M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, BMW Individual Metalik Mat Mavi/Portimao, hareket halinde ön çaprazdan görünüm
Motor ve Yakıt TipiBenzin

THE M4

M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, BMW Individual Metalik Mat Mavi/Portimao, hareket halinde ön çaprazdan görünüm

BMW 4 SERİSİ CABRIO
M OTOMOBİLLERİ

Motor ve Yakıt TipiBenzin
THE M4BMW 4 SERİSİ CABRIO <br> M OTOMOBİLLERİ

M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio ve BMW M440i xDrive Cabrio.

Sınırsız özgürlüğün yeniden vücut bulmuş hali olan BMW 4 Serisi Cabrio M Otomobilleri, gücün ve estetik tasarımın mükemmel bir uyumunu temsil ediyor. M ailesine özgü sportifliği güç ve estetikle bir araya getiren her iki model de spor cabrio tutkunlarını ilk görüşte heyecanlandıracak. M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio, 510 beygir gücü ve 650 Nm tork ile etkileyici bir performans sunuyor. Yüksek performanslı BMW M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor, Drivelogic özellikli 8-ileri M Steptronic, aktif M diferansiyel ile M xDrive ve motor sporlarından alınan çeşitli teknolojilerle donatılan otomobil hem yolda hem de yarış pistinde olağanüstü çeviklikte sürüş dinamikleri vadediyor. İlerici tasarımı, M Sport diferansiyeli ve 8-ileri Steptronic Sport şanzımanı ile mükemmel bir etki bırakmayı başaran 374 beygir gücündeki BMW M440i xDrive Cabrio sportiflik, verimlilik ve benzersiz günlük kullanışlılığın sofistike bir kombinasyonu sunuyor.

BMW Competition Cabrio M xDrive:
Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 10,2
CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 233-231

BMW M440i xDrive Cabrio:
Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 8,4-7,8
CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 192-177

Devamı

KARŞILAŞTIRMALI BMW 4 SERİSİ CABRIO M OTOMOBİLLERİ.

İlk bakışta öne çıkan performans bilgileri: Güç aktarma organları, süspansiyon ve motor gücü.

M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio.

Maksimum sürüş dinamikleri ve çekiş.
 • 510 beygir gücünde yüksek performanslı BMW M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor
 • Drivelogic ile 8-ileri M Steptronic şanzıman
 • Aktif M diferansiyel ile M xDrive dört çeker sistemi
 • 510 bg, 650 Nm, 0'dan 100 km/saate 3,7 saniye
M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, BMW Individual Metalik Mat Mavi/Portimao ön çaprazdan görünüm

BMW M440i xDrive Cabrio.

Olağan üstü sürüş dinamikleri ile günlük kullanıma uygun üst açık sportif bir deneyim.
 • 374 beygir gücünde BMW M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor
 • 8-ileri Steptronic Sport şanzıman
 • BMW xDrive ve M Sport diferansiyel standart olarak sunulur
 • 374 bg, 500 Nm, 0’dan 100 km/saate 4,9 saniye
BMW M440i xDrive G23, BMW Individual Metalik Mat Koyu Gri ön çaprazdan görünüm
 • M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio.
 • BMW M440i xDrive Cabrio.

M xDRIVE ÖZELLİKLİ BMW M4 COMPETITION CABRIO'NUN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ.

M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio'nun sürüş dinamikleri ve tasarım özellikleri.

BMW 4 Serisi Cabrio M Otomobilleri arasında en güçlü model olan M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio ilham verici çevikliği ile etkileyici performansını her kilometrede sergiliyor. 510 beygir gücündeki yüksek performanslı BMW M TwinPower Turbo motoru ve motor sporlarından ilham alınarak geliştirilen zengin güç aktarım organı ve süspansiyon teknolojileri ile donatılan otomobil etkileyici bir görünüm sunuyor. Aktif M diferansiyel ile M xDrive dört çeker sistemine sahip bu üst düzey cabrio, M ailesine özgü sınırsız sürüş dinamiklerini garanti ediyor ve aynı zamanda dinamik hatlarla güçlü oranları mükemmel şekilde bir araya getiren estetik dengesiyle büyüleyici bir tasarıma imza atıyor. Kesintisiz siyah kapı eşikleri ve çarpıcı çift egzoz çıkışına sahip difüzör gibi etkileyici tasarım öğeleri otomobilin motor sporlarıyla olan yakın bağlarını ön plana çıkarırken opsiyonel M Karbon dış tasarım donanımı ile sunulan karbon detaylar bu bağları daha güçlü şekilde vurgulayan özellikler katıyor. Baştan aşağıya sürücü odaklı bir yaklaşıma sahip olan iç tasarım, koltuk havalandırma ve boyun ısıtma fonksiyonuna sahip opsiyonel M Karbon pilot koltuklar gibi M ailesine özgü sayısız özellik ile sportif ve ayrıcalıklı bir atmosfer yaratıyor.

 

M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, BMW Individual Metalik Mat Mavi/Portimao alçak açıdan yandan görünüm
M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, yüksek performanslı BMW M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor, motor kapağının yakın plan görünümü

Yüksek performanslı BMW M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor.

