BMW Golf Cup | BMW Türkiye

BMW GOLF CUP 2023.

BMW GOLF CUP 2023.

  BMW GOLF CUP TÜRKİYE.

  BMW Golf Cup - Türkiye Elemeleri 2006 yılından beri devam etmektedir.

  Etkinlik, katılımcı sayısına bağlı olmakla birlikte,  elemeler ve 1 gün final turu şeklinde gerçekleşmektedir. Katılımcılar yalnızca golf oynamakla kalmaz, aynı zamanda etkinlik alanında keyifli vakit geçirirler. Etkinliğin ardından Erkekler A, Erkekler B ve Kadınlar kategorilerinde dereceye giren sporculara Borusan Otomotiv’in ev sahipliğinde düzenlenen ödül töreninde ödülleri takdim edilir. Kendi kategorilerinde 1. olan katılımcılar BMW Golf Cup Dünya Finali'ne katılma hakkı elde ederler.


  BMW Golf Cup’ın bu yıl on sekizincisi düzenlenen Türkiye Elemeleri, 21 – 24 Eylül tarihlerinde TGF Silivri Golf Sahası’nda golf tutkunlarını ağırladı. Erkekler A, Erkekler B, Kadınlar ve Minikler kategorilerinin yer aldığı turnuvada, birinci olan isimler Mart 2024’te gerçekleştirilecek Güney Afrika’daki BMW Golf Cup World Final’e gitmeye hak kazandı.

  BMW GOLF CUP.

  BMW Golf Cup 50 farklı ülkeden 100.000 katılımcısı ve 1.000’e yakın turnuvayı içeren dünyanın en büyük amatör golf turnuvası serisidir. Bu organizasyon, golf sporu topluluğu yaratmayı başaran bir turnuva olmanın ötesinde dünyanın en iyi golf oyuncularını da bir araya getirmeye devam etmektedir.

  BMW, Golf Cup macerasına BMW Invitation Tournament olarak başlamış ve bu turnuvayı 1992 yılında BMW Golf Cup’a entegre etmiştir. BMW Invitation Tournament ilk başta sadece Almanya’dan gerçekleşen katılımla sınırlı kalmışken bugün BMW Golf Cup dünyanın en büyük amatör golf turnuvası olmayı başarmıştır.

  Turnuva; Erkekler A, Erkekler B ve Kadınlar olmak üzere toplam 3 kategoride gerçekleşmektedir. Yerel olarak yapılan turnuvaların kategori birincileri uluslararası finallere katılma şansı elde etmektedirler. Bugüne kadar Portekiz, Tayland, Arjantin, Avustralya, Güney Afrika, Dubai, Meksika ve Mauritius’un ev sahipliği yaptığı BMW Golf Cup 2023 Dünya Finali Güney Afrika’da yapılacak.

  BMW Golf Cup hakkında daha fazla bilgi için : BMW Golf Cup

  JUNIOR CUP.

  Golf sporunu uzun yıllardır destekleyen BMW ve Borusan Otomotiv olarak geleceğin golf yıldızlarını bu yıl da 7-12 yaş aralığındaki yetenekli golfçülerden oluşan Minikler Kategorisi’nde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.