Dış tasarım, Yeni BMW M2 Otomobilleri G87 G42
Motor ve Yakıt TipiBenzin

THE M2

BMW M

YENİ BMW 2 SERİSİ COUPÉ M OTOMOBİLLERİ

Motor ve Yakıt TipiBenzin
THE M2YENİ BMW 2 SERİSİ COUPÉ M OTOMOBİLLERİ

YENİ BMW M2 COUPÉ, YENİ BMW M240i COUPÉ VE YENİ BMW M240i xDRIVE COUPÉ.

Yeni BMW M2 Coupé:
Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 10.2–9.6
CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 231–218

Yeni BMW M240i Coupé:
Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 8.5–7.8
CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 192–177

Yeni BMW M240i xDrive Coupé:
Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 8.8–8.1
CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 200–185

Devamı

YENİ BMW 2 SERİSİ COUPÉ M OTOMOBİLLERİ.

Sportif özelliklere genel bakış.

YENİ BMW M2 COUPÉ.

Rekabetçi performans değerleri sayesinde ayrıcalıklı motor sporları hissi.
 • 460 bg yüksek performanslı M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor
 • Aktif M Diferansiyel özellikli Adaptif M Süpansiyon ve arkadan çekiş
 • Manuel şanzıman veya Drivelogic ile M Steptronic şanzıman
 • 338 kW, 550 Nm, 0'dan 100 km/sa’e hızlanma 4,1 sn (M Steptronic)
Tasarlayıcı Yeni BMW M2 Coupé G87

YENİ BMW M240i COUPÉ.

Atletik performans ve etkileyici çeviklik.
 • 374 bg M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor
 • Standart olarak sunulan M Sport süspansiyon, M Sport diferansiyel ve M Sport frenler
 • 275 kW, 500 Nm, 0'dan 100 km/sa’te hızlanma 4,7 sn
Tasarlayıcı Yeni BMW M240i Coupé G42

YENİ BMW M240i xDRIVE COUPÉ.

Sınırsız günlük kullanım özelliğiyle adrenalin yüklü dinamikler.
 • 374 bg M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor
 • Standart olarak sunulan M Sport süspansiyon, M Sport diferansiyel ve M Sport frenler
 • Akıllı dört çeker sistemi BMW xDrive
 • 275 kW, 500 Nm, 0'dan 100 km/sa’e hızlanma 4,3 sn
Tasarlayıcı Yeni BMW M240i xDrive Coupé G42
 • YENİ BMW M2 COUPÉ.
 • YENİ BMW M240i COUPÉ.
 • YENİ BMW M240i xDRIVE COUPÉ.

YENİ BMW M2 COUPÉ'NİN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ.

Yeni BMW M2 Coupé'nin sürüş dinamikleri ve tasarım özellikleri.

M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor, Yeni BMW M2 G87

Yüksek performanslı M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor.

Saf sürüş keyfi sunan üstün bir atlet: M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor, dinamik güç üretimini M ailesine özgü güçlü motor sesiyle birlikte sunuyor. Çift VANOS, Valvetronic, Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon ve TwinScroll Turboşarj gibi verimliliği yüksek teknolojiler sayesinde mükemmel güç çıkışı sağlıyor.

Manuel şanzıman Yeni BMW M2 G87

Manuel şanzıman.

Altı vitesli manuel şanzıman saf sürüş keyfi vaat ediyor. Vitesleri seçmek ve otomatik şanzımana kıyasla manuel olarak değiştirmek BMW'nizin motoruyla doğrudan gerçek bir bağ kurmanızı sağlarken aynı zamanda sportif sürüş stilini en saf biçimiyle deneyimlemenizi mümkün kılıyor. Ayrıca ağırlığı iyileştirilmiş şanzıman tasarımının avantajlarından da yararlanabilirsiniz.*

Adaptif M süspansiyon, Yeni BMW M2 G87

Adaptif M süspansiyon.

