ZIRHLI OTOMOBİLLER.

Yüksek standartları ve çok daha da ötesini karşılar.

Yüksek sorumluluk taşıyan kişiler yalnızca bir BMW Zırhlı Otomobili’nin sunacağı sertifikalı koruma özelliklerine keyifli bir sürüş deneyiminden ödün vermeden güvenebilmelidir. BMW, 30 yıldan uzun süredir zırhlı otomobillerin tasarım ve geliştirilmesinde standartları belirliyor. Mevcut ürün yelpazemiz bu geleneği oldukça etkileyici bir stille sürdürüyor. Bulunabileceğiniz en güvenli ve rahat ortamda olduğunuz güvencesi ile otomobilinize binin ve arkanıza yaslanın. Her bir zırhlı otomobil özel üretim olup sürecin her aşaması bir el sanatı özeniyle gerçekleştirilir. Böylece en kişisel talepleri ve balistik korumanın en yüksek standartlarını karşılayabilen bir araç elde edilir.

Devamı
ZIRHLI OTOMOBİLLER.Yüksek standartları ve çok daha da ötesini karşılar.

HER TEHDİT SEVİYESİ İÇİN ÖZEL OLARAK GELİŞTİRİLMİŞ KORUMA.

Ödün vermeyen güvenlik. Optimum güvenlik seviyesi sürücünün ve yolcuların bireysel koşullarına, bulundukları ortama, hayatlarının günlük akışlarında karşılaştıkları sorunlara bağlı olabilir. BMW, talepleriniz doğrultusunda üç güvenlik kategorisi sunabilen tek otomobil üreticisidir. BMW Kamu Araçları risk içeren üç koşula göğüs gerebilecek şekilde tasarlanıyor - sokak suçları (keskin olmayan nesnelerle ve en fazla .44 kalibre Magnum tabancalarla yapılan saldırılar), organize suçlar (dünyada en fazla kullanılan otomatik silah, AK-47 ile yapılan saldırılar) ve patlayıcı aletler ya da zırh delici silahlarla gerçekleştirilen saldırılar. BMW için hem güvenlik hem de konforunuz çok önemlidir. Seçeneklerimiz hem sürücülerin hem de yolcuların ihtiyaçlarına en uygun güvenlik seviyesini seçmelerini sağlıyor.

NELER KORUNABİLİR.

Ne kadar korumaya ihtiyacınız olduğu, nerede yaşadığınız, işinizin neyi kapsadığı veya tanınırlığınızın ne kadar yüksek olduğu gibi içinde bulunduğunuz koşullarla doğru orantılıdır. BMW, 30 yılı aşkın zırhlı araç üretim deneyimine dayanarak geliştirilen üç farklı güvenlik seviyesi seçeneği aracılığıyla farklı ihtiyaçları göz önünde bulunduran tek üreticidir. Bu nedenle BMW, güvenli yolculuk için dünyanın en kapsamlı çözümlerini sağlayarak herkese kendini güvende hissedebilmesi için ihtiyacı olanı sunuyor.

 • Yolcu bölümü

  Polikarbon kaplamalı güvenlik camı laminatı, araç içini kaplayan çelik zırh ya da sürücü etrafında yerleştirilen kokpit gibi özellikleriyle BMW zırhlı Otomobilleri, hem yolcuları koruyan hem de sürücünün etrafında olup biteni net bir şekilde kesintisiz görebilmesini sağlayarak gerektiğinde tam zamanında müdahale edebilmesine yardımcı olan bir çok yeniliği barındıracak şekilde tasarlanır.

