M PERFORMANCE AİLESİ. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ.

Sade tasarım, olağanüstü güçlü motor, büyüleyici sürüş dinamikleri.

BMW M Performance
M PERFORMANCE AİLESİ. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ.Sade tasarım, olağanüstü güçlü motor, büyüleyici sürüş dinamikleri.

BMW M GmbH’nin özel olarak sunduğu M Performance otomobilleri, ilgili BMW serilerinin en iyi yönlerini BMW M otomobillerinin dinamik genleriyle bir araya getirerek kendine ait bir sınıf oluşturur. Taviz verilmeksizin bir araya getirilen sportif karakter, günlük kullanım ve konfor özellikleri, her M Performance otomobilinde daha da kusursuz hale getirilir. Bu özellikler, kompakt BMW M140i ve çok yönlü X modellerinden, benzersiz BMW M760Li xDrive modeline kadar yoğun sürüş keyfini bağımsız bir biçimde yorumlayarak öne çıkar.

Devamı

BMW M140i 5-Kapı modeline ilişkin rakamlar
Ortalama yakıt tüketimi: 7,8 - 7,1 lt/100 km
Ortalama CO2 emisyonu: 179 - 163 g/km
 

 

Devamı

KENDİ SINIFINI YARATIR.

M Performance, atletik yapının, mutlak üstün performansın ve benzersiz konforun mükemmel bir sentezidir. Bu sayede BMW M’den ilham alan ve adrenalinle dolu M Performance otomobillerinin taviz vermeyen sportif sürüş deneyimi ortaya çıkar. Büyüleyici M Performance duygusunu bu filmde izleyin. Büyüsüne bir kez yakalandıktan sonra bırakamayacaksınız.

Devamı

Yeni BMW M240i Coupé modeline ilişkin rakamlar
Ortalama yakıt tüketimi: 7,8 - 7,1 l/100 km
Ortalama CO2 emisyonu: 179 - 163 g/km

Yeni BMW M760Li xDrive modeline ilişkin rakamlar
Ortalama yakıt tüketimi: 12,8 l/100 km
Ortalama CO2 emisyonu: 294 g/km

BMW X4 M40i modeline ilişkin rakamlar
Ortalama yakıt tüketimi: 8,6** l/100 km
Ortalama CO2 emisyonu: 199** g/km

** En düşük değer opsiyonel donanım olan SA 2AM 17 inç Streamline, stil 306 hafif alaşım jantlarla elde edilmiştir.

Devamı

M PERFORMANCE OTOMOBİLLERİNİN TASARIMI.

M Performance otomobilleri standart olarak M Sport paketle birlikte sunulur. M Sport süspansiyona ek olarak, aynı zamanda M aerodinamik paketini de içerir. Pakette ayrıca motoru soğutmak üzere ön rüzgarlıkta genişletilmiş hava girişleri ve kontrast renkte arka difüzör eki de yer alır. Ancak M Performance otomobilleri çok daha fazlasını sunar. Dış ve iç tasarımda ait oldukları model serisinden açık bir biçimde ayrılmalarını sağlayacak özel seçenekler mevcuttur. Kusursuz bir adrenalin garantisiyle optik ve teknik açıdan günlük kullanıma uygun bir otomobil olma görevini ustalıkla yerine getirir ve böylelikle serinin üst düzey modelleri ve BMW M GmbH’ye ait yüksek performanslı otomobiller farkı azaltır.

AYRICALIKLI DETAYLARLA ŞIK VE SPORTİF.

M Performance Otomobilleri: Genel bakış - Görsel 1

Ön kısımdaki tasarım vurguları.

M Performance otomobillerinin benzersiz tasarım detayları arasında ön rüzgarlık içindeki vurgu renginde ek uygulamalar yer alır.

Devamı
M Performance Otomobilleri: Genel bakış - Görsel 2

Karakteristik renkte Böbrek Izgaraları.

Böbrek Izgaraları’nın belirli öğeleri karakteristik renkleriyle dikkat çeker. BMW M760Li xDrive Böbrek Izgaraları renkleriyle öne çıkar, BMW M550i xDrive modelinde şık bir çerçeve içinde yer alırken BMW X4 M40i Böbrek Izgaraları’nın çubuklarını vurgular.

Devamı
M Performance Otomobilleri: Genel bakış - Görsel 3

Özel hafif alaşım jantlar.

Belirli M Performance otomobilleri karakteristik renkte özel jant stiliyle birlikte sunulur. Özel olarak geliştirilen M Performance jantların her biri etkileyici boyutlarıyla ilgili ürün yelpazesinin en büyüğüdür.

Devamı
M Performance Otomobilleri: Genel bakış - Görsel 4

Yan duvarlarda M logosu.

