Elektrikli Otomobillerde Şarj | BMW Türkiye

ELEKTRİKLİ
OTOMOBİLLERDE ŞARJ.

HIZLI, BASİT VE ESNEK.

ELEKTRİKLİ <br>OTOMOBİLLERDE ŞARJ.HIZLI, BASİT VE ESNEK.

  ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLERDE ŞARJ.

  Evet, gerçekten bu kadar basit: Fişe takın ve şarj edin. Şarj seçenekleri arasında kaybolmanıza hiç gerek yok çünkü bilmeniz gerekenleri sizin için aşağıda özetledik. Bu arada Yeni BMW iX xDrive 40’ın etkileyici şarj performansı sayesinde yüksek güçlü ev dışı şarj istasyonlarında 31 dakikadan kısa sürede %10’dan %80 şarj doluluk seviyesine ulaştığını biliyor muydunuz? Bir yemek molası kadar kısa bir sürede.

  Evde şarj | BMW Türkiye

  Evde şarj

  Elektrikli otomobilinizi standart şarj kablosu ile ev tipi prizleri kullanabildiğiniz tüm uygun alanlarda şarj edebilirsiniz. Ancak BMW i Wallbox kullanmak daha pratik ve hızlı bir çözüm olabilir. Wallbox’ın üç versiyonundan ihtiyaçlarınıza en uygun olanı aşağıda seçebilirsiniz.
  Şarj İstasyonları

  Dışarıda şarj

  Elektrikli otomobilinizi, ülkemizde sayısı gittikçe artmakta olan şarj istasyonlarında rahatlıkla şarj edebilirsiniz. AVM’lerde ve otoparklarda sıklıkla görmeye başladığımız ve BMW’nin resmi olarak işbirliği içerisinde olduğu şarj istasyonlarının sayısını sürekli arttırıyoruz. Takipte kalın.

  EVDE ŞARJ: BMW i WALLBOX ÇEŞİTLERİ

  BMW i3s (120 Ah) model otomobilinizi evde maksimum kapasiteye getirecek şekilde, BMW i Wallbox kullanarak 4.3 saat içinde şarj edebilirsiniz. Bu süre Yeni BMW iX3 için 7,5 saatken, hızlı şarj istasyonlarında yalnızca 34 dakikada yüzde 80’lik şarj kapasitesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca BMW Yetkili Satıcıları’ndan yeni bir BMW i3 satın aldığınızda hem Wallbox’ınız hem de Wallbox kurulum hizmetinin hediye edildiğini hatırlatalım. Aşağıda BMW i Wallbox, BMW i Wallbox Plus ve BMW i Wallbox Connect’in detaylarını bulabilirsiniz.
  BMW i Wallbox

  BMW i Wallbox

  BMW i Wallbox hem tek, hem de üç fazlı teknolojinin yanı sıra hızlı şarj kablosunu içerir. Bu kurulumla, BMW i3s (120 Ah) model otomobilinizde üç saat içinde %80 oranında şarj dolumu elde edebilirsiniz ki bu da standart bir kablo kullanırken ölçümlenen şarj süresinin %85’i kadar altındadır. Şarj süreleri, ilgili elektrik şebekesine ve araç özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.
  BMW i Wallbox Plus

  BMW i Wallbox Plus

  BMW i Wallbox Plus, BMW i Wallbox ile aynı ürün özelliklerine sahiptir ancak entegre RFID kimlik doğrulaması yoluyla erişimi kontrol ederek birden fazla kullanıcı olmasına izin verir. Wallbox Plus, bir Wallbox Connect olarak çalışacak şekilde de yükseltilebilir.
  BMW i Wallbox Connect

  BMW i Wallbox Connect

  BMW i Wallbox Connect ile, BMW i Wallbox Plus özelliklerine ek olarak dahili Wi-Fi'ye sahip entegre bir iletişim modülü de bulunmaktadır. Şarj durumu, geçmiş bilgiler, kullanıcı yöneticimi, uzaktan kontrol gibi dijital şarj hizmetleri için yapılandırılmıştır.

