Yaşam | BMW Joy Blog

YAŞAM.

BMW JOY BLOG.

 • YAŞAM.BMW JOY BLOG.


   Seyahat, gastronomi, yükselen trendler… Yaşama dair ilham verici Joy Blog makalelerini bu kategoride keşfedin.

   Devamı

   Bir BMW Otomobilinin Yaşam Döngüsü.

   Bir BMW Otomobilinin Yaşam Döngüsü | BMW Joy Blog

   Almanya, Unterschleißheim’da bulunan BMW Group Geri Dönüşüm ve Parça Ayırma Merkezi’nde park halindeki bir BMW iX1 seri öncesi modelinin geçtiği aşamaları Joy Blog yazımızda kaleme aldık.

   BMW Vision Neue Klasse Bölüm 4: Yeni Bir Hareket Tarzı

   BMW Vision Neue Klasse – Bölüm 4: Yeni Bir Hareket Tarzı | BMW Joy Blog

   BMW Vision Neue Klasse, bedeni, kalbi ve zihni nasıl harekete geçirecek? Sorunun cevabı Joy Blog’da.

   BMW Excellence Club Sunar: Kasım Ayının Öne Çıkanları.

   BMW Excellence Club: Ayın Öne Çıkanları | BMW Joy Blog

   Yeni bir yılı karşılamak için hazırlanırken listenizde neler var? Daha çok seyahat etmek, yeni tatlar keşfetmek, müzikle ve sanatla geçen zamanları arttırmak? Yılın en güzel zamanlarından Aralık ayını bir prova ve keşif sürecine dönüştürecek seyahat, mekan ve müzik önerilerini Joy Blog’a özel bir derlemede bir araya getirdik.

   Cumhuriyetin Yüzü.

   Cumhuriyetin Yüzü Sergisi | BMW Joy Blog

   1922-1942 yıllarına odaklanan ve Erken Cumhuriyet Dönemi’nin farklı kültür disiplinlerine ve toplumsal yaşama bakışını yansıtan Cumhuriyetin Yüzü Sergisi’ni Joy Blog’da inceledik.

   BMW Vision Neue Klasse Bölüm 3: Yeni Bir Sürüş Tarzı.

   BMW Vision Neue Klasse – Bölüm 3: Yeni Bir Sürüş Tarzı | BMW Joy Blog

   BMW Vision Neue Klasse çığır açan bir deneyim vadediyor. En çok merak edilen üçüncü soru ise şu: Neue Klasse, otomobil kullanmanın ve otomobil sahibi olmanın verdiği hissi nasıl değiştirecek?

   Kendin Olmaya Cesaret Et.

   Kendin Olmaya Cesaret Et | BMW Joy Blog

   Naomi Campbell ile Yeni BMW XM’in ortak noktası: Kendisi olma cesaretini göstermek. Kendine inanma kavramını vurgulayan yazımızda; sahip olduğumuz bağlılık, kararlılık ve azmin neden bizi özgün karakterler haline getirdiğini öğreniyoruz.

   Hakkasan İstanbul’un Şefi Andrew Yeo ile Özel Bir Söyleşi.

   Hakkasan İstanbul’un Şefi Andrew Yeo ile Söyleşi | BMW Joy Blog

   Antik tariflerden ilham alan yemekleri, benzersiz şarap felsefesi, yenilikçi kokteyl kreasyonları, sanatsal “patisserie” yaratımları ve ikonik tasarımıyla perde arkasında pek çok hikâye var. Hakkasan efsanesinin yeni İstanbul durağındaki bu hikayeleri keşfetmek için Şef Andrew Yeo ile BMW Joy Blog’a özel bir söyleşi gerçekleştirdik.

   Okyanuslar Neden Renk Değiştiriyor?

   Okyanuslar Neden Renk Değiştiriyor? | BMW Joy Blog

   İklim krizi ormanlardan okyanuslara tüm gezegenimizi etkiliyor. Okyanusların canlılığını korumak ve sürdürülebilir bir şekilde hayatımızın bir parçası olarak kalması için hemen bugün neler yapabileceğimizi sizler için Joy Blog’da ele aldık.

   BMW ve Golf Sporu.

   BMW ve Golf Sporu | BMW Joy Blog

   Yıllarca geliştirilmiş bir teknik ve emin adımlarla uygulanan bir strateji gerektiren, açık havada ve yemyeşil alanlarda zihni ve ruhu özgürleştiren bir spor… Yıllarca yakın ilişki içinde olan BMW ve golf sporunun beraberliklerini güçlendirdiği etkinliklerden biri başladı. Gelin, BMW Golf Cup Türkiye elemeleri başlarken, BMW ve golf sporunun hikayesine göz atalım.

   İklim Değişikliğinin Etkilediği Ünlü Tatil Rotaları.

   İklim Değişikliği ve Yolculuk Anıları, Atıksız Yolculuk Rehberi | BMW Joy Blog

   Şimdi gezegene saygılı bir tatil anlayışı belirleme zamanı. İklim krizi her geçen gün daha fazla yeri etkiliyor. Dünyanın tarihi ve doğal güzellikleri bir bir yok oluyor. Çocukken gittiğimiz yerlere çocuklarımızla da gidebilmek için, hayalimizdeki o tatil rotasının biz daha gidemeden yok olmaması için neler yapabileceğimizi ve tehlike altındaki bölgeleri sizler için Joy Blog’da inceledik.

   BMW’nizin İlk Günkü Orijinalliğini Koruyun.

   BMW Originals | BMW Joy Blog

   BMW’nize hak ettiği değeri verin, orijinalden vazgeçmeyin. En iyi yol arkadaşınız ile çıktığınız her yolculuğun ilk yolculuğunuz gibi hissettirmesi için bakım zamanlarında Borusan Otomotiv BMW Yetkili Servisleri’ne gelmeye edin. Borusan Otomotiv Teknik Destek Saha Yöneticisi Hakan Er, BMW’nizle kesintisiz bir şekilde keyifli anılar ve unutulmaz yol hikayeleri biriktirebilmeniz için önemli noktaları Joy Blog’a anlattı.

   BMW Pop-Up Store Mandarin Oriental Bodrum’da.

   BMW Pop-Up Store Mandarin Oriental Bodrum’da | BMW Türkiye

   BMW Türkiye’nin “Retail Next” konsepti çerçevesinde geliştirdiği yeni nesil satış noktası BMW Pop-up Store, Bodrum’un en prestijli otellerinden Mandarin Oriental Bodrum’da ziyaretçilerine ayrıcalıklı bir deneyim sunmak üzere kapılarını açtı. Perakendenin geleceğine ışık tutan bütüncül bir anlayışla tasarlanan BMW Pop-up Store, yeni müşteri beklenti ve ihtiyaçlarına uygun pürüzsüz bir deneyim alanı sunuyor. BMW Pop-up Store, yaz boyunca BMW’nin en üst segment modellerine ev sahipliği yapacak.

   Kashiwaya’da Sürdürülebilir Lüks.

   Kashiwaya’da Sürdürülebilir Lüks | BMW Joy Blog

   Lüksün yeniden yorumlanmış hali, sürdürülebilirlik, inovasyon ve duyguların öne çıktığı, çevreye duyarlı bir lezzet menüsü sunuyor. Tıpkı vizyoner şeflerin yaptığı gibi. Bu yazımız dizimizde, sürdürülebilirliği vizyoner düşünceyle birleştiren restoranlara Yeni BMW i7 ile yapacağımız bir mutfak yolculuğunda bize katılmak ister misiniz? İkinci durağımız: Japonya’nın Osaka kentinde bulunan Kashiwaya restoranı.

   Le Jardin de Berne’de Sürdürülebilir Lüks.

   Le Jardin de Berne’de Sürdürülebilir Lüks | BMW Joy Blog

   Lüksün yeniden yorumlanmış hali, sürdürülebilirlik, inovasyon ve duyguların öne çıktığı, çevreye duyarlı bir lezzet menüsü sunuyor. Tıpkı vizyoner şeflerin yaptığı gibi. Sürdürülebilirliği vizyoner düşünce yapısıyla birleştiren restoranlara Yeni BMW i7 ile yapacağımız bir mutfak yolculuğunda bize katılmak ister misiniz? İlk durağımız: Provence’da bulunan Le Jardin de Berne.

   BMW Films Sunar: THE CALM

   BMW Films Sunar: THE CALM | BMW Joy Blog

   BMW Films THE CALM’ı sunar: Gizemli bir yolcu olan Pom Klementieff, görevini tehlikeye atmamak için engeller ağını aşmak zorunda; ta ki kendini Cannes’daki Martinez Otel’de bulup Uma Thurman ile tanışana kadar. Aksiyon, sürprizler ve... sessizlikle dolu bir kısa film.

   Geleceğin İlerisinde Sohbetler.

   Geleceğin İlerisinde Sohbetler | BMW Joy Blog

   BMW’nin ilerici kolektif zihniyete sahip, farklı alanlarda öncü isimlerle söyleşiler gerçekleştirdiği “Geleceğin İlerisinde Sohbetler” serisine Joy Blog’da yakından bakıyoruz.

   Sessiz Lüksün Güncel Kodları.

   Sessiz Lüksün Güncel Kodları | BMW Joy Blog

   Sade, minimal, işlevsel ama en ince detaylarıyla kusursuz… Zamansız bir trend sessiz lüksün tüm yönlerini Joy Blog yazımızda kaleme aldık.

