Elektrikli Otomobillerde Şarj | BMW Türkiye

ELEKTRİKLİ
OTOMOBİLLERDE ŞARJ.

HIZLI, BASİT VE ESNEK.

ELEKTRİKLİ <br>OTOMOBİLLERDE ŞARJ.HIZLI, BASİT VE ESNEK.

  ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLERDE ŞARJ.

  Evet, gerçekten bu kadar basit: Fişe takın ve şarj edin. Şarj seçenekleri arasında kaybolmanıza hiç gerek yok çünkü bilmeniz gerekenleri sizin için aşağıda özetledik. Bu arada BMW iX xDrive 40’ın etkileyici şarj performansı sayesinde yüksek güçlü ev dışı şarj istasyonlarında 31 dakikadan kısa sürede %10’dan %80 şarj doluluk seviyesine ulaştığını biliyor muydunuz? Bir yemek molası kadar kısa bir sürede.

  Evde şarj | BMW Türkiye

  Evde şarj

  Elektrikli otomobilinizi standart şarj kablosu ile ev tipi prizleri kullanabildiğiniz tüm uygun alanlarda şarj edebilirsiniz. Ancak BMW i Wallbox kullanmak daha pratik ve hızlı bir çözüm olabilir. Wallbox’ın üç versiyonundan ihtiyaçlarınıza en uygun olanı aşağıda seçebilirsiniz.
  Şarj İstasyonları

  Dışarıda şarj

  Elektrikli otomobilinizi, ülkemizde sayısı gittikçe artmakta olan şarj istasyonlarında rahatlıkla şarj edebilirsiniz. AVM’lerde ve otoparklarda sıklıkla görmeye başladığımız ve BMW’nin resmi olarak işbirliği içerisinde olduğu şarj istasyonlarının sayısını sürekli arttırıyoruz. Takipte kalın.

  BMW i WALLBOX

  BMW’nin tamamen elektrikli ilk Gran Coupe modeli olan BMW i4 eDrive40’ı 11 kW güç verme kapasitesine sahip BMW Wallbox ile yalnızca 8,5 saatte %100 şarj seviyesine ulaştırabilirsiniz. Ayrıca BMW Yetkili Satıcıları’ndan tamamen elektrikli yeni bir BMW satın aldığınızda Wallbox’ın ücretsiz temin edildiğini hatırlatalım. BMW i Wallbox hem tek, hem de üç fazlı teknolojinin yanı sıra hızlı şarj kablosunu içerir. Bu kurulumla, BMW i4 model otomobilinizde bir buçuk saat içinde 100 km menzil elde edebilirsiniz ki bu da standart bir kablo kullanırken ölçümlenen şarj süresinin %80 altındadır. Şarj süreleri, ilgili elektrik şebekesine ve araç özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.

  Devamı
  Elektrikli Araçlarda Şarj | BMW Türkiye

  EVDE ŞARJ: STANDART ŞARJ KABLOSU İLE

  Elektrikli otomobilinizin bataryasını standart şarj kablosu ile de doldurabilirsiniz ancak bu yöntem Wallbox’a göre biraz daha uzun zaman alır. Örneğin BMW i4 otomobilinizle, standart şarj kablosu ve 220-230 voltluk ev tipi priz kullanarak, yaklaşık 7 saatte 100 km menzile ulaşabilirsiniz. Güvenli bir şarj işlemi için prizin önceden bir elektrikçi tarafından kontrol edilmesi tavsiye edilir.

  Standart Şarj Kablosu ile evde şarj | BMW Türkiye

  DIŞARIDA ŞARJ: BİR YEMEK MOLASI KADAR KISA

  Elektrikli otomobilinizi, Türkiye’de sayısı gün geçtikçe artan şarj istasyonlarında rahatlıkla şarj edebilirsiniz. AVM’lerde ve otoparklarda sıklıkla görmeye başladığımız ve BMW’nin resmi olarak işbirliği içerisinde olduğu şarj istasyonlarının sayısını sürekli arttırıyoruz. Üstelik bu istasyonların çoğunda hızlı şarj imkanı bulunuyor, böylelikle siz yemeğinizi yerken yani 45 dakikadan daha kısa bir sürede otomobiliniz %80 batarya doluluğuna ulaşabiliyor.

