BMW 1 Serisi | BMW Türkiye
Motor ve Yakıt TipiBenzinDizel

YENİ BİR HEYECAN.

BMW 1 Serisi.

Motor ve Yakıt TipiBenzinDizel
YENİ BİR HEYECAN. BMW 1 Serisi.

  Ortalama yakıt tüketimi (l/100 km) (BMW 116d) :

  4,7

  Ortalama CO2 emisyonu (g/km) (BMW 116d):

  123

  Ortalama yakıt tüketimi (l/100 km) (BMW 118i) :

  5,9

  Ortalama CO2 emisyonu (g/km) (BMW 118i):

  135

  BMW 1 Serisi, hayranlık dolu bakışları üzerinde toplamaya hazır. Modern tasarım dili, daha ilk bakışta ayırt edilmesini sağlar. Aynı durum, modern bir atmosfere sahip ve premium kalitesi ve ferahlığıyla ilham veren iç tasarım için de geçerlidir. Verimli dizel ve benzinli motorlar ve en yeni yürüyen aksam teknolojileri, dinamik ve çevik bir sürüş deneyimini garanti ederken yenilikçi teknolojiler ve sürüş asistan sistemleri gideceğiniz yere her zaman güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşmanızı sağlar. 

  BMW 116d ve BMW 118i modellerinin fiyat bilgilerine ve e-broşürüne aşağıdaki linklerden ulaşabilir; dilerseniz test sürüş randevu formunu doldurabilirsiniz.

  BMW 1 SERİSİ'NİN SPORTİF DIŞ VE İÇ TASARIMI.

  Anında fark edilen otoritesiyle BMW 1 Serisi'nin tasarımı, otomobilin hem içinde hem dışında güçlü bir izlenim yaratıyor. Ön tasarım, iki parçadan oluşan BMW Böbrek Izgaraları ve geniş ön rüzgarlık ile dinamik bir görünüm sunuyor. Keskin tasarım hatları, akıcı tavan çizgisi boyunca oldukça çarpıcı bir stile sahip arka bölüme kadar uzanıyor. BMW 1 Serisi'nin premium karakteri iç tasarımda da devam ediyor. Otomobilin içindeki yolcular, cömert oranlara sahip ferah bir alanın keyfini çıkarıyor. Kokpit, ergonomik açıdan optimize edilmiş donanım özellikleri ve sistematik olarak uygulanan sürücü odaklı yaklaşım ile oldukça etkileyici bir deneyim sunuyor.

  Devamı

  TÜM BEKLENTİLERİN ÜSTÜNDE.

  BMW 1 Serisi’nin tasarımını, sürüş dinamiklerini ve öne çıkan teknik özelliklerini keşfedin.

  Metalik Mavi/Misano rengi BMW 1 Serisi, seyir halinde önden görünüm.

  DIŞ TASARIM.

  Akıcı siluetiyle ön kısımdaki geniş hava girişlerinden omuz çizgisine ve Hofmeister kıvrımına kadar sportifliğin yeniden yorumlandığı BMW 1 Serisi’nin dış tasarımı, her detayıyla eşsiz sürüş keyfini temsil ediyor.

  Sürücü kapısı açık haldeyken M deri direksiyon ile BMW 1 Serisi kokpiti.

  İÇ TASARIM.

  BMW 1 Serisi’nin iç tasarımı; yüksek kaliteli malzemeler, ergonomik açıdan optimize edilmiş özellikler ve yenilikçi teknolojiler ile birlikte sürüş keyfinize yönelik işlevsel detayları bir araya getiriyor.