   CI Bloom 2023: Yeni BMW iX1 Sanatseverlerle Buluşuyor.

   CI Bloom 2023: Yeni BMW iX1 Sanatseverlerle Buluşuyor | BMW Türkiye

   İddialı duruş, yenilikçi karakter ve çok yönlülüğü birleştiren tamamen elektrikli Yeni BMW iX1, 1-4 Haziran tarihleri arasında CI Bloom Çağdaş Sanat Fuarı’nda sergileniyor. Kerem Giriş’in Yeni BMW iX1’den esinlenerek tasarladığı “Dream Away” adlı eserinin eşlik edeceği gösterim, sanatseverleri hayallerin ötesinde bir yolculuğa çıkarıyor.

   Anneler Günü Önerileri.

   Anneler Gününe Özel Benzersiz Öneriler | BMW Joy Blog

   Seyahatten gastronomiye, sanattan bakım ve güzelliğe farklı ilgi alanları olan anneleri mutlu edecek önerileri BMW Joy Blog’da bir araya getirdik. 

   Baharla Canlanan Doğa.

   Baharla Canlanan Doğa | BMW Joy Blog

   İklim değişikliği mevsimleri bizden almadan dur demek için çok geçerli bir sebebimiz var; mesela bahar. Uyanışıyla hepimize pozitif enerjisini yansıtan bahar, yetişkinlerden çocuklara, edebiyattan psikolojiye etkilerini Joy Blog’a özel bir derlemede bir araya getirdik.

   BMW ve Nikita Gale İş Birliği.

   BMW ve Nikita Gale İş Birliği | BMW Joy Blog

   Sanatçı Nikita Gale, “BMW Open Work by Frieze” için otomobil ve elektro gitarın geçmişine uzanan bir enstalasyon yaratmak üzere Yeni BMW i7 tasarımcılarıyla birlikte çalıştı. Bu eserin nasıl ortaya çıktığını öğrenmek üzere Gale ile gerçekleştirdiğimiz söyleşiye Joy Blog’da göz atın.

   Japonya’nın İlk Sanal Mankeni: Imma.

   Sanal Manken Imma ve Cam Sanatçısı Kenichi Sasakawa’nın Buluşması | BMW Joy Blog

   Önde gelen bir zanaatkar ile gelecek nesillere yol açan bir teknoloji uzmanının buluşması: Japonya'nın ilk sanal mankeni Imma, cam sanatçısı Kenichi Sasakawa'yı ziyaret etmek üzere Yeni BMW i4 M50 ile Japonya’da bir yolculuğa çıkıyor.

   Tekstil Sanatçısı Jun Tomita İle İlham Veren Japonya Gezisi.

   Jun Tomita ile İlham Veren Japonya Gezisi | BMW Joy Blog

   Kyoto'nun gözlerden uzak bir bölgesi olan Saga Koshihata, kumaş boyama ve dokuma sanatçısı Jun Tomita'nın ilham kaynağı. Jun Tomita, Satoyama alanındaki bu yere hayran kalarak kendi çalışmalarını yaratmak üzere uzun yıllar önce buraya yerleşmiş. Sanatçının yeni bir yön arayışıyla geçmişin ve geleceğin geleneksel işçiliğine doğru çıktığı yolculukta kendisine BMW 320d xDrive M Sport otomobili eşlik ediyor.

   Nørrebro: Kopenhag’ın En Havalı Semti.

   Rune Glifberg Rehberliğinde Nørrebro Gezisi | BMW Joy Blog

   Üçlü zirve: Dünyanın en sürdürülebilir şehirlerinden biri, kaykayın en güçlü simgelerinden biri ve Yeni BMW iX1. Yerel bir kahraman olan olimpiyat sporcusu, profesyonel kaykaycı ve mimar Rune Glifberg’in kendi yerel kahramanlarını ve onların hayat verdiği semti göstermek amacıyla çizdiği rotada, Kopenhag’ın en havalı semtinde neler yapılabileceğini keşfetmek için yazımıza göz atın.

   Shinrin-yoku: Bir Eko-terapi Pratiği.

   Shinrin-yoku: Bir Eko-terapi Pratiği | BMW Joy Blog

   Doğanın içinde olma fikri her zaman heyecan yaratırken; önceliklerimiz, işimiz, günlük tempomuz, sorumluluklarımız doğayla aramızdaki mesafenin açılmasına neden oluyor. Japon kültüründen doğan bir farkındalık olan Shinrin-yoku yani Orman Banyosu’nu günlük yaşama adapte etmek sanıldığından daha kolay. Orman Banyosu hakkındaki tüm detayları BMW Joy Blog’da derledik.

   Güvende Hissettiren Mobil Uygulamalar.

   Güvende Hissettiren Mobil Uygulamalar | BMW Joy Blog

   Günlük yaşamın karmaşası içerisinde konforumuzu arttıracak ve karşımıza çıkabilecek sorunların çözümünü kolaylaştıracak şeylere yatırım yapıyoruz. Teknolojiyle olan ilişkimiz de bu noktada devreye giriyor. Hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen cep telefonları, gereken anlarda kurtarıcı olabilecek birçok uygulamaya da ev sahipliği yapmaları bakımından düşündüğümüzden çok daha vazgeçilmezler. Bu uygulamaları Joy Blog'da yakından inceliyoruz.

   İklim Değişikliği ve Yolculuk Anıları.

   İklim Değişikliği ve Yolculuk Anıları | BMW Joy Blog

   Gelişen teknoloji, değişen şehirler, eskisi gibi olmayan doğa ve dönüşen dünyada çıktığımız her yolculuk, aklımıza kazınan anılarıyla bize adeta iklim krizinin kronolojik haritasını sunuyor. Geçmişimizde hatırladığımız tüm güzelliklerin değişen iklimle birlikte hafızamızdan silinmemesi için neler yapabileceğimizi Joy Blog’a özel yazımızda keşfedin.

   Duygu Durumunu Düzenleme Rehberi.

   Duygu Durumunu Düzenleme Rehberi | BMW Joy Blog

   Gündelik sorumluluklar, yoğun iş ajandası, ritmik şehir yaşamının yarattığı yorgunluk, sosyal medyanın hiç durmayan akışı, doğal afetler ve duygu durumumuzu etkileyen onlarca diğer etken… Tüm bu karmaşanın içinde ruh sağlığı ve verimliliği korumak için neler yapılabilir? Cevapları yazımızda saklı.

   Moda Sektöründe Bir Aktivist: Vivienne Westwood.

   Moda Sektöründe Bir Aktivist: Vivienne Westwood | BMW Joy Blog

   Dünyaca ünlü İngiliz moda tasarımcısı Vivienne Westwood geçtiğimiz günlerde, 81 yaşında, hayatını kaybetti. Satın alma davranışından, punk kültürüne; lüks tüketimden, kişisel yolculuğa kadar Westwood’un rehberliğinde hayatta anlam arayışını Joy Blog yazımızda kaleme aldık.

   Atıksız Yolculuk Rehberi.

   Atıksız Yolculuk Rehberi | BMW Joy Blog

   İnsanlık tarihinin farklı dönemlerinde üretim tüketim, arz talep dengesi olarak da anlatılan uyumlanma mecburiyeti günümüzün modern insanını yaşantısını gözden geçirmeye atık yönetiminden başlamaya yönlendiriyor. Bu noktada biz de dünyaya saygılı, iklim dostu bir yolculuk yapmak isteyenler için önerilerimizi Joy Blog’a özel bir rehberde bir araya getirdik.

   BMW iX ile Japonya Seyahati.

   Genta Ishihara ile Japonya Seyahati | BMW Joy Blog

   Ishihara Fidanlığı’nda bitkilere ve doğaya beslenen tutku ile sürdürülebilirlik vizyonu bir arada ilerliyor. Bu yazımızda; aile işini devralan, bahçıvan ve çiçek yetiştiricisi Genta Ishihara ve mükemmel partneri Yeni BMW iX ile Japonya’da ilham verici bir yolculuğa çıkıyoruz.

   Türkiye’de Unutulmaz Bir Yılbaşı Vadeden Destinasyonlar.

   Türkiye’de Yılbaşı Destinasyonları | BMW Türkiye

   Baharatlı kurabiyelerden yükselen kokular, ışıl ışıl meydanlar, süslenmiş dev çam ağaçları ve Noel şarkıları… Hollywood sinemasının da etkisiyle, yeni yıl dendiği anda gözümüzün önüne gelen bu karelerin içimizi ısıttığına şüphe yok. Bu sene, Türkiye'de heyecan verici yılbaşı deneyimlerini yaşayabileceğiniz destinasyonları ve etkinlikleri sizler için Joy Blog'da derledik.

   Dünyanın Farklı Şehirlerinden Öne Çıkan Sıfır Atık Restoranları.

   Dünyanın Öne Çıkan Sıfır Atık Restoranları | BMW Joy Blog

   Restoranlarda doğası gereği savurganlık hakim olabiliyor. Yemeğin hazırlanışı esnasında tamamı kullanılmayan malzemelerden, tek seferlik ambalajlara ve yemeğini bitirmeyen müşterilerin tabaklarında kalanlara dek sürecin her aşamasında atık ortaya çıkıyor. Yine de mümkün oldukça az atık üretmeye çalışan ve karbon ayak izini düşük tutmak için çaba gösteren restoranların sayısı artıyor. Biz de sevdiğiniz şehirleri bir sonraki ziyaretinizde böyle bir restorana şans verebilmeniz için dünyanın farklı yerlerindeki örnekleri mercek altına aldık.