 • Güvenlik seviyesi

  BMW Zırhlı Otomobiller BRV 2009 standartlarına uygun bir dizi zorlu testten geçerek belirlenmiş normların ötesinde üç güvenlik seviyesi sunuyor. VR4 balistik koruma sınıflı BMW X5 Security, otomobile kırıcı-kesici silahlarla ya da .44 kalibrelik Magnum (.357 Magnum ve 9 milimetrelik Luger de dahil olmak üzere) ateşli silahlarla yapılan saldırıları içeren her türlü sokak suçuna karşı güvenilir koruma sağlıyor. BMW X5 Security Plus ile BMW, başka hiçbir üreticide bulunmayan yepyeni bir güvenlik düzeyi sunuyor. (BRV 2009 standardına göre) Resmi olarak onaylanmış VR6 sınıfı balistik koruma sağlayan bu otomobil, hem dünya çapında en yaygın kullanılan silaha, yani AK-47'ye karşı koruma sağlamak hem de aynı zamanda sürücülere gereksinim duydukları günlük hareket esnekliğini sağlanmak için özel olarak tasarlandı. BMW 7 Serisi High Security ise yüksek makamlı görevlileri ve kurumsal yöneticileri zırhı delebilen kurşunlara ve patlayıcılara karşı koruyor. Otomobilin tamamı VR7 (BRV 2009) güvenlik seviyesi gerekliliklerini karşılıyor. Şeffaf olmayan bölmenin yanında şeffaf olan bölümün de birçok bileşeni VR9 güvenlik seviyesinin gereksinimlerini karşılıyor (BRV 2009).

 • Üst seviye güvenlik için test edildi

  Tüm BMW Güvenlik Otomobilleri son derece kapsamlı bir test sürecinden geçiriliyor ve 'Kurşun Geçirmez Araçlar' (BRV 2009) için dünya çapında kabul edilmiş balistik normlarına uygunlukları resmi olarak belgeleniyor. Böylece mümkün olan en iyi korumaya sahip olduğunuza tamamen güvenebilirsiniz.

NASIL KORUNUR.

BMW Güvenlik Otomobilleri en sıkı güvenlik gereksinimlerini karşılayabilen ve mümkün olan en düşük ağırlığı oluşturan hafif ve dayanıklı malzemelerin akıllı bir birleşimini sunuyor. Önceden şekil verilmiş aramid ve polietilen parçalar, otomobilin yapısındaki hassas ek yerlerini korumak için ultra güçlü özel çelikle birleştiriliyor. Bu durum otomobilin tepki hızını ya da çevik kullanımını etkilemiyor.

 • BMW X5 Security Plus

  Hafif yapılı otomobillerin tepkilerine sahip ağır koruma. Modifiye yürüyen aksamı ve kontrol sistemleri ile BMW X5 Security Plus, BMW'nin herhangi bir Spor Aktivite Otomobili ile tamamen aynı sürüşe sahip ve bir çok ödül kazanmış BMW EfficientDynamics programı teknolojileriyle de yakıt tasarrufunu arttırıyor.

 • BMW X5 Security

  Yenilikçi üretim ve işleme teknolojileri sayesinde, BMW X5 Security paketi, özel koruyucu malzemelere sahiptir. Bu malzemeler, aracın standart versiyonuyla neredeyse birebir aynı görünmesini sağlayacak ve aynı zamanda ödün vermeyen güvenlik, birinci sınıf konfor ve dinamikleri de sunacak şekilde entegre edilir. Örneğin güvenlik camı, 44 magnum kalibresine kadarki silahlı saldırılara karşı direnç gösterebilir. Kendi kendini onarabilen yakıt deposu ve alt gövde için sıçrama koruması isteğe bağlı olarak mevcuttur.

 • Koruma paketi

  Aracın tüm iç yüzeyi, aşılmaz bir ikinci deri görevi gören yenilikçi malzeme kombinasyonu ile kaplanıyor. Burada aramid ve polietilen parçaların yanı sıra güvenlik camı laminatı da önemli bir rol oyunuyor. Birçok güvenlik özelliğinin arasında run-flat lastikler, kendi kendine kilitlenebilen yakıt deposu, saldırı alarmı ve yolcuların aracı terk etmeden, camları ya da kapıları açmadan dış dünya ile iletişim kurabilmelerini sağlayan intercom sistemi bulunuyor.

 • Koruma / Kaçış sağlayıcı

  Dinamik performans, ani tepki verebilme ve son derece çevik kullanım paketin bir parçası olarak sunuluyor. Akıllı x-Drive dört çekişli sürüş sistemi her yüzeyde mükemmel tutuş ve optimum çekiş garantisi sağlarken, yeni V8 motor tehlikeden saniyeler içinde uzaklaştırabilme gücüyle sizi asla yarı yolda bırakmıyor. Dahası hepsi standart olarak takılı özel ayarlanmış yürüyen aksam, Adaptif Sürüş ve Aktif Direksiyon sayesinde maksimum kontrol ve keskin direksiyon hakimiyeti sağlarken aracın eşsiz performansı da premium bir güvenlik özelliğine dönüşüyor.

Bu bölümdeki diğer konular: