BMW Golf Cup | BMW Türkiye

BMW GOLF CUP INTERNATIONAL 2020.

BMW GOLF CUP INTERNATIONAL 2020.

BMW GOLF CUP TÜRKİYE.

BMW GOLF CUP TÜRKİYE.

BMW Golf Cup International - Türkiye Elemeleri 2006 yılından beri devam etmektedir.


Etkinlik, katılımcı sayısına bağlı olmakla birlikte,  elemeler ve 1 gün final turu şeklinde gerçekleşmektedir. Katılımcılar yalnızca golf oynamakla kalmaz, aynı zamanda etkinlik alanında keyifli vakit geçirirler. Etkinliğin ardından Erkekler A, Erkekler B ve Kadınlar kategorilerinde dereceye giren sporculara Borusan Otomotiv’in ev sahipliğinde düzenlenen ödül töreninde ödülleri takdim edilir. Kendi kategorilerinde 1. olan katılımcılar BMW Golf Cup International Dünya Finali'ne katılma hakkı elde ederler.

BMW Golf Cup International 2020 Türkiye Elemeleri tarihleri açıklanacaktır.

Final: 12 Eylül 2020, İstanbul Marmara Golf Sahası
 

Devamı

BMW Golf Cup International 2020 Türkiye Elemeleri:
İstanbul Elemeleri: Nisan ayı için planlanan İstanbul Elemeleri ertelenmiş olup, yeni tarihler en kısa zamanda açıklanacaktır.
Bodrum Elemeleri: 04 Temmuz 2020, Bodrum-Regnum Golf Sahası
Final: 12 Eylül 2020, İstanbul Marmara Golf Sahası
 

Devamı

BMW Golf Cup International 2019 Dünya Finali Mart ayında Güney Afrika’nın George şehrindeki Fancourt Golf Resort’da yapılacak.

2020 Dünya Finali’nin hangi ülkede yapılacağı ise henüz kesinleşmemiştir.

BMW GOLF CUP INTERNATIONAL.

BMW GOLF CUP INTERNATIONAL.

BMW Golf Cup International 50 farklı ülkeden 100.000 katılımcısı ve 1.000’e yakın turnuvayı içeren dünyanın en büyük amatör golf turnuvası serisidir. Bu organizasyon, golf sporu topluluğu yaratmayı başaran bir turnuva olmanın ötesinde dünyanın en iyi golf oyuncularını da bir araya getirmeye devam etmektedir.
 

BMW, Golf Cup macerasına BMW Invitation Tournament olarak başlamış ve bu turnuvayı 1992 yılında BMW Golf Cup International’a entegre etmiştir. BMW Invitation Tournament ilk başta sadece Almanya’dan gerçekleşen katılımla sınırlı kalmışken bugün BMW Golf Cup International dünyanın en büyük amatör golf turnuvası olmayı başarmıştır.


Turnuva; Erkekler A, Erkekler B ve Kadınlar olmak üzere toplam 3 kategoride gerçekleşmektedir. Yerel olarak yapılan turnuvaların kategori birincileri uluslararası finallere katılma şansı elde etmektedirler. Bugüne kadar Portekiz, Tayland, Arjantin, Avustralya, Güney Afrika, Dubai ve Meksika’nın ev sahipliği yaptığı BMW Golf Cup International 2019 Dünya Finali Mart ayında Güney Afrika’nın George şehrindeki Fancourt Golf Resort’da yapıldı.

 

BMW Golf Cup International hakkında daha fazla bilgi için : BMW Golf Cup International

JUNIOR CUP.

JUNIOR CUP.

BMW Golf Cup International Türkiye Elemeleri’nde bu yıl 12 Eylül Cumartesi günü 7-12 yaş aralığındaki yetenekli golfçüler Minikler A ve Minikler B kategorilerinde dereceye girebilmek için kıyasıya yarışacak.


Golf sporunu uzun yıllardır destekleyen BMW ve Borusan Otomotiv olarak geleceğin golf yıldızlarını bu yıl da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.