   İsmail Terzi ile Akdeniz Sahil Yolu’nda.

   İsmail Terzi ile Akdeniz Sahil Yolu’nda | BMW Joy Blog

   Kemerlerinizi bağlayın, İsmail Terzi ve Yeni BMW 3 Serisi Sedan ile Akdeniz Sahil Yolu’nda unutulmaz bir yolculuğa çıkıyoruz. Sizi Datça’dan alıp Antalya’ya götürecek bu keyifli yol hikayesini okurken kimi zaman direksiyonun başına geçip D400 karayolunu bizzat keşfetmek isteyecek, kimi zaman duygusal anlar yaşayacak, kimi zamansa kendinizi tebessüm ederken bulacaksınız.

   Parmaklarınızın Ucundaki Dünya.

   Parmaklarınızın Ucundaki Dünya | BMW Joy Blog

   Mobil uygulamalar her yerde. Her gün kullandığımız hizmetlere ve ürünlere doğrudan erişmemizi sağlayarak hayatımızı kolaylaştırıyorlar. Peki bu noktaya nasıl geldik? Uygulama ekolojisi için sırada ne var? BMW Türkiye uygulaması bu ekolojide nasıl bir yer tutuyor? Tüm bu soruların yanıtları yazımızda.

   Sanal Bir Varoluş Biçimi.

   Sanal Influencerlar Mercek Altında | BMW Joy Blog

   3 milyon takipçisi olan Lil Miquela’yı tanıyor musunuz? Peki Calvin Klein’in iş birliği için tercih ettiği sanal model Katii’yi? BMW Joy Blog’da ilgi çekici sanal kişiliklere yakından bakıyoruz.

   Jeff Koons ve Ali Güreli’den Sanat Dolu Bir Söyleşi.

   Contemporary Istanbul Jeff Koons’u Ağırladı | BMW Joy Blog

   Contemporary Istanbul’un 17. edisyonu hem uluslararası üne sahip sanatçı Jeff Koons'a hem de Koons’un özel olarak tasarladığı BMW M850i xDrive Gran Coupé modeline ev sahipliği yaptı ve “The 8 X Koons” herkesi kendine hayran bıraktı. Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, Tersane İstanbul’da düzenlenen çağdaş sanat fuarında Jeff Koons ile bir araya gelmenin yanı sıra, sanat dünyası ve bu dünyayı etkileyen teknolojik gelişmelere dair keyifli ve samimi bir söyleşi gerçekleştirdi.

   Ali Ronay ile E90 Rotası.

   BMWlicious: Bir Lezzet Yolculuğu | BMW Joy Blog

   Türkiye’nin en tanınmış şeflerinden Ali Ronay, BMWlicious projesi kapsamında Güneydoğu Anadolu lezzetlerini bulmak için E90 rotasını BMW X1 eşliğinde keşfe çıktı. Mersin’den Mardin’e uzanan yolculuğa dair kaçırılmaması gereken tüm detaylar Joy Blog’da.

   BMW M’in Süper Kahramanı: Jochen Neerpasch.

   BMW M’in Süper Kahramanı Jochen Neerpasch | BMW Joy Blog

   Bu yıl M’in 50. yılını kutluyoruz. Jochen Neerpasch olmasaydı, BMW'nin yüksek performans bölümünün böyle bir başarı hikayesi yazması mümkün olmayabilirdi. Bu sene Nürburgring‘deki 24 saatlik yarışta BMW M'in eski genel müdürü ile bir araya geldik; Neerpasch ile spor otomobiller, motor sporları ve en önemlisi kendisinin göz bebeği olan Junior Team hakkında konuştuk.

   Benjamin Chmura ve Daniel Humm ile Gastronominin Geleceği.

   Benjamin Chmura ve Daniel Humm ile Gastronominin Geleceği | BMW Joy Blog

   Otomotiv mühendisliği ile prestijli mutfakların çok fazla ortak noktası olsa da hepsinden önce, ikisi de sürekli olarak kendisini yeniden keşfederken köklerine sahip çıkmaya özen gösteriyor. Dünyaca ünlü restoran Tantris, 50. yıl dönümü için tam da bu durumu akla getiren bir dönüşüm yaşıyor. Mekânın yeni mutfak direktörü Benjamin Chmura ve ödüllü konuk şef Daniel Humm ile mutfağın geleceği hakkında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

   Bir Araya Gelen Nesnelerin Anlattıkları.

   Kerem Ozan Bayraktar ile Nesnelerin İlişkilerinin Çevreye Etkisi | BMW Joy Blog

   Çevre algısını fiziksel ve kavramsal bir perspektiften ele alan sanatçı ve akademisyen Kerem Ozan Bayraktar, üretimlerine dijital görselleştirme, fotoğraf, animasyon, maket, gündelik nesne, metin ve grafik gibi farklı teknikleri dahil ediyor. Kerem Ozan Bayraktar ile doğal ve yapay sistemlerin davranışları ve çevre algısına dair BMW Joy Blog’a özel bir söyleşi gerçekleştirdik.

   Biyo-Materyallerden Sanat Eserlerine.

   Nergiz Yeşil’in Gözünden Biyo-Sanat | BMW Joy Blog

   Nergiz Yeşil, doğaya zarar vermeyen, sürdürülebilir materyallerle çalışmayı tercih eden bir biyo-sanatçı. Kombucha scoby, miselyum ve daha pek çok biyo-materyali sanat eserlerine dönüştüren, atık gıdaların değerlendirilmesiyle vegan deri ve kağıtlar üreten, adeta doğa ile iş birliği yapan Nergiz Yeşil ile BMW Joy Blog’a özel bir söyleşi gerçekleştirdik.

   Yeni BMW 8 Serisi ile Rüya Gibi Bir Seyahat.

   Yeni BMW 8 Serisi ile Rüya Gibi Bir Seyahat | BMW Joy Blog

   Kelimelerle tarif edilemeyen bir otomobil ile dünyada benzeri bulunmayan bir seyahat: Konuk yazarımız Andrew Maness’in Yeni BMW 8 Serisi eşliğinde Münih’ten Como Gölü’ne doğru çıktığı yolculuğa katılın.

   Ünlü Kaykaycılar Ishod Wair ile Söyleşi.

   Ünlü Kaykaycı Ishod Wair ile Söyleşi | BMW Joy Blog

   Ishod Wair profesyonel bir kaykaycı, moda ikonu, vintage otomobil meraklısı ve gerçek bir BMW tutkunu. Los Angeles’ta ziyaret ettiğimiz Ishod Wair ile “şans” ve “özgün olma” kavramlarının yanı sıra, ünlü kaykaycının BMW tutkusu hakkında gerçekleştirdiğimiz özel söyleşiye hemen göz atın.

   Norveç Serüveni.

   Yeni BMW iX ile Norveç Seyahati | BMW Joy Blog

   Yoğun kaynak kullanımı gerektiren sporlar ve turistik aktiveler günümüzün gereksinimlerine ayak uydurabiliyor mu? Tur kayağı uzmanı Alice Linari’ye göre kayak sporunda sürdürülebilirliğe ulaşmak için bir şeylerden ödün vermek gerekmiyor. Özellikle de yol arkadaşınız Yeni BMW iX ise…

   Babalar Günü’ne Özel Rotalar.

   Babalar Günü’ne Özel Rotalar | BMW Joy Blog

   Kendilerine özgü ilgi alanları olan babalarla birlikte ve keyifle zaman geçirmek için ziyaret edebileceğiniz gastronomi, sanat ve tarih rotalarını Joy Blog’da bir araya getirdik.

   Cem Bölükbaşı ile M’in 50. Yılını Kutluyoruz.

   Cem Bölükbaşı ile BMW M’in 50. Yıl Kutlaması | BMW Joy Blog

   Türkiye’nin ilk Formula 2 pilotu olmasının yanı sıra gerçek piste çıkmayı başaran dünyadaki ilk ve tek sim pilotu olan Cem Bölükbaşı ile kariyeri, gelecek hedefleri ve M tutkusu üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

   İsmail Terzi ile Anamur-Ermenek Yolunda.

   Anamur Ermenek Yolunda | BMW Joy Blog

   “Ulaşılmaz görünen masal diyarlarına seyahat”: BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni İsmail Terzi son sürüşünde zorlu Anamur-Ermenek rotasını takip ediyor. Efsanevi BMW 3 Serisi’nin üçüncü nesil modeli ile gezdiğimiz bu masalsı rotayı ve İsmail Terzi’nin kaleminden sürüş notlarını okurken kendinizi yolcu koltuğundaymış gibi hissedeceksiniz.

   İlk Günkü Gibi.

   Şevval Sam’ın 1990 Model Cabrio’sunun Yenilenme Öyküsü | BMW Joy Blog

   Ünlü oyuncu Şevval Sam, aile yadigarı BMW 320i Cabrio’sunu, kendi deyimiyle “Bizim Kız”ını, ilk günkü güzelliğine kavuşturmak için BMW’nin güvenli ellerine teslim etti ve ortaya çıkan sonuç inanılmaz oldu. Şevval Sam ile gerçekleştirdiğimiz bu özel röportajda “Bizim Kız” ile ilk tanışması, geride bıraktıkları otuz yılda unutamadığı anlar ve benzersiz değişim hikayesinden bahsettik.

