Babalar Günü için Öneriler | BMW Joy Blog

BABALAR GÜNÜ İÇİN
SÜRDÜRÜLEBİLİR 5 AKTİVİTE ÖNERİSİ.

BABALAR GÜNÜ İÇİN<br/> SÜRDÜRÜLEBİLİR 5 AKTİVİTE ÖNERİSİ.
  Hediye arayışları, duygusal mesaj hazırlıkları, sosyal medya paylaşımları… Evet, yılın özel günlerden biri daha geldi: Babalar Günü. Böyle günlerde herkesin farkında olmadan ziyaret ettiği tek bir ortak tema var: Anılar. Zihin arşivimize eklenecek o anları yaratmaksa ortak alanları bularak birlikte zaman geçirmekten geçiyor.


  15.06.2021

  Devamı

  Sevdiklerimizle birlikte geçirdiğimiz anların, keyifli deneyimlerin oldukça kıymetli olduğunu fark ettiğimiz bir dönem yaşıyoruz. Durum böyle olunca, Babalar Günü gibi özel günler için bu zamana kadar benimsediğimiz hediye anlayışımız da farklılık göstermeye başladı. Beraber kaliteli zaman geçirmek, ortak noktaları keşfetmek veya birlikte yepyeni bir ilgi alanına yönelmek, herhangi bir hediyenin paketini açma anısından çok daha uzun süre hafızalarımızda yerini koruyacak anlar yaratılmasına aracılık ediyor. Ek olarak gelecekte de birlikte zaman geçirmek için alan yaratılmasına yardımcı oluyor. Sizin için Babalar Günü aktivitelerini Joy Blog’da bir araya getirdik.

  MUTFAKTA ZAMAN GEÇİRİN.

  Babalar Günü için Öneriler | BMW Joy Blog

  Mutfakta vakit geçirme fikri diğer pek çok şeyde olduğu gibi yenileniyor ve değişiyor. Birlikte yemek yapmak bahçede barbekünün başına geçmenin ötesine taşınıyor. Birçok yeni nesil restoran artık yalnızca güzel bir yemeği sunmanın yeterli olmadığının farkında ve imza lezzetlerini bir deneyim haline dönüştürmek için içerisinde gerekli malzemeler ve nasıl pişirilmesi gerektiğine dair adımları içeren reçetelerini kitler halinde bizlere sunuyorlar. Bu Babalar Günü’nde Banko Burger, Molino Cucina, MSA Box gibi lokal lezzet duraklarının kitlerini edinerek evde birlikte hazırlamayı deneyebilirsiniz. Biraz daha konfor alanından çıkmak ve sürdürülebilir yaşam prensiplerini mutfağa taşımak içinse vegan ya da vejetaryen tarifler deneyerek sonuç başarılı olsun ya da olmasın, unutulmayacak anılar yaratabilirsiniz.

  BİRLİKTE KATILABİLECEĞİNİZ ÇEVRİM İÇİ BİR ETKİNLİK SEÇİN.

  Babalar Günü için Öneriler | BMW Joy Blog

  Online olarak sürekli aktif olma hali bizler için alışıldık ve çok yönlü olsa da birçok baba için keşfedilmemiş bir alan barındırıyor. Babalar Günü ise bu anlayışı değiştirmek ve yeni deneyimlere yelken açmak için ideal. Çoğunlukla malzemelerin önceden evlere iletildiği, birlikte katılabileceğiniz bir tadım etkinliği, gastronomiden sanata farklı ilgi alanlarına uygun atölyeler gibi pek çok etkinlik arasında tercih yapabilirsiniz. Babalar Günü’nde şef Nola Ro tarafından gerçekleştirilecek “Vegan for Beginners” atölyesini tercihleriniz arasına ekleyebilir daha fazla seçenek için ilham ararken “X’in Keşfettikleri”ni gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

  BİR KAMP TATİLİ PLANLAYIN.

  Babalar Günü için Öneriler | BMW Joy Blog

  Seyahat için doğru zaman yaklaşırken doğayla iç içe olmak, sevdiklerimizle kalabalıktan endişelenmeden vakit geçirebilmek için en iyi opsiyonlardan biri kamp yapmak. ‘Glamour‘ yani cazibe, büyü ve ‘camping‘ yani kamp yapma kelimelerinin birleşiminden doğan ‘glamping’; yaşamımıza girip bize daha konforlu bir kamp deneyimi sunarken, modern kamp anlayışı sürdürülebilir seyahatle kol kola farkındalığımıza sesleniyor. Longosphere, Mona Glamping gibi seçenekleri gözden geçirebilir, şehir stresinden uzaklaşmak ve doğaya yaklaşmak için planladığınız bu seyahati nasıl daha sürdürülebilir hale getirebileceğinizi kararlaştırabilir ve birlikte yapacağınız etkinlikleri planlayabilirsiniz.

  ORTAK BİR ÇALMA LİSTESİ HAZIRLAYIN.

  Babalar Günü için Öneriler | BMW Joy Blog

  Babanızla anılarınız arasında mutlaka dinlettiğiniz bir şarkının orijinalinin başka bir müzisyene ait olduğunu söylediği ve size kendi gençlik dönemine ait şarkıları önerdiği anlar vardır. İşte Babalar Günü bu anları bir etkinliğe dönüştürmek için doğru fırsat olabilir. Sevdiğiniz müzik gruplarını hatta bu gruplara ait ikonik şarkıların farklı, güncel yorumlarını tek bir listede bir araya getirmeyi deneyebilirsiniz. Birbirinize seveceğinizi düşündüğünüz şarkılar önererek listeyi birlikte genişletebilir, hatta bu çalma listesini diğer aktivitelerden birini yaparken fon müziği olarak kullanabilirsiniz.

  BAHÇE VE BİTKİLERLE VAKİT GEÇİRİN.

  Babalar Günü için Öneriler | BMW Joy Blog

  Konfor alanınızdan uzaklaşmadan doğaya yaklaşmanın ve stresten uzaklaşmanın en pratik yolu bitkiler ve bahçe işlerinden geçiyor. Bahçede zaman geçirirken gelecek Babalar Günleri’nde altında oturmayı planladığınız ağacın fidesini dikerek işe başlayabilir, babanızın uzmanlığından faydalanarak bahçe bakımı için önemli noktaları öğrenebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise yükselen, şehir içi tarım trendinden hareketle balkonunuzu evin, mutfağınızı besleyecek işlevsel bir parçası haline getirmek. Bunu yaparken ilk etapta sizi zorlamayacak, fesleğen, biberiye, nane gibi balkonda kolayca bakılabilecek aromatik bitkileri tercih etmek isteyebilirsiniz.


  *Fotoğraflar: BMW Group Arşivi/BMW; Yazar: David Barnwell | Yazı için kaynak: https://www.bmw.com/en/innovation/read-the-history-behind-the-all-new-bmw-idrive-and-bmw-ix.html

  Devamı
  BMW 8 Serisi Gran Coupé | BMW Joy Blog

  BMW TUTKUNUZU STİLİNİZE TAŞIYIN.

  BMW Lifestyle Shop.

  BMW TUTKUNUZU STİLİNİZE TAŞIYIN.

  BMW Lifestyle Shop.

  İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR:

  Çevre Dostu Bir Yaşam İçin. | BMW Joy Blog

  ÇEVRE DOSTU BİR YAŞAM İÇİN.

  BMW’de Sürdürülebilir Üretim. | BMW Joy Blog

  BMW’DE SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRETİM.