BMW i Vision Circular, video

BMW i VISION CIRCULAR.

BMW i VISION CIRCULAR.

  BMW i Vision Circular, BMW Group'un bireysel premium mobilite konusunda en sürdürülebilir yaklaşıma sahip üretici olma projesini temsil ediyor. Bu vizyon otomobilin tüm tasarım, geliştirme ve üretim süreçleri boyunca döngüsel ekonomi prensiplerine uygun olarak şekilleniyor. Bu yaratıcı vizyon, 2040 yılı için sürdürülebilirlik ve lüks anlayışına odaklanan tamamen elektrikli kompakt bir otomobilin hatlarını belirliyor.

  Devamı
  BMW i Vision Circular, vizyon otomobil, tasarım özellikleri videosu

  BMW i VISION CIRCULAR’IN
  VİZYON SAHİBİ TASARIMI.

  BMW i VISION CIRCULAR’IN
  VİZYON SAHİBİ TASARIMI.

  BMW i VISION CIRCULAR'IN DIŞ TASARIMDA ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ.

  BMW i Vision Circular'ın dış tasarımı, sürdürülebilirliğin insanı kendine çeken estetiğini temsil ediyor. Az sayıda parçadan oluşan otomobilin "tek hacimli" tasarımı kullanılan malzemelerin sayısını minimumda tutuyor. Otomobil, sade ve net tasarım diliyle öne çıkıyor. Saf malzemeler ve sade yüzey kaplamaları oldukça modern ve lüks bir his yaratıyor.

  BMW i Vision Circular, vizyon otomobil, dış tasarım
  BMW i Vision Circular, vizyon otomobil, dış tasarım, ön çaprazdan görünüm

  Ön tasarımda tamamen yeniden yorumlanan klasik ikonlar.

  Tek hacimli tasarımı, belirgin omuz yapısı ve geniş duruşuyla BMW i Vision Circular, aynı anda son derece duygusal, sportif ve şık bir görünüm sunuyor. BMW i Vision Circular'ın sade ön tasarımı, döngüsel tasarımın güçlü bir simgesi olarak karşımıza çıkıyor. Ön tasarımda karmaşıklık düzeyinin sistematik olarak azaltılarak Böbrek Izgara çerçevesi, ızgara çubukları ve ek arma gibi dekoratif öğelerin kaldırıldığını görüyoruz. Öne çıkan benzersiz özelliklerden biri olan Böbrek Izgaraları, yeniden yorumlanan tasarımıyla simge haline gelmiş farlarla birleştiriliyor ve "çift bölümlü" özgün bir görünüm oluşturuyor. Yalnızca otomobil çalıştırıldığında görünür hale gelen dijital yüzey, BMW ikonlarını dijital çağa taşıyan bir grafik arayüz oluşturuyor.

  BMW i Vision Circular, vizyon otomobil, dış tasarım, yandan görünüm

  BMW için yeni bir siluet: Yandan görünüm.

  BMW i Vision Circular, ön bölümden arka aksa kadar kesintisiz bir hacimle uzanıyor ve geniş bir iç mekanı küçük bir ayak iziyle sunmayı başarıyor. Hareketli bir yüzey şeklini alan Hofmeister kıvrımı, yalnızca stilistik bir öğe olarak değil aynı zamanda etkileşimli bir panel olarak da işlev görüyor. Otomobilin iki tonlu renk konsepti, estetik ve sürdürülebilirlik açısından iki kutuplu cazibesini vurguluyor. Ana gövdede malzeme olarak ikincil alüminyum ve ikincil çelik kullanılıyor. Dış tasarımda klasik bir boya uygulaması kullanılmadığı hemen fark ediliyor. Anotlanmış bronz alüminyum otomobilin şık görünümünü öne çıkarırken farklı sıcaklıklarda işlenen çelik malzeme, arka bölümde benzersiz bir görünüm yaratıyor.

  BMW i Vision Circular, vizyon otomobil, dış tasarım, arka çaprazdan görünüm

  Arka tasarımda tek parçalı ve modern yapı.

  BMW i Vision Circular'ın net ve sade arka tasarımı, döngüsel tasarım prensiplerimizi mükemmel şekilde yansıtıyor. Ekranlar ve ışık sistemleri, tıpkı ön tasarımda olduğu gibi arka bölümde de dijital bir yüzeye entegre edilmiş olarak karşımıza çıkıyor. Tavandan başlayarak arka bölümdeki dijital yüzeye kadar uzanan ikincil cam malzemenin kesintisiz yüzeyi, sade ve tek parçalı görünümü öne çıkarıyor. Bu görünüm, otomobil çalışmadığı zaman siyah panel efektine sahip olan ekran ile daha da güçleniyor. Geri dönüştürülmüş plastik malzemeden üretilen ve aerodinamik açıdan optimum hale getirilen minimal tasarımlı siyah tamponlar, arka bölümün yola en yakın kesitinin tasarımını tamamlıyor. Sürdürülebilir olarak yetiştirilen doğal kauçuktan üretilen lastikler hafifçe şeffaf bir görünüm sunuyor. Lastikleri güçlendirmek ve dikkat çekici bir "terrazzo" etkisi yaratmak üzere lastik bileşimine fazladan renkli kauçuk parçacıkları ekleniyor.

  BMW i VISION CIRCULAR'IN İÇ TASARIMDA ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ.

  BMW i Vision Circular'ın iç tasarımı, çevreye ve doğal kaynaklara karşı sorumlu bir yaklaşımın göstergesi niteliğindeki malzemeler ve üretim süreçleri kullanarak lüks bir ambiyans yaratmayı amaçlıyor.  

