Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, Yeni BMW iX xDrive50, Metalik Kırmızı/Aventurin, sahilde görünüm

630 km*

Menzil

Tamamen Elektrikli

Motor ve Yakıt Tipi

THE iX

Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, Yeni BMW iX xDrive50, Metalik Kırmızı/Aventurin, sahilde görünüm

Tamamen Elektrikli Yeni BMW iX.

630 km*

Menzil

Tamamen Elektrikli

Motor ve Yakıt Tipi

THE iXTamamen Elektrikli Yeni BMW iX.

YENİ BMW iX: YENİ BİR ÇAĞIN ÖNCÜSÜ.

Bir vizyondan doğdu. Elektrikli mobilite için tasarlandı. Verimli BMW eDrive teknolojisi ve tamamen elektrikli dört çeker sistemi sayesinde olağanüstü bir menzile sahip olan Yeni BMW iX, hareket ettiği ilk andan itibaren etkileyici bir hızlanma vadediyor. Akıllı BMW İşletim Sistemi 8, tamamen sezgisel şekilde çalıştırılabiliyor.

 

Devamı

BMW iX ÖNERİLERİMİZ ARASINDAN SEÇİM YAPIN.

Yeni BMW iX xDrive40

SADELİK

Yeni BMW iX xDrive40 elektrikli SUV tasarlayın
 • Electric range: 425 km
 • Driving Performance 0–100km/h: 6.1 sec
 • Comfort Access, Multifunctional seats & Parking Assistant Plus

Yeni BMW iX xDrive50

DENGE

Yeni BMW iX xDrive50 elektrikli SUV tasarlayın
 • Electric range: 630 km
 • Driving Performance 0–100km/h: 4.6 sec
 • Sport Package, Panorama Glass Roof Sky Lounge, Heat Comfort Package

Yeni BMW iX xDrive50

ÖZGÜNLÜK

Yeni BMW iX xDrive50 elektrikli SUV tasarlayın
 • Electric range: 630 km
 • Driving Performance 0–100km/h: 4.6 sec
 • Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System, 2-Axle Air Suspension

BMW iX'İNİZİ TASARLAMAYA BAŞLAYIN!

Yeni BMW iX | BMW Türkiye

YENİ BMW iX’i BARIŞ ÖZCAN’DAN DİNLEYİN.

BMW Group’un global etkinliği #NEXTGen’e dahil olan ünlü teknoloji Youtuber'ı Barış Özcan, tamamen elektrikli Yeni BMW iX'in 3D yazıcı ile baskısını yaparak bu heyecan verici modeli keşfederken, bir yandan da şu soruyu soruyor: “Değişmemek için sizin sebebiniz ne?”

Devamı

YENİ BMW iX İLE 630 KM* MENZİL.

Yeni BMW iX i20 2021 elektrikli SUV, Yeni BMW iX xDrive50, Metalik Kırmızı/Aventurin, yolda seyir halinde görünüm

630 km* menzili ile Yeni BMW iX xDrive50 (Yeni BMW iX xDrive40: 425 km*) hem şehir içi sürüş hem de uzun mesafeler için ideal. Oldukça verimli yapısı sayesinde araç 23 kW/saati aşmayan olağanüstü düşük bir enerji tüketimine ve segmentinde rakipsiz olan 0,25'lik sürtünme katsayısı ile mükemmel aerodinamik özelliklere sahip. 

523 BEYGİR GÜCÜ İLE YENİ BMW iX*.

Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, Yeni BMW iX xDrive50, Metalik Kırmızı/Aventurin, yolda seyir halinde performans

İki güçlü elektrik motoru ve BMW xDrive elektrikli dört çeker sistemi ile Yeni BMW iX olağanüstü bir elektrikli sürüş performansı sunuyor: 523 beygirlik güç*, Yeni BMW iX xDrive50'yi 4,6 saniyede 0'dan 100 km/sa hıza çıkarıyor. Hemen devreye giren tork ve kesintisiz hızlanma, Yeni BMW iX'in gaz pedalının her hareketine hassas ve kendiliğinden tepki vermesine ve kendinden emin bir sürüş deneyimi sağlamasına olanak tanıyor.

100 KM MENZİL İÇİN ŞARJ SÜRESİ.

Yeni BMW iX'inizi ve evde, yolda veya işte şarj etmek çok kolay. Ayrıca, etkileyici şarj performansı sayesinde yüksek güçlü ev dışı şarj istasyonlarında yalnızca 10 dakikada 120 km menzile veya 40 dakikadan kısa sürede tam menzile ulaşabilirsiniz.
Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, Yeni BMW iX xDrive50, Metalik Kırmızı/Aventurin, BMW Wallbox'ta şarj

100 km menzil için evde şarj.

