THE

1

YENİ BMW 1 SERİSİ.

Yeni BMW 120[1]: Ortalama WLTP yakıt tüketimi (litre/100 km): 6 - 5,3; Ortalama CO2 emisyonu (WLTP) (gr/km) 135 - 120

[1] Geçici değerlerdir; eksik değerler yayın sırasında mevcut değildir.

SÜRÜŞ KEYFİ.

Yeni BMW 1 Serisi heyecan verici sürüş dinamiklerini ve sportif bir tasarımı yenilikçi teknolojiyle bir araya getiriyor. Modern ve sade tasarıma sahip kokpiti, karakteristik tasarım detayları ve dijital özellikler hem görsel hem de işlevsellik ile öne çıkıyor. BMW Böbrek Izgaraları ve yenilenen arka tasarımı otomobile kendine özgü bir duruş kazandırıyor. Yeni BMW 1 Serisi modellerini, donanım seçeneklerini ve teknik verilerini keşfedin.

TEKNİK VERİLER

MODELLER.

   BMW 120
   BMW 120

   Güç

   125 kW (170 bg)

   Tork

   280 Nm

   0-100 km/sa

   7,8 s

   Azami hız

   226 km/sa

   BMW 120[1]: Ortalama WLTP yakıt tüketimi (litre/100 km): 6 - 5,3; Ortalama CO2 emisyonu (WLTP) (gr/km) 135 - 120

   [1] Geçici değerlerdir; eksik değerler yayın sırasında mevcut değildir.

   Modern teknolojiler- Yeni BMW 1 Serisi

   KOMPAKT SINIFTA SAF SÜRÜŞ KEYFİ.

   Yeni BMW 1 Serisi yenilikçi, kişiselleştirilebilir ve akıllı sistemlere sahip. BMW Kavisli Ekran ve opsiyonel olarak sunulan BMW Head-Up Display ile iç mekanda yer alan modern teknolojiler çok daha zengin bir deneyimin keyfini çıkarmanızı sağlıyor. BMW İşletim Sistemi 9, multimedyayı ve navigasyonu artık çok daha rahat bir şekilde yönetmenizi sağlıyor. Dış tasarım ise yeniden yorumlanan BMW Böbrek Izgaraları ve kendine özgü bir tarz kazandıran çarpıcı arka tasarım ile tamamlanıyor. 170 beygir gücünde mild hybrid-benzinli motor ile sportif bir sürüş deneyimi sağlarken akıllı sürüş asistan sistemleri yolculuk konforunu artırıyor.

   BMW M4 CS Exterior View

   YENİ BMW 1 SERİSİ

   M SPORT TASARIMI

   Dışavurumcu bir tasarım dili. Çarpıcı M Sport tampondan, sportif 18 inç Metalik Gri/Midnight renginde alaşım jantlara; yolda stilinizi ortaya koyun.

   DIŞ TASARIM

   KALICI BİR İZLENİM İÇİN CESUR BİR GÖRÜNÜM.

   Yan profildeki tasarım detayları ve modern arka aydınlatma grubu, arka bölüme dinamik bir görünüm kazandırırken Yeni BMW 1 Serisi’nin geniş duruşunu da vurguluyor.

   0:00
   0:00 /  0:00

   SİYAH TAVAN RENGİ SEÇENEĞİ İLE ÇOK SAYIDA RENK KOMBİNASYONU.

   Siyah renkli tavan, farklı gövde rengi seçenekleri ile kişiselleştirilerek otomobile daha sportif ve cesur bir görünüm kazandırıyor.

   İÇ TASARIM

   YENİLİKÇİ KOKPİT.

   Minimalist bir yaklaşımla yeniden tasarlanan kokpit, sürücü odaklı BMW Kavisli Ekran ile ergonomik kullanıma da imkan sağlıyor. Opsiyonel olarak sunulan BMW Head-Up Display ise zenginleştirilmiş dijital içerikler ve konforlu bir sürüş deneyimi sunuyor.

   TEKNOLOJİLER

   AKILLI ŞEKİLDE YANINIZDA.

   Dikkatli asistanınız.

   Sürüş Asistanı Professional, 210 km/sa sürate kadar yarı otonom şekilde aktif olarak sizi şeridinizde tutuyor ve önünüzdeki araçlarla olan mesafeyi koruyor. Gerekli olduğunda BMW'niz fren yaparak duruyor ve otomatik olarak tekrar hareket ediyor. Bu sayede özellikle de sıkışık trafikte gerçek bir avantaj sağlıyor.

   Her zaman uzun far.

   BMW’niz, sürücülerin gözlerini kamaştırmayan Otomatik Uzun Far Fonksiyonu sayesinde yoldaki diğer kullanıcıları ışık konisinin dışında tutuyor. Bu sayede çok daha kusursuz bir aydınlatma sağlayarak sürüş güvenliğinizi artırıyor.

   Bir bakışta daha fazlasını görün.

   BMW head-up display, navigasyon ve sürüş bilgilerini doğrudan görüş alanınıza yansıtır. Augmented View, canlı video görüntüleri üzerinden rota kılavuzu bilgilerini kontrol ekranında ve gösterge panelinde gösterir.

   YENİ BMW 1 SERİSİ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR.

   Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

   Yeni BMW 120[1]: Ortalama WLTP yakıt tüketimi (litre/100 km): 6 - 5,3; Ortalama CO2 emisyonu (WLTP) (gr/km) 135 - 120


   [1] Geçici değerlerdir; eksik değerler yayın sırasında mevcut değildir.   Benzinli motorların performans değerleri RON 98 yakıt kullanan araçlar için geçerlidir. Yakıt tüketimi verileri, 715/2007 sayılı AB Mevzuatına uygun referans yakıtları kullanan araçlar için geçerlidir. Kurşunsuz RON 91 ve maksimum %10 (E10) etanol içerikli daha yüksek RON değerine sahip yakıtlar da kullanılabilir. BMW, RON 95 yakıtını önerir. Yüksek performanslı otomobiller için BMW, RON 98 yakıtını önerir.

   Belirtilen resmi yakıt tüketimi, CO2 emisyonu, enerji tüketimi ve elektrikli menzil verileri, öngörülen ölçüm yöntemine göre belirlenmiştir ve şu anda yürürlükte olan (AB) 715/2007 sayılı Avrupa Birliği Mevzuatına uygundur. Menzil için WLTP uyarınca belirlenen veriler tüm opsiyonel donanımları hesaba katar (bu durumda Almanya pazarında mevcut olan donanımlar). Yeni tip onayı 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren yapılmış araçlar için yalnızca WLTP'ye uygun resmi veriler mevcuttur. Ek olarak EC mevzuatı 2022/195 uyarınca NEDC değerleri 1 Ocak 2023 itibarıyla uyumluluk sertifikalarından kaldırılmıştır. NEDC ve WLTP ölçüm yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için www.bmw.com.tr/wltp adresini ziyaret edin.

   Yeni binek otomobiller için yakıt tüketimi ve modele özgü resmi CO2 emisyonu hakkında daha fazla bilgiyi "Yeni binek otomobiller için yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzu" içerisinde bulabilirsiniz. Kılavuza ücretsiz olarak yetkili satıcılarımızdan, Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2/ sitesinden ulaşılabilir.