Yüksek performanslı BMW M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor, üstün güç üretimini M ailesine özgü çarpıcı motor sesiyle birlikte sunuyor. İki mono-scroll turboşarj, direkt yüksek hassasiyetli enjeksiyon, tam değişken valf kontrolü ve değişken kam mili kontrolü olağanüstü performans sağlıyor.
M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, 8-ileri M Steptronic şanzıman, iç tasarım ve merkez konsolun yakın plan görünümü

Drivelogic ile 8-ileri M Steptronic şanzıman.

DriveLogic ile 8-ileri M Steptronic şanzıman dinamik, konforlu ve yakıt tasarrufu sağlayan akıcı sürüş gibi farklı vites değiştirme seçenekleri sunuyor. Vites kolunu ya da direksiyon üzerindeki vites kulakçıklarını kullanarak manuel olarak vites değiştirebilir ya da Drivelogic ile üç otomatik programdan birini seçebilirsiniz.
M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, BMW Individual Metalik Mat Mavi/Portimao arkadan yakın plan görünüm

M xDrive.

Aktif M diferansiyel ile BMW M xDrive, günlük sürüş sırasında olduğu kadar yarış pistinde de maksimum seviyede çekiş gücünü ve sürüş dinamiklerini garanti ediyor. M ailesine özel teknoloji, arkadan itişli sürüşle özdeşleşmiş çevikliği dört çekerli sürüşün sağladığı kontrolle bir araya getiriyor. 4WD, 4WD Sport ve DSC kapalı modunda 2WD çekiş varyasyonları arasından seçim yapabilirsiniz.
M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, M Karbon seramik frenin yakın plan görünümü

M Karbon seramik fren.

Fren gücünü daha da direkt bir şekilde uygulayan opsiyonel M Karbon seramik frenler korozyon dayanımı, çok daha yüksek ısı direnci ve büyük ölçüde geliştirilmiş yıpranma dayanımı sunuyor ve ağırlığın azaltılmasına katkıda bulunarak çeviklik, sürüş dinamikleri ve hızlanma üzerinde olumlu bir etki yaratıyor. Karbon seramik fren diskleri ve hem ön hem arka aksta üzerinde M logosu bulunan mat altın renkli kaliperler ile teknik donanım görülebiliyor. Malzemenin özellikleri nedeniyle, örneğin uzun süreli kullanım, düşük yük ya da ıslak zemin gibi koşullarda frenleme sırasında otomobil tamamen durmadan hemen önce daha yüksek bir fren sesi duyulabilir. Yağışlı hava koşullarında fren yaparak frenin kurutulması ya da uzun süreli hafif fren yükünün ardından frene daha sert şekilde yüklenmeyle tasarımdan kaynaklanan fren sesini önleyebilirsiniz. Islak zemin ve yoldaki tuzun etkisi, frenin etkinliğinin geleneksel fren sistemleriyle benzer hale gelmesine neden olur. Azalan fren kuvveti pedala daha fazla basılarak telafi edilebilir. Fren işlevi sırasında çıkan seslerin performans, kullanım güvenliği ve fren dengesi üzerinde etkisi yoktur.
M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, mavi renkte M alaşım frenlerin yakın plan görünümü

M alaşım fren.

Kullanılan çeşitli malzemeler sayesinde M alaşım frenler, olağanüstü yavaşlama değerlerinin yanı sıra son derece dengeli ve daha hafif bir fren sistemi sunuyor. M logolu parlak mavi fren kaliperleri, bu yüksek performanslı fren sistemine son derece sportif bir görünüm kazandırıyor.
M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, Metalik Mat Mavi/Portimao, M Sport egzoz sistemi, arka difüzörün yakın plan görünümü

M Sport egzoz sistemi.

M Sport egzoz sistemi, entegre egzoz valfi mekanizması aracılığıyla değiştirilebilen dinamik bir ses sunuyor. SETUP düğmesi aracılığıyla seçilebilen SPORT ve SPORT+ programları daha yoğun bir motor sesiyle vurgulanırken konfor odaklı program ise daha az dikkat çeken motor sesine öncelik veriyor.
M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, BMW Individual Metalik Mat Mavi/Portimao ön tasarımın ön çaprazdan görünümü

Ön tasarım.

M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio'nun ön tasarımını sportif ve sade stili karakterize ediyor. Tasarımın merkezinde, model logosunu taşıyan, sade ve dinamik şekilde yorumlanmış iddialı karakteri ile çerçevesiz Böbrek Izgaraları yer alıyor. Böbrek Izgaralarının içine yatay olarak yerleştirilmiş tipik M çift havalandırma girişleri, dikey olarak hizalanan ızgara ile etkileyici bir kontrast oluşturuyor. Ön tasarımının görünümünü M ailesine özgü trapezoid şekilli büyük merkezi hava girişleri ve Böbrek Izgaralarına doğru diyagonal şekilde incelen dar farlar tamamlıyor.

M xDrive özellikli BMW M4 Competition G83, M Karbon pilot koltuklar, iç tasarım

M Karbon pilot koltuklar.