  Dinamik sürüş sahneleri ile BMW 1 Serisi filmi.
  Dinamik sürüş sahneleri ile BMW 1 Serisi filmi.
  BMW 1 Serisi’nde Geri Vites Asistanı içeren Park Asistanı.
  BMW 1 Serisi’nde Geri Vites Asistanı içeren Park Asistanı.
  BMW 1 Serisi genç, havalı ve şehirli bir otomobil. Kompakt oranları, akıcı tavan çizgisi ve çarpıcı dinamik çizgileriyle, daha ilk bakışta çeviklik ve sürüş keyfi vaat ediyor. Modern ve ince düşünülmüş iç mekanı, yolculara her zamankinden daha fazla alan sunuyor.
  Domagoj Dukec, BMW Tasarım Başkanı.

  HER AÇIDAN KENDİNDEN EMİN.

  BMW 1 Serisi’nin sportif iç ve dış tasarımı.

  Hemen fark edilen bir otoriteye sahip BMW 1 Serisi’nin tasarımı otomobilin içinde ve dışında güçlü bir izlenim bırakır. Geniş BMW Böbrek Izgaraları ve geniş ön rüzgarlık ile dinamik bir ön tasarıma sahiptir. Keskin çizgiler, akıcı tavan çizgisine paralel şekilde çarpıcı arka kısma kadar uzanır. BMW 1 Serisi’nin premium karakteri iç tasarımda da devam eder. Burada, yolcular cömert oranlı ve ferah alanın keyfini çıkarabilir. Kokpit, ergonomik açıdan optimize edilmiş donanım özellikleri ve sistematik olarak uygulanmış sürücü yönlendirmesi ile etkileyicidir.
  Metalik Mavi/Misano rengi BMW 1 Serisi’nin yol kenarında kuş bakışı görünümü.
  Metalik Mavi/Misano BMW 1 Serisi’nin yol kenarında önden görünümü.
  Metalik Mavi/Misano BMW 1 Serisi, yandan görünüm.
  BMW 1 Serisi M135i arkadan görünüm, bina önünde park halinde.
  M Sport koltuklar, M deri direksiyon ve aydınlatmalı iç kaplamalar ile BMW 1 Serisi kokpiti.
  BMW 1 Serisi’nde kontrast dikişli ve entegre başlıklı ergonomik tasarımlı M Sport koltuklar.
  Hofmeister kıvrımı ile BMW 1 Serisi’nin arka yandan görünümü.
  Metalik Mavi/Misano rengi BMW 1 Serisi’nin yol kenarında kuş bakışı görünümü.

  ÇARPICI ÖN TASARIM.

  Çarpıcı bir şekle sahip LED farlar, kafes tasarımlı çift Böbrek Izgaraları ve geniş hava delikleriyle etkileyici ön rüzgarlık BMW 1 Serisi’nin dinamik ön tasarımını tanımlar.

  Metalik Mavi/Misano BMW 1 Serisi’nin yol kenarında önden görünümü.
  Metalik Mavi/Misano BMW 1 Serisi, yandan görünüm.

  MODERN SİLUET.

  BMW 1 Serisi’nin uzun aks aralığı, akıcı tavan çizgisi ve kaslı çamurluk davlumbazları, genç ve çevik karakterini yansıtır. Yeniden yorumlanmış Hofmeister kıvrımı, diğer bir çarpıcı vurguyu oluşturur.

  BMW 1 Serisi M135i arkadan görünüm, bina önünde park halinde.

  ATLETİK ARKA TASARIM.

  Belirgin omuz çizgisi ve çarpıcı biçimli arka rüzgarlıkla birlikte BMW 1 Serisi’nin geniş duruşu, otoriter ve dinamik bir arka tasarım oluşturur.

  M Sport koltuklar, M deri direksiyon ve aydınlatmalı iç kaplamalar ile BMW 1 Serisi kokpiti.

  SÜRÜCÜ ODAKLI KOKPİT.

  BMW 1 Serisi’nin cazip iç tasarımı, sportif ve modern bir ambiyans ile ferah alanı etkileyici şekilde bir araya getirir. Göze hitap eden özellikleri arasında BMW Live Cockpit Professional’ın istenilen şekilde programlanabilen geniş ekran kombinasyonu ile birlikte aydınlatmalı iç kaplamalar yer alır.

