BMW Vision M NEXT, yandan görünüm

BMW VISION M NEXT

Sürücüye yönelik bir mesaj: BMW Vision M NEXT, BMW M markasının elektrikli otomobillerinin geleceğine dair ipuçları sunuyor. Otonom sürüşün otomobil içindeki deneyimi nasıl değiştirdiğini gösteren BMW Vision iNEXT’ten farklı olarak BMW Vision M NEXT, dijital zekanın sürüş deneyimini nasıl daha saf ve duygusal hale getirebileceğini sergiliyor. Dış tasarım, spor otomobil oranlarıyla bu iddiasını vurgularken iç tasarımda ilgi odağı sürüşün her anında sürücüde oluyor.

Devamı
BMW VISION M NEXT

  GELECEK ŞİMDİDEN BURADA.

  BMW Vision M NEXT'in öne çıkan özellikleri.

  BMW Vision M NEXT, seyir halinde üstten görünüm

  GERÇEK SÜRÜŞ DENEYİMİ.

  Farklı, elektrikli yeni üyesi ile BMW M markanın geleceğe yönelik tavizsiz sportif sürüş vizyonuna dair ipuçları sunuyor.

  BMW Vision M NEXT, görünümü ve etkileşimi açısından net ve kendinden emin bir duruş sergileyen ilerici bir spor otomobil.

  BMW Vision M NEXT, İç tasarım, direksiyon, Boost Pod, Eğimli Cam Ekran, Tam AR Head-Up Display ile kokpit.

  NEFESLERİ KESEN SÜRÜŞ KEYFİ.

  BMW Vision M NEXT, sürücüye odaklanır.

  BOOST Pod, iç tasarımda yer alan temel bir özellik. Akıllı teknolojiler, sürücüyü destekliyor ve doğru zamanda doğru içeriği sunuyor. Tek odak noktası var: Sürücü.

  BMW Vision M NEXT, martı kanadı kapılar açık durumda yandan görünüm.

  SPOR OTOMOBİL ESTETİĞİNDE KUSURSUZLUK.

  Sade yüzey tasarımı ve spor otomobil oranları.

  Sportif oranları ve yalnızca birkaç keskin çizgisiyle BMW Vision M NEXT, güçlü bir karakter sergiliyor. Sadeleşme fikri, iç ve dış tasarımı bir araya getiriyor.

  CAZİBENİN GÜCÜ.

  BMW Vision M NEXT’in tasarımı.

  BMW Vision M NEXT için BMW tasarım ekibi, ikon haline gelmiş BMW Turbo ve çığır açan BMW i8’den ilham aldı. Yeni BMW tasarım stratejisi doğrultusunda, BMW Vision M NEXT, sportif oranları ve yalnızca birkaç keskin çizgisi ile güçlü bir karakter yansıtıyor.
  BMW Vision M NEXT, Dış tasarım, BMW Böbrek Izgaraları'nın yakın plandan çekilmiş görüntüsü
  BMW Vision M NEXT, seyir halinde önden görünüm
  BMW Vision M NEXT, hareketsiz halde yandan görünüm
  BMW Vision M NEXT, Hofmeister kıvrımı, yandan görünüm
  BMW Vision M NEXT, arkadan görünüm,BMW M1
  BMW Vision M NEXT, arkadan görünüm, BMW Turbo
  BMW Vision M NEXT, hareketsiz halde yandan görünüm, jantlar
  BMW Vision M NEXT, Dış tasarım, BMW Böbrek Izgaraları'nın yakın plandan çekilmiş görüntüsü

  DİNAMİK HAFİFLİK.

  BMW Böbrek Izgaraları'nın yumuşak dış kenarları, bir türbinin hava girişini hatırlatır. Böbrek Izgaraları, katmanlarla kaplanmıştır ve ikinci kez bakıldığında aydınlatmalı, lazer işlemeli deseni ortaya çıkarır.

  BMW Vision M NEXT, seyir halinde önden görünüm

  YÜKSEK GÜÇ PAKETİ.

  Thrilling Turuncu renkte üçgen unsurlarla çevrelenmiş çıkıntılı Böbrek Izgaraları, yatay konumlandırılmış hava girişlerini ve entegre farları vurgular. Gergin yüzeyler, motor bölümü kapağını tıpkı güçlü kaslar gibi kavislendirir.

  BMW Vision M NEXT, hareketsiz halde yandan görünüm

  HAREKETSİZ HALDEYKEN BİLE ÇEVİK.

  Çapraz renk ayrımı, otomobilin alçak ve kama biçimli siluetinde dinamikleri vurgular. Mat ve yüksek seviyede pigmentli Thrilling Turuncu tonu ile kendinden emin grafik renk bloku, mat Cast Silver gövde rengi ile güçlü bir kontrast oluşturur.

  BMW Vision M NEXT, Hofmeister kıvrımı, yandan görünüm

  GELECEK ODAKLI, İKONİK DOKUNUŞLAR.

  Belirgin omuz çizgisindeki hatlar, ikonik Hofmeister kıvrımını izliyor. Tasarım, cam yüzeyden otomobilin arkasına doğru kıvrılarak daralan ızgara benzeri bir açıklıkla bölünerek otomobile daha uzun bir görünüm kazandırıyor.