Işıklı M4 logosuna sahip M Karbon pilot koltuklar, pilot koltuğun hafifliğini ve yarış karakterini M Sport koltuklara özel çeşitli fonksiyonlarla birleştiriyor. Mükemmel yan destek sağlayan koltuk tasarımı uzun mesafe yolculuklar ideal bir konfor sunuyor. Çok noktalı emniyet kemerleri ile uyumluluk sayesinde yarış için mükemmel bir deneyim vadediyor.
M xDrive özellikli BMW M4 Cabrio Competition G83, BMW Individual Metalik Mat Mavi/Portimao yandan görünüm

Yan tasarım.

M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio'nun üstü açıldığında, otomobilin yandan görünümü dinamik tasarım ve estetik arasında uyumlu bir denge sergiliyor. M ızgaralar ve M dış aynalar gibi M ailesine özgü tasarım elementleri otomobilin her iki yanına da ayrıcalıklı bir görünüm kazandırıyor. Bu ayrıcalıklı görünümün yanında M alaşım frenlere sahip hafif alaşım dövme jantlar ve motor sporlarından ilham alınarak tasarlanan siyah kapı eşikleri bu yüksek performanslı cabrio modelinin sportif anlamda ne kadar iddialı olduğunu ortaya koyuyor.

M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, BMW Individual Metalik Mat Mavi/Portimao, 19/20 inç, stil 825 M, dövme M jantlar, yakın plan görünüm

19/20 inç, Çift kollu, stil 825 M, Mat Orbit Gri, dövme M jantlar, karma lastiklerle

19/20 inç, Çift kollu, stil 825 M, Bicolor, Mat Orbit Gri, dövme M jantlar, parlatılmış jant/jant flanşı, ön tekerleklerde 9,5J x 19 jant ve 275/35 R19 lastikler, arka tekerleklerde 10,5J x 20 jant ve 285/30 R20 lastiklerle karma lastikler.
M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, BMW Individual Metalik Mat Mavi/Portimao, otomobilin önünde duran bir adamla beraber softtop tavan kapalı halde görünüm

Softtop tavan.

Gümüş efektli antrasit softtop tavan, otomobilin dinamik çizgileriyle mükemmel bir uyum sağlıyor. Tek bir düğmeye basılarak yaklaşık 18 saniye içinde elektrikli olarak açılıp kapanabiliyor, hem de maksimum 50 km/saate kadar olan sürüş hızlarında bile! Yüksek kalitedeki softtop tavan aynı zamanda olağanüstü ses yalıtımı da sunuyor.
BMW M4 Competition Cabrio G83, dış tasarım, BMW Individual Metalik Mat Mavi/Portimao, arka tasarımın arka çaprazdan görünümü

Arka tasarım.

M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio'nun arka tasarımında, yan bölümün atletik ve şık karakteri sistematik bir biçimde devam ediyor. M ailesine özgü geniş akslarla birlikte güçlü bir duruş yaratan hacimli çamurluk davlumbazları bu olağanüstü spor cabrio modelin vadettiği performansı vurguluyor. Arka spoyler, sade çizgisiyle arka tasarımın şıklığını ön plana çıkarırken aynı zamanda iki ilave sportif detaya da dikkat çekiyor: dikey reflektörler ve etkileyici çift egzoz çıkışı ünitesiyle opsiyonel karbon difüzör.

M xDrive özellikli BMW M4 Cabrio Competition G83, BMW Individual Metalik Mat Mavi/Portimao, M Karbon dış tasarım donanımı, M dış ayna kapakları

M Karbon dış tasarım donanımı.

M Karbon dış tasarım donanımı, otomobilin atletik potansiyelini öne çıkarıyor. Karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) üretilen ön tampondaki spoyler elementlerini ve dış ayna kapaklarını arka bölümdeki çarpıcı bir karbon fiber difüzör ek parçası tamamlanıyor.
BMW M4 Competition Cabrio G83, iç tasarım, M Karbon direksiyon, kokpit

M Karbon direksiyon.

M Karbon direksiyon, yarışın verdiği heyecanı parmaklarınızın ucuna getiriyor. Direksiyon kollarındaki karbon fiber kaplama şeritleri kumanda öğelerini çevreleyerek direksiyonun sunduğu yüksek kaliteli hissi tamamlıyor. Yarışlarda test edilmiş bu malzeme, iç tasarımın dinamik çizgisine görsel olarak da uyum sağlıyor.

BMW M440i xDRIVE CABRIO'NUN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

BMW M440i xDrive Cabrio'nun sürüş dinamikleri ve tasarım özellikleri.

BMW M440i xDrive Cabrio için özel sportif donanım seçeneklerini keşfetmeye ne dersiniz? Metalik Gri/Cerium rengiyle M ailesine özgü çarpıcı tasarım özellikleri ve ayrıcalıklı iç tasarım vurguları, özgürlüğüne düşkün bu üstü açık cabrio modelinin tutkusunu gözler önüne seriyor.

BMW M440i xDrive Cabrio G23, BMW Individual Metalik Mat Koyu Gri yan çaprazdan görünüm
BMW M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor, BMW M440i xDrive Cabrio G23, motor kapağının yakın plan görünümü

BMW M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor.

