BMW iX i20 2021 elektrikli SUV BMW iX xDrive50 Metalik Kırmızı/Aventurin sahilde

600 km'nin üzerinde*

Menzil

Tamamen Elektrikli

Motor ve Yakıt Tipi

THE iX

BMW iX i20 2021 elektrikli SUV BMW iX xDrive50 Metalik Kırmızı/Aventurin sahilde

Tamamen Elektrikli Yeni BMW iX.

600 km'nin üzerinde*

Menzil

Tamamen Elektrikli

Motor ve Yakıt Tipi

THE iXTamamen Elektrikli Yeni BMW iX.

YENİ BMW iX. YENİ BİR ÇAĞIN ÖNCÜSÜ.

Bir vizyondan doğdu. Elektrikli mobilite için tasarlandı. Verimli BMW eDrive teknolojisi ve tamamen elektrikli dört çeker sistemi sayesinde, Yeni BMW iX olağanüstü bir menzile sahip ve sıfır kilometreden itibaren etkileyici bir hızlanma elde ediyor.  Akıllı BMW İşletim Sistemi 8, sürücü odaklı sürüş keyfinde yeni bir döneme işaret ediyor. İç tasarımda son teknolojiyle bir araya getirilen premium atmosfer, maksimum konfor ve beş kişi için ferah bir oturma alanı sunuyor. Yeni favori mekanınızı keşfedin: BMW iX.

Devamı

BMW iX xDRIVE40 VE BMW iX xDRIVE50’Yİ KARŞILAŞTIRIN.

BMW iX xDrive50

 • 600 km’den* uzun menzil
 • 0’dan 100 km/sa hıza 5 saniyeden kısa sürede hızlanma
 • Hızlı şarj ile 10 dakikada 120 km'den uzun menzil
Yeni BMW iX i20 2021 elektrikli SUV BMW iX xDrive50 bilgiler

Yeni BMW iX xDrive40

 • 400 km’den* uzun menzil
 • 6 saniyede 0’dan 100km/sa hıza ulaşma
 • Hızlı şarj ile 10 dakikada 90 km'den uzun menzil
Yeni BMW iX i20 2021 elektrikli SUV BMW iX xDrive40 bilgiler
 • BMW iX xDrive50
 • Yeni BMW iX xDrive40

600 KM’NİN* ÜZERİNDE MENZİL.

Yeni BMW iX i20 2021 elektrikli SUV BMW iX xDrive50 Metalik Kırmızı/Aventurin yolda seyir halinde

Yeni BMW iX xDrive50 (BMW iX xDrive40: 400 km'nin üzerinde*) 600 km'nin* üzerinde menziliyle günlük kullanım için mükemmel bir araç ve hem şehir içi sürüş hem de uzun mesafeler için ideal. Model ayrıca oldukça verimli tasarımı sayesinde mükemmel aerodinamik özellikler sunuyor. Bu da aracın yaklaşık 21 kW/sa ile düşük enerji tüketimi değerine ve bulunduğu araç segmentinde rakipsiz olan 0,25'lik olağanüstü cd değerine katkıda bulunuyor.

500 BG’NİN ÜZERİNDE GÜÇ*.

Yeni BMW iX i20 2021 elektrikli SUV BMW iX xDrive50 Metalik Kırmızı/Aventurin yolda seyir halinde performans

Güçlü iki elektrikli motoru ve BMW xDrive elektrikli dört çeker sistemi ile Yeni BMW iX olağanüstü bir elektrikli performans sunuyor. 500 bg'nin* üzerindeki gücü, BMW iX xDrive50'yi 0'dan 100 km/sa hıza 5 saniyeden daha kısa sürede ulaştırıyor (BMW iX xDrive40: 300 bg*; 6 saniyede 0’dan 100km/sa’e hızlanma). Anında elde edilen tork ve hareketsiz halden kademesiz hızlanma, Yeni BMW iX'in gaz pedalının her hareketine hassas şekilde anında tepki vermesini sağlıyor. Aynı zamanda SAV, kendinden son derece emin ve tipik bir elektrikli sürüş deneyimi sunuyor.

Yeni BMW iX i20 2021 elektrikli SUV şarj süresi
Yeni BMW iX | BMW Türkiye

YENİ BMW iX’i BARIŞ ÖZCAN’DAN DİNLEYİN.

BMW Group’un global etkinliği #NEXTGen’e dahil olan ünlü teknoloji Youtuber'ı Barış Özcan, tamamen elektrikli Yeni BMW iX'in 3D yazıcı ile baskısını yaparak bu heyecan verici modeli keşfederken, bir yandan da şu soruyu soruyor: “Değişmemek için sizin sebebiniz ne?”