  BMW Vision M NEXT, arkadan görünüm,BMW M1

  EFSANELERDEN İLHAM ALDI.

  Arka kısım, BMW M1’den ilham alınarak tasarlanmıştır. Üç parçalı kanatçıklar camdan yapılmıştır ve arka uç tasarımın yatay eğilimini vurgular. Altındaki alan geri dönüştürülmüş karbon malzemeden üretilmiştir ve otomobilin aerodinamik özelliklerinin net bir göstergesi olan teknik görünümlü difüzörü barındırır.

  BMW Vision M NEXT, arkadan görünüm, BMW Turbo

  NABIZ HIZLANDIRICI.

  Her iki yanda tek, ultra ince bir cam elyaf, kalp atışını gösteren bir EKG çizgisi gibi tasarlanmıştır. Ön kısımdaki lazer tel teknolojisi, BMW’nin simge haline gelmiş dört farlı ön tasarımının net bir yorumunu oluşturur.

  BMW Vision M NEXT, hareketsiz halde yandan görünüm, jantlar

  YÜKSEK PERFORMANSLI ATLETİKLİK.

  Jantların sofistike, üç boyutlu çok kollu tasarımında yer alan belirgin aralıklar, düşük ağırlık, maksimum sertlik ve daha az hava direnci elde edilmesini sağlıyor. Arka jantlarda renkli ekler, görsel bir vurgu oluşturmanın yanı sıra optimum aerodinamik verimlilik sunuyor.

  BMW Vision M NEXT’te akıllı teknolojiler, sürücüye doğru içeriği doğru zamanda sunuyor. Anlaşılması kolay ve sezgisel bir kullanımı var. Tüm bilgiler, doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtılıyor.
  Domagoj Dukec, BMW Tasarım Müdürü.
  BMW Vision M NEXT , arkadan görünüm

  SÜRÜCÜYE YÖNELİK BİR MESAJ.

  Geleceğin sürüş keyfi vizyonu.

  BMW Vision M NEXT

  DIŞ TASARIM.

  DIŞ TASARIM.

  Ön kısımda, turuncu hava kanatları her iki yandan otomobilin merkezine doğru uzanıyor, Böbrek Izgaraları’nın altındaki kanat biçimli hava girişi ile birlikte somut bir estetik yaratıyor. Yandan görünüm, kama şekilli spor otomobil silueti, arkaya doğru yükselen çizgiler ve çapraz, turuncu renk ayrımı, BMW Vision M NEXT'in hareketsiz haldeyken bile ileriye doğru hareket ettiği izlenimini yaratıyor. Arka kısmın biçimlendirilmiş yapısı, yanları görsel olarak birleştirerek otomobilin genişliğini vurguluyor. Teknik olarak tasarlanmış difüzör, geri dönüştürülmüş karbon fiberden üretilmiş ve aerodinamik özellikleri vurguluyor.
  BMW Vision M NEXT
  BMW Vision M NEXT

  BOOST+

  BOOST+

  BMW Vision M NEXT'in plug-in hybrid elektrikli motoru, dört tekerlekten elektrikli veya tamamen arkadan itişli sürüş seçeneği sunuyor (tamamen elektrikli veya turboşarjlı 4 silindirli benzinli motordan güç alıyor). 600 bg (441 kW) motor gücü, 300 km/sa azami hız sağlıyor ve BMW Vision M NEXT’i 0’dan 100 km/sa hıza 3 saniyede ulaştırıyor. Tamamen elektrikli sürüş modunda menzil, 100 km’ye kadar çıkıyor. Çoğu durumda bu, tamamen elektrikli yolculukların çoğu için yeterli. Tüm bu özellikler onu emisyonsuz şehir içi kullanım için gelecekteki değişikliklere hazır bir spor otomobil yapıyor.
  BMW Vision M NEXT
  BMW Vision M NEXT

  KEŞFEDİN.

  KEŞFEDİN.

  Konsantrasyonun artan tempo ile güçlendirilmesini sağlamak için, BMW Vision M NEXT'de görüntülenen bilgiler, hızın odak mantığına göre uyarlanıyor. Otomobil hareketsiz haldeyse ekranlar direksiyon simidinde gösteriliyor. Sürücü hareket ettiğinde, bilgileri Eğimli Cam Ekran sunuyor. Sürüş durumu, sürücünün tüm dikkatini gerektiriyorsa, bilgiler Head-up Display’e geçiyor. BMW Intelligent Personal Assistant ile sürekli olarak iletişim kurulması mümkün.
  BMW Vision M NEXT
  Modern ve lüks bir iç tasarım oluşturmak için yenilikçi malzemeler kullandık. Geometrisi sade ve gösterişsiz kişisel detaylar, yüksek kaliteli aksesuarlar olarak düşünülebilir.
  Domagoj Dukec, BMW Tasarım Müdürü.

  SÜRÜŞ KEYFİ YENİDEN TANIMLANDI.

  BMW Vision M NEXT: Sürücü yönlendirmesinin geleceği nasıl olacak?