BMW EfficientDynamics motor ailesinin yeni nesil üyesi BMW M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motorun öne çıkan özellikleri arasında yola hükmeden bir güç, akıcılık ve heyecan verici motor sesi var. Çift VANOS, Valvetronic, Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon ve TwinScroll turboşarj özellikleri motoru çok daha güçlü ve verimli kılıyor.
BMW M440i xDrive Cabrio, BMW Individual Metalik Mat Koyu Gri G23 arka çaprazdan görünüm

M Sport diferansiyel.

Standart olarak sunulan M Sport diferansiyel, şerit değişimi sırasında veya viraj sonrasında hızlanırken, virajları yüksek hızla dönerken veya farklı yol yüzeylerinde çekişi ve sürüş dengesini optimize ediyor. Çekiş gücü, elektronik olarak çalıştırılan ve arka tekerlekler arasındaki devir hızı farkını azaltan bir cihaz yardımıyla optimum hale geliyor.
Adaptif M süspansiyon, BMW M440i xDrive Cabrio G23, konfigürasyon, dokunmatik ekran, Kontrol Ekranı

Adaptif M süspansiyon

Opsiyonel olarak sunulan Adaptif M süspansiyon yol ve sürüş koşullarına uyum sağlayabilmesi için istendiği zaman elektrikli olarak ayarlanabiliyor. Konforlu sürüşten çevik karakterli ve son derece dinamik bir sürüşe kadar tercih ettiğiniz sürüş stilini etkinleştirmek için süspansiyon karakterini Sürüş Deneyimi Kontrolü aracılığıyla dilediğiniz zaman ayarlayabilirsiniz.
M deri direksiyon, Servotronic özellikli değişken spor direksiyon, BMW M440i xDrive Cabrio G23 kokpit

Değişken spor direksiyon.

Direkt ve çevik direksiyon tepkisi sağlayan Servotronic değişken spor direksiyon, direksiyonun daha az fiziksel efor ile çevrilmesine olanak tanıyor. Değişken direksiyon oranları sayesinde direksiyon açısına tepki veren bu özellik daha dinamik sürüş sırasında hakimiyeti artırıyor ve park ederken ya da virajlarda direksiyonun daha az eforla döndürülmesini sağlıyor.
Steptronic Sport şanzıman, BMW M440i xDrive Cabrio G23, iç tasarım, seçim kolunun detaylı görünümü

Steptronic Sport şanzıman.

Son derece sportif vites geçişlerine olanak tanıyan 8-ileri Steptronic Sport şanzıman ile konforlu veya oldukça dinamik bir sürüşün keyfini ister otomatik kullanımda ister seçim kolu veya vites kulakçıkları ile manuel kullanımda yaşayabilirsiniz. SPORT modunda seçim kolunu sol taraftaki S/M pozisyonuna alarak maksimum performans için yapılandırılmış vites geçişlerini deneyimleyebilirsiniz.
M Sport fren, BMW M440i xDrive Cabrio G23, hafif alaşım jantların detaylı görüntüsü

M Sport fren.

M Sport fren donanımının önde dört pistonlu sabit, arkada ise tek pistonlu yüzer konfirügasyondaki kaliperleri M logosu ile metalik mavi (standart) veya metalik kırmızı (opsiyonel) renklerde sunuluyor ve daha büyük fren diskleri ile birleştiğinde olağanüstü bir fren performansı sağlıyor. Otomobilin son derece yüksek dinamik potansiyeline uyarlanan M Sport frenler çok daha atletik bir sürüş stili ve ıslak zeminde mükemmel frenleme sağlıyor.
BMW M440i xDrive Cabrio G23, BMW Individual Metalik Mat Koyu Gri, dikey yerleştirilmiş parlak siyah çerçeveli çiftli Böbrek Izgaralarının önden görünümü

Parlak siyah M ızgara çerçevesi.

BMW 328 gibi motor sporlarında efsane haline gelmiş modellere bir saygı duruşu olarak dikey yerleştirilmiş BMW çift Böbrek Izgaraları kendine özgü görünümüyle her zamanki gibi ön tasarımdaki yerini alıyor. Genişletilmiş içeriğiyle M Parlak Siyah Dış Kaplama opsiyonu ile sunulan parlak siyah renkteki seçkin ızgara çerçevesi, modern çizgilere kavuşan Böbrek Izgaralarına özel ve son derece sportif bir vurgu kazandırıyor.
BMW M440i xDrive Cabrio G23, BMW Individual Metalik Mat Koyu Gri, Metalik Gri/Cerium dikey ayna kapaklarının önden görünümü

Metalik Gri/Cerium ayna kapakları.

M ailesine özgü Metalik Gri/Cerium rengindeki ayna kapakları, BMW M440i xDrive Cabrio'ya daha ayrıcalıklı ve sportif bir görünüm kazandırıyor ve bu otomobilin BMW M ailesine ait olduğunun ilk bakışta fark edilmesini sağlıyor.

BMW M440i xDrive Cabrio G23, BMW Individual Metalik Mat Mavi/Portimao, M Aerodinamik donanımı, arkadan yakın çekim

M Aerodinamik donanımı.

