BMW Golf Cup | BMW Türkiye

BMW GOLF CUP 2023.

BMW GOLF CUP 2023.

    KURALLAR.

    Her oyuncunun en az 21 yaşında, ulusal golf derneğine bağlı bir golf kulübüne üye ve geçerli tam handikapı azami 28,4 olan amatör bir golfçü olması gerekmektedir. Oyuncunun handikapının, bağlı olduğu golf kulübü tarafından tasdik edilmesi gerekmektedir.


    - Turnuva süresince yerel golf derneğinin ve müsabakanın yapıldığı ev sahibi kulübün saha kuralları geçerli olacaktır. Turnuvada kullanılacak olan golf toplarının geçerli R&A ve USGA listelerinde yer alması gerekmektedir. Maçlar STABLEFORD uyarınca (tam handikap) 18 delik üzerinden oynanacaktır.


    - Her handikap klasmanının birincisi, dünya finalinde oynamaya hak kazanır. Eğer dünya finalinde oynamaya hak kazanan bir oyuncu katılmayacak olursa, kalifikasyon turnuvasından en fazla bir hafta sonra BMW'ye bildirilmesi gerekmektedir. Bu durumda takipçisi onun yerini alacaktır.


    - Son 6 yılda gerçekleştirilen BMW Golf Cup Dünya Finali'ne katılmaya hak kazanmış finalistler (2017-2022), BMW Golf Cup 2020 Dünya Finali'ne katılma hakkını kendi skoruna en yakın diğer oyuncuya devretmekle yükümlüdür.