BMW 7 SERİSİ SEDAN.

  LÜKS YENİDEN HAYAL EDİLDİ

  BMW 7 SERİSİ SEDAN’IN TASARIM SEÇENEKLERİNİ KEŞFEDİN

  Pure Excellence

  20 inç çok kollu hafif alaşım jantları ve parlak amber efektli lüks Metalik Gri/Bernina gövde rengi sayesinde BMW 7 Serisi Sedan, olağanüstü duruşu ile çok etkileyici. Güçlü BMW TwinPower Turbo 6 silindirli dizel motor en üst düzey performans için maksimum 680 Nm Tork ve 320 bg güç üretir. İç tasarım, Konyak ek dikiş ile ‘Nappa’ deri döşemeler veya Koyu Amerikan Meşesi dekoratif kaplama şeritleri gibi özel malzemeleri ile çok etkileyici.

  Pure Excellence Dış Tasarımı ile Metalik Gri BMW 7 Serisi Sedan, önden görünüm

  20 inç çok kollu hafif alaşım jantları ve parlak amber efektli lüks Metalik Gri/Bernina gövde rengi sayesinde BMW 7 Serisi Sedan, olağanüstü duruşu ile çok etkileyici. Güçlü BMW TwinPower Turbo 6 silindirli dizel motor en üst düzey performans için maksimum 680 Nm Tork ve 320 bg güç üretir. İç tasarım, Konyak ek dikiş ile ‘Nappa’ deri döşemeler veya Koyu Amerikan Meşesi dekoratif kaplama şeritleri gibi özel malzemeleri ile çok etkileyici.

  • Dış tasarım

  • İç tasarım

  M Excellence

  M Excellence, otomobile özellikle sportif bir karakter kazandırıyor. Önde ve arkada sportif tasarım öğeleri ile otomobil çok daha güçlü görünüyor. Bu dinamik profil, özel gövde rengi, sportif M hafif alaşım jantlar ve iç tasarımda çok sayıda detayla tamamlanıyor.

  Metalik BMW 7 Serisi Sedan M Sport, ön görünüm

  M Excellence, otomobile özellikle sportif bir karakter kazandırıyor. Önde ve arkada sportif tasarım öğeleri ile otomobil çok daha güçlü görünüyor. Bu dinamik profil, özel gövde rengi, sportif M hafif alaşım jantlar ve iç tasarımda çok sayıda detayla tamamlanıyor.

  • Dış tasarım

  • İç tasarım

  ENERJİK VE ŞIK

  BMW 7 SERİSİ SEDAN’IN İÇ VE DIŞ TASARIMI

  BMW 7 Serisi Sedan’ın odaklanmış farları ve etkileyici çift Böbrek Izgaraları, kendinden emin bir ön tasarım oluşturuyor ve daha ilk bakışta otomobilin ayırt edilir karakterini vurguluyor. Ön havalandırma kontrolünden, havalandırmaya ve arka kısma kadar tasarım akıcı bir çizgi oluşturuyor. Bu tasarım, BMW 7 Serisi Sedan’a aynı zamanda uzun ve şık bir görünüm kazandırıyor. BMW 7 Serisi Sedan’ın iç tasarımı netlik ve yüksek kaliteyi yansıtıyor. Lüks deri iç tasarım ve çok modlu çalışma konsepti, birinci sınıf estetiği ve benzersiz konforu vurguluyor. Buna ek olarak, Ortam Aydınlatması iç tasarıma benzersiz bir atmosfer kazandırır ve uyumlu tasarım konseptini ideal şekilde tamamlıyor.