M ailesine özgü ön rüzgarlığın, arka rüzgarlığın ve marşpiyelerin gövdeyle aynı renkte, iki parçalı difüzör ekinin ise parlak siyah renkte sunulduğu M Aerodinamik donanımı, saf dinamik özellikleri ve sportif karakteri yansıtıyor. Opsiyonel M Karbon dış tasarım donanımıyla beraber difüzör karbon kaplamayla sunuluyor.
BMW M440i xDrive Cabrio G23, BMW Individual Metalik Mat Koyu Gri, arka difüzör yakın plan görünüm M Karbon dış tasarım donanımı

M Karbon dış tasarım donanımı.

Opsiyonel M Karbon dış tasarım donanımı, otomobilin atletik potansiyelini öne çıkarıyor. Karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) üretilen ön tampondaki spoyler elementlerini ve dış ayna kapaklarını arka bölümdeki çarpıcı bir karbon fiber difüzör ek parçası tamamlanıyor.
18 inç, Çift kollu, stil 848, Bicolor, Siyah, M hafif alaşım jantlar, BMW M440i xDrive Cabrio G23 yakın çekim

18 inç, Çift kollu, stil 848, Bicolor, Siyah, M hafif alaşım jantlar.

18 inç, Çift kollu, stil 848 M, Bicolor, Siyah, parlatılmış, M hafif alaşım jantlar, ön tekerleklerde 7,5J x 18 jant ve 225/45 R18 lastikler, arka tekerleklerde 8,5J x 18 jant ve 255/40 R18 lastiklerle karma lastikler.
Spor koltuklar, BMW M440i xDrive Cabrio G23, iç tasarımın yakın plan görünümü

Spor ön koltuklar.

Bağımsız olarak ayarlanabilen spor ön koltuklar koltuk yüksekliğinin yanı sıra koltuk ve sırtlık açısı gibi çok sayıda manuel ayar seçeneği sunuyor. Koltuklarda ve sırtlıklarda kullanılan yüksek tasarımlı desteklerin yanı sıra belirgin yan destekler olağanüstü ergonomi ve yüksek seviyede yan destek sağlıyor. Spor sürücü koltuğu aynı zamanda değişken bel desteği de içeriyor.
M deri direksiyon, BMW M440i xDrive Cabrio G23, iç tasarımın yakından görünümü

M deri direksiyon.

Üç kollu bir tasarıma sahip M deri direksiyon çok fonksiyonlu tuşların yanı sıra M amblemi ve sürücü tarafında entegre bir hava yastığı içeriyor. "Walknappa" siyah deriden yapılmış ve siyah dikişlere sahip direksiyon başparmak dayama hatları ile direkt ve atletik bir direksiyon kullanımı sunuyor.

SÜRÜCÜ KOKPİTİ VE TEKNOLOJİLER.

BMW 4 Serisi Cabrio M Otomobillerinin M ailesine özgü göstergeleri, işletim konsepti, dijital hizmetleri ve sürüş asistan sistemleri.

Konforu, güvenliği ve M ailesine özgü hissiyatı en üst düzeyde sunan BMW 4 Serisi Cabrio M Otomobilleri, yolculuk sırasında sizi pek çok yenilikçi teknolojiyle destekliyor. M ailesine özgü gösterge paneli ve Head-Up Display* son derece net bir görünüm sunuyor. Bağımsız olarak yapılandırılabilen M Setup* ve kırmızı Start/Stop düğmesi gibi özelliklerin yanı sıra M MODE* ve SETUP* düğmelerinin bulunduğu merkez konsol, motor sporların verdiği heyecanı pekiştiriyor. Otomobilinizi sürerken ve park ederken akıllı sürüş asistan sistemlerinden yararlanabilir veya BMW Intelligent Personal Assistant aracılığıyla BMW 4 Serisi Cabrio M Otomobilinizle yenilikçi ve basit bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Buna ek olarak, hem otomobilinizle hem de dünyayla bağlantı kurmanıza olanak tanıyan pek çok bağlantı özelliği ve dijital hizmet sayesinde mobil yaşam çok daha konforlu hale geliyor.

*M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio modeli için mevcuttur.

M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, BMW Individual Metalik Mat Mavi/Portimao, erkek modelle birlikte kapı açık halde kokpit görüntüsü
M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, M ailesine özgü gösterge paneli

M ailesine özgü gösterge paneli.

M ailesine özgü gösterge paneli*, SPORT ve TRACK modlarında sürüş verilerini son derece hassas ve odaklı bir şekilde gösteriyor. Bu sayede, takviye basıncı, lastik basıncı ve sıcaklık gibi değerler her zaman, hatta yarış pistinde bile gözünüzün önünde oluyor. Bu fonksiyonlar, merkez konsoldaki kontrol ünitesinde bulunan M MODE düğmesi kullanılarak çalıştırılıp ayarlanabiliyor. *M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio modeli için mevcuttur.

BMW 4 Serisi M Otomobilleri G83 G23 BMW Live Cockpit Professional

BMW Live Cockpit Professional.

Navigasyon fonksiyonuna sahip BMW Live Cockpit Professional, dokunmatik olarak kullanılabilen iki adet yüksek çözünürlüklü 10,25 inç Kontrol Ekranını ve tam dijital 12,3 inç gösterge ekranını bir araya getiriyor. iDrive Dokunmatik Controller aracılığıyla BMW İşletim Sistemi 7 de kontrol edilebiliyor.
BMW M4 Cabrio G83, M Ayarı Kontrol Ekranı

M Ayarı.

