilim-sanat dalı olma özelliği taşıyor. Doğanın bizlere hediyesi olan rengarenk çiçekleri, meyve ve sebzeleri çizmeyi öğrenmek ister misiniz? İlhamını doğadan, güneş ışığından ve renklerden alan sulu boya ressamı ve öğretmeni Anna Mason'un online dersleriyle bu dünyaya adım atabilirsiniz.
Siteye gidin

GASTRONOMİ

Ünlü şeflerle yapılan canlı söyleşiler, şeflerin paylaştığı yaratıcı tarifler ve kendilerinden aldığımız tüyolarla mutfağa girdiğimizde yarattığımız harika lezzetler... Bu dönem içimizdeki gurmeyle tanışmak için bir fırsat.

X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Ekilebilen Yemek Kitabı

Merchant Gourmet, The Simple Plant-Based Cookbook adlı yemek kitabı ile hem vegan tarifler paylaşıyor hem de kitabın kapağında yer alan tohumlarla sürdürülebilirliğe katkı sağlıyor. 60'a yakın vegan tarifin yer aldığı kitabın kapağında ise fesleğen, maydanoz, kekik gibi sebzelerin tohumları bulunuyor. Kullanıcıların bu kitabın kapağını yırtarak toprağa ekmeleri ve uygun koşullarda ürünleri yetiştirmeleri tavsiye ediliyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Uluslararası İstanbul Vegfest | 3-4 Temmuz

Uluslararası İstanbul Vegfest, "veganlığa davet" konsepti ve #YaşamaŞansVer etiketiyle, vegan olanlar kadar vegan olmayanlara da ulaşmayı hedefliyor. Bu yıl 3-4 Temmuz'da, çevrim içi olarak gerçekleşecek festivalde bitki bazlı beslenmenin sürdürülebilir bir yaşama olan katkısı üzerinde duruluyor. Etkinliğe aktivistler, tıp doktorları, müzisyenler, hukukçular, akademisyenler ve sporcuların da aralarında bulunduğu 16 yabancı ve 40 yerli konuşmacı katılıyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Genç Şefler Ara Tatilde USLA'da Buluşuyor | 5 Temmuz

Çocuklarınıza eğitici ve öğretici bir karne hediyesi arayışındaysanız; "Genç Şefler Ara Tatilde USLA'da Buluşuyor" etkinliği tam da aradığınız türde bir hediye olabilir. 9-15 yaş grubuna özel olarak geliştirilen eğitimler USLA'nın eğitmen ve asistan şefleri eşliğinde gerçekleşiyor. Jülyen, brunoise ve chiffonade kesim teknikleri, temel çorba yapımı ile yumurta pişirme teknikleri başlayacak olan derslerin 8 hafta boyunca farklı tekniklere odaklanması hedefleniyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

MSA Partile: Kokteyl Atölyesi | 9 Temmuz

Yazın müjdecisi kokteyller MSA Temmuz mutfağının konuğu oluyor. "MSA-Partile" etkinliği ev partilerinin vazgeçilmezleri leziz kokteyllerin reçetelerine ve önemli püf noktalarına odaklanıyor. Bu etkinlikle birçok malzemeyi bir araya getirerek kokteyllerin sınırsız dünyasını keşfedebilirsiniz. Saat 19:00'da başlayacak olan workshop 22:00'ye dek devam ediyor ve seçilen kokteyllerin yanına eşlik edecek lezzetlerin tariflerine de yer veriliyor.
Siteye gidin

WELLNESS

Fiziksel açıdan olduğu kadar, ruhsal ve mental açıdan da kendimize çok iyi bakmamız gereken bir dönemdeyiz. Biraz yavaşlamaya, zihninizin dinginleşmesine izin vermeye ve size iyi hissettiren anları çoğaltmaya ne dersiniz?