   O Her Şeye Layık.

   Joy Blog’dan Anneler Günü Önerileri | BMW Joy Blog

   Tüm iş tempomuza ve hayat yoğunluğumuza rağmen her fırsatta onu ne kadar sevdiğimizi hatırlattığımız annemiz ile Anneler Günü'nü bahane ederek biraz daha yakınlaşma, birlikte kaliteli zaman geçirme ve yeni anılar biriktirme fırsatı bulabiliyoruz. Annenizle geçireceğiniz bu özel zamanı nasıl değerlendireceğinize ve ona alacağınız hediyelere dair öneriler bu yazıda.

   Yeni BMW iX ile Güney Tirol Seyahati.

   Yeni BMW iX ile Güney Tirol Seyahati: Doğa Dostu İşletmeler | BMW Joy Blog

   İtalya’nın, Avusturya sınırının hemen altında yer alan Güney Tirol, nüfusun yarısından çoğunun Almanca konuştuğu özerk bir bölge. Özellikle Almanya ve Avusturya’dan kısa süreli seyahatler için sık sık ziyaret edilen Güney Tirol, sadece deşarj olup dinlenmek için değil aynı zamanda doğayla bağ kurmak için de ideal. Kendilerini bu coğrafyanın doğal güzelliklerine ve sürdürülebilirliğe adayan dört işletmeyi ziyaret etmek üzere Yeni BMW iX ile Kuzey İtalya’yı ziyaret ettik.

   Doja Cat’in Yeni BMW iX ile Coachella Yolculuğu.

   Doja Cat ve BMW iX ile Coachella Yolculuğu | BMW Joy Blog

   Doja Cat yollarda olmaya oldukça alışık olsa da Coachella Vadisi’ne yaptığı yolculuğun Grammy ödüllü sanatçı için özel bir anlamı var. Şarkıcı, ilk Coachella yolculuğuna “Planet Her” adlı fütüristik albümünden ilham alan bir Yeni BMW iX ile çıktı. Sanatçının bu çok özel yolculuğuna dair tüm detayları Joy Blog’da keşfedin.

   Dikkat Çekici 5 Trend.

   2022’nin Yükselen Trendleri | BMW Joy Blog

   Aklımıza gelebilecek her türlü alanda dönüşüm hızının daha önce hiç olmadığı kadar yüksek olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Tasarım modadan, moda sanattan, sanat teknolojiden ilham alırken, güncel ve multidisipliner trendleri Joy Blog’da bir araya getirdik.

   Geleceği İnşa Eden Genç Liderler.

   Geleceği İnşa Eden Genç Liderler | BMW Joy Blog

   Günümüzün global tehditleriyle başa çıkabileceğimiz bir gelecek inşa etmek için yeni nesil liderlere ihtiyacımız var. Etkili genç liderlere yönelik uluslararası bir forum olan “One Young World”un misyonu da tam olarak bu. Organizasyonun kurucu ortağı Kate Robertson ve BMW Group Yönetim Kurulu üyesi Ilka Horstmeier, organizasyonun global şirketlerle yaptığı iş birliğinin günümüz liderliğini şimdiden nasıl etkilediğini paylaşıyor.

   Sporda Başarılarıyla Kalıpları Kıran 8 Güçlü Kadın.

   Kalıpları Kıran Kadın Sporcular | BMW Joy Blog

   Güç, cesaret, disiplin ve sürekliliği bir araya getirerek “cam tavan”ları kıran kadınlar... Hiçbir kalıba sığmayan, hatta kalıpları yıkan ve vazgeçmek nedir bilmeyen kişilikleriyle gelecek nesillere ilham veriyor, başarının parmak uçlarında olduğunu hatırlatıyorlar.

   Dönüm Noktaları ve Yepyeni Başlangıçlar.

   Dönüm Noktaları ve Yepyeni Başlangıçlar | BMW Joy Blog

   Üç çocuk, okulların açılması ve şehrin dışına taşınmak... İçerik tasarımcısı Nina Bungers’in hayatı, göz açıp kapayana kadar pek çok yeni başlangıca ve yaşamı değiştiren ana şahit oluyor. Bu yeni başlangıçların yeni fikirlerle, umutla ve keyifle olan bağlantısını ve Yeni BMW 2 Serisi Active Tourer’ın günlük hayatına nasıl uyum sağladığını tasarımcının kendisinden dinliyoruz.

   Mükemmel Bir Eşleşme.

   BMW iX3 Kullanıcısı Aslı Bayraktar ile Söyleşi | BMW Joy Blog

   Moda tasarımı mezunu 35 yaşındaki Aslı Bayraktar, bir aydan uzun bir süredir BMW iX3’ünü keyifle kullanıyor. Bu sürede elektrikli araç kullanma deneyiminden, aracı hakkında ona yöneltilen ilginç sorulara ve BMW iX3’te en çok sevdiği özelliklere dek, keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

   Dünya Şehirlerinde Yılbaşı Kaçamakları.

   Dünyanın Dört Bir Yanında Yılbaşı Deneyimleri | BMW Joy Blog

   Dünyanın bambaşka bir yerinde yeni yılı kutlamak, alışılmadık eğlenceleri ve gelenekleri deneyimlemek, unutulmaz anılar biriktirmek… Düşüncesi bile insanı heyecanlandırıyor. İzlanda'dan Almanya'ya, Japonya'dan Brezilya'ya, yılbaşı gecenizi benzersiz kılacak destinasyonları Joy Blog sizin için derledi.

   2022 Trend Raporu.

   2022 Trend Raporu. | BMW Joy Blog

   İnternette yeni bir dünyanın kapısını araladığımız ve teknolojinin, modadan gastronomiye pek çok alanda başrolde olduğu bir döneme giriş yaparken 2022 trendlerini Joy Blog’da bir araya getirdik.

   Maksut Aşkar ile E70 Rotası.

   Maksut Aşkar ile E70 Rotası | BMW Joy Blog

   Türkiye’nin en ünlü şeflerinden Maksut Aşkar, BMWlicious projesi kapsamında E70 rotasında keşfedilmemiş lezzetleri bulmak için bir yolculuğa çıktı. Maksut Aşkar’ın Bafra’dan Giresun’a uzanan bu yolculuğuna dair tüm detayları ve tadı damağında kalan Karadeniz lezzetlerini Joy Blog’da keşfedin.

   Kahverengi Tabelaların İzinde:
   Truva ve Sardes.

   Kahverengi Tabelaların İzinde: Truva ve Sardes. | BMW Joy Blog

   Mirgün Cabas ve Kubilay Tunçer ile kahverengi tabelaların yani tarihin izinde yolculuğumuz devam ediyor. İkilinin Truva ve Sardes rotasındaki yolculuklarından önemli notları BMW Joy Blog’da bir araya getirdik.

   Bayburt ile Of Arasında.

   Bayburt ile Of Arasında. | BMW Joy Blog

   BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni İsmail Terzi bu kez Bayburt-Of rotasında dünyanın en tehlikeli geçitlerinden birine meydan okuyor. Yeni BMW iX3 ile çıktığı yolculuğu sıcağı sıcağına İsmail Terzi’nin kaleminden Joy Blog’da okuyun.

   43. Ryder Cup Golf Turnuvası 2021.

   43. Ryder Cup Golf Turnuvası 2021. | BMW Joy Blog

   43. Ryder Cup Golf Turnuvası için yeşil halı serildi. Wisconsin’deki Whistling Straits golf sahası, BMW’nin ilk kez global sponsor olarak katıldığı dünyanın en prestijli golf turnuvası Ryder Cup’ta ABD ve Avrupa’dan gelen takımlar arasındaki mücadeleye sahne oldu.

   Transalp’lerde Unutulmaz Bir Bisiklet Turu.

   Transalp’lerde Unutulmaz Bir Bisiklet Turu. | BMW Joy Blog

   Alpler’de günübirlik bisiklet turuna çıkmak ve bu macerada Yeni BMW iX’in neden biçilmiş kaftan olduğunu öğrenmek isteyenler için Joy Blog’da keyifli bir yazı hazırladık.

   Roderick Pijls ile Uçurma Sörfü.

   Roderick Pijls ile Uçurma Sörfü. | BMW Joy Blog

   Roderick Pijls profesyonel bir uçurtma sörfçüsü. Uzun yıllardır dünyanın en iyileri arasında yer alan sporcu, doğanın kırılganlığı konusunda farkındalık yaratmak için sporu bir araç olarak kullanıyor. Roderick ile Yeni BMW iX3 eşliğinde çıktığımız gezintide; gezegene saygı, heyecan veren anlar ve denize karşı duyduğu büyük aşk hakkında sohbet ettik.

   Rüzgarla Dans.

   Rüzgarla Dans: BMW Kitesurfing’i Destekliyor | BMW Joy Blog

   BMW ve Borusan Otomotiv sporu desteklemeyi sürdürüyor; bunlarda biri de “kitesurfing”. Borusan Otomotiv’in ilk kez bu yıl ana sponsoru olduğu kitesurfing okulu 81 Kite Club, Temmuz ayında yapılan keyifli lansman etkinliği ve Yeni BMW iX3 sergilemesinden sonra şimdi de BMW 1 Serisi’ne de ev sahipliği yapıyor. 