  BMW Vision M NEXT, bize BMW'nin sürücü yönlendirmesinin bir sonraki adımını gösteriyor. İç tasarımın tamamı BOOST Pod’a odaklanıyor. Sürücünün tamamen sürüş deneyimine odaklanabilmesi için geometri bilinçli olarak sade bir şekilde tasarlandı.
  BMW Vision M NEXT, yandan görünüm, iç tasarım, martı kanadı kapılar açık halde, model
  BMW Vision M NEXT, iç tasarım, tasarım, ön konsol
  BMW Vision M NEXT, iç tasarım, tasarım, kokpit, Boost Pod
  BMW Vision M NEXT, İç Tasarım, Boost Pod, Eğimli Cam Ekran
  BMW Vision M NEXT, İç Tasarım, Boost Pod, Tam AR Head-up Display.
  BMW Vision M NEXT, iç tasarım, tasarım, emniyet kemerleri
  BMW Vision M NEXT, yandan görünüm, iç tasarım, martı kanadı kapılar açık halde, model

  TEK PARÇA.

  İki martı kanadı kapı açıldığında, sürücü ve otomobilin bütünleşmesini sağlayan şık iç tasarım ortaya çıkıyor. Hakim gövde rengi, Metalik Mavi/Midnight’ın koyu tonudur. Dış tasarımda olduğu gibi, Thrilling Turuncu rengi belirli kontrastlar yaratıyor.

  BMW Vision M NEXT, iç tasarım, tasarım, ön konsol

  MAKSİMUM MİNİMALİZM.

  İncelen şekliyle odağı sürücüye yönlendiren ön konsol, düz ve minimalist bir tasarıma sahip. Havalandırma kontrolü ve cepler gibi tüm işlevsel unsurlar,kesintisiz şekilde geometri içine gizlenmiş olsa da son derece verimli.

  BMW Vision M NEXT, iç tasarım, tasarım, kokpit, Boost Pod

  BOOST POD.

  BOOST Pod: Tek başına bile bir başyapıt. Yatay olarak hizalanmış direksiyon, şeffaf bir Eğimli Cam Ekran ve Tam AR Head-Up Display, tüm kontrol seçeneklerini ve bilgilerini sürücü için bir araya getiriyor. BOOST+ modu, bir düğmeye basılarak ek güç elde edilmesini sağlıyor. Direksiyondaki BMW logosuna dokunulduğunda, BMW Vision M NEXT etkinleştiriliyor.

  BMW Vision M NEXT, İç Tasarım, Boost Pod, Eğimli Cam Ekran

  EĞİMLİ CAM EKRAN.

  Şeffaf Eğimli Cam Ekran, bir güneş siperliği gibi sürücünün önünde uzanıyor ve devir, hız, otomobilin enerji yönetimi veya sürücünün nabzı gibi bilgileri sağlıyor.

  BMW Vision M NEXT, İç Tasarım, Boost Pod, Tam AR Head-up Display.

  AR HEAD-UP DISPLAY.

  Tam alan özellikli Head-up Display’de, hız arttıkça sürüşle ilgili bilgiler Head-up Display’e geçiyor, böylelikle her şeyin sürücülerin görüş alanı içinde olması sağlanıyor. Artırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde, bilgiler gerçek görüntüye aktarılıyor. Bu şekilde, sanal bir hayalet otomobilin rehberliğinde ideal bir çizgiyi izleyerek yolculuk deneyimi yaşayabileceğiz.

  BMW Vision M NEXT, iç tasarım, tasarım, emniyet kemerleri

  İKİNCİ BİR DERİ.

  İki koltuk yuvası, akıcı koltuk yapısının bir parçasıdır ve gövdeyi en iyi şekilde çevrelemek üzere şekil hafızası efekti kullanan bir köpükle kaplanmış. İki koltuk yuvası üzerinde yer alan başlıklar havada asılı duruyormuş izlenimi yaratıyor ve bu sayede hafiflik ifadesini vurguluyor.

  BMW Vision M NEXT, geliştirme, dış tasarım, tasarım, arkadan görünüm, çizim
  BMW Vision M NEXT, geliştirme, dış tasarım, tasarım, yandan görünüm, çizim
  BMW Vision M NEXT, geliştirme, iç tasarım, tasarım, Boost Pod
  BMW Vision M NEXT, geliştirme, iç tasarım, tasarım, mühendislerin konuşması
  BMW Vision M NEXT, geliştirme, Boost Pod, tasarım, mühendislerin konuşması

  GÖREVİMİZ: GELECEK

  BMW Vision M NEXT’in tasarımının şirket içi bir yarışmanın sonucunda ortaya çıktığını biliyor muydunuz? BMW tasarımcıları elde çizdikleri eskizler ve görselleri kullanarak yarıştılar. Uygulanacak taslak seçilene kadar en iyi tasarımın seçilmesi için birkaç aşamalı seçim gerçekleştirildi. İlk fikir üretiminden vizyon otomobilin tamamlanması kadar yaklaşık 18 ay sürdü.

  BMW Vision iNEXT, arkadan görünüm

  BMW Vision iNEXT.