Adaptif M yürüyen aksamın değişken amortisör ayarı özelliği sayesinde yürüyen aksamın karakteri konforlu bir sürüşten, çevik bir kullanış sunan özellikle sportif bir sürüş tarzına kadar bağımsız olarak ayarlanabiliyor. Sürüş Deneyimi Kontrolü ile elektronik olarak kontrol edilen yürüyen aksam yol koşullarına ve sürüş durumuna kolaylıkla uyarlanabiliyor.

Ön tasarım Yeni BMW M2 G87

Ön tasarım.

Kompakt oranlar ve net çizgiler Yeni BMW M2 Coupé'nin karakteristik tasarımını tanımlıyor. Farlar BMW 2002 tarzında olduğu gibi, bağımsız üniteler şeklinde kullanıma sunuluyor.

M Karbon Tavan, Yeni BMW M2 G87

M Karbon tavan.

Akıllı hafif yapı konseptinin bir parçası olarak M Karbon tavan, otomobilin hafiflemesine önemli ölçüde yardımcı oluyor. Karbon fiber takviyeli plastik (CFRP) tasarım sayesinde çelikten üretilmiş eşdeğer bir tavana göre 6 kg daha hafif. Bu özelliği otomobilin ağırlık merkezinin aşağıya doğru yer değiştirmesini sağlarken sürüş dinamiklerini de artırıyor.*

Arka tasarım Yeni BMW M2 G87

Arka tasarım.

Kaslı çamurluklar ve M'e özgü çamurluk davlumbazları yolda Yeni BMW 2 Coupé'nin geniş ve güçlü duruşunu öne çıkarırken, dışarıya da gücünü ve atletik tavrını etkileyici bir şekilde yansıtıyor. Stop lambaları karakteristik L biçimine yeni bir yorum katarak heyecan verici bir şekilde otomobilin yan kısımlarına doğru uzanıyor.

M Karbon pilot koltuklar, Yeni BMW M2 G87

M Karbon pilot koltuklar.

Işıklı M2 logosu ve M renklerini içeren vurgulara sahip M Karbon pilot koltuklar, pilot koltuğun hafifliğini ve yarış karakterini M Sport koltuklara özel çeşitli fonksiyonlarla birleştiriyor. Mükemmel bir yan destek ve uzun mesafeli yolculuklarda konfor sunuyor. Koltuk çok noktalı emniyet kemerleri ile uyumluluğu sayesinde yarış için mükemmel bir deneyim vadediyor.**

M direksiyon Yeni BMW M2 G87

M direksiyon.

M deri direksiyon ile sportif, doğrudan bir direksiyon hissinin keyfini çıkartabilir ve bir düğmeye dokunarak önceden ayarlanmış M Drive konfigürasyonlarını rahatlıkla geri getirebilirsiniz.

BMW Kavisli Ekran, Yeni BMW M2 G87

BMW Kavisli Ekran.

Tek parçadan oluşan, tamamen dijital BMW Kavisli Ekran, BMW'nizle ilgili bilgileri geniş bir alan üzerinde ve net düzende görüntülüyor. 12,3 inç gösterge ekranını 14,9 inç dokunmatik Kontrol Ekranıyla bir araya getiriyor. Ergonomik olarak optimize edilmiş ekran sezgisel bir kullanım deneyimi sunuyor. Kavisli, neredeyse havada süzülüyormuş hissi veren tasarım hem sofistike hem de modern bir görünüm sağlıyor.

YENİ BMW M240i COUPÉ VE YENİ BMW M240i xDRIVE COUPÉ’NİN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ.

Yeni BMW M240i Coupé ve Yeni BMW M240i xDrive Coupé'nin sürüş dinamikleri ve tasarım özellikleri.

Dış tasarım, Yeni BMW M240i G42
M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor, Yeni BMW M240i G42

M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor.

Saf sürüş keyfi sunan üstün bir atlet: M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor, üstün güç üretimini M ailesine özgü çarpıcı motor sesiyle birlikte sunuyor. Çift VANOS, Valvetronic, Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon ve TwinScroll Turboşarj sayesinde mükemmel güç çıkışı sağlıyor.

