Sürdürülebilirlik | BMW Joy Blog

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK.

BMW JOY BLOG.

 • SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK.BMW JOY BLOG.


   Sürdürülebilirliği bir kavramdan çok marka anlayışının temeline alan BMW’nin sürdürülebilirlik yolculuğunu bu kategoride keşfedebilirsiniz.

   Devamı

   Norveç Serüveni.

   Yeni BMW iX ile Norveç Seyahati | BMW Joy Blog

   Yoğun kaynak kullanımı gerektiren sporlar ve turistik aktiveler günümüzün gereksinimlerine ayak uydurabiliyor mu? Tur kayağı uzmanı Alice Linari’ye göre kayak sporunda sürdürülebilirliğe ulaşmak için bir şeylerden ödün vermek gerekmiyor. Özellikle de yol arkadaşınız Yeni BMW iX ise…

   Yeni BMW iX ile Güney Tirol Seyahati.

   Yeni BMW iX ile Güney Tirol Seyahati: Doğa Dostu İşletmeler | BMW Joy Blog

   İtalya’nın, Avusturya sınırının hemen altında yer alan Güney Tirol, nüfusun yarısından çoğunun Almanca konuştuğu özerk bir bölge. Özellikle Almanya ve Avusturya’dan kısa süreli seyahatler için sık sık ziyaret edilen Güney Tirol, sadece deşarj olup dinlenmek için değil aynı zamanda doğayla bağ kurmak için de ideal. Kendilerini bu coğrafyanın doğal güzelliklerine ve sürdürülebilirliğe adayan dört işletmeyi ziyaret etmek üzere Yeni BMW iX ile Kuzey İtalya’yı ziyaret ettik.

   Sürdürülebilirliğin Öncüsü.

   Sürdürülebilirlik Odağında BMW Çevremizi Nasıl Koruyor? | BMW Joy Blog

   Sürdürülebilirlik konusunda otomobil üreticileri arasında öncü ve bir numara olma hedefiyle yola çıkan BMW Group’un bu macerasındaki bir sonraki büyük adımını Joy Blog’da inceledik.

   Zeytin Çekirdeğinden Biyoplastiğe.

   Duygu Yılmaz ile Zeytin Çekirdeğinden Biyoplastiğe. | BMW Joy Blog

   Duygu Yılmaz, araştırmaları ve merakı sayesinde dünyada bir ilki gerçekleştirdi ve zeytin çekirdeklerinden doğaya zarar vermeyen biyoplastikler üretti. Bu buluşa dair merak edilenleri gelin Duygu Yılmaz’dan dinleyelim…

   Blockchain Teknolojisinin Çevreye Etkisi.

   Blockchain ve Sürdürülebilirlik Tartışmaları | BMW Joy Blog

   Tek bir kripto para işleminin, maliyeti $100’ın üzerinde enerji tükettiğini biliyor muydunuz? Herkes gibi “blockchain’’ teknolojisini anlamaya çalışırken, diğer yandan da bu teknolojinin sürdürülebilirlik açısından hangi konumda olduğunu gelin, birlikte sorgulayalım. 

   2040 Yılına Doğru Geri Sayım.

   BMW’nin Döngüsel Ekonomi İlkeleri | BMW Joy Blog

   Odak noktası: Sürdürülebilirlik. BMW’nin gelecek hedeflerinde döngüsel ekonomi ilkelerinin net bir yeri var. Peki döngüsel ekonomi tam olarak ne anlama geliyor? CO2 emisyonlarını azaltma konusunda daha fazla ne yapılabilir? Ve tüm bunlar lüksten ödün vermeden yapılabilir mi? Bu ve bu gibi soruların yanıtları yazımızda.

   BMW Group’tan Sürdürülebilirliğe Dair Son Haberler.

   BMW Group’tan Sürdürülebilirliğe Dair Son Haberler. | BMW Joy Blog

   Glasgow'daki COP26 BM İklim Zirvesi'nde kısa ve orta vadeli sürdürülebilirlik hedeflerini açıklayan BMW Group, Endonezya'dan İsveç'e hayata geçirdiği farklı projelerle bu hedeflerine gittikçe yaklaşıyor.

   BMW ve Coldplay: Sürdürülebilir Ortaklık.

   BMW ve Coldplay: Sürdürülebilir Ortaklık. | BMW Joy Blog

   BMW ve Coldplay arasında devam eden iş birliği yeni bir seviyeye geçiyor. Gücünü ortak noktaları olan sürdürülebilirlik vizyonundan alan iş birliği, canlı müzik deneyiminin temiz enerjiyle sunulacağı tamamen yeni bir gelişmeye öncülük ediyor.

   BMW i: Sürdürülebilir Liderlik.

   BMW i: Sürdürülebilir Liderlik | BMW Joy Blog

   Yıl boyu sürdürdükleri üretimi ve üretim süreçlerini kontrol altına alarak CO2 salınımını en aza indirmeyi, mümkünse sıfırlamayı hedefleyen, hedeflerini başaran dev şirketler, iklim-pozitif adımlarla umudumuzu arttırıyor. Bu şirketlerin başında gelen BMW Group’un güncel sürdürülebilirlik adımlarını Joy Blog’da keşfedin.

   BMW’de Döngüsel Ekonomi ve Sürdürülebilirlik.

   BMW’de Döngüsel Ekonomi ve Sürdürülebilirlik. | BMW Joy Blog

   Sürdürülebilirliğin, otomotiv sektöründe ve BMW özelinde günümüzdeki yeri ne? Değişim rüzgarları hangi yönden esiyor ve daha nelerin değişmesi gerekiyor? Dr. Irene Feige ile Joy Blog’da bu konular üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

   Çevre Dostu Öneriler.

   Çevre Dostu Öneriler. | BMW Joy Blog

   5 Haziran, çevrenin korunması konusunda dünya çapında farkındalık yaratılması ve eylemde bulunulması amacıyla Dünya Çevre Günü olarak kutlanıyor. Bu günden ilham alarak bugün hayatınıza katabileceğiniz 5 çevre dostu prensibi BMW Joy Blog’da bir araya getirdik.

   BMW’de Sürdürülebilir Üretim.

   BMW’de Sürdürülebilir Üretim. | BMW Joy Blog

   Her şeyden önce kaynakları korumaya odaklanan BMW, tamamen sürdürülebilir bir şirket olmayı hedefliyor. CO2 emisyonlarının azaltılmasından geri dönüşüme, hidrojen teknolojilerinin geliştirilmesine ve hatta yer fıstığı yetiştirmeye kadar, BMW’nin kurumsal stratejisini yönlendiren bütünsel yaklaşımın detayları Joy Blog’da.

   Az Emisyon, İyi Gelecek.

   Az Emisyon, İyi Gelecek. | BMW Joy Blog

   Üretimde su gücü, çöl güneşinden üretilen alüminyum… Sektördeki 'en yeşil' elektrikli otomobil üreticisi olma vizyonunu sürdürmeye kararlı olan BMW Group'un son dönemde sürdürülebilirlik alanında imza attığı yeniliklerden bazılarını BMW Joy Blog'da bir araya getirdik.

   Lausitzer Seenland’e BMW iX3 Enerjisi.

   Lausitzer Seenland’e BMW iX3 Enerjisi. | BMW Joy Blog

   Almanya’daki Lausitzer Seenland’de eski bir linyit kömürü maden bölgesi olan Lausitz Göller Bölgesi, şu sıralar sürdürülebilir bir doğa turizmi bölgesi olma yolunda ilerliyor. BMW iX3'ün proje yöneticilerinden Denny Wahle, bölgeyi bizzat keşfetmek için BMW'nin ilk tamamen elektrikli SAV modeli ile bir yolculuğa çıktı…

   Sondan Başa Doğru Yaşam Döngüsü.

   Sondan Başa Doğru Yaşam Döngüsü. | BMW Joy Blog

   Geri dönüştürülmüş balık ağlarından ECONYL® iplik üreten Aquafil’in CEO’su Giulio Bonazzi ve BMW Group Design Sürdürülebilirlik Müdürü Daniela Bohlinger ile bir araya geldik; sürdürülebilir malzemelerin bugünü ve yarınını konuştuk.

   Atıksız Seyahat Deneyimleri.

   Atıksız Seyahat Deneyimleri. | BMW Joy Blog

   Sıfır atık, hem felsefesi hem de uygulama alanları itibariyle, günümüzde bir trend olmanın çok ötesinde, bir yaşam tarzı. Kendi atıştırmalıklarınızı hazırlamaktan organik atıklarınızı biriktirmeye, doğaya saygılı davranışları seyahatlerinizin önce ve sonrasında edinmenin yollarını, bu yazıda bulabilirsiniz.

   Üretimin Yeni Liderleri.

   Üretimin Modern Liderleri | BMW Joy Blog

   Modern liderler üretimde çevreci ve sürdürülebilir yöntemleri seçiyor. Kalkınmanın çevresel boyutlarını işinin merkezine koyan işletmelerin ve AR-GE çalışmalarının artışı üreticilerin er ya da geç değişimi kucaklamaları gerektiğine işaret ediyor. Son zamanlarda yıldızı parlayan çerveci ve fütüristik üretim teknolojilerine göz atıyoruz.

   Bu Kez Haberler İyi.

   Doğadan İyi Haberler Var | BMW Joy Blog

   Bugün size çevresel konularda sadece iyi haberler vermek istedik. 60.000 yıl sonra keşfedilen yer altı ormanı, hidrojen yakıt hücre teknolojisi çalışmaları, plastikleri geri dönüştürebilen bakteri, ayda 40.000 ağaç dikebilen drone’lar... Doğayla ilgili umut verici gelişmelere birlikte göz atalım.

   Yeşil Yollar, Yeşil Düşünceler.

   Yeşil Yollar, Yeşil Düşünceler | BMW Joy Blog

   Adem Barış ilham dolu paylaşımlarıyla ilgi çeken bir seyahat tutkunu. BMW i3 ile doğaya ve yeşile dokunan keyifli bir kaçamak yapan Adem, deneyimini ve düşüncelerini BMW Joy Blog için kaleme aldı.