  Aydınlatılmış bir otelin önünde BMW 7 Serisi Sedan‘ın kapısı açık halde yandan görünümü
  BMW 7 Serisi Sedan: Önden görünüm, ön rüzgarlığın yakın çekimi

  Ön rüzgarlık

  Büyük BMW Böbrek Izgaraları ile ön rüzgarlık yolda güçlü bir duruş sergiliyor. Buna ek olarak, alçak hava girişleri, dinamik olarak tasarlanmış Hava Kanatları ile çerçevelenmiştir. Bu kanatlar otomobilin aerodinamik özelliklerini optimize ediyor ve sedan gövdenin sportif-şık karakterini vurguluyor.
  BMW 7 Serisi Sedan, BMW Laserlight’ın yakın çekimi

  BMW Laserlight

  BMW Laserlight, hıza bağlı lazer uzun far modundayken diğer farların yaklaşık iki katı uzaklıkta bir menzili aydınlatarak görüş alanını iyileştirir ve güvenliği artırıyor. Mavi vurgular ve "BMW Laser" yazısı, teknolojiyi görsel olarak da yansıtıyor. Bu donanım, Adaptif Farlar ve BMW Seçici Farı içerir (elektrokrom uzun far fonksiyonu).
  BMW 7 Serisi Sedan: Havalandırmanın yakın çekimi

  Havalandırma

  Havalandırma, otomobilin sportif-şık karakterini vurgular ve çamurluk davlumbazları alanında optimum hava akışı sağlıyor. Ön rüzgarlık ve büyük BMW Böbrek Izgaraları ile birlikte, sedan yolda güçlü bir duruş sergiliyor.
  BMW 7 Serisi Sedan: Arka rüzgarlığın yakın çekimi

  Arka rüzgarlık

  Yeni tasarlanmış arka rüzgarlık, dar reflektörler ve daha dışa doğru yerleştirilmiş eşkenar yamuk şeklindeki egzoz çıkışı kaplamaları arka kısmın geniş ve güçlü görünmesini sağlıyor. Düz LED stop lambaları ve aydınlatma üniteleri arasındaki dar ışık şeridi, sedanın geniş menzilli etkisini vurguluyor.
  BMW 7 Serisi Sedan: Işık şeritli LED stop lambalarının yakın çekimi

  Işık şeritli LED stop lambaları

  İki parçalı LED stop lambalarında, LED teknolojisine sahip stop lambası, fren lambası, geri vites lambası, arka sis lambası ve sinyal lambası bulunuyor. Reflektörler, sol ve sağ tampon segmentlerine entegre edilmiş. Aydınlatma üniteleri arasındaki dar bir şerit de bu modelin genişliğini vurguluyor.
  BMW 7 Serisi Sedan: Panoramik Cam Tavanın kuş bakışı görünümü

  Panorama cam tavan

  Panoramik cam tavan, açıldığında bol miktarda temiz hava sunuyor. Kapatıldığında iç tasarımda parlak, ışıkla dolu bir atmosfer yaratıyor. Bir düğmeyle veya otomobil anahtarıyla otomatik olarak açılıp kapanıyor; kaydırma ve kaldırma işlevleri, elektrikli perdeler ve rüzgar koruyucu ile donatılmış.
  BMW 7 Serisi Sedan, Executive Drive Pro.

  Executive Drive Pro.

  Executive Drive Pro, virajlarda ve engebeli yollarda gövdenin eğimini minimuma indiriyor. Sistem, ön ve arka akslardaki aktif stabilizatörler aracılığıyla sürüş sırasında sürekli olarak düzenleme yaparak konforlu bir sürüş sağlıyor.

  BMW 7 Serisi Sedan: Nappa deri koltukların yakın çekimi

  Konyak kaplama ile ‘Nappa’ deri

  Konyak kaplamalar/dikişler ile özel ‘Nappa’ deri, Siyah iç tasarım
  BMW 7 Serisi Sedan: İç tasarımda Ortam vurgusu

  Ortam vurgusu

  B-sütunları boyunca uzanan ortam vurgusu arkada oturan yolcuların kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacak konforlu bir atmosfer hazırlıyor. Soft ışık, düğme aracılığıyla açılıp kapatılabilir ve karanlık dışında da keyifli bir atmosfer yaratıyor. Etkinleştirildiğinde, arkadaki monitörler parlama yapmadan kullanılabilir.
  BMW 7 Serisi Sedan, Arka koltuk eğlence sistemi.

  Arka koltuk eğlence sistemi.

  Arka koltuk eğlence sistemi, sahip olduğu iki bağımsız eğimli ayarlanabilir renkli ekran ile arka koltuklardan aracın eğlence işlevlerine erişim sağlıyor. Arka tarafta yer alan ek Blu-ray sürücüsü sayesinde iki 10,2 inç yüksek çözünürlüklü ekranda film oynatmak da mümkün.