Steptronic Sport şanzıman, Yeni BMW M240i G42

Steptronic Sport şanzıman.

8 ileri Steptronic Sport şanzıman son derece sportif vites geçişlerine olanak tanıyor. Dilerseniz otomatik viteste, dilerseniz vites kulakçıkları ya da vites seçim kolu ile manuel sürüşte konforlu bir seyir veya son derece dinamik bir sürüş deneyimi sağlıyor. SPORT PLUS sürüş modunda vites seçim kolu sol taraftaki S/M pozisyonuna alındığında vites geçişleri maksimum performansa yönelik olarak ayarlanıyor.

Yeni BMW M240i G42, Steptronic Sport şanzıman

Adaptif M süspansiyon ve değişken spor direksiyon.

Adaptif M süspansiyon, yol ve sürüş koşullarına uyum sağlamak üzere istendiği zaman elektrikli olarak ayarlanabiliyor. Konforlu sürüşten çevik karakterli ve son derece dinamik bir sürüşe kadar tercih ettiğiniz sürüş stilini etkinleştirmek için süspansiyon karakterini Sürüş Deneyimi Kontrolü aracılığıyla dilediğiniz zaman ayarlayabilirsiniz. Direkt ve çevik direksiyon tepkisi sağlayan Servotronic değişken spor direksiyon, direksiyonun daha az fiziksel efor ile çevrilmesine olanak tanıyor. Değişken direksiyon oranları sayesinde direksiyon açısına tepki veren bu özellik daha dinamik sürüş sırasında hakimiyeti artırıyor ve park ederken ya da virajlarda direksiyonun daha az eforla döndürülmesini sağlıyor.

Ön tasarım, Yeni BMW M240i G42

Ön tasarım.

Ön kısımda motor kapağı üst bombesi, iddialı Böbrek Izgaraları ve belirgin çizgilere sahip ve üçgen hava girişleriyle M'e özgü ön rüzgarlık Yeni BMW M240i Coupé ve Yeni BMW M240i xDrive Coupé'nin dinamiklerini öne çıkarıyor.

Yan tasarım, Yeni BMW M240i G42

Yandan görünüm.

Yeni BMW M240i Coupé ve Yeni BMW M240i xDrive Coupé'nin uzun, uzatılmış motor bölümü kapağı, kısa aks dışı mesafesi ve geriye yaslanmış yolcu bölümüyle birlikte çevik üç kutu tasarımı sportif coupé siluetini meydana getiriyor.

Arka tasarım, Yeni BMW M240i G42

Arka tasarım.

Standart olarak sunulan M'e özgü arka rüzgarlık ve gövde renginde arka spoyler, Yeni BMW M240i Coupé ve Yeni BMW M240i xDrive Coupé'nin arka bölümüne sportif vurgular kazandırıyor. Serbest forma sahip Cerium Gri egzoz çıkışları atletik görünümü tamamlıyor.

M Sport koltuklar, Yeni BMW M240i G42

M Sport koltuklar.

Pilot koltuk tasarımlı ve kısmen entegre başlıklara sahip çoklu ayar fonksiyonlu M Sport koltuklar, sürücü ve ön yolcu için mükemmel yanal destek sunuyor. Ek olarak, sırtlık genişliği bağımsız olarak da ayarlanabiliyor. Siyah M logosunu taşıyan özel tasarım, otomobilin atletik kapasitesini öne çıkarıyor.

M deri direksiyon, Yeni BMW M240i G42

M deri direksiyon.

Üç kollu bir tasarıma sahip M deri direksiyon çok fonksiyonlu tuşların yanı sıra M amblemi ve sürücü tarafında entegre bir hava yastığı içeriyor. "Walknappa" siyah deriden yapılmış ve siyah dikişlere sahip direksiyon başparmak dayama hatları ile direkt ve atletik bir direksiyon kullanımı sunuyor.

Işıklı M iç kaplamalar, Yeni BMW M240i G42

Işıklı M iç kaplamalar.