M Ayarı*; motor, şanzıman ve direksiyon özellikleri, süspansiyon ayarları, Dinamik Denge Kontrolü (DSC) kontrol yoğunluğu veya M xDrive dört çeker sisteminin güç dağıtımı gibi çeşitli sürüş dinamiği parametrelerini kişisel ihtiyaçlarınıza göre ayarlamanıza olanak tanıyor. *M Ayarı, M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio modeli için mevcuttur.

M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, M ailesine özgü entegre fren sistemi

M ailesine özgü entegre fren sistemi

M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio'nun M ailesine özgü entegre fren sistemi, genel ağırlıktan yaklaşık 2 kg tasarruf sağlamasının yanı sıra üst düzey fren dinamikleri sunuyor. Maksimum düzeyde kişiselleştirme için sürücü, duruma göre “Comfort” ve “Sport” fren pedalı parametreleri arasında seçim yapabiliyor. Pedal tepkisi parametrelere bağlı olarak farklı karakteristikler sunuyor. İki parametre ayarının tepkisi yüksek hızlarda son derece benzer olsa da "Sport" modunda, özellikle düşük hızlarda aynı pedal hareket mesafesi ile daha hızlı bir yavaşlama elde ediliyor.

BMW 4 Serisi M Otomobilleri G83 G23 BMW Head-Up Display

M ailesine özgü fonksiyonlara sahip BMW Head-Up Display.

M ailesine özgü fonksiyonlarıyla* tam renkli BMW Head-Up Display, yolculuğa ilişkin bilgileri doğrudan görüş alanınıza yansıtıyor. Tek bir düğmeye basarak ideal vites değiştirme anını vites ışıklarıyla ifade eden ve dev/dk değerini dinamik aralık eğrisi olarak gösteren vites göstergesini ve navigasyon ipuçlarını içeren M ailesine özgü ekrana geçiş yapabilirsiniz. *M ailesine özgü fonksiyonlar M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio modeli için mevcuttur.

BMW M4 Cabrio G83, merkez konsol kontrol paneli ve kokpit

Merkez konsol kontrol paneli.

Kolayca erişilebilen merkez konsol kontrol panelindeki Start/Stop düğmesinin hemen altında yer alan M MODE* düğmesi ile görüntü içeriğini değiştirebilirsiniz. Sürüş dinamiklerinde ayarlamalar yapmanızı sağlayan bir menü açan SETUP* düğmesini kullanarak otomobil özelliklerini yapılandırmak için daha fazla seçenekten faydalanabilir ve ek düğmeler ile kişisel asistan sistemlerini kapatıp açabilirsiniz. *M MODE ve SETUP düğmeleri, M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio modeli için mevcuttur.

BMW M4 Cabrio G83, kırmızı Start/Stop düğmesi

Kırmızı Start/Stop düğmesi.

Kırmızı Start/Stop düğmesi*, otomobilin kilidi açıldıktan sonra motorun anahtar kullanılmadan çalıştırılmasına olanak tanıyor. Bu düğme, motoru durdurmak için de kullanılabiliyor. Otomobil, anahtarı yerine yerleştirmenize gerek kalmadan otomatik olarak algılıyor. *Kırmızı Start/Stop düğmesi, M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio modeli için mevcuttur.

BMW 4 Serisi M Otomobilleri G83 G23, Uzaktan Yazılım Güncelleme

Uzaktan Yazılım Güncelleme.

Otomobilinizde her zaman en güncel yazılım sürümünü kullandığınızdan emin olun. Uzaktan Yazılım Güncelleme ile BMW'niz her zaman güncel kalsın. Bu sayede, BMW’niz için sunulan diğer fonksiyonları da aktif hale getirebilirsiniz.
BMW 4 Serisi M Otomobilleri G83 G23, Akıllı telefon entegrasyonu

Akıllı telefon entegrasyonu.

BMW’nizi alıştığınız gibi kullanmaya devam ederken akıllı telefonunuzun özelliklerinden de mahrum kalmayın. Akıllı telefon entegrasyonu sayesinde otomobiliniz, akıllı telefon ve otomobil arasındaki kablosuz bağlantı aracılığıyla Apple CarPlay ve Android Auto fonksiyonlarını destekler. Bu sayede alıştığınız fonksiyonları ve çeşitli uygulamaları otomobilinizin içinde kullanabilirsiniz.
BMW 4 Serisi M Otomobilleri G83 G23, WiFi ulaşım noktası

WiFi ulaşım noktası.

Tabletinizde video konferans görüşmeleri yapabilir veya akıllı telefonunuzda en sevdiğiniz dizinin final bölümünü izleyebilirsiniz. Otomobilinizde yerleşik olarak bulunan SIM kartı kullanan WiFi ulaşım noktası, LTE hızı (mevcut olan yerlerde) ile çevrim içi olmanızı sağlar. Böylece otomobildeki yolcular on adete kadar cihazı bağlayarak İnternette gezinebilir.
BMW 4 Serisi M Otomobilleri G83 G23, Kablosuz şarj özellikli telefon sistemi

Kablosuz şarj özellikli telefon sistemi.

