Avrupa’nın İlk Bisiklet Filmi: The Old World | BMW Joy Blog

“THE OLD WORLD’’

Avrupa’nın ilk bisiklet filmi.

“THE OLD WORLD’’Avrupa’nın ilk bisiklet filmi.
  Avrupa’ya özel ilk bisiklet filmi olan The Old World, hem dağ bisikleti sporu ile BMX sporu arasında, hem de ekstrem spor filmleri ile uzun metrajlı filmler arasında bir köprü görevi görüyor. Çekimleri dört yıl süren The Old World, BMW X5 ve BMW X3’ün de yardımıyla izleyicilere yüksek film standartlarında çekilmiş birinci sınıf bir spor filmi sunuyor. Ekip, Avrupa’nın bisiklet yollarının eşsiz manzaraları ile dağ bisikletinin yıldız sporcularını gözler önüne sermek için iki yıl boyunca seyahat etti; Norveç’in uzak fiyortlarından İskoçya’nın büyüleyici dağlık arazisine, zorlu Alp dağlarına ve Paris gibi metropollere kadar… Filmin yapımcısı Andi Tillmann, filmi ve çekiminde yaşanan unutulmaz anları anlatıyor.


  06.02.2021

  Devamı

  3 kardeş, 1 fikir, 70 terabayt görüntü, 70.000 fotoğraf, iki yıl süren ana çekim, kat edilen 30.000 km’den fazla yol, dökülen ve tekrar çıkan saçlar, gözyaşları, kahkahalar. Avrupa’nın ilk ve şimdiye kadarki en heyecan verici bisiklet filminin çekimlerini tarif etmek için söylenecek çok daha fazla şey var.

  Bull Media House’un yardımcı prodüktörlüğünü üstlendiği ve fotoğrafçı Julian Mittelstädt’ın fotoğrafladığı bu Avrupa yolculuğu, size kıtayı farklı bir bakış açısından gösterecek ve umuyoruz ki bir bisiklete atlayıp güzel manzaralar keşfetmeniz için ilham verecek. Şimdi yolcu koltuğuna geçelim, kemerlerimizi bağlayalım ve BMW ile bu özel film projesine doğru yolculuğa çıkalım.

  Tanıtım videosunu YouTube’da izleyin:

  The Old World | A Mindtrip Through Europe OFFICIAL TRAILER 4K

  The Old World hem bisiklet sporunun çeşitli disiplinlerini yansıtıyor hem de hayal gücü ile tutkunun hikayesini anlatıyor. Spor filmlerinde alışık olmadığımız sanatsal, yaratıcı bir yanı olan bu hikayede, fantastik hayal dünyasında zihinsel bir yolculuğa çıkarak bisiklet sürmeye dair yeni bir boyutun kapılarını aralayan, tutkulu bir dağ bisikleti hayranı ve analog fotoğrafçı rolüyle çiçeği burnunda oyuncu Bless Amada’yı izliyoruz. Her biri özenle çekilmiş bölümler; Avrupa’nın farklı sürüş kültürünü, manzaralarını ve Avrupa bisiklet sporunun ruhunu yansıtan disiplini, düşünce yapısını ve ortamı sergiliyor.

  BMW X3 ve Tillmann kardeşler çekime hazır. | Martin Söderström, The Old World filmi için Norveç’te.
  Norveç, Polonya, Fransa, Almanya, İspanya, Galler ve İskoçya, hepsi tek bir filmin içinde.

  BAĞLANTI KURULDU.

  Tillmann Kardeşler; The Old World prodüksiyonunun etkisini en üst seviyeye çıkarmak için çektikleri bu kısa tanıtım filminde, dağ bisikleti sporu ve sürüş deneyiminin birbiriyle ilişkili dünyasını ve bakış açısını gözler önüne seriyor. Norveç’in Stranda bölgesinin güzel manzaralarını gösteren BMW marka elçisi Martin Söderström, kendisini bir sürücü olarak nelerin etkilediğine dair ipuçları veriyor. Tillmann Kardeşler, bu prodüksiyon sırasında Avrupa’nın tüm hava şartlarını deneyimleyebilmek için BMW ile iş birliğinde bulunarak Bavyera’ya özgü güçlü bir film ortaya koydu. Film çekimi ve arazi kullanımı amacıyla üretilen BMW X5, ayrıca özel olarak donatıldı. Donanım ve kamera montajı için yüksekliği ayarlanabilir süspansiyon, arazi lastikleri ve bagaj rafı gibi özel teçhizata sahip etkileyici BMW off-road donanımının yanı sıra PEPEC’in kamyon arkasından dışarı çekilen çalışma tezgahı ile donatılan bu araç, dağlara doğru yola çıkmaya ve çekimleri yapmaya hazır.

  Avrupa’nın İlk Bisiklet Filmi: The Old World | BMW Joy Blog
  Avrupa’nın İlk Bisiklet Filmi: The Old World | BMW Joy Blog
  Avrupa’nın İlk Bisiklet Filmi: The Old World | BMW Joy Blog
  Avrupa’nın İlk Bisiklet Filmi: The Old World | BMW Joy Blog
  Avrupa’nın İlk Bisiklet Filmi: The Old World | BMW Joy Blog

  ESKİ DÜNYAYA YOLCULUK.