  BMW i Vision Circular, vizyon otomobil, iç tasarım
  BMW i Vision Circular, vizyon otomobil, iç tasarım, öncü malzemelerin estetiği

  Öncü malzemelerin estetiği.

  BMW i Vision Circular'da bileşen parçalarının yanı sıra malzeme gruplarının ve yüzey işlemlerinin sayısı da titizlikle azaltılıyor. Geri dönüştürülmüş malzemeler veya ahşap gibi yenilenebilir ham maddeler hiçbir şekilde lüks hissinden ve kaliteden ödün vermeden ayrıcalıklı bir şekilde kullanılıyor. Örneğin, derinin yerini kumaş malzemeler alırken etkileyici estetiğe sahip ve özgün bir ifade yaratan yüzeylere yer veriliyor. BMW i Vision Circular'ın iç dünyası, döngüsel tasarım ve amaca yönelik malzeme seçimi sayesinde gelecekte nelerin mümkün olabileceğini gösteriyor ve bu süreçte tanık olabileceğimiz büyüleyici estetik anlayışını gözler önüne seriyor.

  BMW i Vision Circular, vizyon otomobil, iç tasarım, havada asılı gibi duran görünümüyle ön konsol

  Akıllı bir özellik olarak havada asılı gibi duran yapı.

  BMW i Vision Circular'ın yalnızca birkaç malzemeden oluşan ön konsolu, kabine doğru uzanarak havada asılıymış gibi duran V biçimli bir yapı şeklini alıyor. Ön konsolun merkezinde, içinden sinir benzeri yapılar geçen ve büyüleyici bir aydınlatma efektine sahip 3D baskılı kristal gövde bulunuyor. İç tasarımın öne çıkan bir özelliğini temsil eden ön konsol bunun yanında otomobilin zekasını görselleştiren yeni nesil bir etkileşim alanı görevi görüyor.

  BMW i Vision Circular, vizyon otomobil, iç tasarım, kolayca demonte edilebilen bileşenler

  Kolayca demonte edilebilen bileşenler.

  BMW i Vision Circular'ın önemli yönlerinden birini, bileşenlerin kolayca demonte edilebilme özelliğini vurgulayan “keyifli füzyon” kavramı oluşturuyor. Yerinden kolayca çıkabilen bağlantılar, otomobilde kullanılan pek çok bileşen parçasının hızlı ve kolay şekilde demonte edilerek mono malzeme haline geri döndürülmesine ve malzeme döngüsüne geri kazandırılmasına olanak sağlıyor. Çıkarılabilir bağlantılar, kullanım ömrü sona eren ürünler dışında da kullanışlı bir özellik sunuyor. Hızlı takılıp çıkarılabilen bağlantılar sayesinde ürünler hala kullanımdayken malzemelerin ve bileşen parçalarının değiştirilmesi kolaylaşıyor.

  BMW i Vision Circular, vizyon otomobil, iç tasarım, "Shy Tech"

  Yeni nesil "Shy Tech" konsepti.

  İhtiyacınız olan tüm bilgiler, otomobilin tüm genişliği boyunca uzanan ekranın alt bölümüne yansıtılıyor. Bu veriler istenirse doğrudan kullanıcının görüş alanına taşınabiliyor veya gizlenebiliyor. Böylece en önemli bilgi alanı kimliğine kavuşan ön cam, sadelik anlayışı doğrultusunda başka herhangi bir ekran ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Bu, ihtiyaç duyulana veya talep edilene kadar geri planda kalan "Shy Tech" konseptine dair yorumumuzu temsil ediyor.

  ŞEHİR İÇİNDE AKILLI ULAŞIMIN GELECEĞİ:
  SMART TRAFFIC.

  BMW Smart Traffic, mobilitenin geleceği

  BU KONULARA DA GÖZ ATIN.

  BMW i Vision Circular'ı BMW Joy Blog'da keşfedin

  BMW I VISION CIRCULAR.

  BMW Group, BMW i Vision Circular ile 2040 yılına yolculuk ediyor. Münih’te gerçekleştirilen IAA Mobility 2021 fuarı kapsamında tanıtılan tamamen elektrikli BMW i Vision Circular sürdürülebilirlik ve lükse eşit oranda odaklanıyor. BMW Group’un e-mobilite vizyonunu simgeleyen bu yeni ve fütüristik konsepti Joy Blog’da keşfedin.
  BMW elektrikli mobilite

  BMW VE ELEKTROMOBİLİTE.

  Yaklaşık elli yıl süren araştırma ve geliştirme çalışmalarının ardından, sürdürülebilir ve çevreyle dost mobilite konusunu yollara elektrikli otomobillerimizle taşıyoruz. Yeni BMW iX, Yeni BMW iX3 ya da BMW i3 gibi tamamen elektrikli modellerimizin yanı sıra plug-in hybrid modelleri de her yaşam tarzı ve ihtiyaca yönelik olarak iki farklı dünyanın en iyi özelliklerini garanti ediyor. Etkileyici menzil ve sayıları gittikçe artan hızlı şarj istasyonları, elektrikli sürüşü ve şarj işlemlerini daha esnek, rahat, çevre dostu ve her zamankinden daha cazip hale getiriyor.
  BMW'de sürdürülebilirlik

  BMW’DE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK.

  BMW Group için eşsiz sürüş keyfi mobilitenin de ötesine geçiyor, çünkü sürdürülebilirlik asla ödün vermeyeceğimiz, temel bir konu. Yalnızca doğrudan etkiye sahip olduğumuz alanın ötesine geçerek sürdürülebilirlik konusunu bütünüyle yeni bir seviyeye çıkaran, tamamen yeni ve istikrarlı bir stratejiyle geleceğe güvenle ve heyecanla bakıyoruz.