01:41 sa – BMW Wallbox (11 kW) 1)2)

01:41 sa – Endüstriyel prizlerde esnek hızlı şarj cihazı (11 kW) 1)3)

08:31 sa – Ev tipi prizlerde standart şarj kablosu veya esnek hızlı şarj cihazı (2,3 kW) 4)5)
Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, Yeni BMW iX xDrive50, Metalik Kırmızı/Aventurin, ev dışı yüksek güçlü şarj istasyonunda şarj

100 km menzil için yolda şarj.

00:06 sa – Yüksek güçlü şarj istasyonu (BMW araçları için maksimum şarj kapasitesi) 6)7)

00:21 sa – Hızlı şarj istasyonu (50 kW) 8)9)

00:51 sa – AC şarj istasyonu (BMW araçları için maksimum şarj kapasitesi) 10)11)
Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, Yeni BMW iX xDrive40, Metalik Gri/Sophisto, BMW Wallbox’ta şarj

100 km menzil için evde şarj.

01:39 sa – BMW Wallbox (11 kW) 1)2)

01:39 sa – Endüstriyel prizlerde esnek hızlı şarj cihazı (11 kW) 1)3)

08:18 sa – Ev tipi prizlerde standart şarj kablosu veya esnek hızlı şarj cihazı (2,3 kW) 4)5)
Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, Yeni BMW iX xDrive40, Metalik Gri/Sophisto, ev dışı yüksek güçlü şarj istasyonunda şarj

100 km menzil için yolda şarj.

00:08 sa – Yüksek güçlü şarj istasyonu (BMW araçları için maksimum şarj kapasitesi) 6)7)

00:21 sa – Hızlı şarj istasyonu (50 kW) 8)9)

00:50 sa – AC şarj istasyonu (BMW araçları için maksimum şarj kapasitesi) 10)11)

10 DAKİKADAN KISA SÜREDE 150 KM MENZİL.

Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, Yeni BMW iX xDrive50, Metalik Kırmızı/Aventurin, BMW Wallbox ile şarj

200 kW'a kadar şarj kapasitesi (Yeni BMW iX xDrive40 için 150 kW'a kadar) sayesinde Yeni BMW iX'inizi ev dışı hızlı şarj istasyonlarında %10'dan %80 doluluk seviyesine 40 dakikadan kısa sürede şarj edebilirsiniz. Evde ise pratik BMW Wallbox’ınızı kullanarak Yeni BMW iX xDrive50'nizi 11 kW'a kadar şarj edebilir ve %100 batarya şarjına 11 saatten kısa sürede ulaşabilirsiniz (Yeni BMW iX xDrive40 için 8 saatten kısa sürede). 

YENİ BMW iX’İN SÜRÜŞ ASİSTANI.

Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, Yeni BMW iX xDrive50, Metalik Kırmızı/Aventurin, şehir içinde sürüş

Yeni BMW iX'te, standart olarak sunulan son derece geniş bir sürüş asistan sistemleri yelpazesi bulunuyor. Profesyonel Sürüş Asistanı, kritik sürüş koşullarında veya sıkışık trafikte en uygun konforu ve güvenliği sağlıyor. Sisteme dahil edilen özellikler arasında gelişmiş fonksiyonlara sahip Direksiyon ve Şerit Yönlendirme Asistanı, Acil Durum Direksiyon Asistanı ve aktif yandan çarpışma koruması özellikli Şeritte Tutma Asistanı yer alıyor. Aracınızın çevresindeki nesneleri 3 boyutlu olarak görebilmeniz için çok sayıda kamera kullanan Park Asistanı Plus, araçla manevra yapmaya ve aracı park etmeye yardımcı oluyor.

BMW iX İLE YENİ BİR TASARIM ANLAYIŞI.

Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, Yeni BMW iX xDrive50, Metalik Kırmızı/Aventurin, dış tasarımın yandan görünümü
Geniş alanlı yüzeyleri ve karakteristik çizgileri Yeni BMW iX'e bütünüyle benzersiz bir görünüm kazandırıyor. Tüm detaylar modern tasarım diliyle kusursuz bir uyum yakalayarak araca tek kalıptan çıkmış etkisi yaratan bir görünüm veriyor. Aerodinamik açıdan yüksek verimli dış tasarım, arkaya doğru incelen "Streamflow” cam yapılandırması gibi özelliklerle bir araya geldiğinde 0,25 gibi olağanüstü bir sürtünme katsayısı değerinin elde edilmesini sağlıyor. Bir BMW SAV modelinde ilk kez kullanılan gömme kapı kolları ve çerçevesiz kapılar, aracın öncü ruhunu ilk bakışta gözler önüne seriyor..

BMW iX SHY TECH KONSEPTİ.

Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, Yeni BMW iX xDrive50 Metalik Kırmızı/Aventurin, önden görünüm, BMW Böbrek Izgarası, Shy Tech

Yolcuları odak noktası haline getiren Shy Tech konsepti, Yeni BMW iX’te yer alan modern teknolojilerin ihtiyaç duyulana veya talep edilene kadar geri planda kalmasını sağlıyor. Gözle görülmeyen bu zeka, akıllı bir yüzey işlevi gören ve kamera teknolojisini, radar işlevlerini, son teknoloji sensör teknolojisini ve ısıtma öğelerini barındıran Böbrek Izgarası gibi birçok dış ve iç tasarım detayında deneyimlenebiliyor. Diğer örnekler arasında gizlenmiş hoparlörleriyle ses sistemi ve minimal stildeki iç tasarım düğmeleri yer alıyor.

 

YENİ BMW iX’İN DIŞ TASARIMDA ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

Yeni BMW iX elektrikli SUV, Metalik Kırmızı/Aventurin, i20 önden görünüm

Ön tasarım.

Yeni BMW iX'in fütürist bir tarzda yeniden yorumlanan ön tasarımı, modele etkileyici bir görünüm kazandırıyor. Dikey olarak hizalanan BMW Böbrek Izgaraları, BMW tarafından seri üretimde kullanılan en ince ikiz farlar ile mükemmel şekilde kombine olarak bu SAV modelinin ilerici görünümünü güçlü bir şekilde öne çıkarıyor.
Yeni BMW iX elektrikli SUV, Metalik Kırmızı/Aventurin, i20 yandan görünüm

Yandan görünüm.

Çamurluk davlumbazlarını çevreleyen geniş dikdörtgen konturlar, kendinden emin bir biçimde dikkatleri jantlar üzerinde topluyor. Gömme kapı kolları, çerçevesiz kapılar ve arkaya doğru incelen "Streamflow" cam yapılandırması güçlü bir modernlik duygusu yaratarak aracın görünümüne kusursuz şekilde entegre oluyor.
Yeni BMW iX elektrikli SUV, Metalik Kırmızı/Aventurin, i20 arkadan görünüm

Arka tasarım.

Geniş yüzeyler, BMW Group tarafından kullanılan en ince stop lambaları ve kesintisiz şekilde entegre edilmiş bagaj kapağı modern bir duruş sergiliyor. Büyük difüzörler hem aerodinamik özellikleri optimize ediyor hem de düz gövde altıyla bir araya geldiğinde daha uzun bir menzile olanak tanıyor.

DÖRT TEKER ÜZERİNDE BENZERSİZ BİR YAŞAM ALANI.

Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, iç tasarım Castanea Suite deri

Yeni BMW iX'in iç tasarımı, modern iç tasarımdan ilham alan mimarisiyle rahatlamak için benzersiz bir alan sunuyor. İç tasarımda yer alan BMW Kavisli Ekran ve ince koltuklar gibi özellikler, yüksek kalitede renk ve malzeme seçimiyle lüks mobilyaları anımsatan bir etki yaratıyor. Orta tünelin kaldırılmasıyla bağımsız, yüzer merkez konsol ve şimdiye kadar bir BMW'de sunulmuş en büyük panoramik cam tavan hiç ayrılmak istemeyeceğiniz etkileyici bir alan hissi yaratıyor.

YENİ BMW iX’İN DIŞ TASARIMDA ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ.

Minimal iç tasarım.

Minimal iç tasarım.

İç tasarımın modern ve sade yapısı ekranlarda ve kontrollerde de hemen fark ediliyor. Merkezi kumanda elementi olarak merkez konsolda yer alan cam görünümlü iDrive Butonu, FSC sertifikalı ahşaptan yapılmış şık bir kontrol paneliyle çerçevelenmiş olarak sunuluyor.
Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, arka bölüm iç tasarımı, Suite Castanea

Arka koltuklarda lounge ortamı.

Ara kanalsız tasarım sayesinde Yeni BMW iX, arka koltukta seyahat eden yolcular için geniş bir lounge ortamı sunuyor. Arka koltuk opsiyonları arasında koltuk ısıtması ve koltuk başlıklarına entegre edilen 3D hoparlörler yer alıyor. Arka koltuk sırtlığı 40:20:40 oranında bölünerek bagaj alanının genişletilmesine olanak sağlıyor.
Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, panoramik cam tavan, iç tasarım

Panoramik cam tavan.

Boydan boya Panoramik Cam Tavan/Sky Lounge, aracın içinde yarattığı ferahlık hissi ile adeta konforlu bir lounge atmosferi oluşturuyor. Daha fazla mahremiyet sağlamak üzere elektro-kromatik olarak karartılabilen cam tavan sayesinde tavan döşemesine ihtiyaç kalmıyor ve bu modern tasarım yolcular için baş üzerinde daha fazla boşluk payına olanak tanıyor.
Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, BMW Kavisli Ekran, iç tasarım

BMW Kavisli Ekran.