Işıklı M iç kaplama, tüm dikkatleri üzerinize çekecek bir iç tasarım için M renklerini gözler önüne seriyor. M renkleriyle aydınlatılan kapı panelleri, otomobilin sportif ve özel karakterini vurguluyor. Işık kısma efekti ise dünyanın en güçlü harfini taşıyan otomobilin dinamik özelliklerini öne çıkarıyor.

ÖNE ÇIKAN TEKNOLOJİK ÖZELLİKLER.

Yeni BMW M2 Coupé, Yeni BMW M240i Coupé ve Yeni BMW M240i xDrive Coupé'nin işletim konsepti, dijital hizmetleri ve sürücü destek sistemleri.

Teknoloji Yeni BMW M2 Otomobilleri G87 G42
BMW Live Cockpit Professional, Yeni BMW M2 Otomobilleri G87 G42

BMW Live Cockpit Professional.

Geniş kavisli ekranıyla BMW Live Cockpit Professional, BMW Live Cockpit Plus'ı tam renkli bir Head-Up Display ile genişletiyor. Bu özellik, hız veya navigasyon talimatları gibi sürüş bilgilerini doğrudan görüş alanına yansıtarak daha iyi bir genel bakış ve daha fazla güvenlik sağlıyor.

BMW İşletim Sistemi 8, Yeni BMW M2 Otomobilleri G87 G42

BMW İşletim Sistemi 8 aracılığıyla M'e özel gösterge konsepti.

BMW İşletim Sistemi 8, kokpit içinde M'e özel, çok işlevli gösterge ekranlarıyla özellikle dinamik bir tarz yaratıyor. Sürüş durumuna bağlı olarak Sport, Road veya Track olmak üzere üç farklı ayar arasında geçiş yapıyor ve özel bir sürüş tarzına uygun olarak sürücünün arzu ettiği göstergelere öncelik veriyor.

Sürüş Asistanı, Yeni BMW M2 Otomobilleri G87 G42

Sürüş Asistanı.

Sürüş Asistanı güvenlik donanımı; fren fonksiyonu özellikli önden çarpışma uyarısını, ön uyarı özellikli ve sollama yapılmaz işaretine sahip Hız Limit Göstergesi dahil Hız Limit Asistanını ve çapraz trafik uyarısını içeriyor. Şerit Terk Uyarısı ve aktif dönüş özellikli Şerit Değiştirme Uyarısının yanı sıra arkadan çarpışma uyarısı bu özellikleri tamamlıyor.

Park Asistanı Plus, Yeni BMW M2 Otomobilleri G87 G42

Park Asistanı Plus.

Park ve manevra sırasında daha iyi görüş: Park Asistanı Plus, standart Park Mesafe Kontrolünü ek kameralarla destekliyor. Otomobilin çevresine ait panoramik ve 3 boyutlu görüntüler sayesinde dar alanlarda bile zahmetsizce manevra yapabilirsiniz. Bu özellik, görüşün yetersiz olduğu durumlarda park sırasında oluşabilecek hasarı ve kazaları önlüyor.

YENİ BMW 2 SERİSİ COUPÉ M OTOMOBİLLERİ İÇİN TEKNİK VERİLER.

Yeni BMW M2 Coupé.

1/dk'da kW (bg) cinsinden motor gücü:

460/6250

0–100 km/sa hızlanma (sn):

4.1

Ortalama yakıt tüketimi (litre/100 km):

10.2–9.6

Ortalama CO2 emisyonu (g/km):

231–218

Dış tasarım, Yeni BMW M2 Otomobilleri G87 G42

YENİ BMW 2 SERİSİ COUPÉ M OTOMOBİLLERİ İÇİN ORİJİNAL BMW AKSESUARLARI VE BMW M PERFORMANCE PARÇALARI.

Yeni BMW M2 Coupé otomobilinize üst düzeyde sportif bir karakter kazandırmak için BMW M Performance Parçalarını ekleyin ve otomobilinizi kişisel ihtiyaçlarınıza göre uyarlamak için Orijinal BMW Aksesuarları arasından seçiminizi yapın.

