DAHA FAZLA ENERJİ, DAHA AZ YAKIT.

BMW eDrive.

BMW iPerformance

DAHA FAZLA ENERJİ, DAHA AZ YAKIT.

BMW eDrive.

Elektrikli sürüş konsepti BMW eDrive maksimum sürüş keyfi sunarken bunu neredeyse sessiz ve emisyonsuz şekilde gerçekleştirir. BMW eDrive'ın çekirdeğini, elektrikli motor, lityum iyon yüksek performanslı akü ve akıllı enerji yönetimi bileşenleri oluşur.

DAHA FAZLA ENERJİ, DAHA AZ YAKIT.BMW eDrive.

Elektrikli sürüş konsepti BMW eDrive maksimum sürüş keyfi sunarken bunu neredeyse sessiz ve emisyonsuz şekilde gerçekleştirir. BMW eDrive'ın çekirdeğini, elektrikli motor, lityum iyon yüksek performanslı akü ve akıllı enerji yönetimi bileşenleri oluşur.

Devamı

BMW eDRIVE İLE İLERİYE DÖNÜK MOBİLİTE.

BMW eDrive’ın sürüş konsepti etkileyici dinamikleri ortaya çıkarır. Elektrikli motoru, yüksek performanslı lityum iyon batarya ve akıllı enerji yönetimini bir araya getirmesiyle ilham veren, çevik bir sürüş deneyimi ve nefes kesici bir hızlanma sunar. Tamamen elektrikli halde kullanıldığında, kendiliğinden emisyonsuzdur.

 

 • Elektrikli motor

  Elektrikli motor BMW Group'un yenilikçi bir ürün geliştirmesidir ve elektrikle çalışan tüm BMW modellerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Batarya şarjı tam dolu haldeyken, sadece elektrikli sürüş modunda BMW X5 eDrive'a yaklaşık 30 kilometrelik maksimum menzil sağlar. Bu, günlük mesafelerin lokal emisyonsuz kat edilebilmesi anlamına gelmektedir. Gereksinimlere göre, elektrikli motor, sollama gibi güçlü seri hızlanmayı gerçekleştirmek amacıyla da kullanılabilir.

 • Yüksek performanslı lityum iyon batarya

  BMW eDrive teknolojisine sahip tüm otomobiller elektrikli sürüş için enerjilerini yüksek teknoloji elektrik depolama cihazından alır. Yüksek performanslı lityum iyon bataryalar, bataryayı sürekli ideal çalışma sıcaklığında tutan ve böylelikle çıkış gücünü ve servis ömrünü artıran bir soğutma sistemiyle birleştirilmiştir. Otomobilinizi elektriğin olduğu her yerde şarj edebilirsiniz. Bunun için klasik 230 volt ev tipi bir priz bile yeterli olacaktır.

 • Akıllı enerji yönetimi

  Mümkün olan en iyi verimlilik ve performans; akıllı enerji yönetiminin esas görevi söz konusu iki unsuru güvence altına almaktır. Ayrıca BMW EfficientDynamics'in senkronize elektrikli motora sahip aktarım organları için özel olarak düzenlenmiş diğer işlevlerini de denetler.

  Akıllı enerji yönetimi, öngörülü çalışma stratejisi sayesinde elektrikli aktarım organının ve yüksek performanslı bataryanın verimliliğini optimize eder. Navigasyon verileri, en uygun rotaya ve sürüş durumuna bağlı olarak, elektrikli sürüşü başlatmak veya bataryayı önceden şarj etmek için ideal zamanı hesaplamak üzere kullanılır. Bu, yüzde on enerji tasarrufu sağlayarak sürücünün çok daha uzun mesafeyi elektrikli olarak kat etmesine olanak tanır.

  Fren Enerjisi Geri Kazanımı, fren veya yavaşlama sırasında açığa çıkan kinetik enerjinin yüksek performanslı lityum iyon aküde saklanmasını sağlar, böylece genel performansın artırılması için kullanılabilir.

