BMW i

BMW i sürdürülebilir mobilite açısından kapsamlı ve çığır açan bir konsepttir. Vizyon sahibi elektrikli otomobiller ve mobilite hizmetleri, ilham veren tasarım ve sürdürülebilirlik kavramı ile ön plana çıkan yeni premium anlayışını temsil eder. Yenilikçi otomobilleriyle heyecan yaratan tamamen elektrikli BMW i3, şehir içi kullanıma uygun baştan sona sürdürülebilir özellikte tasarlanmış, yerel ölçekte emisyonsuz bir otomobildir.


Elektrikli ve heyecan verici eDrive özelliğine sahip BMW i3'ün her detayı, her özelliği, kısaca her şeyi canlı bir şehir hayatını tamamlayıcı şekilde tasarlanır. Tamamen emisyonsuz motoruyla BMW i3, belirli otomobiller için kısıtlamaların uygulandığı, bir otomobile en çok ihtiyaç duyulan şehir merkezlerinde mobiliteyi garanti eder. Ekolojik bir açıdan bakıldığında, BMW i3 düşük hızlardan veya tamamen hareketsiz halden başlayarak nefes kesen hızlanma özelliği ile sizi etkiler, 200 km'ye kadar menzil sunan yüksek gerilimli batarya (lityum iyon yüksek gerilimli batarya) ile şehrin en yoğun alanlarında bile tüm varış noktalarını destekler. Menzil konusunda endişe duymadan, konforlu uzun yolculukları mümkün kılar.


En ilerici ve yenilikçi spor otomobil: Akıllı ve hafif karbon ve alüminyum yapısı sayesinde daha verimli. İç tasarımda kullanılan geri dönüştürülebilir malzemeler sayesinde daha sürdürülebilir. Dinamiklerden ve sportif görüntüden vazgeçmeden. Ödünsüz sürüş keyfi ve sorumluluk duygusunun ideal kombinasyonu. BMW i8 Coupé, elektromobilite ve yenilikçi motor teknolojisinin avantajlarını bir araya getiren bir plug-in hybrid’dir. Böylece son derece düşük tüketim ve CO2 emisyonu ile olağanüstü bir sürüş deneyimi elde edilir.

Devamı