  BMW 1 Serisi’nde kontrast dikişli ve entegre başlıklı ergonomik tasarımlı M Sport koltuklar.

  ATLETİK M SPORT KOLTUKLAR.

  Entegre başlığa sahip ergonomik tasarımlı M Sport koltuklar, şık görünmesinin yanı sıra dinamik bir sürüş için mükemmel destek ve optimum koltuk konforu sunar.

  Hofmeister kıvrımı ile BMW 1 Serisi’nin arka yandan görünümü.

  ÇARPICI DETAYLAR.

  BMW 1 Serisi’nin tasarımında, Hofmeister kıvrımının yeni bir yorumunu görüyoruz. Bu tasarım, görsel olarak gövde boyunca uzanıyor. Bu yönüyle atletik omuz çizgisine, hemen tanınan ek bir tasarım özelliği kazandırıyor.

  TASARIM.

  BMW 1 Serisi’nin dış tasarımı ve iç tasarımı için yüksek kalite donanım özellikleri.

  BMW 1 Serisi Sport Line’ın sportif tasarım seçeneklerini keşfedin. Dış tasarım ve iç tasarım için yüksek kaliteli donanım seçenekleri ile otomobilinizi tamamen zevkinize ve kişisel tercihinize göre tasarlayabilirsiniz.
  Metalik Beyaz/Mineral BMW 1 Serisi Sport Line, seyir halinde yandan görünüm.
  Metalik Beyaz/Mineral BMW 1 Serisi Sport Line Modeli’nin çift Böbrek Izgaraları.

  BMW Böbrek Izgaraları.

  Karakteristik BMW Böbrek Izgaraları, bağlantılı bir öğe olarak tasarlanmıştır ve parlak krom çerçeveye ve parlak siyah dikey çubuklara sahiptir. Öne çıkan merkezi görsel bir öğe olan BMW Böbrek Izgaraları önden bakıldığında otomobilin duruşunu ve estetiğini vurgular.

  Metalik Beyaz/Mineral BMW 1 Serisi Sport Line Modeli’nin LED farları.

  LED farlar.

  Gündüz farlarından kısa ve uzun huzme farlara kadar, LED farların tüm işlevleri daha uzun kullanım ömrüne sahiptir ve LED teknolojisi sayesinde daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Dinamik ve düz farlar, gün ışığına benzer renkle mükemmel bir aydınlatma sunması sayesinde geceleri ve kötü hava koşullarında görüş kabiliyetini artırır.
  Siyah ayna kapakları ile BMW 1 Serisi Sport Line Modeli.

  Siyah ayna kapakları.

  Ayna kapakları, gövde rengi yerine parlak Siyah renktedir. Otomobilin atletik karakterini görsel olarak vurgular ve çarpıcı bir kişisel izlenim yaratır.
  BMW Individual Parlak Siyah Dış Kaplama ile BMW 1 Serisi Sport Line Modeli.

  BMW Individual Parlak Siyah Dış Detaylar.

  BMW Individual Parlak Siyah Dış Detaylar, parlak siyah renkte birçok donanım seçeneği sunar. Bunlar arasında cam girintisi kaplamaları, cam çerçeveleri ve kılavuzları, B sütununun yanı sıra dış ayna çerçeveleri, ayna kolu, kanat ve ayna ayağı yer alır.

  BMW 1 Serisi Sport Line Modeli’nin 2 parçalı stop lambaları.

  Stop lambaları.

  Şekillendirilmiş dış tasarım geometrisi ile 2 parçalı stop lambaları, geleneksel aydınlatma teknolojisi kullanılarak tasarlanmıştır. Her ikisi de gövdede ve bagaj kapağında aydınlatma öğesine sahiptir ve bu sayede yükleme genişliğini optimize eder. Buna ek olarak, stop lambalarında diğer özelliklerin yanı sıra LED reflektör teknolojisine sahip geri vites ışığı bulunur.
  BMW 1 Serisi Sport Line Modeli’nin egzoz çıkışı kaplaması.