  BMW 7 Serisi Sedan: Bagaj kapağı açık halde paslanmaz çelik bagaj yükleme eşiğinin yakın çekimi

  Paslanmaz çelik bagaj yükleme eşiği

  Geniş paslanmaz çelik yükleme eşiği, şık bir vurgu oluşturur ve bagaj bölümünü daha da zenginleştiriyor.
  BMW 7 Serisi Sedan: BMW Individual cooling box’ın yakın çekimi

  BMW Individual cooling box

  Opsiyonel olarak sunulan elektrikli BMW Individual cooling box, bagaj bölümünde bulunup arka kol dayama katlandığında yolcu alanından açılabilir. Yaklaşık 15 litrelik kapasitesi, örneğin iki şişe (0,5 litre) ve bir şampanya şişesi (0,375 litre) için alan sağlıyor. Kolaylıkla çıkarılabilir, bu sayede ihtiyaç duyulduğunda tam bagaj bölümü kapasitesi hemen kullanılabilir.
  BMW 7 Serisi Sedan Executive Lounge: En yüksek konforlu arka oturma alanı

  Executive Lounge

  Opsiyonel olarak sunulan Executive Lounge, en üst düzeyde konfor ve ön yolcu tarafındaki arka yolcu için en iyi görüş açısını sunuyor. Koltuklarda yolculuğu son derece rahat hale getiren masaj özelliği ve çeşitli ayarlama seçenekleri bulunuyor. Maksimum diz mesafesi sağlar ve ön yolcu sırtlığının arkasında bir ayak dayama ile konforlu bir dinlenme pozisyonu sunuyor.

  ÖNCÜ TEKNOLOJİ

  BMW 7 SERİSİ'NİN ÇIĞIR AÇAN YENİLİKLERİ

  Geleceğe sezgisel şekilde yol alın. Yakında otomobili kendiniz kullanmak ya da otonom sürüş arasında seçim yapabileceksiniz. Mevcut BMW Kişisel Yardımcı Pilot sürüş asistan sistemleri, bize gelecekteki sürüşün ipuçlarını sunuyor. Bu sistemler, sürücüyü destekliyor veya bazı görevleri tamamen devralıyor. BMW 7 Serisi Sedan’da her şey sürücü odaklı olarak tasarlandı. Örneğin, BMW Live Cockpit Professional’ın ekranları kolaylıkla kişiselleştirilebilir. Tüm bunlar yeni ve heyecan verici bir teknoloji çağını müjdeliyor.

  BMW 7 Serisi Sedan: Ekranda BMW İşletim Sistemi 7.0

  BMW İşletim Sistemi 7.0

  BMW İşletim Sistemi 7.0'ın yenilikçi çalışma konsepti, otomobil işlevlerinin el hareketleri, konuşma, dokunmatik ekran ve iDrive Butonu aracılığıyla çok daha kolay ve sezgisel olarak çalıştırılmasını sağlıyor. Bu amaçla butonun işlevi artırılmış. Örneğin, uygulamalar gibi tüm dijital hizmetler artık doğrudan seçilebilir.
  BMW 7 Serisi Sedan: Ekran ve Gösterge Paneli, Profesyonel Sürüş Asistanı’nı gösteriyor

  Profesyonel Sürüş Asistanı

  Profesyonel Sürüş Asistanı; direksiyon ve şerit kontrol asistanı, yerel tehlike uyarısı, aktif yandan çarpma korumalı Şeritte Tutma Yardımı ve diğer güvenlik özellikleriyle kritik veya monoton sürüş durumunda uygun konforu ve maksimum güvenliği sağlıyor.
  BMW 7 Serisi Sedan: Ekranda Park Asistanı Plus gösteriliyor

  Park Asistanı Plus

  Park Asistanı Plus, otomobili park etmeyi ve manevrayı kolaylaştırır. Diğer özelliklerinin yanı sıra Üstten Görünüm, Panoramik Görünüm, 3D Görünüm dahil olmak üzere Çevre Görüş Kamera Sistemi ile yanal park yardımı, Aktif Park Mesafe Kontrolü, acil fren fonksiyonu, doğrusal kılavuzlu Park Asistanı ve Geri Sürüş Asistanı'nı içeriyor.
  BMW 7 Serisi Sedan: Ekranda BMW Live Cockpit Professional gösteriliyor

  BMW Live Cockpit Professional

  Navigasyon fonksiyonuna sahip BMW Live Cockpit Professional, dokunmatik olarak kullanılabilen, yüksek çözünürlüklü 10,25 inç Kontrol Ekranı ve tam dijital 12,3 inç gösterge ekranından oluşan yüksek kaliteli bir görüntüleme ağı içeriyor.