  ECO PRO modu sayesinde, otomobilin tüm sistemlerini maksimum verimliliğe çıkarmak ve enerji kaynaklarını akıllıca kullanılabilmek için bir düğmeye basmak yeterlidir. Bunu yapmak için akıllı enerji yönetimi konfor işlevlerini sürücünün ihtiyaçlarına göre azaltır. Ayrıca, sürücüye Kontrol Ekranı aracılığıyla verimli sürüşe yönelik ve maksimum menzili artırmayı sağlayan öneriler sunulur.

BMW eDRIVE TEKNOLOJİSİ İÇEREN TÜM MODELLER

BMWi MODELLERİ

BMW EfficientDynamics : Elektrikli motor - Görsel 1

BMW i8.

BMW i8 çok düşük yakıt tüketimi ve emisyon rakamlarıyla dinamik ve sportif bir performans sunar. 362 bg çıkış gücüne sahip otomobilin ortalama CO2 emisyonu 49 gr/km ve yakıt tüketimi 2,1 l/100 km'dir.
Devamı
BMW EfficientDynamics : Elektrikli motor - Görsel 2

BMW i3.

BMW i3 sürdürülebilir mobiliteyi yeniden tanımlıyor. Tümüyle elektrikli sürüş sayesinde, emisyon kaybının yanı sıra çevik ve keyifli bir sürüş deneyimi vaad ediyor. Ortalama CO2 emisyonu (g/km): 0 Ortalama elektrik tüketimi (kWh/100km): 12,9
Devamı

BMW iPERFORMANCE MODELLERİ

BMW EfficientDynamics : Elektrikli motor - Görsel 3

BMW 225xe iPerformance Active Tourer.

BMW eDrive ve BMW TwinPower Turbo, üç silindirli benzinli motor kombinasyonu, 224bg güç üreterek, 49 ila 46g/km ortalama CO2 emisyonu ve 2,1 ila 2,0l/100km yakıt tüketimi değerleri sunar.
Devamı
BMW EfficientDynamics : Elektrikli motor - Görsel 4

BMW 330e iPerformance Sedan.

Güçlü 184bg BMW TwinPower, dört silindirli benzinli motor, 88bg güç üreten bir elektrikli motor ile birlikte çalışır. Ortalama CO2 emisyonu 49 ve 44g/km arasındayken, yakıt tüketimi ise 2,1 ve 1,9l/100 km arasında değişir.
Devamı
BMW EfficientDynamics : Elektrikli motor - Görsel 5

BMW 530e iPerformance Sedan.

Sürüş sisteminin temel bileşenleri arasında BMW TwinPower Turbo teknolojisine sahip 184 bg gücünde 4 silindirli benzinli motor, 95 bg elektrikli motor ile 9,2 kWsa kapasiteli yüksek gerilimli lityum iyon batarya yer alır. Otomobil, yalnızca elektrik enerjisiyle çalışırken 45 km civarında menzile sahiptir ve elektrikli olarak azami hızı 140 km/sa’tir.

* Bu değerler geçici olarak belirlenmiştir ve henüz onaylanmamıştır.
Devamı
BMW EfficientDynamics : Elektrikli motor - Görsel 6

BMW 7 Serisi iPerformance modelleri.

BMW iPerformance modelleri 740e, 740Le ve 740Le xDrive son derece yüksek verimliliğe sahip bir eDrive elektrikli motorla birlikte güçlü, 240bg BMW TwinPower Turbo dört silindirli benzinli motordan gücünü alır.
Devamı
BMW EfficientDynamics : Elektrikli motor - Görsel 7

BMW X5 xDrive40e iPerformance.

BMW X5 xDrive40e iPerformance her açıdan tutkulu ve öncüdür. 245bg gücüne rağmen, ortalama CO2 emisyonu yalnızca 78 ila 77g/km arasındadır. Yakıt tüketimi ise 3,4 ila 3,3l/100 km arasındadır.
Devamı

ŞARJ ETME.

Otomobilinizi, basit şarj etme işlemi ile evde ve ChargeNow ağına ait şarj istasyonlarına kadar farklı kaynaklardan şarj edebilirsiniz; BMW şarj konsepti elektrikli sürüşü rahat bir deneyime ve günlük hayatta tam bir keyife dönüştürür.