  Egzoz çıkışı kaplaması.

  90 mm egzoz çıkışı kaplaması (solda 3 silindirli motorlar, solda ve sağda 4 silindirli motorlar), görsel bir vurgu oluşturur ve otomobilin sportif karakterini vurgular.
  BMW 1 Serisi Sport Line Modeli’nin kokpiti ve spor deri direksiyon.

  Spor deri direksiyon.

  Üç kollu siyah spor deri direksiyon, galvanize dekoratif kaplamaya sahiptir. Kalın direksiyon simidi ve kalın parmak dayamalar, son derece hoş ve üst düzey kavrama hissi sağlar.
  BMW 1 Serisi Sport Line Modeli'nin spor ön koltuklara sahip kokpiti.

  Spor koltuklar.

  Spor koltuklar, sürücü ve ön yolcu için virajlarda atletik sürüş sırasında bile optimum destek sağlayan yüksek koltuk ve sırtlık minderlerine sahiptir. Koltuk açısı, koltuk derinliği ve sürücü koltuğunun sırtlık genişliği ayrı şekilde ayarlanabilir.
  BMW 1 Serisi Sport Line Modeli’nin ön kapı eşik kaplamaları.

  Ön kapı eşik kaplamaları.

  Otomobile biner binmez sizi ve ön koltuktaki yolcunuzu, BMW yazılı özel ön kapı eşik kaplamaları karşılar. BMW yazısı, ön sol ve sağ kapı eşiklerinde bir tasarım öğesi haline gelir.
  BMW 1 Serisi Sport Line, 'Aydınlatılmış Berlin’ iç kaplamalar.

  ‘Aydınlatılmış Berlin’ iç kaplamalar.

  Ön konsolda ‘Mat’ vurgu ile ‘Aydınlatılmış Berlin’ iç kaplamalar ve kapı kaplaması, iç tasarıma yüksek değer hissi ile ilerici bir ambiyans katar. Göze çarpmayan arkadan aydınlatmalı kaplamaların parıldayan tasarımı, otomobil içinde keyifli ve şık bir atmosfer yaratır.
  Panoramik cam tavanlı BMW 1 Serisi Sport Line Modeli.

  Panoramik cam tavan.

  Panoramik cam tavan, açıldığında bol miktarda temiz hava sunar. Kapatıldığında iç tasarımda parlak, ışıkla dolu bir atmosfer yaratır. Bir düğmeyle veya otomobil anahtarıyla otomatik olarak açılır ve kapanır; kaydırma ve kaldırma işlevleri, elektrikli perdeler ve rüzgar koruyucu ile donatılmıştır.
  Otomatik Bagaj Kapağı. BMW 1 Serisi

  Otomatik Bagaj Kapağı.

  Otomatik bagaj kapağı, davetkar bir konfor sunar. Bu, aracın bagaj kapağının araç anahtarıyla veya sürücü tarafındaki kapı panelindeki bir düğmeye basılarak elektrikli olarak açılıp kapanmasını sağlar. Ancak bagaj kapağı, her zamanki gibi dış taraftaki bagaj kapağı kolu kullanılarak da açılabilir ve bagaj kapağının iç kaplamasındaki düğmeye basılarak kapatılabilir. Örneğin yer altı otoparklarında bagaj kapağının çarpmasını önlemek için bagaj kapağının son konumu iDrive menüsü üzerinden ayarlanabilir.

  SÜRÜŞ ASİSTANI.

  BMW 1 Serisi’nde sürüş asistan sistemleri.

  BMW 1 Serisi, maksimum konfor ve güvenlik için size birçok kullanışlı işlev ve sürüş asistan sistemleri sunar.
  Metalik Mavi/Misano BMW 1 Serisi, ön planda bir kadın ile park halinde yandan görünüm.
  Sürüş Asistan Sistemi Sürüş Asistanı ile BMW 1 Serisi Kontrol Ekranı.

