BMW Jant Lastik Setleri | BMW Türkiye

İSTER KARDA, İSTER GÜNEŞİN ALTINDA.

Kontrolü elinize alın. Yıldız logolu Orijinal BMW Jant ve Lastikleri.

Yolda giderken aniden sağanak bir yağmur veya kar yağışının başladığını düşünün. Böyle durumlarda yıldız logolu Orijinal BMW lastiklerine sahip kışlık jant-lastik setleri, sert hava koşulları ve farklı yol tiplerinde size daha fazla güvenlik sunar: Kendinizi her açıdan iyi ve güvende hissettirecek sürüş keyfi. 

Devamı
İSTER KARDA, İSTER GÜNEŞİN ALTINDA.Kontrolü elinize alın. Yıldız logolu Orijinal BMW Jant ve Lastikleri.

  ÜÇ İKNA EDİNCİ NEDEN.

  Yolda büyük kolaylık: Yıldız logolu BMW Jant ve Lastikleri.

  Jant ayarı ve çamurluk, BMW M
  Jant ayarı ve çamurluk, BMW M
  Yıldız işaretinin yakından görünümü, BMW jant
  Yıldız işaretinin yakından görünümü, BMW jant
  BMW logolu dönen BMW jant
  BMW logolu dönen BMW jant

  SİZİN İÇİN TEST EDİLDİ.

  Yıldız logolu Orijinal BMW Jant ve Lastikleri.

  Yıldız logosu, lastiğin en yüksek BMW standartlarına uygun olarak, BMW için özel olarak üretildiği anlamına gelir. Lastiklerin geliştirme çalışmaları otomobilin erken geliştirme aşamaları sırasında başlar ve yoğun testlerle tamamlanacak şekilde üç yıla kadar sürebilir. Yıldız logolu lastikler güvenlik, yıpranma, konfor, verimlilik ve BMW’ye özel olarak sürüş stili ve sportif karakter olmak üzere iki sürüş keyfi özelliği açısından 6 genel sınıfta test edilir. Buna ek olarak seçkin premium üreticilerle (ör. Bridgestone, Michelin ve Pirelli) işbirliği de gerçekleştirilir. Bu lastikler için BMW Yetkili Servisinize güvenli, yıldız işaretli lastikleri sormanız yeterlidir.

  Yıldız işaretli BMW Jant, yakından görünüm
  BMW ile tüm mecarelarınız güvenli

  Özel yapım.

  Tüm Orijinal BMW Jant ve Lastikleri sürüş dinamiklerine ve ilgili BMW modelinin tasarım diline uygun olarak bağımsız şekilde geliştirilir.
  Adam ve bir kızın ormanda arkadan çekilmiş resmi

  Test edildi.

  Her lastik maksimum 50 farklı kalite kriterinden oluşan zorlu testlerden geçti (AB Lastik etiketi gereklilikleri yalnızca üç kriter talep eder).
  Dağ manzarası önünde gülen bir kız

  Güvenli.

  Yıldız işaretli lastikler özellikle uzun ömür, üst düzey güvenlik derecesi ve en yeni run-flat teknolojisiyle ikna edicidir.

  GÜVENLİ VE HER AÇIDAN ŞIK.

  Orijinal BMW Jant setleri.

  Her şeye bir arada sahip olabilecekken neden tercih yapmak zorunda kalasınız? Orijinal BMW Jant Setleriyle, güvenlik ve kusursuz bir stil bir aradadır. Orijinal BMW Jant Setleri test edilirken hiçbir şey atlanmaz. Zorlu simülasyonlarda ve en sert kullanım koşulları altında, her türlü sürüş durumunda “Orijinal BMW” unvanını hak ettiklerini kanıtlamaları gerekir. Çeşitli stillerde tasarım seçenekleri her müşteriye doğru jantı sunar.
  BMW jant, yakından görünüm
  • Jant setinin avantajları
  • Hafif alaşım jantların avantajları

  SİZ NASIL İSTERSENİZ.

  Sonsuz olasılıklarla doğru jant ve lastik stiline karar verin ve BMW’nizi türünün tek örneği haline getirin.

  Devamı
  BMW Jant ve Lastik Setleri ile güvendesiniz

  GÜVENLİK VE DİNAMİK ÖZELLİKLER BİR ARADA.

  Orijinal BMW Jant ve Lastik Setleri.