   Japonya: Zıtlıkların Uyumu.

   Japonya: Zıtlıkların Uyumu. | BMW Joy Blog

   Sachiko Tadami gibi nereye gittiğinizi tam olarak bilmiyorsanız, Tokyo’da yolunuzu kaybetmeniz işten bile değil. Sachiko, hem oldukça modern hem de oldukça geleneksel bir kültür arasında sabit bir denge kurmayı başarıyor. Bu iki kavramı bir araya getiren düzen ise Tokyo’yu dünyadaki en ilginç şehirlerden biri haline getiriyor. BMW 740e ile eski ve yeni dünya arasındaki kesintisiz akışı mükemmel bir şekilde dengeleyen Sachiko’nun günlük hayatından kesitlere hep birlikte göz atalım.

   Yazın Vegan Seçenekleri.

   Yaz için Vegan Restoran Önerileri | BMW Joy Blog

   Tatilde vegan ve bitki bazlı, lezzetli öğünler bulmanın güçlüğünün farkında olarak Bodrum, Kaş, Urla, Çeşme, Datça gibi sevilen tatil rotalarından, vegan tatlar sunan restoranları BMW Joy Blog’da bir araya getirdik.

   Kahverengi Tabelaların İzinde: Kaş ve Patara.

   Kahverengi Tabelaların İzinde: Kaş ve Patara | BMW Joy Blog

   Mirgün Cabas ve Kubilay Tunçer ile bizi içinde bulunduğumuz andan çıkarıp macera dolu bir tarih yolculuğunun ortasına bırakan kahverengi tabelaların izinden gitmek üzere başladığımız yolculuk yeni sezonda da devam ediyor. İkilinin yeni rotaları Kaş ve Patara’dan önemli notları sizler için BMW Joy Blog’da bir araya getirdik.

   Cide ile İnebolu Arasında.

   İsmail Terzi ile Cide - İnebolu Rotası | BMW Joy Blog

   BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni İsmail Terzi bu kez gerçekten zorlayıcı bir rota ile karşı karşıya: Uçurumlarla dolu Cide-İnebolu rotası. Yeni BMW 4 Serisi Coupé ile çıktığı yolculuk için “Hiçbir harita size bu sürüşte neler hissedeceğinizi tarif edemez” diyen İsmail Terzi, bu heyecanlı ve gerilimi yüksek macerayı BMW Joy Blog okuyucuları için kaleme aldı.

   Black Widow’un Yıldızları.

   Black Widow’un Yıldızları | BMW Joy Blog

   Scarlett Johansson, “Black Widow” adlı yeni Marvel Studios filminde BMW X3 ve Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupé ile çekilen nefes kesici sahnelerde sürüş becerilerini sergiliyor. Peki bu aksiyon sahneleri nasıl çekildi? Filmde kullanılan otomobiller gerçek mi? Bu soruların ve çok daha fazlasının cevabı Joy Blog’da.

   Çikolata Tutkunları için 6 Vazgeçilmez Durak.

   Çikolata Tutkunları için 6 Vazgeçilmez Durak | BMW Joy Blog

   Dünya Çikolata Günü’nden yola çıkarak, başlangıçta acı bir içecek olarak tüketilen ve kutsal sayılan çikolatanın tarihsel gelişiminin son noktası olan, dünyadan özel çikolata duraklarını BMW Joy Blog’da bir araya getirdik.

   Şemsa Denizsel ile E87 Rotası.

   Şemsa Denizsel ile E87 Rotası. | BMW Joy Blog

   Beklenen an geldi! Türkiye’nin en tanınmış şeflerinden Şemsa Denizsel, ülkemizin yerel tatları ve lezzetlerini keşfetmek için çıktığı yolculuğun ilk kısmını tamamladı. Kırklareli’nden Bodrum’a uzanan yolculuğun enfes detayları ve YouTube filmleri Joy Blog’da.

   Babalar Günü İçin Sürdürülebilir 5 Aktivite Önerisi.

   Babalar Günü İçin Sürdürülebilir 5 Aktivite Önerisi. | BMW Joy Blog

   Özel günlere dair hediye ve kutlama anlayışımız değişiyor. Somut hediyeler yerini ortak deneyimlere ve keyifli anılara dönüşecek etkinliklere bırakıyor. Bu yeni anlayıştan ilham alarak bu Babalar Günü’nde birlikte hayata geçirebileceğiniz beş aktivite önerisini BMW Joy Blog’da bir araya getirdik.  

   "Mavi Şimşek".

   Meryem Boz ile Çok Özel Röportaj | BMW Joy Blog

   Türk Milli voleybol oyuncusu Meryem Boz, Tokyo Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri’nin en değerli oyuncusu seçildi. Mavi saçları ve maçlarda sergilediği benzersiz performansıyla “Mavi Şimşek” olarak tanınan Boz ile saçlarıyla uyumlu BMW X1’i eşliğinde çok özel bir söyleşi gerçekleştirdik; kariyerini, olimpiyat serüvenini, hobilerini ve özgürlüğe dair düşüncelerini konuştuk.

   Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler.

   Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler. | BMW Joy Blog

   Gelecekten ilham alan şehirler ve yapılar: Bilim kurgu filmlerinin setlerinden fırlamış gibi görünse de gerçekte var olan 4 fütüristik lokasyonu Joy Blog’da keşfediyoruz.

   Bir Lezzet Yolculuğu.

   Bir Lezzet Yolculuğu. | BMW Joy Blog

   Yerel ürün ve tatların modern yorumları ve kendilerine has mutfak vizyonlarıyla fark yaratan üç ünlü şef Ali Ronay, Maksut Aşkar ve Şemsa Denizsel BMWlicious projesi için bir araya geliyor. Bu üç isim BMW X modelleri eşliğinde, Türkiye’nin gastronomik yol haritasını oluşturmak için çıktıları bu yolculuğa dair unutulmaz detayları Joy Blog’da sizlerle paylaşacak.

   Luis Fernando Refo’nun Bale Serüveni.

   Luis Fernando Refo’nun Bale Serüveni. | BMW Joy Blog

   Dünyanın en tanınan bale topluluklarından olan Bolşoy Balesi, Moskova’daki Bolşoy Tiyatrosu’nda sahneye çıkıyor. Ünlü bale topluluğunun, Rusya dışındaki tek akademisiyse Brezilya’nın Joinville kentinde yer alıyor. Üstün yetenekli balet Luis Fernando Rego akademideki son yılında ve bunun, Brezilya’daki gecekondu mahallerinden kurtulmak için son şansı olduğunun da farkında. Peki başarılı olabilecek mi?

   Müzik Tarihinde İz Bırakan 8 Kadın Müzisyen.

   Müzik Tarihinde İz Bırakan 8 Kadın Müzisyen. | BMW Joy Blog

   Farklı müzik türlerinde sesini büyük kitlelere duyuran, eşsiz yorumlarıyla müziğin geleceğine yön veren, lider kişilikleri ve engel tanımaz duruşlarıyla alışılmışın dışına çıkan güçlü kadınlar… 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nu kutlarken; müzik tarihine altın harflerle yazılan, her biri birbirinden yetenekli ve ilham verici 8 kadın müzisyeni BMW Joy Blog’da derledik.

   Sara Al Madani ile Kalıpların Dışında.

   Sara Al Madani ile Kalıpların Dışında. | BMW Joy Blog

   Sara Al Madani kendisiyle özdeşleşen ‘’girişimci’’, ‘’risk alan’’ ve ‘’eğitmen’’ kavramlarının hakkını sonuna kadar veriyor. Başarılı bir iş kadını olan Sara Al Madani; bu röportajında ‘’kadının güçlenmesi’’, başarının neden paylaşılması gerektiği ve hatalarından nasıl ders aldığını BMW Joy Blog’a anlatıyor.

   16 Saatte Marmara Turu.

   16 Saatte Marmara Turu. | BMW Joy Blog

   BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni İsmail Terzi’yi yine zorlu ama bir o kadar da keyifli bir görev bekliyor: Yeni BMW 4 Serisi Coupé ile 16 saatlik bir Marmara turu yapacak; başladığı yere geri dönecek. İsmail Terzi’nin Joy Blog için kaleme aldığı ve birbirinden güzel analog fotoğraflarla süslediği macerayı bir solukta okuyacaksınız.

   Heli-Ski Mercek Altında.

   Heli-ski: Önce uçun, sonra kayın. | BMW Joy Blog

   Kayağa giderken yanınıza almanız gerekenler listesine yeni bir madde eklemenin zamanı geldi: Helikopter! Macera peşindeki sporcuları alışıldık rotaların dışına çıkaran, kış sporları ve ekstrem sporların kesişiminde yer alan heli-ski ile tanışın.

   Bir Kış Cenneti: İzlanda.

   İzlanda’ya Yolculuk. | BMW Joy Blog

   Üç deneyimli kayakçı, BMW X3 ile arkasına takılmış mini bir karavan, bir de Kuzey İzlanda… Olabilecek en sportif karayolu yolculuklarından birini yaşamak için daha mükemmel bir kombinasyon olabilir mi? Gezgin Michael Neumann yolculuğunu anlatıyor.

   Efsaneler Asla Ölmez, 3. Bölüm.