  Sürüş Asistanı.

  Sürüş Asistanı güvenlik paketi şehir içi fren özelliğine sahip yaya uyarısı ve kamera tabanlı yaklaşma uyarısı ve Şerit Terk Uyarısı gibi özellikleri içerir. Ek olarak radar tabanlı donanım arka trafik uyarısı, Şerit Değiştirme Uyarısı ve Arkadan Çarpma Uyarısı özelliklerini içerir.
  Kullanışlı park yardımı Park Asistanı ile BMW 1.

  Park Asistanı.

  Park Asistanı otomobili park etmeyi kolaylaştırır. Geri Görüş Kamerası otomobilin arka kısmını net bir şekilde görmenizi sağlar. Aktif Park Mesafe Kontrolü, park ederken oluşacak hasara karşı daha fazla koruma sağlar. Park Asistanı, otomobili yola paralel veya dikey olarak, tamamen otomatik şekilde park eder ve paralel park boşlukları bırakır. Geri Sürüş Asistanı, örneğin dar sokaklarda geri manevra yaparken size yardımcı olur.
  BMW 1 Serisi'nde BMW Live Cockpit Professional ekran kombinasyonu.

  BMW Live Cockpit Professional.

  Navigasyon fonksiyonuyla BMW Live Cockpit Professional dokunmatik olarak ve tam dijital 10,25 inç gösterge paneli üzerinden kullanılabilen yüksek çözünürlüklü 10,25 inç Kontrol Ekranı’ndan oluşan yüksek kaliteli iki ekran içerir. BMW İşletim Sistemi 7.0 da iDrive dokunmatik controller aracılığıyla çalıştırılabilir.
  Apple CarPlay® Hazırlığı ile BMW 1 Serisi.

  Apple CarPlay® Hazırlığı.

  iPhone akıllı telefonunuzu her zamanki gibi kullanmaya devam etmek varken neden vazgeçmeniz gereksin? Apple CarPlay® Hazırlığı, iMessage, WhatsApp, TuneIn, Spotify ve Apple Music gibi uygulamaların yanı sıra telefona uzak erişim olanağı sağlar. Apple'ın sesli asistanı Siri'ye erişmek için direksiyon üzerindeki ses düğmesini de kullanabilirsiniz.

  BMW 1 SERİSİ 128ti.

  BMW 1 Serisi 128ti'ın tasarımı ve sürüş dinamikleri.

  BMW 128ti'ın çarpıcı görünümü ve teknik özellikleri onu sınıfının en sportif temsilcilerinden biri haline getiriyor. Çarpıcı modele özel tasarım öğeleriyle eşleşen BMW TwinPower Turbo teknolojisine sahip benzinli motoru ve ön aks üzerindeki diferansiyel kilidi, en yüksek standartta sürüş dinamikleri sunuyor.
  BMW 1 Serisi 128ti arka görünüm
  BMW 128 ti | BMW Türkiye

  “ti” çıkartmalı marşpiye.

  Kırmızı vurgulu marşpiye ve “ti” yazılı çıkartma, otomobilin sportif görünümünü zarif bir şekilde öne çıkarır.
  BMW 1 Serisi 128 ti | BMW Türkiye

  18 inç, Y kollu, stil 553 M, bicolor hafif alaşım jantlar, performance lastiklerle.

  18 inç, Y kollu, stil 553 M, bicolor hafif alaşım jantlar, performance lastikler ve birçok alternatif jant seçeneği ile
  BMW 1 Serisi 128ti | BMW Türkiye

  Model isimliği.

  Arka kısımda yer alan 128ti isimliği otomobilin üstün sürüş dinamikleri potansiyeline işaret eder.
  BMW 1 Serisi 128ti | BMW Türkiye

  İç tasarım özellikleri.