Kablosuz şarj özellikli telefon sistemi, kablosuz bir şarj yuvasından ve ön koltuktakiler için daha iyi yüksek hands-free ses kalitesi sunan ikinci bir mikrofondan oluşur. İlave tavan anteni bağlantısı mobil sinyal alımını iyileştirir. İki mobil telefon ve bir müzik çalar, Bluetooth yoluyla eş zamanlı olarak bağlanabilir. WiFi ulaşım noktası için teknik altyapı da dahildir.
M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, M Drive Professional

M Drive Professional.

Yarış pistinde ya da spontane drift yaparken M Drive Professional* daha fazla adrenalin için mükemmel bir yol arkadaşıdır. M Laptimer ve M Drift Analyser, en iyi zamanlamayı ve mükemmel drift açısını yakalamanıza yardımcı olurken M TRACK Modu ve on kademeli M Çekiş Kontrolü, ideal sürüş karakteristikleri sunar. *M Drive Professional, M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio modeli için mevcuttur.

BMW 4 Serisi M Otomobilleri G83 G23, Profesyonel Sürüş Asistanı

Profesyonel Sürüş Asistanı.

Profesyonel Sürüş Asistanı, kritik sürüş koşullarında veya sıkışık trafikte en uygun konforu ve güvenliği sağlıyor. Sürüş Asistanının içeriğine ek olarak gelişmiş fonksiyonlara sahip Direksiyon ve Şerit Kontrol Asistanı, Acil Durum Durdurma Asistanı ve aktif yandan çarpışma koruması özellikli Şeritte Tutma Asistanı sunuluyor.
BMW 4 Serisi M Otomobilleri G83 G23, Intelligent Personal Assistant

Intelligent Personal Assistant.

BMW'niz aynı zamanda kişisel araç uzmanınız olsa harika olmaz mıydı? BMW Intelligent Personal Assistant ile otomobilinizle iletişim kurabilirsiniz. Çeşitli otomobil fonksiyonlarını çalıştırmak için sesli komutlar verebilirsiniz. Bu özellik, otomobilinizle ilgili konuları açıklayabilir ve BMW’nizi çok daha iyi tanımanıza yardımcı olur.

BMW 4 SERİSİ CABRIO M OTOMOBİLLERİ İÇİN TEKNİK VERİLER.

M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio ve diğer otomobiller.

1/dk'da motor gücü (bg):

 

510 / 6250

1/dk'da azami tork (Nm):

650 / 2750-5500

0–100 km/sa hızlanma, sn:

3.7

Ortalama yakıt tüketimi (litre/100 km):

10.2

M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, yandan görünüm çizimi, boyutlar
BMW jant ve lastikleri, AB lastik etiketi yakın plan görünüm

BMW JANT VE LASTİKLERİ.

Otomobil lastiklerimiz, Avrupa genelinde geçerli olan tek tip lastik etiketleme yönetmeliğinde belirlenen kriter sayısının çok üstünde olan yaklaşık 50 farklı kalite kriterine göre zorlu testlerden geçirilir. BMW'nin kullandığı lastiklerin özellikleriyle ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.
M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, BMW Individual Metalik Kırmızı/Imola, softtop tavan açık halde üstten ön görünüm
BMW Individual Fiona Kırmızı/Siyah "Merino" deri döşeme, M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, softtop tavan açık halde iç tasarımın yandan görünümü

M xDRIVE ÖZELLİKLİ BMW M4 COMPETITION CABRIO İÇİN BMW INDIVIDUAL.

M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio estetiğin, karizmanın ve yüksek performansın etkileyici bir dengesini sunuyor. BMW Individual'ın özel donanım seçenekleri, bu güçlü cabrio modelinin benzersiz karakterini daha da ön plana çıkarmanıza olanak tanıyor. Burada gösterilen ve son derece canlı bir görünüm yaratan Metalik Kırmızı/Imola gibi çok sayıda parlak BMW Individual gövde rengi arasından seçim yapabilirsiniz. Alternatif olarak Metalik Mat Beyaz/Brilliant, Metalik Mat Mavi/Portimao, Metalik Mat Turuncu, Metalik Mat Koyu Gri ve Metalik Mat Siyah gibi benzer şekilde etkileyici BMW Individual mat gövde renklerini tercih edebilirsiniz. İç tasarımda ise üstün kalitedeki "Merino" deriyle kaplı M Karbon spor pilot koltuklar, otomobilin sportif ve şık havasını tanımlıyor. Tümü kısmi perfore yapıda olan Fiona Kırmızısı/Siyah, Fiyort Mavisi/Siyah ve Fildişi Beyazı/Tartufo rengindeki BMW Individual "Merino" deri döşeme seçeneklerini keşfedin. Parlak krom şeritli yüksek kaliteli BMW Individual “Karbon Fiber” iç kaplama şeritleri, açık gözenekli gümüş efektli “Fineline” Siyah ahşap kaplama veya Piano Siyah kaplama mükemmel genel görünümü tamamlıyor.

BMW M PERFORMANCE PARÇALARI.

M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio için ekstra sportif donanım.

