YENİ

THE i5

BMW i

BİR İLK: TAMAMEN ELEKTRİKLİ YENİ BMW i5.

Yeni BMW i5: Enerji tüketimi, ortalama WLTP (kWh/100 km): 18,8–15,9; Elektrikli menzil, WLTP (km): 477 -582

TEKNİK VERİLER

MODELLER.

Modeller

    Yeni BMW i5 eDrive40

    Güç

    160 kW / 218 bg

    0-100 km/sa

    7.9  sn

    Maksimum hız

    193 km/sa

    Menzil

    582 km (maksimum)

    Yeni BMW i5: Enerji tüketimi, ortalama WLTP (kWh/100 km): 18,8–15,9; Elektrikli menzil, WLTP (km): 477 -582    MENZİL VE ŞARJ

    YENİ BMW i5 İLE ELEKTRİKLİ SÜRÜŞ.

    GİDECEĞİNİZ YERE KOLAYLIKLA ULAŞIN: BMW i5 İLE SÜRÜŞ VE ŞARJ.

    Daha fazla bilgi alın

    Örnek rota

    Ek örnek rotalar
     Durak/duraklar

     Şarj molaları gereklidir

     Bu rotanız üzerinde ihtiyacınız olan olası şarj molası sayısıdır.

      

     Başlangıçta %100 dolu şarj seviyesine sahip bir otomobil için rotadan en kısa sapmayla ulaşılabilen ve (25 Nisan 2023 itibarıyla) halihazırda mevcut olan şarj istasyonları dikkate alınır.

      

     Otomobilinizi maksimum kapasite kullanarak şarj ettiği için yüksek güçlü şarj istasyonları (ör. IONITY ağına ait) tercih edilir.

     Kalan batarya şarj seviyesi

     Gösterilen rakam %100 batarya seviyesiyle başlanan bir yolculukta mesafenin kat edilmesinin ardından varış noktasında kalan batarya seviyesidir.

     sa

     Toplam şarj süresi

     Rota üzerinde otomobilinizi şarj etmek üzere tahmini ihtiyaç duyacağınız toplam süredir. Başlangıçta %100 dolu şarj seviyesine sahip bir otomobil için rotadan en kısa sapmayla ulaşılabilen ve (25 Nisan 2023 itibarıyla) halihazırda mevcut olan şarj istasyonları dikkate alınır.

     Otomobilinizi maksimum kapasite kullanarak şarj ettiği için yüksek güçlü şarj istasyonları (ör. IONITY ağına ait) tercih edilir.

     sa

     Şarj dahil toplam yolculuk

     Belirtilen yolculuk süresi, tahmini sürüş süresine ek olarak rotanızda gereken şarj molası süresinin eklenmiş halidir.

      

     Herhangi bir trafikte bekleme veya diğer gecikmeler olmaksızın en hızlı rotayı takip ettiğiniz varsayılır.

     Şarj kapasitesi şarj seviyesine, ortam sıcaklığına, kişisel sürüş profiline ve yardımcı cihazların kullanımının yanı sıra seçilen otomobile bağlıdır. Şarj süreleri önceki yolculuğun ardından 23 °C ortam sıcaklığı için geçerlidir ve kullanım karakterine göre sapma gösterebilir. Gösterilen değerler seçilen modele ait temel konfigürasyona ait örneklerdir. Aynı otomobilde farklı donanım seçenekleri bulunması durumunda değerler değişiklik gösterebilir.

      

     My BMW uygulamasıyla istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde menzil ve şarj durumu hakkında bilgi sahibi olursunuz. Böylece şarja göre uyarlanmış rotaları kolayca planlayabilir ve bunları otomobilinize gönderebilirsiniz. Uygulamayı hemen indirin ve demo modunda deneyimleyin.

     Daha fazla bilgi alın

     Şarj süreleri

     Ev-dışı Şarj

     Yüksek güçlü şarj istasyonu

     Otomobilinizi yüksek güçlü şarj istasyonunda özellikle hızlı olarak şarj edebilirsiniz (ör. IONITY ağındakilerde olduğu gibi). Bu istasyonlarda sağlanan doğru akım (DC), ev tipi prizler tarafından sağlanan alternatif akıma (AC) göre önemli ölçüde daha yüksek şarj kapasitesi sunar. Bu yüzden bu tip yüksek güçlü şarj istasyonları özellikle yolculuk sırasında şarja uygundur.

      

     Ekranda maksimum araç şarj kapasitesiyle birlikte bataryanın %10'dan %80 seviyesine kadar şarj edilebilmesi için gereken minimum süreyi görebilirsiniz. Bu aralıkta şarj en hızlı şekilde gerçekleşir ve aynı zamanda batarya korunur.

      

     Haritaya bakarak BMW Charging ağında yer alan tüm yüksek güçlü şarj istasyonlarını görebilirsiniz. (22/03/2023 itibarıyla geçerlidir)

     Hızlı şarj istasyonu

     Şehir içinde veya yolculuk sırasında hızlı hareket etmeniz gerekiyorsa hızlı bir şarj istasyonu doğru tercihtir. Bunun nedeni bu istasyonlarda sağlanan doğru akımın (DC), ev tipi prizler tarafından sağlanan alternatif akıma (AC) göre önemli ölçüde daha yüksek şarj kapasitesi sunmasıdır. Bu sebeple bu tip hızlı şarj istasyonları özellikle yolculuk sırasında şarja uygundur.

