BMW M

İlk BMW M2 Coupé'nin tasarımı ve altında yatan fikir, BMW M GmbH'nin tarihi kökenine dayanır. Otomobil, sportif becerisini ve klasik arkadan itiş özelliğini, modern bir M otomobilinin hassasiyeti ve çevikliği ile bir araya getirir. Karakteristik ön ve arka rüzgarlıklar, hava akışını ve aerodinamik özellikleri optimize eder. Sportif biçimde uyarlanan süspansiyon ve güçlü M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor, nefes kesici bir performans sunar.

BMW M3 Sedan: Dört kapılı yüksek performanslı spor otomobil. 431bg gücündeki M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor tüm devir aralığında anlık performans sunar. Aktif M Diferansiyel, Adaptif M süspansiyon, M Servotronic veya Drivelogic özellikli 7-ileri M çift debriyajlı şanzıman gibi motor sporlarına özgü yenilikler, olanakların sınırlarını yeniden tanımlıyor. Kokpit kusursuz ergonomide son noktadır. Deniz kabuğu biçiminde yeni M koltuklar yan denge sağlar ve otomobille ideal bağlantı sunar. Her şey tek bir noktaya, yani sürücüye odaklanmıştır. BMW M3 Sedan’ın yüksek performanslı doğası dış tasarımından da anlaşılır. Çift çubuklu siyah Böbrek Izgaraları ve M amblemi, siyah karbon tavan veya dinamik L biçimine sahip LED stop lambaları gibi çarpıcı tasarım öğeleri, ödün vermeyen bir sportif tavır sunar.

BMW M4 Coupé hareketsiz haldeyken bile, güçlü dinamikler, atletik çeviklik ve heyecan verici motor sporları genleri gibi, bir M otomobili farklı kılan özellikleri yansıtır. M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor ve Drivelogic özellikli 7-ileri M çift debriyajlı şanzımanla ve M Servotronic, Aktif M Diferansiyel ve Adaptif M süspansiyon gibi hassas araçlarla donatılan bu model yarışa hazırdır. Fizik kanunları karşısında kozu, insan ve makineyi daha önce olmadığı gibi bir araya getiren sürüş karakteridir.

Üst düzey güç emrinizde. Yüksek performanslı M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor ve motor sporlarından gelen yeniliklerle donatılmış BMW M4 Cabrio, adrenalin yüklü yüksek performans ve eksiksiz sürüş keyfi arasında doğrudan bir bağlantı kuruyor. M motor; 7-ileri M çift debriyajlı şanzıman, Aktif M diferansiyel, Adaptif M süspansiyon ve M Servotronic ile kesintisiz bir güç sunarak sınırları zorlarken, güçlü, hassas bir sürüşe de olanak tanır. Bu yalnızca üstü kapalıyken benzersiz bir deneyim değildir. Aynı zamanda, M sürüş deneyimini farklı bir seviyeye taşır.

BMW M5 Serisi her zaman kendinden emin bir izlenim bırakır. Klasik sedan otomobilin silueti yüksek performanslı bir spor otomobille uyum içindedir. M arka spoyler ve çift egzoz çıkışı görünümü mükemmel biçimde tamamlar. İki turboşarj M TwinPower motoru durmaksızın ileri doğru iter. BMW EfficientDynamics gibi yenilikçi teknolojiler mümkün olan en düşük tüketim değerlerini sunar.

Tutku nasıl ifade edilir? Rakamlarla ifade etmeyi deneyebilirsiniz. Ancak, 560 bg ve 0’dan 100 km/sa hıza ulaşmak için yeterli olan 4,2 saniyelik süre BMW M6 Coupé'nin cazibesinin yalnızca çok küçük bir bölümünü gözler önüne serer. Aerodinamik açıdan optimize edilmiş gövde, daha ilk bakışta M mühendislerinin farkını yansıtır. Hakim duruşu sayesinde bu spor otomobil, motor sporları genlerine sahip olduğunu hemen gösterir. Bu durum kokpitte de göze çarpar. Arzu edildiği takdirde BMW Individual Collection’dan özel parçalar da içeren kokpit en ince detayına kadar sportif bir ruh sunar. BMW M6 Coupé mühendislik söz konusu olduğunda en ön sırada yer alır. Aynı durum M TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motor için de geçerlidir. Aktif M Diferansiyel ve yüksek hassasiyete sahip M süspansiyon gibi teknolojilerle bu en önemli parça uyumlu bir ünite haline gelir. Competition paketiyle birlikte BMW M6 Coupé yarış pistlerinin havasını yansıtır. 575 bg’ye ulaşan güç ve diğer detaylarla en iyi hale getirilen sürüş dinamikleri, sınırları zorlamayı daha da cazip hale getirir.