X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Müzede Yoga | Her Çarşamba

İstanbullu yogaseverlerin favori etkinliği "Müzede Yoga", yaz ayları boyunca her Çarşamba saat 07.00 ie 08.00 arasında, Cihangir Yoga işbirliğiyle Sakıp Sabancı Müzesi'nin bahçesinde gerçekleştiriliyor. Her seviyeye açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek yoga etkinliğine katılmak için Salı gününden rezervasyon yaptırılması gerekiyor. Sosyal mesafe kuralları gereği dersin katılımcı sayısı 50 kişiyle sınırlı tutuluyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Budizm, Hinduizm ve Diğer Asya Dinleri | 12 Temmuz - 2 Ağustos

Budizm, Hinduizm ve Jainism gibi köklü dinlerin tarihini, öğretilerini ve günümüzde bu dinlere dair uygulamaları öğrenmek ister misiniz? Doğu mistisizminin gizemli öğretilerini "Budizm, Hinduizm ve Diğer Asya Dinleri" online etkinliği ile öğrenebilir, görseller ve haritalar eşliğinde zamanda benzersiz bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Atilla Tuna'nın eğitmenliğinde 12 Temmuz ile 2 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek etkinliğin 4 hafta boyunca sürmesi planlanıyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Boğaz'da Yoga | 14 Temmuz

İstanbul Boğazı'nın mavisiyle iç içe, püfür püfür boğaz esintileri eşliğinde yoga yapmak ister misiniz? Sait Halim Paşa Yalısı'ndaki yoga dersleri ile hem ruhunuzu hem de bedeninizi dinlendirebilirsiniz. YogaŞala'nın deneyimli hocası Mahir Aydoğar'ın eğitmenlik yapacağı Vinyasa Yoga dersleri, 14 Temmuz Çarşamba sabahı 10.00 ile 11.00 saatleri arasında Harem Bahçe Salonu'nda gerçekleşiyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

Doğal Tütsü Eğitimi | 29 Temmuz

Tütsülerin rahatlatıcı ve modunuzu yükseltecek etkisini kendi yaptığınız doğal tütsülerle denemek ister misiniz? Otlar, kökler reçine türleri ve koku veren ağaçları Homemade Aromaterapi'nin online "Doğal Tütsü" eğitimiyle tanıyabilir ve kendi reçetelerinizi hazırlayabilirsiniz. Klinik Aromaterapist Rana Babaç Çelebi tarafından verilecek olan "Doğal Tütsü" eğitiminin, 29 Temmuz Perşembe günü saat 19:00 ile 22:00 arasında gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.
Siteye gidin
X'in Keşfettikleri | BMW Türkiye

MindLight Meditasyon Sınıfları | Sürekli

Mindfulness ve şefkati meditasyonla öğrenip kişisel pratiğinize eklemek ister misiniz? Hafta içi her akşam, saat 21:00’de ücretsiz olarak gerçekleşen dersleri MindLight’in web sitesinde yer alan takvim üzerinden görebilir, üzerine tıkladığınızda eğitmenini ve zoom linkini bulabilirsiniz. İngiltere merkezli Bangor Universitesi Mindfulness Network’ten onaylı MBSR eğitmeni Günsu Engin’in kurduğu MindLight, mindfulness temelli programlar sunan, farkındalığı yaymayı amaçlayan bir okul olma özelliği taşıyor.
Siteye gidin

X’İN KEŞFETTİKLERİ’ni takip etmeye devam edin. Ağustos ayında da dopdolu bir takvimle karşınızda olacağız, o zaman kadar sağlıkla kalın!

Devamı
Yeni BMW iX3 | BMW Türkiye

BEDENİ MACERACI
RUHU ELEKTRİKLİ.

YENİ BMW iX3.

BEDENİ MACERACI
RUHU ELEKTRİKLİ.

YENİ BMW iX3.

İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR:

Şemsa Denizsel ile E87 Rotası | BMW Joy Blog

BMWLICIOUS: BİR LEZZET YOLCULUĞU.

Bir Yaz Rüyası. | BMW Joy Blog

BİR YAZ RÜYASI.