  İç tasarım, 128ti modeline özgü tasarım özellikleri sayesinde sportif ve şık bir atmosfere sahiptir. Bu atmosfere kırmızı kontrast dikişli M deri direksiyon, kırmızı vurgulu özel spor koltuklar, uyumlu kırmızı kenarlı özel paspaslar ve kol dayaması üzerine işlenmiş ti logosu gibi detaylar katkıda bulunur.
  BMW 1 Serisi 128ti | BMW Türkiye

  Kontrast dikişli M deri direksiyon.

  Çok fonksiyonlu M deri direksiyon; üç kollu tasarımda, bir M isimliği ve sürücü tarafında entegre hava yastığını içerir. Şekilli parmak dayamalara sahip kırmızı kontrast dikişli 'Walknappa' Siyah deriden yapılmış direksiyon ile doğrudan ve atletik bir direksiyon kullanım deneyimi sunar.
  BMW 128 ti | BMW Türkiye

  %100 sDrive ve Kaydırmalı Diferansiyel.

  BMW 1 Serisi 128ti’de standart olarak sunulan kaydırmalı diferansiyel virajdan çıkışta hızlanırken, yüksek hızlarda viraj dönerken ve farklı yol yüzeylerinde tahrik kuvvetini duruma uyum sağlamak üzere ön tekerlekler arasında dağıtarak çekişi ve sürüş dengesini iyileştirir. Böylece kendinden emin ve dinamik bir sürüş karakteri elde edilir.
  BMW 1 Serisi 128 ti | BMW Türkiye

  BMW 128ti motor.

  Saf sürüş keyfi sunan kompakt bir sporcu. BMW 128ti’de bulunan BMW TwinPower Turbo 4 silindirli benzinli motor yeni pistonlar, daha büyük turboşarj, optimize edilmiş hava girişi yönlendirmesi ve flap kontrollü egzoz sistemi ile donatılmış olması sayesinde oldukça güçlüdür.
  BMW 1 Serisi 128ti | BMW Türkiye

  M Sport süspansiyon.

  M Sport Süspansiyon, otomobili yaklaşık 10 milimetre alçaltır. Daha kısa süspansiyon yayları ve daha sıkı, 128ti modeline özgü amortisör ayarları ile birlikte daha sert dengeleyicilere sahiptir. Bu özellikler bir araya geldiğinde çok daha doğrudan bir süspansiyon tasarımı sunarak daha belirgin bir sportif sürüş stili sağlar.
  BMW 1 Serisi 128ti | BMW Türkiye

  Direksiyon.

  128ti modeline özgü direksiyon ayarları doğrudan ve çevik bir direksiyon tepkisi sunar. Otomobil, daha hassas şekilde yönlendirilebilir ve özellikle virajlı yollarda son derece atletik kullanım özellikleri sunar.
  BMW 1 Serisi 128ti | BMW Türkiye

  M Sport fren sistemi, kırmızı kaliperli.

  M tasarımına ve parlak kırmızı renkte çok pistonlu fren kaliperlerine sahip M Sport fren olağanüstü frenleme performansı sunar. Otomobilin son derece dinamik potansiyeline uyarlanmış bu fren ayrıca benzersiz bir atletik sürüş ve ıslak yüzeylerde olağanüstü frenleme performansı sunar.
  BMW 1 Serisi 128ti | BMW Türkiye

  Hava perdeleri.

  Kırmızı hava perdeleri otomobilin atletik karakterini vurgular. Hedefe odaklı hava akışı çamurluk davlumbazlarında oluşan hava türbülansını önemli ölçüde azaltır ve hava akışını yönlendirerek sürtünmeyi azaltır.

  BİLGİ FORMU.

  BMW 1 Serisi hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

  Devamı
  BMW 1 Serisi F40, Metalik Mavi/Misano, park yerinde yandan görünüm

  MODELLER VE DONANIM SEÇENEKLERİ.