Seri üretim araçlarda ilk kez sunulan BMW Kavisli Ekran, Yeni BMW iX'in tamamen dijital ortamı için merkezi ekran ve kontrol öğesi işlevi görüyor. 12,3 inç boyutundaki bilgi ekranı, 14,9 inçlik Kontrol Ekranı ile birleşerek ön konsolda modern bir fotoğraf çerçevesi gibi görünen tek bir birim halini alıyor.

BENİ BİLGİLENDİRİN.

Bir ilk: Yeni BMW iX ile ilgili gelişmelerden öncelikli olarak haberdar olmak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

Devamı

ORİJİNAL BMW iX AKSESUARLARI.

Yeni BMW iX i20, BMW bagaj bölümü paspası, mat siyah

BMW bagaj bölümü paspası

Bagaj bölümünü neme ve toza karşı koruyan kaymaz ve su geçirmez BMW bagaj bölümü paspası. BMW logosuyla siyah renkte.
Yeni BMW iX i20, Orijinal BMW port bagaj, 520, siyah/titanyum gümüşü

BMW Port Bagaj, 520, siyah/titanyum gümüşü

Her iki taraftan erişilebilen, 520 litre kapasiteli, tüm BMW raf sistemleriyle uyumlu BMW Siyah/Titanyum Gümüşü kilitlenebilir port bagaj.
Yeni BMW iX i20, Orijinal BMW Pro 2.0 arka bisiklet taşıyıcısı

BMW Pro 2.0 arka bisiklet taşıyıcısı

İki bisiklet/e-bisiklet kapasiteli hafif ve stabil BMW Pro 2.0 arka bisiklet taşıyıcısı. Maksimum 60 kg yük, kompakt şekilde katlanabilir.

YENİ BMW iX’İN BÜTÜNSEL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONSEPTİ.

Yeni BMW iX xDrive50 i20 elektrikli SUV, sahil yolunda sürüş, sürdürülebilirlik
Benzer güçte dizel motora sahip bir SAV ile karşılaştırıldığında, Yeni BMW iX, kapsamlı sürdürülebilirlik konsepti sayesinde tüm yaşam döngüsü boyunca %45 daha az sera gazı salınımı sağlıyor. Bu çevre dostu anlayış, üretim sırasında yalnızca yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının yanı sıra iç tasarımda %100 Econyl paspaslar gibi doğal ve geri dönüştürülmüş malzemelere yer verilmesine dayanıyor.

Güç (kW/bg)

385/523

Sürüş Performansı 0 – 100 km/sa:

200

Elektrikli menzil (km) (WLTP):

630

Enerji tüketimi (kWsa/100 km):

19,8-23,0

Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, Yeni BMW iX xDrive50, teknik veriler, model

BMW SERVICE INCLUSIVE.

Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, Yeni BMW iX xDrive50, BMW Yetkili Servisi

BMW Service Inclusive ön ödemeli bakım paketi, bakım maliyetleri konusunda avantaj sağlar. BMW’nizin ilgili süre / kilometre sınırları içerisindeki bakımı satın almış olduğunuz paket kapsamında dünyanın dört bir yanında bu sisteme tabi olan BMW Yetkili Servisleri tarafından yapılır.

Enerji tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • * WLTP test döngüsüne göre ölçülmüştür

  Yeni BMW iX xDrive40:
  Güç tüketimi (kWsa/100): 19.4–22.5
  Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 0

  Yeni BMW iX xDrive50:
  Güç tüketimi (kWsa/100 km) (ortalama): 21 altında
  Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 0

  Enerji tüketimi ve elektrikli menzil hakkındaki resmi veriler, zorunlu ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir ve tip onayı sırasında geçerli olan Yönetmelik (AB) 715/2007 ile uyumludur. Menzil için, WLTP'deki rakamlar herhangi bir opsiyonel ekipmanı dikkate alır. 01.01.2021'den beri yeni tip testi yapılmış araçlar için, resmi veriler artık NEDC'ye göre değil, yalnızca WLTP'ye göre mevcuttur. WLTP ve NEDC ölçüm prosedürleri hakkında daha fazla bilgi için bkz. www.bmw.de/wltp.

  Şarj sürelerinin 100 km'lik menzil için hesaplanmasının temeli elektrik tüketimidir. Değerler, koltuk ısıtması, ekranlar, klima gibi ek yardımcı tüketiciler hariç olmak üzere sertifika değerleriyle birlikte 23 santigrat derece akü başlangıcı ve ortam sıcaklığına ilişkindir. Bireysel tüketim farklılık gösterebilir (sürüş profili, sıcaklık, ortam koşulları). Tüketim, en iyi WLTP testlerine dayanmaktadır.