M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio, atletik ve karizmatik tasarımıyla etkileyici bir görünüme sahip. Maksimum dinamizm yansıtan bir görünüm için, yüksek kalitedeki BMW M Performance Parçaları ile otomobilin motor sporlarını temsil eden karakterini daha da net bir şekilde vurgulayabilirsiniz.

M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, M Performance karbon fiber ön tampon altı rüzgarlık önden yakın plan görünüm

M Performance karbon fiber ön tampon altı rüzgarlık.

Yüzde yüz karbon fiber malzemeden üretilen M Performance ön tampon altı rüzgarlık, otomobilin güçlü görünümünü ön plana çıkarır.
M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, M Performance karbon fiber havalandırma yakın plan görünüm

M Performance karbon fiber havalandırma.

En üst kalitede karbon fiberden üretilen BMW M Performance havalandırma, otomobilin yan tasarımında görsel bir vurgu oluşturur.
M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, Çapraz kollu, stil 1000 M, Mat Altın Bronz, M Performance dövme jant yakın plan görünüm

20/21 inç, Çapraz kollu, stil 1000 M, Mat Altın Bronz, M Performance dövme jant, yazlık jant ve lastik setiyle.

20/21 inç, Çapraz kollu, stil 1000 M, Altın Bronz, M Performance dövme jantlar. Lastik basıncı monitörü ile yazlık jant ve lastik seti.
M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, Y kollu, stil 963 M, Mat Gri/Gunmetal, M Performance dövme jant yakın plan görünüm

19/20 inç, Y kollu, stil 963 M, Mat Gri/Gunmetal, M Performance dövme jant, yazlık jant ve lastik setiyle.

19/20 inç, Y kollu, stil 963 M, Mat Gri/Gunmetal, M Performance dövme jantlar. Lastik basıncı monitörü ile yazlık jant ve lastik seti.
M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, M Performance Pro direksiyon, iç tasarım yakın plan görünüm

M Performance Pro direksiyon.

Kenarları ve açılarıyla mükemmel form: M Performance Pro direksiyon, kokpitte benzersiz bir motor sporları atmosferi yaratıyor.
M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio G83, M Performance karbon fiber iç kaplama yakın plan görünüm

M Performance karbon fiber iç kaplama.

M Performance iç kaplamalar, tamamıyla açık gözenekli karbon fiberden yapılmıştır. Otomobilin iç tasarımında motor sporları atmosferi yapılır.
BMW 4 Serisi Cabrio G23 Metalik Yeşil

THE 4

BMW 4 Serisi Cabrio ilerici estetik anlayışı, yüksek sürüş dinamikleri, seçkin ve sportif iç tasarımıyla oldukça etkileyici.

BENİ BİLGİLENDİRİN.

BMW 4 Serisi Cabrio M Modelleri ile ilgili gelişmelerden öncelikli olarak haberdar olmak için aşağıdaki bilgi formunu doldurmanız yeterli.

Devamı

BMW 4 SERİSİ CABRIO M OTOMOBİLLERİ İÇİN BMW SERVİSİ.

M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio ve BMW M440i xDrive Cabrio için servis teklifleri ve paketleri.

Hem sizin hem de M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio veya BMW M440i xDrive Cabrio Otomobilinizin her zaman yanında olan BMW, hizmet konusunda standartları belirliyor. Yaşamınızdaki önemli şeyler için daha fazla zaman ayırın. BMW tarafından sunulan kapsamlı hizmetler sayesinde her zaman güvendesiniz.
BMW Service Inclusive BMW Yetkili Satıcısının önünde duran bir kadın

BMW Service Inclusive.

Her şeyi geride bırakın ve yalnızca önemli olana, sürüş keyfine odaklanın. M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio ve BMW M440i xDrive Cabrio otomobiliniz ile sportif sürüşün keyfini çıkarın. BMW Service Inclusive ile bunu yapmak çok kolay. Tek bir ödemeyle seçtiğiniz bir dönem süresince dahil olan tüm servis ve bakım hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi alın
BMW 7 24 Acil Yol Yardımı

BMW Yol Yardım.

BMW Yol Yardım Hattı’na haftanın 7 günü 24 saat 444 22 99’dan ulaşabilirsiniz. Tek bir aramayla tüm uzmanlarımız telefon üzerinden veya gerekirse yerinde hizmetinizde.
Daha fazla bilgi alın

BMW 4 Serisi Cabrio M Otomobillerinin yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

M xDrive özellikli BMW M4 Competition Cabrio:
Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 10,2
CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 233-231

BMW M440i xDrive Cabrio:
Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 8,4-7,8
CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 192–177

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem. Nulla consequat massa quis enim. Donec pede justo, fringilla vel, aliquet nec, vulputate eget, arcu. In enim justo, rhoncus ut, imperdie.

Devamı

BMW 4 Serisi Cabrio M Otomobillerinin yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • (1) ile işaretli tüm araç değerleri, ön değerlerdir.

  Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim bilgileri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de belirtilen ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2 adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu”nda bulabilirsiniz .

  Değerler yeni WLTP mevzuatını temel alır. Otomobille ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) burada belirtilen CO2 değerlerinden farklı olabilir.