Elektrikli Otomobillerde Şarj | BMW Türkiye

ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLERDE ŞARJ.

HIZLI, BASİT VE ESNEK.

ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLERDE ŞARJ.HIZLI, BASİT VE ESNEK.

ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLERDE ŞARJ.

Evet, gerçekten bu kadar basit: Fişe takın ve şarj edin. Şarj seçenekleri arasında kaybolmanıza hiç gerek yok çünkü bilmeniz gerekenleri sizin için aşağıda özetledik. Bu arada bir BMW i3’ün şarjının yalnızca 45 dakikada %80 oranında dolabildiğini biliyor muydunuz? %80 şarj doluluğuna sahip BMW i3’ünüzle günlük işlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz.

Evde şarj | BMW Türkiye

Evde şarj

Elektrikli otomobilinizi standart şarj kablosu ile ev tipi prizleri kullanabildiğiniz tüm uygun alanlarda şarj edebilirsiniz. Ancak BMW i Wallbox kullanmak daha pratik ve hızlı bir çözüm olabilir. Wallbox’ın üç versiyonundan ihtiyaçlarınıza en uygun olanı aşağıda seçebilirsiniz.
Şarj İstasyonları

Dışarıda şarj

Elektrikli otomobilinizi, ülkemizde sayısı gittikçe artmakta olan şarj istasyonlarında rahatlıkla şarj edebilirsiniz. AVM’lerde ve otoparklarda sıklıkla görmeye başladığımız ve BMW’nin resmi olarak işbirliği içerisinde olduğu şarj istasyonlarının sayısını sürekli arttırıyoruz. Takipte kalın.

EVDE ŞARJ: BMW i WALLBOX ÇEŞİTLERİ

BMW i3s (120 Ah) model otomobilinizi evde maksimum kapasiteye getirecek şekilde, BMW i Wallbox kullanarak 4.3 saat içinde şarj edebilirsiniz. Bu süre Yeni BMW iX3 için 7,5 saatken, hızlı şarj istasyonlarında yalnızca 34 dakikada yüzde 80’lik şarj kapasitesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca BMW Yetkili Satıcıları’ndan yeni bir BMW i3 satın aldığınızda hem Wallbox’ınız hem de Wallbox kurulum hizmetinin hediye edildiğini hatırlatalım. Aşağıda BMW i Wallbox, BMW i Wallbox Plus ve BMW i Wallbox Connect’in detaylarını bulabilirsiniz.
BMW i Wallbox

BMW i Wallbox

BMW i Wallbox hem tek, hem de üç fazlı teknolojinin yanı sıra hızlı şarj kablosunu içerir. Bu kurulumla, BMW i3s (120 Ah) model otomobilinizde üç saat içinde %80 oranında şarj dolumu elde edebilirsiniz ki bu da standart bir kablo kullanırken ölçümlenen şarj süresinin %85’i kadar altındadır. Şarj süreleri, ilgili elektrik şebekesine ve araç özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.
BMW i Wallbox Plus

BMW i Wallbox Plus

BMW i Wallbox Plus, BMW i Wallbox ile aynı ürün özelliklerine sahiptir ancak entegre RFID kimlik doğrulaması yoluyla erişimi kontrol ederek birden fazla kullanıcı olmasına izin verir. Wallbox Plus, bir Wallbox Connect olarak çalışacak şekilde de yükseltilebilir.
BMW i Wallbox Connect

BMW i Wallbox Connect

BMW i Wallbox Connect ile, BMW i Wallbox Plus özelliklerine ek olarak dahili Wi-Fi'ye sahip entegre bir iletişim modülü de bulunmaktadır. Şarj durumu, geçmiş bilgiler, kullanıcı yöneticimi, uzaktan kontrol gibi dijital şarj hizmetleri için yapılandırılmıştır.