  FRANSA

   Avrupa’nın İlk Bisiklet Filmi: The Old World | BMW Joy Blog

  Çekimin ilk durak noktası Barselona’dan ve uzun bir kıştan sonra... Bir dakika, kışın dağ bisikleti sürmek mi? Evet, doğru duydunuz. Fransız Alpleri’nin derinlerinde, Chatel adı verilen bir kayak tesisi yer alıyor. Bu tesis, yazın en progresif bisiklet parkurlarından birini sunuyor ve bu bölgede iyi biliniyor. Yerel dağ bisikleti yıldızlarından biri olan Vincent Tupin, karda bisiklet sürme konusunda da en iyi sürücülerden biri diyebiliriz. The Old World, Avrupa’daki sürüş çeşitliliğini ve mevsimleri muhteşem kombinasyonu ile eşsiz bir kış bölümü sunuyor. Tüm bunları bir araya getirmek zor; çünkü ılıman geçen kış ayları, bu bölümü bitirmeyi neredeyse imkansız hale geliyor. Ama Vinny’nin sıkı çalışmaları ve Chatel’in olağanüstü desteği ile bu bölüm kalp atışlarını hızlandırıyor!

  Vincent Tupin, The Old World için bisiklet sürüyor.

  Vincent Tupin, xDrive desteği istiyor.

  İNGİLTERE

   Avrupa’nın İlk Bisiklet Filmi: The Old World | BMW Joy Blog

  Bir sonraki durak, kraliyet toprakları. İngiltere, Avrupa dağ bisikleti sporu için kritik bir rol oynuyor; çünkü en iyi sürücülerden bazıları burada yaşıyor. Burası, özellikle yokuş aşağı bisiklet yarışları ile biliniyor ve bu yarışlarla yıldızları teste tabi tutuyor. Bu adanın sunduğu olağanüstü doğayı ve çeşitliliği gösterebilmek için burada iki mükemmel sporcu ile iki farklı bölüm çekildi. Galler’i yeni evi olarak seçen efsanevi İngiliz sporcu Rachel Atherton, kendi topraklarında dünyaca ünlü yokuş aşağı bisiklet sürüşü becerileri ortaya koydu. Daha sonra aynı yıl içinde Chris Akrigg de yokuş aşağı bisiklet sürüşüne kendine özgür bir yorum katmanın yorum kattı. Bu iki bölüm de kesinlikle izlenmeye değer. Ayrıca, İskoçya’nın dağlık arazi yolları, filmin bir parçası olan BMW X3 M için inanılmaz bir eğlence parkı haline geldi. Keşif gezileri hiç bu kadar heyecan verici olmamıştı.

  İskoçya’daki çekimleri yapan Tillmann ve Akrigg.

  Michi ve Toni Tillmann, mobil X5 prodüksiyon ofislerinde bir drone’u yönlendiriyor.

  NORVEÇ

   The Old World filminde, göz alıcı konumları göreceğiniz şüphesiz.

  Çekim için gidilecek yerler listesindeki bir sonraki durak; herkesin “ölmeden önce görülmesi gereken yerler” listesinde olan ya da en azından olması gereken ve dünyanın en güzel manzaralarına sahip olan Norveç dağları ve fiyortları. Tillmann Kardeşler, göz alıcı Stranda bölgesine geldiler. Prodüksiyon, CO2 ayak izini minimum seviyede tutabilmek için İngiltere dışında uçak yolculuğu yapmaktan kaçınarak tüm projeyi otomobille gerçekleştirmeyi başardı. Ayrıca bu on binlerce kilometrelik yolculukları, otomobilin masaj özellikli koltukları ve sürüş desteğinin konforuyla gerçekleştirmenin bir zevk olduğunu belirtmek gerek.

  Andi Tillmann ileri teknolojili bir kamera ile Norveç’te.

  Tillmann Kardeşler, daha güzel çekimler için bir sırt teçhizatı geliştirdi; böylece yönetmen ve dağ bisikletçisi Andi Tillmann yeni manzaralar yakalayabildi

  BMW X3 M, dağlara adeta hükmediyor.

  Dağ bisikleti süper kahramanı Martin Söderström, akrobasi makinası Emil Johansson ve stil uzmanı Simon Johansson ile dağda geçen 14 zorlu günün ardından ekip, The Old World filmi için olağanüstü çekimlerle birlikte evine döndü.

  Bu çok özel filmin dijital prömiyeri 2020’nin Aralık ayında Red Bull TV’de yayınlandı. Kaçıranlar veya yeniden izlemek isteyenler için detaylar belli olduğunda yine bu sayfada duyuracağız. Takipte kalın!  *Fotoğraflar/Videolar: BMW; Yazar: Markus Löblein
  | Yazı için kaynak: https://www.bmw.com/en/design/bmw-individual-unique-artwork-for-ellerman-house.html

  Devamı  *Fotoğraflar: Julian Mittelstädt; Yazar: Andi Tillmann | Yazı için kaynak: https://www.bmw.com/en/automotive-life/the-old-world-look-behind-europes-biggest-bike-movie.html

  Devamı
  Avrupa’nın İlk Bisiklet Filmi: The Old World | BMW Joy Blog

  HAYATI YENİDEN KEŞFEDİN.

  BMW X3.

  HAYATI YENİDEN KEŞFEDİN.

  BMW X3.

  İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR:

  Elektrikli Wingsuit Nasıl Ortaya Çıktı? | BMW Joy Blog

  ELEKTRİKLİ WINGSUIT NASIL ORTAYA ÇIKTI?

  Gücünü Sizden Alan Sürüş Keyfi: Bisikletler | BMW Joy Blog

  MUTLULUĞA PEDAL ÇEVİRİN.