   Gülşah Güray Anlatıyor: Efsaneler Asla Ölmez, 3. Bölüm | BMW Joy Blog

   Radyo Eksen’in yayın yönetmeni Gülşah Güray, BMW 5 Serisi’nin evrimine tanıklık eden yıllara ait müzik olaylarını bir süredir BMW Joy Blog’da anlatıyor. Bu yazıda 5 Serisi’nin altıncı ve yedinci nesline ev sahipliği yapan yıllar ile günümüze ulaşıyor ve yazı dizimizi (şimdilik) tamamlıyoruz.

   Sevgililer Günü için Çok Özel Menüler.

   Sevgililer Günü için Çok Özel Menüler. | BMW Joy Blog

   Sevgililer Günü’nü kutlayanlardan mısınız, yoksa samimi bulmayanlardan mı? Her iki durumda da gastronomiye meraklı okuyucularımızın son zamanlardaki kısıtlamaların etkisiyle kendilerini şımartacak fırsatları değerlendirmeye açık olduklarını tahmin ediyoruz. Sevgililer Günü’nü evde özel bir akşam yemeği ile kutlamak isteyenler için Joy Blog’da bir mini-rehber hazırladık; hem de her menüye eşlik edecek birer albüm önerisi ile.

   Avrupa’nın İlk Bisiklet Filmi: The Old World.

   Avrupa’nın İlk Bisiklet Filmi: The Old World. | BMW Joy Blog

   Avrupa‘nın ilk bisiklet filmi olan The Old World, kıtanın bisiklet yollarının eşsiz manzaraları ile dağ bisikletinin yıldız sporcularını gözler önüne seriyor. Çekimleri dört yıl süren The Old World filminin yapımcısı Andi Tillmann‘dan filmi ve çekimlerde yaşanan unutulmaz anları dinliyoruz.

   Yolculuğun Hikayesi.

   Yolculuğun Hikayesi. | BMW Joy Blog

   BMW Türkiye’nin ilk podcast serisi olan ‘Yolculuğun Hikayesi’, Mirgün Cabas’ın anlatımı ile yayında. Seriyi henüz dinlemediyseniz paniğe hiç gerek yok, sizi bu yazıya alalım.

   Yeni Trendler Mercek Altında.

   Yeni Trendler Mercek Altında. | BMW Joy Blog

   2020 yılının beraberinde getirdiği pek çok değişim, 2021 yılını domine etmeye hazırlanan trendler olarak karşımıza çıkıyor. BMW Joy Blog’da 2021 trendlerini mercek altına alıyoruz.

   Efsaneler Asla Ölmez, 2. Bölüm.

   Gülşah Güray Anlatıyor: Efsaneler Asla Ölmez, 2. Bölüm | BMW Joy Blog

   Radyo Eksen’in yayın yönetmeni ve sabah programının yapımcısı ve sunucusu olarak tanıdığımız Gülşah Güray BMW 5 Serisi’nin evrimine tanıklık eden yıllara ait müzik olaylarını BMW Joy Blog’da anlatıyor. Bu bölümde üçüncü, dördüncü ve beşinci nesillere ev sahipliği yapan 90’lı ve 2000’li yıllar ile kaldığımız yerden devam ediyoruz. Keyifli okumalar!

   Uzaktan Çalışma Çağına Hoş Geldiniz.

   Uzaktan Çalışma Çağına Hoş Geldiniz. | BMW Joy Blog

   Uzaktan çalışma sistemine kısmen veya tamamen geçenleriniz belki fark etmiştir: Aslında iş yerinde başkalarıyla yürüttüğümüz işlerin verimliliği belli bir ölçüde kişisel ilişkilerimizden besleniyormuş... Evden çalışırken bu durum özellikle işe pandemi döneminde başlayanları etkilerken, var olan ilişkileri de bir miktar soğutmuş olabilir. Peki bu durumun iş verimliliğimizi olumsuz etkilememesi için neler yapılabilir? Cevapları Joy Blog’daki yazımızda saklı.

   Bu Hayaller Artık Gerçek.

   Bu Hayaller Artık Gerçek. | BMW Joy Blog

   2020’de yaşadıklarımız, perspektifimizi oldukça değiştirdi, değil mi? Fiziksel veya ekonomik kısıtların ortaya çıkması ise dünyanın gelişime kapalı bir yıl geçirdiği anlamına gelmiyor. Aksine, başta pandemiyle mücadele olmak üzere herkes potansiyelinin, yapabileceklerinin sınırını zorlamış ve hatta aşmış gibi görünüyor. Özellikle uzay keşifleri, toplumsal cinsiyet eşitliği, üretim teknolojileri ve yaratıcılıkla ilgili alanlarda geçen yılın son çeyreğinde ortaya çıkan ilham verici gelişmeleri yeniden hatırlayalım.

   2020 Online Yılbaşı Etkinlikleri ve Konserler

   2020 Online Yılbaşı Etkinlikleri ve Konserler | BMW Joy Blog

   Bu yılbaşı gecesini TV karşısında geçirmek istemeyenler için alternatifleri araştırmak BMW Joy Blog için kaçınılmaz bir görevdi. 31 Aralık gecesi yeni yılın ilk saatlerinde katılabileceğiniz canlı gerçekleştirilecek konser, festival ve etkinliklerde yerinizi ayırtmak için hala vaktiniz var!

   Son Bir Kaçamak.

    İstanbul’a Yakın Sonbahar Rotaları | BMW Joy Blog

   “Pastırma yazı”, sonbaharın güzelliklerini keşfetmek için son bir çağrı gibidir. İstanbul içinde, Trakya'da ve Batı Karadeniz'de keşfinizi bekleyen önerilerimizi bu yazıda bir araya getirdik.

   Efsaneler Asla Ölmez, 1. Bölüm.

   Gülşah Güray Anlatıyor: Efsaneler Asla Ölmez, 1. Bölüm | BMW Joy Blog

   Radyo Eksen’in genel yayın yönetmeni ve aynı zamanda en sevilen DJ’i Gülşah Güray’ın BMW Home Studio canlı yayınlarını bu yaz Instagram’dan severek takip etmiştik. Gülşah Güray, hepimizi büyüleyen müzik hikayelerini bu kez BMW Joy Blog’a anlattı; hem de efsanevi BMW 5 Serisi’nin “eşliğinde”... Serinin ilk bölümünde, 5 Serisi’nin ilk iki nesli boyunca şahit olduğumuz müzik olaylarını Gülşah Güray’ın kendi anılarıyla süslendirdiği anlatımıyla keşfediyoruz.

   Dönüşleri Muhteşem Oldu.

   Dönüşleri Muhteşem Oldu | BMW Joy Blog

   Yeniden canlanan 90’lar modasını incelerken sıkça gördüğümüz ve bir süre daha görmeye devam edeceğimiz bazı parçaları mercek altına almak istedik. BMW Joy Blog’da 90’lı yılların geri dönen trendlerini hatırlıyoruz.

   Retro Oyunlar Geri Gelse…

   Retro Oyunlar Geri Gelse… | BMW Joy Blog

   Eski nesil oyunseverleri mutlu edecek bazı hatıralar: Sabahlara kadar oyunun başından kalkamamak, devamlı artık yatmamızı söyleyen annemiz, nasır tutan parmaklar ve sürekli yeni yüksek skorlar, rekorlar elde etmek... Biz de hem profesyonel oyunculara hem de BMW çalışanlarına hangi oyunların geri gelmesini istediklerini sorduk. Hazırsanız başlıyoruz.

   Le Mans 24 Saat Yarışları.

   Le Mans 24 Saat Yarışları | BMW Joy Blog

   Hız tutkunlarının izlemekten ve takip etmekten büyük keyif aldığı motor sporları, mühendislik başarısı ve takım ruhunun zafere giden yolda bir olduğu bir dünya. Bu yazıyla, dünyanın en önemli yarışlarından Le Mans 24 Saat yarışlarının tarihinde kısa bir yolculuğa çıkıyoruz.

   Demir Alma Zamanı.

   Mavi Yolculuk Rotaları, Marinalar ve Öneriler | BMW Joy Blog

   Mavi yolculuklar, karaya ayak basmadan ve kalabalıklarla içli dışlı olmadan keyifli ve risksiz bir tatil imkanı sağlıyor. Bu yazıda tekne ve yat gezilerinin başlangıç ve bitiş noktası olan marinalara ve yolculuğunuzu güzelleştirecek cennet koylara rotamızı çeviriyoruz. Yolculuğunuzu daha rahat hale getirecek öneri listemize de göz atın.

   Süper Spor Otomobiller İçin Süper Lüks Yarış Deneyimleri.

   Süper Spor Otomobiller İçin Süper Lüks Yarış Deneyimleri | BMW Joy Blog

   Süper spor otomobil sahipleri, sıra dışı ortamlarda ve etkinliklerde yer almayı severler. Dünya jet sosyetesinin yüksek beygir gücüyle buluştuğu lüks otomotiv etkinliklerine yapacağımız yolculukta bize katılın.

   Unutulmuş Otomobillerin İzini Süren Bir Kahraman.

   Kimsenin Tanımadığı Wikipedia Fotoğrafçısı | BMW Joy Blog

   Çektiği fotoğrafları internette bir yerlerde görmüş olabilirsiniz. O, gelecek nesillere bırakmak üzere Wikipedia için milyonlarca sıradan otomobilin fotoğrafını çeken özel bir fotoğrafçı. Bu görseller herkesin erişimine açık, yani oldukça değerli bir hizmeti internet topluluğuna tamamen ücretsiz olarak sağlıyor. Artık ona teşekkür etmenin zamanının geldiğini düşünüyoruz. Karşınızda: Adam C.

