BMW Golf Cup | BMW Türkiye

BMW GOLF CUP 2020.

BMW GOLF CUP 2020.

BMW GOLF CUP TÜRKİYE.

BMW Golf Cup - Türkiye Elemeleri 2006 yılından beri devam etmektedir.

Etkinlik, katılımcı sayısına bağlı olmakla birlikte,  elemeler ve 1 gün final turu şeklinde gerçekleşmektedir. Katılımcılar yalnızca golf oynamakla kalmaz, aynı zamanda etkinlik alanında keyifli vakit geçirirler. Etkinliğin ardından Erkekler A, Erkekler B ve Kadınlar kategorilerinde dereceye giren sporculara Borusan Otomotiv’in ev sahipliğinde düzenlenen ödül töreninde ödülleri takdim edilir. Kendi kategorilerinde 1. olan katılımcılar BMW Golf Cup Dünya Finali'ne katılma hakkı elde ederler.

BMW Golf Cup’ın bu yıl 15’incisi düzenlenen Türkiye Elemeleri, 24-27 Eylül tarihlerinde golf tutkunlarını ağırladı. Erkekler A, Erkekler B ve Kadınlar kategorilerinin birincileri Mustafa Özdemir, Murat Keklik ve Müheyya Dinç 2021 Aralık ayında Dubai’de gerçekleştirilecek olan BMW Golf Cup Dünya Finali'nde ülkemizi temsil etmeye hak kazandılar.

Turnuva sonunda Erkekler A, Erkekler B, Kadınlar ve Minikler kategorilerinde dereceye giren sporculara ödülleri, eleme turlarının düzenlendiği Silivri’deki Marmara Golf Sahası’nda gerçekleştirilen ödül töreninde takdim edildi. Törende, kendi kategorilerinde birinci olan katılımcılar, ödüllerini Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik’ten teslim aldı.

BMW Golf Cup 2020 Türkiye Elemeleri tarihleri açıklanacaktır.

Final: 12 Eylül 2020, İstanbul Marmara Golf Sahası
 

Devamı

BMW Golf Cup 2020 Türkiye Elemeleri:
İstanbul Elemeleri: Nisan ayı için planlanan İstanbul Elemeleri ertelenmiş olup, yeni tarihler en kısa zamanda açıklanacaktır.
Bodrum Elemeleri: 04 Temmuz 2020, Bodrum-Regnum Golf Sahası
Final: 12 Eylül 2020, İstanbul Marmara Golf Sahası
 

Devamı

BMW GOLF CUP.

BMW Golf Cup 50 farklı ülkeden 100.000 katılımcısı ve 1.000’e yakın turnuvayı içeren dünyanın en büyük amatör golf turnuvası serisidir. Bu organizasyon, golf sporu topluluğu yaratmayı başaran bir turnuva olmanın ötesinde dünyanın en iyi golf oyuncularını da bir araya getirmeye devam etmektedir.

BMW, Golf Cup macerasına BMW Invitation Tournament olarak başlamış ve bu turnuvayı 1992 yılında BMW Golf Cup’a entegre etmiştir. BMW Invitation Tournament ilk başta sadece Almanya’dan gerçekleşen katılımla sınırlı kalmışken bugün BMW Golf Cup dünyanın en büyük amatör golf turnuvası olmayı başarmıştır.

Turnuva; Erkekler A, Erkekler B ve Kadınlar olmak üzere toplam 3 kategoride gerçekleşmektedir. Yerel olarak yapılan turnuvaların kategori birincileri uluslararası finallere katılma şansı elde etmektedirler. Bugüne kadar Portekiz, Tayland, Arjantin, Avustralya, Güney Afrika, Dubai ve Meksika’nın ev sahipliği yaptığı BMW Golf Cup 2019 Dünya Finali Mart ayında Güney Afrika’nın George şehrindeki Fancourt Golf Resort’da yapıldı.

BMW Golf Cup hakkında daha fazla bilgi için : BMW Golf Cup 

JUNIOR CUP.

BMW Golf Cup Türkiye Elemeleri’nde 7-12 yaş aralığındaki yetenekli golfçülerden oluşan Minikler Kategorisi’nde Beyaz Bulut turnuvayı birinci tamamlayan isim oldu.

Golf sporunu uzun yıllardır destekleyen BMW ve Borusan Otomotiv olarak geleceğin golf yıldızlarını bu yıl da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.