20/21 inç, Çapraz kollu, stil 1000 M, Altın Bronz, M Performance dövme jantlar, Yeni BMW M2 G87

20/21 inç, Çapraz kollu , M Performance dövme jantlar.

20/21 inç, Çapraz kollu, stil 1000 M, Altın Bronz, M Performance dövme jantlar. Lastik basınç monitörü ile yazlık jant ve lastik seti.

M Performance egzoz çıkışı modülü, titanyum, Yeni BMW M2 G87

M Performance egzoz çıkışı modülü, titanyum.

Arkasında ne olduğunu gösterin. Birinci sınıf titanyumdan üretilmiş M Performance egzoz çıkışı modülü olağanüstü bir görsel keyif sunuyor.

M Performance karbon fiber Böbrek Izgaraları, Yeni BMW M240i G42

M Performance karbon fiber Böbrek Izgaraları.

Premium karbon fiber malzemeden üretilen M Performance Böbrek Izgaraları ile tarzınızı yansıtın. Özellikle şık, sportif ve bağımsız bir görünüm elde edin.

M Performance karbon fiber arka spoyler, Yeni BMW M240i G42

M Performance karbon fiber arka spoyler.

M Performance karbon fiber arka spoyler, otomobilin premium kalitesini ve dinamik görünümünü vurgularken aerodinamik özellikleri de iyileştiriyor.

M Performance karbon fiber arka difüzör, Yeni BMW M240i G42

M Performance karbon fiber arka difüzör.

Çok daha modern bir görünüm yaratan M Performance karbon fiber arka difüzör, otomobilin sportif karakterini ön plana çıkarır.

BMW port bagaj 320 Siyah/Titanyum Gümüşü, Yeni BMW M240i G42

BMW port bagaj 320 Siyah/Titanyum Gümüşü.

Her iki taraftan erişilebilen, 320 litre kapasiteli, tüm BMW raf sistemleriyle uyumlu siyah/titanyum gümüş kilitlenebilir port bagaj.

BMW Pro 2.0 arka bisiklet taşıyıcısı Yeni BMW M240i G42

BMW Pro 2.0 arka bisiklet taşıyıcısı.

İki bisiklet/e-bisiklet kapasiteli hafif ve stabil BMW Pro 2.0 arka bisiklet taşıyıcısı. 60kg maksimum yük, kompakt bir şekilde katlanabilir.

BMW her türlü hava koşuluna uygun ön paspaslar, Yeni BMW M240i G42

BMW her türlü hava koşuluna uygun ön paspaslar.

Her türlü hava koşuluna uygun BMW paspaslar otomobile mükemmel şekilde uyum sağlayarak ön ayak bölümünü nem ve toza karşı koruyor. Paslanmaz çelik süsleriyle siyah renktedir.

BENİ BİLGİLENDİRİN.

Yeni BMW M2 Coupé ile ilgili gelişmelerden öncelikli olarak haberdar olmak isterseniz, aşağıdaki bilgilendirme formunu doldurmanız yeterli.

Devamı

*Donanım isteğe bağlı olarak sunulur

**Donanım opsiyonel M Yarış Pisti Paketi ile birlikte sunulur

Devamı

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Yeni BMW M2 Coupé:
  Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 10,2–9,6
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 231–218

  Yeni BMW M240i Coupé:
  Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 8,5–7,8
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 192–177

  Yeni BMW M240i xDrive Coupé:
  Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 8,8–8,1
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 200–185

  Belirtilen resmi yakıt tüketimi, CO2 emisyonu, elektrik tüketimi ve elektrikli menzil değerleri öngörülen ölçüm yöntemine uygundur ve düzenlendiği haliyle (AB) 715/2007 sayılı Avrupa Birliği Mevzuatıyla uyumludur. Menzil hesaplamasında WLTP rakamları, modelde yer alan tüm opsiyonel donanımları göz önünde bulundurur. 01.01.2021 tarihinden itibaren yeni tip onayı için test edilen otomobillerin resmi verileri NEDC'ye göre değil, yalnızca WLTP'ye göre mevcuttur.