YOLA ÇIKIN.

xDrive. BMW'den akıllı dört çeker sistemi.

BMW xDrive ile hava ve sürüş koşulları değişse bile eşsiz sürüş keyfi aynı kalır. Akıllı dört çeker sistemi saniyeler içinde yeni koşullara uyum sağlar ve sürüş gücünü ihtiyaç duyulan yere dağıtır. Bunun sonucunda, optimum çekiş ve denge elde edilir. Hemen yola çıkın ve bu keyfi yaşayın!

Devamı
YOLA ÇIKIN.xDrive. BMW'den akıllı dört çeker sistemi.

  DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR DÖNÜŞÜM HİKAYESİ.

  BMW xDrive - Görsel 1

  Dört çeker sisteminin öncüsü.

  1985: BMW 325i “Allrad", Frankfurt'taki Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtıldığında modelin tüm güçlü yönleri hemen fark edilmez. Ancak test pistinde bu dört çeker sisteme sahip yeni model, ne düzeyde bir sürüş keyfi sunduğunu gösterir. Viraj dönme esnasında sunduğu ideal çekiş ve artırılmış sürüş dinamikleri, sektör basınını gerçek anlamda etkiler. “Auto Zeitung" o dönemde model hakkında şu yorumda bulunur: “Sürüş performansının yeni ustası artık BMW”.
  Devamı
  BMW xDrive - Görsel 2

  Daha fazla güvenlik için elektronik.

  1991: BMW 5 Serisi de dört çeker bir model sunar. BMW 525iX modelinde güç dağıtımı ilk kez elektronik olarak kontrol edilir. Böylece, sistem son derece hızlı ve hassas tepki vererek karlı yollarda bile güvenli sürüş özelliklerini garanti eder. Otomobil, en baştan itibaren etkileyici üst düzey bir konsepti sunar.
  Devamı
  BMW xDrive - Görsel 3

  Kendine özgü yeni bir sınıf.

  1999: BMW, milenyuma girmeden kısa bir süre önce BMW X5'i tanıtır. Bu otomobil, arazi otomobilleri arasında eşsiz sürüş dinamikleri ile etkileyicidir. Dinamik Denge Kontrolü (DSC) gibi yenilikçi elektronik kontrol sistemleri sayesinde asfalt üzerinde ve dışında rakiplerini geride bırakır.
  Devamı
  BMW xDrive - Görsel 4

  Dört çeker sistemi artık daha akıllı.

  2003 yılında BMW xDrive görücüye çıkar; ön ve arka aks arasında değişken tork dağılımı sunan, yeni geliştirilen sürüş sistemi BMW xDrive prömiyerini yeni BMW X3 ve BMW X5 ile kutlar. Bugün, ilk günkü gibi hala dünyadaki tek akıllı dört çeker sistemidir.
  Devamı
  BMW xDrive - Görsel 5

  Atletik X gücü.

  2008: BMW bir kez daha tamamen yeni bir otomobil kategorisi tanımlamayı başarır. Tüm zamanların en spor BMW X modeli olan BMW X6, 2008 yılında pazara sunulan dünyanın ilk Spor Aktivite Coupé otomobili olur. BMW X6 için özel olarak tasarlanan Dinamik Performans Kontrolü bu sporcuya her sürüş koşulunda eşsiz çekiş dengesi ve hassasiyet sağlar.
  Devamı
  BMW xDrive - Görsel 6

  Kompakt sürüş keyfi.

  2009: Premium kompakt segmentinde uzun süredir sınıfının tek temsilcisi olmaya devam eden yeni BMW X1, BMW xDrive'a sahiptir. Akıllı dört çeker sistem, artık Performans Kontrolü ile birleştirilebilir. Böylece çok daha yüksek hassasiyet ve benzersiz bir yol tutuşu sunulur.
  Devamı
  BMW xDrive - Görsel 7

  Her yerde iyi görünen lüks anlayışı.

  2015: Altıncı nesil BMW 7 Serisi’nin dünya prömiyeri, Eylül 2015'te Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı'nda gerçekleştirilir. Yeni üst model BMW, bir çok yenilikle donatılmıştır. Otomobil, piyasaya BMW xDrive özelliği ile birlikte sunulur. Ayrıca akıllı dört çeker sistem, ilk kez Integral Aktif Direksiyon ile bir arada sunulur; bu sistemde arka tekerlekler direksiyon hakimiyetine ortak olur.
  Devamı
  BMW xDrive - Görsel 8

  TARZINIZI SEÇİN VE YOLA KOYULUN.

  Dinamik, sportif veya şık: 100'den fazla BMW xDrive modelinden her biri sınırsız sürüş keyfini deneyimlemenizi sağlar.

  TARZINIZI SEÇİN VE YOLA KOYULUN.

  Dinamik, sportif veya şık: 100'den fazla BMW xDrive modelinden her biri sınırsız sürüş keyfini deneyimlemenizi sağlar.

  YENİ BİR PERFORMANS ZİRVESİ VE DİĞER ÖZELLİKLER.

  BMW Mountains ile Alpler'de en güzel ve en heyecan verici yerleri keşfedin. BMW akıllı dört çeker xDrive sistemi, her zaman güvenilir bir yol arkadaşıdır.

  BMW xDrive - Görsel 9

  DIŞARI ÇIKMA ZAMANI.

  Sürüş keyfini keşfetmek için BMW xDrive ile tanışın.

  DIŞARI ÇIKMA ZAMANI.

  Sürüş keyfini keşfetmek için BMW xDrive ile tanışın.

  Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

  • BMW 225i xDrive Active Tourer:
   Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 8,3–8,1
   CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 152–148

   Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve güç tüketimi değerleri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır. Yakıt tüketimi ECE sürüş döngüsüne göre belirlenir. Resimleri verilen modeller, kısmen standart olarak takılmayan isteğe bağlı donanım ve aksesuarlara sahip olabilir.

   Yeni binek otomobilleri için yasal yakıt tüketimi ve yasal özgün CO2 emisyonu hakkında daha fazla bilgiye tüm satış noktalarından ve Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden veya http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.htmladresinden ücretsiz olarak temin edebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu”ndan ulaşabilirsiniz.

   Rakamlar belirli bir otomobili temel almaz ve ürün teklifinin bir parçasını oluşturmaz. Yalnızca farklı otomobil tipleri arasında kıyaslama yapılması için verilmiştir. Yakıt veya diğer enerji kaynaklarının üretimi ve tedarikinin neden olduğu CO2 emisyonu, 1999/94/EC sayılı Direktif uyarınca CO2 emisyonunun belirlenmesinde göz önünde bulundurulmaz.