BMW i ve e-mobilite

BMW VE ELEKTROMOBİLİTE.

BMW’nin yenilikçi ve sürdürülebilir e-mobilite vizyonu.

BMW VE ELEKTROMOBİLİTE.BMW’nin yenilikçi ve sürdürülebilir e-mobilite vizyonu.

ELEKTRİKLİ SÜRÜŞ DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ.

BMW, elektrikli otomobiller konusunda kırk yılı aşkın deneyimi ile sürdürülebilirlik ve çevre konularını odak noktası olarak belirlediğinden beri oluşturduğu üretim zinciri ile Avrupa’daki en büyük elektrikli otomobil üreticisi konumuna geldi. Günümüzde ise dünyanın dört bir yanında 320.000’in üzerinde şarj edilebilen BMW otomobilini yollarda görebiliyoruz.

‘Yeşil sürüş’ artık bir trend haline gelmişken, elektrikle çalışan otomobilleri birbirinden ayırt etmek ve hangisinin size en uygun olduğunu keşfetmek zorlayıcı olabilir. Bu sebeple elektrikli sürüşe dair her detay seviyesinde merak edilenleri bu bölümde derledik.

Devamı

ELEKTRİKLİ OTOMOBİL ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Elektrikli Otomobil Çeşitleri Nelerdir?

ELEKTRİKLİ OTOMOBİL ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Elektrikli otomobillerden söz ederken ne tip araçlar akla gelmeli? Tamamen elektrikli otomobillerle, plug-in hibrit ve hafif hibritler arasındaki fark nedir? Hidrojenle çalışan yakıt hücreli otomobiller neden elektrikli otomobiller arasında sayılıyor? Karmaşaya gerek yok, tüm bu soruların cevapları için hazırladığımız sayfaya göz atın.

BMW’NİN ELEKTRİKLİ KONSEPT MODELLERİ.

BMW Vision iNEXT

BMW Vision iNEXT

BMW Vision iNEXT, sürücülerin güvendiği ve yoldayken evdeymiş gibi rahat edecekleri geleceğin otomobil vizyonunu temsil ediyor. Tamamen elektrikli, otonom sürüş özellikli ve tam bağlantılı BMW Vision iNEXT, yepyeni bir yolculuk deneyimini mümkün kılıyor. Bu yenilikçi ve estetik otomobil, otonom sürüşü ve iç tasarımı baştan sona yeniden tanımlayarak size rahatlayacağınız ve keyifli vakit geçireceğiniz bir mekan yaratıyor.
 

Devamı
BMW Vision M NEXT

BMW Vision M NEXT

Tamamen sürücü odaklı bir konsept: BMW Vision M NEXT, BMW M markasının elektrikli geleceğine ilişkin ipuçları sunuyor. Otonom sürüşün otomobil içindeki deneyimi nasıl değiştirdiğini gösteren BMW Vision iNEXT’ten farklı olarak BMW Vision M NEXT, dijital zekanın sürüş deneyimini nasıl daha saf ve duygusal hale getirebileceğini ortaya koyuyor. Sportif oranları ve yalnızca birkaç keskin çizgisiyle BMW Vision M NEXT, güçlü bir karakter sergiliyor.
 

Devamı
BMW i4 Konsept

BMW i4 Konsept

BMW’nin tamamen elektrikli ilk gran coupé gövdeli otomobili ile tanışın: BMW Konsept i4. Beşinci nesil BMW eDrive teknolojisine sahip bu konsept model, 600 km’ye varan etkileyici menzili ile dikkat çekiyor. BMW i4 Konsept, heyecan verici ve modern tasarımı ile 2021’de üretime başlanacak olan ve BMW’nin bu segmentte seri üretime girecek ilk tamamen-elektrikli modeli olmaya hazırlanan BMW i4’ü müjdecisi.
 

Devamı

ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLERDE ŞARJ.

Evet, gerçekten bu kadar basit: Fişe takın ve şarj edin. Şarj seçenekleri arasında kaybolmanıza hiç gerek yok çünkü bilmeniz gerekenleri sizin için aşağıda özetledik. Bu arada bir BMW i3’ün şarjının yalnızca 45 dakikada %80 oranında dolabildiğini biliyor muydunuz? %80 şarj doluluğuna sahip BMW i3’ünüzle günlük işlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz.

Wallbox

Wallbox

Elektrikli bir otomobili şarj etmenin en pratik yolu bunu evdeyken yapmak olabilir. BMW i Wallbox ile bu işlem çok hızlı ve kolaydır. Wallbox’ın üç versiyonundan ihtiyaçlarınıza en uygun olanı aşağıda seçebilirsiniz.
Şarj İstasyonları

Şarj İstasyonları

Elektrikli otomobilinizi, ülkemizde sayısı gittikçe artmakta olan şarj istasyonlarında rahatlıkla şarj edebilirsiniz. BMW’nin resmi olarak işbirliği içerisinde olduğu şarj istasyonlarının sayısını sürekli arttırıyoruz. Takipte kalın.

BMW i WALLBOX ÇEŞİTLERİ

BMW i Wallbox

BMW i Wallbox

BMW i Wallbox hem tek, hem de üç fazlı teknolojinin yanı sıra hızlı şarj kablosunu içerir. Bu kurulumla, üç saat içinde %80 oranında şarj dolumu elde edebilirsiniz ki bu da standart bir kablo kullanırken ölçümlenen şarj süresinin %85’i kadar altındadır. Şarj süreleri, ilgili elektrik şebekesine ve araç özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.
BMW i Wallbox Plus

BMW i Wallbox Plus

BMW i Wallbox Plus, BMW i Wallbox ile aynı ürün özelliklerine sahiptir ancak entegre RFID kimlik doğrulaması yoluyla erişimi kontrol ederek birden fazla kullanıcı olmasına izin verir. Wallbox Plus, bir Wallbox Connect olarak çalışacak şekilde de yükseltilebilir.
BMW i Wallbox Connect

BMW i Wallbox Connect

BMW i Wallbox Connect ile, BMW i Wallbox Plus özelliklerine ek olarak dahili Wi-Fi'ye sahip entegre bir iletişim modülü de bulunmaktadır. Şarj durumu, geçmiş bilgiler, kullanıcı yöneticimi, uzaktan kontrol gibi dijital şarj hizmetleri için yapılandırılmıştır.
BMW i.

BMW i

Elektrikli Otomobiller

Elektrikli Otomobiller

BMW i: Genel bakış

BMW i3

BMW’ni Bul.

BMW’ni Bul