 • Evde şarj

  Elektrikli otomobiller klasik emsallerine kıyasla çok fazla avantaja sahiptir; bunlardan biri her sabah “deponun dolu” olmasıdır. Bunun nedeni elektrikli otomobillerin temin edilen standart bir şarj kablosuyla evde kolayca ve gerektiği gibi şarj edilebilmesidir. Bu işlem BMW i “Wallbox” ile çok daha hızlı ve rahat şekilde gerçekleştirilir. Evinizin duvarına monte edilen bu şarj istasyonu, şarj verimini artırarak şarj süresini kısaltır ve BMW otomobillerin tasarımını en iyi şekilde tamamlar.

 • Ev-dışı şarj

  ChargeNow, BMW i iş ortaklarının ev dışı şarj istasyonlarına erişim imkanı sunar. BMW i, farklı teklif ve teknolojilerin kolay ve ideal kullanımına olanak tanımak için ChargeNow ağına çok sayıda tedarikçi eklemiştir. Türkiye’deki ChargeNow hizmetini “Eşarj Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri A.Ş.” vermektedir.

 • Şarj durumu

  BMW Connected App sayesinde, şarj işlemini akıllı telefonunuz yardımıyla gerçek zamanlı olarak rahatlıkla izleyebilirsiniz. Ayrıca, BMW'nizin elektrikli sürüş menzili ve batarya şarj durumunu istediğiniz zaman görüntüleyebilirsiniz. Şarj işlemlerini haftalık zamanlayıcı yardımıyla planlamak ve klima kontrolünü yolculuğa çıkmadan önce devreye sokmak için uzaktan kumanda kullanılabilir.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • BMW 225xe iPerformance Active Tourer modeline ilişkin rakamlar:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 2,1-2,0
  Ortalama CO2 emisyonu (g/km): 49 - 46
  kWsa/100km'de elektrik tüketimi (ortalama): 11,9 - 11,0

  BMW 330e iPerformance Sedan modeline ilişkin rakamlar
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 2,1-1,9
  Ortalama CO2 emisyonu (g/km): 49 - 44
  kWsa/100km'de elektrik tüketimi (ortalama): 11,9 - 11,0

  BMW 530e iPerformance Sedan modeline ilişkin rakamlar:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 2,0
  g/km cinsinden CO2 emisyonu (ortalama): 46*
  * Bu değerler geçici olarak belirlenmiştir ve henüz onaylanmamıştır.

  BMW 740e iPerformance modeline ilişkin rakamlar
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 2,2-2,0
  Ortalama CO2 emisyonu (g/km): 50 - 45
  kWsa/100km'de elektrik tüketimi (ortalama): 13,1 - 12,5

  BMW 740Le iPerformance modeline ilişkin rakamlar
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 2,2-2,0
  Ortalama CO2 emisyonu (g/km): 51 - 45
  kWsa/100km'de elektrik tüketimi (ortalama): 13,3 - 12,6

  BMW 740Le xDrive iPerformance modeline ilişkin rakamlar:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 2,5-2,1
  Ortalama CO2 emisyonu (g/km): 56 - 49
  kWsa/100km'de elektrik tüketimi (ortalama): 13,9 - 13,2

  BMW X5 xDrive40e iPerformance modeline ilişkin rakamlar
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 3,4-3,3
  Ortalama CO2 emisyonu (g/km): 78 - 77
  kWsa/100km'de elektrik tüketimi (ortalama): 15,4 - 15,3

  Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu değerleri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır.

  Rakamlar, temel donanıma göre şanzımanlı temel modele aittir.

  Yakıt tüketimi, AB 80/1268/EWG tarafından belirlenen standart sürüş normlarına göre saptanır. Bu değer; sürüş tarzı, yükleme, yol şartları, trafik yoğunluğu ve akışı, hava şartları, lastik hava basıncı gibi birçok faktörle ilişkili olan ortalama yakıt tüketimi değeriyle aynı değildir.