   Seyahat Deneyimini Zirveye Taşıyan 7 Otel.

   Alışılmamış Deneyimler Sunan 7 Lüks Otel | BMW Joy Blog

   Lüks otel deneyimi deyince akla özenli bir dekorasyon, büyük ve konforlu süitler, gurme yemekler ve kişiye özel spa’lar gelebilir. Oysa herkesin bilmediği ama premium deneyim sunarken seyahatinize yepyeni anlamlar kazandıracak, eşine az rastlanır tesisler de var. Dünyanın gizli saklı köşelerinde lüksü yeniden tanımlayan yedi oteli keşfe çıkıyoruz.

   Kampın Lüks Hali: Glamping

   Glamping: Doğa ve Konfor Bir Arada | BMW Joy Blog

   Türkiye ve dünyanın en iyi glamping lokasyonlarını, glamping seyahatine çıkmadan önce dikkat etmenizi önerdiğimiz noktaları BMW Joy Blog’daki yazımızda bulacaksınız.

   Sürüş Sırasında Nasıl Uyanık Kalırsınız?

   Sürüş Sırasında Uyanık Kalmak için İpuçları | BMW Joy Blog

   Uzun mesafe sürüşler yorucu olabilir ve uyuyakalmanın ihtimali bile çok tehlikeli. Peki bunu nasıl önleyeceğiz? Kahveyle mi, yüksek sesli müzikle mi, mola verip biraz kestirerek mi? Otomobil kullanırken uyanık kalmaya dair ipuçları için yazımıza göz atın.

   Bir Yaz Rüyası.

   Bir Yaz Rüyası. | BMW Joy Blog

   İster Türkiye’nin kendine hayran bırakan güney sahilleri, ister İtalya’nın tüyler ürpertici Stelvio Geçidi olsun, cabrio otomobiller ile yapılan yolculuklar saf özgürlüğün ve sürüş keyfinin eşsiz bir ifadesi. Günlük rutininizi 5 dakikalığına arkanızda bırakıp dünyanın en muhteşem üstü açık otomobil yolculuklarını keşfetmek için bize katılın.

   Özel Bir Takım, Özel Bir Röportaj.

   Borusan Otomotiv Motorsport ile Özel Bir Röportaj | BMW Joy Blog

   Borusan Otomotiv Motorsport, 2020 GT4 Avrupa Serisi için hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Takım Menajeri Ahmet Köseleci, pandemi dönemini takım olarak nasıl değerlendirdiklerini ve hazırlık süreçlerini BMW’nin global basın portali için yapılan röportajda anlattı.

   Gastronominin Kalp Atışları Hızlanıyor.

   Gastronomi Dünyasında Yaratıcı Yenilikler | BMW Joy Blog

   Gastronomi dünyası, bu aralar keskin olduğu kadar yaratıcı ve eğlenceli dönüşümlerin eşiğinde. Dünyanın farklı noktalarında ünlü restoranların ‘yeni normal’ ile birlikte hayata geçirdikleri yaratıcı ve bu segmentte cesur sayılabilecek uygulamalar, gastronomide değişim rüzgarlarının estiğini gösteriyor.

   Mutluluğa Pedal Çevirin.

   Gücünü Sizden Alan Sürüş Keyfi: Bisikletler | BMW Joy Blog

   Sağlıklı ve çok keyifli: Şehir içinde ya da dışında, günübirlik doğa parkurları ya da uzun yolculuklarda bisiklet sürmenin keyfi bir başka. Türkiye’nin en iyi bisiklet rotalarını, öne çıkan bisiklet yarışlarını ve uzun bisiklet yolculuklarına çıkarken dikkat etmenizi önerdiğimiz noktaları bu yazıda bulacaksınız.

   En Sevdiğiniz Yer Neresi?

   Favori Mekanınız Size Ne Anlatıyor? | BMW Joy Blog

   Herkesin kendini çok mutlu ve rahat hissettiği bir yer vardır. En sevdiğiniz yer bembeyaz bir otel odası, o çok sevdiğiniz ve özlediğiniz plaj veya küçükken gittiğiniz yazlık evdeki hamak bile olabilir. Peki bu yerlerin favori mekanınız olmasının sebebi ne? Kendinizi iyi hissettiren yerlerin büyüsünü daha iyi anlamak için yazımıza göz atın.

   İlk İzlenim mi, Tek İzlenim mi?

   İlk İzlenim mi Tek İzlenim mi? | BMW Joy Blog

   Hem iş hayatında hem de özel yaşamda ilk izlenimin önemi büyük. Princeton Üniversitesi Profesörü Alexander Todorov ilk izlenimin psikolojisi, bunun statü sembollerinden nasıl etkilenebildiği gibi pek çok konuda görüş ve önerilerini bizimle paylaştı.

   Hoparlörleri Test Etmek İçin En İyi 6 Şarkı.

   Hoparlörleri Test Etmek için 6 Şarkı | BMW Türkiye

   Otomobilde özgürce müzik dinlemeyi kim sevmez? Teknolojinin ilerleyişiyle birlikte otomobil içi müzik dinleme deneyimi, profesyonelleri bile etkileyecek seviyelere ulaştı. Bowers&Wilkins iş birliğinde hazırladığımız bu yazımızda otomobilinizdeki ses sistemini test edebileceğiniz 6 şarkılık bir listemiz var. Hazırsanız incelemeye başlayalım…

   ‘JOLGO’.

   Yükselen Trend: JOLGO | BMW Joy Blog

   Evde ertelediğimiz işleri tamamlamalı, online olarak gerçekleştirilen kültür sanat etkinliklerini kaçırmamalı, bol bol kitap okumalı, artan işlerin temposuna uyum sağlamalı ve kendimizi maksimum seviyede geliştirmeliyiz hissiyatındayız bir süredir. Böylelikle yeni bir kavram trend halini alarak hayatlarımızda etkisini daha çok göstermeye başladı: JOLGO. FOMO ve JOMO’dan sonra gündeme gelen JOLGO kavramını Joy Blog’da keşfediyoruz.

   Evde Kalarak Dünyayı Keşfetmek Mümkün.

   Evde Kalarak Dünyayı Keşfetmek Mümkün | BMW Joy Blog

   Yaşam alanınızın penceresinden dünyaya açılan çok sayıda sanal kapı olduğunu biliyor muydunuz? Dünya kültür mirasını keşfetmek, şehirlerin sokaklarında dolaşmak, millî parklarda doğayla buluşmak ve daha fazlası BMW Joy Blog’da.

   Evde Oyun Akşamı.

   Evde Oyun Akşamı | BMW Joy Blog

   İlginç oyunlar ve çekişmeli turnuvalarla dolu bir akşama ne dersiniz? Joy Blog’da sizin için iki farklı BMW temalı oyunumuz var: “Büyük BMW Yarışı” ve “Eşini Bul”. Bu ‘Kendin Yap’ oyunlarını evde yazıcıdan çıktı olarak alabilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

   Pomodoro Tekniği ile Tanışın.

   Pomodoro Tekniği ile Zaman Yönetimi | BMW Joy Blog

   İş hayatında başarı ve liderlik kavramları, yaşadığımız zamanın gereksinimleriyle birleşince, zamanı verimli kullanmayı öğrenmek artık bir avantaj değil, bir gereklilik halini alıyor. Hiç bitmeyecekmiş gibi görünen işlerin yarattığı zihin yorgunluğu ve stresin yerine, kontrolün sizde olduğu bir çalışma şeklinin getirdiği motivasyonu koymaya ne dersiniz? O halde sizi Pomodoro tekniği ile tanıştıralım.

   Boyama Zamanı.

   Hem çocuklara hem büyüklere 23 Nisan sürprizi. . | BMW Joy Blog

   Bizden minik BMW hayranlarına, minik bir 23 Nisan hediyesi: ücretsiz olarak yazdırıp kullanabileceğiniz boyama resimleri ve el işleri. Lütfen evde kalın, sağlıklı kalın ve sevdiklerinizi koruyun.

   Durmayan, Geçmeyen, Hiç Yetmeyen...

   Zamanı Nasıl Algılarız? | BMW Joy Blog

   Zaman bizler için ne ifade ediyor? Zamanın hangi anlarda su gibi akıp gittiğini hissediyor, hangi anlarda geçmek bilmediğini düşünüyoruz? Zaman algısı üzerine kafa yoranları BMW Joy Blog’daki yazımıza davet edelim.

   Merak Virüsünü Eve Alın.

   Merak Virüsü İçeri, Korona Dışarı | BMW Türkiye

   Ünlü gazeteci Mirgün Cabas’ın BMW Joy Blog için özel olarak kaleme aldığı yazısında, evde çok zaman geçirdiğimiz bu günlerde kendimize yeni bir şeyler katabilmek üzerine, ilham verici önerileri keşfediyoruz.

   Otomobiliniz İçin Temizlik Zamanı.

   Temizlik Zamanı | BMW Joy Blog

   Bugünlerde hijyen hepimizin gündeminde en üst sıralarda. İsmail Terzi’nin otomobil temizliği konusunda anlattıklarına kulak veriyoruz.