Modele bağlı olarak Koyu Krom veya Cerium Gri M logosunun kullanımı otomobilin bir M Performance otomobili olduğunu vurgulamanın şık bir yöntemidir.

Devamı
M Performance Otomobilleri: Genel bakış - Görsel 5

Vurgu renginde dış ayna kapakları.

Eğimli ayna kapakları modele bağlı olarak Koyu Gri veya Cerium Gri renktedir. Aerodinamik tasarım, hava akımına neredeyse hiç direnç göstermez.

Devamı
M Performance Otomobilleri: Genel bakış - Görsel 6

İki yanda egzoz çıkışı.

M Performance otomobilleri, ilgili model için özel olarak tasarlanan, iki yandaki egzoz çıkışı kaplamaları ile ilk bakışta tanınır. Böylece arka kısımda güçlü bir görünüm elde edilir.

Devamı
M Performance Otomobilleri: Genel bakış - Görsel 7

Arka kısımda model isimliği.

Arka kısma entegre “M” ibaresiyle vurgu rengindeki özel model isimliği, M Performance otomobilleri ile BMW M modelleri arasındaki yakın ilişkiyi ön plana çıkarır.

Devamı
M Performance Otomobilleri: Genel bakış - Görsel 8

Model isimliğini taşıyan kapı eşik kaplamaları.

M Performance otomobillerinde sürücü ve yolcu model isimliğini taşıyan kapı eşik kaplamalarıyla karşılanır. BMW M760Li xDrive’da model isimliğinin yerini “V12” yazısı alarak bu karşılama daha da şık bir biçimde gerçekleştirilir.

Devamı
M Performance Otomobilleri: Genel bakış - Görsel 9

Kokpitteki model isimliği.

Model isimliğini taşıyan gösterge paneli, sürüş keyfinin bir işareti niteliğindedir. Resimdeki BMW M760Li xDrive modelinde yer alan, maksimum 330km/sa hıza ulaşan özel hız göstergesi, bu M Performance özelliğini destekler.

Devamı

BMW M550i xDrive Sedan modeline ilişkin rakamlar
Ortalama yakıt tüketimi: 9,1 - 8,9 l/100 km
Ortalama CO2 emisyonu: 209 - 204 g/km

BMW X5 M50d modeline ilişkin rakamlar
Ortalama yakıt tüketimi: 6,6 l/100 km
Ortalama CO2 emisyonu: 173 g/km

BMW X6 M50d modeline ilişkin rakamlar
Ortalama yakıt tüketimi: 6,6 l/100 km
Ortalama CO2 emisyonu: 174 g/km

Devamı

M PERFORMANS OTOMOBİLLERİNİN MOTORLARI.

M Performance Otomobilleri tüm model serilerindeki en verimli ve güçlü motorlarla donatılmıştır. Her biri ilgili modele ait satış söyleminin altını doldurur. BMW 1 Serisi ve 2 Serisi otomobillerde sadece sıralı altı silindir kullanılır. Sekiz silindir ve 0’dan 100 km/sa hıza 4,0 saniyede ulaşma becerisi BMW M550i xDrive modelini gerçek anlamda olağanüstü bir atlet haline getirir. Ayrıca, M Performance TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli dizel motora sahip BMW M550d xDrive ilk kez 4 adet turboşarjla birlikte son derece sportif hızlanma rakamları sunar. BMW X3 M40i de en son nesil M Performance TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motoruyla 360 bg güç ve azami 500 Nm tork üreterek sınırsız sürüş dinamiklerini garanti eder. BMW X4 M40i modelinin alüminyum motoru dövme çelikten krank mili ve mevcut BMW M3 ve M4 modellerinin yüksek performanslı bileşenleriyle sunulur. 610bg gücündeki tek V12 benzinli motor BMW M760Li xDrive modelinde yer alır. Sürüş karakteriyle etkileyici motorlar, son derece çarpıcı ve heyecan verici bir ses sunarak çok daha yoğun bir duygu yaşatır.

M PERFORMANS OTOMOBİLLERİNİN TASARIMI.

M Performance Otomobilleri standart olarak M Sport paketle birlikte sunulur. M Sport süspansiyona ek olarak, aynı zamanda M aerodinamik paketini de içerir. Pakette ayrıca motoru soğutmak üzere ön rüzgarlıkta genişletilmiş hava girişleri ve kontrast renkte arka difüzör eki de yer alır. Ancak M Performance Otomobilleri çok daha fazlasını sunar. Dış ve iç tasarımda ait oldukları model serisinden açık bir biçimde ayrılmalarını sağlayacak özel seçenekler mevcuttur. Kusursuz bir adrenalin garantisiyle optik ve teknik açıdan günlük kullanıma uygun bir otomobil olma görevini ustalıkla yerine getirir ve böylelikle serinin üst düzey modelleri ve BMW M GmbH’ye ait yüksek performanslı otomobiller farkı azaltır.