  BMW 1 Serisi'nin güçlü modelleri.

  Sport Line

  • 17 inç, Çift kollu, stil 549, hafif alaşım jantlar; farklı jant seçenekleri mevcuttur
  • M Parlak Siyah Dış Kaplama
  • Gri ve opsiyonel olarak Turuncu vurgulu Antrasit Kumaş/Sensatec kombinasyonu spor ön koltuklar; farklı döşeme seçenekleri mevcuttur
  • Spor deri direksiyon
  BMW 1 Serisi F40 Sport Line, Metalik Beyaz/Mineral, ön çaprazdan stüdyo çekimi

  M Sport

  • 17 inç, Çift kollu, stil 550 M, Bicolor, M hafif alaşım jantlar; farklı jant seçenekleri mevcuttur
  • M Sport direksiyon dahil M Sport süspansiyon; farklı süspansiyon seçenekleri mevcuttur
  • Trigon Kumaş/Siyah Sensatec kombinasyonu spor ön koltuklar; farklı döşeme seçenekleri mevcuttur
  • M deri direksiyon
  BMW 1 Serisi F40 M Sport, Metalik Kırmızı/Melbourne, yan çaprazdan görünüm
  • Sport Line
  • M Sport

  BMW 1 SERİSİ TEKNİK VERİLERİ.

  BMW 116d.

  1/dk'da bg cinsinden motor gücü:

  116/4000-4000

  0-100 km/sa hızlanma (sn):

  10.1

  Ortalama yakıt tüketimi (litre/100 km):

  4.7

  Ortalama CO2 emisyonu (g/km):

  123

  BMW 1 Serisi F40, Metalik Mavi/Misano, sürüş esnasında arka çaprazdan görünüm
  BMW 1 Serisi'nin sürüş dinamikleri.

  HER DURUMA HAKİM.

  BMW 1 Serisi’nin dinamikleri ayarlanmış hareketli aksam ve yürüyen aksam teknolojileri.

  BMW 1 Serisi’nin adaptif süspansiyonu.

  M SPORT SÜSPANSİYON.

  BMW 1 Serisi’nde sportif ve doğrudan süspansiyon tasarımı.

  M SPORT SÜSPANSİYON.

  M Sport Süspansiyon, otomobili yere 10 milimetre kadar yaklaştırır. M Sport süspansiyon ayrıca daha kısa süspansiyon yayları ve daha sıkı amortisör ayarları ile birlikte daha sert dengeleyiciler kullanır. Bu özellikler bir araya geldiğinde çok daha doğrudan bir süspansiyon tasarımı elde edilir; siz ise ayırt edilir bir sportif sürüş stiline sahip olursunuz.
  Adaptif süspansiyon ile BMW 1 Serisi.
  M Sport direksiyon ile BMW 1 Serisi.

  M SPORT DİREKSİYON.

  Direksiyonu çevirmek için daha az çaba gerektiren hassas ve doğrudan sürüş özellikleriyle dinamizmin sınırlarını zorlayın.

  M SPORT DİREKSİYON.

  Servotronic M Sport direksiyon, doğrudan ve çevik direksiyon tepkisi sağlayarak direksiyonu çevirmek için daha az çaba sarf edilmesini sağlar. Otomobilinizi daha hassas şekilde yönlendirebilirsiniz ve özellikle keskin virajlarda dinamik sürüş veya ani savrulmalar sırasında belirgin biçimde optimize edilmiş kullanım özellikleri sunar. M Sport direksiyon, tüm direksiyon açısı boyunca direkt ve doğrusal oranla çalışır. Servotronic, size değişken ve her zaman ideal direksiyon gücü desteği sunar.
  M Sport direksiyon ile BMW 1 Serisi.
  BMW 1 Series with high traction and driving stability.

  ÇEKİŞ VE SÜRÜŞ DENGESİ.

  Optimize edilmiş sürüş bileşenleri sayesinde kusursuz kontrol ve denge.