   Evdeki Zamanı İyi Kullanmak İçin Öneriler.

   Evde Kaliteli Zaman Geçirmek. | BMW Joy Blog

   Sağlığımız için evde kaldığımız bu günleri en iyi şekilde değerlendirmek ve keyif alabilmek için filmlerden canlı konserlere, podcastlerden kitaplara birçok öneriyi bu yazıda buluşturduk.

   Kahverengi Tabelaların İzinde Keşfe Devam.

   Kahverengi Tabelaların İzinde Keşfe Devam | BMW Joy Blog

   Küçük Ayasofya ve Silivrikapı. Mirgün Cabas ve Dinç Tümerkan, BMW X3 ile kahverengi tabelaların izinden gitmeye devam ediyor.

   M. İlmiye Çığ ile #heralandaeşit olmak üzerine.

   Muazzez İlmiye Çığ ile #heralandaeşit | BMW Joy Blog

   Dünyaca ünlü bir Sümerolog, tarihçi ve bilim insanı; cesur bir Cumhuriyet kadını, bir anne, sevgi ve hayat dolu, çok ama çok değerli bir insan... BMW Joy Blog’da, Muazzez İlmiye Çığ’ı daha yakından tanıyor ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırladığımız filmi sizlerle paylaşıyoruz.

   Kahverengi Tabelaların İzinde İki Yeni Keşif.

   Kahverengi Tabelaların İzinde İlk Keşifler | BMW Joy Blog

   “Kahverengi Tabelalar”, geçmişin kapılarını meraklı gözlerle araladığımız ve akıl almaz kültürel mirasıyla ülkemizin kimi zaman pek de değerini bilemediğimiz tarihi güzelliklerini; bazılarıyla ilk kez tanışarak, bazılarını ise yeniden ve yeniden tanıyarak keşfettiğimiz bir yolculuk. BMW X3’ün direksiyonunda gazeteci Mirgün Cabas ve hemen yanında Bizans Tarihçisi Dinç Tümerkan var. İlk iki rota: Sultanahmet’teki Nakilbent Sarnıcı ve Balat’taki Meryem Ana Kilisesi.

   2020’nin Müzik Festivalleri.

   2020’nin Müzik Festivalleri. | BMW Joy Blog

   Elektronik müzikten caza, Coachella’dan Gökçeada’ya, 2020 yılında yollara düşmeye değecek, her biri müzikle dolu ve eğlenceli anlar vaat eden bu festivallere göz atmanızı tavsiye ederiz.

   İyi ki 'O' Var.

   İyi ki 'O' Var. | BMW Joy Blog

   Biz 14 Şubat’ı sevenlerdeniz. Hayatımızda oldukları için şükrettiğimiz sevdiklerimizle keyifli programlar yapmak için güzel bir anımsatıcı Sevgililer Günü. Aşkımızı bir kez daha dile getirmek için tatlı bir bahane aslında.

   Beyaz Perdenin BMW'leri.

   Unutulmaz Filmlerdeki BMW Modelleri. | BMW Joy Blog

   Heyecanlı bir sahnede karşınıza çıkıyor, içinizi bir heyecan kaplıyor… Sinemadaki unutulmaz otomobillerin peşine düştük, James Bond’dan Görevimiz Tehlike’ye, ikonik filmlerdeki BMW modellerini bir araya getirdik.

   Kahverengi Tabelaların Peşinde.

   Kahverengi Tabelaların Peşinde | BMW Joy Blog

   Güzeller güzeli ülkemizde arabayla seyahat ederken karşımıza peşi sıra kahverengi tabelalar çıkar. Bizi Türkiye’nin tarihî, arkeolojik ve doğal güzelliklerine davet eden bu kahverengi tabelalar genellikle mavi tabelalar kadar dikkat çekmez. Bir sonraki yol maceranıza kahverengi tabelalar yön versin ister misiniz?

   Başrolde Adrenalin.

   Başrolde Adrenalin | BMW Joy Blog

   Hızla atan nabız, birbiri ardına gelen kısa ve keskin nefesler, kalbin göğüs kafesine sığmayışı, elde ve ayaklarda karıncalanmalar... Son zamanlarda yükselişe geçen 5 macera sporunu sizin için bir araya getirdik.

   Kış Sürüş Teknikleri ve İpuçları.

   Kış Sürüş Teknikleri ve İpuçları | BMW Joy Blog

   Her sürüş koşulunda ve durumunda sakin ve kendinden emin kalmak çok önemli. Elbette bunu yapabilmek büyük oranda ne yaptığınızı iyi bilmekten ve tecrübeli olmaktan geçiyor. Kış mevsimi koşulları için güvenli sürüş teknikleri konusunda ihtiyacınız olan bilgileri sizin için ele alıyoruz.

   Avrupa’nın En Güzel Kış Destinasyonları.

   Avrupa’nın En Güzel Kış Destinasyonları. | BMW Türkiye

   Avrupa’nın her köşesinin bembeyaz bir örtüye bürünerek etkileyici görüntülere sahne olacağı soğuk kış günleri geldi çattı. Unutulmaz deneyimler yaşayabileceğimiz kış destinasyonları arayışınızda size yol göstereceğini düşündüğümüz rotaları listeledik.

   2020’nin Gastronomi Trendlerine Bakış.

   2020’nin Gastronomi Trendlerine Bakış | BMW Joy Blog

   2020 gastronomi alanında bizlere hangi yenilikler ile bekliyor? Sizi dumanı üstünde tüten, gastronomik trend tahmini yazımızı okumaya davet ediyoruz.

   Avrupa'nın Büyüleyici Meydanları ve Noel Pazarları

   Büyüleyici Meydanları ve Noel Pazarlarıyla Avrupa | BMW Joy Blog

   Avrupa şehirlerine seyahat etmek her mevsim çok keyifli ama Aralık ayında meydanlar bir başka güzel oluyor. Meşhur Noel pazarları, yeni yıl ruhunu tam anlamıyla yaşayabileceğiniz ışıltılı ve büyüleyici yerler... Estonya’dan İtalya’ya, Avrupa’nın en ışıltılı ve eğlenceli Noel pazarlarını sizin için listeledik.

   Otomobil Lastikleri Hakkında Kısa bir Rehber

   Otomobil Lastikleri Hakkında Kısa bir Rehber | BMW Joy Blog

   Hava soğuduğunda neden kış lastiklerine geçiyoruz? Lastikler ne sıklıkta yenilenmelidir? Kızaklama oluştuğunda ne yapmak gerekir? Kış lastiklerine geçme mevsimi gelmişken lastik konusunda merak edilen konuları ele aldığımız yazımıza göz atın.

   Cittaslow’u Anlamak

   Cittaslow’u Anlamak

   Teknolojik ve küresel gelişmeler, hayatlarımızı müthiş bir hız ve koşturmaca içerisinde yaşamamıza sebep oluyor. Bu düzene doğal ve sürdürülebilir bir alternatif olarak doğan Cittaslow hareketi, bize biraz yavaşlamayı öğütlüyor. Bu yazımızda Cittaslow’u ve Türkiye’deki yavaş şehirleri ele alıyoruz.

   Odunpazarı Modern Müzesi’ne Yolculuk. BMW X3 İle Eskişehir’i Keşfediyoruz.

   Odunpazarı Modern Müzesi’ne Yolculuk. BMW X3 İle Eskişehir’i Keşfediyoruz | BMW Joy Blog

   Hafta sonu için keyifli, sanat dolu bir kaçamak: BMW X3 ile geçtiğimiz Eylül ayında Eskişehir’de açılan Odunpazarı Modern Müzesi’ne doğru sanat ve keşif dolu, keyifli bir yolculuğa çıktık.

   Gökçeada: Huzur, Doğa Ve Bolca Rüzgar.

   Gökçeada: huzur, doğa ve kekik kokan rüzgarlar | BMW Joy Blog

   BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni İsmail Terzi, bu kez BMW X2 ile Gökçeada’nın saklı güzelliklerini keşfettiği kamp macerasını Joy Blog için yazdı.

   BMW X1 ile Gaziantep'e Yolculuk.

   BMW X1 ile Gaziantep'e Yolculuk.

   BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni İsmail Terzi, BMW için yazdığı üçüncü makalesinde bizleri Güneydoğu Anadolu’nun büyüleyici şehri Gaziantep’e götürüyor. BMW X1 ile baş başa çıktıkları bu seyahatte Gaziantep’i İsmail’in kaleminden ve objektifinden keşfedin.

   BMW i3 Bizi Geleceğe Yakınlaştırıyor.

   BMW i3 Bizi Geleceğe Yakınlaştırıyor.

   Borusan Otomotiv’de BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni görevini sürdüren İsmail Terzi, kaleme aldığı makalesinde bizi bu kez tamamen elektrikli BMW i3 ile bir araya getiriyor. Temiz ve huzurlu bir gelecek ile ilgili düşüncelerine, BMW i3s ile yaşadığı deneyim eşlik ediyor. Gelin, bu deneyime birlikte ortak olalım.

   BMW X2 ile İstanbul'dan Kaçış.

   BMW X2 ile İstanbul'dan Kaçış.

   Borusan Otomotiv BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni İsmail Terzi'nin kaleme aldığı BMW X2 ile şehirden kaçış macerasını keyifle okumanızı dileriz.