  EVDE ŞARJ: STANDART ŞARJ KABLOSU İLE

  Elektrikli otomobilinizin bataryasını standart şarj kablosu ile de doldurabilirsiniz ancak bu yöntem Wallbox’a göre biraz daha uzun zaman alır. Örneğin BMW i3s (120 Ah) otomobilinizin, standart şarj kablosuyla ve 220-230 voltluk ev tipi priz kullanarak, yaklaşık 15 saatte %80 batarya kapasitesine gelmesini sağlayabilirsiniz. Güvenli bir şarj işlemi için prizin önceden bir elektrikçi tarafından kontrol edilmesi tavsiye edilir.

  Standart Şarj Kablosu ile evde şarj | BMW Türkiye

  DIŞARIDA ŞARJ: BİR YEMEK MOLASI KADAR KISA

  Elektrikli otomobilinizi, Türkiye’de sayısı gün geçtikçe artan şarj istasyonlarında rahatlıkla şarj edebilirsiniz. AVM’lerde ve otoparklarda sıklıkla görmeye başladığımız ve BMW’nin resmi olarak işbirliği içerisinde olduğu şarj istasyonlarının sayısını sürekli arttırıyoruz. Üstelik bu istasyonların çoğunda hızlı şarj imkanı bulunuyor, böylelikle siz yemeğinizi yerken yani 45 dakikadan daha kısa bir sürede otomobiliniz %80 batarya doluluğuna ulaşabiliyor.

  ↝ BMW Yetkili Satıcıları’dan bir elektrikli otomobil satın aldığınızda 5 metre uzunluğundaki şarj kablosu size hediye edilir.  Bu kablo sayesinde ortak kullanımdaki şarj istasyonlarından faydalanabilirsiniz.
  ↝ BMW’nin elektrikli mobilite alanındaki amiral gemisi Yeni BMW iX xDrive40, 150 kW'a kadar şarj kapasitesi sayesinde ev dışı hızlı şarj istasyonlarında (DC) yalnızca 10 dakikada 100 km menzile ulaşırken, %10'dan %80 doluluk seviyesine ise 31 dakikadan kısa sürede ulaşıyor. Evlerde veya işyerlerinde ise pratik BMW Wallbox kullanılarak 8 saatte tamamen şarj edilebiliyor.
  ↝ BMW i3 (120 Ah) ve BMW i3s (120 Ah) modellerinde DC (Hızlı şarj) ile şarjlanma süresi maksimum kapasitenin % 80'i için 42 dakika. AC (normal şarj) ile şarj istasyonunun tipine bağlı olarak maksimum kapasitenin % 80'i için 3 saat 10 dakikada da şarjlanma mümkün. Beşinci nesil eDrive teknolojisine sahip Yeni BMW iX3, yalnızca 10 dakikalık hızlı şarj (DC, 150kw) ile WLTP kriterlerine göre yaklaşık 100 kilometrelik bir menzile ulaşırken yine hızlı şarj istasyonlarında (DC) 34 dakikada yüzde 80’lik şarj kapasitesine ulaşıyor.
  ↝ Gelişmekte olan şarj istasyonları ağlarıyla hizmet veren şarj operatörleri arasında Eşarj, ZES, Voltrun ve Sharz.net yer alıyor. Bu operatörlere başvurarak sağladıkları şarj hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. İlgili operatörlerin şarj istasyonu haritalarına web sitelerinden ulaşabilirsiniz:
  www.esarj.com
  www.zes.net
  www.voltrun.com
  www.sharz.net
  ↝ Şarj istasyonu ararken, bahsettiğimiz bu harita üzerinde gösterilen şarj istasyonlarının bulunduğu lokasyondaki restorant, kafe ve alışveriş merkezi gibi imkanları da inceleyerek molalarınızı ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz.

  BMW ve Elektromobilite.

  BMW ve Elektromobilite

  BMW i.

  BMW i

  Elektrikli Otomobiller

  Elektrikli Otomobiller

  BMW i: Genel bakış

  BMW i3