AYRICALIKLI DETAYLARLA ŞIK VE SPORTİF.

Ön kısımdaki tasarım vurguları.

M Performance Otomobilleri’nin etkileyici tasarım detayları arasında ön rüzgarlık içindeki vurgu renginde ek uygulamalar yer alır. Modele bağlı olarak, Böbrek Izgaraları’nın seçilen öğeleri de Cerium Grisi M760Li xDrive modelinde gösterildiği gibi vurgu rengindedir.
Devamı

Özel hafif alaşım jantlar.

Her M Performance Otomobili, vurgu renginde özel jant stiliyle birlikte sunulur. Burada 20 inç, Çift kollu, stil 760 M hafif alaşım janta sahip Cerium Grisi BMW M760Li xDrive gösterilmiştir.
Devamı

Yan duvarlarda M logosu.

Modele bağlı olarak Koyu Krom veya Cerium Gri M logosunun kullanımı otomobilin bir M Performance Otomobil olduğunu vurgulamanın şık bir yöntemidir.
Devamı

Vurgu renginde dış ayna kapakları.

Eğimli ayna kapakları modele bağlı olarak Koyu Gri veya Cerium Gri renktedir. Aerodinamik tasarım, hava akımına neredeyse hiç direnç göstermez.
Devamı

İki yanda egzoz çıkışı kaplamaları.

M Performance Otomobilleri, ilgili model için özel olarak tasarlanan, iki yandaki egzoz çıkışı kaplamaları ile ilk bakışta tanınır. Böylece arka kısımda güçlü bir görünüm elde edilir.
Devamı

Arka kısımda model isimliği.

Arka kısma entegre “M” ibaresiyle vurgu rengindeki özel model isimliği, M Performance Otomobilleri ile BMW M modelleri arasındaki yakın ilişkiyi ön plana çıkarır.
Devamı

Model isimliğini taşıyan kapı eşik kaplamaları.

M Performance Otomobillerinde sürücü ve yolcu model isimliğini taşıyan kapı eşik kaplamalarıyla karşılanır. BMW M760Li xDrive’da ise model isimliğinin yerini “V12” yazısı alarak bu karşılama daha da şık bir biçimde gerçekleştirilir.
Devamı

Kokpitteki model isimliği.

Model isimliğini taşıyan gösterge paneli, sürüş keyfinin bir işareti niteliğindedir. Resimdeki BMW M760Li xDrive modelinde yer alan, maksimum 330km/sa hıza ulaşan özel hız göstergesi, bu M Performance özelliğini destekler.
Devamı

M PERFORMANS OTOMOBİLLERİNİN MOTORLARI.

M Performance Otomobilleri model serilerinde yer alan en güçlü motorlarla donatılmıştır. Her biri ilgili modelin sunduğu ana özelliğin altını çizer. BMW 1 Serisi ve 2 Serisi otomobillerde sadece altı silindirli motor kullanılır. M550d xDrive ve X5 M50d’nin yanı sıra X6 M50d, üç aşamalı turboşarj sayesinde sonderece dinamik bir şekilde hızlanır. X4 M40i modelinin alüminyum motoru, dövme çelikten krank mili ve mevcut BMW M3 ve M4 modellerinin yüksek performanslı bileşenleriyle sunulur. 610bg'lik güç çıkışına sahip tek V12 benzinli motor, M760Li xDrive modelinde mevcuttur. Sürüş karakteriyle etkileyici motorlar, son derece çarpıcı ve heyecan verici bir ses sunarak çok daha yoğun bir duygu yaşatır.

BMW X3 M40i modeline ilişkin rakamlar
Ortalama yakıt tüketimi: 8,4 - 8,3 l/100 km
Ortalama CO2 emisyonu: 193 - 188 g/km

BMW M550d xDrive Sedan modeline ilişkin rakamlar
Ortalama yakıt tüketimi: 6,1 - 5,9 l/100 km
Ortalama CO2 emisyonu: 159 - 154 g/km

* Bu rakamlar yalnızca ön değerlerdir ve henüz onaylanmamıştır.


Devamı

M PERFORMANCE OTOMOBİLLERİNİN SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ.

Benzersiz sürüş dinamikleri ve kusursuz günlük kullanım özelliği sunan M Performance Otomobilleri, ödün vermeyen bir sürüş deneyimi sunmak üzere birbirine zıt görünen özellikleri bir araya getirir. BMW M GmbH’nin kapsamlı uzmanlığı ve yenilikçi gücü, etkileyici bir sürüş hassasiyeti sunmak üzere doğrudan gelişim aşamasına aktarılır. İlgili otomobilin karakteriyle uyum sağlamak üzere M Performance Otomobillerinin dinamik sürüş karakteri, sportif özellikler göz önünde bulundurularak ayrıcalıklı biçimde tasarlanmıştır. Elde edilen sonuç sürücü memnuniyetiyle ölçülebilir.