  ÇEKİŞ VE SÜRÜŞ DENGESİ.

  Birbiriyle son derece uyumlu bir şekilde ayarlanmış hareketli aksam bileşenleri, optimum denge ve kontrol sağlar. BMW akıllı dört çeker xDrive sistemi, itiş gücünü ön ve arka tekerleklere akıcı ve değişken şekilde dağıtır. 8 ileri Steptronic Sport şanzımanın mekanik diferansiyeli ile etkileşim, maksimum uzunluk sayesinde çekiş, sürüş dinamikleri ve sürüş güvenliği konularında önemli avantajlar sunar. Standart olarak sunulan ARB teknolojisi (aktüatöre yakın tekerlek kayması sınırlaması), daha fazla dengeleme işlevine sahiptir. Dinamik Denge Kontrolü ile iş birliği içinde çalışan bu teknoloji, genellikle önden çekişli otomobillerde yaşanan önden savrulmayı önemli ölçüde azaltır.
  Yüksek çekiş ve sürüş dengesi ile BMW 1 Serisi.
  8 ileri Steptronic Sport şanzıman ile BMW 1 Serisi.

  8 İLERİ STEPTRONIC SPORT ŞANZIMAN.

  Hızlı vites geçişleri, verimli güç aktarımı, çabuk hızlanma.

  8 İLERİ STEPTRONIC SPORT ŞANZIMAN.

  BMW 1 Serisi’nde ister manuel ister otomatik olarak kontrol ediliyor olsun, 8 ileri Steptronic Sport şanzıman, kalıcı yüksek verimlilikle hızlı ve sportif vites değiştirme olanağı sağlar. Üst devir aralığında son derece dinamik sürüş sırasında sürücü, gösterge paneli veya Head-up Display’de yeni geliştirilmiş vites değiştirme ışıkları ile desteklenir. Otomatik mod etkinleştirildiğinde, vites seçimi ve vites değiştirme noktaları, bireysel sürüş stiline uyarlanır. SPORT modu, sistematik olarak performans ve güçlü hızlanmaya yönelik tasarlanmıştır. Motor, her zaman yüksek miktarda gücün mevcut olduğu yüksek devir aralığında çalışır.
  8 ileri Steptronic Sport şanzıman ile BMW 1 Serisi.

  SIKÇA SORULAN SORULAR.

  BMW 1 Serisi hakkında en çok merak edilen soruları ve yanıtlarını sizin için derledik. 

  Devamı
  • BMW 1 Serisi bir cümleyle nasıl özetlenir?
  • BMW 1 Serisi ailesinde hangi model seçenekleri mevcuttur?
  • BMW 1 Serisi’nin satış fiyatı nedir?
  • BMW 1 Serisi’nin yakıt tüketim verileri nedir?
  • İlgilendiğim BMW 1 Serisi modelini nasıl satın alabilirim?
  • BMW 1 Serisi’nin performans özellikleri nelerdir?
  • BMW 1 Serisi’nde sunulan donanım özellikleri nelerdir?

  Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

  • BMW 116d:
   Yakıt tüketimi (l/100 km) (ortalama): 4.7
   CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 123

   BMW 118i:
   Yakıt tüketimi (l/100 km) (ortalama): 5.9
   CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 135

   Resimlerde opsiyonel donanım gösterilmektedir, ekranlar donanım seçeneklerine bağlıdır. Bu sayfada gösterilen bazı özellikler Türkiye pazarında sunulmayabilir. Detaylı bilgi için sayfada bulunan bilgi formunu doldurabilir ya da Borusan Otomotiv BMW Yetkili Satıcıları ile iletişime geçebilirsiniz.

   Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim bilgileri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de belirtilen ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

   Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2 adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu”nda bulabilirsiniz.

   Değerler yeni WLTP mevzuatını temel alır. Otomobille ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) burada belirtilen CO2 değerlerinden farklı olabilir.