EVDE ŞARJ: STANDART ŞARJ KABLOSU İLE

Elektrikli otomobilinizin bataryasını standart şarj kablosu ile de doldurabilirsiniz ancak bu yöntem Wallbox’a göre biraz daha uzun zaman alır. Örneğin BMW i3s (120 Ah) otomobilinizin, standart şarj kablosuyla ve 220-230 voltluk ev tipi priz kullanarak, yaklaşık 15 saatte %80 batarya kapasitesine gelmesini sağlayabilirsiniz. Güvenli bir şarj işlemi için prizin önceden bir elektrikçi tarafından kontrol edilmesi tavsiye edilir.

Standart Şarj Kablosu ile evde şarj | BMW Türkiye

DIŞARIDA ŞARJ: BİR YEMEK MOLASI KADAR KISA

Elektrikli otomobilinizi, Türkiye’de sayısı gün geçtikçe artan şarj istasyonlarında rahatlıkla şarj edebilirsiniz. AVM’lerde ve otoparklarda sıklıkla görmeye başladığımız ve BMW’nin resmi olarak işbirliği içerisinde olduğu şarj istasyonlarının sayısını sürekli arttırıyoruz. Üstelik bu istasyonların çoğunda hızlı şarj imkanı bulunuyor, böylelikle siz yemeğinizi yerken yani 45 dakikadan daha kısa bir sürede otomobiliniz %80 batarya doluluğuna ulaşabiliyor.

↝ BMW elektrikli otomobil sahipleri ChargeNow üyesi olarak ChargeNow kartına sahip olurlar.
↝ BMW Yetkili Satıcıları’dan bir elektrikli otomobil satın aldığınızda 5 metre uzunluğundaki mavi şarj kablosu size hediye edilir.  Bu kablo sayesinde ortak kullanımdaki şarj istasyonlarından faydalanabilirsiniz.
↝ ChargeNow üyeleri ChargeNow kartlarını ortak şarj hizmetlerinden faydalanabilmek için çözüm ortağımız olan Eşarj’ın istasyonlarında kullanabilirler. Eşarj ChargeNow kartını 100 TL’lik* kullanım hakkı ile bedelsiz olarak sunmaktadır.*
↝ Eşarj, Eylül 2020 itibariyle 41’i DC (Hızlı Şarj) olmak üzere toplamda 156 istasyonda hizmet veriyor. Şarj istasyonlarına ait güncel bilgiler https://esarj.com/harita adresi üzerinden inceleyebilirsiniz.
↝ Şarj istasyonu ararken, bahsettiğimiz bu harita üzerinde gösterilen şarj istasyonlarının bulunduğu lokasyondaki restorant, kafe ve alışveriş merkezi gibi imkanları da inceleyerek molalarınızı ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz.
↝ BMW i3 (120 Ah) ve BMW i3s (120 Ah) modellerinde DC (Hızlı şarj) ile şarjlanma süresi maksimum kapasitenin % 80'i için 42 dakika. AC (normal şarj) ile şarj istasyonunun tipine bağlı olarak maksimum kapasitenin % 80'i için 3 saat 10 dakikada da şarjlanma mümkün. Beşinci nesil eDrive teknolojisine sahip Yeni BMW iX3, yalnızca 10 dakikalık hızlı şarj (DC, 150kw) ile WLTP kriterlerine göre yaklaşık 100 kilometrelik bir menzile ulaşırken yine hızlı şarj istasyonlarında (DC) 34 dakikada yüzde 80’lik şarj kapasitesine ulaşıyor.
↝ Gelişmekte olan şarj istasyonları ağlarıyla hizmet veren diğer şarj operatörlerinin de hizmetlerine başvurup benzer şekilde onlardan da faydalanabilirsiniz.

* Güncel fiyat bilgisi, ilgili hizmetin alındığı tarihte değişiklik gösterebilir; en güncel bilgi için Eşarj ile iletişime geçiniz.

BMW ve Elektromobilite.

BMW ve Elektromobilite

BMW i.

BMW i

Elektrikli Otomobiller

Elektrikli Otomobiller

BMW i: Genel bakış

BMW i3