      

     Ekranda maksimum 50 kW güçle birlikte bataryanın %10'dan 80 seviyesine kadar şarj edilebilmesi için gereken minimum süreyi görebilirsiniz. Bu aralıkta şarj en hızlı şekilde gerçekleşir ve aynı zamanda batarya korunur.

      

     Haritaya bakarak BMW Charging ağında yer alan tüm hızlı şarj istasyonlarını görebilirsiniz. (22/03/2023 itibarıyla geçerlidir)

     AC şarj istasyonu

     Neredeyse her yerde alternatif akım (AC) kullanan ev dışı şarj istasyonlarını bulabilirsiniz. Bu istasyonlar özellikle gece boyunca ya da siz işteyken olduğu gibi daha uzun süre boyunca düzenli şarj işlemine uygundur. Ekranda maksimum 22 kW güçle %0-100 arası batarya şarjı için gereken minimum süreyi bulabilirsiniz. Şarj performansı, otomobilin donanımına bağlıdır.

      

     Haritaya bakarak BMW Charging ağında alternatif akım kullanan tüm şarj istasyonlarını keşfedebilirsiniz. (22/03/2023 itibarıyla geçerlidir)

     Evde Şarj

     Wallbox / Esnek ve Hızlı Şarj Cihazı

     Evde otomobilinizi bir Wallbox veya Esnek ve Hızlı Şarj Cihazı ile şarj edebilirsiniz.

      

     İkisi için de alternatif akım (AC) kullanılır. Otomobile, özel donanıma ve pazara bağlı olarak Wallbox 22 kW, Esnek Hızlı Şarj Cihazı ise 11 kW maksimum şarj gücü sunar.

      

     Ekranda 11 kW güçle %0-100 arası batarya şarjı için gereken minimum süreyi görebilirsiniz.

     Ev tipi priz

     Evinizdeki priz üzerinden otomobilinizi istediğiniz zaman kolayca şarj edin. Bu prizde alternatif akım (AC) kullanılır. Ekranda 2,3 kW güçle %0-100 arası batarya şarjı için gereken minimum süreyi görebilirsiniz. Otomobilinizi evinizde arzu ettiğiniz zaman hızlı, güvenli ve rahat bir şekilde şarj etmek için BMW Wallbox kullanın.

     Şarj kapasitesi şarj seviyesine, ortam sıcaklığına, kişisel sürüş profiline ve yardımcı cihazların kullanımının yanı sıra seçilen otomobile bağlıdır. Şarj süreleri önceki yolculuğun ardından 23 °C ortam sıcaklığı için geçerlidir ve kullanım karakterine göre sapma gösterebilir.

      

     Şarj istasyonları bulmanın yanı sıra evde ve yolculuk sırasında şarj işlemlerini planlamak, kontrol etmek ve yönetmek için My BMW uygulamasını kullanın. Demo modunda My BMW uygulamasının tüm fonksiyonlarını deneyimleyin.

      

     0:00
     0:00 /  0:00

     SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK.

     Yeni BMW i5 çok daha sürdürülebilir bir geleceğe de katkıda bulunuyor. Yeni BMW i5, geri dönüştürülebilir malzemelerin kullanılması ve yeşil enerjiden faydalanılması ile karbon ayak izini iyileştirmeye önemli bir katkı sağlıyor. Yolculuk sırasında EfficientDynamics'e ait yenilikçi teknolojiler verimlilik ve performans arasındaki en iyi dengeyi sağlıyor. Üstelik Yeni BMW i5 ilk kez olmak üzere vegan iç tasarım seçeneği de sunuyor.

     Tasarım

     DIŞ TASARIMDA ÖNE ÇIKANLAR.

     İÇ TASARIM.

     İÇ TASARIMDA ÖNE ÇIKANLAR.

     Teknolojiler

     ASİSTAN SİSTEMLERİ VE BAĞLANTI.

     BMW i OTOMOBİLLERİNDE BATARYA GARANTİSİ

     BMW i OTOMOBİLLERİNDE BATARYA GARANTİSİ.

     BMW’nin sürdürülebilir ve geleceğe odaklı mobilite anlayışı doğrultusunda Borusan Otomotiv BMW Yetkili Satıcı Garantisi, BMW i modelleri için ayrıcalıklı bir batarya garanti kapsamı sunuyor. BMW i otomobillerde yüksek gerilimli batarya hariç diğer komponentler için 2 yıl batarya garantisi; yüksek gerilimli bataryalar için ise, 8 yıl ve/veya 160.000 km’ye varan batarya garantisi sağlanıyor. 


      

     SIKÇA SORULAN SORULAR.

     Yeni BMW i5 hakkında en çok merak edilen soruları ve yanıtlarını sizin için derledik.