  Her türlü yol yüzeyinin ortak ihtiyacı maksimum tutuştur. Ancak bunun her koşula uygun, tek bir çözümü yoktur. Her model farklı davranır ve bu nedenle farklı bir yaklaşım gerektirir. BMW elbette her bir BMW modelinin benzersiz sürüş fiziğini ve tasarım dilini detaylı olarak bilir ve lastik geliştirme çalışmalarına buna göre yön verir. Size düşen ise lastiklerinizi düzenli olarak değiştirmektir. BMW Yetkili Servisi sorularınızı yanıtlamaya ve en uygun hizmetler konusunda size tavsiyelerde bulunmaya her zaman hazırdır.

  Devamı

  GÜVENLİK VE DİNAMİK ÖZELLİKLER BİR ARADA.

  Orijinal BMW Jant ve Lastik Setleri.

  Yaz lastikleri.

  Yaz lastikleri.

  Yılın sıcak ayları için ideal lastik. Yaz lastikleri en uygun konforu, akustiği ve sürtünme oranını sunar. Diş deseninin özel yapısı çok yüksek sıcaklıklarda bile çok fazla yumuşamayan bir kauçuk bileşeninden oluşur. Daha büyük diş boyutları ve daha az katmanlı yapısıyla kızaklama etkisini güvenilir bir şekilde önler ve yüksek hızlarda bile yüksek yönlendirme dengesi ve direksiyon hassasiyeti sunar. Bu özellikler sürüşü güvenli kılmanın yanı sıra yüksek hızlarda üstün bir konfor ve kullanım özelliği sunar. Ayrıca sıcaklıklar 7 °C’yi geçtiğinde yaz lastiklerine geçilmelidir.

  Devamı
  Kış ve yaz lastikleriyle yol çizimi

  Kış lastikleri.

  Kışa özgü yol koşulları için mükemmel. Özel kauçuk karışımı sayesinde kış lastikleri 7 °C’nin altındaki sıcaklıklarda, yollarda daha güvenlidir. Aynı zamanda yana yatma sırasında açılan dikey ve yatay dişlerle donatılmıştır. Bu durum yüksek seviyede tutuşu mümkün kılan ve yönlendirme dengesini sağlayan kavrama kenarları meydana getirir; bu da karda ve çamurda belirleyici bir güvenlik etkisi sağlar. Diğer bir güvenlik avantajı da yaz lastiklerine kıyasla yağış koşullarında yaklaşık %10 ve buz ve karda yaklaşık %50 oranında daha kısa olan fren mesafesidir.

  Devamı
  Farklı lastik profillerine ait fren mesafesi çizimleri

  Fren mesafesi.

  Aynı modelde fren mesafesi açısından görülen dikkat çekici farklılıklar ürünün özelliklerinin yanı sıra yol koşullarından da kaynaklanır. Örneğin kaygan yol koşulları fren mesafesini on kat artırabilir. Fren mesafesinin mümkün olduğu kadar kısa tutulabilmesi için BMW’ye uygun tasarlanmış, mevsimlik yıldız işaretli Orijinal BMW Jant ve Lastiklerini tavsiye ediyoruz. Diş derinliği lastiğin uygunluğu açısından özellikle önemlidir. Uzmanlar diş derinliğinin 4 mm’den az olması durumunda lastiğin değiştirilmesini tavsiye etmektedir.

  Devamı

  BMW SUMMER COMPLETE WHEEL SETS.

  Attention to detail: BMW Summer Complete Wheel Sets offer a sophisticated design, unbeatable stability and ideal running properties. The wheel and tyre combinations are precisely tailored to suit the overall concept of your BMW and guarantee the optimum interplay between all chassis components.
  As of March 2014, all new BMW automobiles have been fitted with a tyre pressure control system (RDC) – for maximum safety and unlimited summer driving pleasure.

  BMW WINTER COMPLETE WHEEL SETS.

  Stay relaxed throughout the winter. BMW Winter Complete Wheel Sets not only offer strikingly attractive designs. They are also made to match your BMW perfectly, providing significant benefits over summer wheels from temperatures of 7°C – so as to ensure you can enjoy every bend even on ice and snow.
  As of March 2014, all new BMW automobiles have been fitted with a tyre pressure control system (RDC).  

  A STAR FOR YOUR SAFETY.

  Perfect tyres provide the basis for an optimally equipped vehicle. Opting for BMW Tyres with star marking ensures that you will be accompanied by that pleasant feeling of having a product that matches your BMW through and through. To obtain the star, the tyres have to undergo a comprehensive test regime. This complies with the most stringent BMW standards and examines all the quality criteria important for the tyres.