Devamı

10 DAKİKADAN KISA SÜREDE 120 KM MENZİL.

BMW iX i20 2021 elektrikli SUV BMW iX xDrive50 Metalik Kırmızı/Aventurin BMW Wallbox ile şarj ediliyor

200 kW'a kadar şarj kapasitesiyle (BMW iX xDrive40: 150 kW'a kadar), Yeni BMW iX'inizi ev dışı hızlı şarj istasyonlarında %10'dan %80 doluluk seviyesine 40 dakikadan kısa bir sürede şarj edebilirsiniz. Evde, Yeni BMW iX xDrive50'nizi kullanışlı BMW Wallbox’ınızı kullanarak 11 kW'a kadar şarj edebilir ve %100 batarya şarjına 11 saatten kısa sürede ulaşabilirsiniz (BMW iX xDrive40: 8 saatten kısa sürede). Evde Şarj için BMW Esnek Hızlı Şarj Cihazı, ev-dışı şarj için Mod 3 tipi şarj kablosu da sunulmaktadır.

YENİDEN TASARLANDI.

BMW iX i20 2021 elektrikli SUV BMW iX xDrive50 Metalik Kırmızı/Aventurin yandan görünüm dış tasarım

Sadece birkaç karakteristik çizgiye sahip sade yüzeyler, Yeni BMW iX'e benzersiz tek parça görünümünü kazandırıyor. Her detay, modern tasarım diliyle kusursuz şekilde uyum sağlayarak araca tek bir kalıptan çıkmış etkisi yaratan bir görünüm kazandırıyor. Aerodinamik açıdan yüksek verimli dış tasarım, arkaya doğru incelen "streamflow” cam grafiği gibi çarpıcı detaylarla birlikte 0,25'lik olağanüstü bir cd değerinin elde edilmesini sağlıyor. İlk kez bir BMW SAV modelinde gömme kapı kolları ve çerçevesiz kapılar yer alıyor. Bu da aracın öncü ruhunu ilk bakışta ortaya çıkarıyor.

SHY TECH KONSEPTİ.

BMW iX i20 2021 elektrikli SUV BMW iX xDrive50 Metalik Kırmızı/Aventurin önden görünüm BMW Böbrek Izgarası Shy Tech

Yolcuları odak noktası haline getiren Shy Tech konsepti, Yeni BMW iX’te yer alan modern teknolojilerin ihtiyaç duyulana veya talep edilene kadar geri planda kalmasını sağlıyor. Bu gözle görülmeyen zeka, akıllı bir yüzey işlevi gören ve kamera teknolojisi, radar işlevleri, son teknoloji sensör teknolojisi ve ısıtma öğelerini barındıran Böbrek Izgarası gibi birçok dış ve iç tasarım detayında deneyimlenebiliyor. Ayrıca, ses sistemi göze çarpmayacak şekilde yerleştirilen hoparlörlere ve minimal stilde düğme tasarımına sahip.

Yeni BMW iX’in dış tasarımını keşfedin.

Yeni BMW iX elektrikli SUV Metalik Kırmızı/Aventurin i20 önden görünüm

Ön tasarım.

Yeni BMW iX'in fütürist bir tarzda yeniden yorumlanan ön tasarımı modele etkileyici bir görünüm kazandırıyor. Dikey olarak hizalanan BMW Böbrek Izgaraları, BMW tarafından seri üretimde üretilen en ince çift far kombinasyonuyla bu SAV'ın ilerici görünümünü özellikle öne çıkarıyor.
BMW iX elektrikli SUV Metalik Kırmızı/Aventurin i20 yandan görünüm

Yan tasarım.

Jantları çerçeveleyen büyüleyici dikdörtgen konturlar, ilk BMW X modellerini hatırlatırken kendinden emin bir biçimde dikkatleri üzerinde topluyor. Gömme kapı kolları, çerçevesiz kapılar ve arkaya doğru incelen "streamflow” cam grafiği güçlü bir modernlik duygusu yaratarak aracın görünümüyle uyumlu bir şekilde bir araya geliyor.
BMW iX elektrikli SUV Metalik Kırmızı/Aventurin i20 arkadan görünüm

Arka tasarım.

Geniş yüzeyler, ince stop lambaları ve kesintisiz şekilde entegre edilmiş bagaj kapağı modern bir duruş sağlıyor. Büyük difüzörler aerodinamik özellikleri optimize ediyor ve düz gövde altıyla birlikte menzili artırıyor.

DÖRT TEKER ÜZERİNDE BENZERSİZ BİR YAŞAM ALANI.

BMW iX i20 2021 elektrikli SUV iç tasarım Suite deri Castanea

Yeni BMW iX'in iç tasarımı, modern iç tasarımdan ilham alan mimarisiyle rahatlamak için benzersiz bir alan sunuyor. İç tasarımda yer alan BMW Kavisli Ekran ve ince koltuklar gibi özellikler, yüksek kalitede renk ve malzeme seçimiyle lüks mobilyaları anımsatan bir etki yaratıyor. Orta tünelin kaldırılmasıyla bağımsız, yüzer merkez konsol ve şimdiye kadar bir BMW'de sunulmuş en büyük panoramik cam tavan hiç ayrılmak istemeyeceğiniz etkileyici bir alan hissi yaratıyor.

BMW iDRIVE.

BMW iX i20 2021 elektrikli SUV BMW iDrive Butonu iç tasarım Suite kokpit

Yeni BMW iDrive, size tamamen yeni, bütünsel bir iç tasarım deneyimi yaşatıyor. Dokunsal BMW iDrive kullanıcı arayüzüne ek olarak, Yeni BMW iX'inizin tüm bilgi-eğlence sistemini her zamankinden daha doğal bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Yeni BMW iX’in iç tasarımını keşfedin.

BMW iX i20 elektrikli SUV kokpit iç tasarım Suite Castanea

Minimal iç tasarım.

İç tasarımın modern ve sade yapısı ekranlarda ve kontrollerde de hemen fark ediliyor. Merkez konsolda yer alan merkezi kumanda öğesi cam görünümlü iDrive Butonu, FSC sertifikalı ahşaptan yapılmış şık bir kontrol paneliyle çerçevelenmiş. iDrive menülerini seçerken aktif dokunsal özellikleri ve dokunmatik kontrol fonksiyonuyla geleneksel butonların yerini alıyor.
BMW iX i20 elektrikli SUV arka iç tasarım Suite Castanea

Arka koltuklarda lounge ortamı.

Arka koltuk sırası, orta tünelin ortadan kaldırılması ve yan koltukların kapı kaplamasıyla kusursuz geçişi sayesinde ferah ve rahat bir lounge ortamı sunuyor. Arka koltuklarda ayrıca opsiyonel koltuk ısıtması ve koltuk başlıklarına entegre edilen 3D hoparlörler bulunuyor. Buna ek olarak arka koltuk sırtlığı 40:20:40 oranında bölünerek bagaj alanının genişletilmesine olanak sağlıyor.
BMW iX i20 elektrikli SUV panoramik cam tavan iç tasarım

Panoramik cam tavan.

Boydan boya Panoramik Cam Tavan/Sky Lounge, aracın içinde kendinizi konforlu bir loungue ortamındaki gibi hissetmenizi sağlayacak ferahlık yaratıyor. Daha fazla mahremiyet sağlamak üzere elektrokromatik olarak karartılabilen cam tavan, tavan döşemesi gerektirmediğinden yolculara daha fazla tavan boşluğu ve modern bir his sunuyor.
BMW iX i20 elektrikli SUV BMW Kavisli Ekran iç tasarım

BMW Kavisli Ekran.

Seri üretim araçlarda ilk kez sunulan BMW Kavisli Ekran, Yeni BMW iX'in tamamen dijital ortamı için merkezi ekran ve kontrol öğesi işlevi görüyor. 12,3 inç Bilgi Ekranı, ön konsolda modern bir fotoğraf çerçevesi gibi görünen tek bir birim oluşturacak şekilde 14,9 inç Kontrol Ekranı ile birleşiyor.

YENİ BMW iX İLE TANIŞMAK İÇİN VİDEOYU İZLEYİN.

BMW iX i20 2021 elektrikli SUV videosu

BÜTÜNSEL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONSEPTİ.

BMW iX i20 2021 elektrikli SUV iç tasarım Suite sürdürülebilirlik

Benzer şekilde güçlü dizel motora sahip bir SAV ile karşılaştırıldığında, Yeni BMW iX, kapsamlı sürdürülebilirlik konsepti sayesinde tüm yaşam döngüsü boyunca %45 daha az sera gazı salınımı sağlıyor. Bu, üretim sırasında yalnızca yenilenebilir enerji kaynaklarının ve iç tasarımda doğal ve geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanılması gibi çeşitli tedbirler sayesinde elde ediliyor. Doğal olarak zeytin yaprağından tabaklanmış Castanea deri ve %100 Econyl paspaslar bu kullanımların örnekleri arasında yer alıyor.

BENİ BİLGİLENDİRİN.

Bir ilk: Yeni BMW iX ile ilgili gelişmelerden öncelikli olarak haberdar olmak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

Devamı

Elektrik tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • * WLTP test döngüsüne göre ölçülmüştür

  BMW iX xDrive40(1):
  Güç tüketimi (kWsa/100): 20
  Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 0

  BMW iX xDrive50(1):
  Güç tüketimi (kWsa/100 km) (ortalama): 21 altında
  Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 0

  (1) ile işaretli tüm araç değerleri, ön değerlerdir.

  Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim bilgileri onay sırasında yürürlükteki VO (AB) 715/2007’de belirtilen ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir araca aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2 adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu”nda bulabilirsiniz.

  Değerler yeni WLTP mevzuatını temel alır. Otomobille ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) için baz alınan CO2 değerleri burada belirtilen CO2 değerlerinden farklı olabilir.