  DİNAMİKLER VE VERİMLİLİKTE YENİ BİR SEVİYE

  BMW 7 SERİSİ SEDAN’IN MOTORLARI

  Üst düzey performans farklı şekillerde sunulabilir. Bu nedenle BMW 7 Serisi Sedan, geniş bir motor yelpazesi sunuyor. BMW TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli motora ek olarak, son derece güçlü V8 ve V12 motorlar çok kısa bir sürede farkını ortaya koyar. Ayrıca plug-in hybrid bir model olarak otomobil, son derece verimli. 6 silindirli motor, elektrikli sürüş ve yeni nesil yüksek gerilimli batarya arasındaki etkileşim sonucunda maksimum performans ve iyileştirilmiş tüketim değerleri elde ediliyor. Yenilikçi BMW xDrive dört çeker sistem sayesinde BMW 7 Serisi Sedan, tüm koşullarda gücünü dinamik ve güçlü şekilde yola yansıtıyor.

  Metalik Gri BMW 7 Serisi Sedan, şehir içinde hareket halinde, önden görünüm
  BMW 7 Serisi Sedan, BMW TwinPower Turbo 4 silindirli benzinli motorun yakın çekimi

  BMW TwinPower Turbo 4 silindirli benzinli motor

  Yeni nesil BMW TwinPower Turbo 2,0 litre 4 silindirli benzinli motor, maksimum sürüş keyfini garantiliyor. Çevikliğinin yanı sıra düşük devirlerde bile olağanüstü seviyede hızlı tepki verirken, yakıt verimliliği ve düşük emisyona sahip olmasıyla dikkat çekiyor.
  BMW 7 Serisi Sedan: BMW TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motorun yakın çekimi

  BMW TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor

  Hakim güç, kesintisiz çalışma ve heyecan verici ses BMW EfficientDynamics motor ailesinin en yeni nesli tarafından sunulan BMW TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motorun öne çıkan özellikleri arasında. Çift VANOS, Valvetronic, Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon ve bir TwinScroll turboşarj ile 340 bg güç üretiyor ve 100 km’de ortalama yakıt tüketimi 7,5 litre.
  BMW 7 Serisi Sedan, BMW TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motorun yakın çekimi

  BMW TwinPower Turbo sekiz silindirli benzinli motor

  BMW TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motor, Valvetronic tam değişken supap kontrol sistemi ve direkt benzin enjeksiyonlu Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon özelliğine sahip iki turboşarjı bir araya getiriyor. 750 Nm maksimum tork ile birlikte 530 bg (390 kW) maksimum güç üretir. İki turboşarj, silindir grupları arasına kompakt bir şekilde yerleştirilmiş.
  BMW 7 Serisi Sedan: Arka tasarımda M760Li isimliğinin yakın çekimi

  M Performance TwinPower Turbo 12 silindirli benzinli motor

  M Performance TwinPower Turbo 12 silindirli benzinli motor, mükemmel sürüş yetkinliğini temsil ediyor. Sınıfının en iyisi motor, yalnızca V12 motorun sunmayı başardığı üstün güç aktarımı ve benzersiz akıcı çalışma ile karakterize ediliyor. Bu karakter, rakipsiz bir sürüş ve yolculuk deneyimi sunuyor.

  Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu

  BMW 740Ld xDrive Sedan:
  Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 6.5
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 171


  Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim bilgileri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de belirtilen ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2 adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu”nda bulabilirsiniz .

  Değerler yeni WLTP mevzuatını temel alır. Otomobille ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) burada belirtilen CO2 değerlerinden farklı olabilir.

  Devamı