  Safety

  Original BMW Tyres with Star marking are individually adapted to the control systems of your vehicle and guarantee the typical BMW sporting character. In addition to this, you can rely on the best figures in terms of braking distance on both wet and dry roads.
  Devamı

  Sportiness

  We want you to be able to enjoy the driving dynamics of your BMW without restrictions. Thanks to Ultra High Performance, Original BMW Tyres offer maximum grip and support precise steering even at high speeds and with a sporty driving style.
  Devamı

  Comfort

  Original BMW Tyres with Star marking are developed in collaboration with leading tyre manufacturers. Factors taken into consideration also include minimising noise emissions inside the vehicle and the roll characteristics of the tyres. After all, you should not only reach your destination safely but comfortably as well.
  Devamı

  Wear & Tear

  Original BMW Tyres are especially durable. Specially reinforced sidewalls (runflat technology) mean that they offer even more safety than conventional tyres. This is because even if they suffer a gradual or complete loss of pressure, they are still able to cover up to 80 kilometres at a speed of 80 – an invaluable advantage when the worst comes to the worst.
  Devamı

  EfficientDynamics

  Original BMW Tyres with Star marking are optimised in terms of the roll resistance and help you to save fuel.
  Devamı
  BMW Kış Jant Lastik Setleri 2019

  BMW JANT VE LASTİK SÖZLÜĞÜ.

  Jant ve lastiklerle ilgili bilmek istedikleriniz.

  Devamı
  • Lastik bileşenleri
  • Lastik yanağı
  • RDC sensörleri
  • Dört mevsim lastikler
  • Diş derinliği
  • Run-flat
  • Lastik tipleri

  ORIGINAL BMW TYRES WITH RUNFLAT TECHNOLOGY.

  Original BMW Tyres with Star marking are available with runflat technology. So you can drive on the safe side: Original BMW Tyres with runflat technology keep you mobile even if all tyre pressure is lost, allowing you to travel up to 80 km (at a speed of up to 80 km/h) to the nearest workshop – for more safety and maximum comfort.

  BMW Tyres with runflat.

  Discover the benefits in a film.

  TYRE PRESSURE CONTROL SYSTEM (RDC).

  The tyre pressure control system (RDC) electronically monitors the tyre pressure for all four wheels by means of sensors. Depending on model and equipment, the tyre pressure indicator enables current tyre pressure to be monitored in the Control Display or instrument panel. All new BMW automobiles have been fitted with this system as of March 2014.

  Your benefits at a glance.

  More safety.

  The right tyre pressure reduces the risk of tyre damage, thereby increasing safety. Only at the correct pressure does the tyre provide the optimum contact surface on the road, offering excellent performance for a sporty driving style as well as for evasive or braking manoeuvres.
  Devamı

  Early warning system.

  If the tyre pressure control system measures a critical deviation in pressure (20% below target or below the minimum pressure of 1.7 bar), it notifies the driver early on of the potential risk by means of a warning signal, as well as providing feedback on the tyre in question via the Control Display or the multifunction instrument display.
  Devamı

  Increased efficiency.

  The tyre pressure control system makes for long-term economy: since tyres at the correct pressure generate less rolling resistance, this has a positive impact on fuel consumption. What is more, correct tyre pressure prevents irregular wear and tear, thereby extending the tyre's service life.
  Devamı

  Original BMW Wheels with RDC sensors.

  BMW offers all complete wheel sets including wheels with star marking and fitted with RDC sensors. Your BMW Service Partner will be glad to advise as to whether your automobile is fitted with a tyre pressure control system and which tyres best meet your requirements. In the event of a change of tyres, our experts ensure the tyre pressure control system remains in perfect working order, setting the correct tyre pressure and programming the RDC system accordingly.
  Devamı

  Important advises.

  • New tyres with RDC sensor
  • Tyre pressure warning when an emergency spare wheel is mounted
  • Tyre pressure warning due to differences in temperature
  • No warning in case of sudden tyre damage

  LASTİKLERLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZ

  Lastiklerle ilgili merak ettikleriniz | BMW Joy Blog

  Hava soğuduğunda neden kış lastiklerine geçiyoruz? Lastikler ne sıklıkta yenilenmelidir? Kızaklama oluştuğunda ne yapmak gerekir? Kış lastiklerine geçme mevsimi gelmişken lastik konusunda merak edilen konuları ele aldığımız yazımıza göz atın.