SIKÇA SORULAN SORULAR.

 • Programa nasıl katılabilirim?

  Diplomatik Program’dan yararlanabilmeniz için bize diplomatik pasaportunuzu ya da kabul edilmiş uluslararası bir organizasyondan aldığınız hizmet geçiş izninizi ibraz edebilmeniz ve bulunduğunuz ülke tarafından bir görev için en az bir yıllığına resmi olarak atanmış olmanız gerekmektedir.

 • Eğer Diplomatik Program’a katılma hakkım varsa hangi fiyatı ödeyeceğim?

  BMW Diplomatik Programı 'tüm dünyada geçerli tek fiyat' politikasına sahiptir. Bu da aynı otomobili her nerede görevli olursanız olun aynı fiyata alabilmeniz anlamına gelir.

 • BMW Diplomatik Program’ı kapsamında kaç otomobil satın alabilirim?

  Diplomatik Program kapsamında, diplomatik pasaportu ya da ev sahibi ülke tarafından resmi onaylı hizmet geçiş izni olan bir kişi her yıl bir BMW ve MINI alma hakkına sahiptir.

 • Aile bireyleri de bu avantajlardan yararlanabilir mi?

  Ailenizin diplomatik statüye sahip tüm bireyleri ev sahibi ülke tarafından resmi onay sahibi oldukları sürece bir otomobil satın alabilirler.

 • Üretim ve teslimat süresi ne kadar?

  Otomobiliniz ihtiyaç ve istekleriniz doğrultusunda özel üretildiği için teslimat için lütfen dört ila beş ay süre tanıyınız. Belirtilen süre model ve ulaşım süresine göre değişiklik gösterebilir. Ancak istediğiniz otomobili lokal olarak bulabilme olasılığımız da var. Bu durumda teslimat süresi kısalacaktır.

 • Otomobil bana nasıl ulaştırılacak?

  Dünya çapındaki BMW ağı otomobilinizi seçtiğiniz yetkili satıcıya ulaştırır. Çok ender de olsa otomobiliniz size en yakın limana ulaştırılmak durumunda kalabilir. Böyle bir durumda atanmış temsilcilerimiz size memnuniyetle yardımcı olacaklardır.

 • Otomobilimi Münih'teki BMW AG'den teslim alabilir miyim?

  Yeni otomobilinizin ihracat plakalarıyla kaydedilmesini organize edebileceğimizden Münih'teki teslimat merkezimizden doğrudan alabilirsiniz.

 • Vergiden muaf olma statüsünden yararlanabilir miyim?

  Diplomatik Program uygun adaylar için özel koşullar ve indirimler içerir. Ancak vergiden muaf statünüz ile ilgili çalıştığınız kurumdaki protokol departmanınız size bilgi verebilecektir. Vergi statünüz bizim programımıza bağlı değildir.

 • Ödeme şartları nelerdir?

  Depozito olarak başlangıçta otomobilin fiyatının %10'unu talep ediyoruz ve son ödemeyi de teslimat ya da nakliye öncesi alıyoruz.

 • Otomobilimin gideceği ülkenin kuralları ve yasalarına uygun olup olmadığından nasıl emin olacağım?

  Şu andaki görev yeriniz ve otomobilin gideceği ülkeyi belirtmeniz önemlidir. Bu bilgi BMW'nizin konfigürasyonlarının hem ilk hem de nihai varış noktasındaki kural ve yasalara uygunluğunu sağlayabilmemiz için gereklidir.

 • Hangi dokümanlar gereklidir?

  Siparişinizi işleme koyabilmemiz için diplomatik ya da hizmet pasaportunuzun (tüm ilgili sayfaların) onaylanmış bir kopyası gerekmektedir. Ayrıca seçtiğiniz otomobilin bilgilerini ve opsiyonlarını içeren imzalı BMW AG Sipariş Formu ve çalıştığınız kurum tarafından doldurulmuş ve mühürlenmiş "Durum Belgesi" formu da gereklidir.

 • %19 EC depozitosunu ödememek mümkün mü?

  EC depozitosu sadece AB dışındaki ülkelere faturalandırma yapılırken geçerli değildir. Almanya içinde KDV daima ödenir ancak vergi dairelerinden geri alınabilir. AB içindeki varış noktaları (Almanya dışında) için EC depozitosu geçerlidir ve doğrudan ödenir ancak yurt dışı kaydı ya da ihracat sertifikası gösterildiği taktirde BMW tarafından geri ödenir.

 • Teknik seçenekler ve otomobil seçenekleri nelerdir?

  Bağlı kurumlarımız, yetkili satıcılarımız, ithalatçımız ya da Diplomatik Satış uzmanımız teknik seçenekler ve detaylarla ilgili her türlü sorunuzu cevaplamaktan mutluluk duyacaklardır.