  Devamı
  Elektriğin Öncüleri ile Tanışın | BMW Türkiye

  ŞİMDİ DENEYİMLEYİN.

  Elektriğin Öncüleri ile şarj noktalarını kolayca bulun.

  Elektriğin Öncüleri'nin sunduğu kapsamlı haritada, Türkiye'nin önde gelen şarj istasyonlarının detaylarına ulaşabilir, rotanızın üzerindeki şarj istasyonlarını görebilir veya rotanızı buna göre şekillendirebilirsiniz.

  Dilerseniz BMW Türkiye Mobil Uygulaması’nı hemen indirebilir ve BMW Şarj Haritası’na mobil uygulamadan da ulaşabilirsiniz.

  Devamı

  HEM EVDE HEM DE DIŞARIDA ŞARJ: FLEXIBLE FAST CHARGER

  Flexible Fast Charger ile elektrikli veya plug-in hibrit otomobilinizi, hem evde hem de dışarıda endüstriyel trifaze prizler üzerinden hızlı ve güvenli şekilde şarj edebilirsiniz. Çeşitli adaptörler kullanılarak birbirinden farklı altyapı koşullarına uyarlanabilen Flexible Fast Charger ile endüstriyel prizlerde 11 kW’a kadar enerji elde edilebiliyor. Flexible Fast Charger sağlam, kompakt ve su geçirmez bir gövdeye, ayrıca uluslararası standartlara göre geliştirilen ergonomik prizlere sahip. Otomatik olarak kullanılan adaptör için maksimum şarj gücünün ayarlandığı bir yazılım ile donatılan Flexible Fast Charger; optimum şarj gücüne, şarj kablosuna aşırı yük bindirilmeden ulaşabiliyor. Ek olarak şarj durumunu, işletim modunu ve hata durumlarını da gösteriyor.

  ↝ BMW Yetkili Satıcıları’dan bir elektrikli otomobil satın aldığınızda 5 metre uzunluğundaki şarj kablosu size hediye edilir.  Bu kablo sayesinde ortak kullanımdaki şarj istasyonlarından faydalanabilirsiniz.
  ↝ BMW’nin elektrikli mobilite alanındaki amiral gemisi BMW iX xDrive40, 150 kW'a kadar şarj kapasitesi sayesinde ev dışı hızlı şarj istasyonlarında (DC) yalnızca 10 dakikada 100 km menzile ulaşırken, %10'dan %80 doluluk seviyesine ise 31 dakikadan kısa sürede ulaşıyor. Evlerde veya işyerlerinde ise pratik BMW Wallbox kullanılarak 8 saatte tamamen şarj edilebiliyor.
  ↝ 200 kW şarj gücüne sahip hızlı şarj istasyonlarında BMW i4 eDrive40’ınızı sadece 31 dakikada %10’dan %80 seviyesine kadar şarj edebilirsiniz. Alternatif olarak, yalnızca 10 dakikalık şarjla 164 kilometreye kadar menzil elde edebilirsiniz. Beşinci nesil eDrive teknolojisine sahip BMW iX3, yalnızca 10 dakikalık hızlı şarj (DC, 150kw) ile WLTP kriterlerine göre yaklaşık 100 kilometrelik bir menzile ulaşırken yine hızlı şarj istasyonlarında (DC) 34 dakikada yüzde 80’lik şarj kapasitesine ulaşıyor.
  ↝ Gelişmekte olan şarj istasyonları ağlarıyla hizmet veren şarj operatörleri arasında Eşarj, ZES, Voltrun ve Sharz.net yer alıyor. Bu operatörlere başvurarak sağladıkları şarj hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. İlgili operatörlerin şarj istasyonu haritalarına web sitelerinden ulaşabilirsiniz:
  www.esarj.com
  www.zes.net
  www.voltrun.com
  www.sharz.net
  ↝ Şarj istasyonu ararken, bahsettiğimiz bu harita üzerinde gösterilen şarj istasyonlarının bulunduğu lokasyondaki restorant, kafe ve alışveriş merkezi gibi imkanları da inceleyerek molalarınızı ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz.

  BMW ve Elektromobilite.

  BMW ve Elektromobilite

  BMW i.

  BMW i

  Elektrikli Otomobiller

  Elektrikli Otomobiller

  BMW i4 | BMW Türkiye

  BMW i4