Etkileyici bireysel detaylar; güçlü kombinasyon: BMW M6 Gran Coupé kusursuz şekilde bir araya getirilmiş yüksek performanslı teknolojilerden çok daha fazlasını sunar. BMW M mühendislerinin deneyimi ve ustalığını hayata geçirir. Kendi başınıza deneyimlemeniz gereken özgür ruhlu, gösterişli bir karakterle birlikte. Tercihen kusursuz çizgilere sahip beş koltuktan birinde ve isterseniz BMW Individual Koleksiyonuna ait en kaliteli malzemeyle çevrelenmiş şekilde. Çift egzoz çıkışından gelen kuvvetli gürleme 560bg M TwinPower Turbo V8 benzinli motorun gücünü herkese duyurur. Drivelogic özellikli M çift kavramalı şanzıman ve opsiyonel M Karbon seramik fren gibi bir arada kullanılan teknolojilerle BMW M6 Gran Coupé M felsefesinin heyecan verici bir yansımasıdır. Bu deneyim daha da yoğun yaşanabilir. Opsiyonel Competition paketi performansı arttırır ve güçlü şekilde modellenmiş gövde içerisinde yer alan kokpitteki pilotun nabzını hızlandırır.

En güzel rüyalar uyumadığınız sırada ve softtop açıkken gördüklerinizdir. Tıpkı BMW M6 Cabrio’da olduğu gibi. Bu otomobil benzersiz M GmbH özelliklerini nefes kesen performans ve yetenekli cabrio özelliklerini kusursuz şekilde birleştirir. Yalnızca 19 saniye içinde açılan softtop, BMW Individual Collection’a ait seçkin malzemeleri içeren özel üretim kokpiti gözler önüne serer.

Güçlü sesiyle, 560 bg M TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motor harekete geçer. Motor hareketsiz halden 100 km/sa hıza 4,3 saniyede ulaşabilir. BMW M6 Cabrio sahip olduğu gücü en üst düzeyde hassasiyetle yola aktarmak için Aktif M Diferansiyel, otomobilin hızıyla bağlantılı M Servotronic direksiyon ve maksimum çevikliğe yönelik Drivelogic özellikli M çift kavramalı şanzıman ile donatılmıştır. Opsiyonel M Karbon seramik fren sayesinde BMW M6 Cabrio neredeyse anında durur. Ardından geriye yaslanarak bu cabrio otomobilin güçlü, şekilli dış tasarımının keyfini çıkarabilirsiniz.

BMW X5 M, M geleneğine sahip spor otomobillerin yapısıyla X modellerinin işlevselliğini bir araya getiriyor. Yüksek torklu M TwinPower sekiz silindirli benzinli motor, 8-ileri M Steptronic şanzıman ve M serisine özel tasarlanmış xDrive ile sürüş keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Ön ve arka rüzgarlığın dinamik tasarımı ve standart 20 inç hafif alaşım jantlar sayesinde otomobil, etkileyici bir görünüm sunuyor. Spor Kullanıma Uygun bu Otomobilin ferah iç tasarımında premium malzemeler kullanıldı ve spor görünümlü yükseltilmiş koltukların yanı sıra M tasarımının karakteristik özelliklerini yansıtan bir çok detay bulunuyor. BMW X5 M, mükemmel performans, kullanım, fonksiyonellik ve günlük kullanıma uygunluğu bir araya getirerek her iki dünyanın da en iyisini bir arada sunuyor.

BMW X6 M, M otomobillere özgü performansı bir X modelinin esnekliğiyle bir araya getiriyor. Güçlü M TwinPower 8 silindirli benzinli motor, 8-ileri M Steptronic şanzıman ve M serisine özel tasarlanmış xDrive ile sürüş keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Standart 20 inç veya opsiyonel 21 inç hafif alaşım jantlar ile ön ve arka rüzgarlığın güçlü tasarımı yola hükmeden bir duruşu garantiler. Bu Spor Aktivite Coupé otomobilin geniş iç tasarımı premium malzeme, sportif M koltuklar ve bilinen M tasarımında yer alan çeşitli detaylarla etkileyicidir. Olağanüstü hızlanma ve yol tutuşu, üstün konfor ve sınırsız sürüş keyfi sunan yüksek performanslı bir otomobil.

Aradığınız ister yeni, isterse ikinci el bir M otomobil olsun, bu sayfada istediğiniz tüm bilgileri ve test raporlarını bulabilirsiniz. Ayrıca mevcut BMW M modelleri için finansman ve leasing ile test sürüşü yapabileceğiniz yetkili satıcı önerileri de mevcuttur. M Power World, M yüksek performans otomobilleri hakkında özel bilgiler sağlar ve M tutkusuyla bir araya gelmiş herkesin buluşma yeridir.