 • Daha fazla çekiş: BMW xDrive

  M Performance Otomobilleri, opsiyonel veya standart olarak BMW akıllı dört çeker xDrive sistemi ile donatılmıştır. Bu sistem, itiş kuvvetini mevcut sürtünme katsayısına uygun şekilde sürekli olarak dört tekerlek arasında dağıtır. Dinamikler, çekiş ve çeviklik tüm sürüş koşullarında dikkat çekici şekilde artar. M Performance modellerinin sürüş dinamiklerinin yarattığı özel taleplere yanıt vermek üzere sistem, arka tekerleklere daha fazla güç verecek şekilde tasarlanmıştır ve böylelikle sportif karakteri de vurgulanır.

 • Sportif ayarla yürüyen aksam

  M Performance Otomobilleri, olağanüstü motor performansını etkileyici ve güvenilir sürüş dinamiklerine dönüştürmek üzere özel süspansiyon ayarlarına sahiptir. Bunlar arasında bağımsız olarak yapılandırılan yay ve amortisör sistemlerinin yanı sıra ön aks için özel elastik kinematik özellikler de yer alır. BMW X5 M50d ve BMW X6 M50d modellerinde, Dinamik Süspansiyon Kontrolüne sahip Adaptif Süspansiyon hassas bir yol tutuşunu garantiler. BMW M760Li xDrive, sportif karakterine göre özel olarak ayarlanmış bir süspansiyon sistemi olan Executive Drive Pro’yu içerir. Standart olarak sunulan elektro-mekanik yuvarlanma azaltma özelliği, otomobile özellikle atletik bir sürüş özelliği katar.

 • Hassas manevra sağlayan direksiyon

  M Performance Otomobillerinin sunduğu direksiyon hissi benzersizdir. Her manevrada sunulan hassas tepki ve sert viraj dönüşlerindeki akıcılık, sportif sürüş deneyimlerine yönelik isteği artırır. Servo direksiyon ve kendiliğinden ortalama etkisi, tüm modeller için bağımsız şekilde modifiye edilmiştir. BMW M760Li xDrive modelinde çevikliği ve sürüş güvenliğini artırmak amacıyla Integral Aktif Direksiyon da yer alır. BMW X4 M40i ise yoldan gelen optimize edilmiş geri bildirim sinyalleri aracılığıyla direksiyon hassasiyetini daha da artıran, özel olarak ayarlanmış değişken spor direksiyonlu M Performance Otomobillerinden biridir.

 • Saf performans sunan lastik ve frenler

  M Performance Otomobilleri mevcut olan en büyük M jantlarıyla donatılmıştır. Belirli modellerde, özel olarak ayarlanan Performance lastikleri takılabilir. Son derede dayanıklı, yüksek performanslı elyaflar, dişlerin mümkün olan maksimum dengesini garantiler ve en dinamik viraj dönüşlerinde bile maksimum yol tutuşu sağlar. Olağanüstü frenleme özellikleri de her durumda mümkün olan en büyük diskleri kullanan fren sistemleriyle güçlendirilir. BMW M240i veya BMW M550i xDrive gibi bir dizi M Performance modelinde otomobili kuvvetli bir biçimde hareketsiz hale getiren M Sport frenler standart olarak kullanılır.

BMW M PERFORMANCE PARÇALARI

BMW M GmbH uzmanları özellikle dinamik otomobillere yönelik tam entegre bir tasarım konseptini kullanmakla beraber, M Performance otomobillerinde, BMW M Performance Yedek Parçaları, Aerodinamik, Hareketli Aksam, Kokpit ve Yürüyen Aksam kategorilerinde çok sayıda BMW ve BMW M modeli için ayrıca sunulur. Son derece etkileyici bir ses özelliğinden performans artırıcı güç kitine kadar, seçtiğiniz her bağımsız aksesuar, sportif sürüş keyfinin net bir ifadesi niteliğindedir.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Yakıt tüketimi ve CO2 emisyon rakamları, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır. Tüketim verileri, ECE sürüş döngüsüne göre belirlenir.

  Yakıt tüketimi, AB 80/1268/EWG tarafından belirlenen standart sürüş normlarına göre saptanır. Bu değer; sürüş tarzı, yükleme, yol şartları, trafik yoğunluğu ve akışı, hava şartları, lastik hava basıncı gibi birçok faktörle ilişkili olan ortalama yakıt tüketimi değeriyle aynı değildir.